CZ21515U1 - Zarízení na tepelné zpracování organických hmot, zejména odpadních - Google Patents

Zarízení na tepelné zpracování organických hmot, zejména odpadních Download PDF

Info

Publication number
CZ21515U1
CZ21515U1 CZ201023225U CZ201023225U CZ21515U1 CZ 21515 U1 CZ21515 U1 CZ 21515U1 CZ 201023225 U CZ201023225 U CZ 201023225U CZ 201023225 U CZ201023225 U CZ 201023225U CZ 21515 U1 CZ21515 U1 CZ 21515U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
container
outlet
furnace
heated chamber
inlet
Prior art date
Application number
CZ201023225U
Other languages
English (en)
Inventor
Kvarcák@Jaromír
Nykl@Jan
Original Assignee
Kvarcák@Jaromír
Nykl@Jan
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Kvarcák@Jaromír, Nykl@Jan filed Critical Kvarcák@Jaromír
Priority to CZ201023225U priority Critical patent/CZ21515U1/cs
Priority to SK5066-2010U priority patent/SK5831Y1/sk
Publication of CZ21515U1 publication Critical patent/CZ21515U1/cs

Links

Landscapes

  • Processing Of Solid Wastes (AREA)

Description

Oblast techniky
Řešení se týká konstrukčního uspořádání zařízení na tepelné zpracování organických hmot, zejména odpadních, jako je biomasa nebo odpadní obilí, na druhotné využitelné suroviny, zejména 5 uhlíkaté částice a olejnatý kondenzát.
Dosavadní stav techniky
V současné době se odpadní organické hmoty, jako je biomasa, dřevěné štěpky, odpady z pálenic, ropné hmoty, odpadní obilí, plasty na bázi organických polymerů, kaučukové hmoty aj., běžně likvidují spalováním. Tím se získává energie, avšak značně se zatěžuje životní prostředí io vznikajícími spalinami. Pro možnost spalování je nutno používat specifická zařízení s atesty, vybavená drahými ochrannými systémy. Spálením se uvedené materiály zlikvidují bez vzniku využitelných druhotných surovin. Kouřovody těchto zařízení musí být opatřeny nákladným filtračním zařízením, což ekonomicky zatěžuje provozovatele. Kouře z těchto zařízení mají extrémně silný a nepříjemný zápach, což vyvolává protesty ze strany veřejnosti a brání provozovat tato 15 zařízení v obcích a v blízkosti obydlených oblastí i v případě, že by po stránce neškodnosti splňovaly předepsané normy. Odvoz ke zpracování odpadních hmot na velké vzdálenosti od sběrných míst pak není ekonomický.
Kromě toho se tyto hmoty zpracovávají pomocí pyrolýzy, tedy tepelným rozkladem bez hoření, což se provádí v pecích různé konstrukce pražením hmot bez spalování. Při tomto způsobu zpra20 cování se získají cenné využitelné druhotné suroviny. Z organických materiálů se tepelným zpracováním takto získávají zejména uhlíkaté částice a olejnaté kondenzáty. Zařízení pro ekologické tepelné zpracování hmot pomocí procesů pyrolýzy jsou v současné době předmětem intenzivního výzkumu a zkoušení. Jedná se zejména o různé druhy pecí s vyhřívanou komorou pro tepelné zpracování hmot, které jsou vybaveny prvky pro ohřev v prostoru odděleném od prostoru se 25 zpracovávaným materiálem. Dosud nedořešeným problémem těchto zařízení je nežádoucí únik kouřových zplodin obsahujících produkty pyrolýzy a projevujících se intenzivním nepříjemným zápachem. Kromě konstrukce pecí je u těchto zařízení nutno řešit i uspořádání kouřovodů. V současné době směřuje vývoj v daném oboru k úplnému upuštění od vypouštění kouřových spalin do vnějšího