CZ283423B6 - Způsob registrace mobilních komunikačních zařízení - Google Patents

Způsob registrace mobilních komunikačních zařízení Download PDF

Info

Publication number
CZ283423B6
CZ283423B6 CS94642A CS6429492A CZ283423B6 CZ 283423 B6 CZ283423 B6 CZ 283423B6 CS 94642 A CS94642 A CS 94642A CS 6429492 A CS6429492 A CS 6429492A CZ 283423 B6 CZ283423 B6 CZ 283423B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
cell
base station
distance
mobile station
information
Prior art date
Application number
CS94642A
Other languages
English (en)
Inventor
Edward G. Tiedemann Jr.
Original Assignee
Qualcomm Incorporated
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=25066857&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=CZ283423(B6) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Qualcomm Incorporated filed Critical Qualcomm Incorporated
Publication of CZ64294A3 publication Critical patent/CZ64294A3/cs
Publication of CZ283423B6 publication Critical patent/CZ283423B6/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04WWIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
    • H04W60/00Affiliation to network, e.g. registration; Terminating affiliation with the network, e.g. de-registration
    • H04W60/04Affiliation to network, e.g. registration; Terminating affiliation with the network, e.g. de-registration using triggered events
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04WWIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
    • H04W48/00Access restriction; Network selection; Access point selection
    • H04W48/08Access restriction or access information delivery, e.g. discovery data delivery
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04WWIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
    • H04W64/00Locating users or terminals or network equipment for network management purposes, e.g. mobility management
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04WWIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
    • H04W68/00User notification, e.g. alerting and paging, for incoming communication, change of service or the like

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Mobile Radio Communication Systems (AREA)
  • Communication Control (AREA)

Abstract

Základní distanční metoda je pro registraci mobilních stanic v buňkovém komunikačním systému. Mobilní stanice (10) je při pohybu do nové buňky (C2), která je větší než původní vzdálenost z předchozí buňky (C1), registrována. Základní stanice (12) buňky vysílají odpovídající základní informace o umístění a distanční hodnotě. Mobilní stanice (10) přijímá základní informace o umístění a vypočítává vzdálenost (18) z buňky (C1), ve které byla mobilní stanice naposledy registrována, do stávající buňky (C2), ve které je mobilní stanice nyní. Když je vypočítána vzdálenost větší než distanční hodnota odpovídající registrované buňce, mobilní stanice se zaregistruje. Výzvy pro mobilní stanici (10) jsou směrovány do skupiny buněk (16, 20) uvnitř vzdálenost registrované buňky odpovídající vysílané distanční hodnotě registrované buňky.ŕ

