CZ293290B6 - Způsob elektronického vyhodnocování zásahů, případně výstřelů ve střelnici a střelnice - Google Patents

Způsob elektronického vyhodnocování zásahů, případně výstřelů ve střelnici a střelnice Download PDF

Info

Publication number
CZ293290B6
CZ293290B6 CZ20014082A CZ20014082A CZ293290B6 CZ 293290 B6 CZ293290 B6 CZ 293290B6 CZ 20014082 A CZ20014082 A CZ 20014082A CZ 20014082 A CZ20014082 A CZ 20014082A CZ 293290 B6 CZ293290 B6 CZ 293290B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
target
coordinates
shooting range
hit
wall
Prior art date
Application number
CZ20014082A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ20014082A3 (cs
Inventor
Rudolf Pura
Original Assignee
Dynamit Nobel Gmbh Explosivstoff- Und Systemtechnik
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from DE10017130A external-priority patent/DE10017130A1/de
Application filed by Dynamit Nobel Gmbh Explosivstoff- Und Systemtechnik filed Critical Dynamit Nobel Gmbh Explosivstoff- Und Systemtechnik
Publication of CZ20014082A3 publication Critical patent/CZ20014082A3/cs
Publication of CZ293290B6 publication Critical patent/CZ293290B6/cs

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F41WEAPONS
    • F41GWEAPON SIGHTS; AIMING
    • F41G3/00Aiming or laying means
    • F41G3/26Teaching or practice apparatus for gun-aiming or gun-laying
    • F41G3/2616Teaching or practice apparatus for gun-aiming or gun-laying using a light emitting device
    • F41G3/2694Teaching or practice apparatus for gun-aiming or gun-laying using a light emitting device for simulating a target
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F41WEAPONS
    • F41JTARGETS; TARGET RANGES; BULLET CATCHERS
    • F41J5/00Target indicating systems; Target-hit or score detecting systems
    • F41J5/02Photo-electric hit-detector systems
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F41WEAPONS
    • F41JTARGETS; TARGET RANGES; BULLET CATCHERS
    • F41J5/00Target indicating systems; Target-hit or score detecting systems
    • F41J5/08Infrared hit-indicating systems
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F41WEAPONS
    • F41JTARGETS; TARGET RANGES; BULLET CATCHERS
    • F41J9/00Moving targets, i.e. moving when fired at
    • F41J9/14Cinematographic targets, e.g. moving-picture targets

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Radar, Positioning & Navigation (AREA)
  • Aiming, Guidance, Guns With A Light Source, Armor, Camouflage, And Targets (AREA)
  • Investigating Or Analysing Materials By Optical Means (AREA)

Abstract

Způsob elektronického vyhodnocování zásahů, případně výstřelů ve střelnici je určen pro sportovní střelbu a pro lovecký výcvik, u kterého se jako cílový výstup vydává ostřelovaný cíl promítáním prostřednictvím světelného zdroje pohyblivě ve všech směrech na cílovou stěnu (1) a pro vyhodnocení zásahu vytváří infračervená kamera (7) příjem výstřelového obrazu na cílové stěně (1). Pro zvýšení přesnosti a zmenšení doby vyhodnocení se navrhuje zjišťovat současně s cílovým výstupem cílové souřadnice a tyto cílové souřadnice porovnávat se zásahovými souřadnicemi získanými z vyhodnocení zásahu a při nedosažení předem stanovené odchylky se signalizuje zásah. Pro elektronické vyhodnocování zásahů, případně výstřelů je navržena střelnice.ŕ