prostoru. Jsou již známa zařízení se zaústěním kouřovodu zpět do vyhřívané ko30 mory pece, jako například z CZ U 17601, jakož i zařízení s vývodem zbytkových spalin do mobilního kontejneru, jako například z CZ U 19944. Možnost odvádění a likvidace spalin během pyrolýzy hmot je sice v zásadě tedy již vyřešena, avšak přetrvávají problémy s tím, že po ukončení procesu pyrolýzy přetrvává jisté množství kouřových plynů ve výpražcích a popelovinách z hmot a tyto se po otevření pece uvolňují, zejména pokud nedošlo k úplnému zchlazení. Případně 35 může určité množství nežádoucích plynů přetrvávat i ve vyhřívané komoře pece, a to i po ukončení procesu tepelného zpracování a vychlazení, což komplikuje uvedení těchto zařízení do komerčního využívání. Zařízení uvedeného druhu zahrnuje pec s izolovaným pláštěm, vyhřívanou komorou a topnými prvky a odvodní kanál pro kouřové plyny s alespoň jedním sacím prvkem, nutnými uzávěry a chladičem, kde chlazený úsek odvodního kanálu je opatřen sběračem konden40 zátu se sběrnou nádobou. Dále může být obsažen, jako například u zařízení podle CZ U 19944, zásobník pro odčerpání zbytkových plynů.
Materiál se do těchto pecí obvykle dodává buď vsypáním bez použití zásobníků, přímo ze vně pece umístěného dopravníku nebo násypky, jako například obilí a jiné drobnější částice, nebo se do pece vpravuje v zásobníku. Zásobník se v tom případě umisťuje přímo do vnitřních prostor 45 pece, kde může plnit postupně několik funkcí, zpravidla všechny jen jako úložiště hmoty. Nejprve zásobník plní funkci dávkovače vsádky, poté podložky nebo roštu pro tepelně zpracovávaný materiál, a nakonec plní funkci popelníku umožňujícího shromažďování a odstranění zbytkové tuhé hmoty a popelovin z pece po ukončení procesu. Typ zásobníku odpovídá potřebám vyplývajícím z druhu zpracovávaného materiálu. Zpravidla jsou používány zásobníky, jejichž prostor
-1 CZ 21515 U1 pro dodávaný materiál není nijak oddělen od ostatních prostor v peci, nebo je případně oddělen pouze částečně, pomocí perforovaných stěn. Klasicky se jedná o koše, rošty a zásobníky krabicové, které jsou z důvodu potřeby mobility případně na kolečkách. Vzácně existují i jiné dávkovači kontejnery pro pyrolýzu materiálu v pecích, například z CZ PV 2002-1363. Zde je popsán 5 mobilní kontejner pro pryžový a plastový odpad, který má podobu mobilního válce s průchozí středovou dutinou, kde plášť válce je opatřen odvodními otvory, umožňujícími volný průchod kouřových zplodin z kontejneru do vyhřívané komory pece a dále do kouřovodu. Počítá se s tím, že do kontejneru se uloží mimo prostor pece odpad určený ke zpracování, a naplněný kontejner se poté vpraví do pece. Pec se vyhřeje a proběhne tepelné zpracování hmot s využitím pochodů ίο pyrolýzy. Po zpracování ve stojanu zůstávají uhlíkaté zbytky hmoty ze zpracované hmoty a případně jiné tuhé zbytky. Po ochlazení pece se mobilní kontejner vyveze ven z pece, tuhé zbytky ze zpracovaných hmot se odeberou a dávkuje se další dávka odpadu určeného k pyrolýze. Zařízení tohoto typu není dostatečně ekologické, jeho problémem je vývod kouřových zplodin do vnějšího prostředí.
Podstata technického řešení
