CZ296969B6 - Zarízení k ovládání prifukovacích trysek na vzduchovém tkacím stroji - Google Patents

Zarízení k ovládání prifukovacích trysek na vzduchovém tkacím stroji Download PDF

Info

Publication number
CZ296969B6
CZ296969B6 CZ20000437A CZ2000437A CZ296969B6 CZ 296969 B6 CZ296969 B6 CZ 296969B6 CZ 20000437 A CZ20000437 A CZ 20000437A CZ 2000437 A CZ2000437 A CZ 2000437A CZ 296969 B6 CZ296969 B6 CZ 296969B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
weaving
picking
blowing nozzles
nozzles
shaft
Prior art date
Application number
CZ20000437A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ2000437A3 (cs
Inventor
Dvorák@Josef
Leinhaupel@Rudolf
Karel@Petr
Beran@Martin
Kucera@Ludek
Mlynár@Jirí
Volanský@Zdenek
Original Assignee
Vúts Liberec A. S.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Vúts Liberec A. S. filed Critical Vúts Liberec A. S.
Priority to CZ20000437A priority Critical patent/CZ296969B6/cs
Priority to BE2001/0064A priority patent/BE1013208A6/fr
Publication of CZ2000437A3 publication Critical patent/CZ2000437A3/cs
Publication of CZ296969B6 publication Critical patent/CZ296969B6/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D03WEAVING
    • D03DWOVEN FABRICS; METHODS OF WEAVING; LOOMS
    • D03D47/00Looms in which bulk supply of weft does not pass through shed, e.g. shuttleless looms, gripper shuttle looms, dummy shuttle looms
    • D03D47/28Looms in which bulk supply of weft does not pass through shed, e.g. shuttleless looms, gripper shuttle looms, dummy shuttle looms wherein the weft itself is projected into the shed
    • D03D47/30Looms in which bulk supply of weft does not pass through shed, e.g. shuttleless looms, gripper shuttle looms, dummy shuttle looms wherein the weft itself is projected into the shed by gas jet
    • D03D47/3006Construction of the nozzles
    • D03D47/302Auxiliary nozzles
    • DTEXTILES; PAPER
    • D03WEAVING
    • D03DWOVEN FABRICS; METHODS OF WEAVING; LOOMS
    • D03D47/00Looms in which bulk supply of weft does not pass through shed, e.g. shuttleless looms, gripper shuttle looms, dummy shuttle looms
    • D03D47/28Looms in which bulk supply of weft does not pass through shed, e.g. shuttleless looms, gripper shuttle looms, dummy shuttle looms wherein the weft itself is projected into the shed
    • D03D47/30Looms in which bulk supply of weft does not pass through shed, e.g. shuttleless looms, gripper shuttle looms, dummy shuttle looms wherein the weft itself is projected into the shed by gas jet
    • D03D47/3006Construction of the nozzles
    • DTEXTILES; PAPER
    • D03WEAVING
    • D03DWOVEN FABRICS; METHODS OF WEAVING; LOOMS
    • D03D49/00Details or constructional features not specially adapted for looms of a particular type
    • D03D49/60Construction or operation of slay

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Looms (AREA)

Abstract

Zarízení k ovládání prifukovacích trysek (8) na vzduchové tkacím stroji obsahuje vratne otocne ulozený a pohánený bidlen (2), na nemz je ulozen tkacípaprsek (3) s prímým prohozním kanálem (5), jehozotevrená strana (52) smeruje k prírazové prímce (50), pricemz prifukovací trysky (8) jsou ulozeny pred tkacím paprskem a jsou sprazeny s kyvným hrídelem (7), který je vratne otocne ulozen na bidlenu (2) a je sprazen s prídavným pohonem (9), pricemz prifukovací trysky (8) jsou schopny zaujímat svou prohozní polohu s výtokovými otvory (80) tlakovéhovzduchu situovanými smerem do prohozního kanálu (5) a svou prírazovou polohu. Kyvný hrídel (7) prifukovacích trysek (8) je situován na strane bidlenu(2) privrácené k prírazové prímce (50) a má vuci kyvnému hrídeli (20) bidlenu (2) opacný smer otácení.

