CZ2019722A3 - Víceúčelový vozík určený jako opora při pohybu invalidních osob - Google Patents

Víceúčelový vozík určený jako opora při pohybu invalidních osob Download PDF

Info

Publication number
CZ2019722A3
CZ2019722A3 CZ2019722A CZ2019722A CZ2019722A3 CZ 2019722 A3 CZ2019722 A3 CZ 2019722A3 CZ 2019722 A CZ2019722 A CZ 2019722A CZ 2019722 A CZ2019722 A CZ 2019722A CZ 2019722 A3 CZ2019722 A3 CZ 2019722A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
trolleys
vivacit
support
user
trolley
Prior art date
Application number
CZ2019722A
Other languages
English (en)
Inventor
Tomáš Žižlavský
Original Assignee
Tomáš Žižlavský
Tomáš Žižlavský
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Tomáš Žižlavský, Tomáš Žižlavský filed Critical Tomáš Žižlavský
Priority to CZ2019722A priority Critical patent/CZ2019722A3/cs
Publication of CZ2019722A3 publication Critical patent/CZ2019722A3/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B62LAND VEHICLES FOR TRAVELLING OTHERWISE THAN ON RAILS
    • B62KCYCLES; CYCLE FRAMES; CYCLE STEERING DEVICES; RIDER-OPERATED TERMINAL CONTROLS SPECIALLY ADAPTED FOR CYCLES; CYCLE AXLE SUSPENSIONS; CYCLE SIDE-CARS, FORECARS, OR THE LIKE
    • B62K5/00Cycles with handlebars, equipped with three or more main road wheels
    • B62K5/08Cycles with handlebars, equipped with three or more main road wheels with steering devices acting on two or more wheels

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Handcart (AREA)

Abstract

Víceúčelový vozík, určený jako opora při pohybu invalidních osob, je čtyřkolý vozík, je za účelem umožnění projíždění dveřmi se zárubněmi 60 cm vytvořen tak, že přední kolečka (1) jsou držena vidlicí (2) a řízena směrově tlakem jezdce na řídítka (3) vozíku. Zadní kola (4) mají vidlice nepohyblivě připojeny k podélnému nosníku (5) a spolu s ním a svislou částí rámu (36) tvoří levý bok vozíku. Spodní ústí trubky rámu je zaslepeno a tvoří pouzdro pro do něho vkládané trubky nebo menší profily jeklů (7). Na trubky či jekly (7) jsou nasazeny prstence (8) nesoucí ramena řídítek (3). Nad ně mohou být nasazeny prstence (9) s víceramennými skládacími pruty, které podobně jako slunečníky mohou zajišťovat sedícímu nebo jdoucímu nebo pomalu jedoucími jezdci, případně spolujezdci, ochranu proti slunci.

