CZ291513B6 - Odklopný rám pro uchycení plakátů a podobných plochých útvarů - Google Patents
Odklopný rám pro uchycení plakátů a podobných plochých útvarů Download PDFInfo
- Publication number
- CZ291513B6 CZ291513B6 CZ1999613A CZ61399A CZ291513B6 CZ 291513 B6 CZ291513 B6 CZ 291513B6 CZ 1999613 A CZ1999613 A CZ 1999613A CZ 61399 A CZ61399 A CZ 61399A CZ 291513 B6 CZ291513 B6 CZ 291513B6
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- frame
- hinge
- elements
- hinge pin
- profile
- Prior art date
Links
- 230000001154 acute effect Effects 0.000 claims description 3
- 239000000853 adhesive Substances 0.000 description 3
- 230000001070 adhesive effect Effects 0.000 description 3
- 230000015572 biosynthetic process Effects 0.000 description 3
- 238000005755 formation reaction Methods 0.000 description 3
- 238000004519 manufacturing process Methods 0.000 description 3
- 229910021365 Al-Mg-Si alloy Inorganic materials 0.000 description 1
- 241000283070 Equus zebra Species 0.000 description 1
- 238000004026 adhesive bonding Methods 0.000 description 1
- 239000003086 colorant Substances 0.000 description 1
- 238000010276 construction Methods 0.000 description 1
- 238000011109 contamination Methods 0.000 description 1
- 238000001125 extrusion Methods 0.000 description 1
- 230000037431 insertion Effects 0.000 description 1
- 238000003780 insertion Methods 0.000 description 1
- 230000002093 peripheral effect Effects 0.000 description 1
- 239000003351 stiffener Substances 0.000 description 1
- 239000000758 substrate Substances 0.000 description 1
Classifications
-
- G—PHYSICS
- G09—EDUCATION; CRYPTOGRAPHY; DISPLAY; ADVERTISING; SEALS
- G09F—DISPLAYING; ADVERTISING; SIGNS; LABELS OR NAME-PLATES; SEALS
- G09F15/00—Boards, hoardings, pillars, or like structures for notices, placards, posters, or the like
- G09F15/0006—Boards, hoardings, pillars, or like structures for notices, placards, posters, or the like planar structures comprising one or more panels
- G09F15/0018—Boards, hoardings, pillars, or like structures for notices, placards, posters, or the like planar structures comprising one or more panels panel clamping or fastening means
Landscapes
- Physics & Mathematics (AREA)
- General Physics & Mathematics (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Theoretical Computer Science (AREA)
- Mirrors, Picture Frames, Photograph Stands, And Related Fastening Devices (AREA)
- Toys (AREA)
- Credit Cards Or The Like (AREA)
- Pivots And Pivotal Connections (AREA)
Abstract
R m pro uchycen plak t a podobn²ch ploch²ch ·tvar je proveden se z kladn m r mem, na jeho okraj ch jsou upevn ny eln prvky (8), kter jsou v dy spojeny prost°ednictv m kloubu se z kladn m r mem a jsou samostatn v²klopn z plochy r mu, p°i em ka d² kloub obsahuje kor²tko (9) kloubu a ep (10) kloubu, ulo en² v kor²tku (9) kloubu, p°i em kor²tko (9) kloubu a ep (10) kloubu jsou vytvo°eny ka d² na jin m profilov m prvku (6, 7), kde jeden profilov² prvek (7) je opat°en zaskakovac m prvkem (17), pru n dosedaj c m na obloukovou plochu (18) dalÜ ho profilov ho prvku (6), ve kter je vytvo°ena nejm n jedna zaskakovac prohlube (19), kde ep (10) kloubu je opat°en pod lnou dr kou (11), kter definuje dva pru n ·seky (12, 13) pod ln²ch ramen, p°i em pod ln dr ka (11) epu (10) kloubu je opat°ena rozÜ °en m, do kter ho je s tvarov²m z b rem vlo ena ty ka (16) kruhov ho pr °ezu.\
Description
Oblast techniky
Vynález se týká rámu pro uchycení plakátů a podobných plochých útvarů, se základním rámem, na jehož okrajích jsou upevněny čelní prvky, které jsou vždy spojeny prostřednictvím kloubu se základním rámem a jsou samostatně výklopné z plochy rámu, přičemž každý kloub obsahuje korýtko kloubu a čep kloubu, uložený v korýtku kloubu, přičemž korýtko kloubu a čep kloubu jsou vytvořeny každý na jiném profilovém prvku, a přičemž jeden profilový prvek je opatřen zaskakovacím prvkem, pružně dosedajícím na obloukovou plochu dalšího profilového prvku, ve které je vytvořena nejméně jedna zaskakovací prohlubeň.