Výše uvedené nevýhody dosavadního stavu ve značné míře odstraňuje navržené technické řešení. Navržené zařízení na tepelné zpracování organických hmot, zejména odpadních, zahrnuje pec s izolovaným tělem, obsahujícím alespoň jednu vyhřívanou komoru, v níž se nachází pracovní prostor pro vsázku a tepelný rozklad zpracovávaného materiálu, přičemž pec v prostoru odděle20 ném od pracovního prostoru obsahuje topné prvky. Pec obsahuje také alespoň jeden otvírací prvek ke zpřístupnění její vyhřívané komory. Navržené zařízení dále obsahuje alespoň jeden odvodní kanál pro odvod plynů s kouřovými zplodinami z rozkládaného materiálu, který ve svém průběhu obsahuje alespoň jeden chlazený úsek, jenž je opatřen alespoň jedním sběračem kondenzátu pro jímání ochlazováním kondenzujících složek. Toto zařízení obsahuje také nutné ovlá25 dací a uzavírací prvky a je vybaveno alespoň jedním zásobníkem pro dodávku materiálu, umístitelným ve vyhřívané komoře. Podstatou nového řešení je, že zařízení má zásobník vytvořen jako mobilní uzavřené duté těleso s otvíratelným krytem a s alespoň jedním vývodem, kde tento kryt odděluje vnitřní dutinu zásobníku od okolního prostoru plynotěsně, přičemž vývod ze zásobníku je opatřen alespoň jedním uzávěrem a má jeden konec zaústěný do dutiny uvnitř zásobníku a 30 druhý konec má vystupující vně zásobníku a zde prodloužen tak, že v případě umístění zásobníku ve vyhřívané komoře tento vnější konec vystupuje i vně vyhřívané komory a zde je rozpoj itelně pripevnitelný na vstupní konec odvodního kanálu.
Jedna možná alternativa navrženého řešení je, že zásobník má pouze vývod, případně vývody a žádný přívod. Toto je řešení vhodné například pro tepelné zpracování obilí a jiné hmoty, při je35 jichž zpracování je přívod plynných médií nežádoucí nebo dokonce zakázaný.
Pro výše uvedenou variantu řešení je optimální uspořádání, při němž má vývod z kontejneru připojen odvodní kanál, jenž obsahuje, uvažováno ve směru pohybu procházejícího média, alespoň jeden chlazený úsek a za ním alespoň jeden uzávěr a alespoň jeden odpojitelný jímač plynu.
Druhou alternativu navrženého řešení, výhodnou zejména pro možnost univerzálního použití 40 zásobníku do různých systémů odvádění kouřových zplodin a pro více druhů zpracovávaných hmot, představuje zásobník opatřený také alespoň jedním přívodem. Tento přívod má jeden konec zaústěný do dutiny uvnitř zásobníku a druhý konec vystupující vně zásobníku, kde je prodloužen tak, že v případě umístění zásobníku ve vyhřívané komoře tento vnější konec vystupuje i vně vyhřívané komory a zde je rozpojitelně pripevnitelný k prvkům přívodu vzduchu a/nebo 45 jiného média. Tento přívod může sloužit například pro vyrovnávání tlaku v zásobníku při jeho ochlazování. Může být použit také například k dodání přídavku inertního plynu, k jednorázovému nebo časově limitovanému dodávání přídavného média s vhodnou přísadou, jako s přísadou inaktivující zbytkový čpavek či jinou těkavou látku uniklou z hmot do dutiny zásobníku během procesu tepelného zpracovávání materiálu, apod. Je také možné, pokud to povaha zpracovávané50 ho materiálu umožní, připojit výstupní konec odvodního kanálu dočasně na přívod do zásobníku
-2 CZ 21515 U1 a vytvořit tak uzavřený okruh s cirkulací média. Odvodní kanál může být uzpůsoben, například pomocí rozvětvení, k připojení výstupního konce střídavě do kouřovodu, k odpojitelnému jí mač i plynu a/nebo k přívodu do zásobníku.
