CZ276898A3 - Zařízení pro odplyňování kapalných médií - Google Patents

Zařízení pro odplyňování kapalných médií Download PDF

Info

Publication number
CZ276898A3
CZ276898A3 CZ19982768A CZ276898A CZ276898A3 CZ 276898 A3 CZ276898 A3 CZ 276898A3 CZ 19982768 A CZ19982768 A CZ 19982768A CZ 276898 A CZ276898 A CZ 276898A CZ 276898 A3 CZ276898 A3 CZ 276898A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
liquid medium
vacuum vessel
degassing
pressure
pump
Prior art date
Application number
CZ19982768A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ290663B6 (cs
Inventor
Dietrich Dipl. Ing. Uhlmann
Original Assignee
Otto Heat Heizungs-, Energie- Und Anlagentechnik Gmbh & Co., Kg
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from DE1998103980 external-priority patent/DE19803980A1/de
Application filed by Otto Heat Heizungs-, Energie- Und Anlagentechnik Gmbh & Co., Kg filed Critical Otto Heat Heizungs-, Energie- Und Anlagentechnik Gmbh & Co., Kg
Publication of CZ276898A3 publication Critical patent/CZ276898A3/cs
Publication of CZ290663B6 publication Critical patent/CZ290663B6/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C02TREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
    • C02FTREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
    • C02F1/00Treatment of water, waste water, or sewage
    • C02F1/20Treatment of water, waste water, or sewage by degassing, i.e. liberation of dissolved gases
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01DSEPARATION
    • B01D19/00Degasification of liquids
    • B01D19/0042Degasification of liquids modifying the liquid flow

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Hydrology & Water Resources (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Environmental & Geological Engineering (AREA)
  • Water Supply & Treatment (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Degasification And Air Bubble Elimination (AREA)
  • Electrical Discharge Machining, Electrochemical Machining, And Combined Machining (AREA)
  • Physical Water Treatments (AREA)

