CZ2010818A3 - Primery na detekci viru OYDV, LYSV, GCLV a SLV v pletivech cesneku - Google Patents

Primery na detekci viru OYDV, LYSV, GCLV a SLV v pletivech cesneku Download PDF

Info

Publication number
CZ2010818A3
CZ2010818A3 CZ20100818A CZ2010818A CZ2010818A3 CZ 2010818 A3 CZ2010818 A3 CZ 2010818A3 CZ 20100818 A CZ20100818 A CZ 20100818A CZ 2010818 A CZ2010818 A CZ 2010818A CZ 2010818 A3 CZ2010818 A3 CZ 2010818A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
seq
pathogen
fragment
lysv
slv
Prior art date
Application number
CZ20100818A
Other languages
English (en)
Inventor
Leišová-Svobodová@Leona
Original Assignee
Výzkumný ústav rostlinné výroby, v.v.i.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Výzkumný ústav rostlinné výroby, v.v.i. filed Critical Výzkumný ústav rostlinné výroby, v.v.i.
Priority to CZ20100818A priority Critical patent/CZ2010818A3/cs
Publication of CZ2010818A3 publication Critical patent/CZ2010818A3/cs

Links

Landscapes

  • Measuring Or Testing Involving Enzymes Or Micro-Organisms (AREA)

Abstract

Rešení se týká primeru pro detekci viru OYDV, LYSV, GCLV a SLV v pletivech cesneku metodou RT PCR a ELISA testu, kdy pri detekci patogena Onion yellow dwarf virus (OYDV) o má primer složení OYDV81F (SEQ ID NO: 1) TTTAGCACGTTACGCATTCGA, OYDV81R (SEQ ID NO: 2) TTACCATCCAGGCCAAACAA, které umožní amplifikaci fragmentu patogena o velikosti 132 bp, pro detekci patogena Leek yellow stripe virus (LYSV) má primer složení LYSV81-410F (SEQ ID NO: 3) AAGAACACCAGTTAGAGCGCG, LYSV81-535R (SEQ ID NO: 4) TGCCTCTCCGTGTCCTCATC, které umožní amplifikaci fragmentu patogena o velikosti 126 bp, pro detekci patogena Garlic common latent virus (GCLC) má primer složení GCLV2F (SEQ ID NO: 5) CGACCACCTGCTGGTTGG, GCLV1R (SEQ ID NO: 6) TCAAGTGGCTGCACACAAGC, které umožní amplifikaci fragmentu patogena o velikosti 106 bp a pro detekci fragmentu patogena Stripe latent virus (SLV) má primer složení SLV81-569F (SEQ ID NO: 7) AACAAAGCAGCGATTCAACC, SLV81-730R (SEQ ID NO: 8) ACATCCGAAGAAACCTCCAGT, které umožní amplifikaci fragmentu patogena o velikosti 160 bp.

