CZ20807U1 - Zařízení na kontinuální zpracování odpadů na bázi ropných látek - Google Patents

Zařízení na kontinuální zpracování odpadů na bázi ropných látek Download PDF

Info

Publication number
CZ20807U1
CZ20807U1 CZ200921926U CZ200921926U CZ20807U1 CZ 20807 U1 CZ20807 U1 CZ 20807U1 CZ 200921926 U CZ200921926 U CZ 200921926U CZ 200921926 U CZ200921926 U CZ 200921926U CZ 20807 U1 CZ20807 U1 CZ 20807U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
pyrolysis
section
chamber
heating
oil
Prior art date
Application number
CZ200921926U
Other languages
English (en)
Inventor
Štvrtecký@Miroslav
Original Assignee
Štvrtecký@Miroslav
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Štvrtecký@Miroslav filed Critical Štvrtecký@Miroslav
Priority to CZ200921926U priority Critical patent/CZ20807U1/cs
Publication of CZ20807U1 publication Critical patent/CZ20807U1/cs

Links

Description

Zařízení na kontinuální zpracování odpadů na bázi ropných látek
Oblast techniky
Řešení se týká konstrukčního uspořádání zařízení na zpracování odpadů na bázi ropných látek, jako jsou odpadová pryž, plasty, molitan, aj,
Dosavadní stav techniky
V současné dobé existují různá zařízení, umožňující ekologické zpracování odpadových materiálů na bázi ropných látek, při némž se získají využitelné druhotné suroviny. Zpracování na využitelné suroviny se provádí pomocí pyrolýzy odpadů, v zařízeních umožňujících vývoj tepla a vytvoření specifických tlakových a jiných podmínek pro optimální průběh pyrolýzy zpracovávalo ných hmot. V těchto zařízeních se ekonomicky likvidují neekologické odpady, jako jsou zejména ojeté pneumatiky, použité PET láhve, pryžové nebo plastové či molitanové průmyslové odpady, aj. Jsou již známa moderní zařízení, umožňující jednak výrobu uhlíkaté drti z odpadových materiálů, a jednak výrobu pyrolýzního oleje z kouřových zplodin pyrolýzy, a případně také využití vyvíjeného tepla, například pro ohřev užitkové vody.
Kupříkladu CZ U 17601 popisuje zařízení pro separaci pyrolýzního oleje při zpracování odpadové pryže, kde se nachází pyrolýzní komora, vně které je vytvořen ohřívací prostor vytvořený jako alespoň jedna ohřívací komora s prvky pro ohřev. Pyrolýzní komora má vývod pro pyrolýzní plyny do odvodního kanálu, který obsahuje chladicí úsek, a který je nakonec zaústěn zpět do pyrolýzní komory. Chladicí úsek má připojenu alespoň jednu jímací nádrž pro jímání pyrolýzní20 ho oleje. Toto zařízení obsahuje jedinou pracovní dutinu, pyrolýzní dutinu, pro tuhý materiál. Zde se realizují veškeré operace s tuhými materiály, tedy na počátku zpracováni vsádka zpracovávaného odpadu, poté jeho tepelný rozklad, a nakonec i vznik tuhých částic uhlíkaté drti a případných dalších tuhých produktů, jako jsou ocelové kordy z pneumatik, apod. Uvedené uspořádání má nevýhodu v tom, že zařízení pracuje vsádkově. Vložená vsádka zpracovávaných odpad25 nich pneumatik nebo jiných materiálů se musí nejprve zpracovat až na finální produkty, poté je nutno prostor pyrolýzní komory vychladit a tím umožnit zpřístupnění, teprve pak je možno odebrat vyrobenou uhlíkatou drť. Komoru je pak třeba vyčistit, a teprve potom je možno provést novou vsádku. Cyklická práce zařízení vyžaduje opakování ohřevu a následného vychlazení pyrolýzní dutiny v pyrolýzní komoře, což představuje značnou energetickou a časovou zátěž.