Description

Vynález se týká způsobu elektronického vyhodnocování zásahů, případně výstřelů ve střelnici pro sportovní střelbu a pro lovecký výcvik, u kterého se jako cílový výstup vysílá ostřelovaný cíl promítáním prostřednictvím světelného zdroje pohyblivě ve všech směrech na cílovou stěnu a pro vyhodnocení zásahu vytváří infračervená kamera příjem výstřelového obrazu na cílové stěně, a střelnice.
Dosavadní stav techniky
Takový způsob a střelnice jsou známé z DE 37 29 613 C2. Cílová stěna je přitom snímána infračervenou kamerou a její obraz je před vydáním výstřelu zapsán v paměti počítače jako digitální signál, ve kterém jsou uspořádány řádkové a štěrbinovité šedé hodnoty. Souřadnice světelné skvrny objevující se na cílové stěně, stejně tak jako po vydání výstřelu obraz vytvářený ostřelovanou cílovou stěnou, jsou ukládány v paměti počítače a návazně jsou obě šedé hodnoty obou obrazů navzájem spojeny. Souřadnice změn zjištěných při spojování jsou porovnávány se souřadnicemi světelné skvrny v okamžiku vydání výstřelu a poloha zásah na cíli je zjištěna.
Nevýhodou této střelnice vztažená na vyhodnocení infračervenou kamerou spočívá vtom, že u tohoto způsobuje tepelný obraz považován za nezměnitelnou statickou veličinu. Ve skutečnosti tomu však tak není, V tepelné oblasti pracující kamera poskytuje časově se měnící signál. Prostřednictvím samostatného generování stěny dopadající nepatrná impulzová energie v krátké době zmizí. Takové porovnání je tedy zcela nepotřebné a může dokonce vést k chybné interpretaci, pokud není stěna zaměřena bezprostředně před zásahem munice. To by však bylo možné provádět jen s více pevně upravenými infračervenými kamerami, protože vybavení jednou kamerou pro jednu cílovou stěnu ve vzdálenosti zpravidla více než 30 m je příliš málo. Využití více infračervených kamer však není z ekonomických důvodů možné. Tento způsob také nemůže snímat jednou pohyblivou kamerou bezprostředně po uvedení akustického spínače do činnosti a ještě předtím než munice dopadne na stěnu. Aby to bylo možné realizovat, musela by být kamera zadržena v méně než 78 ms z pohybu a také obraz by již před výstřelem musel být uložen do paměti. Tato doba je však ještě podstatně kratší, když se uvádí, že kamera již mnohem dříve zjišťuje munici pohybující se ke stěně.
Uvedená doba se vztahuje na pomalou šrotovou patronu s rychlostí v0= 400 m/s a v2s o hodnotě 240 m/s při vzdálenosti 25 m. Polohování pohyblivé kamery na dílčí ploše stěny potřebné pro vyhodnocování a přesnost vyžaduje snímání mnoha jednotlivých obrazů. Vzhledem k časovým změnám těchto jednotlivých obrazů by musela být ve srovnávacím způsobu nejprve paměť aktualizována před každým novým výstřelem. Po výstřelu by nejprve musela být zaujata vždy jedna z těchto poloh, aby se u tohoto způsobu dosáhlo potřebné krycí jednotnosti příjmů. Doba vyhodnocení se tedy také ještě prodlužuje o dobu posunu pro dosažení nejbližší dílčí plochy. Doba vyhodnocení je tedy pomalejší nejen z hlediska většího množství dat, ale také na podkladě doby dodatečného posunutí. Z tohoto důvodu nemůže střelec krátce po chybné střele vydat druhou střelou. To je však důležitý znak pro střelce. Mimoto vznikají velké mezery mezi každým odhozením.
Podstat vynálezu
Vynález si proto klade za úkol vytvořit způsob a střelnici pro elektronické vyhodnocování zásahů, případně výstřelů vydaných střel ve střelnici podle předvýznakové části patentového nároku 1, případně patentového nároku 9, prostřednictvím kterých by se jednak dosáhlo vysoké
-1 CZ 293290 B6 přesnosti a jednak by se také snížila doba vyhodnocení tak, aby střelec mohl bez nepříznivého ovlivňování vydat dvě střely za sebou.
Podle vynálezu se tento vytčený úkol z hlediska způsobu řeší tím, že současně s cílovým výstu5 pem se zjišťují cílové souřadnice a že tyto cílové souřadnice se porovnávají se zásahovými souřadnicemi získanými z vyhodnocení zásahu a při nedosažení předem stanovené odchylky se signalizuje zásah.