Description

Vynález se týká zařízení k ovládání přifukovacích trysek na vzduchovém tkacím stroji, který obsahuje vratně otočně uložený a poháněný bidlen, na němž je uložen tkací paprsek s přímým prohozním kanálem, jehož otevřená strana směřuje k přírazové přímce, přičemž přifukovací trysky jsou uloženy před tkacím paprskem a jsou spřaženy s kyvným hřídelem, který je vratně otočně uložen na bidlenu a je spřažen s přídavným pohonem, přičemž přifukovací trysky jsou schopny zaujímat svou prohozní polohu s výtokovými otvory tlakového vzduchu situovanými směrem do prohozního kanálu a svou přírazovou polohu.
Dosavadní stav techniky
Je známo uložení přifukovacích trysek na bidlenu před tkacím paprskem s přímým prohozním kanálem pohyblivě ve směru své podélné osy, přičemž přifukovací trysky se při pohybu tkacího paprsku do prohozní polohy tkacího paprsku vysunou svoji koncovou částí s výtokovým otvorem tlakového vzduchu před otevřenou stranu prohozního kanálu do své prohozní polohy a po prohozu útku se během pohybu tkacího paprsku do přírazu zasunou svou koncovou částí před dolní zub prohozního kanálu, takže je umožněn bezproblémový příraz útku, viz např. CZ 213078. Tento výsuvný vratný pohyb přifukovacích trysek je řízen mechanismy, které jsou spřaženy s hlavním pohonem stroje.
Polohu přifukovacích trysek vůči prohoznímu kanálu lze sice nastavit tak, aby bylo dosaženo dobrého přenosu hybnosti proudu tlakového vzduchu z přifukovacích trysek na prohazovaný útek, ale dobrého přenosu hybnosti proudu tlakového vzduchu z přifukovacích trysek na prohazovaný útek se díky uspořádání pohonu přifukovacích trysek dosáhne pouze v okamžiku, kdy se přifukovací trysky nacházejí ve své horní úvrati, tj. ve své prohozní poloze. Mimo tento okamžik je účinnost výše uvedeného přenosu hybnosti proudu tlakového vzduchu na útek značně proměnlivá a přenos této hybnosti je nedostatečný, což vede k chybám zanášení útku, což je hlavní nevýhodou tohoto řešení.
Tato nevýhoda byla odstraněna řešením podle CZ pat. 287210, které se týká tkacího stroje s tkacím paprskem s přímým prohozním kanálem otevřeným směrem k místu přírazu útku. Na bidlenu tkacího stroje je uložen kyvný hřídel, na němž jsou uložena ramena nesoucí přifukovací trysky, schopné zaujímat svou prohozní a přírazovou polohu, přičemž kyvný hřídel je spřažen se samostatným pohonem, např. servomotorem.
Použitím samostatného pohonu přifukovacích trysek se dosáhne oddělení mechanické vazby pohybu přifukovacích trysek od pohybu bidlenu, čímž se umožní prodloužení doby výdrže přifukovacích trysek ve své optimálně nastavené prohozní poloze a tím se prodlouží doba účinného přenosu hybnosti proudu tlakového vzduchu z přifukovacích trysek na prohazovaný útek na relativně dlouhou část pracovního cyklu tkacího stroje. Toto uspořádání také nevyžaduje klidové výdrže jednotlivých mechanismů pro prohoz útku.
Nevýhodou tohoto řešení však je uspořádání přifukovacích trysek na kyvném hřídeli vůči tkacímu paprsku, při němž přifukovací trysky při pohybu tkacího paprsku z prohozní polohy do přírazové polohy ustupují před prohozním kanálem tkacího paprsku, tj. pohybují se vůči němu stejným směrem jako se pohybuje samotný tkací paprsek, a současně se posouvají pod úroveň dolní hrany prohozního kanálu, přičemž při zpětném pohybu tkacího paprsku z přírazové polohy do prohozní polohy se zpětně přibližují ke tkacího paprsku a současně se zvedají před prohozní kanál do prohozní polohy. Toto uspořádání má za následek dlouhou dráhu pohybu přifukovacích
