CZ2011666A3 - Vozíky s kloubovou konstrukcí pro vzprímený postoj jezdcu - Google Patents

Vozíky s kloubovou konstrukcí pro vzprímený postoj jezdcu Download PDF

Info

Publication number
CZ2011666A3
CZ2011666A3 CZ20110666A CZ2011666A CZ2011666A3 CZ 2011666 A3 CZ2011666 A3 CZ 2011666A3 CZ 20110666 A CZ20110666 A CZ 20110666A CZ 2011666 A CZ2011666 A CZ 2011666A CZ 2011666 A3 CZ2011666 A3 CZ 2011666A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
rider
support
wheels
riders
articulated structure
Prior art date
Application number
CZ20110666A
Other languages
English (en)
Inventor
Zizlavský@Tomás
Original Assignee
Zizlavský@Tomás
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Zizlavský@Tomás filed Critical Zizlavský@Tomás
Priority to CZ20110666A priority Critical patent/CZ2011666A3/cs
Publication of CZ2011666A3 publication Critical patent/CZ2011666A3/cs

Links

Abstract

Vozíky s kloubovou konstrukcí pro vzprímený postoj jezdcu jsou poháneny odrazy nohou jezdce od zeme a obsahují odrazová kolecka (26), která jsou v dobe odrazu zablokovaná západkami (19), nebo obsahují odrazové spalíky (27). U techto vozíku se odrazy nohou jezdce pouzívají spolu s nadlehcováním tela jezdce oporou v predloktí, podpazí nebo na jiném míste tela tak, ze v zádném z uvedených postupu není jezdec nucen nést a po ukoncení odrazu zvedatcelou váhu svého tela zpet do výchozí polohy, coz prinásí pro jezdce velkou úsporu jeho energie. Tyto opory jsou na techto vozících tvoreny rameny (5,6), jejich výsuvnými cástmi (8), opernými tycemi (10) a madly (11).