Description

Oblast techniky
Vynález se týká zařízení pro odplyňování kapalných médií, zejména plynů rozpuštěných ve vodě, které sestává z podtlakové nádoby, která je opatřena nejméně jedním přívodem a odtokem pro kapalné médium.
Dosavadní stav techniky
Při praktickém provozu okruhů pro kapalná média, zejména v topných, chladicích a klimatizačních soustavách, se do okruhu pro kapalné médium často dostávají rozpuštěné a volné plyny. Tyto plyny se tam dostávají skrze mechanismy pro vytváření podtlaku, dufuzí skrze propustné součásti, spolu s doplňovaným kapalným médiem a také vznikají v důsledku biologických procesů z nečistot obsažených v kapalném médiu.
Pokud se tyto plyny ve všech místech okruhu pro kapalné médium vyskytují v rozpuštěné formě, způsobují problémy jen tehdy, jestliže vstupují do chemických nebo elektrochemických reakcí s materiály dotyčné soustavy a reakcemi vznikají produkty, které ovlivňují funkci této soustavy. Toto se týká především kyslíku a sekundárně dalších reakčních produktů, jako je vodík, amoniak a metan.
Jestliže se v soustavě vyskytují oblasti, ve kterých parciálně dochází k poklesu pod hranici rozpustnosti nejméně jedné složky plynu, vznikají pak volné plyny, které způsobují šumy při proudění, zvýšenou korozi a problémy v cirkulaci kapalného média.
- 2 ···· r· t* ·· • ·♦ · · · · · · · 3» • · · · ·· ♦ · ·♦ • · 9 · 9 9 9 9 999 · » » · · · · ♦ * ♦ · ♦ ·· ··· 99 99 99 99
Z dokumentu GB A 984 307 je známo odplyňovací zařízení pro proudící kapalná média, zejména pro odvzdušňování teplosměnných okruhů. Toto odplyňovací zařízení obsahuje potrubí pro vedení proudícího kapalného média a odplyňovací nádobu, která je výpustí pro plyny přinejmenším občas propojena s okolní atmosférou. Odplyňovací nádoba je přitom přinejmenším občas propojena přívodním potrubím s potrubím pro vedení kapalného média. Odplyňovací nádoba dále obsahuje odtokové potrubí se zařazeným tlačným čerpadlem, které kapalné médium, které tlak kapalného média, který je nižší než tlak panující v potrubí pro vedení kapalného média, zvyšuje nejméně na úroveň tlaku v potrubí pro vedení kapalného média.
Z dokumentu EP 0 187 683 B1 je dále známo odplyňovací zařízení s odplyňovací nádobou, která je výpustí pro plyny přinejmenším občas propojena s okolní atmosférou. Odplyňovací nádoba je přitom opatřena přívodním potrubím a odtokovým potrubím, která jsou propojena s tlačným čerpadlem. Přívodní potrubí je přitom opatřeno dálkově řízeným přívodním ventilem, který může být elektronickou regulací otevřen pro odebrání určitého množství kapalného média. Odebrané kapalné médium je v průběhu elektronickou regulací určeného časového intervalu po uzavření přívodního ventilu pod atmosférickým tlakem. Tímto snížením tlaku se sníží množství plynů, které jsou rozpuštěny v kapalném médiu. Tlačné čerpadlo se zapne elektronickou regulací a čerpá kapalné médium, které bylo odplyněno za atmosférického tlaku, do potrubí zpět tak dlouho, dokud tlakový snímač nesignalizuje dosažení předprogramovaného tlaku proudícího média v soustavě.
Úkolem vynálezu je nalezení konstrukce cenově příznivého a jednoduše regulovatelného zařízení pro odplyňování kapalných médií, zejména plynů rozpuštěných ve vodě, které bude navíc • ·
- 3 99 ·'· 9» 99 • 9 9 · · · '9 • ·· 9 9 ·· • 9 9 9 99 99 9
9 9 9 9 9 v
9 9 99 ·9 jednoduše vyrobitelné a bude mít také zvýšenou účinnost.
Podstata vynálezu
Uvedený úkol řeší a nedostatky obdobných známých odplyňovacích zařízení do značné míry odstraňuje zařízení pro odplyňování kapalných médií, zejména plynu rozpuštěných ve vodě, které sestává z podtlakové nádoby, která je opatřena nejméně jedním přívodem a odtokem pro kapalné médium, podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že v podtlakové nádobě jsou uspořádány prostředky pro podporu odplyňování, například odrazné plechy, které vyvolávají blokovací účinky a zvýšenou tvorbu zárodků pro bublinky a způsobují prodloužení dráhy proudění kapalného média, což vše vede k rychlejšímu a důkladnějšímu uvolňování plynů, které jsou rozpuštěny v topné vodě.
Kapalné médium proudí do podtlakové nádoby, která je opatřena prostředky pro podporu odplyňování, skrze trysku, přičemž tyto prostředky pro podporu odplyňování jsou uspořádány tak, že podporují blokovací účinky, tvorbu zárodků pro bublinky a/nebo prodloužení dráhy proudění. Kapalné médium je tryskou jemně rozprostíráno a rozprášováno, s výhodou proti vnitřní stěně podtlakové nádoby, na které takto vzniká tenký vodní film, který se snáze odplyftuje. Pomocí trysky se zvětší povrch kapalného média, což usnadňuje desorpci plynů.
Předmětem vynálezu je rovněž zařízení pro odplyňování kapalných médií, zejména plynu rozpuštěných ve vodě, které sestává z podtlakové nádoby, která je opatřena nejméně jedním přívodem a odtokem pro kapalné médium, podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že toto zařízení je opatřeno čerpadlem pro vytváření podtlaku, které je propojeno s regulačním