Description

Obsahem námětu jsou nová technická řešení nemotorových vozíků s výchozím použitím a úpravou již běžně provozovaných zařízení. Nejvhodněji však vlastní novou konstrukcí, což není cílem tohoto textu. Pouze návodem na vybavení a nové možnosti, které zvyšují nosnost vozíků, umožňují používání podélné a příčné stupačky a další prvky. Smyslem řešení příkladů je zejména vrátit pohybové možnosti starým či nemocným lidem, schopných však doposud samostatné chůze alespoň s oporou. Tím jsou myšleni lidé téměř nemohoucí, pohybující se pomocí chodítek, nebo ploužící se s oporou o zdi a podobně. Mladí a lidé středního věku nemají žádný (cestovní) problém. Pro zábavu nebo pro kratší cestu sednou na jízdní kolo a jedou. Pokud mají zdravotní potíže dojedou, kam chtěli, autem nebo MHD. Kam se však došourají staří jen s pomocí chodítek, holí? Mnohdy ani k lékaři nebo nakoupit.
Významně pomoci mohou vozíky nového systému VIVACIT. Nabízejí podstatně vyšší stabilitu, bezpečnost, pohodu, pohodlí, úložné prostory i zvýšenou nosnost a mnoha účelovost, stejně, jako sportovní vyžití a zábavu. Kromě možností překonávání sportovních rekordů mladými, půjde zejména u starších uživatelů o zlepšení jejich fyzických možností na vhodnou úroveň odpovídající jejich zachované duševní smyslové úrovní. Používání těchto prostředků také rozšíří mnohé možnosti dnes již běžného pohybu, sportu, turistiky osobní dopravy ve městech místo motorového pohonu i pro některé pracovní účely. Kromě toho je u navrhovaných vozíků snadnější možnost motorového pohonu zvláště pro pracovní účely.
Dosavadní stav techniky
Zmiňované dosud používané vozíky jsou určeny zejména k nákupním účelům. Pomáhají uživatelům nést větší část hmotnosti nákupu i vozíku. Tím většina jejich výhod končí. Některé vozíky jsou vybaveny trojkolečky pro jízdu po schodech. Úspora síly uživatele je v tomto případě minimální nebo nulová, neboť po celou délku schodiště uživatel nese hmotnost vozíku i nákladu bez možnosti odpočinku, aby mu vozík nesjel dolů. Při jízdě se vozík pohybuje s kolečky za sebou a je-li náklad těžší, pak uživatel vozík zatáčí namáhavým šoupáním koleček do stran. Některé vozíky jsou vybaveny sedátky, což je přínosem. Dalším druhem vozidel, které mohou být zmíněny jsou koloběžky. Je jich tolik druhů, a tak známých, že je není nutné popisovat. Posledním z druhů vozítek jsou chodítka. Podepírají uživatele při chůzi nebo stání, umožňují odpočinek v sedě, případně dovezení nákupu a také je lze skládat pro zmenšení rozměrů při jízdě prostředky MHD.
Jsem uživatelem takového, ve svém okolí chváleného vozíku zejména z hlediska elegantního vzhledu a zjevně dobrých vlastností v porovnání s jinými vozíky této kategorie. Osobně se s tímto hodnocením ztotožňuji. Bez jeho opory, pomoci v udržení rovnováhy, občasně i směru některých kroků i možnosti uvolnit si tělo změnami opory i kratší cesty již nezvládám. Páteř mi nedovoluje delší stání. Proto téměř při každém zastavení si sednu a odpočívám. Přínosem je také snadnost skládání vozíku pro jeho ukládání nebo jízdu v autobusech a jinde nebo možnost zavěšení tašek s nákupy. Jistě jsem neuvedl všechny možnosti a výhody vozíku pro život invalidního starce.
Přesto si myslím, že pro všechny uživatele - mladé i staré mohu mít podobné vozíky ještě vhodnější vlastnosti. Například můj vozík měl uzavřený koš na nákupy a převoz věcí. Vadil však jeho skládání. Proto jsem ho odložil. Konstruktéři vozíku předpokládají velmi pomalou chůzi uživatelů a osy jejich koleček jsou drženy pouze z vnitřních stran vozíku, nikoli z obou stran vidlicí. Proto se kolečka při rychlejším pohybu nebo přejezdu nad nerovností chodníku rozkmitají do obou stran. To je nevýhoda poskytnuté přednosti vzhledu na úkor jízdních vlastností. Mou potřebou je volný, plynulý a pokud možno rychlý (z hlediska mých možností) pohyb.
-1 CZ 2019 - 722 A3
Podstata vynálezu
Pohyb starého člověka je ohraničen nejbližšími obchody, zdravotními středisky v okolí jeho bydliště. Velice dobře se cítí mezi jinými lidmi, v přírodě a v místech dřívějšího života. Chvíle takového štěstí jsou většinou mimořádné, závislé na času, náladě a možnostech příbuzných zatížených vlastními starostmi. Pokud by byli schopni sami podle své volby svými silami dojít do lesa nebo dále i s užitím autobusu nebo jiného prostředku dosáhli by chvilek štěstí, pobídku k pohybu a tím i k posílení zdraví. Pomoci by mohl vozík s elektromotorem nebo vozíky podle dále uvedených návrhů. Usnadnit by mohly život všem ostatním v současnosti pěším lidem i dětem a mladým pro jejich zábavu a sport. Jeho užívání by také bylo v souladu s ekologickými potřebami lidstva a světa. Pomineme nyní mladé, kteří mají mnoho možností zábavy či sportu. Obtížně však by byly zjistitelné statistické údaje o počtech lidí středního a vyššího věku jako uživatelů méně vhodných nákupních vozíků nebo nakupujících pouze do tašek či jezdících na nákupy v automobilech. Žádný z těchto způsobů není z důvodů zcela vhodný, pokud není zcela škodlivý z důvodů zdravotních nebo ekologických.