Description

V běžném provozu jsou používány různé druhy nemotorových dopravních prostředků. Nejobvyklejší jsou jízdní kola pro mladé a osoby středního věku. Mladí a děti jezdí na kolečkových bruslích i koloběžkách a velmi postižení používají invalidní vozíky. Starší a špatně chodící lidé se mohou za chůze opírat o posunovací opery' nebo popojíždět s brzděnými opěrami na kolečkách. Ostatní nemocní a starší s nemocí páteře, srdce, artrózou a dalšími chorobami se plouží bez možnosti rychlejšího a bezpečnějšího pohybu než s oporou o vlastní nespolehlivé nohy, případně s použitím holí nebo berlí nebo s oporou o nákupní vozíky.
Prvním podnětem k podání patentové přihlášky je tudíž snaha o řešení tohoto nepříznivého stavu. Druhým cílem je dosažitelnost vyšších běžných rychlostí a nových prožitků pro mladé uživatele a třetím účelem tohoto záměru je snaha vytvořit všeobecně potřebný vozík pro nejrůznější rodinné potřeby a dopravu ve městech i na venkově a pro užití v každém ročním období. Zda se splnění těchto cílů zdařilo bude vhodné posoudit až po svezení a dalším použití některého z dále popisovaných vozíků.
Podstata vynálezu
Q Podstatou vynálezu jsou vozíky s kloubovou konstrukcí podle Obr. 1 až 6 a 7 až 9 vyznačené tím, že jsou poháněny odrazy nohou jezdce od země nebo prostřednictvím v době odrazu zablokovaných odrazových koleček 26 nebo užitím odrazových špalíků 27 spolu s nadlehčováním těla jezdce oporou v předloktí, podpaží nebo na jiném místě těla tak, že v žádném z uvedených postupů není jezdec nucen po ukončení odrazu zvedat celou váhu svého těla zpět do výchozí polohy.
Podstatou vynálezu podle bodu 1 Podstatou vynálezu jsou vozíky s kloubovou konstrukcí podle Obr. 1 až 6 a 7 až 9 vyznačené tím, že k odrazu jsou používána odrazová kolečka 26 v době odrazu zablokovaná západkami 19 v součinnosti se západkovými kolečky 18 či jiným způsobem, například deformačními předměty, které při pohybu odrazového kolečka vpřed se opět uvolní a umožní zpětné zaujmutí výchozích poloh nohou, případně jsou odrazy' prováděny odrazy odrazovými špalíky 27 nebo jiným podobným zařízením, případně jsou pro zvýšení užitných vlastností použity podpěrné a opěrné prvky tvořené pomocí ramen 5, 6 a jejich výsuvných částí 8 i opěrnými tyčemi 10 či madly 11 které uživatel používá jako opěrné rámy nebo celé plochy podpěr.
| Podstatou vynálezu jsou vozíky s kloubovou konstrukcí podle bodu 1 a 2 vyznačené tím, že jejich konstrukce podle Obr. 1 až6a7až9je rámová s fixovanými klouby a délka jednotlivých stran jako ramen 5 až 8 a základny 9 jsou stavitelné podle potřeb jezdců.
Podstatou vynálezu Podstatou vynálezu jsou vozíky s kloubovou konstrukcí podle bodu 1. až 3. vyznačené tím, že i nosná kola 16 mohou být proti zpětnému pohybu blokována kromě západek 22 v západkových kolech 23 deformačními či jinými prvky působícími na kola 16 i prostým zapřením zadních nosných kol například stojánkem 39 na Obr. 4.
O Podstatou vynálezu jsou vozíky s kloubovou konstrukcí podle bodů 1,2 a 4 vyznačené tím, že výchozím kloubem konstrukce je osa 43 kol, na které jsou otočně umisťovány potřebné nosné a další prvky, které se podle potřeby vějířovitě rozvinou do požadované konstrukční sestavy podle Obr. 18 až 21, přičemž jezdci využívají pohyby, postoje i podpěry shodně jako u konstrukcí podle bodu 3.
β Podstatou vynálezu jsou vozíky jiných konstrukcí například upravená jízdní kola podle Obr. 17 vyznačené tím, že pro snížení fyzické náročnosti jízdy jsou užity postupy a prvky podle bodů 1, 2 a 4 nebo řešení odvozená jako houpací vozík na Obr. 23.
• ·
-3Smyslem řešení je pomoci starším a nemocným zájemcům. Proto výchozím principem je snížení zátěže jezdce oporou o šikmou stěnu a zavěšení těla v podpaží nebo na jiném místě, což umožňuje vozík již svou konstrukcí podle
Obr. 1. Ten představuje tří eventuálně čtyřkolý vozík na jehož stupačce 23 bude stát jezdec opírající se o výplet 24 stěny tvořené levými rameny 5 vozíku a o opěrnou tyč 10 ve výši ramen nebo jejími výstupky 25 zasunutými v podramenní. Spodní část opěrné stěny je asi do výše kyčli jezdce zpravidla prázdná pro volný pohyb nohou i jezdce. Vhodný sklon stěny a výška opěrné tyče 10 podle individuálních potřeb jezdce | vytváří jeho pohodu a poskytuje podstatnou úsporu jeho sil, protože nenese a nezvedá celou tíhu svého těla po každém odrazu od země. Stejný princip příjemného vožení vyhledávají při každé příležitosti děti. Můžeme se s ním setkat i u dospělých nejčastěji i v supermarketech, kdy se nadnáší na některých typech nákupních vozíků a vozí v ] prodejně. Sklon stěny a výška opěrné tyče závisí na délce základny 7 a vysunutí (viz j uvnitř Obr. 7 šedý vrchol 2L) Vrchol 1 by měl být udržován blíže bodu 3 od středu
I základny 7. Vhodnou konstrukční možností je případné rozdělení vrcholu 1 na dva j podbody lg a 1B podle Obr. 3, nebo podle Obr. 28. Je přirozené, že tyto pomocné j body j sou tvořeny nastavitelnými klouby.