CZ U 18799 popisuje zařízení na kontinuální ekologickou likvidaci odpadu z gumy. Zařízení obsahuje uzavíratelnou pyrolýzní komoru, opatřenou prvky pro ohřev a odvod pyrolýzních plynů, která je uložena ve výkyvném a naklápěcím pohonu. Pyrolýzní komora je vyhřívána nejméně jedním hořákem, na který je připojen přívod odpadního pyrolýzního plynu a kouřovodné potrubí. Kontinuální provoz tohoto zařízení vyžaduje prostorově velmi náročné uspořádání a přítomnost mohutného, výkonného naklápěcího systému. Je nutná manipulace naklápění těžké pyrolýzní komory i s jejími přídavnými prvky. Na správném nastavení sklonu podélné osy pyrolýzní komory potom závisí úspěšnost provozu zařízení a je možno říci, že i existence kontinuálního provozu zařízení vůbec. Zařízení má relativně velmi složitý kouřovod a chladicí systém a vyžaduje přítomnost řady návazných prvků, jako jsou naklápěcí plošina, žárová trubka pro ohřev pyrolýzní dutiny, nacházející se v její homí části, průmyslové hořáky s potrubními odvodními systémy aj. Provoz zařízení se neobejde bez přítomnosti těžké techniky a i malá závada naklápěcího mechanizmu může vyřadit zařízení z provozu. Použití horáků k ohřevu a skutečnost, že zbytkové zplodiny z pyrolýzního plynu jsou přiváděny k hořáku a spalovány, představuje potřebu prostorově a technicky náročného kouřovodného systému, přičemž nelze vyloučit riziko exploze a nucené odstávky v případě chybného seřízení, závady způsobené lidským faktorem, nebo technickou závadou při provozu, následkem prostorové náročnosti a potřeby těžké naklápěcí techniky je prakticky vyloučeno, aby toto zařízení bylo mobilní. Využití gravitace naklápěním pyrolýzní komory nemusí být zcela úspěšné, může docházet k nežádoucímu míšení nezpracovaného, nebo nedostatečně rozloženého, odpadního materiálu s produktem. Otvírání pyrolýzní komory během kontinuálního provozu, na jednom konci pro přísun materiálu ke zpracování a na druhém pro
-1 CZ 20807 Ul odběr produktu, představuje podstatné ztráty tepla a riziko ohrožení personálu a okolí žárem z provozu a nežádoucím únikem pyrolýzních zplodin do prostředí.
Podstata technického řešení
Výše uvedené nevýhody dosavadního stavu ve značné míře odstraňuje navržené technické řešení.
Je navrženo nové zařízení na kontinuální zpracování odpadů na bázi ropných látek. Obsahuje otvíratelnou pyrolýzní komoru s vnitřním prostorem pro vsádku a pyrolýzu zpracovávaného materiálu, kde pyrolýzní komora je opatřena alespoň jedním vývodem připojeným na odvodní kanál pro odvod kouřových zplodin pyrolýzy, a toto zařízení obsahuje také alespoň jednu ohřívací komoru pro ohřev prostor určených k provádění pyrolýzy. Ohřívací komora obsahuje uvnitř ohřívalo cí dutinu, vyhřívanou pomocí alespoň jednoho topného tělesa. Podstata nového řešení spočívá v tom, že vnitřní prostor pyrolýzní komory je rozdělen v alespoň dvě sekce pro provádění pyrolýzy, nazývané zde dále jako pyrolýzní sekce. Tyto pyrolýzní sekce jsou svým konstrukčním uspořádáním a vybavením uzpůsobeny pro ohřev na rozdílnou teplotu.
Kromě pyrolýzních sekcí obsahuje pyrolýzní komora s výhodou ještě alespoň jednu další, sběr15 nou sekci, pro zrání a hromadění tuhých produktů pyrolýzy. První pyrolýzní sekce a sběrná sekce jsou s výhodou uzpůsobeny pro ohřev na nižší teplotu, než na jakou je uzpůsobena druhá pyrolýzní sekce, uvažováno podle směru pohybu materiálu v zařízení.
První pyrolýzní sekce je s výhodou uzpůsobena pro ohřev jejích prostor na 200 až 350 °C, druhá pyrolýzní sekce je uzpůsobena pro ohřev na 600 až 800 °C a sběrná sekce je uzpůsobena pro ohřev na 100 až 250 °C.