Jaké vlastnosti by měly mít vozíky pro výběr podle nej různějších potřeb uživatelů? Měly by: Být velmi stabilní, vícestopé, nejlépe čtyřkolové, nést celou hmotnost svou i nákladu po rovině bezpomoci uživatele, umožnit chůzi s oporou o vozík vhodnou i osobám nemocným k odlehčení jejich postižených orgánů v různých místech těla, umožnit odpočinek v sedě na sedačce vozíku, umožnit jízdu a řízení vozíku jezdci na bruslích, umožnit jízdu uživatele, eventuálně vezení jiné osoby, dítěte či psa i jiná zvířata, umožnit pohon odrazy svého uživatele, usnadnit pohon elektromotorem, poskytovat ochranu proti slunci i dešti, mít zvonek, osvětlení blinkry a reflexní pásy jako jiná nemotorová vozidla, mít snadnost úprav pro různé i dočasné účely užití, umožnit úpravy pro převoz nákladu různého druhu, zajistit užívání osobních, pracovních nebo jiných potřeb uživatelem na jeho cestách s vozíkem pomocí vaku, lehkých tyčových konstrukcí s textilním pláštěm, dalších vhodných úložných prostor i háčky na zavěšování textilních tašek a podobně.
Kromě konstrukčních řešení pevného spojení řídítek se stupačkou koloběžek pomocí V trubek jsou možná řešení spojování rámů vozíků pomocí čepů, závěsů, hřídelí kol podle následných příkladů. Specializace nebo rozvoj dalších aplikací jsou možné téměř u všech těchto vozíků. Individuální zvětšování rozměrů u jednotlivých typů je možné, zpravidla však bude řečenou rozevíráním nebo nasunováním základních prvků vozíků.
Příklady uskutečnění vynálezu
- 2 CZ 2019 - 722 A3
Obr. 1, 2 a 3 což je čtyřkolý vozík, jako chodítko pro invalidy. U těchto vozíků 1 je jedním ze základních požadavků možnost projíždět dveřmi se zárubněmi 60 cm. Přední kolečka 1 jsou držena vidlicí 2 a řízena směrově tlakem jezdce na řídítka 3 vozíku. Zadní kola 4 mají vidlice nepohyblivě připojeny k podélnému nosníku 5 a spolu s ním a svislou částí rámu 36 tvoří levý bok vozíku. Spodní ústí trubky rámu je zaslepeno a tvoří pouzdro pro do něho vkládané trubky nebo menší profily jeklů 7. Na trubky či jekly 7 budou nasazovány prstence 8 nesoucí ramena řídítek 3. Nad ně mohou být nasazovány prstence 9 s víceramennými skládacími pruty, které podobně jak slunečníky mohou zajišťovat sedícímu nebo pomalu jedoucími či jdoucímu nebo jezdci, případně spolujezdci ochranu proti slunci, podle Obr. 3. Jezdci samotnému může postačit ochrana podle Obr. 3 b) viz níže. Z vnitřních stran jsou oba boky spojeny zavětrováním, tvořené k rámu sklopitelnými rameny 10 upevněnými v závěsech 11. které tvoří podklad pro umístění sedačky 16 jezdce nebo vezené osoby. Celní rozpěni 16 pro zavětrování i nosníky 5_tvoří například trubka současně sloužící jako přední hrana sedačky 16. Pokud by sedačka byla tvořena textilním pásem, potom by pro zavěšení zadní opěry sedačky 50 postačovala například trubka 26 ovinutá textilem, která by současně rozpírala svislé části rámu 36. Pro skládání vozíku by se trubky 26 a 16 mohly sklápět dovnitř vozíku spolu se sklopnými příčkami 19. Poslední nutnou úpravou jsou lůžka 14 vypracovaná na vnitřních stranách vidlic 2 zadních kol 4 a na sloupcích rámu 36 sloužící proměnlivému upevnění stupačky 17 a zdravotních opěr podle momentálních potřeb jezdce v průběhu jízdy. Jezdec může potřebovat oporu v podkolení 15, v pase, pod lokty, či v podpaží. Ve všech polohách musí být schopen vozík bezpečně řídit a brzdit. Před sednutím na sedačku bude pohyb vozíku zcela blokován.
Z půdorysného pohledu na Obr. 2 jsou zjevné některé možnosti skládání a rozložení vozíku, a to uvolněním ramen zavětrovacích tyčí 10 u kol 4 a po uvolnění příček 19 určí směr vysunutí táhla 18 zda se rozpěry budou svírat k přední nebo vhodněji zadní části vozíku, ke kolům 4. Stupačka 17 může být otočně upevňována k jedné z bočních stran nebo dělena v půli. Pro ostatní opěry 15 může postačit jedna deska přemisťovaná do lůžka 14 právě potřebné polohy.
Obr. 3 uvádí a) možné řešení ochrany jezdce proti slunci či dešti pomocí drátové konstrukce obdoby velkých zahradních slunečníků. Jejich dva střední sloupky budou zasunovány do jeklů 10 a upevňovány prstenci 12. Jeden ze středových spojovacích drátů 26 může být zasunován do středové spojovací trubičky 27, Obr. b téhož obrázku předvádí možnost využití podramenní opěry z Obr.4 pro individuální ochranu osoby jezdce, nebo jiné pěší osoby (bez vztahu k vozíkům) před nepříznivými vlivy. Zde například v podobě velkého taláru pokrytého fólií nebo textilem. V zadní části a kolem boků lze spustit závoj z podobných materiálů. Také dráty vedoucí svisle vzhůru mohou být zešikmeny a prodlouženy podle potřeby. Rohy zařízení musí být oblé.
Účel Obr. 4 je zřejmý z obrázku. Podramenní oporu 25 může jezdec používat s prvky jsem ověřoval až 29 složenými a jako celek posazený na madla řídítek 3. Oporu během jízdy nebo stání přidržuje jezdec rukama svěrku 30, ze které přečnívá opěrka některé 29 trubky. Dali možností je upevnění opěrky 29 pomocí objímky 30 jako svěrky. V tomto případě by zařízení stojící na řídítkách překáželo manipulaci s vozíkem. Ještě další způsob spočívá v nesení opory 25 v podpaží mezi rukávy oblečení. Horní trubka 26 pod ramenem končí nad lokty uživatele a zbývající části nejčastěji budou viset pod rukojetí řídítek 3, které se pro použití do horní trubky zasunou. Horní končetiny při tomto způsobu užití jsou od loktů volné.