| Obr. 2 znázorňuje jeden ze způsobů skládání jiného, než blíže popisovaného vozíku, j Vše je zřejmé z nákresu.
í Obr. 3 představuje možnost dalšího zpříjemnění jízdy s využitím pomocných bodů
I _lg a 1β a jejich pevné spojení horní stěnou 4 s výpletem. Zde kromě opory v pase může j jezdec položit na vozík hruď a pažemi přes opěrnou tyč 10 s rukama na madlech 11 řídit i vozík. Sklon horní stěny je stavitelný.
I Vozík pro starší nebo nemocné uživatele by měl být vybaven sedačkou 12 pro ] jejich odpočinek při přestávce v jízdě.
| Obr. 4 předkládá jinou možnost užití vozíku a to pro možnou přepravu vezené
I osoby jiným pěším uživatelem. Tímto obrázkem se přibližujeme k další možnosti užití | vozíku jako univerzální vozík turistický nebo nákupní s možností pohybu obdoby ] koloběžky s odrážením od země dozadu. Tyto a případné další možnosti se vztahují | k typům podle Obr. 1, 3,4, 5 a 6. Složení nebo montáž vozíku bude o něco složitější, i avšak jeho užitnost bude výrazně vyšší. Není nutné zdůrazňovat, že uživatel si udržuje j vozík složený v sestavě, kterou nejčastěji užívá. Některé části například rameno 6 j v sestavě podle Obr. 4 nemusí vozit při nákupu v blízkém okolí.
} Obr. 5 ukazuje vozík se zavazadlem. Vozík má složená ramena 5 a 6 do jedné roviny | ve funkci rukojeti vozíku s nastavitelným sklonem Pohybovat se může vpřed i vzad, j řiditelný jej ako dětský kočárek
Obr. 6 je vozík podoby rudlu s menší nosností a nepodebere náklad od země Uvedené vozíky mohou zachovávat rozměry předepsané pro dopravu v MHD. Jejich i šíře by měla odpovídat šíři lidského těla což je asi 40 cm a délka v podobě nákupního í vozíku asi 20, maximálně však 35 až 40 cm. Konstrukce může mít řadu variant. Proto všechny obrázky jsou uvedeny jako příklady možných řešení.
Obr. 7 V této podobě může být používán i jako jednostopá koloběžka podle Obr. 8, na které by jezdec stál na základové desce 23 vozíku obkročmo kolem zadního ramene 5 tělem se opírá o výplň 24 a může si odlehčit tělo ještě podramenní podpěrou 10 nebo vzepřením ve vzporu na předloktí o břišní operu 5 nebo jinou částí těla v závislosti na vysunutí a nastavení ramen 14 a konkrétní konstrukci vozíku. Zpravidla bude podpěra univerzální a pouze jezdec sám v daném době rozhodne o výši jejího nastavení.
Obr. 9 Zobrazuje pohled zezadu na vozík tříkolý velice podobný s řešením na Obr. 1. Má však větší vyplétaná kola, neboť bude mít jiný úkol než vozík nákupní. U vozíků podle Obr. 7, 8 a 9 je využitelný vnitřní prostor nad základnou 7, kde může být projektován převoz nákladu, zvířat, případně i osob.
Dalším usnadněním jízdy a úspory fyzických sil zvláště pro starší uživatele je možnost užití odrazových koleček 26 zejména na jednoosých kolečkových bruslí podle Obr. 10, 11 a 15 nebo odrazových špalíků 27 tvořících odrazovou vidlici jako na Obr. 10, 13 nebo 14. Jejich užití poskytuje již zcela fyzicky nenáročnou i rychlou jízdu lenošnému jezdci, který se spíše plouží bez potřeby zvedat nohy.
Odrazová kolečka mají význam pro nemocné úsporou jejich sil. Umožňují také plynulejší jízdu. Výhodnější jsou větší odrazová kolečka. Lépe řečeno velká s výpletem nebo ještě těžší. Růstem hmotnosti se zvyšuje setrvačná síla kolečka do té míry, že k provedení odrazu se kolo nezastaví a zachovává byť odrazem sníženou rychlost, která se sčítá s energií nového odrazu. Tím se bude rychlost vozíku zvyšovat i nad rámec fyzické síly jezdce. Dosažitelnost vyšší rychlost bude zajímavou vlastností vozíků pro mladé. Lze použít jakékoli brusle včetně In-Line. Přední kolečka však musí mít schopnost zablokovat již začátek případného zpětného svého otáčení tak, aby poskytovala možnost jezdci se o ně odrazit nebo zamezit zpětnému pohybu ze svahu. Tímto blokováním zpětného pohybu mohou opatřena i zadní nosná kola vozíku a to i bez požívání bruslí Vozík by samovolně zpět jet neměl. Nejvýhodnější pro jízdu bude konstrukční vybavení zadních nosných kol jako kol odrazových.
Vidlice odrazových špalíků budou asi nejběžnějším odrazovým prvkem pro jízdy ve městech. Jejich význam vzroste v zimním období pro jízdy na ledě a sněhu a stejnou vhodnost budou mít i při proměnlivých podmínkách jízd, kdy mohou posloužit i jako bodce nebo je lze osadit kroužky proti zahořování do sněhu. Přitom vozíky budou opatřeny lyžemi jako skiboby pro jízdu vzpřímených jezdců. Konstrukce podle Obr. 14 umožní záměnu odrazových prvků podle konkrétních podmínek.
Obr. 10, 11 až 15 jsou příklady různých bruslí s odrazovými kolečky 26 nebo vidlicemi 31 odrazových špalíků 27 a různých způsobů s jejich manipulací po odrazu. Odrazovými koly 26 mohou být i kola s výpletem velkých rozměrů například u tříkolek a čtyřkolek- vždy se sudým počtem nosných, odrazových kol.