Vývod ze zásobníku má odvodní kanál s výhodou opatřen alespoň jedním sacím prvkem.
S výhodou je izolované tělo pece opatřeno alespoň jedním otvorem nebo vybráním pro vývod zásobníku a v případě, že je zásobník opatřen také přívodem, i pro přívod zásobníku, což umožní umístit v peci zásobník s prodlouženým vývodem a případně přívodem, s výhodou s odpoj ovacími prvky vně pece.
Zásobník může být opatřen pojezdem pro pohyb na kolejích, nebo lyžinami apod., s výhodou je it) opatřen otáčivými prostředky pro jízdu na podložce jako jsou kolečka, otočný válec apod. S další výhodou je opatřen alespoň jedněmi plynotěsnými dvířky, umožňujícími vsázku materiálu a vyjímání zbytků hmot po procesu, přičemž dvířka by měla být umístěna přístupně z vnějšího prostoru přes otvírací prvek pece, tedy za otvíracím prvkem pece.
Navržené technické řešení odstraňuje nedostatky stávajících zařízení na tepelné zpracování 15 hmot. Mobilní zásobník je možno pohodlně plnit i vyprazdňovat ve venkovním prostoru mimo pec. Mobilní zásobník podle navrženého řešení je možno použít pro různá řešení odvodu kouřových plynů, mj. i pro zařízení s běžným kouřovodem vyústěným do prostředí, podle druhu zpracovávaných hmot a vybavení odvodního kanálu. Po tepelném zpracování jedné vsádky materiálu není nutná odstávka zařízení ani jeho úplné dochlazování, protože je možno mobilní zásobník 20 demontovat ze zařízení a vyměnit za nový. Je možné mít k dispozici několik mobilních zásobníků, a tyto použít vždy pro jednu vsázku, načež je možné pro novou vsázku použít jiný zásobník. Demontované zásobníky je možno uskladnit na vhodném místě a nechat dostatečnou dobu dochladit. Je možné je v uzavřeném stavu přepravit na jiné, kupříkladu vhodnější místo k vyprázdnění a k dalšímu zpracování v něm obsažených hmot. Také případně použité jímače zbyt25 kových plynů je možné podle potřeby měnit za nové. Navržené řešení přináší výhodu ve zvýšení bezpečnosti práce a eliminaci rizika nežádoucího úniku zplodin nebo případného vznícení nedochlazených zbytkových hmot. Přitom je dosaženo podstatného zkrácení doby jednoho provozního cyklu pece a dobu nutné odstávky zařízení při výměně zpracovávaného materiálu. Dochází také k významné energetické úspoře, protože vyhřívanou komoru není nutno tolik ochlazovat, a 30 tedy poté není třeba pro další cyklus ani tak velký nový ohřev.
Přehled obrázků na výkresech
Technické řešení je blíže objasněno pomocí výkresů, kde znázorňují obr. 1 schéma příkladného zařízení s pouze vývodem ze zásobníku, podle prvního příkladu provedení navrženého řešení, s vyhřívanou komorou v řezu opatřenou mobilním zásobníkem, obr. 2 samotný mobilní zásobník, 35 při pohledu z boku, obr. 3 schéma zásobníku opatřeného vývodem i přívodem podle druhého příkladu provedení, obr. 4 pohled shora na pec, v jejíž vyhřívané komoře je umístěn mobilní zásobník, s řezem přes přívod a vývod zásobníku.
Příklady provedení technického řešení
Příklad 1
Příkladem provedení navrženého technického řešení je zařízení na tepelné zpracování organických hmot, zejména odpadních, s mobilním zásobníkem podle obr. 1 a 2. Tato varianta zařízení je vhodná kupříkladu pro tepelné zpracování obilovin.