S výhodou má alespoň prostor určený pro vyhřátí na nejvyšší teplotu, tedy v případě dvou pyrolýzních sekcí druhá pyrolýzní sekce, přímo ve svých prostorách umístěnu alespoň jednu, vlastní, ohřívací komoru, opatřenou ohřívacím tělesem, jehož prvky vyvolávající ohřev se nachází uvnitř této ohřívací komory. Vnitřní prostor této ohřívací komory musí být vzduchotěsně oddělen od okolního prostoru, určeného pro provádění pyrolýzy. Jako prvky vyvolávající ohřev se zde rozumí topná tělesa nebo jejich Část působící žár, tedy například v případě elektrického ohřevu topná spirála, nebo například jen ústí hořáku v případě volby ohřevu hořákem.
S výhodou má každá sekce svou vlastní ohřívací komoru nebo komory a vlastní topné těleso nebo tělesa. Jednotlivé sekce jsou od sebe odděleny prostřednictvím odnímatelných, nebo s vý30 hodou otvíratelných, přepážek.
Se značnou výhodou jsou sekce vytvořeny nad sebou, tak, že nahoře se nachází první pyrolýzní sekce a jako poslední dole se nachází sběrná sekce. Sběrná sekce může být s výhodou opatřena alespoň jedním mobilním, vyjímatelným kontejnerem, umožňujícím shromažďování tuhých produktů pyrolýzy a po jeho naplnění odběr ze zařízení podle potřeby.
Každá sekce má s výhodou vlastní vývod pro odvod plynných zplodin a vlastní přívod pro přivádění plynného média.
Vývody pro odvod plynných zplodin mohou být s výhodou spojeny. To může být provedeno buď jejich připojením navzájem k sobě, nebo mohou být postupně zaústěny do jednoho společného odvodního kanálu. Také přívody pro přivádění plynného média do sekcí mohou být navzájem spojeny.
Pyrolýzní komora je s výhodou nahoře opatřena alespoň jedním otvíratelným víkem a dávkovacím otvorem pro přístup do první pyrolýzní sekce, umožňujícími přísun materiálu a přístup pro údržbu a čištění. Ostatní sekce jsou s výhodou opatřeny otvfratelnými dvířky, umožňujícími přístup pro čištění a údržbu prostor.
Zařízení může být s výhodou na principu uzavřeného okruhu zplodin. V tom případě obsahuje uzavřený okruh pro plynné produkty pyrolýzy, provedený jako alespoň jeden odvodní kanál připojený na vývod nebo vývody z pyrolýzní komory, opatřený alespoň jedním chladicím úsekem s výměnnými kontejnery pro odběr kondenzujícího pyrolýzního oleje. Tento odvodní kanál je s výhodou veden odděleně od prostoru spojeného s výskytem ohřívacích těles, tedy od případných
-2CZ 20807 Ul hořáků nebo kouřovodů hořáků, nebo od žhavých elektrických ohřívacích spirál nebo jiných těles. Tím je zamezeno riziko exploze pyrolýzních zplodin a je dosaženo vysoce ekologického efektu, kdy nezkondenzované zbytkové pyrolýzní zplodiny se vrací do pyrolýzní komory, kde mohou být podrobeny opakovanému pokusu o rozklad. To je umožněno tím, že konec odvodního kanálu je zaústěn zpět do pyrolýzní komory.
Alespoň některé ze sekcí pyrolýzní komory mají s výhodou vytvořeny alespoň jednu ohřívací komoru vně, přilehle k jejich stěně. Celek všech sekcí i všech ohřívacích komor je s další výhodou opatřen společným pláštěm, vyplněným žáruvzdornou tepelně izolační hmotou.