Dosavadní stav techniky
Rámy tohoto druhu jsou známé například z DE-OS 31 32 521. Čelní prvky takového rámu jsou opatřeny na své vnitřní straně podélnou drážkou, do které zasahuje okraj listové pružiny, jejíž druhý okraj zasahuje do profilování základního rámu. Po délce čelního prvku je rozmístěna skupina listových pružin. Při odklopení čelního prvku se mírně zakřivená listová pružina nakloní kolem svého mrtvého bodu, takže udržuje čelní prvek stabilně jak v uzavřené poloze, tak také v odklopené poloze.
Podstata vynálezu
Úkolem vynálezu je dosáhnout snížení výrobních a montážních nákladů při výrobě rámu uvedeného druhu a podstatně zvýšit jeho stabilitu.
Tento úkol splňuje rám pro uchycení plakátů a podobných plochých útvarů, se základním rámem, na jehož okrajích jsou upevněny čelní prvky, které jsou vždy spojeny prostřednictvím kloubu se základním rámem a jsou samostatně výklopné z plochy rámu, přičemž každý kloub obsahuje korýtko kloubu a čep kloubu, uložený v korýtku kloubu, přičemž korýtko kloubu a čep kloubu jsou vytvořeny každý na jiném profilovém prvku, a přičemž jeden profilový prvek je opatřen zaskakovacím prvkem, pružně dosedajícím na obloukovou plochu dalšího profilového prvku, ve které je vytvořena nejméně jedna zaskakovací prohlubeň, podle vynálezu, jehož podstatou je, že čep kloubu je opatřen podélnou drážkou, která definuje dva pružné úseky podélných ramen, přičemž podélná drážka čepu kloubu je opatřena rozšířením, do kterého je s tvarovým záběrem vložena tyčka kruhového průřezu.
Rám podle vynálezu nepotřebuje žádné listové pružiny. Zaskakovací prvky, pružně zabírající střeď plochou, zajišťují ve spojení spřiřazenými zaskakovacími prohlubněmi pevné uchycení čelních prvků i bez listových pružin v uzavřené, popřípadě odklopené poloze. Odstraněním listových pružin se dosáhne snížení výrobních a montážních nákladů. V důsledku vytvoření pružných úseků ramen prostřednictvím podélné drážky se může čep kloubu při svém osazování do žlábku kloubu do jisté míry stlačit k sobě. Tím je možno zvětšit obvodovou oblast čepu kloubu, která je obklopena žlábkem kloubu. Tím, že podélná drážka čepu kloubu je opatřena rozšířením, do kterého je s tvarovým záběrem osazena tyčka kruhového průřezu, se dosáhne zvláště bezpečného spojení čepu kloubu a korýtka nebo žlábku kloubu.
Podle výhodného provedení vynálezu mohou být na vnitřní straně pružných úseků vytvořena nejméně tři žebra v průřezu s ostrým vrcholovým úhlem, která jsou rovnoměrně rozmístěna na vnitřním obvodu pružných úseků. Zebra s ostrými vrcholovými úhly usnadňují vsazování tyčky s kruhovým průřezem do čepu kloubu, protože se tím výrazně zmenšuje kontaktní plocha a tím také tření mezi tyčkou kruhového průřezu a čepem kloubu.
Oblouková plocha je s výhodou vytvořena jako třecí plocha.
Podle dalšího výhodného provedení vynálezu je zaskakovací prvek, mající tvar podélného ramena ve tvaru oblouku, vytvořen na druhém profilovém prvku, opatřeném čepem kloubu.
Další výhodné konstrukční provedení rámu podle vynálezu spočívá v tom, že čelní prvky rámu jsou uvolnitelně upevněny na příslušných profilových prvcích. Tím je možno opatřit rám podle vynálezu čelními prvky majícími různé barvy a/nebo různé tvary svého průřezu, takže rám může být optimálně přizpůsoben konkrétnímu montážnímu prostředí.
Ještě jiné výhodné konkrétní provedení rámu podle vynálezu spočívá v tom, že čelní prvky a/nebo profilové prvky jsou zajistitelné proti neoprávněnému otevření rámu.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude blíže objasněn pomocí příkladů provedení zobrazených na výkresech, kde znázorňují obr. 1 příčný řez částí rámu s uzavřeným čelním prvkem, obr. 2 příčný řez částí rámu z obr. 1 s odklopeným čelním prvkem a obr. 3 a 4 příčné řezy částmi profilů, tvořícími spojovací kloub rámu a zobrazenými odděleně.