Obr. 5 je prvotním zdrojem námětu na sytém vozíků pro všechny a pro každý den. K zakoupenému základnímu vozíku, u kterého jsem zesílil osu kol jsem v duchu i praxi postupně ověřoval možnosti realizace dalších potřeb pro sebe i pro ostatní ne zcela zdravé lidi. Zde jsem zavěsil desku 38. která vedla kola 37. Další vývoj je již zřejmý z tohoto, dalších i posledních obrázku 15 a 16.
Obr. 6 se nejvíce podobá mnou zakoupeného a upravenému nákupnímu vozíku s tím, že jako kolečka 59 a 37 jsem použil ta z kolečkových bruslí. Jiná, vhodnější jsem neměl. Ostatní je zřejmé z obrázku. Je potřebné upozornit na způsob uložení brzdového špalíku 46, upevněného ve stupačce 45, která je spojena s ostatními částmi koloběžky pouze s čepy 44. Proto tlakem paty jezdec působí
-3CZ 2019 - 722 A3 na brzdový špalík 37 a následně na kola 4_koloběžky Značný význam má svislý rám kolem vaku, o který se opírají boční opěrná madla 73. Ta budou uživatelé používat jako běžnou hůl pro starší nebo nemocné s tím, že půjdou pohodlněji, bez nutnosti překládat hůl pro každý další krok. Hůl je bude doprovázet sama.
Obr. 7 uvádí jednu z možností spojování vozíků do souprav. Zde pomocí pružinových distančních tyčí 51, které obkročí jezdce tak, že následný vozík nepřekáží jeho pohybu. V jiných případech, pokud se vozíky vzájemně po svých rámech odvalují, to mohou být pružinová vodítka. V tomto případě, podle částí obrázku 7 a), b), kde vozík řídí třeba otec, jsou na úchyty 58 opěradla 50 (nebo řídítek a podobně) upevněny tyče 51, a odtud dolů na rám 53 vozíku b, na němž je vezeno dítě svým druhým koncem ho usměrňují. Zezadu je tento vozík řízen obdobným způsobem vozíkem, na kterém jede matka.
Obr. 8 pohledem shora ukazuje jiné možnosti spojování vozíku pomocí pružinového spoje 55 vytvořeného hákem 53 či 55 na rám předchozího vozíku 20 (rovněž tak lze spojit šlapku se základním vozíkem).
Obrázek současně naznačuje způsob připevňování prvního (ze soupravy) základního vozíku 20 k čelu rámu 13 nebo v tomto případě 61 následujícího vozíku pomocí pružinových distančních tyčí 51, jejichž prostřednictvím je následující vozík za jízdy veden.
Obr. 9 k zesílené ose kol základního vozíku lze pomocí čepu 42 otočně upevnit i šlapku 38 nebo 45 sklopnou k vozíku pro jízdu v MHD.
Obr. 10 pohledem zdola přibližuje umístění stavěče 57 jednoosého vozíku z Obr. 7c a spodek tohoto vozíku kde je zaměněna příčná stupačka 39 a pomocná kola 59 za kluznou podpěru 51 proti Obr. 7c.
Obr. 11 uvádí připojení a vedení tříkolového vozíku 20 pomocí pružin 52, jejichž spirály drátů jsou ovinuty kolem tyčí háků 53 a jejich pnutí případně vyvažováno maticemi 31,
Obr. 12 předvádí nesení rámu 61 stupačky či jiného jednoosého vozíku, například 37 z Obr. 6 rámem 60, kde rám 61 se opírá o pružinu 52.
Obr. 13 zde jednotlivé pružiny 63 s oběma konci upevněnými na rámu některého z těchto vozíků nesou a řídí vozík druhý.
Obr. 14 představuje nákupní vozík 20 s nosnými koly uloženými ve vidlicích 2. Pro jeho úpravu lze zvolit stupačku podélnou 38 nebo příčnou 39, vkládanou mezi kola 37.
Obr. 15 a 16 zde je kluzná šlapka 67 vedena drážkami, kulisami nebo kolejničkami 65, mezi kterými projíždí odrazový špalík 68 i špalík brzdový 69. Šlapka leží na klopných válečcích 70. Šlapka 67 je jimi držena v rovině se stupačkou 64, Jezdec polohu šlapky změní tlakem nohy na špičku nebo patu nohy. Tím se od země odráží nebo brzdí. Tento způsob jízd nebo i chůze do svahu velmi výrazně uspoří síly jezdce. Šlapka 67 je ke stupačce 64 volně připevněna pružinovým závěsem 71. Nohy jezdce jsou přidržovány v nožním lůžku 66.
Vozíky mohou mít různé konstrukce, úpravy a vybavení podle zde uvedených popisů, ale i další, které poskytnou individuální i společné táboření včetně spaní nebo mohou řešit některé specifické a intimní potřeby invalidů. Hlavním požadavkem však je užití některého z koloběžkových způsobů pohybu.
Pomocné elektro či jiné motory budou mít u navrhovaných vozíků více místa a snadnější podmínky pro jejich instalaci. Pravděpodobně zde však uplatnění nenaleznou zejména při užívání nepřímých odrazů podle Obr.l Jejich rychlost bude dosti vysoká a vyjedou nebo vyjdou svahy, které slabší
-4CZ 2019 - 722 A3 motory nezvládnou. Bude na každém uživateli, jaký vozík a s jakým vybavením zakoupí. K dispozici budou samotné rámy 28 s různými koly se stupačkou, ale i s dalším vybavením. Pro další vozíky není stanoveno zaměření uživatele ani účel jejich používáni. Rovněž pro zjednodušení dalšího textu je nutné upozornit, že jednotlivé prvky a postupy z předchozích příkladů konstrukcí 5 se zpravidla používají u dalších, třeba jen schematicky znázorněných modelů. Z tohoto důvodu nejsou již opakovaně zakreslovány a označovány. Také nejsou rozlišovány materiály použité v konstrukcích a zejména podničky, opěrky a další podrobnosti budou řešit výrobci.