Zařízení zahrnuje pec s izolovaným tělem 1 obsahujícím alespoň jednu elektricky vyhřívanou komoru 2, v níž se nachází pracovní prostor pro vsázku a tepelný rozklad zpracovávaného mate45 riálu, přičemž pec v prostoru odděleném stěnami od pracovního prostoru obsahuje topné prvky 3, například elektrické topné spirály. Pec má vpředu otvírací prvek 4 ke zpřístupnění její vyhřívané komory 2. Zařízení dále obsahuje odvodní kanál 5 pro odvod plynů s kouřovými zplodinami z
-3CZ 21515 U1 rozkládaného materiálu. Na části odvodního kanálu 5 je umístěn chladič 6, umožňující kondenzaci zkapalnitelných složek z média, které proudí při provozu zařízení odvodním kanálem 5. Chlazený úsek 2 odvodního kanálu 5 je opatřen sběračem 8 kondenzátu, zakončeným jímkou 9 pro jímání kondenzátu. Odvodní kanál 5 je opatřen rovněž sacím prvkem 10 pro podporu a regulaci proudění média v odvodním kanálu 5.
Zařízení je vybaveno mobilním zásobníkem pro dodávku materiálu, umístitelným ve vyhřívané komoře 2. Tento zásobník je vytvořen jako uzavřené duté těleso, v tomto příkladném provedení jako dutý válcový kontejner, s otvíratelným krytem 11 opatřeným vývodem 12. Na vývodu 12 je alespoň jeden uzávěr 13 a vývod 12 je zakončen šroubovací přírubou 14. Kryt 11 odděluje vnitřní dutinu 15 zásobníku od okolního prostoru plynotěsně. Vývod 12 ze zásobníku má jeden konec zaústěný do vnitřní dutiny 15 zásobníku a druhý konec má vystupující vně zásobníku a zde prodloužen tak, že v případě umístění zásobníku ve vyhřívané komoře 2 tento vnější konec vývodu 12 vystupuje i vně vyhřívané komory 2 a vně izolovaného těla 1 pece do pro obsluhu přístupného prostoru, kde je pomocí příruby 14 rozpojitelně připevněn pro dobu zpracování materiálu na vstupní konec odvodního kanálu 5.
Zásobník má u tohoto provedení pouze vývod 12. Odvodní kanál 5 může mít dočasně, nebo pro celý proces zpracování hmot, připojen odpojitelný jímač plynu 16.
Izolované tělo 1 pece je vpředu za otvíracím prvkem 4 opatřeno vybráním 17 pro vývod 12 zásobníku. Zásobník je opatřen otáčivými prostředky 18 v podobě koleček, umožňujících pojíždění zásobníkem, a dále je opatřen plynotěsnými dvířky Γ9, umístěnými přístupně z vnějšího prostoru přes otvírací prvek 4 pece.
Zařízení může fungovat jako uzavřená bezkouřová jednotka. V jiném případě může být odvodní kanál 5 vyústěn například do běžného kouřovodu s tím, že jímač plynu 16 se připojí případně dočasně, pouze pro některou frakci při zpracování hmot, aby shromažďoval pouze využitelný plyn.
Příklad 2
Jiným příkladem provedení navrženého technického řešení je zařízení na tepelné zpracování organických hmot podle obr. 3 a 4. Tato varianta zařízení je optimální, neboť v této podobě je zásobník univerzální pro tepelný rozklad všech uhlíkatých materiálů, a je proto vhodný pro veškeré organické hmoty zpracovávané tepelným rozkladem bez hoření.
Toto provedení navrženého řešení se liší od předchozího příkladu tím, že zásobník obsahuje nejen alespoň jeden vývod 12, ale také i alespoň jeden přívod 20. Tento přívod 20 má obdobnou konstrukci jako vývod 12, tedy má jeden konec zaústěný do dutiny 15 uvnitř zásobníku a druhý konec vystupující vně zásobníku, kde je prodloužen tak, že v případě umístění zásobníku ve vyhřívané komoře 2 tento vnější konec vystupuje i vně vyhřívané komory 2 i vně izolovaného těla 1 pece. Zde může být po dobu provozu pece, nebo jen dočasně pro určitou fázi zpracování materiálu, přívod 20 připevněn k vhodným prvkům přivádějícím do něj vhodné médium, užitečné přísady, apod., nebo případně může sloužit k vyrovnávání podtlaku v dutině 15 při chlazení, nebo k němu může být dovolí-li to technické podmínky procesu případně dočasně připojen výstupní konec odvodního kanálu 5.