Description

Oblast techniky
Řešení podle uvedeného vynálezu se týká komunikací. Zejména se dané řešení týká nových a zdokonalených způsobů registrace mobilních komunikačních zařízení v buňkovém komunikačním prostředí.
Dosavadní stav techniky
V buňkovém komunikačním systému je registrace způsob, užívaný mobilní stanicí pro sdělování buňkovému komunikačnímu systému, zda je tato v prostoru a kterou buňkou je přijímána. Mobilní stanice může být tvořena buňkovým radiotelefonem nebo personálním komunikačním zařízením, především v podobě jednotky, zabudované v dopravním prostředku, nebo v podobě ruční přenosné jednotky. Při volání do takovéto mobilní stanice užívá buňkový systém informací o registraci, redukovaných na určité množství výzev buněk, je-li mobilní stanice vyhledávána, a jestliže ano, určuje skupinu buněk, kam rozšiřuje výzvy.
Pro volání, směrovaná do mobilní stanice, často nazývaná mobilně zakončená volání, musí pozemní systém určit, je-li mobilní stanice zapnutá, a určit buňku, kde je mobilní stanice dosažitelná. Pro nalezení mobilní stanice buňkový systém vysílá zprávu, často nazývanou výzva, do mnoha buněk. Pokud mobilní stanice odpovídá, buňkový systém plynule převede další komunikaci z buňky přímo do buňky, obsahující mobilní stanici. Pro další porozumění je potřeba znát, že vyhledávací proces je užíván pro nalezení mobilní stanice pro umožnění všech další transakcí, prováděných mobilní stanicí.
Pokud systém nezná umístění mobilní stanice, musí systém šířit výzvy do všech sektorů všech buněk. Jelikož se množství mobilně zakončených provozů zvyšuje, komunikační zdroje podporují systém širokého vyhledávání, což rychle začíná zaplňovat většinu velkých metropolí.
Mobilní stanice užívá procesu, nazývaného registrace, pro informování buňkového systému, kde je mobilní stanice umístěna. Několik systémů, jako AMPS a GSM, užívá periodické nebo počítačové metody pro určení umístění mobilní stanice. Počítačová metoda je shodná s časovou metodou, popsanou dále. Ačkoli jsou tyto metody vzdáleny od ideálu, mohou nicméně významně snížit množství požadovaných výzev.
Analytická časová metoda předpokládá rovnoměrný hexagonální mozaikový plán nebo jednotné kruhové buňky s poloměrem rc. Rovněž je očekáván stejný počet mobilních stanic, Na, umístěných v každé buňce.
V buňkovém systému se každá mobilní stanice registruje při uskutečnění časové metody každých Tr sekund. Tato podmínka může být snadněji splněna, pokud je mobilní stanice opatřena přírůstkem z periodického načítání, nebo přírůstkem, odpovídajícím globálnímu příkazu ze systému. Další dodávkou maximální hodnoty načítání nebo změny poměru přírůstku v systému může být změněn Tr. Průměrný poměr λ„8 registrovaných zpráv na buňku je dán následující rovnicí:
(1)
- 1 CZ 283423 B6
Pro mobilně zakončené hovory potřebuje systém určit skupinu buněk, kterými mohou mobilní stanice vstupovat. Pokud se mobilní stanice pohybují maximální rychlostí vm, je vzdálenost pohybující se mobilní stanice vm(t-t,.), kde t je čas, kdy byla mobilní stanice naposledy registrována. Pokud není systému známo, v které buňce se mobilní stanice nacházela, když byla registrována, musí systém přijmout to, že mobilní stanice byla na hranici buňky. Pokud nemá systém přesné informace, musí přijmout, že mobilní stanice vystoupila ven.
Pro namátkové nalezení mobilní stanice musí být určen počet buněk, do kterých má být zaslána výzva. Pro dobu od registrace je obvyklý namátkový výběr v rozmezí [O, Tr]. Pro dosažení přesnějšího výsledku, který je výsledkem nespojité funkce vzdálenosti, je výhodnější využít kvadratickou aproximaci počtu buněk jako funkci vzdálenosti. Očekávaný počet buněk, ve kterých musí být mobilní stanice vyhledávána, Ms, je dán rovnicí:
MS= 2^ T, 4(2)
Hodnota rc/vm je čas, po který se mobilní stanice pohybuje rychlostí vm ze středu buňky na její hranici. Pokud je opouštění příliš rychlé, je poměr zpráv definován jako vzrůstající počet výzev oproti odpovědím, plus vzrůstající počet zpráv, které musí být zaslány do známých registrací. Takto je zvětšený výstupní poměr zpráv dán rovnicí:
/ \ Mp λ ez= ma, [Ms - pp )---------- + λ reg (3) ” P kde:
Mp je počet pokusů, kdy je vyzývací zpráva opakována, pp je pravděpodobnost, že výzva je odsouhlasena mobilní stanicí přesným opakováním výzvy, a je počáteční poměr pro mobilně zakončená volání v buňce.
Jak se interval mezi registracemi Tr zkracuje, tak musí být vyzývání zkráceno, ale poměr příjmů stoupá. Takto samotná hodnota Tr minimalizuje λεχ.
Hlavním nedostatkem časové metody je to, že vyzývání musí být provedeno v prostoru, odpovídajícím maximální rychlosti dopravního prostředku. Pokud je prostor o něco větší než rychlost, musí systém využívat největší rychlosti pro určení kde vyhledávat. Přenosné jednotky, které nejsou obvykle příliš rychlé, mohou být přesto v rychle se pohybujícím vozidle a nemohou být brány jako zvláštní skupina. Po technické stránce se počne s vyhledáváním v malém prostoru a poté se značený prostor rozšiřuje, pokud mobilní stanice neodpovídá, může být použito redukce, spočívající ve vyzývání se zvětšenou prodlevou.
Další registrační technologie, známá jako zónová metoda, je rovněž užívána pro redukci množství vyzývání v buňkovém systému. Zónová metoda může jednoduše rozdělovat systém do volaných regionálních zón. Takto jsou buňky spojovány dohromady do podoby pevných vyhledávacích zón. Při registraci v zóně je mobilní stanice vyhledávána v celé buňce uvnitř zóny. Mobilní stanice je obvykle označena v seznamu, kde je k nalezení. Pokud mobilní stanice opustí
-2 CZ 283423 B6 zónu, není v seznamu registrována. Proto, když se mobilní stanice pohybuje v systému, je neustále během pohybu do nové zóny registrována.
Varianta základní zónové metody je popsána ve spisu A New Location Updating Method for Digital Cellular Systems (Nová metoda informační lokalizace pro digitální buňkový systém) od Sadaatsu Okasaka, Seizo Onoe, Syuji Yasuda aAkihiro Maebara, zveřejněném na 41. ΓΕΕΕ Konferenci o dopravních technologiích, St. Louis. MO, 19. až 22. května 1991, strany 345 až 350. V této variantě zónové metody jsou plochy zón, vedených podél skupiny mobilních stanic, rozděleny podle parametrů, jako je sériové číslo mobilní stanice, po ploše zóny, ve které bude mobilní stanice registrována.
Rozbor zónové metody opět ukazuje na jednotný hexagonální mozaikový plán nebo shodné kruhové buňky s poloměrem rc. Rovněž očekávaný počet mobilních stanic je opět roven Na, které jsou přijímány do každé buňky.
Jak je zřejmé z uvedeného, je při zónové metodě každá buňka v systému umístěna ve specifické pevné zóně. Každé opuštění zóny je zaevidováno. Mobilní stanice je zanesena v seznamu zón, kde může být nalezena. Kdykoli mobilní stanice vstoupí do zóny, neuvedené v seznamu, je mobilní stanice zaregistrována a zóna je zanesena do seznamu.
Automobilová doprava může teoreticky využívat pro předběžný výpočet očekávaného vrcholu registračního poměru obvodové délky buňky. Pokud je buňka dominantní na jedné nebo dvou hlavních dopravních spojích, je poměrně snadné vypočítat poměr, i když může být výpočet poměrně unavující. Dobře známým výsledkem je to, že maximální dopravní kapacita na užší cestě při volném průjezdu je přibližně 2000 dopravních prostředků za hodinu při průměrné rychlosti automobilu okolo 50 km/hod. Vhodným pravidlem je přizpůsobit nastavení ovládání na jiné cesty. Když je zlomek automobilů vybaven buňkovým telefonem, může být dosaženo zvětšení vrcholu registrací. Například, kdyby 25 % vozidel, jedoucích po osmiproudé vozovce, bylo vybaveno buňkovými telefony, zvýšil by se vrchol registračního poměru pro délku obvodu buňky na 56 registrací za sekundu.
Jeden z nedostatků zónové metody se projeví v případě hustého intenzivního provozu, například na dálnici, kdy se protínají hranice zón. V tomto případě jsou všechny mobilní stanice registrovány na hranici zóny, kterou dálnice prochází. Takováto situace může zahltit rezervní zdroje jednotlivých hranic zón dané buňky. Jeden z pokusů, jak odstranit tento problém, spočívá ve vytvoření stupňovité nebo vrstvené zóny, tvořené překrývající zónou, vytvořenou v jednotlivých zónách, kde jsou mobilní stanice registrovány rovněž jako funkce sériového nebo indentifikačního čísla mobilních stanic. Takovéto schéma vede k dalšímu zvyšování složitosti a nesplňuje adekvátně požadavky na registraci buněk.
Třebaže zónová metoda představuje zlepšení, týkající se úspory času nebo vyčíslování použitého registračního způsobu při vyhledávání buněk, je stále nutná další redukce vyzývání.
Z těchto důvodů je podstatou daného vynálezu způsob, kterým lze vyhledávání mobilní stanice v buňkovém komunikačním systému redukovat.
Další podstatou tohoto vynálezu je vytvoření registračního schéma mobilních stanic v buňkovém komunikačním systému, které umožňuje zdokonalení rozložení registrace mobilních stanic mezi buňky.
Podstata vynálezu
Uvedený vynález se týká nového a zdokonaleného způsobu registrace mobilních zařízení v buňkovém komunikačním systému. Distanční metoda je použitelná, když je mobilní stanice registrovaná, kdykoli se pohybuje do nové buňky, která je větší než předem stanovená vzdálenost z předchozí buňky, kde byla registrována.
V buňkovém komunikačním systému jsou mobilní stanice vyhledávány v různých buňkách ve stanoveném pořadí pro buňky, ve které je mobilní stanice umístěna, a pro volání v určitém směru. Přepínací stanice mobilního telefonu směřuje výzvu do buněk s určitou vyhledávací zónou pro přenos příslušné buňky do základní stanice. Pokud je mobilní stanice uvnitř zóny a je schopna obdržet výzvu, odpovídá na volanou výzvu. Mobilní stanice odpovídá přenosem vysílaných zpráv, vysílaných buňkou základní stanice pro buňky, ve kterých se mobilní stanice nachází. Odpověď na výzvu je realizována přes přijímač základní buňkové stanice do ústředny mobilního telefonu. Ústředna mobilního telefonu indentifikuje přes přenos buňky základní stanice, kde se mobilní stanice právě nachází. Ústředna mobilního telefonu shromažďuje informace o buňce do základních údajů stanice pro mobilní stanici o buňce, ve které se mobilní stanice nachází.
Když se mobilní stanice pohybuje přes síť buněk, je vhodné omezit počet vyzývaných buněk na ty, ve kterých se mobilní stanice nejvíce zdržuje. Indentifikaci registrace mobilní stanice usnadňuje skupina buněk, ve které se mobilní stanice nejčastěji vyskytuje. Užití registrační metody pro mobilní stanice je nutné pouze v případě splnění v určité skupině buněk. Uvedený vynález se týká základní distanční metody pro registraci mobilních stanic, která provádí redukci počtu buněk, jejichž vyhledávání mobilní stanice požaduje.
V souladu se základní registrací distanční metodou podle uvedeného vynálezu všechny buňky v systému a všechny základní stanice buňky vysílají odpovídající informace o umístění a velikosti vzdálenosti. Mobilní stanice obdrží informace o umístění buňky a informace o velikosti vzdálenosti buňky, ve které se mobilní stanice právě nachází, od základní stanice. Mobilní stanice vypočte vzdálenost mezi základní stanicí buňky pro buňku, ve které se mobilní stanice nachází, na základě informací o přesunu základní stanice stávající buňky a na základě informací o umístění základní stanice předchozí buňky, ve které byla mobilní stanice původně registrována. Mobilní stanice poté porovná vypočítanou vzdálenost s velikostí vzdálenosti základní stanice původní buňky.
Mobilní stanice předává informace o registraci mobilní stanice do základní stanice stávající buňky poté, co je vypočítána vzdálenost větší než velikost vzdálenosti základní stanice předchozí buňky. Informace o registraci jsou přenášeny do ústředny mobilního telefonu, kde jsou přidělovány zónám buněk pro vyhledávání mobilní stanice. Vyhledávací zóna obsahuje stávající buňku a tyto buňky mají základní stanici uvnitř vzdálenosti stávající buňky v souladu s velikostí vzdálenosti, přenášenou základní stanicí stávající buňky.
Přehled obrázků na výkresech
Předmět, účinky a výhody daného vynálezu budou blíže vysvětleny v přiloženém popisu s pomocí několika přiložených výkresů, na kterých jsou znázorněna možná konkrétní provedení.
Na obr. 1 je znázorněn schematicky diagram příkladné buňkové struktury a buňky mobilní stanice daného regionu pro založení registrace a pro základní registraci dopravní vzdálenosti, na obr. 2 je znázorněno blokové schéma komunikačního zařízení pro buňkový systém,
-4CZ 283423 B6 na obr. 3 je znázorněn graf, zobrazující závislost poměru vyslaných zpráv k poměru zaregistrovaných zpráv pro buňku v případě distanční metody podle vynálezu, a na obr. 4 je znázorněn graf, zobrazující závislost poměru vyslaných zpráv k poměru zaregistrovaných zpráv pro hraniční buňku v zóně v případě zónové metody.
Příklady provedení
Dále je uveden podrobný popis výhodného provedení podle vynálezu.
Distanční metoda podle uvedeného vynálezu se týká registrace mobilní stanice, kdykoli se tato pohybuje dále než na omezenou vzdálenost od buňky, kde byla naposledy zaznamenána. Existuje několik přístupů k realizaci této metody, jednoduchý způsob, který dává dostatečnou přesnost je ten, že všechny buňky vysílají tyto parametry: šířku (š), délku (d) a vzdálenosti (dr). Mobilní stanice se zaregistruje vždy, když dr <V (Aš)2 + (Ad)2 (4) kde:
dr je distanční parametr přenosu buňky, ve které byla mobilní stanice naposledy registrována.
Kromě toho,
A(š) = nová (š) - registr, (š) a (5)
A(d) = nová (d) - registr, (d) cos (π/180 registr, (š)) (6) kde:
nová (š) a nová (d) jsou šířka a délka ve stupních nynější buňky, ve které se mobilní stanice nachází, a registrovaná (š) a registrovaná (d) jsou šířka a délka ve stupních buňky, ve které byla mobilní stanice naposledy registrována.
Mělo by být vzato v úvahu, že v rovnici (6) kosinová složka vyrovnává sbíhající se přímky délky jako přírůstky šířky. Odstraněním kosinové složky z rovnice (6) lze dosáhnout větší základní přibližnosti vzdálenosti. Avšak odstraněním kosinové složky se s přibývající šířkou stává aproximace nepřesnější. Lze to dále pochopit tak, že parametr vzdálenosti dr normálně dodává buňka, kde byla mobilní stanice naposledy zaznamenána. Avšak v alternativním případě může být parametr vzdálenosti uložen jako pevná hodnota v mobilní stanici. Mělo by to být dále chápáno tak, že ačkoli se rovnice (4) - (6) týkají registrace během pohybu mobilní stanice, registrují se mobilní stanice také při zapnutí napájení systému.
Rozdíl mezi hodnotami (nová (d)) a (registrovaná (d)) a rozdíl mezi hodnotami (nová (š)) a (registrovaná (š)) jsou vzhledem ktomu typicky malé pro buňkový komunikační systém. Následkem toho je přibližná hodnota, vyznačená rovnicí (4) - (6), zcela přesná. Chyby jsou
-5 CZ 283423 B6 menší než 1 % ve srovnání s přesnou níže popsanou metodou pro rozdělení základních stanic po 200 mílích (322 km).
V případě trigonometrické funkce v rovnici (4) může být snadnější aproximace pro vyhledání tabulkové funkce. Druhá odmocnina ze sumy násobků může být aproximována některou z několika velmi dobře známých aproximačních metod. Jedna taková aproximace je:
x = max (IA(š)I,IA(d)I) a (7)
y = min (IA(š)I,IA(d)I) (8)
kde:
Λ X 1
pro 0 < y < — vzdálenost = x + — y a (9)
X 7 1
pro ~<y vzdálenost = —x + —y 8 2Z (10)
Aproximace rovnic (7) - (10) dává špičkovou chybu menší než 3 % a průměr chyb RMS kolem 1 %. Aproximaci lze spočítat rychle použitím posuvů, sčítání, odčítání a porovnání v mikroprocesoru. Jiné aproximace mohou dávat větší nebo menší přesnost s delším nebo kratším výpočtem.
Vyhledání kosinové funkce v tabulce se 64 vstupy v rovnici (6) a aproximace v rovnicích (7)-(10) k druhé odmocnině součtu druhých mocnin pro rovnici (4) dává méně chyb než 6 % pro šířky základních stanic, menší než 60 stupňů.