Podle vynálezu se vytčený úkol z hlediska střelnice řeší tím, že střelnice má přístroj pro měření 10 tepelných impulzů vytvářených výstřelem, prostřednictvím kterého se zjišťují tepelné impulzy vytvářené vývojem tepla zásahu na cílové stěně bezprostředně jako zásahové souřadnice a ve vyhodnocovacím přístroji je prováděno vyhodnocení zásahu porovnáním cílových souřadnic se zásahovými souřadnicemi s při nedosažení předem stanovené odchylky je signalizován zásah.
Výhoda tohoto způsobu a střelnice spočívá mimo jiné v tom, že v zhledem k chybějící krycí jednotnosti obou příjmů před a po výstřelu může být mechanika podstatně jednodušší. Nepatrné překmitnutí v okamžiku příjmu může být dokonce tolerováno. Tím je také doba zastavení ještě kratší. Mimoto se vytváří úspora času, protože množství zpracovávaných dat je menší.
S výhodou se cíl uloží ve tvaru cílových vektorů nebo cílových souřadnic v paměti ovládacího přístroje a cílový výstup se ovládá prostřednictvím světleného zdroje tímto ovládacím přístrojem. Tím jsou předem stanoveny a známé přesné souřadnice cíle. Jako ovládací přístroj je vhodný například počítač nebo také jen speciální zasouvací karta pro počítač. Ta může automaticky, to znamená bez podílu počítače samostatně, uskutečnit vydání cíle. Tak je možné po výstřelu za 25 dobu vyhodnocení cíle v oblasti milisekund vydat další cíl a teprve po zjištění výsledku uskutečnit další akci.
Jako světelný zdroj se podle vynálezu s výhodou využije laser. Paprsek tohoto laseru je vykyvován pro promítání na vodorovně a svisle přestavitelné zrcátko, čímž je laserový paprsek a tím 30 také cíl odváděn na cílovou stěnu. Pohyb zrcátka je ovládán ovládacím přístrojem na podkladě cílových souřadnic. Protože zrcátko je velmi lehké, nevytváří se téměř žádná chyba při promítání. Postačuje jednoduché kalibrování pro korelaci cílových souřadnic s pohybem zrcátka.
Laserový paprsek a tím také cíl mohou samozřejmě mít každý vhodný tvar a mohou představovat 35 například zajíce nebo holuba. Prostřednictvím modulace obrysu se motiv také jakoby pohybuje.
U výhodného příkladu je infračervená kamera uspořádána na svisle a/nebo vodorovně přestavitelném otočném kotouči, jehož pohyb se ovládá ovládacím přístrojem v závislosti na cílových souřadnicích. Protože po vydání výstřelu uplyne ještě krátká doba k zásahu střely na cílovou 40 stěnu, lze pohyb otočného kotouče ovládat tak, že to bere na zřetel. Účelně se nastaví určitý předstih.
Další vyhodnocení je provedeno s přivedenou infračervenou řádkovou kamerou. Taje uspořádána tak, že řádkové elementy snímají svislou čáru stěny shora až dolů. Prostřednictvím na vodo45 rovné ose uspořádaného impulzového čidla, které je nasměrováno podle pulzů pro úhel, je načítána vždy jedna štěrbina. Načítání řádku/štěrbiny trvá jen mikrosekundy. Štěrbina je přitom v jedné operaci zapsána do paměti. Plocha je v paměti opět složena. Výhoda tohoto uspořádání spočívá v tom, že rozlišení je závislé jen na počtu pulzů pro úhel. Je tedy možné dosáhnout větších rozlišení než s plochými kamerami. Kamera také není pro zachycení mezery zastavována, 50 ale prochází. Mimoto odpadá druhá osa otáčení zrcátka. Oblast, ve které střelci střílejí vedle, tak může být větší a přitom je možné korektní vyhodnocení, protože je možné odčítat libovolný počet mezer. Omezení spočívá jen v paměti počítače. Mimoto je delší vyhodnocovací doba.
Podle vynálezu snímá po výstřelu infračervená kamera výstřelový obraz a digitalizovaný výstře55 lový obraz se vyhodnocuje ve vyhodnocovacím přístroji. Protože je pohyb otočného kotouče