Izolované tělo 1 pece musí být opatřeno jedním společným otvorem nebo jiným prostředkem pro vývod 12 i přívod 20, nebo jak je předvedeno, dvěma vybráními 17, z toho jedním pro vývod 12 zásobníku a druhým pro přívod 20 zásobníku, vhodně zatěsněnými proti nežádoucímu úniku tepla.
Do mobilního zásobníku se umístí vsázka materiálu určeného k tepelnému rozkladu bez hoření, například biomasa z kompostéru, dřevné štěpky aj. Mobilní zásobník se uzavře a vjede se s ním do vyhřívané komory 2 pece, přičemž jeho vývod 12 a přívod 20 zapadnou do vybrání 17 v izolovaném těle 1 pece. Pec se uzavře. Vývod 12 se upevní ke vstupnímu konci odvodního kanálu 5, Uzávěry 13 vývodu 12 a případně přívodu 20 jsou otevřeny, nebo se otevřou. Vyhřívaná komora
-4CZ 21515 U1 pece se začne nahřívat. V první fázi procesu pří nižších teplotách cca 100 až 300 °C dochází k odpařování vlhkosti a tekutých frakcí, které odcházejí samovolně, nebojsou ze zásobníku odsávány sacím prvkem 10, do odvodního kanálu 5. V chlazeném úseku 7 odvodního kanálu 5 dojde ke kondenzaci par. Kondenzát je dopravován svodem 8 kondenzátu do jímky 9. Vzduch zbavený kondenzátu se pak odvádí do kouřovodu, nebo se případně vrací pres přívod 20 zpět do dutiny £5 zásobníku. Po této fázi se teplota v peci zvýší na cca 300 až 500 °C. Při této teplotě již v odvodním kanálu proudí plyn využitelný jako topný plyn. Kondenzující složky jsou olejnaté a jímají se jako využitelná druhotná surovina odděleně od předchozího kondenzátu. Pokud je zájem využitelný plyn odvést a přímo využívat, odvádí se na místo použití. Pokud je zájem využitelný plyn jímat, může se na výstupní konec odvodního kanálu 5 připojit jímač 16 plynné složky, stejně jako je předvedeno v prvním příkladu. Je-li třeba, během procesu zpracování hmot nebo na jeho závěr se použije i přívod 20. Přívod 20 je možno využít podle potřeby pouze jednorázově, například k přídavnému přívodu chladného vzduchu na konci procesu, nebo k pro fouknutí dutiny 15 zásobníku před jeho otevřením, apod. Po ukončení pracovního cyklu pece a částečném vychlazení vyhřívané komory 2 pece se uzavrou uzávěry 13 na vývodu 12 i přívodu 20. Vývod 12 zásobníku se odpojí od odvodního kanálu 5 a pokud má něco k sobě připojen přívod 20. odpojí se i přívod 20. Pec se otevře a mobilní zásobník se v rámci možností rychle vymění za jiný s novou vsázkou materiálu, aby nevznikly velké tepelné ztráty. Přitom je eliminováno riziko, že by do okolí unikal zbytkový plyn, nebo že by mohlo dojít ke vzníceni nedochlazených uhlíkatých zbytků ze zpracovaného materiálu. Použitý mobilní zásobník, obsahující zbytkové tuhé hmoty v podobě uhlíkaté drti, se dopraví na vhodné místo. Tam se po dochlazení otevře a zbytkové hmoty se distribuují ke zpracování jako druhotné suroviny, nebo se použijí jako palivo. Mobilní zásobník se odveze zpět k peci a může se znovu použít, předtím se případně provede jeho vyčištění a údržba.
NÁROKY NA OCHRANU