Obr. 12 představuje západkové kolo 18 se západkou 19. Západkové kolečko je upevněno ve středu odrazového kolečka, nej častěji na jeho vnitřní straně. Otáčí se proto s kolečkem. Západka je upevněna na vidlici odrazového, případně nosného kola. Západka 19 při jízdě vpřed klouže po ozubení západkového kola 18. V okamžiku zastavení odrazového kolečka 26 se západka opře o stěnu nejbližšího zubu a v případě odrazu blokuje pohyb kolečka 18 a s ním i 26. Umožňuje však další pohyb vpřed vybuzený bez jejího přičinění. Podobným způsobem mohou zamezit zpětnému pohybu kol i jiné způsoby působení na odrazová kolečka 26 ieiich sevřením a podobně.
Jednotlivé prvky a díly vozíků i jejich účel jsme již ozřejmili. Další popis bude proto již jen stručný.
Obr. 16 ukazuje konstrukci s umístěním oper ve střední části vozíku. Toto řešení poskytuje příležitost k různým úpravám například pro spolujízdu dalšího jezdce nebo jiné vezené osoby.
Vozíky podle Obr. 1,3 až 7 a Obr. 16 mohou mít také formu stabilního vozíku. Zejména dvoustopé se pro společné zážitky turistických a jiných skupin mohou spojovat do souprav.Pro častější takové účely postačí osazení koly pouze na zadních osách vozíků a místo předního kola nasadit vozík na připravený čep (nezakresleno) předního vozíku.
Obr. 17 je upravené jízdní kolo vybavené opěrnými prvky a stupačkou i pro případné užití odrazových prvků.
Obr. 18 Představuje koloběžku se základním výchozím místem konstrukce vose nosného kola. Výhodou je způsob skládám odstaveného vozíku s minimálními nároky na zábor prostoru.
Obr. 19 Na osu 43 jsou připevňovány opěmé nebo řídící rámy, sedačka a pomocí distanční tyče 41 i stupačka 23 jezdce jako zátěž vozíku. Jezdec používá vozík jako svou oporu tak, jako u předchozích konstrukcí. Vždy musí být zachována nutná vzdálenost jezdce od vozíku.
Obr. 20 s ohledem na délku osy 43 a jejího malého průměru je vhodné pro její rovnoměrné zatížení použít výztuž 41 s rozpěmými vidlicemi 44, které vždy z obou stran přiléhají ke vloženému prvku a zamezují prohnutí osy 43.
Obr. 21 vozidlo podle tohoto obrázku lze nazvat „monocykl“. Jde o použití jediného nosného kola s různými opěrnými a distančními prvky jako opory pro pěší chůzi nebo jízdu na bruslích.
Obr. 22 je pohledem na zadní stranu vozíku s těžištěm konstrukce v ose 43
Obr. 23 je velmi schematicky uvedena hříčka nebo atrakce pro „člověka vzpřímeného“ vycházející také z doposud uvedených konstrukcí. Vozík „Klokan“ je zamýšlen jako houpačka s možností horizontálního otáčení kolem osy kol nebo jízdy vřed klokaními a jinými skoky. Uživatelům poskytne neobvyklé prožitky. Vozík musí být vybaven brzdou ovládanou z místa řidiče, který řídí směr jízdy pomocí o které se opírá. Rychlost i směr vozíku však lze řídit i přibrzďováním některého z kol. Hmotnost nebo vyvážení řidiče proti druhému účastníku jízdy se předpokládá nepatrně vyšší. Spolujezdec může být nahrazen zátěží. Pro stání jezdců mohou být použity odpružené stupačky. Jezdci však, pokud je to bude bavit budou převážně buď ve vzduchu bez opory pro nohy nebo se odráží od země. Řidič, pokud začne prudčeji brzdit ve své horní poloze, doskočí na nohy a musí dopad zmírnit pokrčením až téměř do dřepu. Proto jeho část oje je pro tento účel upravena a také řídítka mohou být odpružená. Jezdci by kromě používání opor měli být připoutáni. Vozík je zakreslen jako umírněná forma atrakce. Další údaje budou pro případné zájemce o výrobu.
Závěrečné obrázky kde Obr. 24 znázorňuje vozík s lyžemi a odrazovými špalíky 27 nebo vidlicemi. Vozík zachovává jako funkční bod 1, Obr. 25 je pohledem zezadu na jiný tvar textilní či jiné výplně vozíku, Obr. 27 připomíná možnost kapotování nebo alespoň zakrytí štítové strany například folií a Obr. 28 zdůrazňuje využit vozíku podlážkou 9 pro převoz zvířat nebo menšího nákladu. Obr. 28 je téměř shodný s Obr. 27. Jde zde zejména o vysvětlení rozdělení bodu 1.
• ·
horní kloub dolní přední kloub dolní zadní kloub horní stěna levé rameno- zadní pravé rameno-přední základna výsuvné části ramen základová deska vozíku opěrná tyč - podle nastavené výšky- podpažní, břišní apod.
madla řídítek - řídící rám sklopná nebo jinak přestavitelná sedačka zavazadlo lůžko ramene nebo osy odrazového kolečka křídlová matka, upevnění, otočné upevnění nosné kolo nosné řiditelné kolo západkové kolečko západka výztuž, zavětrování stín vysvětluje způsob nastavování výšky podpěry 10 podpěra podpěra sedačky opřená o základnu vozíku stupačka opěra, výplet opěry otočné výstupky podramenních opěrek tyče 10 odrazové kolečko odrazový špalík deska brusle vázání brusle uzamykatelná jednoosá brusle odrazová vidlice narážecí čep kulisa lyžinka desky brusle narážka brusle doraz desky brusle lůžko brusle nebo vidlice odrazového kolečka vidlice odrazového kolečka stojánek vozíku výztužná lišta distanční tyč opěrný rám osa kol podpěra sedačky