-2CZ 293290 B6 a tím také infračervené kamery ovládán ovládacím přístrojem, jsou souřadnice známé. Při výstřelu zasahují částice střely, to je šrot nebo jednotlivé střely, cílovou stěnu a vytvářejí tam tepelné impulzy. Tyto tepelné impulzy, vytvářené prostřednictvím vývoje tepla zásahu na cílové stěně, se přiřazují k zásahovým souřadnicím a jsou přijímány infračervenou kamerou.
Účelně je cílová stěna vytvořena jako nepovrstvená ocelová stěna.
Kalibrování infračervené kamery se s výhodou provádí prostřednictvím dvou značek vně cílové stěny. Vlastnosti této značky je, že musí předávat teplo. K tomu účelu je vhodná každá žárovka nebo halogenová lampa. Značku lze snímat infračervenou kamerou pro porovnání centrálních poloh, přičemž je možné jak mechanické provedení prostřednictvím jemného seřízení, tak také elektronické zaznamenání chybné polohy.
Pokud je laser prostřednictvím zesilovacího a ofsetového nastavení zrcátka seřízen obdobným způsobem na značky, lze polohu laseru určit také bez optické kontroly. Pokud je například značka položena přesně do středu okénka komory a výše uvedený způsob je správně proveden, vzniká v každé poloze přímá souvislost mezi vychylovacím pnutím k laseru přiřazených galvanometrů, které jsou příslušné pro přestavování zrcátek, a mezi na otočný stůl předávaným napětím. Pokud je toto napětí různé, tak to odpovídá úhlu nebo odchylce od polohy. Jako například lze uvést, že 0,01 voltu odpovídá 0,1 m na stěně. Po výstřelu je zastavena dopředu se pohybující kamera. Po například 78 ms, to je době, která uplyne než šroty dosáhnout stěny, se zjistí napětí na otočných zrcadlech digitálně nebo analogicky a toto napětí je také příslušné pro vychýlení kamery. Pokud je odchylka například na vodorovné ose o hmotnosti 0,01 voltu, tak se nachází laserový bod v rovině vzdálený o 0,01 m od seřizovači polohy.
Způsob a střelnice však mohou být také doplněny mechanicky připojenou optickou kamerou, vyrovnávanou obdobným způsobem. Ta může zjišťovat buď přímo v okamžiku přijímání infračervené kamery také laserový bod ze stěny nebo může sloužit pro automatickou kontrolu a kontrolu správného seřízení.
Přehled obrázku na výkrese
Další znaky vynálezu vyplývají z následujícího popisu ve spojení s jediným výkresem.
Tento obrázek znázorňuje cílovou stěnu o délce zhruba 42 m. Výška přitom má hodnotu 3,50 m.
Příklady provedení vynálezu
Před cílovou stěnou 1 je upraveno uspořádání podle způsobu podle vynálezu, které je zde znázorněno jen jako příklad a schematicky. Je zde také patrný laser 2.
V něm vytvářený laserový paprsek je prostřednictvím pohyblivého zrcátka 3 vychylován na cílovou stěnu 1 a vytváří tam cílový obraz, například běžícího zajíce nebo letícího holuba. Na vodorovně a svisle pohyblivém otočném kotouči 6 je uspořádána infračervená kamera 7 a videokamera 8.
V ovládacím přístroji 4 jsou v paměti uloženy cílové souřadnice v podobě časového průběhu. Ovládací přístroj 4 potom ovládá pohyblivé zrcátko 3 a otočný kotouč 6 a v průběhu tohoto ovládání dále předává cílové souřadnice na vyhodnocovací přístroj 5. Do tohoto vyhodnocovacího přístroje 5 přicházejí také signály infračervené kamery 7. Protože souřadnice cílového obrazu jsou známé, jsou známé také souřadnice obrazu infračervené kamery 7. Tak jsou k dispozici jak cílové souřadnice, tak také zásahové souřadnice. Při nedosažení předem stanovené
-3!
odchylky je signalizován zásah, například na monitoru 9. Je zde také patrný vstupní přístroj 10.
Videokamera 8 na otočném kotouči 6 slouží pro kalibrování polohy, jak již bylo popsáno.
U speciálních infračervených kamer 7 může být účelné zjišťovat zásahové souřadnice ze dvou za sebou následujících příjmů výstřelových obrazů.
Jako příklad k tomu může být zachyceno první přijetí výstřelového obrazu v okamžiku nárazu zásahu a druhé přijetí o 0,033 sekund později. Obě přijetí ukazují teplotní rozdíl. Ten lze využít také pro zjištění zásahových souřadnic.