Příklady provedení vynálezu
Rám podle vynálezu sestává ze základního rámu, který je vytvořen ze čtyř bočních dílů, přičemž vždy dva boční díly probíhají vzájemně rovnoběžně. Spodní boční díl obsahuje trubku 1 pravoúhelníkového průřezu a trubku 2 čtvercového průřezu, které dosedají svými bočními plochami na sebe a jsou spojeny s úhelníkovou profilovou tyčí 3. Trubka 1 pravoúhelníkového průřezu vytváří společně s trubkou 2 čtvercového průřezu osazení, na kterém je upevněna uzavřená profilová tyč 4, která je uspořádána v zákrytu s trubkou 2 čtvercového průřezu. Trubka 2 čtvercového průřezu a profilová tyč 4 nesou desku 5, která společně s úhelníkovou profilovou tyčí 3 tvoří podklad a obrubu pro uložení plakátů nebo podobných plochých útvarů. Úhelníková profilová tyč 3 slouží současně jako ochrana proti znečištění stékajícím nebo odkapávajícím lepidlem pro lepení plakátů a tvoří tak zachycovací žlábek pro lepidlo.
Na vnější straně úhelníkové profilové tyče 3 je upevněn dvakrát zalomený první profilový prvek 6, na který je prostřednictvím druhého profilového prvku 2 kloubově uchycen čelní prvek 8. Kloub sestává z kanálkovitého korýtka 9 kloubu, do kterého zasahuje čep 10 kloubu, opatřený podélnou drážkou 11, vytvářející dva pružné úseky 12.13 ve tvaru ramen. Podélná drážka 11 má rozšíření 14, z jehož vnitřní strany vystupují tři žebra 15 v průřezu s ostrými vrcholovými úhly, která jsou rovnoměrně rozmístěna po obvodu a dosedají na vnější obvodovou plochu tyčky 16 kruhového průřezu, vsazené do podélné drážky 11 a držené tvarovým záběrem, to znamená vzájemným tvarovým přizpůsobením spojovaných prvků.
Na druhém profilovém prvku 7 je vcelku vytvarováno obloukové podélné rameno 17. působící jako zaskakovací prvek a zabírající pružně s vnější plochou korýtka 9 kloubu u prvního profilového prvku 6, vytvořenou ve formě v podstatě obloukové plochy 18, která je provedena jako třecí
-2CZ 291513.B6 plocha. Oblouková plocha 18 je opatřena prohlubní 19, do které zapadne podélné rameno 17 druhého profilového prvku 7 svým vytvarovaným vyvýšením při odklopení čelního prvku 8 (obr. 2).
V uzavřeném stavu se mohou čelní prvky 8 zajistit proti neoprávněnému otevření neznázorněným vhodným uzamčením, které může být tvořeno například zámkem nebo jazýčkem vykyvovaným speciálním nástrojem, který je v uzamčené poloze zachycen za výstupek na základním rámu.
Druhý profilový prvek 7 má v podstatě rovinnou opěrnou plochu 20. na kterou dosedá čelní prvek 8 svým odpovídajícím rovinným stěnovým úsekem 2_L Čelní prvek 8 je vytvořen ve formě dutého tělesa, které je uvnitř vyztuženo několika příčnými výztuhami. Pro upevnění čelního prvku 8 je druhý profilový prvek 7 opatřen zesílenou podélnou hranou 22, která je obklopena profilováním 23 čelního prvku 8. Druhý profilový prvek 7 je kromě toho opatřen lomené zaříznutou podélnou drážkou 24, do které se mohou uvolnitelně uchytit neznázorněné upevňovací prvky pro upevnění příslušného čelního prvku 8.
V rozích rámu jsou čelní prvky 8 spolu spojeny neznázoměnými rohovými spojkami. V alternativním provedení mohou být čelní prvky 8 a profilové prvky 6, 7 seříznuty v rozích rámu na pokos.
Aby rám podle vynálezu měl dostatečnou stabilitu a také životnost, jsou profilové prvky 6, 7 vytvořeny protlačováním ze slitiny Al-Mg-Si. Čelní prvek 8 je naproti tomu vytvořen výhodně z plastu, takže je u něj možno využít bez vynaložení větších nákladů různých barevných a tvarových variant.