Claims (7)

1. Zařízení na tepelné zpracování organických hmot, zejména odpadních, zahrnující pec s izolovaným tělem (1) obsahujícím alespoň jednu vyhřívanou komoru (2), v níž se nachází pracovní prostor pro vsázku a tepelný rozklad zpracovávaného materiálu, přičemž pec obsahuje topné prvky (3) v prostoru odděleném od pracovního prostoru, a tato pec obsahuje také alespoň jeden otvírací prvek (4) ke zpřístupnění její vyhřívané komory (2), přičemž zařízení je vybaveno také alespoň jedním odvodním kanálem (5) pro odvod plynů s kouřovými zplodinami z rozkládaného materiálu, kde odvodní kanál (5) ve svém průběhu obsahuje alespoň jeden chlazený úsek (7), jenž je opatřen alespoň jedním sběračem (8) kondenzátu pro jímání ochlazováním kondenzujících složek, přičemž toto zařízení obsahuje také nutné ovládací a uzavírací prvky a je vybaveno alespoň jedním zásobníkem pro dodávku materiálu, umístitelným ve vyhřívané komoře (2), vyznačující se tím, že má zásobník vytvořen jako mobilní uzavřené duté těleso, opatřené otvíratelným krytem (11) s alespoň jedním vývodem (12), kde tento kryt (11) odděluje vnitřní dutinu (15) zásobníku od okolního prostoru plynotěsně, přičemž vývod (12) ze zásobníku je opatřen alespoň jedním uzávěrem (13) a má jeden konec zaústěný do dutiny (15) uvnitř zásobníku a druhý konec má vystupující vně zásobníku a zde prodloužen tak, že v případě umístění zásobníku ve vyhřívané komoře (2) tento vnější konec vystupuje i vně vyhřívané komory (2) a zde je rozpoj itelně pripevnitelný na vstupní konec odvodního kanálu (5).
2. Zařízení na tepelné zpracování organických hmot, zejména odpadních, podle nároku 1, vyznačující se tím, že zásobník má kryt (11) pouze s vývodem (12), bez přívodových prvků.
3. Zařízení na tepelné zpracování organických hmot, zejména odpadních, podle nároku 2, vyznačující se tím, že na vývod (12) ze zásobníku je připojen odvodní kanál (5) ob
-5 CZ 21515 U1 sáhující, uvažováno ve směru pohybu procházejícího média, alespoň jeden chlazený úsek (7) a za ním alespoň jeden uzávěr (13) a alespoň jeden odpojitelný jímač (16) plynu.
4. Zařízení na tepelné zpracování organických hmot, zejména odpadních, podle nároku 1, vyznačující se tím, že zásobník je opatřen také alespoň jedním přívodem (20), přičemž tento přívod (20) má jeden konec zaústěný do dutiny (15) uvnitř zásobníku a druhý konec vystupující vně zásobníku, kde je prodloužen tak, že v případě umístění zásobníku ve vyhřívané komoře (2) tento vnější konec vystupuje i vně vyhřívané komory (2) a zde je rozpojitelně připevnitelný k prvkům přívodu vzduchu a/nebo jiného média.
5. Zařízení na tepelné zpracování organických hmot, zejména odpadních, podle nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že vývod (12) ze zásobníku má připojen odvodní kanál (5) opatřený alespoň jedním sacím prvkem (10)
6. Zařízení na tepelné zpracování organických hmot, zejména odpadních, podle nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že izolované tělo (1) pece je opatřeno alespoň jedním otvorem nebo vybráním (17) pro vývod (12) zásobníku a v případě, že je zásobník opatřen také přívodem (20), i pro přívod (20) zásobníku.
7. Zařízení na tepelné zpracování organických hmot, zejména odpadních, podle nároků 1 až 6, vyznačující se tím, že zásobník je opatřen otáčivými prostředky (18) pro jízdu na podložce a alespoň jedněmi plynotěsnými dvířky (19), umístěnými, pri uložení zásobníku uvnitř vyhřívané komory (2), přístupně z vnějšího prostoru přes otvírací prvek (4) pece.
CZ201023225U 2010-09-17 2010-09-17 Zarízení na tepelné zpracování organických hmot, zejména odpadních CZ21515U1 (cs)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ201023225U CZ21515U1 (cs) 2010-09-17 2010-09-17 Zarízení na tepelné zpracování organických hmot, zejména odpadních
SK5066-2010U SK5831Y1 (sk) 2010-09-17 2010-11-05 Zariadenie na tepelné spracovanie organických hmôt, najmä odpadových