Jak je uvedeno výše, je použití rovnic (4) - (10) aproximací k přesné metodě pro výpočet vzdálenosti mezi základními stanicemi. Přesnou metodu výpočtu vzdálenosti pro kruhový model země lze definovat následujícími rovnicemi (11) - (16). Přesná metoda vzdálenosti má opět registraci mobilní stanice, jestliže:
dr < vzdálenost (11) kde:
180 / vzdálenost =-----y (-sin<|) cosO + siná cosP)2 + (cos<|) cosO + cosa cosP)2 + (sinO - sinp)2 π
(12) π nová(d) φ =--------180 π nová (š) =---------180 (13) (14)
-6CZ 283423 B6 π registrovaná (ď)
180 π registrovaná (š) β =-------------180 (15) (16)
Ve výše uvedených rovnicích (4) - (16) jsou parametry nová (d), nová (š), registrovaná (d) a registrovaná (š) dány ve stupních.
Obrátíme-li se nyní k realizaci distanční metody daného vynálezu, je na obr. 1 znázorněna příkladná buňková komunikační systémová síť nebo struktura. S ohledem na příkladnou strukturu buňky, ukázanou na obr. 1, by to mělo být chápáno tak, že se buňky mohou v aktuálním buňkovém komunikačním prostředí lišit svou velikostí a svým tvarem. Dále lze buňky také rozdělit do tří sektorů, jak je to známo v tomto oboru. Buňkový systém z obr. 1 může být analogový nebo digitální komunikační systém a využívat jeden nebo více z několika typů modulačních schémat vícenásobného přístupu, jako vícenásobný přístup s dělením kódu (CDMA), vícenásobný přístup s časovým dělením (TDMA) nebo kmitočtová modulace (FM).
Pokud se týká obr. 2, když se mobilní stanice 10 registruje, přenáší typickým způsobem prostřednictvím svého transceiveru identifikační parametry, které například mohou zahrnovat pořadové číslo mobilní stanice 10 a přidružené telefonní číslo nebo čísla. Zapsaná informace se přijme transceiverem, umístěným na straně buňky nebo základní stanicí 12 pro buňku, ve které je mobilní stanice 10 umístěna. Zapsaná informace se realizuje na ústředně mobilních telefonů (MTSO) 14 přijmutím základní stanice 12.
Jedna funkce MTSO 14 spočívá ve směrování hovorů mezi veřejnou telefonní sítí a různými buňkami, jako je to známo v oboru. MTSO 14 obsahuje také databázi, týkající se složení buňky. Při registraci mobilní stanice 10 v konkrétní buňce určuje MTSO 14 pomocí procesoru a databáze složení buňky ve spojení s registrační buňkou jiné přidružené buňky, aby vytvořily oblast nebo zónu vyhledávání (paging zone). Buňky v zóně vyhledávání odpovídají registrační buňce a buňkám v předem určené vzdálenosti od registrované buňky. Tato vzdálenost odpovídá hodnotě vzdálenosti, vyslané registrační buňkou, jak je dále podrobněji popsáno. Při obdržení hovoru, který je určen pro mobilní stanici 10, vyhledává MTSO 14 mobilní stanici 10 v určené zóně.
V druhém možném schématu může MTSO 14 pouze zaznamenat buňku, ve které je mobilní stanice 10 zaregistrována. V té době, kdy mobilní stanice 10 musí být vyhledána, vybere MTSO 14 informaci, týkající se zaznamenané buňky, ve které je mobilní stanice 10 zaregistrována. MTSO 14 potom určí pomocí databázové informace o složení buňky a informace o registrační buňce buňku, vytvářející příslušnou zónu vyhledávání.
V konvenční metodě pevné zóny, jak je popsáno výše, dochází k registraci mobilní stanice 10 na hraniční buňce zóny nebo v nějaké buňce v rámci zóny při zapnutí mobilní stanice 10.
V distanční metodě podle daného vynálezu vytváří registrace mobilní stanice 10 samovystřeďující pohyblivou (plovoucí) zónu kolem buňky, v níž se mobilní stanice 10 registruje.
Když se mobilní stanice 10 zpočátku zapíná do systému nebo urazila předem určenou vzdálenost z buňky, ve které se dříve zaregistrovala, nejlépe dostatečnou vzdáleností k umístění mobilní
-7CZ 283423 B6 stanice 10 v nové buňce, zapíše se do nové buňky. Nová buňka, ve které se mobilní stanice 10 opět zaregistruje, se stává centrem nové zóny.
V řešení podle vynálezu je velikost zóny určena hodnotou vzdálenosti, která je normálně přenášena do mobilní stanice 10 prostřednictvím základní stanice 12 jako informace o buňce. Každá základní stanice 12 buňky přenáší na vyhledávacím kanálu informaci o buňce. Informace o buňce zahrnuje kromě informace o hodnotě velikosti vzdálenosti umístění základní stanice 12, obvykle šířku a délku.
Pokud MTSO 14 přijme hovor, určený pro přenos na mobilní stanici 10, zahájí vyhledávání mobilní stanice PO. MTSO 14 dává pokyny buňkám příslušné zóny, ve které je mobilní stanice 10 zaregistrována, aby vyslala vyzývací zprávu. Vyzývací zpráva se používá k výstraze mobilní stanici 10. že na ni byl umístěn hovor. Po přijetí odpovídá mobilní stanice 10 na vyzývací zprávu vysláním odpovídací zprávy do základní stanice 12 v buňce, v níž se mobilní stanice 10 nachází. Odpovídací zpráva je normálně přenášena prostřednictvím přijímající základní stanice 12 na MTSO 14.
Při přijetí odpovědi, vyslané mobilní stanicí 10, vysílá obvykle základní stanice 12 zprávu o potvrzení vyzývání do mobilní stanice 10. Zpráva o příjmu vyzývání může vzniknout buď v MTSO 14 nebo základní stanici 12. Vedle záznamu mobilní stanice 10, že odpověď na vyzývání byla přijata, může zpráva o příjmu obsahovat také jiné informace.
Odpovídací zprávu tak, jak je přenesena přijímací základní stanicí 12, používá MTSO 14, aby zjistila buňku, ve které se v současné době mobilní stanice 10 nachází.
V příkladu, ukázaném na obr. 1, se mobilní stanice 10 registruje do buňky C1A. Zápis do buňky C1A je možný, protože mobilní stanice 10 překročila hodnotu vzdálenosti z jiné buňky nebo vzhledem k tomu, že mobilní stanice 10 byla zapnuta z nezapnutého stavu. V zapnutém stavu se určí, zda informace o buňce z předchozí registrace byla uložena v paměti v mobilní stanici 10 s informací, která je vybírána. Pokud informace o buňce není uložena do paměti tak, jako v případě počátečního zapnutí mobilní stanice 10. mobilní stanice 10 se registruje. Avšak pokud by mobilní stanice 10 uložila do paměti informaci o buňce z předchozí registrace, zjistí se, zdaje požadován zápis založený na informaci o buňce, uložené v paměti, a přijata informace současné buňky, ve které se mobilní stanice 10 nachází.
Postup registrace vzdálenosti zahrnuje výběr uložené informace o buňce z paměti mobilní stanice 10 pro buňku, ve které došlo k předchozí registraci. Informace o buňce je přijata ze základní stanice 12 pro buňku, v níž se mobilní stanice 10 nachází. Pomocí metody, popsané s odkazem na rovnice (4) - (6), se v procesoru mobilní stanice 10 provádějí následující kroky ke zjištění, zda je požadována registrace. Podle rovnice (5) se uložená šířka odčítá z aktuální šířky buňky, aby se získala hodnota deviace šířky A(š). Podle rovnice (6) se uložená délka odčítá od aktuální délky buňky s výsledkem, znásobeným kosinovým činitelem, aby se získala hodnota délky A(d). Podle rovnice (4) se hodnoty šířky A(š) a délky Á(d) popřípadě umocní na druhou se sečtenými umocněnými hodnotami a odmocninou na druhou z částky, která se vezme, aby se dospělo k výsledné hodnotě vzdálenosti dm. Výsledná hodnota vzdálenosti dm je potom porovnána s parametrem dr vzdálenosti, uložené v paměti. Je-li hodnota vzdálenosti dm větší než parametr dr uložené vzdálenosti, registruje se mobilní stanice 10 tak, jak je uvedeno výše.
Když se mobilní stanice 10 registruje poprvé a po každém následujícím zápisu, ukládá se do paměti informace o buňce pro buňku, ve které dojde k registraci. Při vypnutí mobilní stanice 10 se informace o buňce, příslušející buňce, ve které se mobilní stanice 10 naposledy zaregistrovala, ukládá do paměti, přednostně do energeticky nezávislé paměti, aby se uchovala pro použití při zapnutí mobilní stanice JO.
-8CZ 283423 B6
Při registraci vysílá mobilní stanice 10 informaci o své registraci k základní stanici 12 příslušné buňky, ve které se mobilní stanice 10 nachází. Základní stanice 12 odpovídá přenesením zprávy o potvrzení příjmu registrace k mobilní stanici 10 jako oznámení, že zpráva o zápisu byla obdržena. Zpráva o potvrzení příjmu může rovněž obsahovat informace, které oznamují přijetí nebo odmítnutí použití systému mobilní stanicí 10.
V případě zapojení podle obr. 1 vytvářejí při registraci mobilní stanice 10 do buňky CIa všechny buňky v předem určeném rozsahu nebo vzdálenosti dr buňky Cl a zónu vyhledávání pro mobilní stanici 10, jak je ukázáno kruhem 16. Všem základním stanicím 12 v buňce v rámci zóny vyhledávání dává MTSO 14 pokyny vyhledat mobilní stanici 10, když k ní má být hovor směrován. V případě, kdy se mobilní stanice 10 registruje do buňky C1A, je vyzývací signál rovněž vysílán základní stanicí 12 do každé z buněk C1A-Clsv zóně vyhledávání, soustředěné kolem buňky Cl APři registraci do buňky C1A ukládá mobilní stanice 10 do paměti informaci o buňce, informaci o šířce a délce základní stanice 12 spolu s hodnotou vzdálenosti pro buňku C1A. Protože se mobilní stanice 10 pohybuje buňkovým systémem, například podél dráhy, naznačené čárkovanou přímkou 18. dává pozor na vyzývací signál mobilní stanice 10 a na informaci o buňce buňkám, kterými prochází. Jelikož se mobilní stanice 10 pohybuje od buňky k buňce, přijímá příslušnou informaci o šířce a délce buňky a o velikosti vzdálenosti. Běžné hodnoty šířky a délky buňky spolu s hodnotami šířky, délky a vzdálenosti, uloženými v paměti, se používají podle rovnice (4)-(6) mobilní stanicí 10 ke zjištění, zda vzdálenost, kterou urazila od zápisu, překračuje hodnotu dr vzdálenosti, uložené v paměti.
Pokud mobilní stanice 10 určí, že uražená vzdálenost překračuje hodnotu vzdálenosti dr, uložené v paměti, potom se mobilní stanice 10 opět registruje. Jak je zobrazeno na obr. 1, když se mobilní stanice 10 zaregistruje do buňky C2A buňka, jejíž základní stanice 12 je umístěna ve větší vzdálenosti, než je vzdálenost d základní stanici 12 buňky C2A, registruje se mobilní stanice 10 do buňky C2A. Při registraci do buňky C2A vytvářejí všechny buňky v předem určené vzdálenosti d základní stanice 12 buňky C2A novou pohyblivou zónu, jak naznačuje kroužek 20. Všem základním stanicím 12 v každé buňce v rámci nové zóny dává MTSO 14 pokyny pro vyhledávání mobilní stanice 10, když k ní má být nasměrován hovor. Jako v předchozí registraci do buňky je vyzývací signál rovněž přenášen základní stanicí 12 v každé z buněk C2A - C2S v nové zóně, soustředěné kolem buňky C2A.
Mělo by být vzato do úvahy, že vzdálenost, uražená mobilní stanicí 10, za účelem zjištění, zdaje požadována registrace do nové buňky, je založen na aktuální vzdálenosti, uražené mobilní stanicí 10. Vzdálenost, uražená za účelem registrace, je založena na rozdílu v umístění základních stanic 12 buňky. Předpokládá se, že mobilní stanice 10 má bez ohledu na to, kde se v buňce nachází, souřadnice základní stanice 12 buňky, ve které je mobilní stanice 10 v současné době přítomna.
Když se například mobilní stanice 10 zaregistruje do buňky C1A, přebírá souřadnice základní stanice 12 v buňce C1A. Když se mobilní stanice 10 zaregistruje do jiné buňky, jako například buňky C1F, přebírá souřadnice základní stanice 12 buňky C1F. Když se mobilní stanice 10 zaregistruje do buňky C2A, přebírá opět příslušné souřadnice základní stanice 12 buňky C2A. Ačkoli mobilní stanice 10 nesmí urazit aktuální vzdálenost dr, když se zapíše do buňky C2A, je faktem, že vypočtená vzdálenost mezi základními stanicemi 12 buněk C1A aC2A překračuje velikost vzdálenosti dr a způsobuje, že mobilní stanice 10 se znovu registruje.
Proto jsou kroužky 16 a 20 pouze představiteli hranic pohyblivé zóny, přidružené k mobilní stanici 10. Přesnější zobrazení hranic samostředivých pohyblivých zón je provedeno tmavšími mezními čárami buněk 22 a 24, popřípadě přidružených ke každému z kroužků 16 a 20.
-9CZ 283423 B6
Jak je popsáno výše, vysílají základní stanice 12 informace o šířce a délce za účelem zjištění zápisu. Předpokládá se, že podobným způsobem lze použít jiné souřadnicové systémy. Například vzorek mřížky buňkového systému nebo souřadnicový systém mohou být sestrojeny se základními stanicemi 12, které přenášejí odpovídající souřadnice mřížky.
Za účelem rozboru distanční metody se bere v úvahu homogenní síť buněk, jak je zobrazena na obr. 1. Mobilní stanice je uspořádána pro registraci při zapnutí, je-li to nutné, nebo kdykoli vstoupí do konkrétního okruhu vzdálenosti buněk, uražené z předchozí registrace. Za předpokladu homogenního pohybu dopravního prostředku v síti lze použít semi-Markovovy metody ke zjištění očekávané četnosti registrace. Zatímco pohyb od buňky k buňce je obyčejně Markovovův řetězec vyššího řádu, lze jednoduchý model získat přijetím Markovova řetězce prvního řádu s mobilní stanicí, registrující jakoukoli z okolních buněk, s pravděpodobností rovnou 1/6.
Obr. 3 znázorňuje v grafické podobě krajní četnost výstupů jako funkci četnosti registrace pro čtyři různé hodnoty tc, definované jako očekávaný čas, který potřebuje mobilní stanice k tomu, aby vstoupila do buňky i za předpokladu, že právě vstoupila do buňky j. Výsledek rozboru, uvedený v grafu na obr. 3, předpokládá 1000 mobilních stanic na jednu buňku, aby se mohla použít přímá změna měřítka pro různá čísla mobilní stanice na buňku. Vyznačené body na obr. 3 odpovídají registraci, když mobilní stanice vstoupí do prvního, druhého nebo třetího okruhu buněk; mezi body byla narýsována přímá linka, aby zvýraznila tvar křivky. Mělo by to být chápáno tak, že s použitím obr. 3 musí být upravováno měřítko hodnot, aby zobrazily prostředí pro fyzikálně reálný pohyb dopravního prostředku. Například je téměř nemožné přimět 1000 mobilních stanic překročit buňku za minutu, jak je zobrazeno na obrázku.
Ve srovnání s obr. 3 ukazuje obr. 4 krajní četnost výstupů versus četnost registrace pro obvodovou buňku v zóně v systému, který používá zónovou metodu. Pouze za účelem rozboru se s jednoduchou zónou počítá na seznamu mobilních stanic. Opět se použila homogenní síť semiMarkovova modelu, popsaná s odkazem na obr. 3.
Pro danou krajní výstupní četnost a se semi-Markovovým modelem má četnost zápisu distanční metody sklon k tomu, aby byla menší četnost zónové metody. Nižší krajní výstupní četnost se realizuje pro distanční metodu, protože kruhová oblast nebo pohyblivá zóna je vybudována kolem buňky, kde se mobilní stanice naposledy zaregistrovala.
Zónovou metodou má mobilní stanice kratší očekávanou vzdálenost pro překročení před zapsáním do nové zóny tak, jak se registruje do obvodové buňky. V praxi jsou na seznamu zón mnohonásobné zóny. Seznam mnohonásobných zón se používá tak, že mobilní stanice neregistruje mnohonásobné doby, jak přechází mezi buňkami podél hranice zóny. Proto může systém vyhledávat mobilní stanici v mnohonásobných zónách. Tyto výsledky v distanční metodě jsou dokonce příznivější, když pohyb vozidla následuje výše uvedený model.
V zónové metodě mají hraniční buňky zóny vysoké četnosti registrace, zatímco vnitřní buňky mají nízké četnosti registrace. To může vést k nerovnováze v kapacitě buněk. Četnost registrace lze v síti vytvořit rovnoměrnější, má-li síť mnohonásobné skupiny mobilních stanic a odstupňované zóny ve vzájemném poměru pro každou skupinu. To však zničí často žádoucí vlastnost, že mají dobře definovanou hranici zóny. Předpokládáme-li homogenní síť, má distanční metoda stejné četnosti registrace ve všech buňkách. To se nebude přesně dodržovat ve většině sítě, protože mobilní stanice bude mít sklon k inicializaci registrace v určitých buňkách.
Předchozí popis přednostního řešení je proveden tak, aby umožnil jakékoli technicky kvalifikované osobě použít uvedený vynález. Různé modifikace tohoto řešení budou snadno zřejmé těm, kteří mají technickou kvalifikaci, a generické zásady, zde definované, lze použít u jiných řešení bez použití tvořivé schopnosti. Takto je uvedený vynález popsán s omezením
-10CZ 283423 B6 na zde ukázané konkrétní řešení, ale musí mu být propůjčeny nejširší kompetence, shodné se zásadami a novými charakteristickými vlastnostmi, které zde byly odhaleny.