• · ·* ··· · « • « ·· »· zařízením, přičemž průměr a výška podtlakové nádoby jsou v předem zvoleném poměru tohoto průměru a výšky zvoleny v závislosti na průtoku kapalného média a v podtlakové nádobě jsou uspořádány prostředky pro podporu odplyňování.
Tímto přídavným čerpadlem, které je zařazeno v odtoku, lze z podtlakové nádoby odčerpat více kapalného média, než přitéká tryskou.
Regulační zařízení tedy ovládá čerpadlo tak, že v závislosti na nastavení výkonu mezi čerpadlem, tryskou, tlakovým redukčním ventilem a přepouštěcím ventilem se z podtlakové nádoby skrze odtok odčerpává větší množství kapalného média než přitéká přívodem, přičemž regulační zařízení po odčerpání kapalného média zastaví čerpadlo na tak dlouho, dokud do podtlakové nádoby přívodem a/nebo odtokem nedoteče dostatečné množství kapalného média a z podtlakové nádoby nejsou skrze odplyňovací zařízení vytlačeny plyny.
Uvedené umožňuje rozepnutí kapalného média v podtlakové nádobě, přičemž regulační zařízení průběžně opakuje proces odčerpávání a plnění.
Tryska a čerpadlo se volí tak, popřípadě čerpadlo je řízeno tak, že v podtlakové nádobě při odčerpávání panuje tlak blízký bodu varu, s výhodou nižší než 0,1 MPa, přičemž na sací straně čerpadla je uspořádán zpětný ventil pro zabránění zpětného průtoku kapalného média. Popsaným opatřením se dosáhne odloučení plynu z kapalného média. Při teplé vodě se tlak v podtlakové nádobě sníží až do blízkosti bodu varu.
Odplyňovací zařízení podtlakové nádoby je tvořeno
• 9
99 ···· odplyňovacím zařízením s ponornou trubkou, které plyny v závislosti na tlaku okolí odpouští tehdy, když je tento tlak okolí nižší než tlak v podtlakové nádobě.
Zmíněné odplyňovací zařízení je s výhodou opatřeno ponornou trubkou, která je výškově přestavitelná vůči podtlakové nádobě.
K přívodu je připojeno doplňovací potrubí pro kapalné médium a poměr míšení nového a starého kapalného média je regulován tlakovými redukčními ventily, přičemž nové kapalné médium je přívodem předehříváno.
Regulační zařízení reguluje přítok kapalného média z doplňovacího potrubí magnetickým ventilem, který se otevírá v závislosti na tlaku v okruhu pro kapalné médium a/nebo v závislosti na stavu naplnění tlakové vyrovnávací nádoby.
Přehled obrázků na výkresech
Podstata vynálezu je dále objasněna na příkladech jeho provedení, které jsou blíže popsány na základě připojeného výkresu, který znázorňuje blokové schéma zařízení pro odplyňování kapalných médií podle vynálezu.
Příklady provedení vynálezu
Zařízení 10 pro odplyňování kapalných médií, které je znázorněno na jediném výkresu, sestává v podstatě z podtlakové nádoby 11 s vnitřní stěnou 18.. Podtlaková nádoba 11 je přívodem 35 a odtokem 36 propojena s okruhem 23 pro kapalné médium 37, které je obvykle tvořeno vodou. Okruh 23., například okruh horké vody, obsahuje nejméně jeden spotřebič 24., například topné • · ·· • · · · · · • · · · ·· ··
těleso. V okruhu 23 pro kapalné médium 37 je zařazena známá tlaková vyrovnávací nádoba 22. Průměr d a výška H podtlakové nádoby 11 se optimalizují v závislosti na průtoku kapalného média 37.
Podtlaková nádoba 11 je ve své horní části opatřena jednou nebo více tryskami 14 . Znázorněná tryska 14 je připevněna na držáku 13. Tryska 14 je propojena s přívodem 35 a kapalné médium 37 přichází do podtlakové nádoby 11 ve formě paprsku .33.. Tryska 14 přitom směruje kapalné médium 37 s výhodou proti vnitřní stěně 18 podtlakové nádoby 11, na které takto vzniká kapalinový film 32 .
Pomocí zabudovaných prostředků 11.1 pro podporu odplyňování, například mřížky, odchylovacích plechů, odrazných plechů a podobně, se dosáhne dalších efektů, například blokovacího efektu, zvýšené tvorby zárodků pro bublinky nebo prodloužení dráhy proudění. Těmito opatřeními se zvětší povrch kapalného média 37, s výhodou topné vody. Urychlí se tím desorpce plynu 38.
V podtlakové nádobě 11 se přídavně pomocí čerpadla 12, které je zařazeno v odtoku 36, vytváří podtlak p3 . Tento podtlak p3 se porovnává s tlakem p2 v přívodu 35, popřípadě s tlakem p5 v okruhu 23 pro kapalné médium 37, popřípadě volí se v závislosti na průtočném výkonu trysky 14 a dopravním výkonu čerpadla 12.
Regulační zařízení 31 vypne čerpadlo 12 tehdy, když bylo z podtlakové nádoby 11 odsáto kapalné médium 37 . Regulační zařízení 31 přitom sleduje buď signály z neznázorněného čidla nebo chod čerpadla 12 nasucho. Jakmile je kapalné médium 37 odsáto, je čerpadlo 12 regulačním zařízením 31 vypnuto.
Podtlak ρ3 v podtlakové nádobě 11 zajišťuje dostatečný přísun kapalného média 37 z přívodu 35 . Zpětný ventil· 27, který je uspořádán v odtoku 36, brání zpětnému průtoku odplyněného kapalného média 37.