-1 CZ 296969 B6 trysek mezi svou prohozní a přírazovou polohou, takže pro účinné ovládání přifukovacích trysek je nutno přifukovací trysky mezi jejich prohozní a přírazovou polohou přemísťovat vyšší rychlostí a s vyšším zrychlením, což zvyšuje dynamické zatížení stroje. Další nevýhodou je, že při uspořádání kyvného hřídele na zadní stěně bidlenu je nutno použít poměrně dlouhé a vzhledem k působícím dynamickým účinkům i příslušně dimenzované a tedy hmotné mečíky. Pohybující se mečíky navíc procházejí otvory v obou stěnách bidlenu celým bidlenem, přičemž tyto otvory musí mít příslušnou velikost, což má negativní vliv na tuhost bidlenu.
Cílem vynálezu je odstranit nebo alespoň minimalizovat nevýhody dosavadního stavu techniky.
Podstata vynálezu
Cíle vynálezu je dosaženo zařízením k ovládání přifukovacích trysek na vzduchovém tkacím stroji, jehož podstata spočívá v tom, že kyvný hřídel přifukovacích trysek je situován na straně bidlenu přivrácené k přírazové přímce a má vůči kyvnému hřídeli bidlenu opačný směr otáčení.
Takto uspořádaným zařízením k ovládání přifukovacích trysek na vzduchovém tkacím stroji se zkrátí dráha pohybu přifukovacích trysek z jejich prohozní polohy do jejich přírazové polohy a zpět. Dále má toto uspořádání za následek zmenšení délky a snížení hmotnosti mečíků nesoucích přifukovací trysky. Zkrácení dráhy pohybu přifukovacích trysek, zmenšení délky mečíků a snížení jejich hmotnosti umožňuje buď pohybování přifukovacími tryskami menší rychlostí a s menším zrychlením, čímž se i při zachování stávající tkací rychlosti stroje sníží dynamické zatížení stroje, nebo pohybování přifukovacími tryskami se stejnou nebo vyšší rychlostí a se stejným nebo větším zrychlením, čímž se při současném zvýšení tkací rychlosti stroje dosáhne vyššího tkacího výkonu stroje, nebo pohybování přifukovacími tryskami se stejnou rychlostí a se stejným zrychlením, čímž se při současnem zachování tkací rychlosti stroje umožní prodloužení doby setrvání přifukovacích trysek ve své prohozní poloze, čímž se zlepší parametry prohozu útku prohozním kanálem a umožni se rozšíření pásma poloh tkacího paprsku pro prohoz útku.
Podle výhodného provedení jsou přifukovací trysky ve své přírazové poloze alespoň částečně situovány v mezeře mezi třtinami tkacího paprsku a jejich konce jsou situovány pod dolní stěnou prohozního kanálu.
Mezera mezi třtinami tkacího paprsku, v níž jsou přifukovací trysky ve své přírazové poloze situovány je s výhodou vytvořena zkrácením nebo odstraněním dolního nosu alespoň jedné třtiny tkacího paprsku v místech přifukovacích trysek.
Toto řešení je jednoduché a spolehlivé, přičemž zkrácené nebo chybějící části dolní stěny prohozního kanálu nemají významnější negativní vliv na prohoz útku.
Přehled obrázků na výkrese
Vynález je schematicky znázorněn na výkrese, kde ukazuje obr. la řez tkacím paprskem s přifukovací tryskou v její prohozní poloze a obr. lb řez tkacím strojem v oblasti bidlenu v přírazové poloze tkacího paprsku a s přifukovacími tryskami v jejich přírazové poloze.
Příklady provedení vynálezu
Zařízení k ovládání přifukovacích trysek na vzduchovém tkacím stroji je součástí prohozního ústrojí vzduchového tkacího stroje, který obsahuje rám 1, v němž je vratně otočně uložen hřídel
-2CZ 296969 B6 bidlenu 2. Hřídel 20 bidlenu 2 je některým ze známých způsobů, např. vačkovým nebo kloubovým mechanismem, spřažen s neznázoměným prvním pohonem.
Na bidlenu 2 je uložen tkací paprsek 3, který obsahuje třtiny 4, v nichž je vytvořen přímý prohozní kanál 5, jehož otevřená strana 52 směřuje k přírazové přímce 50 na kraji vytvářené tkaniny 51. Proti přírazové přímce 50 leží zadní stěna 53 prohozního kanálu 5, který dále obsahuje dolní stěnu 54 a horní stěnu 55.
Na bidlenu 2 je vratně otočně okolo své podélné osy uložen kyvný hřídel 7, který je situován na straně tkacího paprsku 3 přivrácené k přírazové přímce 50 na kraji vytvářené tkaniny 51, ti. je situován na přední straně tkacího paprsku 3. Ve znázorněném příkladu provedení je kyvný hřídel 7 na bidlenu 2 uložen pomocí soustavy nosných ramen 6, které jsou jedním svým koncem pevně uložena na bidlenu 2 a na svém druhém konci jsou opatřeny objímkami 60 pro neznázoměná ložiska, v nichž je vratně otočně okolo své podélné osy uložen kyvný hřídel 7.