Navržené zařízení na kontinuální zpracování odpadů na bázi ropných látek umožňuje kontinuální zpracování odpadů, jako ojeté pneumatiky, použité PET láhve, pryžové a jiné tuhé průmyslové odpady rozložitelné pomocí pyrolýzy. Zařízení může být zhotoveno jako mobilní jednotka, umožňující přemístění do blízkosti skládky s odpadem vhodným ke zpracování, vzájemné půjčování si zařízení mezi obcemi nebo průmyslovými provozovnami, apod, Zařízení je bezpečné, ekologické a umožňuje pohodlný přístup i obsluhu. V případě poruchy je možno zařízení opravit na místě bez nutnosti přivolání těžké techniky, nebo je možno zařízení odvézt na běžném nákladním vozidle do vybaveného servisu. Konstrukce zařízení umožňuje, aby si spotřebitel sám zvolil, jaký druh odpadů bude zpracovávat, a aby tomu přizpůsobil provoz. Například, obec může zpracovat kontinuálním procesem veškeré ojeté pneumatiky a pryžové odpady vytříděné z místní skládky, pak upravit režim zařízení a pokračovat likvidací PET lahví, apod. Navržené technické řešení může být použito jak pro systémy s uzavřeným okruhem pyrolýzních zplodin, jak je doporučeno v příkladném provedení, tak i pro jiné vhodné systémy. Zařízení může být ekonomicky vyráběno v různých rozměrech a o různé kapacitě provozu. Jeho hmotnost je relativně nízká. Zařízení může být vybaveno prvky pro poloautomatické, nebo automatické ovládání, prvky pro cirkulaci plynného média v sekcích, pro sledování a vyhodnocování průběhu provozu, apod. Za25 řízení úsporně využívá dodanou energii a umožňuje bezpečný odběr produktů za provozu, nebo případně krátce po zpracování poslední dávky zpracovávaného materiálu.. Zařízení také umožňuje dosažení konstantních parametrů výstupů.
Přehled obrázků na výkresech
Technické řešení je blíže objasněno pomocí výkresů, kde znázorňují obr. 1 opláštěnou pyrolýzní komoru podle navrženého řešení, při pohledu na schematicky znázorněný svislý řez vedený přes pyrolýzní komoru uprostřed, obr. 2 pohled z boku na svislý řez téhož, vedený v linii A-A naznačené na předchozím obrázku, obr. 3 opláštěnou pyrolýzní komoru při pohledu zepředu, obr. 4 pohled z boku na celé příkladné kompletní zařízení se schematickým znázorněním jednoduchého provedení doporučeného uzavřeného okruhu odvodního kanálu spalin.
Příklad provedení technického řešení
Příkladem provedení navrženého technického řešení je zařízení na kontinuální zpracování odpadů na bázi ropných látek podle obr. 1 až 4,
Základním prvkem zařízení je otvíratelná pyrolýzní komora 1 s vnitřním prostorem pro vsádku a pyrolýzu zpracovávaného materiálu. Vnitřní prostor pyrolýzní komory 1 je rozdělen, a to na dvě pyrolýzní sekce 2, 3 pro provádění pyrolýzy, uzpůsobené pro rozdílný ohřev a ještě jednu další, sběrnou sekci 4, pro zrání a hromadění tuhého produktu. První pyrolýzní sekce 2 je uzpůsobena pro ohřev na 200 až 350 °C, druhá pyrolýzní sekce 3 je uzpůsobena pro ohřev na 600 až 800 °C a sběrná sekce 4 je uzpůsobena pro ohřev na 100 až 250 °C.
Uzpůsobení pro vyhřátí na uvedené teplotní režimy je dosaženo pomocí konstrukce, výběru vhodných komponent a pomocí nastavení hodnot, kupříkladu s využitím obvyklých, na obrázcích neznázoměných, prvků měřící techniky a řídicí elektroniky. Z uvedených teplotních rozměrů je patrné, že prostor určený pro vyhřátí na nejvyšší teplotu je druhá pyrolýzní sekce 3. Její uzpůsobení pro rychlé dosažení vyhřátí na poměrně vysokou pracovní teplotu je dosaženo tím, že druhá pyrolýzní sekce 3 má přímo uvnitř své dutiny umístěny dvě vlastní ohřívací komory 5, každou ve