Claims (19)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Způsob elektronického vyhodnocování zásahů, případně výstřelů ve střelnici pro sportovní střelbu a pro lovecký výcvik, u kterého se jako cílový výstup vysílá ostřelovaný cíl promítáním prostřednictvím světelného zdroje pohyblivě ve všech směrech na cílovou stěnu (1) a pro vyhodnocení zásahu vytváří infračervená kamera (7) příjem výstřelového obrazu na cílové stěně (1), vyznačující se tím, že současně s cílovým výstupem se zjišťují cílové souřadnice a že tyto cílové souřadnice se porovnávají se zásahovými souřadnicemi získanými z vyhodnocení zásahu a při nedosažení předem stanovené odchylky se signalizuje zásah.
  2. 2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že cíl se uloží ve tvaru cílových vektorů nebo cílových souřadnic v paměti ovládacího přístroje (4) a cílový výstup se ovládá prostřednictvím světelného zdroje tímto ovládacím přístrojem (4).
  3. 3. Způsob podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že světelný zdroj je laser (2).
  4. 4. Způsob podle jednoho z nároků laž3, vyznačující se tím, že infračervená kamera (7) je uspořádána na svislé a/nebo vodorovně přestavitelném otočném kotouči (6), jehož pohyb se ovládá ovládacím přístrojem (4) v závislosti na cílových souřadnicích.
  5. 5. Způsob podle jednoho z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že po výstřelu snímá infračervená kamera (7) výstřelový obraz a digitalizovaný výstřelový obraz se vyhodnocuje ve vyhodnocovacím přístroji (5), přičemž prostřednictvím vývoje tepla zásahu na cílové stěně (1) vytvářené tepelné impulzy se přiřazují k zásahovým souřadnicím.
  6. 6. Způsob podle jednoho z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že cílová stěna (1) je ocelová stěna.
  7. 7. Způsob podle jednoho z předcházejících nároků, vyznačující se tím,že pro kalibrování pohybu otočného kotouče (6), případně zásahových souřadnic na otočném kotouči (6) se přídavně uspořádá videokamera (8), prostřednictvím které se zjišťují na cílové stěně (1) souřadnicemi předem stanovené cíle.
  8. 8. Způsobpodlejednohozpředcházejícíchnároků, vyznačující se tím, že infračervená kamera (7) je řádková kamera.
  9. 9. Způsob podle jednoho z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že ze dvou za sebou následujících příjmů výstřelového obrazu se zjišťují zásahové souřadnice.
  10. 10. Střelnice pro elektronické vyhodnocování zásahů, případně výstřelů vydaných výstřelů, sestávající z cílové stěny (1), ze světelného zdroje pohyblivého ve všech směrech pro vytváření
    -4CZ 293290 B6 ostřelovaného cíle se současným ukládáním cílových souřadnic v paměti a z vyhodnocovacího přístroje (5), vyznačující se tím, že střelnice má přístroj pro měření tepelných impulzů vytvářených výstřelem, prostřednictvím kterého se zjišťují tepelné impulzy vytvářené vývojem tepla zásahu na cílové stěně (1) bezprostředně jako zásahové souřadnice a ve vyhodnocovacím přístroji (5) je prováděno vyhodnocení zásahu porovnáním cílových souřadnic se zásahovými souřadnicemi.
  11. 11. Střelnice podle nároku 10, vyznačující se tím, že přístroj pro měření tepelných impulzů vytvářených výstřelem je infračervená kamera (7).
  12. 12. Střelnice podle nároku 10 nebo 11, vyznačující se t í m , že cíl v podobě cílových vektorů nebo cílových souřadnic je uložena v paměti ovládacího přístroje (4) a cílový výstup je ovladatelný prostřednictvím světleného zdroje tímto ovládacím přístrojem (4).
  13. 13. Střelnice podle jednoho z nároků 10ažl2, vyznačující se tím, že světelný zdroj je laser (2).
  14. 14. Střelnice podle jednoho z nároků 10 až 13, vyznačující se t í m, že infračervená kamera (7) je uspořádána na svislé a/nebo vodorovně přestavitelném otočném kotouči (6), jehož pohyb je ovládán ovládacím přístrojem (4) v závislosti na cílových souřadnicích.
  15. 15. Střelnice podle jednoho z nároků 10ažl4, vyznačující se tím, že po výstřelu je výstřelový obraz snímatelný infračervenou kamerou (7) a je vyhodnocovatelný ve vyhodnocovacím přístroji (5), přičemž prostřednictvím vývoje tepla zásahu na cílové stěně (1) vytvářené tepelné impulzy jsou přiřazovatelné k zásahovým souřadnicím.
  16. 16. Střelnice podle jednoho z nároků lOaž 15, vyznačující se tím, že cílová stěna (1) je ocelová stěna.
  17. 17. Střelnice podle jednoho z nároků 10 až 16, vy z n a č uj í c í se t í m, že pro kalibrování pohybu otočného kotouče (6), případně zásahových souřadnic na otočném kotouči (6) je přídavně uspořádána videokamera (8), prostřednictvím které jsou zjišťovány na cílové stěně (1) souřadnicemi předem stanovené cíle.
  18. 18. Střelnice podle jednoho z nároků 10ažl7, vyznačující se tím, že infračervená kamera (7) je řádková kamera.
  19. 19. Střelnice podle jednoho z nároků 10 až 18, vyznačující se tím, že zásahové souřadnice jsou zjistitelné ze dvou za sebou následujících příjmů výstřelového obrazu.
CZ20014082A 1999-05-14 2000-04-22 Způsob elektronického vyhodnocování zásahů, případně výstřelů ve střelnici a střelnice CZ293290B6 (cs)