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ201023225U CZ21515U1 (cs) 2010-09-17 2010-09-17 Zarízení na tepelné zpracování organických hmot, zejména odpadních

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ21515U1 true CZ21515U1 (cs) 2010-11-29

Family

ID=43297135

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ201023225U CZ21515U1 (cs) 2010-09-17 2010-09-17 Zarízení na tepelné zpracování organických hmot, zejména odpadních

Country Status (2)

Country Link
CZ (1) CZ21515U1 (cs)
SK (1) SK5831Y1 (cs)

Cited By (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE202013105519U1 (de) 2013-09-04 2014-01-09 Hedviga Group A.S. Vorrichtung zur Herstellung von Brennstoffen zur energetischen Nutzung
CZ304835B6 (cs) * 2013-09-04 2014-11-26 Hedviga Group, A.S. Způsob výroby paliv pro energetiku a zařízení pro výrobu paliv
CZ309061B6 (cs) * 2019-10-28 2022-01-05 CONFORMITY s.r.o. Zařízení na zpracování organických odpadů a způsob zpracování odpadu

Cited By (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE202013105519U1 (de) 2013-09-04 2014-01-09 Hedviga Group A.S. Vorrichtung zur Herstellung von Brennstoffen zur energetischen Nutzung
CZ304835B6 (cs) * 2013-09-04 2014-11-26 Hedviga Group, A.S. Způsob výroby paliv pro energetiku a zařízení pro výrobu paliv
WO2015032367A1 (en) 2013-09-04 2015-03-12 Hedviga Group, A.S. Method of fuel for energetics production and fuel producing device
CZ309061B6 (cs) * 2019-10-28 2022-01-05 CONFORMITY s.r.o. Zařízení na zpracování organických odpadů a způsob zpracování odpadu

Also Published As

Publication number Publication date
SK50662010U1 (sk) 2011-04-05
SK5831Y1 (sk) 2011-09-05

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7371308B1 (en) Method and plant for pyrolizing of hydrocarbon-containing waste products
DK1850977T3 (en) Microwave gasification, pyrolysis and recycling of waste and other organic materials
US5711235A (en) Waste conveyor and method for inspecting the contents of a conveyor channel for waste
US20100160709A1 (en) Process and appratus for waste treatment
EP2351812A2 (en) Apparatus and process for thermal decomposition of any kind of organic material
KR20030066811A (ko) 플라스틱 액화장치
CZ21515U1 (cs) Zarízení na tepelné zpracování organických hmot, zejména odpadních
KR200284019Y1 (ko) 쓰레기소각로에 연계된 폐기물 건조설비와 폐플라스틱의유화설비
CZ21978U1 (cs) Zařízení na tepelné zpracování hmot s mobilním zásobníkem
US3983009A (en) Method and apparatus for destructive distillation of solid wastes and recovery of distilled products
CZ304835B6 (cs) Způsob výroby paliv pro energetiku a zařízení pro výrobu paliv
JPH11116966A (ja) 高い水分量を含む廃棄物の熱処理設備
KR101896541B1 (ko) 폐플라스틱 열분해 리액터의 잔여물 제거장치
JP2007216204A (ja) 廃棄物熱分解処理装置
RU139257U1 (ru) Установка утилизации твердых отходов
RU2005135826A (ru) Способ и установка для переработки радиоактивных отходов
RU2335700C2 (ru) Способ утилизации органосодержащих твердых отходов, загрязненных радиоактивными компонентами
CZ26384U1 (en) Apparatus for producing fuels for energy use
RU2182684C2 (ru) Установка и способ переработки органического сырья в топливные компоненты
CN217499153U (zh) 一种配备移动容器的材料热分解装置
JP2000081282A (ja) 含水ゴミ乾燥装置
KR940004624B1 (ko) 폐기물 처리장치
KR101832469B1 (ko) 열분해 가스로
RU2576711C1 (ru) Устройство технологической линии утилизации твердых бытовых отходов с применением термической деструкции
JP4158470B2 (ja) 汚泥移送システム及び汚泥加熱処理施設

Legal Events

Date Code Title Description
FG1K Utility model registered

Effective date: 20101129

ND1K First or second extension of term of utility model

Effective date: 20140821

ND1K First or second extension of term of utility model

Effective date: 20170531

MK1K Utility model expired

Effective date: 20200917