-3CZ 20807 Ul formě uzavřené tyěe ze čtyřhranného profilu, opatřeného vevnitř topnou elektrickou spirálou jakožto topným tělesem 6. Topné spirály, představující prvky vyvolávající ohřev, se nachází uvnitř těchto ohřívacích komor 5, úchyty a další běžné nutné funkční prvky, jako elektrické vedení, měřicí čidla, apod. nejsou pro jednoduchost na obrázcích znázorněny. Vnitřní prostor obou těchto ohřívacích komor 5 je vzduchotěsně oddělen od prostoru pro pyrolýzu, což brání nežádoucí explozi pyrolýzních plynů při kontaktu s rozžhavenou topnou spirálou.
Zařízení je navrženo ve výhodném provedení tak, že každá sekce 2, 3, 4 má vlastní ohřívací komory 5 a vlastní topná tělesa 6. Rozdílnost teploty vyhřátí vjednotlivých sekcích 2, 3, 4 je dosažena a udržována mj. pomocí jejich oddělení prostřednictvím otvíratelných přepážek 7. Otvíralo telnost přepážek je v tomto konkrétním případě dosažena pomocí sklopných dvířek 8 a přepážkových otvorů 9, ale je možno ji realizovat také jiným vhodným způsobem, například pomocí posuvných nebo otočných systémů uzávěrů přes přepážkové otvory 9, nebo posunem či otáčením celých přepážek 7 nebo jejich Částí.
Zařízení má ve výhodné podobě vertikální uspořádání, při němž je dosaženo zásadní usnadnění provozu využitím gravitace. Tím, že sekce 2, 3, 4 jsou vytvořeny nad sebou, kde nahoře se nachází první pyrolýzní sekce 2 a jako poslední se dole nachází sběrná sekce 4, postačuje k přemístění materiálu pouhé otevření sklopných dvířek 8. Sběrná sekce 4 obsahuje vyjímatelný kontejner 10 pro shromažďování a odběr tuhých produktů pyrolýzy, zejména uhlíkaté drti. Kontejner IQ může mít konkrétní podobu například vícevrstvého roštu, posuvné zásuvky, vozíku na koleČ20 kách nebo kolejích, apod.
Odvod pyrolýzních zplodin je navržen ve výhodném provedení tak, že každá ze sekcí 2, 3, 4 má alespoň jeden vlastní vývod 11 pro odvod plynných zplodin, a také alespoň jeden vlastní přívod 12 pro přivádění plynného média.
Pyrolýzní komora 1 je nahoře opatřena dávkovacím otvorem 13, zakrytým otvíratelným víkem
14, umožňujícími přístup do první pyrolýzní sekce 2 za účelem dávkování nového materiálu ke zpracování, a také údržby. Ostatní sekce 3, 4 jsou pro potřebu údržby a čištění opatřeny předními otvíratelnými dvířky 15.
První pyrolýzní sekce 2 a sběrná sekce 4 pyrolýzní komory i mají každá vytvořeny dvě vlastní ohřívací komory 5 přilehle k jejich stěně, tvořené stěnou pyrolýzní komory I. Celek, obsahující všechny sekce 2, 3, 4 i všechny ohřívací komory 5, je opatřen společným pláštěm 16, vyplněným žáruvzdornou tepelně izolační hmotou 17.
Celek opláštěné pyrolýzní komory 1 může být připojen v libovolném vhodném systému dalších prvků pro odvod nebo cirkulaci spalin a kondenzaci pyrolýzního oleje. Pro názornost a objasnění funkce navrženého řešení je na obrázku 4 znázorněno zařízení na kontinuální zpracování odpadů na bázi ropných látek ve výhodném provedení s tzv. uzavřeným okruhem. Všechny vývody 12 pro odvod plynných zplodin z pyrolýzní komory i jsou spojeny a zaústěny do jednoho odvodního kanálu 1£. Odvodní kanál 18 má vytvořen chladicí úsek 19. kde je opatřen chladičem 20 umožňujícím kondenzaci zkapalnitelných pyrolýzních zplodin, a kde jsou k němu připojeny kontejnery 21 pro odběr kondenzujícího pyrolýzního oleje. Odvodní kanál 18 je v celém svém průběhu ve40 den odděleně od prostor spojených s výskytem topných těles 6 a nakonec je zaústěn zpět do pyrolýzní komory 1. Před tímto zaústěním je rozdělen ve tři větve 22. Větve 22 odvodního kanálu 18 pak ústí do pyrolýzní komory 1 jakožto přívody 12 plynného média.