Podtlaková nadoba 11 je opatřena odplyňovacím zařízením v závislosti na tlaku p4 okol nádoby 11. Jakmile je tlak £4 tlakové nádobě 11, otevře se < plyny 38 do okolí.
v oblasti svého horního víka 17 s ponornou trubkou 42, které vypouští plyny 38 z podtlakové okolí nižší než tlak p3 v poddplyňovací zařízení 17 a vypustí
Po zastavení čerpadla 12 jsou plyny 38 skrze odplyňovaci zařízení 17 vytlačovány do okolí kapalným médiem 37, které přitéká do podtlakové nádoby 11. Tlak p2, popřípadě p5, je s výhodou vyšší než tlak p4 okolí, což je ale případ téměř všech okruhů. Odplyňovaci zařízení 17 je opatřeno ponornou trubkou 42, která je vůči podtlakové nádobě 11 posuvná. Ponorná trubka 42 je v podtlakové nádobě 11 přidržována uvolnitelnou převlečnou maticí 41 a může být variabilně nastavena v závislosti na počáteční výšce kapalného média 37 v rozstřikovacím prostoru 4 3 . Tímto lze současně měnit i dosažitelný podtlak.
K zabránění výstupu kapalného média 37 z odplyňovaciho zařízení 17 se toto odplyňovaci zařízení 17 při určité hladině kapalného média 37 v podtlakové nádobě 11 uzavře. Po naplnění podtlakové nádoby 11 spustí regulační zařízení 31 znovu čerpadlo 12, aby se kapalné médium 37 z podtlakové nádoby 11 odčerpalo. Opětné spuštění čerpadla 12 může být provedeno neznázorněným snímačem nebo časovým spínačem.
Regulační zařízení 31 reguluje prostřednictvím doplňovacího
- 8 • · potrubí 30 přídavně přítok doplňované topné vody. Doplňovací potrubí 30 je pod tlakem pl a je prostřednictvím rozbočky 39 propojeno s přívodem 35. Takto je doplňované kapalné médium 37 odplyněno dříve, než je zavedeno do okruhu 23 pro kapalné médium 37. K zabránění přímého vpuštění doplňovaného kapalného média 37 do okruhu 23 pro kapalné médium 37 je přívod 35 opatřen zpětným ventilem 2 9.
Regulační zařízení 31 reguluje v soustavách s membránovými expanzními nádobami s výhodou v závislosti na tlaku p5 v okruhu 23 pro kapalné médium 37. V zařízeni 10 pro udržování tlaku se může s výhodou regulovat také v závislost5 na stavu L naplnění tlakové vyrovnávací nádoby 22 . Přívod doplňované vody se muže provádět doplňovacím potrubím 30 přes magnetický ventil 20. Jestliže tlak p5 nebo stav L naplnění klesne pod předem zadanou hodnotu, magnetický ventil 20 se otevře. Přívod 35, odtok 36 a doplňovací potrubí 30 jsou opatřeny uzavíracími armaturami 21, 28. a 25., kterými může být proudění kapaliny přerušeno. Přídavně je použit redukční ventil 19.1 a přepouštěcí ventil 26.1, které umožňují měnění tlaku. Při zabudování přepouštěcího ventilu 26,1 může být dopravní množství čerpadla 12 nastaveno na přibližně konstantní hodnotu. Spolu s redukčními ventily 19.1 a 40.1 lze takto dosáhnout stabilních poměru v přítoku a odtoku.
Zejména v topných soustavách je zásluhou ohřevu kapalného média 37 přívodem 35 zesílen odplyňovací efekt v podtlakové nádobě Μ. K tomuto účelu je v přívodu 35 pro nové kapalné médium 37 připojeno doplňovací potrubí 30, které pomocí tlakových redukčních ventilů 19.1 a/nebo 40.1 reguluje poměr míšení nového a starého kapalného média 37 . Redukční ventil 19.1 je přitom nastaven na tlak pod hodnotou tlaku p5 . Takto se zabrání doplňování neodplyněné vody 37 přes podtlakovou nádobu 11 do
okruhu 23 pro kapalné médium 37.
Podtlaková nádoba 11 je ve své spodní části opatřena filtrem 15 ze železných třísek, kterým se zesiluje odplyňovací efekt. Tento filtr 15 je naplněn železnými třískami a zlepšuje oxidaci na volném povrchu.
Podtlaková nádoba 11 je přídavně u svého dna opatřena prostorem 16 pro kal, ve kterém se zachycuji usazeniny, které se odvádějí odpouštěcím ventilem 34.
Ke zlepšení odvzdušňovacího účinku se při doplňování kapalného média 37 rozbočkou 3 9 cíleně přimíchává voda z vodního okruhu 23.. Zejména v topných soustavách se zásluhou s tím spojeného ohřevu kapalného média 37 zesílí odvzdušňovací účinek. Poměr objemů kapaliny z doplňovacího potruoí 30 a přívodu 35 se přitom nastavuje tlakovými redukčními ventily 19.1 a 40.1. Nastavením tlakových redukčních ventilů 19.1 a 40.1 na předem zadaný tlak p2 se dosáhne optimálního nastavení výkonu trysek 14 . Tlakový redukční ventil 19.1 se nastaví na tlak pod hodnotou p5. Tím se zabrání tomu, aby se přes podtlakovou nádobu 11 doplňovala do vodního okruhu 23 neodplyněná voda z doplňovacího potrubí 30.
V jednom z možných provedení může být na sací straně čerpadla 12 zabudován zpětný ventil 27. Tímto zpětným ventilem 27 se účinně předejde nebezpečí vniknutí falešného vzduchu skrze kluzné těsnicí kroužky čerpadla 12 . V dalším výhodném provedení lze při použití vhodného čerpadla 12 zpětný ventil 27 vypustit. Vypuzování plynu při zastaveném čerpadle 12 je pak zajištěno nejen přítokem skrze trysku 14, nýbrž také zpětným zaváděním kapalného média 37, to jest topné vody.