PATENTOVÉ NÁROKY
Claims (6)
1. Rám pro uchycení plakátů a podobných plochých útvarů, se základním rámem, na jehož okrajích jsou upevněny čelní prvky (8), které jsou vždy spojeny prostřednictvím kloubu se základním rámem a jsou samostatně výklopné z plochy rámu, přičemž každý kloub obsahuje korýtko (9) kloubu a čep (10) kloubu, uložený v korýtku (9) kloubu, přičemž korýtko (9) kloubu a čep (10) kloubu jsou vytvořeny každý na jiném profilovém prvku (6, 7), a přičemž jeden profilový prvek (7) je opatřen zaskakovacím prvkem (17), pružně dosedajícím na obloukovou plochu (18) dalšího profilového prvku (6), ve které je vytvořena nejméně jedna zaskakovací prohlubeň (19), vyznačující se tím, že čep (10) kloubu je opatřen podélnou drážkou (11), která definuje dva pružné úseky (12, 13) podélných ramen, přičemž podélná drážka (11) čepu (10) kloubu je opatřena rozšířením, do kterého je s tvarovým záběrem vložena tyčka (16) kruhového průřezu.
2. Rám podle nároku 1, vyznačující se tím, že na vnitřní straně pružných úseků (12, 13) jsou vytvořena nejméně tři žebra (15) v průřezu s ostrým vrcholovým úhlem, která jsou rovnoměrně rozmístěna na vnitřním obvodu pružných úseků (12,13).
3. Rám podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že oblouková plocha (18) je vytvořena jako třecí plocha.
4. Rám podle jednoho z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že zaskakovací prvek (17), mající tvar podélného ramena ve tvaru oblouku, je vytvořen na druhém profilovém prvku (7), opatřeném čepem (10) kloubu.
5 5. Rám podle jednoho z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že čelní prvky (8) jsou uvolnitelně upevněny na příslušných profilových prvcích (7).
6. Rám podle jednoho z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že čelní prvky (8) a/nebo profilové prvky (6, 7) jsou zajistitelné vůči neoprávněnému otevření rámu.
Applications Claiming Priority (1)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| DE29614775U DE29614775U1 (de) | 1996-08-26 | 1996-08-26 | Aufklappbarer Rahmen zur Aufnahme von Plakaten u.dgl. |
Publications (2)
| Publication Number | Publication Date |
|---|---|
| CZ61399A3 CZ61399A3 (cs) | 2000-05-17 |
| CZ291513B6 true CZ291513B6 (cs) | 2003-03-12 |
Family
ID=8028334
Family Applications (1)
| Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
|---|---|---|---|
| CZ1999613A CZ291513B6 (cs) | 1996-08-26 | 1997-07-03 | Odklopný rám pro uchycení plakátů a podobných plochých útvarů |
Country Status (11)
| Country | Link |
|---|---|
| EP (1) | EP0959744B1 (cs) |
| AT (1) | ATE200399T1 (cs) |
| CZ (1) | CZ291513B6 (cs) |
| DE (2) | DE29614775U1 (cs) |
| DK (1) | DK0959744T3 (cs) |
| ES (1) | ES2156635T3 (cs) |
| GR (1) | GR3035833T3 (cs) |
| HU (1) | HU227407B1 (cs) |
| PL (1) | PL184581B1 (cs) |
| PT (1) | PT959744E (cs) |
| WO (1) | WO1998008427A1 (cs) |
Families Citing this family (4)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| DE19721354B4 (de) * | 1997-05-22 | 2004-03-25 | Awk Aussenwerbung Gmbh | Rahmen zur Aufnahme von Plakaten oder dergleichen |
| DE20015397U1 (de) | 2000-09-06 | 2001-02-15 | Bormann & Gordon Zürich AG, Zürich | Informationsflächenträger |
| DE10111482B4 (de) * | 2001-03-09 | 2004-05-27 | Nielsen Design Gmbh & Co.Kg | Klappbarer Wechselrahmen sowie Gelenkverbindung hierfür |
| FR2856503B1 (fr) * | 2003-06-17 | 2005-10-21 | Atuser | Porte-affiches |
Family Cites Families (6)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| DE3132521A1 (de) * | 1981-08-18 | 1983-04-28 | Marketing-Displays Produktionsgesellschaft für Werbe- und Verkaufsförderungssysteme mbH, 5000 Köln | Klemmrahmen |