Zařízení funguje například následovně. Nejprve se provede vyhřátí alespoň první pyrolýzní sekce 2 a druhé pyrolýzní sekce 3. Zpočátku může být nastavena vyhřívací teplota stejná v obou těchto sekcích 2, 3. Po vyhřátí na cca 300 °C se pomocí otvíracího víka 14 a dávkovacího otvoru Γ3 vloží do první pyrolýzní sekce 2, zespodu uzavřené, první vsádka zpracovávaného materiálu. Tepelná ztráta způsobená otevřením víka 14 je minimální a neohrozí růst teploty ve druhé pyrolýzní sekci 3. Pokračuje temperování první pyrolýzní sekce na cca 300 °C a zatímco zde již probíhá tavení vloženého materiálu a začíná jeho pyrolýza, druhá pyrolýzní sekce 3 je dále zahřívá50 na, a to až na 600 až 800 °C. Po časovém úseku, stanoveném pro pobyt materiálu v první pyrolýzní sekci 2, se otevřou sklopná dvířka 8 instalovaná na přepážce 7 mezi první pyrolýzní sekcí 2 a druhou pyrolýzní sekcí 3 a materiál se působením gravitace a případných běžných prostředků pro
-4LZ ZUBU/ Ul posun přemístí do druhé pyrolýzní sekce 3. Pro zjednodušení přesunu materiálu, kupříkladu může být přepážka 7 vytvořena v nálevkovitém tvaru a nikoliv rovná, jak je z důvodu jednoduchosti znázorněno na obrázcích, nebo může být materiál dávkován ve vhodném koši, na mobilní podložce apod. Vyprázdněná první pyrolýzní sekce 2 může být naplněna novou dávkou materiálu, zatímco probíhá intenzívně pyrolýza první dávky materiálu v odděleném prostoru druhé pyrolýzní sekce 3. Dříve, nebo až nyní, se provede temperace sběrné komory na její pracovní teplotu. Po dostatečné pyrolýze první dávky materiálu v druhé pyrolýzní sekci 2 se otevřou sklopná dvířka 8 mezi druhou pyrolýzní sekcí 3 a sběrnou sekcí 4 a uhlíkatá drť, která je tuhým produktem pyrolýzy zpracovaného materiálu, se působením gravitace přesype do vytemperované sběrné io sekce 4. Ve všech sekcích 2, 3, 4 pyrolýzní komory 1. Zařízení může pracovat kontinuálně, kdy je možno podle potřeby dávkovat stále další a další materiál a všechny pracovní sekce 2, 3, 4 pyrolýzní komory I mohou být po celou dobu provozu zařízení plné a pracovat v odděleném, vlastním teplotním režimu. Vzhledem k tomu, že procesem zpracování dochází k minimalizaci objemu materiálu, je možno ve sběrné sekci 4 shromažďovat produkt ve formě uhlíkaté drti z několika vsádek materiálu a vyprazdňování je možno provádět podle potřeby pokaždé, když se naplní vyjímatelný kontejner 10. Sběrná sekce 4 umožňuje dozrání materiálu a ukončení procesu jeho pyrolýzy bez nežádoucího teplotního šoku, postupné ochlazení, a také provětrání produktu a odvod případných zbytkových zplodin pyrolýzy. Zásadní pro kontinualitu provozu zařízení je, že ani vsádka nového materiálu ke zpracování, ani odběr tuhého produktu ze zařízení nezpůsobí teplotní šok a nežádoucí podstatnou ztrátu tepla z vyhřívaných prostor. Plynné produkty pyrolýzy jsou odváděny pomocí vývodů 11 do odvodního kanálu 18 a zde, po ochlazení, se získává jako další produkt pyrolýzy pyrolýzní olej. Ekologický proces pyrolýzy umožňuje uzavřený okruh, kdy případné zbytkové zplodiny pyrolýzy jsou přiváděny zpět do pyrolýzní komory 1 k opakovanému přečištění. Systém obsahuje také cirkulační jednotky 23 pro pohon plynů a může být dopl25 něn i jinými známými, na obrázcích neznázoměnými prostředky, jako zařízením pro cirkulaci plynného média uvnitř pyrolýzní komory 1, prvky pro kontrolu tlaků, teplot a automatizaci procesu aj.