Claims (33)

1. Způsob pro vytváření vyhledávacích zón pro mobilní stanice v buňkovém komunikačním systému, obsahujícím několik buněk, vyznačující se tím, že se:
vysílá v každé z uvedených buněk informace o vlastním umístění buňky a velikosti vzdálenosti, přijímá v mobilní stanici (10) informace o umístění a velikosti vzdálenosti stávající buňky, ve které je v současnosti mobilní stanice (10) umístěna, vypočítává vzdálenost mezi uvedenou stávající buňkou a předchozí buňkou, ve které byla mobilní stanice (10) registrována, vysílá informace o registraci mobilní stanice (10) pro předchozí buňku, když vypočítaná vzdálenost je rovna alespoň velikosti vzdálenosti předchozí buňky, a vyhodnocuje z vysílaných informací o registraci mobilní stanice (10) skupina buněk se vzdáleností od stávající buňky, odpovídající velikosti vzdálenosti stávající buňky.
2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že se uvedené informace o umístění a velikosti vzdálenosti předchozí buňky ukládají, uložené informace o umístění a velikosti vzdálenosti předchozí buňky přenáší, a porovnává uvedená vypočítaná vzdálenost s velikostí vzdálenosti předchozí buňky.
3. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že mobilní stanice (10) vysílá informace o registraci, když je uvedená mobilní stanice (10) nedostatečně registrována v předchozí buňce.
4. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že se vysílá z každé buňky informace, odpovídající umístění a velikosti vzdálenosti základní stanice (12), přijímá v uvedené mobilní stanici (10), když je umístěna ve stávající buňce, informace o umístění základní stanice (12) a velikosti vzdálenosti pro danou stávající buňku, vypočítává vzdálenost mezi umístěním základní stanice (12) ve stávající buňce a předchozím umístěním buňky základní stanice (12), ve které byla mobilní stanice (10) původně registrována, porovnává vypočítaná vzdálenost s velikostí vzdálenosti, odpovídající předchozí buňce základní stanice (12), vysílá informace o registraci mobilní stanice (10) do základní stanice (12) stávající buňky, když vypočítaná vzdálenost je rovna alespoň velikosti vzdálenosti základní stanice (12) předchozí buňky,
-11 CZ 283423 B6 přijímá informace o registraci uvedené mobilní stanice (10) v základní stanici (12) stávající buňce, a vyhodnocuje skupina buněk se vzdáleností od stávající buňky, odpovídající velikosti vzdálenosti stávající buňky.
5. Způsob podle nároku 4, vyznačující se tím, že se uvedené informace o umístění a velikosti vzdálenosti základní stanice (12) v předchozí buňce ukládají v pevné paměti, uložené informace o předchozím umístění základní stanice (12) z uvedené paměti přenáší k výpočtu vzdálenosti, a uložené velikosti vzdálenosti předchozí základní stanice (12) přenáší z uvedené paměti k porovnání s uvedenou velikostí vzdálenosti.
6. Způsob podle nároku 4, vyznačující se tím, že vyhodnocuje, zda mobilní stanice (10) je registrována v nějaké buňce, a vysílá informace o registraci mobilní stanice (10) do základní stanice (12) stávající buňky, pokud určená mobilní stanice (10) není registrována v žádné buňce.
7. Způsob podle nároku 5, vyznačující se tím,-že informace o postavení všech základních stanic (12) buněk obsahují údaje o šířce a délce pro odpovídající základní stanici (12).
8. Způsob podle nároku 7, vyznačující se tím, že výpočet vzdálenosti mezi stávající základní stanicí (12) buňky a základní stanicí (12) předchozí buňky zahrnuje následující kroky:
vyhodnocování rozdílu mezi šířkou základní stanice (12) stávající buňky a šířkou základní stanice (12) předchozí buňky pro získání hodnoty rozdílu šířky, vyhodnocování rozdílu mezi délkou základní stanice (12) stávající buňky a délkou základní stanice (12) předchozí buňky pro získání hodnoty rozdílu délky, umocňování na druhou každé hodnoty rozdílu šířky a hodnoty rozdílu délky, sčítání druhé mocniny hodnoty rozdílu šířky a druhé mocniny hodnoty rozdílu délky pro získání součtové hodnoty, a vypočítávání druhé odmocniny ze součtové hodnoty s výsledkem, odpovídajícím vzdálenosti mezi stávající základní stanicí (12) buňky a základní stanicí (12) předchozí buňky.
9. Způsob podle nároku 5, vyznačující se t í m , že informace o stávající základní stanici (12) buňky a velikosti vzdálenosti se ukládají v paměti, když je vypočítaná vzdálenost velká alespoň jako velikost vzdálenosti předchozí základní stanice (12) buňky.
-12CZ 283423 B6
10. Způsob podle nároku 6, vyznačující se tím, že informace o základní stanici (12) stávající buňky a velikosti vzdálenosti se ukládají v paměti, když určená mobilní stanice (10) není registrována v žádné buňce.
5
11. Způsob podle nároku 4, vyznačující se t í m , že se vysílají vyzývací zprávy ze všech buněk uvnitř uvedené skupiny buněk.
12. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že přeregistrace zahrnuje následující kroky:
spojování uvedené mobilní stanice (10) přes druhou základní stanici (12), umístěnou v druhé buňce, a získávání informací z druhé základní stanice (12), vypočítávání v uvedené mobilní stanici (10) vzdálenosti mezi první základní stanicí (12) 15 a druhou základní stanicí (12), registrování uvedené mobilní stanice (10) v druhé buňce, pokud vypočtená vzdálenost je větší nebo rovná předem stavené velikosti vzdálenosti.
13. Způsob podle nároku 12, vyznačující se tím, že se do paměti mobilní stanice (10) ukládají informace o umístění první základní stanice (12), a
25 uvedené informace o umístění první základní stanice (12) se přenášejí z této paměti pro výpočet vzdálenosti.
14. Způsob podle nároku 13, vyznačující se tím, že informace o umístění druhé 30 základní stanice (12) se ukládají do paměti, pokud vypočítaná vzdálenost je rovna alespoň předem dané velikosti vzdálenosti.
15. Způsob podle nároku 12, vyznačující se tím, že předem daná velikost vzdálenosti je zahrnuta v informaci o umístění první základní stanice (12).
16. Způsob podle nároku 14, vyznačující se tím, že předem daná velikost vzdálenosti je zahrnuta v informaci o umístění první základní stanice (12).
17. Způsob podle nároku 16, vyznačující se tím, že druhá předem daná velikost 40 vzdálenosti je zahrnuta v informaci o umístění druhé základní stanice (12).
18. Způsob podle nároku 12, vyznačující se tím, že předem daná velikost vzdálenosti je předána do dané mobilní stanice (10).
45
19. Způsob podle nároku 12, vyznačující se tím, že informace o umístění první základní stanice (12) obsahují šířku první základní stanice (12) a délku první základní stanice (12), a informace o umístění druhé základní stanice (12) obsahují šířku a délku pro druhou základní 50 stanici (12).
- 13 CZ 283423 B6
20. Způsob podle nároku 19, vyznačující se tím, že výpočet vzdálenosti mezi první základní stanicí (12) a druhou základní stanicí (12) zahrnuje následující kroky: vyhodnocování rozdílu mezi uvedenou šířkou druhé základní stanice (12) a šířkou první základní stanice (12) pro získání hodnoty rozdílu šířky, vyhodnocování rozdílu mezi uvedenou délkou druhé základní stanice (12) a délkou první základní stanice (12) pro získání hodnoty rozdílu délky, umocňování na druhou každé hodnoty rozdílu Šířky a každé hodnoty rozdílu délky, sčítání druhé mocniny hodnoty rozdílu šířky a druhé mocniny hodnoty rozdílu délky pro získání součtové hodnoty, a vypočítávání druhé odmocniny ze součtové hodnoty s výsledkem, odpovídajícím vzdálenosti mezi druhou základní stanicí (12) a první základní stanicí (12).
21. Způsob podle nároku 1, vyznačující se t í m , že zahrnuje následující kroky:
registraci mobilní stanice (10) v první buňce, vysílání informací o umístění první základní stanice (12) do mobilní stanice (10), pokud je umístěna v první buňce, přes první základní stanici (12), umístěnou v první buňce, vysílání informací o umístění druhé buňky do mobilní stanice (10), pokud je umístěna v druhé buňce, přes druhou základní stanici (12), umístěnou v druhé buňce, vypočítávání vzdálenosti mezi uvedenou první základní stanicí (12) a uvedenou druhou základní stanicí (12), a registrování uvedené mobilní stanice (10) v druhé buňce, pokud vypočtená velikost vzdálenosti je větší nebo rovna předem dané vzdálenosti.
22. Způsob podle nároku 21, vyznačující se tím, že do paměti mobilní stanice (10) se ukládají informace o umístění první základní stanice (12) a velikosti vzdálenosti, a uvedené informace o umístění první základní stanice (12) a velikosti vzdálenosti se přenášejí z této paměti pro výpočet uvedené vzdálenosti.
23. Způsob podle nároku 22, vyznačující se tím, že informace o umístění druhé základní stanice (12) se ukládají do paměti, pokud je vypočítaná vzdálenost větší nebo rovna předem dané velikosti vzdálenosti.
24. Způsob podle nároku 21, vyznačující se tím, že informace o umístění první základní stanice (12) obsahují šířku a délku první základní stanice (12), a informace o umístění druhé základní stanice (12) obsahují šířku a délku druhé základní stanice (12).
- 14CZ 283423 B6
25. Způsob podle nároku 24, vyznačující se tím, že výpočet vzdálenosti mezi základní stanicí (12) první buňky a základní stanicí (12) druhé buňky zahrnuje následující kroky: vyhodnocování rozdílu mezi šířkou druhé základní stanice (12) a šířkou první základní stanice (12) pro získání hodnoty rozdílu šířky, vyhodnocování rozdílu mezi délkou druhé základní stanice (12) a délkou první základní stanice (12) pro získání hodnoty rozdílu délky, umocňování na druhou každé hodnoty rozdílu šířky a hodnoty rozdílu délky, sčítání druhé mocniny hodnoty rozdílu šířky a druhé mocniny hodnoty rozdílu délky pro získání součtové hodnoty, a vypočítávání druhé odmocniny ze součtové hodnoty s výsledkem, odpovídajícím vzdálenosti mezi základní stanicí (12) druhé buňky a základní stanicí (12) první buňky.
26. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že se:
vysílá v předem dané buňce informace o vlastním umístění buňky, přijímá v mobilní stanici (10) informace o umístění předchozí buňky, pokud je umístěna ve stávající buňce, vypočítává vzdálenost mezi uvedenou stávající buňkou a předchozí jednou buňkou z několika buněk, ve které byla mobilní stanice (10) původně registrována, vysílá informace o registraci mobilní stanice (10), když je vypočítaná vzdálenost větší nebo rovna předem dané velikosti vzdálenosti, a vyhodnocuje z vysílaných registračních informací mobilní stanice skupina buněk, u nichž vzdálenost uvedené stávající buňky odpovídá velikosti vzdálenosti stávající buňky.
27. Způsob podle nároku 26, vyznačující se tím, že v pevné paměti se ukládají informace o umístění a velikosti vzdálenosti pro uvedenou předchozí buňku z daných buněk, informace o umístění pro předchozí buňku z daných buněk se přenáší z dané paměti pro výpočet vzdálenosti, a předem dané velikosti vzdálenosti z uvedené paměti se přenáší k porovnání s vypočtenou velikostí vzdálenosti.
28. Způsob podle nároku 27, vyznačující se t í m , že informace o stávající buňce se ukládají do uvedené paměti, pokud vypočtená vzdálenost je větší nebo rovná předem dané velikosti vzdálenosti.
-15CZ 283423 B6
29. Způsob podle nároku 26, vyznačující se tím, že informace o umístění předchozí jedné buňky obsahují šířku a délku pro uvedenou předchozí jednu buňku z uvedených buněk, a informace o umístění stávající buňky obsahují šířku a délku pro danou stávající buňku.
30. Způsob podle nároku 29, vyznačující se tím, že výpočet uvedené vzdálenosti mezi první buňkou a druhou buňkou zahrnuje následující kroky:
vyhodnocování rozdílu mezi uvedenou šířkou druhé buňky a uvedenou šířkou první buňky pro získání hodnoty rozdílu šířky, vyhodnocování rozdílu mezi uvedenou délkou druhé buňky a uvedenou délkou první buňky pro získání hodnoty rozdílu délky, umocňování na druhou každé hodnoty rozdílu šířky a každé hodnoty rozdílu délky, sčítání druhé mocniny hodnoty rozdílu šířky a druhé mocniny hodnoty rozdílu délky pro získání součtové hodnoty, a vypočítávání druhé odmocniny ze součtové hodnoty s výsledkem, odpovídajícím vzdálenosti mezi základní stanicí (12) druhé buňky a první buňkou.
31. Způsob podle nároku 26, vyznačující se tím, že se vysílá vyzývací zpráva z každé buňky uvnitř předem dané skupiny buněk.
32. Buňkový komunikační systém kprovádění způsobu podle kteréhokoli zvýše uvedených nároků, vyznačující se tím, že obsahuje několik základních stanic (12), definovaných v buňce pro zajištění informace o umístění mobilní stanice (10), mobilní stanici (10) pro příjem informace o umístění z každé příslušné jedné základní stanice (12), když je umístěna uvnitř odpovídající jedné z uvedených buněk.
33. Buňkový komunikační systém podle nároku 32, vyznačující se tím, že obsahuje kontrolní systém pro přenos informací o registraci, provedený navíc v každé základní stanici (12) z několika uvedených základních stanic (12), a kontrolní systém pro stanovení, z uvedených informací o registraci, skupiny základních stanic (12) v podobě vyhledávací skupiny pro mobilní stanici (10).
CS94642A 1991-09-20 1992-09-18 Způsob registrace mobilních komunikačních zařízení CZ283423B6 (cs)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US07/763,091 US5289527A (en) 1991-09-20 1991-09-20 Mobile communications device registration method
PCT/US1992/007970 WO1993006685A1 (en) 1991-09-20 1992-09-18 Mobile communications device registration method