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19922296 1999-05-14
DE10011311 2000-03-10
DE10017130A DE10017130A1 (de) 1999-05-14 2000-04-06 Verfahren zur Treffer- bzw. Schussauswertung in einer Schiessanlage und Schiessanlage

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ20014082A3 CZ20014082A3 (cs) 2002-08-14
CZ293290B6 true CZ293290B6 (cs) 2004-03-17

Family

ID=27213717

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20014082A CZ293290B6 (cs) 1999-05-14 2000-04-22 Způsob elektronického vyhodnocování zásahů, případně výstřelů ve střelnici a střelnice

Country Status (9)

Country Link
US (1) US6840772B1 (cs)
EP (1) EP1180234B1 (cs)
JP (1) JP2002544471A (cs)
AT (1) ATE232293T1 (cs)
AU (1) AU4750900A (cs)
CZ (1) CZ293290B6 (cs)
ES (1) ES2187471T3 (cs)
TR (1) TR200103272T2 (cs)
WO (1) WO2000070294A1 (cs)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP4557734B2 (ja) * 2005-01-31 2010-10-06 株式会社野村総合研究所 射撃訓練システム
US7699613B2 (en) * 2005-02-11 2010-04-20 Niznick Gerald A One-piece, screw-receiving, externally-threaded endosseous dental implants and related transfer components, comfort caps and abutments
US8360776B2 (en) * 2005-10-21 2013-01-29 Laser Shot, Inc. System and method for calculating a projectile impact coordinates
US20070160960A1 (en) * 2005-10-21 2007-07-12 Laser Shot, Inc. System and method for calculating a projectile impact coordinates
FR2911952A1 (fr) * 2007-01-29 2008-08-01 De Boisanger Antoine Breart Cible comportant au moins un ecran en materiau geotextile et stand de tir associe
KR101007877B1 (ko) 2008-04-25 2011-01-14 주식회사 코리아일레콤 직사화기 모사장치 및 표적장치와 이들을 포함하는직사화기 모사시스템
US20110218021A1 (en) * 2010-03-05 2011-09-08 Erik Anderson Visual image scoring
US9200870B1 (en) 2011-06-06 2015-12-01 Travis B. Theel Virtual environment hunting systems and methods
RU2579831C1 (ru) * 2015-02-02 2016-04-10 Федеральное казенное предприятие "Научно-исследовательский институт "Геодезия" (ФКП "НИИ "Геодезия") Способ формирования проекционной мишени и устройство для его осуществления
US10048043B2 (en) 2016-07-12 2018-08-14 Paul Rahmanian Target carrier with virtual targets
CN109974531B (zh) * 2019-03-25 2020-11-03 上海亿湾特训练设备科技有限公司 一种视频精确读靶系统和视频精确读靶方法
JP2021032425A (ja) * 2019-08-19 2021-03-01 株式会社日立国際電気 射撃訓練システム
CN113126126A (zh) * 2021-04-20 2021-07-16 上海技威光电技术有限公司 一种全天时自动报靶系统及其弹药落点定位方法

Family Cites Families (20)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4223454A (en) * 1978-09-18 1980-09-23 The United States Of America As Represented By The Secretary Of The Navy Marksmanship training system