Claims (1)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY s kloubovou konstrukcí^jodle Obr. 1 až 6 a 7 až 9| vyznačené tím, že jsou poháněny odrazy nohou jezdce od země nebo prostřednictvím v době odrazu zablokovaných odrazových koleček 26 nebo užitím odrazových špalíků 27 spolu s nadlehčováním těla jezdce oporou v předloktí, podpaží nebo na jiném místě těla tak, že v žádném z uvedených postupů není jezdec nucen nést a po ukončení odrazu zvedat celou váhu svého těla zpět do výchozí polohy, což přináší velkou úsporu jezdcovy energie.
    _______________ Vozíky s kloubovou konstrukcífpodle Obr. Γ až TTa/až 9. vyznačené tím, že k odrazu jsou používána odrazová kola 26 či kolečka 26 v době odrazu zablokovaná západkami 19 v součinnosti se západkovými kolečky 18 či jiným způsobem, například deformačními předměty, které zamezí pohybu zpět a při pohybu odrazového kolečka vpřed se opět uvolní a umožní zpětné zaujmutí výchozích poloh nohou, případně jsou odrazy prováděny odrazy odrazovými špalíky 27 nebo jiným podobným zařízením, případně jsou pro zvýšení užitných vlastností použity podpěrné a opěrné prvky jezdce tvořené pomocí ramen 5, 6 a jejich výsuvných částí 8 i opěrnými tyčemi 10 či madly 11 které uživatel používá jako opěrné rámy nebo celé plochy podpěr.
    flHHHHHHÉHMHMHl^zíky s kloubovou konstrukcí podle *4ti||$l a 2 j vyznačené tím, že jejich konstrukce podle Obr. 1 až6a7až9je rámová se zpevňovanými klouby a délka jednotlivých stran jako ramen 5 až 8 a základny 9 jsou stavitelné podle potřeb jezdců. *
    SHHHHHHHHHBHHI Ifozíky s kloubovou konstrukcí podle až 3» vyznačené tím, že i nosná kola 16 mohou být proti zpětnému pohybu blokována kromě západek 22 v západkových kolech 23 deformačními či jinými prvky či jejich zapřením.
    SHHHHHHHHHHil^ozíky s kloubovou konstrukcí podle HnOImC 1,2 a 4 vyznačené tím, že výchozím kloubem konstrukce je osa 43 kol, na které jsou otočně umisťovány potřebné nosné a další prvky, které se podle potřeby vějířovitě rozvinou do požadované konstrukční sestavy podle Obr. 18 až 21, přičemž jezdci využívají pohyby, postoje i podpěry shodně jako u konstrukcí podle bodu 3.
    ^mimm^^mm^ml^)zíky jiných konstrukcí například upravená jízdní kola podle Obr. 17. vyznačené tím, že pro snížení fyzické náročnosti jízdy jsou u nich užity postupy a prvky podle bodů 1, 2 a 4 nebo řešení odvozená jako houpací vozík na Obr. 23.
CZ20110666A 2011-10-18 2011-10-18 Vozíky s kloubovou konstrukcí pro vzprímený postoj jezdcu CZ2011666A3 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20110666A CZ2011666A3 (cs) 2011-10-18 2011-10-18 Vozíky s kloubovou konstrukcí pro vzprímený postoj jezdcu