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ64294A3 CZ64294A3 (en) 1994-08-17
CZ283423B6 true CZ283423B6 (cs) 1998-04-15

Family

ID=25066857

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS94642A CZ283423B6 (cs) 1991-09-20 1992-09-18 Způsob registrace mobilních komunikačních zařízení

Country Status (26)

Country Link
US (1) US5289527A (cs)
EP (1) EP0666007B1 (cs)
JP (1) JP2801402B2 (cs)
KR (1) KR0162933B1 (cs)
CN (1) CN1035798C (cs)
AT (1) ATE156320T1 (cs)
AU (1) AU665784B2 (cs)
BG (1) BG61543B1 (cs)
BR (1) BR9206522A (cs)
CA (1) CA2118803C (cs)
CZ (1) CZ283423B6 (cs)
DE (1) DE69221331T2 (cs)
DK (1) DK0666007T3 (cs)
ES (1) ES2106885T3 (cs)
FI (1) FI114191B (cs)
GR (1) GR3024849T3 (cs)
HK (1) HK1000834A1 (cs)
HU (1) HU214866B (cs)
IL (1) IL103182A (cs)
MX (1) MX9205331A (cs)
NO (1) NO309450B1 (cs)
RO (1) RO113413B1 (cs)
RU (1) RU2107397C1 (cs)
SK (1) SK280636B6 (cs)
WO (1) WO1993006685A1 (cs)
ZA (1) ZA926872B (cs)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ297955B6 (cs) * 1997-03-03 2007-05-09 Salbu Research And Development (Proprietary) Limited Zpusob prenosu dat mezi stanicemi v celulárním bezdrátovém komunikacním systému a celulární bezdrátový komunikacní systém