| GB2136624B (en) * | 1983-03-18 | 1987-02-25 | Michael Edward Smart | Signs |
| US4702025A (en) * | 1985-11-25 | 1987-10-27 | M & M Displays | Display frame |
| GB2223874B (en) * | 1988-10-05 | 1992-06-10 | British Alcan Aluminium Plc | Panel frame. |
| JPH0426404A (ja) * | 1990-05-23 | 1992-01-29 | Sofuken:Kk | 枢着状に連結する継手と枠体 |
| EP0531593B1 (en) * | 1991-09-12 | 1997-03-19 | ARTPANEL CONSULTANT CO. Ltd. | Parting surface structure of bulletin device |
-
1996
- 1996-08-26 DE DE29614775U patent/DE29614775U1/de not_active Expired - Lifetime
-
1997
- 1997-07-03 PL PL97331996A patent/PL184581B1/pl not_active IP Right Cessation
- 1997-07-03 PT PT97933650T patent/PT959744E/pt unknown
- 1997-07-03 ES ES97933650T patent/ES2156635T3/es not_active Expired - Lifetime
- 1997-07-03 HU HU0001609A patent/HU227407B1/hu not_active IP Right Cessation
- 1997-07-03 WO PCT/EP1997/003508 patent/WO1998008427A1/de active IP Right Grant
- 1997-07-03 DK DK97933650T patent/DK0959744T3/da active
- 1997-07-03 DE DE59703372T patent/DE59703372D1/de not_active Expired - Lifetime
- 1997-07-03 AT AT97933650T patent/ATE200399T1/de not_active IP Right Cessation
- 1997-07-03 CZ CZ1999613A patent/CZ291513B6/cs not_active IP Right Cessation
- 1997-07-03 EP EP97933650A patent/EP0959744B1/de not_active Expired - Lifetime
-
2001
- 2001-05-07 GR GR20010400681T patent/GR3035833T3/el not_active IP Right Cessation
Also Published As
| Publication number | Publication date |
|---|---|
| EP0959744B1 (de) | 2001-04-11 |
| ES2156635T3 (es) | 2001-07-01 |
| HUP0001609A3 (en) | 2008-03-28 |
| HU227407B1 (en) | 2011-05-30 |
| GR3035833T3 (en) | 2001-08-31 |
| ATE200399T1 (de) | 2001-04-15 |
| WO1998008427A1 (de) | 1998-03-05 |
| CZ61399A3 (cs) | 2000-05-17 |
| DK0959744T3 (da) | 2001-06-05 |
| PL184581B1 (pl) | 2002-11-29 |
| HUP0001609A2 (hu) | 2000-08-28 |
| DE29614775U1 (de) | 1996-11-28 |
| PT959744E (pt) | 2001-09-28 |
| DE59703372D1 (de) | 2001-05-17 |
| EP0959744A1 (de) | 1999-12-01 |
| PL331996A1 (en) | 1999-08-16 |
Similar Documents
| Publication | Publication Date | Title |
|---|---|---|
| AU766698B2 (en) | Clip for mounting article | |
| AU593942B2 (en) | Reinforced panel device | |
| US20160215493A1 (en) | Panel with defined fastener location | |
| CZ294694A3 (en) | Set for mechanical coupling of a glass element to a supporting structure | |
| US6672365B2 (en) | Corner for screen | |
| WO2010044996A2 (en) | Faceted metal suspended ceiling | |
| NZ552069A (en) | Improvements in and relating to picture frames | |
| CZ291513B6 (cs) | Odklopný rám pro uchycení plakátů a podobných plochých útvarů | |
| US4928470A (en) | Assembly pieces for metallic carpentry sections | |
| AU570536B2 (en) | Plastic gutter | |
| CN207794551U (zh) | 转角装饰框支架及组件 | |
| KR0138284Y1 (ko) | 조립식 간판 | |
| JPH0425515Y2 (cs) | ||
| JP2001073501A (ja) | パネル及びパネル取付構造 | |
| US9565976B2 (en) | Curved shower rod attachment | |
| KR200249945Y1 (ko) | 문틀용 힌지 | |
| KR101884605B1 (ko) | 분리형 도어 프레임 및 이를 이용한 시공 방법 | |
| JP2640894B2 (ja) | 床部伸縮継手の施工法 | |
| JPH0419149Y2 (cs) | ||
| CN108082038B (zh) | 高位制动灯安装结构 | |
| KR200246700Y1 (ko) | 문틀의 구조 | |
| JP2514593Y2 (ja) | 軒樋継手 | |
| KR200306158Y1 (ko) | 조립식 문틀 | |
| JPH11131648A (ja) | 間仕切装置における窓装置 | |
| JPH06128915A (ja) | 道路用反射器 |
Legal Events
| Date | Code | Title | Description |
|---|---|---|---|
| PD00 | Pending as of 2000-06-30 in czech republic | ||
| MM4A | Patent lapsed due to non-payment of fee |
Effective date: 20150703 |