V neznázorněném příkladu provedení je kyvný hřídel 7 na bidlenu 2 na přední straně tkacího paprsku 3 vratně otočně okolo své podélné osy uložen jiným vhodným způsobem.
Kyvný hřídel 7 je spřažen s přídavným pohonem 9, který je uložen v rámu 1 stroje. Ve znázorněném příkladu provedení je kyvný hřídel 7 s přídavným pohonem 9 spřažen řemenovým převodem s ozubenými řemeny. Na výstupním hřídeli 90 přídavného pohonu 9 je uložena primární hnací řemenice 91, která je primárním ozubeným řemenem 92 spřažena s primární hnanou řemenicí 93, která je volně otočně uložena na hřídeli 20 bidlenu 2. Vedle primární hnané řemenice 93 je na hřídeli 20 bidlenu 2 volně otočně uložena sekundární hnací řemenice 94, která je spojena s primární hnanou řemenicí 93. Se sekundární hnací řemenicí 94 je sekundárním ozubeným řemenem 95 spřažena sekundární hnaná řemenice 96, která je pevně uložena na kyvném hřídeli 7. Přídavný pohon 9 je tvořen vhodným typem motoru, např. servomotorem nebo krokovým motorem, a je napojen na zdroj energie a řídicí obvod pro synchronizaci pohybů během tkacího cyklu stroje, který může být součástí řídicího zařízení stroje.
V neznázorněném příkladu provedení je kyvný hřídel 7 s přídavným pohonem 9 spřažen jiným vhodným způsobem. V dalším neznázorněném příkladu provedení je kyvný hřídel 7 vratně otočně poháněn jiným vhodným na pohonu bidlenu mechanicky nezávislým zařízením.
Na kyvném hřídeli 7 je po délce tkacího paprsku 3 pevně s možností nastavení, např. jak je znázorněno na výkrese pomocí mečíků 81 s objímkami, uložena soustava přifukovacích trysek 8, z nichž každá je spřažena s neznázoměným zdrojem tlakového vzduchu. Přifukovací trysky 8 jsou na kyvném hřídeli 7 situovány na straně u tkacího paprsku 3 a jsou schopny zaujímat prohozní polohu přifukovacích trysek 8 v době prohozu útku, viz obr. la, a přírazovou polohu přifukovacích trysek 8 v době přírazu útku zadní stěnou 53 prohozního kanálu 5 do přírazové přímky 50 na kraji vytvářené tkaniny 51, viz obr. lb. Ve své prohozní poloze jsou přifukovací trysky 8 výtokovými otvory 80 tlakového vzduchu situovány před otevřenou stranou 52 prohozního kanálu 5 tkacího listu 3, přičemž jsou výtokovými otvory 80 do prohozního kanálu 5 vhodně nasměrovány. Ve své přírazové poloze jsou přifukovací trysky 8 svými konci situovány v úrovni pod místem přírazu útku zadní stěnou 53 prohozního kanálu 5 do přírazové přímky 50 na kraji vytvářené tkaniny 51, a to buď nad, v, nebo pod úrovní dolní stěny 54 prohozního kanálu 5 tkacího paprsku 3, a to tak, aby nedocházelo ke kontaktu přifukovacích trysek 8 s jinými částmi vzduchového tkacího stroje nebo s okrajem vytvářené tkaniny 51. Při pohybu tkacího paprsku 3 do přírazu se přifukovací trysky 8 pohybují směrem proti tkacímu paprsku 3 a dolů, tzn. přibližují se ke tkacímu paprsku 3. Při pohybu tkacího paprsku 3 z přírazové polohy do prohozní polohy se přifukovací trysky 8 vzdalují od tkacího paprsku 3, přičemž se posouvají směrem vzhůru výtokovými otvory 80 naproti otevřené straně 52 prohozního kanálu 5. Trajektorie T pohybu výtokových otvorů 80 přifukovacích trysek 8 mezi jejich prohozní a přírazovou polohou protíná v oblasti před přírazovou polohou tkacího paprsku 3 trajektorii P pohybu průsečnice
-3CZ 296969 B6 dolní stěny 54 a zadní stěny 53 prohozního kanálu 5 při pohybu tkacího paprsku 3 mezi jeho zadní mezní polohou a jeho přírazovou polohou. Vratně otočný pohyb kyvného hřídele 7 s přifukovacími tryskami 8 má opačný smysl otáčení vzhledem k vratně otočnému pohybu bidlenu 2. Ve své přírazové poloze jsou tedy přifukovací trysky 8 situovány blíže tkacímu paprsku 3 než ve své prohozní poloze.