Families Citing this family (190)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5629975A (en) * 1991-09-20 1997-05-13 Qualcomm Incorporated Comprehensive mobile communications device registration method
CA2079827C (en) * 1991-12-09 2003-08-19 Theresa Chen Yen Wang Mobile unit tracking system
JPH05292010A (ja) * 1992-04-10 1993-11-05 Fujitsu Ltd 無線チャネル割当て方法および装置
DE4225685A1 (de) * 1992-08-04 1994-02-10 Philips Patentverwaltung Zellulares Mobilfunksystem
US5459759A (en) * 1993-02-17 1995-10-17 Interdigital Technology Corporation Frequency hopping code division multiple access system and method
US7142582B2 (en) 1993-02-17 2006-11-28 Interdigital Technology Corporation Receiving and selectively transmitting frequency hopped data signals using a plurality of antennas
US6385312B1 (en) 1993-02-22 2002-05-07 Murex Securities, Ltd. Automatic routing and information system for telephonic services
US5463673A (en) * 1993-04-29 1995-10-31 Northern Telecom Limited In-building radio deployment technique for wireless personal communications systems
US5327144A (en) * 1993-05-07 1994-07-05 Associated Rt, Inc. Cellular telephone location system
GB2317536B (en) * 1993-07-07 1998-07-29 Mitsubishi Electric Corp Mobile satellite communication system
SE514018C2 (sv) * 1993-09-23 2000-12-11 Ericsson Telefon Ab L M Metod för registrering i ett cellindelat mobilradiosystem
CA2134395A1 (en) * 1993-11-26 1995-05-27 Keith Andrew Olds Method and apparatus for management of automatically initiated communication
US5561851A (en) * 1994-05-26 1996-10-01 Arrowsmith Technologies, Inc. System and method for ensuring the availability of a radio data communications link
US5537460A (en) * 1994-07-08 1996-07-16 Holliday, Jr.; Robert O. Method and apparatus for determining the precise location of a modified cellular telephone using registration messages and reverse control channel transmission
US5669061A (en) 1994-08-19 1997-09-16 Trimble Navigation Limited Automatic cellular phone tracking
US5614914A (en) 1994-09-06 1997-03-25 Interdigital Technology Corporation Wireless telephone distribution system with time and space diversity transmission for determining receiver location
FR2725579B1 (fr) * 1994-10-06 1996-10-31 Despres Francois Procede de communication dans un reseau de telecommunications
US5659544A (en) * 1994-10-17 1997-08-19 Lucent Technologies Inc. Method and system for distributed control in wireless cellular and personal communication systems
US5649286A (en) * 1994-11-14 1997-07-15 Bellsouth Corporation Method for managing the registration of a wireless unit
US5613204A (en) * 1994-12-22 1997-03-18 Bell Atlantic Mobile Systems, Inc. Beacon system for roaming cellular stations
US5586338A (en) * 1994-12-22 1996-12-17 Bell Atlantic Mobile Systems, Inc. System identification (SID) list for selecting operating frequencies
US5797091A (en) * 1995-03-07 1998-08-18 Xypoint Corporation Personal communication system and method of use
US5924042A (en) * 1995-03-15 1999-07-13 Kabushiki Kaisha Toshiba Mobile communication system
US7020111B2 (en) * 1996-06-27 2006-03-28 Interdigital Technology Corporation System for using rapid acquisition spreading codes for spread-spectrum communications
US6885652B1 (en) * 1995-06-30 2005-04-26 Interdigital Technology Corporation Code division multiple access (CDMA) communication system
US7123600B2 (en) * 1995-06-30 2006-10-17 Interdigital Technology Corporation Initial power control for spread-spectrum communications
ZA965340B (en) 1995-06-30 1997-01-27 Interdigital Tech Corp Code division multiple access (cdma) communication system
US7929498B2 (en) * 1995-06-30 2011-04-19 Interdigital Technology Corporation Adaptive forward power control and adaptive reverse power control for spread-spectrum communications
US5848359A (en) * 1995-09-08 1998-12-08 Motorola, Inc. Hierarchical set of frequency reuse patterns allowing cellular air and land communication
US5911120A (en) 1995-09-08 1999-06-08 At&T Wireless Services Wireless communication system having mobile stations establish a communication link through the base station without using a landline or regional cellular network and without a call in progress
US5675629A (en) 1995-09-08 1997-10-07 At&T Cordless cellular system base station
US5710805A (en) * 1995-11-03 1998-01-20 Motorola, Inc. Combined registration and call continuation method and apparatus for a mobile communication system
FR2741771B1 (fr) * 1995-11-28 1998-01-23 Despres Francois Protocole d'acheminement d'appels entrants du reseau telephonique commute dans un reseau cellulaire
US5732350A (en) * 1995-12-06 1998-03-24 Motorola, Inc. Method for mobile station location registration with dynamic cell grouping for radiotelephone systems
US5901214A (en) * 1996-06-10 1999-05-04 Murex Securities, Ltd. One number intelligent call processing system
JP3599216B2 (ja) * 1996-09-30 2004-12-08 マツダ株式会社 ナビゲーション装置
US5890068A (en) * 1996-10-03 1999-03-30 Cell-Loc Inc. Wireless location system
US6496543B1 (en) * 1996-10-29 2002-12-17 Qualcomm Incorporated Method and apparatus for providing high speed data communications in a cellular environment
JPH10276473A (ja) * 1997-03-28 1998-10-13 Nec Corp 移動体通信システムおよび移動体通信装置
EP1806946B1 (en) 1997-05-30 2008-08-06 QUALCOMM Incorporated Indirect paging for wireless terminal .
DE19730363B4 (de) * 1997-07-15 2011-08-11 Telefonaktiebolaget Lm Ericsson (Publ) Ortsspezifische World Wide Web Dienste in digitalen zellularen Kommunikationsnetzwerken
US5946620A (en) * 1997-07-25 1999-08-31 Motorola, Inc. Method for subscriber registration in a radio communication system
US20020051434A1 (en) * 1997-10-23 2002-05-02 Ozluturk Fatih M. Method for using rapid acquisition spreading codes for spread-spectrum communications
US6574211B2 (en) 1997-11-03 2003-06-03 Qualcomm Incorporated Method and apparatus for high rate packet data transmission
US7184426B2 (en) * 2002-12-12 2007-02-27 Qualcomm, Incorporated Method and apparatus for burst pilot for a time division multiplex system
US9118387B2 (en) 1997-11-03 2015-08-25 Qualcomm Incorporated Pilot reference transmission for a wireless communication system
US6115607A (en) * 1998-01-30 2000-09-05 Qualcomm Incorporated Method and apparatus for reducing messaging traffic in a wireless communication system
US6141331A (en) * 1998-05-18 2000-10-31 Motorola, Inc. Selective call receiver with automatic re-registration capability
US6104927A (en) * 1998-05-28 2000-08-15 Motorola, Inc. Communication system, mobile station, and method for mobile station registration
JP3080076B2 (ja) 1998-07-30 2000-08-21 日本電気株式会社 一斉呼出信号送出システム及びそれに用いる送出方法並びにその制御プログラムを記録した記録媒体
US6330452B1 (en) 1998-08-06 2001-12-11 Cell-Loc Inc. Network-based wireless location system to position AMPs (FDMA) cellular telephones, part I
US6222483B1 (en) * 1998-09-29 2001-04-24 Nokia Mobile Phones Limited GPS location for mobile phones using the internet
US6208297B1 (en) 1998-10-09 2001-03-27 Cell-Loc Inc. Methods and apparatus to position a mobile receiver using downlink signals, part I
US6266014B1 (en) 1998-10-09 2001-07-24 Cell-Loc Inc. Methods and apparatus to position a mobile receiver using downlink signals part IV
US6204812B1 (en) 1998-10-09 2001-03-20 Cell-Loc Inc. Methods and apparatus to position a mobile receiver using downlink signals, part II
US6188894B1 (en) * 1998-11-17 2001-02-13 Ericsson, Inc. Wireless communication cell layer evaluation method
US6223044B1 (en) 1998-12-18 2001-04-24 Telefonaktiebolaget Lm Ericsson Adaptive location level
US20010056473A1 (en) * 1999-04-26 2001-12-27 Kenneth Arneson Information retrieval system and method
US8064409B1 (en) 1999-08-25 2011-11-22 Qualcomm Incorporated Method and apparatus using a multi-carrier forward link in a wireless communication system
US6751463B1 (en) * 1999-10-04 2004-06-15 Telecommunication Systems, Inc. Intelligent queue for information teleservice messages with superceding updates
US6621804B1 (en) 1999-10-07 2003-09-16 Qualcomm Incorporated Method and apparatus for predicting favored supplemental channel transmission slots using transmission power measurements of a fundamental channel
US8073477B2 (en) 2000-04-11 2011-12-06 Telecommunication Systems, Inc. Short message distribution center
WO2001063883A2 (en) * 2000-02-25 2001-08-30 Telecommunication Systems, Inc. Prepaid short messaging
US6871215B2 (en) * 2000-04-11 2005-03-22 Telecommunication Systems Inc. Universal mail wireless e-mail reader
US6839562B2 (en) * 2000-04-11 2005-01-04 Telecommunication Systems, Inc. Intelligent delivery agent for short message distribution center
US7110773B1 (en) 2000-04-11 2006-09-19 Telecommunication Systems, Inc. Mobile activity status tracker
US7522911B2 (en) 2000-04-11 2009-04-21 Telecommunication Systems, Inc. Wireless chat automatic status tracking
US20070136592A1 (en) 2000-04-12 2007-06-14 Smith Richard A Wireless internet gateway
US6891811B1 (en) 2000-04-18 2005-05-10 Telecommunication Systems Inc. Short messaging service center mobile-originated to HTTP internet communications
AU2001259416A1 (en) * 2000-05-03 2001-11-12 Aeris Communications, Inc. Non registration of wireless radios
US20010056508A1 (en) * 2000-05-12 2001-12-27 Kenneth Arneson Event notification system and method
US20030046091A1 (en) * 2000-05-12 2003-03-06 Kenneth Arneson System and method for providing wireless services
US7243075B1 (en) 2000-10-03 2007-07-10 Shaffer James D Real-time process for defining, processing and delivering a highly customized contact list over a network
US6973098B1 (en) * 2000-10-25 2005-12-06 Qualcomm, Incorporated Method and apparatus for determining a data rate in a high rate packet data wireless communications system
US7068683B1 (en) * 2000-10-25 2006-06-27 Qualcomm, Incorporated Method and apparatus for high rate packet data and low delay data transmissions
US7519654B1 (en) 2000-11-22 2009-04-14 Telecommunication Systems, Inc. Web gateway multi-carrier support
US7640031B2 (en) * 2006-06-22 2009-12-29 Telecommunication Systems, Inc. Mobile originated interactive menus via short messaging services
US7127264B2 (en) * 2001-02-27 2006-10-24 Telecommunication Systems, Inc. Mobile originated interactive menus via short messaging services
US7164926B2 (en) * 2001-06-12 2007-01-16 Telefonaktiebolaget Lm Ericsson (Publ) Global paging of mobile stations in a wireless network using MSC pool
US7149499B1 (en) * 2001-07-18 2006-12-12 Cisco Technology, Inc. System for dynamically tracking the location of network devices to enable emergency services
US20030040314A1 (en) * 2001-08-21 2003-02-27 Telefonaktiebolaget Lm Ericsson Method and apparatus for location area updating in cellular communications
GB2379134A (en) * 2001-08-22 2003-02-26 Ubinetics Ltd Storage of base/transmitter station information
US6658260B2 (en) 2001-09-05 2003-12-02 Telecommunication Systems, Inc. Inter-carrier short messaging service providing phone number only experience
US7853272B2 (en) * 2001-12-21 2010-12-14 Telecommunication Systems, Inc. Wireless network tour guide
US9154906B2 (en) 2002-03-28 2015-10-06 Telecommunication Systems, Inc. Area watcher for wireless network
US20040203597A1 (en) * 2002-03-28 2004-10-14 Pitt Lance Douglas Mobile subscriber privacy evaluation using solicited vs. unsolicited differentiation
US7426380B2 (en) 2002-03-28 2008-09-16 Telecommunication Systems, Inc. Location derived presence information
US8918073B2 (en) 2002-03-28 2014-12-23 Telecommunication Systems, Inc. Wireless telecommunications location based services scheme selection
US8290505B2 (en) 2006-08-29 2012-10-16 Telecommunications Systems, Inc. Consequential location derived information
US7379738B2 (en) * 2002-08-05 2008-05-27 Telefonaktiebolaget Lm Ericsson (Publ) Information service broadcast control in a wireless communication network
US8213390B2 (en) 2002-10-24 2012-07-03 Qualcomm Incorporated Reverse link automatic repeat request
US7564818B2 (en) * 2002-11-26 2009-07-21 Qualcomm Incorporated Reverse link automatic repeat request
US20070238455A1 (en) 2006-04-07 2007-10-11 Yinjun Zhu Mobile based area event handling when currently visited network doe not cover area
US20040253964A1 (en) * 2003-06-12 2004-12-16 Yinjun Zhu Mobile based area event handling when currently visited network does not cover area
US7424293B2 (en) 2003-12-02 2008-09-09 Telecommunication Systems, Inc. User plane location based service using message tunneling to support roaming
US7260186B2 (en) 2004-03-23 2007-08-21 Telecommunication Systems, Inc. Solutions for voice over internet protocol (VoIP) 911 location services
US7903791B2 (en) 2005-06-13 2011-03-08 Telecommunication Systems, Inc. Enhanced E911 location information using voice over internet protocol (VoIP)
US20080126535A1 (en) 2006-11-28 2008-05-29 Yinjun Zhu User plane location services over session initiation protocol (SIP)
US20080090546A1 (en) 2006-10-17 2008-04-17 Richard Dickinson Enhanced E911 network access for a call center using session initiation protocol (SIP) messaging
US7991411B2 (en) 2004-05-06 2011-08-02 Telecommunication Systems, Inc. Method to qualify multimedia message content to enable use of a single internet address domain to send messages to both short message service centers and multimedia message service centers
US8195205B2 (en) * 2004-05-06 2012-06-05 Telecommunication Systems, Inc. Gateway application to support use of a single internet address domain for routing messages to multiple multimedia message service centers
US7129753B2 (en) * 2004-05-26 2006-10-31 Infineon Technologies Ag Chip to chip interface
US10009814B1 (en) * 2004-09-03 2018-06-26 Sprint Spectrum L.P. Multi-mode mobile station and method of changing its network connectivity using a network acknowledgement
US20080207227A1 (en) * 2005-01-28 2008-08-28 Nortel Networks Limited Method and System for Determining a Paging Zone in a Wireless Network
US7742444B2 (en) * 2005-03-15 2010-06-22 Qualcomm Incorporated Multiple other sector information combining for power control in a wireless communication system
US7353034B2 (en) 2005-04-04 2008-04-01 X One, Inc. Location sharing and tracking using mobile phones or other wireless devices
US20060237384A1 (en) * 2005-04-20 2006-10-26 Eric Neumann Track unit with removable partitions
US7430425B2 (en) * 2005-05-17 2008-09-30 Telecommunication Systems, Inc. Inter-carrier digital message with user data payload service providing phone number only experience
US7945026B2 (en) * 2005-05-27 2011-05-17 Telecommunications Systems, Inc. Voice over internet protocol (VoIP) E911 metro street address guide (MSAG) validation
US8913983B2 (en) 2005-05-27 2014-12-16 Telecommunication Systems, Inc. Voice over internet protocol (VoIP) E911 metro street address guide (MSAG) validation
US8750908B2 (en) * 2005-06-16 2014-06-10 Qualcomm Incorporated Quick paging channel with reduced probability of missed page
US9055552B2 (en) * 2005-06-16 2015-06-09 Qualcomm Incorporated Quick paging channel with reduced probability of missed page
US8660573B2 (en) * 2005-07-19 2014-02-25 Telecommunications Systems, Inc. Location service requests throttling
US7548158B2 (en) * 2005-08-08 2009-06-16 Telecommunication Systems, Inc. First responder wireless emergency alerting with automatic callback and location triggering
US20070049288A1 (en) * 2005-08-24 2007-03-01 Lamprecht Leslie J Creating optimum temporal location trigger for multiple requests
US20070066309A1 (en) * 2005-09-20 2007-03-22 Elizabeth Countryman Prepaid call management in intelligent network
US9282451B2 (en) 2005-09-26 2016-03-08 Telecommunication Systems, Inc. Automatic location identification (ALI) service requests steering, connection sharing and protocol translation
US7907551B2 (en) * 2005-10-06 2011-03-15 Telecommunication Systems, Inc. Voice over internet protocol (VoIP) location based 911 conferencing
US8467320B2 (en) 2005-10-06 2013-06-18 Telecommunication Systems, Inc. Voice over internet protocol (VoIP) multi-user conferencing
US7626951B2 (en) 2005-10-06 2009-12-01 Telecommunication Systems, Inc. Voice Over Internet Protocol (VoIP) location based conferencing
US9161189B2 (en) 2005-10-18 2015-10-13 Telecommunication Systems, Inc. Automatic call forwarding to in-vehicle telematics system
US20070147226A1 (en) * 2005-10-27 2007-06-28 Aamod Khandekar Method and apparatus for achieving flexible bandwidth using variable guard bands
US20070097935A1 (en) * 2005-10-27 2007-05-03 Alexei Gorokhov In-band rate control for an orthogonal frequency division multiple access communication system
US20090207790A1 (en) * 2005-10-27 2009-08-20 Qualcomm Incorporated Method and apparatus for settingtuneawaystatus in an open state in wireless communication system
US8675549B2 (en) * 2005-10-27 2014-03-18 Qualcomm Incorporated Method of serving sector maintenance in a wireless communication systems
US8150363B2 (en) 2006-02-16 2012-04-03 Telecommunication Systems, Inc. Enhanced E911 network access for call centers
US20070197220A1 (en) * 2006-02-17 2007-08-23 Willey William D Apparatus, and associated method, for providing inner-cell registration of access terminal in a radio communication system
US8059789B2 (en) * 2006-02-24 2011-11-15 Telecommunication Systems, Inc. Automatic location identification (ALI) emergency services pseudo key (ESPK)
US8920343B2 (en) 2006-03-23 2014-12-30 Michael Edward Sabatino Apparatus for acquiring and processing of physiological auditory signals
US8208605B2 (en) 2006-05-04 2012-06-26 Telecommunication Systems, Inc. Extended efficient usage of emergency services keys
US8532266B2 (en) * 2006-05-04 2013-09-10 Telecommunication Systems, Inc. Efficient usage of emergency services keys
US9519888B2 (en) * 2006-05-08 2016-12-13 Telecommunication Systems, Inc. End use transparent email attachment handling to overcome size and attachment policy barriers
US20070260730A1 (en) * 2006-05-08 2007-11-08 Adithya Gadwale Automatically updated instant messaging (IM) presence of roaming IM user
US8463284B2 (en) * 2006-07-17 2013-06-11 Telecommunication Systems, Inc. Short messaging system (SMS) proxy communications to enable location based services in wireless devices
US8099105B2 (en) 2006-09-19 2012-01-17 Telecommunication Systems, Inc. Device based trigger for location push event
US20080259908A1 (en) * 2006-09-26 2008-10-23 John Gordon Hines Location object proxy
US9408046B2 (en) * 2006-10-03 2016-08-02 Telecommunication Systems, Inc. 911 data messaging
WO2008048610A2 (en) * 2006-10-17 2008-04-24 Telecommunication Systems, Inc. Automated location determination to support voip e911 using self-surveying techniques for ad hoc wireless network
US7966013B2 (en) * 2006-11-03 2011-06-21 Telecommunication Systems, Inc. Roaming gateway enabling location based services (LBS) roaming for user plane in CDMA networks without requiring use of a mobile positioning center (MPC)
US7953392B2 (en) * 2006-12-19 2011-05-31 International Business Machines Corporation Method for controlling and calibrating access to a wireless access point
US8050386B2 (en) 2007-02-12 2011-11-01 Telecommunication Systems, Inc. Mobile automatic location identification (ALI) for first responders
US8611921B2 (en) 2007-04-06 2013-12-17 Qualcomm Incorporated Delay and backhaul-efficient paging method and apparatus
JP5056850B2 (ja) * 2007-07-06 2012-10-24 富士通株式会社 移動体通信システムおよび位置登録方法
JP4998133B2 (ja) * 2007-08-07 2012-08-15 富士通株式会社 移動通信システム及びリンク確立方法
EP2196014A4 (en) 2007-09-17 2014-12-24 Telecomm Systems Inc 911 EMERGENCY SERVICE DATA MESSAGING
GB2454647B (en) * 2007-10-05 2010-02-17 Samsung Electronics Co Ltd Mobile communications method and apparatus
US9130963B2 (en) 2011-04-06 2015-09-08 Telecommunication Systems, Inc. Ancillary data support in session initiation protocol (SIP) messaging
US7929530B2 (en) * 2007-11-30 2011-04-19 Telecommunication Systems, Inc. Ancillary data support in session initiation protocol (SIP) messaging
US9369294B2 (en) * 2007-12-14 2016-06-14 Telecommunication Systems, Inc. Reverse 911 using multicast session internet protocol (SIP) conferencing of voice over internet protocol (VoIP) users
US8880067B2 (en) * 2008-08-08 2014-11-04 Qualcomm Incorporated Correlating registrations originating from a device
US8068587B2 (en) 2008-08-22 2011-11-29 Telecommunication Systems, Inc. Nationwide table routing of voice over internet protocol (VOIP) emergency calls
US8954028B2 (en) 2008-09-25 2015-02-10 Telecommunication Systems, Inc. Geo-redundant and high reliability commercial mobile alert system (CMAS)
JP5183397B2 (ja) * 2008-09-29 2013-04-17 株式会社日立製作所 無線通信システム、呼処理制御装置及び呼処理制御方法
US20100080216A1 (en) * 2008-09-29 2010-04-01 Jonathan Alan Croy Real-time communication blocking for Dot Not Call" registered information
US8712453B2 (en) 2008-12-23 2014-04-29 Telecommunication Systems, Inc. Login security with short messaging
US9301191B2 (en) 2013-09-20 2016-03-29 Telecommunication Systems, Inc. Quality of service to over the top applications used with VPN
US8867485B2 (en) * 2009-05-05 2014-10-21 Telecommunication Systems, Inc. Multiple location retrieval function (LRF) network having location continuity
JP5297941B2 (ja) * 2009-08-25 2013-09-25 株式会社日立製作所 移動体通信システムおよび移動体通信システムにおけるページングエリア決定方法ならびに呼処理制御装置
US20110064046A1 (en) * 2009-09-11 2011-03-17 Yinjun Zhu User plane emergency location continuity for voice over internet protocol (VoIP)/IMS emergency services
US8811200B2 (en) * 2009-09-22 2014-08-19 Qualcomm Incorporated Physical layer metrics to support adaptive station-dependent channel state information feedback rate in multi-user communication systems
US20110149953A1 (en) * 2009-12-23 2011-06-23 William Helgeson Tracking results of a v2 query in voice over internet (VoIP) emergency call systems
WO2011142807A1 (en) 2010-05-10 2011-11-17 Telecommunication Systems, Inc. Cell-id translation in a location based system (lbs)
US9191520B2 (en) 2010-12-13 2015-11-17 Telecommunication Systems, Inc. Location services gateway server
US8942743B2 (en) 2010-12-17 2015-01-27 Telecommunication Systems, Inc. iALERT enhanced alert manager
US8688087B2 (en) 2010-12-17 2014-04-01 Telecommunication Systems, Inc. N-dimensional affinity confluencer
WO2012087353A1 (en) 2010-12-22 2012-06-28 Telecommunication Systems, Inc. Area event handling when current network does not cover target area
US8644261B1 (en) 2011-02-04 2014-02-04 Sprint Spectrum L.P. Methods and systems for registering a wireless access terminal with a radio access network
WO2012141762A1 (en) 2011-02-25 2012-10-18 Telecommunication Systems, Inc. Mobile internet protocol (ip) location
US8364175B1 (en) 2011-03-21 2013-01-29 Sprint Spectrum L.P. Rapid paging based on paging-channel occupancy and last-call timer
US9479344B2 (en) 2011-09-16 2016-10-25 Telecommunication Systems, Inc. Anonymous voice conversation
WO2013048551A1 (en) 2011-09-30 2013-04-04 Telecommunication Systems, Inc. Unique global identifier for minimizing prank 911 calls
US8929854B2 (en) 2011-10-27 2015-01-06 Telecommunication Systems, Inc. Emergency text messaging
US9313637B2 (en) 2011-12-05 2016-04-12 Telecommunication Systems, Inc. Wireless emergency caller profile data delivery over a legacy interface
US8984591B2 (en) 2011-12-16 2015-03-17 Telecommunications Systems, Inc. Authentication via motion of wireless device movement
US9384339B2 (en) 2012-01-13 2016-07-05 Telecommunication Systems, Inc. Authenticating cloud computing enabling secure services
US8688174B2 (en) 2012-03-13 2014-04-01 Telecommunication Systems, Inc. Integrated, detachable ear bud device for a wireless phone
US9307372B2 (en) 2012-03-26 2016-04-05 Telecommunication Systems, Inc. No responders online
US9544260B2 (en) 2012-03-26 2017-01-10 Telecommunication Systems, Inc. Rapid assignment dynamic ownership queue
US9338153B2 (en) 2012-04-11 2016-05-10 Telecommunication Systems, Inc. Secure distribution of non-privileged authentication credentials
US8804566B1 (en) 2012-07-25 2014-08-12 Sprint Spectrum L.P. Tracking area reconfiguration based on sector load
WO2014028712A1 (en) 2012-08-15 2014-02-20 Telecommunication Systems, Inc. Device independent caller data access for emergency calls
US9208346B2 (en) 2012-09-05 2015-12-08 Telecommunication Systems, Inc. Persona-notitia intellection codifier
US9456301B2 (en) 2012-12-11 2016-09-27 Telecommunication Systems, Inc. Efficient prisoner tracking
US8983047B2 (en) 2013-03-20 2015-03-17 Telecommunication Systems, Inc. Index of suspicion determination for communications request
US9277528B1 (en) 2013-08-12 2016-03-01 Sprint Spectrum L.P. Configuration of tracking area layers
US9408034B2 (en) 2013-09-09 2016-08-02 Telecommunication Systems, Inc. Extended area event for network based proximity discovery
US9516104B2 (en) 2013-09-11 2016-12-06 Telecommunication Systems, Inc. Intelligent load balancer enhanced routing
US9479897B2 (en) 2013-10-03 2016-10-25 Telecommunication Systems, Inc. SUPL-WiFi access point controller location based services for WiFi enabled mobile devices
US9408047B2 (en) 2013-10-10 2016-08-02 Telecommunication Systems, Inc. Read acknowledgement interoperability for text messaging and IP messaging
US10484999B2 (en) * 2016-09-29 2019-11-19 Qualcomm Incorporated Triggers for user equipment transmissions to support uplink based mobility