Claims (11)

  1. NÁROKY NA OCHRANU
    1. Zařízení na kontinuální zpracování odpadů na bázi ropných látek, obsahující otvíratelnou 30 pyrolýzní komoru (1) s vnitřním prostorem pro vsádku a pyrolýzu zpracovávaného materiálu, kde pyrolýzní komora (1) je opatřena alespoň jedním vývodem (11) připojeným na odvodní kanál (18) pro odvod kouřových zplodin pyrolýzy, kde toto zařízení obsahuje také alespoň jednu ohřívací komoru (5) pro ohřev prostor určených k provádění pyrolýzy, přičemž tato ohřívací komora (5) obsahuje uvnitř dutinu, vyhřívanou pomocí alespoň jednoho topného tělesa (6), vyzná35 čující se tím, že vnitřní prostor pyrolýzní komory (1) je rozdělen na alespoň dvě části umožňující provádění pyrolýzy, pyrolýzní sekce (2, 3), uzpůsobené pro rozdílný ohřev.
  2. 2. Zařízení na kontinuální zpracování odpadů na bázi ropných látek podle nároku l, vyznačující se tím, že kromě pyrolýzních sekcí (2, 3) obsahuje pyrolýzní komora (1) ještě alespoň jednu další, sběrnou sekci (4) pro zrání a hromadění tuhých produktů pyrolýzy, přičemž
    40 první pyrolýzní sekce (2) a sběrná sekce (4) jsou uzpůsobeny pro ohřev na nižší teplotu, než druhá pyrolýzní sekce (3).
  3. 3. Zařízení na kontinuální zpracování odpadů na bázi ropných látek podle nároku 2, vyznačující se tím, že první pyrolýzní sekce (2) je uzpůsobena pro ohřev na 200 až 350 °C, druhá pyrolýzní sekce (3) je uzpůsobena pro ohřev na 600 až 800 °C a sběrná sekce (4)
    45 je uzpůsobena pro ohřev na 100 až 250 °C.
  4. 4. Zařízení na kontinuální zpracování odpadů na bázi ropných látek podle nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že alespoň prostor určený pro vyhřátí na nejvyšší teplotu, s výho-
  5. 5CZ 20807 Ul dou druhá pyrolýzní sekce (3), má přímo ve svých prostorách umístěnu alespoň jednu vlastní ohřívací komoru (5), opatřenou topným tělesem (6), jehož prvky vyvolávající ohřev se nachází uvnitř této ohřívací komory (5), a kde vnitřní prostor této ohřívací komory (5) je vzduchotěsně oddělen od prostoru pro pyrolýzu.
    s 5. Zařízení na kontinuální zpracování odpadů na bázi ropných látek podle nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že každá sekce (2, 3,4) pyrolýzní komory (1) má vlastní ohřívací komoru (5) nebo komory (5) a vlastní topné těleso (6) nebo topná tělesa (6), přičemž jednotlivé sekce (2,3,4) jsou od sebe odděleny prostřednictvím otvíratelných přepážek (7).
  6. 6. Zařízení na kontinuální zpracování odpadů na bázi ropných látek podle nároků 2 až 5, ío vyznačující se tím, že sekce (2, 3,4) pyrolýzní komory (1) jsou vytvořeny nad sebou, přičemž nahoře se nachází první pyrolýzní sekce (2) a jako poslední se dole nachází sběrná sekce (4), přičemž tato sběrná sekce (4) je opatřena alespoň jedním vyjímatelným kontejnerem (10) pro shromažďování a odběr tuhých produktů pyrolýzy.
  7. 7. Zařízení na kontinuální zpracování odpadů na bázi ropných látek podle nároků 1 až 5,
    15 vyznačující se tím, že každá sekce (2,3,4) pyrolýzní komory (1) je opatřena vlastním vývodem (11) pro odvod plynných zplodin a vlastním přívodem (12) pro přivádění plynného média.
  8. 8. Zařízení na kontinuální zpracování odpadů na bázi ropných látek podle nároku 7, vyznačující se tím, že jeho vývody (11) pro odvod plynných zplodin jsou spojeny, a že
    20 také jeho přívody (12) pro přivádění plynného média jsou spojeny.
  9. 9. Zařízení na kontinuální zpracování odpadů na bázi ropných látek podle nároků 1 až 8, vyznačující se tím, že pyrolýzní komora (1) je nahoře opatřena alespoň jedním otvíratelným víkem (14) a dávkovacím otvorem (13) pro přístup do první pyrolýzní sekce (2), a že alespoň její ostatní sekce (3, 4) jsou opatřeny otvíratelnými dvířky (15).
    25
  10. 10. Zařízení na kontinuální zpracování odpadů na bázi ropných látek podle nároků 1 až 9, vyznačující se tím, že má uzavřený okruh pro plynné produkty pyrolýzy, provedený jako alespoň jeden odvodní kanál (18) připojený na vývod (11) nebo vývody (11) z pyrolýzní komory, opatřený alespoň jedním chladicím úsekem (19) s kontejnery (21) pro odběr kondenzujícího pyrolýzního oleje, přičemž tento odvodní kanál (18) je veden odděleně od prostoru spoje30 ného s výskytem topných těles (6) a nakonec je zaústěn zpět do pyrolýzní komory (1).
  11. 11. Zařízení na kontinuální zpracování odpadů na bázi ropných látek podle nároku 2, vyznačující se tím, že alespoň některé ze sekcí (2, 3,4) pyrolýzní komory (1) mají vytvořeny alespoň jednu ohřívací komoru (5) přilehle k jejich stěně, přičemž celek všech sekcí (2,3,4) i všech ohřívacích komor (5) je opatřen společným pláštěm (16), vyplněným žáruvzdornou tepel35 ně izolační hmotou (17).
CZ200921926U 2009-11-12 2009-11-12 Zařízení na kontinuální zpracování odpadů na bázi ropných látek CZ20807U1 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ200921926U CZ20807U1 (cs) 2009-11-12 2009-11-12 Zařízení na kontinuální zpracování odpadů na bázi ropných látek