Ve své přírazové poloze mohou být přifukovací trysky 8 částí své šířky nebo celou svou šířkou situovány mezi třtinami 4 tkacího paprsku 3, např. v místě částečně odstraněného nebo úplně nepřítomného dolního nosu 40 jedné nebo několika sousedních třtin 4 tkacího paprsku 3 v místech přifukovacích trysek 8.
Přifukovací trysky 8 také mohou být ve své přírazové poloze situovány úplně před tkacím paprskem 3, který tak může mít úplný, nepřerušovaný, profil, přičemž jsou situovány v úrovni pod místem přírazu útku zadní stěnou 53 prohozního kanálu 5 do přírazové přímky 50 na kraji vytvářené tkaniny 51, a to buď nad, v, nebo pod úrovní dolní stěny 54 prohozního kanálu 5 tkacího paprsku 3, a to tak, aby nedocházelo ke kontaktu přifukovacích trysek 8 s jinými částmi vzduchového tkacího stroje nebo s okrajem vytvářené tkaniny 51.
Ve znázorněném příkladu provedení jsou přifukovací trysky 8 ve své přírazové poloze situovány v místě nepřítomných dolních nosů 40 několika sousedních třtin 4 situovaných proti každé z přifukovacích trysek 8.
Během tkaní jsou přifukovací trysky 8 i s kyvným hřídelem 7 unášeny bidlenem 2, přičemž současně jsou kyvným hřídelem 7 přesouvány ze své prohozní polohy do své přírazové polohy.
Zařízení pracuje následovně.
Během tkaní se tkací paprsek 3 vratně kyvně okolo podélné osy hřídele 20 bidlenu 2 pohybuje mezi svou přírazovou polohou, v níž se útek zadní stěnou 53 prohozního kanálu 5 přiráží do přírazové přímky 50 na kraji vytvářené tkaniny 51, a svou zadní mezní polohou, v níž je tkací paprsek 3 nejvíce vzdálen od přírazové přímky 50 na kraji vytvářené tkaniny 51. V definovaném rozsahu poloh tkacího paprsku 3 před příchodem do zadní mezní polohy a po odchodu ze zadní mezní polohy do přírazové polohy se uskutečňuje prohoz útku.
Během celého tohoto úseku pracovního cyklu stroje, tj. během prohozu útku, během něhož projde tkací paprsek 3 svou zadní mezní polohou, jsou přifukovací trysky 8 situovány ve své prohozní poloze před prohozním kanálem 5, viz obr. la, a výtokové otvory 80 tlakového vzduchu některým z vhodných způsobů definovaně směřují otevřenou stranou 52 prohozního kanálu 5 do prohozního kanálu 5. Po prohození útku prohozním kanálem 5 se tkací paprsek 3 nadále pohybuje směrem k přírazové přímce 50 na kraji vytvářené tkaniny 51, přičemž během tohoto pohybu se spustí přídavný pohon 9 a přifukovací trysky 8 se otáčením kyvného hřídele 7 ve smyslu proti smyslu otáčení hřídele 20 bidlenu 2 pohybují směrem proti tkacímu paprsku 3, čímž se k němu přibližují a současně se pohybují směrem dolů do úrovně pod místem přírazu útku na zadní stěně 53 prohozního kanálu 5. Během tohoto pohybu projdou přifukovací trysky 8 přední stranou 52 prohozního kanálu 5 a dolní stěnou 54 prohozního kanálu 5, přičemž jsou v okamžiku přírazu útku do přírazové přímky 50 na kraji vytvářené tkaniny 51 svým koncem situovány v úrovni pod místem přírazu na zadní stěně 53 prohozního kanálu 5, tj. tak, aby nedocházelo k jejich kontaktu s okolními částmi stroje. Přifukovací trysky 8 jsou nyní ve své přírazové poloze, tj. v místě nepřítomných dolních nosů 40 třtin 4 naproti každé přifukovací trysky 8. Po přírazu se změní smysl otáčení hřídele 20 bidlenu 2 a tkací paprsek 3 se začne pohybovat zpět do své zadní mezní polohy. V návaznosti na tuto změnu smyslu otáčení hřídele 20 bidlenu 2 dojde k reverzaci chodu přídavného pohonu 9 kyvného hřídele 7, jehož zpětným otáčením, tj. opět ve smyslu proti smyslu otáčení hřídele 20 bidlenu 2, se přifukovací trysky 8 oddálí od tkacího paprsku 3 a přesunou se vzhůru do své prohozní polohy. Následně je ve vhodné pozici tkacího paprsku 3 pohybujícího se
-4CZ 296969 B6 do své zadní mezní polohy zahájen prohoz útku prohozním kanálem 5 a celý pracovní cyklus se opakuje.
Během tkaní se přifukovací trysky 8 opakovaně vnořují mezi osnovní nitě dolní části prošlupu a zase z nich vystupují.
PATENTOVÉ NÁROKY