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20110666A CZ2011666A3 (cs) 2011-10-18 2011-10-18 Vozíky s kloubovou konstrukcí pro vzprímený postoj jezdcu

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ2011666A3 true CZ2011666A3 (cs) 2013-05-02

Family

ID=48146770

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20110666A CZ2011666A3 (cs) 2011-10-18 2011-10-18 Vozíky s kloubovou konstrukcí pro vzprímený postoj jezdcu

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ2011666A3 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP3697638B2 (ja) 身体障害者の運搬用あるいは移動補助用の車椅子
CN104349765B (zh) 具有就坐组件的步行器装置
US11478396B2 (en) Electrically driven wheeled walker
US7832746B2 (en) Scooter for seated manual propulsion
US6877519B2 (en) Collapsible side wheeled walker
US8434775B2 (en) Wheelchair having torsion-acting shock absorption and detachable drive train
TW201515921A (zh) 關於車輛的改良
US20090194142A1 (en) Two-Wheeled In-Line Walker
US20160332654A1 (en) Child transporter
CN112437736A (zh) 使用借助于铰接结构而联接的自平衡踏板车的推车型车辆的推进系统
US10172751B1 (en) Collapsible transport chair with baggage capability
US11097583B2 (en) Vehicle
CZ2011666A3 (cs) Vozíky s kloubovou konstrukcí pro vzprímený postoj jezdcu
US8523213B2 (en) Orthopedic mobility device
CZ2014605A3 (cs) Nemotorové vozíky pro pohon stojícími jezdci
KR101814900B1 (ko) 방향성 캐스터를 이용한 자전거
US20050184478A1 (en) Rough-terrain transporter
JP3039674U (ja) 足腰の負担を軽減させる歩行支援車
CZ2019722A3 (cs) Víceúčelový vozík určený jako opora při pohybu invalidních osob
PT11023T (pt) Carrinho de criança compacto
CZ2017473A3 (cs) Nemotorové víceúčelové dopravní prostředky pro samostatně chodící invalidy a ostatní
CN111232106A (zh) 一种单侧滑行的独轮车
CN117043047A (zh) 可转换为手推车的踏板车
NL1036177C2 (en) Dandy-horse without steering gear with a swing round frame part or at least one swivel wheel.
GB2487708A (en) A powered off road mobility device