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4112257A (en) * 1977-03-24 1978-09-05 Frost Edward G Comprehensive automatic mobile radio telephone system
US4475010A (en) * 1983-05-05 1984-10-02 At&T Bell Laboratories High density cellular mobile radio communications
EP0199266B1 (de) * 1985-04-17 1990-07-04 Siemens Aktiengesellschaft Mobilfunksystem
DE3607687A1 (de) * 1986-03-08 1987-09-10 Philips Patentverwaltung Verfahren und schaltungsanordnung zum weiterschalten einer funkverbindung in eine andere funkzelle eines digitalen funkuebertragungssystems
GB2195513B (en) * 1986-09-18 1990-12-19 Philips Electronic Associated Radio system
US4775999A (en) * 1986-10-31 1988-10-04 Motorola, Inc. Registration of radiotelephones in networked cellular radiotelephone systems
US4977399A (en) * 1988-08-09 1990-12-11 At&E Corporation Mobile radio paging test system
US5127100A (en) * 1989-04-27 1992-06-30 Motorola, Inc. Digital radio communication system and two way radio
JP2545466B2 (ja) * 1989-08-24 1996-10-16 日本電信電話株式会社 移動通信位置登録方法
US5054110A (en) * 1989-12-29 1991-10-01 Motorola, Inc. Multi-site dispatching system cell registration
US5305466A (en) * 1990-02-20 1994-04-19 Nec Corporation Location registration and paging procedure for mobile communication
US5043736B1 (en) * 1990-07-27 1994-09-06 Cae Link Corp Cellular position location system