GB2030683B (en) * 1978-09-27 1982-11-03 Singer Co Gunnery training system
DE2905422C2 (de) * 1979-02-13 1982-07-22 Precitronic Gesellschaft für Feinmechanik und Electronic mbH, 2000 Hamburg Einrichtung zur Schußsimulation mit Trefferanzeige
US4336018A (en) * 1979-12-19 1982-06-22 The United States Of America As Represented By The Secretary Of The Navy Electro-optic infantry weapons trainer
ATE16421T1 (de) * 1980-05-01 1985-11-15 Detras Training Aids Ltd Zielanordnung.
US4290757A (en) * 1980-06-09 1981-09-22 The United States Of America As Represented By The Secretary Of The Navy Burst on target simulation device for training with rockets
DE3141798A1 (de) * 1981-10-21 1983-04-28 Georg 4040 Neuss Palmen "video-schiessanlage"
FR2556827B1 (fr) * 1983-12-15 1988-04-22 Giravions Dorand Dispositif d'entrainement au tir en salle
US4611993A (en) * 1984-05-31 1986-09-16 The United States Of America As Represented By The Secretary Of The Army Laser projected live fire evasive target system
US4680012A (en) * 1984-07-07 1987-07-14 Ferranti, Plc Projected imaged weapon training apparatus
DE3705142A1 (de) * 1987-02-18 1988-09-01 Ingbuero Fuer Elektro Mechanis Einrichtung zur selbsttaetigen elektronischen messung und anzeige der trefferablagen von geschossen, wurfkoerpern, flugkoerpern u. dgl.
DE3729613A1 (de) * 1987-09-04 1989-03-23 Rudolf Dipl Ing Pura Schiessanlage
US4948371A (en) * 1989-04-25 1990-08-14 The United States Of America As Represented By The United States Department Of Energy System for training and evaluation of security personnel in use of firearms
US5215463A (en) * 1991-11-05 1993-06-01 Marshall Albert H Disappearing target
GB2264358A (en) * 1992-02-20 1993-08-25 Sector Limited System for detecting position of impact of a projectile
DE4225074C1 (de) * 1992-07-29 1994-02-03 Nsm Ag Vorrichtung zur Steuerung des Verschlusses einer von einer Lichtquelle mit Licht beaufschlagten CCD-Kamera
US5816817A (en) * 1995-04-21 1998-10-06 Fats, Inc. Multiple weapon firearms training method utilizing image shape recognition
DE19729771A1 (de) * 1997-07-11 1999-01-14 Karl Stefan Riener Projektionsfläche für den Betrieb eines Schießkinos, sowie Vorrichtung und Verfahren zum Erfassen eines Projektilaufprallpunktes auf einem Körper bzw. einer Projektionsfläche
US6604064B1 (en) * 1999-11-29 2003-08-05 The United States Of America As Represented By The Secretary Of The Navy Moving weapons platform simulation system and training method
CH694439A5 (de) * 2000-03-21 2005-01-14 Polytronic Internat Ag Schiessstand-Einrichtung mit automatischer Trefferanzeige.