Claims (3)

1. Zařízení k ovládání přifukovacích trysek na vzduchovém tkacím stroji, který obsahuje vratně otočně uložený a poháněný bidlen, na němž je uložen tkací paprsek s přímým prohozním kanálem, jehož otevřená strana směřuje k přírazové přímce, přičemž přifukovací trysky jsou uloženy před tkacím paprskem a jsou spřaženy s kyvným hřídelem, který je vratně otočně uložen na bidlenu a je spřažen s přídavným pohonem, přičemž přifukovací trysky jsou schopny zaujímat svou prohozní polohu s výtokovými otvory tlakového vzduchu situovanými směrem do prohozního kanálu a svou přírazovou polohu, vyznačující se tím, že kyvný hřídel (7) přifukovacích trysek (8) je situován na straně bidlenu (2) přivrácené k přírazové přímce (50) a má vůči kyvnému hřídeli (20) bidlenu (2) opačný směr otáčení.
2. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že přifukovací trysky (8) jsou ve své přírazové poloze alespoň částečně situovány v mezeře mezi třtinami (4) tkacího paprsku (3) a jejich konce jsou situovány pod dolní stěnou (54) prohozního kanálu (5).
3. Zařízení podle nároku 2, vyznačující se tím, že mezera mezi třtinami (4) tkacího paprsku (3), v níž jsou přifukovací trysky (8) ve své přírazové poloze situovány je vytvořena zkrácením nebo odstraněním dolního nosu (40) alespoň jedné třtiny (4) tkacího paprsku (3) v místech přifukovacích trysek (8).
CZ20000437A 2000-02-07 2000-02-07 Zarízení k ovládání prifukovacích trysek na vzduchovém tkacím stroji CZ296969B6 (cs)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20000437A CZ296969B6 (cs) 2000-02-07 2000-02-07 Zarízení k ovládání prifukovacích trysek na vzduchovém tkacím stroji
BE2001/0064A BE1013208A6 (fr) 2000-02-07 2001-01-25 Mecanisme de commande des buses auxiliaires a un metier a tisser pneumatique.