Claims (7)

1. Předmětem vynálezu jsou víceúčelové vozíky systému VIVACIT například podle obr. 1 a 2, 5, 6, 7, 8, 9, 10 a 11, vyznačené tím, že jsou vícestopé, což umožňuje do jejich konstrukcí vkládat podélné (38) nebo příčné stupačky (39), stupadla (17) či šlapky (72) pro přímý nebo nepřímý odraz jejich uživatelů od povrchu vozovky obvykle podobně jako u koloběžek.
2. Předmětem vynálezu jsou víceúčelové vozíky systému VIVACIT podle bodu 1, vyznačené tím, že například podle obr. 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 užívají nepřímý odraz například pomocí šlapky (67) s odrazovým špalíkem (68) podle obr. 16, které umožňují odrazy v horizontální rovině stupačky (64) atím jízdu nebo chůzi na šlapce i při jízdě do svahu čímž umožňují nesmírnou úsporu energie a pohodu jezdce.
3. Předmětem vynálezu podle bodů 1 a 2 j sou víceúčelové vozíky systému VIVACIT podle bodů 1 a 2, vyznačené tím, že svým svislým postavením podle obr.6 na kolech pod spodním rámem (13) výrazně snižují námahu uživatele při dovozu jeho i velkého nákupu, přičemž svými opěrnými madly (73) na bocích vozíků poskytují pěším uživatelům oporu jako hůl provázející uživatele bez potřeby jejího zvedání a přenášení pro uživatelovu oporu při jeho každém dalším kroku.
4. Předmětem vynálezu jsou víceúčelové vozíky systému VIVACIT podle bodů 1, 2 a 3, vyznačené tím, že poskytují možnost podramenní opory podle obr. 4 a to ve stavebnicových i kompaktních úpravách včetně trubky (32) pro chůzi o berlích i mimo vozík (20).
5. Předmětem vynálezu jsou víceúčelové vozíky systému VIVACIT podle bodů 1, 2, 3, a 4, vyznačené tím, že konstrukce vozíku (20) používá střešní ochranu proti slunci i dešti podle obr. 3 společnou pro účastníky jízdy a podle textu i zobrazení části b tohoto obr. 3 může být poskytována tato ochrana individuálně, a to i bez souvislosti s užíváním vozíků (20).
6. Předmětem vynálezu jsou víceúčelové vozíky systému VIVACIT podle bodů 1 až 5, vyznačené tím, že ke přímému, podle obr. 11,13 a 15 nebo obkročnému spojování, vedení i opoře vozků které je provedeného mimo okruh pohybu jezdce podle obr. 7, 8 a 10 jsou používány pružinové spoje s prvky (51, 55) nebo podle jiných příkladů na obr. 12 a 13.
7. Předmětem vynálezu jsou víceúčelové vozíky systému VIVACIT podle bodu 2, vyznačené tím, že k nepřímému odrazu jezdců jsou používány šlapky například (67) nebo (45) s odrazovými prvky (68 či 69).
CZ2019722A 2019-11-22 2019-11-22 Víceúčelový vozík určený jako opora při pohybu invalidních osob CZ2019722A3 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2019722A CZ2019722A3 (cs) 2019-11-22 2019-11-22 Víceúčelový vozík určený jako opora při pohybu invalidních osob