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ297955B6 (cs) * 1997-03-03 2007-05-09 Salbu Research And Development (Proprietary) Limited Zpusob prenosu dat mezi stanicemi v celulárním bezdrátovém komunikacním systému a celulární bezdrátový komunikacní systém

Also Published As

Publication number Publication date
CN1035798C (zh) 1997-09-03
HUT70233A (en) 1995-09-28
EP0666007A1 (en) 1995-08-09
RU2107397C1 (ru) 1998-03-20
NO940987L (no) 1994-03-18
CN1073061A (zh) 1993-06-09
FI941301A (fi) 1994-03-18
HU214866B (hu) 1998-06-29
RO113413B1 (ro) 1998-06-30
WO1993006685A1 (en) 1993-04-01
BG98642A (bg) 1995-01-31
MX9205331A (es) 1993-07-30
BG61543B1 (en) 1997-11-28
HU9400677D0 (en) 1994-08-29
JP2801402B2 (ja) 1998-09-21
IL103182A (en) 1995-05-26
CZ64294A3 (en) 1994-08-17
HK1000834A1 (en) 1998-05-01
SK280636B6 (sk) 2000-05-16
DE69221331T2 (de) 1998-02-19
EP0666007B1 (en) 1997-07-30
SK32294A3 (en) 1994-08-10
NO309450B1 (no) 2001-01-29
US5289527A (en) 1994-02-22
CA2118803C (en) 2002-04-30
JPH07502630A (ja) 1995-03-16
NO940987D0 (no) 1994-03-18
DE69221331D1 (de) 1997-09-04
ES2106885T3 (es) 1997-11-16
ZA926872B (en) 1993-06-30
FI941301A0 (fi) 1994-03-18
BR9206522A (pt) 1995-10-17
AU2670692A (en) 1993-04-27
FI114191B (fi) 2004-08-31
DK0666007T3 (da) 1998-03-02
EP0666007A4 (en) 1995-03-10
GR3024849T3 (en) 1998-01-30
KR0162933B1 (ko) 1998-12-01
ATE156320T1 (de) 1997-08-15
AU665784B2 (en) 1996-01-18
CA2118803A1 (en) 1993-04-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ283423B6 (cs) Způsob registrace mobilních komunikačních zařízení
CN100534226C (zh) 移动通信系统的位置服务
CA2266417C (en) Method of determining traffic data by means of mobile radio telephones
US5613205A (en) System and method of locating a mobile terminal within the service area of a cellular telecommunication system
EP3324657B1 (en) Location services in a telecommunications system
WO1996039000A1 (en) Individually defined personal home area for subscribers in a cellular telecommunications network
AU750064B2 (en) System and method for implementing positioning quality of service
JP2959986B2 (ja) セルラ電話ネットワークにおける移動局の呼出方法
EP2472971A2 (en) System and method for geographically locating a cellular device
AU750035B2 (en) Channel resource utilization during a positioning handover
US6546333B2 (en) Car navigation apparatus, traffic information providing apparatus, program recording medium for car navigation apparatus, and program recording medium for traffic information providing apparatus
RU2255433C2 (ru) Способ и система определения местоположения на основе качества
US8538454B2 (en) Customized location area paging
EP0644517B1 (en) Arrangement and method of planning and testing a RTI system
KR20020040318A (ko) 셀룰러 시스템에서 인접 기지국 리스트의 생성방법
Lam Location updating and paging strategies in a cellular system
GB2370941A (en) Error vector location of mobile unit by two measurements

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20110918