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20000437A CZ296969B6 (cs) 2000-02-07 2000-02-07 Zarízení k ovládání prifukovacích trysek na vzduchovém tkacím stroji

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ2000437A3 CZ2000437A3 (cs) 2002-02-13
CZ296969B6 true CZ296969B6 (cs) 2006-08-16

Family

ID=5469523

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20000437A CZ296969B6 (cs) 2000-02-07 2000-02-07 Zarízení k ovládání prifukovacích trysek na vzduchovém tkacím stroji

Country Status (2)

Country Link
BE (1) BE1013208A6 (cs)
CZ (1) CZ296969B6 (cs)

Citations (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3604472A (en) * 1969-12-22 1971-09-14 North American Rockwell Filling storage device for looms
CS213078B1 (cs) * 1980-07-03 1982-03-26 Karel Vystrcil Útkový prohozní kanál tryskového tkacího stroje
US4655262A (en) * 1984-12-10 1987-04-07 Walter Scheffel Reeds for air jet looms
CZ287210B6 (cs) * 1999-01-22 2000-10-11 Vúts Liberec A. S. Zařízení k ovládání přifukovacích trysek vzduchového tkacího stroje

Patent Citations (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3604472A (en) * 1969-12-22 1971-09-14 North American Rockwell Filling storage device for looms
CS213078B1 (cs) * 1980-07-03 1982-03-26 Karel Vystrcil Útkový prohozní kanál tryskového tkacího stroje
US4655262A (en) * 1984-12-10 1987-04-07 Walter Scheffel Reeds for air jet looms
CZ287210B6 (cs) * 1999-01-22 2000-10-11 Vúts Liberec A. S. Zařízení k ovládání přifukovacích trysek vzduchového tkacího stroje

Also Published As

Publication number Publication date
CZ2000437A3 (cs) 2002-02-13
BE1013208A6 (fr) 2001-10-02

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4957144A (en) Tack-in system of shuttleless loom
CZ296969B6 (cs) Zarízení k ovládání prifukovacích trysek na vzduchovém tkacím stroji
JP2005517098A (ja) 可変ループ高さを形成するためのテリー製織方法及び同方法の実施のためのテリー織機
KR960013297B1 (ko) 캠 드라이브 이용의 레노-위이브 독립-구동 가장자리 장치
CZ287210B6 (cs) Zařízení k ovládání přifukovacích trysek vzduchového tkacího stroje
CN101194058B (zh) 毛圈织机
CZ110598A3 (cs) Tkací stroj s pneumatickým zanášením útkové niti
CZ281555B6 (cs) Způsob zanášení útkové niti do prošlupu na vzduchovém tryskovém tkacím stroji a zařízení k provádění způsobu
CZ418397A3 (cs) Vzduchový tkací stroj se zařízením k ovládání přifukovacích trysek
JPH09268450A (ja) 織機における捨耳形成方法及び装置
US5505231A (en) Projectile guiding elements synchronously movable with a full width power loom sley
CN1930336B (zh) 织边制作装置、具有织边制作装置的织机和制作织边的方法
EP1721034B1 (en) Selvedge forming apparatus, weaving machine with a selvedge forming apparatus and method for forming a selvedge
CN205974898U (zh) 喷气式毛巾织机
JPH09137338A (ja) レピア織機における緯入れ方法
US3964523A (en) Shuttle drive linkage for looms
JPH09228193A (ja) ジェットルームにおける緯入れ装置
CN211848312U (zh) 一种用于剑杆织机的接纬传剑机构
EP0393468A1 (en) Weft yarn suction device for air looms
CS201525B2 (en) Device for guiding weft inserters in sheds of weaving looms
CZ9903894A3 (en) Support of blasting nozzles on air-jet weaving machine
JPH07331559A (ja) レピア織機における緯入れ方法
JP5182211B2 (ja) 織機における多色用緯入れ装置
JPS60104554A (ja) ヒなし織機へ旧式織機を変換する機構
CS237642B1 (cs) Zařízeni k vytváření prošlupu a zásoby volných osnovních niti u tkacích strojů, zejména u strojů s postupujícím prošlupem

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20080207