Also Published As

Publication number Publication date
EP1180234B1 (de) 2003-02-05
EP1180234A1 (de) 2002-02-20
CZ20014082A3 (cs) 2002-08-14
ES2187471T3 (es) 2003-06-16
TR200103272T2 (tr) 2002-04-22
US6840772B1 (en) 2005-01-11
ATE232293T1 (de) 2003-02-15
JP2002544471A (ja) 2002-12-24
WO2000070294A1 (de) 2000-11-23
AU4750900A (en) 2000-12-05

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ293290B6 (cs) Způsob elektronického vyhodnocování zásahů, případně výstřelů ve střelnici a střelnice
US4619616A (en) Weapon aim-training apparatus
US20070190495A1 (en) Sensing device for firearm laser training system and method of simulating firearm operation with various training scenarios
US8651381B2 (en) Firearm sight having an ultra high definition video camera
US4695256A (en) Method for practicing aiming with the use of a laser firing simulator and of a retroreflector on the target side, as well as firing simulator for carrying out this method
US5194908A (en) Detecting target movement
US5208417A (en) Method and system for aiming a small caliber weapon
EP0209959B1 (en) Weapon training system
WO1997025583A1 (en) Impact position marker for ordinary or simulated shooting
GB1580253A (en) Firing range
US6973865B1 (en) Dynamic pointing accuracy evaluation system and method used with a gun that fires a projectile under control of an automated fire control system
US6125308A (en) Method of passive determination of projectile miss distance
JP3222837B2 (ja) 画像化自己参照追跡装置及び関連方法
US4854595A (en) Firearm aiming simulator device
US20080192979A1 (en) Shot pattern and target display
US20040005531A1 (en) Precision zeroed small-arms transmitter (ZSAT) with shooter sight-picture compensation capability
GB2032072A (en) Weapon training systems
GB2029554A (en) Motion picture target apparatus
US4898340A (en) Apparatus and method for controlling a cannon-launched projectile
US11204220B2 (en) Method and system for measuring airburst munition burst point
GB2041177A (en) Sighting and target tracking instruction apparatus
US5205168A (en) Device for carrying out quality test firings as well as the use thereof
JP2021032425A (ja) 射撃訓練システム
JP2006119070A (ja) 弾道位置測定装置及び小火器用照準具
JPH11183096A (ja) 弾着観測画像処理装置

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20050422

MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20080422