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2019722A CZ2019722A3 (cs) 2019-11-22 2019-11-22 Víceúčelový vozík určený jako opora při pohybu invalidních osob

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ2019722A3 true CZ2019722A3 (cs) 2021-06-02

Family

ID=76088880

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2019722A CZ2019722A3 (cs) 2019-11-22 2019-11-22 Víceúčelový vozík určený jako opora při pohybu invalidních osob

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ2019722A3 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7001313B1 (en) Exercise assistance device
US10858057B2 (en) Hoverboard buddy system
RU2436702C2 (ru) Трансформируемый велосипед
US20180178824A1 (en) Convertible stroller
CN104349765A (zh) 具有就坐组件的步行器装置
TWI551502B (zh) Multi-function scooter
US20060033297A1 (en) Collapsible walker for injured person
US10172751B1 (en) Collapsible transport chair with baggage capability
US9193371B2 (en) Child's active transportation device and method of use
CN206358288U (zh) 多功能、多形态便携式折叠电动车
KR20100049465A (ko) 다목적 삼륜 자전거
US20150084294A1 (en) Stroller accessory
JP2009143340A (ja) 運搬車両
CZ2019722A3 (cs) Víceúčelový vozík určený jako opora při pohybu invalidních osob
CN203344998U (zh) 一种多功能轮椅式儿童推车
CN105667683A (zh) 一种多功能可折叠三轮电动车
CN207433592U (zh) 一种多功能折叠手推车
JP2016116836A (ja) カ−ト
CN206265235U (zh) 一种电动滑板车方向总成装置
CN103738447A (zh) 城市用自行车电动车防霾车
CN209600588U (zh) 儿童推车
CN203902752U (zh) 一种脚踏式折叠三轮车
CN108143183A (zh) 辅助直立学步车
CN201049712Y (zh) 多功能可折叠前三轮子母车
CN210044418U (zh) 一种多功能老年人助行车