Claims (7)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Zařízení (10) pro odplyňování kapalných médií (37), zejména plynů rozpuštěných ve vodě, které sestává z podtlakové nádoby (11), která je opatřena nejméně jedním přívodem (35) a odtokem (36) pro kapalné médium (37), vyznačující se tím, že v podtlakové nádobě (11) jsou uspořádány prostředky (11.1) pro podporu odplyňování.
  2. 2. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že kapalné médium (11) , která odplyňování,
    137) proudí do podtlakové nádoby je opatřena prostředky (11.1) pro podporu skrze trysku (14), přičemž tyto prostředky (11.1) pro podporu odplyňování jsou uspořádány tak, že podporují blokovací účinky, tvorbu zárodků pro bublinky a/nebo prodloužení dráhy proudění.
  3. 3. Zařízení (10) pro odplyňování kapalných médií (37), zejména plynů rozpuštěných ve vodě, které sestává z podtlakové nádoby (11), která je opatřena nejméně jedním přívodem (35) a odtokem (36) pro kapalné médium (37), vyznačující se tím, že je opatřeno čerpadlem (12) pro vytváření podtlaku, které je propojeno s regulačním zařízením (31), přičemž průměr (d) a výška (H) podtlakové nádoby (11) jsou v předem zvoleném poměru H/d zvoleny v závislosti na průtoku kapalného média (37) a v podtlakové nádobě (11) jsou uspořádány prostředky (11.1) pro podporu odplyňování.
    - 11
  4. 4. Zařízení podle nároku 3, vyznačující se tím, že regulační zařízení (31) ovládá čerpadlo (12) tak, že v závislosti na nastavení výkonu mezi čerpadlem (12), tryskou (14), tlakovým redukčním ventilem (19.1) a přepouštěcím ventilem (26.1) se z podtlakové nádoby (11) skrze odtok (36) odčerpává větší množství kapalného média (37) než přitéká přívodem (35), přičemž regulační zařízení (31) po odčerpání kapalného média (37) zastaví čerpadlo (12) na tak dlouho, dokud do podtlakové nádoby (11) přívodem (35) a/nebo odtokem (36) nedoteče dostatečné množství kapalného média (37) a z podtlakové nádoby (11) nejsou skrze odplyňovací zařízení (17) vytlačeny plyny (38) .
  5. 5. Zařízení podle nároku 4, vyznačující se tím, že regulační zařízení (31) průběžně opakuje proces odčerpávání a plnění.
  6. 6. Zařízení podle nároků 4a 5, vyznačující se tím, že čerpadlo (12) je řízeno tak, že v podtlakové nádobě (11) při odčerpávání panuje tlak (p3) blízký bodu
    varu, přičemž na sací straně čerpadla (12) je uspořádán zpětný ventil (27) . 7 . Zařízení podle některého nebo více z nároku 1 až 6, vyznaču jící se tím, že odplyňovací zařízení
    je tvořeno odplyňovacím zařízením (17) s ponornou trubkou (42), které plyny (38) v závislosti na tlaku (p4) okolí odpouští tehdy, když je tento tlak (p4) okolí nižší než tlak (p3) v podtlakové nádobě (11).
    * · · · · · *· • · * · · · · · • · · · · · · · • » · · « · · · · * * · · · · · · • · ·· ·· ··
    - 12 8. Zařízení podle některého nebo více z nároků 1 až 7, vyznačující se tím, že odplyňovací zařízení (17) je opatřeno ponornou trubkou (42), která je výškově přestavitelná vůči podtlakové nádobě (11).
    Zařízení podle některého nebo více z nároků 1 až 8, v y z n a č u j í c í se t í m, že k přívodu (35) je připoj eno doplňovací potrubí (30) pro kapalné médium (37) a poměr míšení nového a starého kapalného média (37) je regulován tlakovými redukčními ventily (19.1, 40 • 1) , přičemž nové kapalné médium ( .37} je přívodem (37)
    předehříváno.
  7. 10. Zařízení podle nároků 1 až 9, vyznačující se tím, že regulační zařízení (31) reguluje přítok kapalného média (37) z doplňovacího potrubí (30) magnetickým ventilem (20), který se otevírá v závislosti na tlaku (p5) v okruhu (23) pro kapalné médium (37) a/nebo v závislosti na stavu (L) naplnění tlakové vyrovnávací nádoby (22).
CZ19982768A 1998-01-28 1998-08-31 Způsob odplyňování kapalných médií a zařízení pro provádění tohoto způsobu CZ290663B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE1998103980 DE19803980A1 (de) 1997-09-06 1998-01-28 Vorrichtung zum Entgasen von flüssigen Medien