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ200921926U CZ20807U1 (cs) 2009-11-12 2009-11-12 Zařízení na kontinuální zpracování odpadů na bázi ropných látek

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ20807U1 true CZ20807U1 (cs) 2010-04-26

Family

ID=42126124

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ200921926U CZ20807U1 (cs) 2009-11-12 2009-11-12 Zařízení na kontinuální zpracování odpadů na bázi ropných látek

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ20807U1 (cs)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ304773B6 (cs) * 2013-10-18 2014-10-08 Třinecké Železárny, A.S. Způsob odstraňování ropných látek z jimi znečištěných materiálů a zařízení k provádění tohoto způsobu

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ304773B6 (cs) * 2013-10-18 2014-10-08 Třinecké Železárny, A.S. Způsob odstraňování ropných látek z jimi znečištěných materiálů a zařízení k provádění tohoto způsobu

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4984748A (en) Waste sterilizing and crushing apparatus
KR101817728B1 (ko) 폐합성수지를 이용한 연속 가동식 유화설비
GB2445467A (en) Municipal waste classification and bio-fuel production
US10780620B2 (en) Apparatus and method for volumetric reduction of polymeric material
KR20030066811A (ko) 플라스틱 액화장치
US20050240068A1 (en) Dephlegmatic phased method of organic waste utilization and dephlegmatic pyrolysis apparatus
AU2005237099A1 (en) Method for thermal recycling household wastes and a device for its realization
CH708522A2 (it) Modalità di produzione di combustibili per l'energetica ed impianti per la produzione di combustibili.
CZ20807U1 (cs) Zařízení na kontinuální zpracování odpadů na bázi ropných látek
KR101026202B1 (ko) 폐플라스틱용 열분해 유화장치
CZ21978U1 (cs) Zařízení na tepelné zpracování hmot s mobilním zásobníkem
KR101896541B1 (ko) 폐플라스틱 열분해 리액터의 잔여물 제거장치
EP1946829A1 (en) Process and apparatus for waste treatment
CN106661470B (zh) 用于旧轮胎或已降解轮胎的连续热处理的装置
KR101026199B1 (ko) 열풍건조수단이 구비된 폐플라스틱용 오일환원장치
CZ21515U1 (cs) Zarízení na tepelné zpracování organických hmot, zejména odpadních
CN108777989B (zh) 汤汁提取用装置和汤汁提取方法
CN217499153U (zh) 一种配备移动容器的材料热分解装置
CZ22609U1 (cs) Zařízení na tepelný rozklad materiálů, zejména biomasy
EP2980186B1 (en) Plant for disposing of used tyres
CN217377786U (zh) 一种多用途热分解装置
PL242213B1 (pl) Sposób utylizacji opon samochodowych i odpadów z tworzyw sztucznych metodą pirolizy
PL218771B1 (pl) Sposób i instalacja do recyklingu opon
US578512A (en) Process of and apparatus for making fertilizers
KR20130109293A (ko) 열분해로 내부에 구비된 익스팬션 조인트 막힘 해소 장치

Legal Events

Date Code Title Description
FG1K Utility model registered

Effective date: 20100426

MK1K Utility model expired

Effective date: 20131112