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ276898A3 true CZ276898A3 (cs) 2000-09-13
CZ290663B6 CZ290663B6 (cs) 2002-09-11

Family

ID=7856372

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19982768A CZ290663B6 (cs) 1998-01-28 1998-08-31 Způsob odplyňování kapalných médií a zařízení pro provádění tohoto způsobu

Country Status (6)

Country Link
EP (1) EP0933109B1 (cs)
AT (1) ATE262365T1 (cs)
CZ (1) CZ290663B6 (cs)
DE (1) DE29902209U1 (cs)
DK (1) DK0933109T3 (cs)
PL (1) PL329197A1 (cs)

Families Citing this family (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE50202093D1 (de) * 2001-06-01 2005-03-03 Helmut Friedrich Vorrichtung zum Entgasen von Flüssigkeiten in einem geschlossenen oder offenen Kreislauf
WO2007071613A1 (de) * 2005-12-20 2007-06-28 Tecan Trading Ag Konditionier-vorrichtung für liquidhandling-systemflüssigkeiten
NL1031068C2 (nl) 2006-02-03 2007-08-06 Flamco Bv Werkwijze voor het ontgassen van vloeistof alsmede ontgassingsinrichting.
DE202006020835U1 (de) 2006-05-11 2010-06-10 Reflex Winkelmann Gmbh & Co. Kg Vorrichtung zur Entgasung und/oder Druckhaltung in einem geschlossenen Wasserkreislauf
AU2008359756B2 (en) 2008-07-24 2015-01-22 Spiro Enterprises B.V. Device and method for degassing a liquid
DE102010047698B4 (de) 2010-10-06 2012-07-12 Reflex Winkelmann Gmbh Pumpe und Verfahren zur Förderung und Entgasung einer Flüssigkeit
CH709041A2 (de) * 2013-12-16 2015-06-30 Disgas Gmbh Verfahren und Vorrichtung zur Entgasung eines Mediums in einem Kreislauf.
EP3290094B1 (de) * 2016-08-30 2019-07-31 Sika Technology AG Vorrichtung sowie verfahren zum entgasen einer flüssigkeit
CN107477664A (zh) * 2017-07-10 2017-12-15 珠海格力电器股份有限公司 一种水系统排空控制方法及装置
CN109331504B (zh) * 2018-10-17 2024-03-08 深圳市华溶分析仪器有限公司 一种用于制备溶出介质的装置
EP4431186A1 (en) * 2023-03-17 2024-09-18 Adaptas Solutions LLC Pneumatic drive apparatus

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB984307A (en) * 1962-05-11 1965-02-24 A M Castle & Company Deaerating apparatus for liquids
NO148701C (no) * 1979-10-16 1983-11-30 Akers Mek Verksted As Fremgangsmaate ved avgasning av vaesker, samt anordning for utfoerelse av fremgangsmaaten
DE8912549U1 (de) * 1989-10-23 1990-05-23 Bernstein, Hans Friedrich, 8036 Herrsching Vorrichtung zum Korrosionsschutz von wässrigen Medien in zirkulierenden Systemen
CH682982A5 (de) * 1990-06-11 1993-12-31 Asea Brown Boveri Apparat zur Aufwärmung und Entgasung von Wasser.
JPH0673603B2 (ja) * 1990-11-26 1994-09-21 野村マイクロ・サイエンス株式会社 純水または超純水中の溶存酸素の除去方法
DE4430799C1 (de) * 1994-08-30 1995-10-26 Reflex Winkelmann & Pannhoff G Verfahren und Vorrichtung zur Vakuumentgasung von Heizungswasser aus einem Heizungsnetz
DE19549139A1 (de) * 1995-12-29 1997-07-03 Asea Brown Boveri Verfahren und Apparateanordnung zur Aufwärmung und mehrstufigen Entgasung von Wasser
DE19739142B4 (de) * 1997-09-06 2005-08-25 Reflex Winkelmann + Pannhoff Gmbh & Co. Verfahren und Vorrichtung zum Entgasen von in einer Flüssigkeit gelösten Gasen

Also Published As

Publication number Publication date
EP0933109A2 (de) 1999-08-04
DE29902209U1 (de) 1999-06-10
CZ290663B6 (cs) 2002-09-11
ATE262365T1 (de) 2004-04-15
DK0933109T3 (da) 2004-07-12
EP0933109A3 (de) 1999-12-15
PL329197A1 (en) 1999-04-12
EP0933109B1 (de) 2004-03-24

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4602923A (en) Apparatus for degasifying a liquid medium
CZ276898A3 (cs) Zařízení pro odplyňování kapalných médií
US5007583A (en) Device for accomodating expansion in fluid circulation systems
US4339232A (en) Pressure differential liquid transfer system
JPS55114394A (en) Water suction pipe air intake type vapor-liquid mixing pressure aerator for polluted water treatment
US4507056A (en) Liquid circulation apparatus and method
JPS60169084A (ja) 復水器の脱気方法と装置
JP4409047B2 (ja) 水中の溶存酸素低減設備
JP3468263B2 (ja) 真空式汚水排水方法
RU98102171A (ru) Способ очистки трансформаторных масел и гидрожидкостей от воды и растворенных газов и устройство для его осуществления
SU1271359A3 (ru) Устройство дл приготовлени и распределени карбонизированной воды
JP2559177B2 (ja) 浄化槽用液移送装置及び液移送方法
WO2012084023A1 (en) Apparatus and method for supplying gas to a liquid within a receptacle and use of such an apparatus
CA1244778A (en) Apparatus and method for degasifying a liquid medium
JP3372401B2 (ja) 密閉タンク式溶存酸素除去装置、及び、これを用いた密閉式配管設備
FI77911C (fi) Foerfarande foer stoetvis transport av vaetska.
CN102528539B (zh) 净化装置
JP2883838B2 (ja) 脱ガス液体の移送装置
JPH0122480B2 (cs)
JP3671101B2 (ja) 通水系の通水部および付設配管の殺菌洗浄装置
RU2056152C1 (ru) Устройство для приготовления и дозирования раствора реагентов
JPS6026806Y2 (ja) 温水装置の空気分離器
JP2826052B2 (ja) 揮発性物質の除去装置
SU1751582A1 (ru) Гидродинамическа труба разомкнутого типа
JPH08132085A (ja) ドライクリーナにおける排水浄化装置

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20030831