Description

Příměry na detekci virů OYDV, LYSV, GCLV a SLV v pletivech česneku
Oblast techniky
Řešení se týká nových primerů pro detekci a případnou kvantifikaci virových patogenů česneku a dalších zemědělských plodin rodu Alliaceae, což má význam v rostlinolékařství, molekulární biologii a v uchovávání genových zdrojů.
Dosavadní stav techniky
Kulturní rostliny rodu Allium patří mezi nej významnější zeleniny. V České republice se pěstují zejména cibule (Allium cepa var. cepa), česnek kuchyňský (Allium sativum) a pór (Allium porrum). Výnos a kvalita jejich produkce je každoročně značně snižována komplexem virových chorob, z nichž nejvíce rozšířené jsou: Onion yellow dwarf virus (OYDV), Leek yellow stripe virus (LYSV), Garlic common latent virus (GCLV), a Stripe latent virus (SLV). V České republice jsou všechny uvedené druhy virů značně rozšířeny jak v komerčně pěstovaných česnecích, tak i v importovaných druzích (Klukáčková et al., 2007, Journal of Plant Diseases and Protection 114: 97100, „Naturel infection of garlic (Allium sativum L.) by viruses in the Czech Republic“; Karlova et al., 2009, Agrículture 55: 58-60, „Virus diseases in coilection of genetic resources of garlic in the Czech Republic“)* Všechny jmenované druhy virů jsou přenášeny neperzistentně mšicemi. Vyznačují se úzkým okruhem hostitelů většinou omezených na rod Allium. Nejsou známy diferenciační hostitelé, což značně komplikuje jejich identifikaci zvláště, když se vyskytují ve směsných infekcích. Navíc se některé druhy projevují příznaky, často až když je přítomno více druhů virů v jedné rostlině.
Přesná a včasná diagnostika virových infekcí má velký význam v systému ochrany polních plodin. Klasické metody diagnostiky jsou zatížené velkou chybou, neboť se vnější příznaky (symptomy) choroby překrývají, mohou být velmi variabilní nebo se nemusí vyskytovat vůbec. Proto je identifikace virů na základě vizuálního hodnocení rostlin značně nespolehlivá. V současné době je přítomnost virů nejčastěji stanovována ELISA testem, avšak pro tento test je nutné značné množství rostlinného materiálu. Test rovněž vykazuje nižší citlivost. Tam, kde je nutno virus detekovat v minimálním množství rostlinné tkáně a kde se virus vyskytuje v nízké koncentraci částic, poskytuje ELISA falešně negativní výsledky.
V současné době se přistupuje k produkci bezvirózních česneků buď jejich pěstováním ze semen nebo ozdravováním rostlin pomocí in vitro kultur. Zde vyvstala potřeba přesné a citlivé metody detekce virů v rostlinných pletivech. Jako nejvhodnější se ukázala metoda RT PCR, kterou už pro detekci virů česneku použili Dovas et al., 2001, J. Phytopathology 149: 731737, „Comparison of methods for virus detection in Allium spp.“; Lunello P., et al., 2004, Journal of Virological Methods 118: 15-21, “Ultra-sensitive detection of two garlic potyviruses using a real-time fluorescent (Taqman) RT-PCR assay“. V různých částech světa se vyskytují různé patotypy uvedených druhů virů, které se vyznačují vysokou mírou genetické variability. Je proto velmi obtížné detekovat všechny patotypy daného druhu viru pomocí jedné sady primerů, což je nevyhovující.
Podstata vynálezu
Výše uvedené nedostatky odstraňují primery pro detekci virů OYDV, LYSV, GCLV a SLV v pletivech česneku metodou RT PCR a ELISA testu, podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že při detekci patogena Onion yellow dwarf virus (OYDV) o má primer složení OYDV81F (SEQ ID NO: 1) TTTAGCACGTTACGCATTCGA
OYDV81R (SEQ ID NO: 2) TTACCATCCAGGCCAAACAA, které umožní amplifikaci fragmentu patogena o velikosti 132 bp, pro detekci patogena Leek yellow stripe virus (LYSV) má primer složení LYSV81-410F (SEQ ID NO: 3) AAGAACACCAGTTAGAGCGCG
LYSV81-535R (SEQ ID NO: 4) TGCCTCTCCGTGTCCTCATC, které umožní amplifikaci fragmentu patogena o velikosti 126 bp, pro detekci patogena Garlic common latent virus (GCLV) má primer složení GCLV2F (SEQ ID NO: 5) CGACCACCTGCTGGTTGG
GCLV1R (SEQ ID NO: 6) TCAAGTGGCTGCACACAAGC, které umožní amplifikaci fragmentu patogena o velikosti 106 bp a pro detekci fragmentu parogena Stripe latent virus (SLV) má primer složení SLV81-569F (SEQ ID NO: 7) AACAAAGCAGCGATTCAACC
SLV81-730R (SEQ ID NO: 8) ACATCCGAAGAAACCTCCAGT, které umožní amplifikaci fragmentu patogena o velikosti 160 bp.
Podstatou vynálezu jsou primerové páry, specificky detekujícími OYDV, LYSV, GCLV a SLV, které byly navrženy na základě sekvencí genu pro plášťový protein daného viru. Metoda RT PCR s těmito příměrovými páry podle vynálezu umožní amplifikaci fragmentu patogena o velikosti 132 bp pro OYDV, 126 bp pro LYSV, pro 106 bp pro GCLV a 160 bp pro SLV.
Definice některých použitých pojmů je nutné vysvětlit:
Pojem DNA
Molekula DNA slouží u všech ostatních organismů s výjimkou RNA virů k uchovávání a kopírování genetické informace. DNA je tvořena dvěma řetězci. V každém řetězci se střídá pětiuhlíkový cukr deoxyribóza se zbytkem kyseliny fosforečné (fosfátem). Na deoxyribózu je kovalentní vazbou připojen jeden ze 4 typů heterocyklických sloučenin, tzv. bází. Dvě z nich jsou odvozeny ze struktury purinu - adenin (A) a guanin (G); a dvě od pyrimidinu thymin (T) a cytosin (C). Trojice deoxyribóza-zbytek kyseliny fosforečné-báze, tzv. nukleotid, tvoří základní jednotku (monomer) DNA. Protože na místě báze se mohou vyskytovat čtyři různé molekuly (A, T, C nebo G), existují i čtyři
• ·· · · » · ·
• · · • · ·
• · · • · ·
··· ·· » é · • · · · · · ·
různé základní stavební jednotky (nukleotidy) - deoxyadenosinfosfát, deoxytymidinfosfát, deoxyguanosinfosfát a deoxycytidinfosfát. Genetická informace je v DNA zapsána v pořadí bází. Ve dvouřetězcové molekule DNA jsou k sobě oba řetězce vázány vodíkovými můstky mezi tzv. komplementárními bázemi A-T a C-G.
Pojem RNA
Molekula RNA je v případě tzv. RNA virů uzpůsobena pro uchovávání a kopírování jejich genetické informace. Molekula RNA je tvořena jedním řetězcem. V každém řetězci se střídá pětiuhlíkový cukr ribóza se zbytkem kyseliny fosforečné (fosfátem). Na ribózu jsou kovalentní vazbou připojeny báze podobné jako u DNA. RNA je velmi málo stabilní molekula a proto je v laboratorní praxi po extrakci přepisována na DNA pomocí tzv. reverzní transkripce.
Pojem cílová sekvence
Znamená úsek DNA, který má být amplifikován, detekován či jinak analyzován.
Pojem příměry
Příměry jsou krátké oligonukleotidy (cca 20 nukleotidů), které jsou komplementární s templátovou DNA na počátku a na konci amplifikovaného fragmentu, každý s jiným vláknem původní dvouřetězcové molekuly DNA. Tvoří počátek pro zahájení syntézy polynukleotidového řetězce. Unikátní kombinace nukleotidů primeru má za následek amplifikaci pouze požadované sekvence DNA.
Pojem reverzní transkripce
Reverzní transkripce je přepis RNA na DNA, který je prováděn enzymem reverzní transkriptázou jako syntéza nového řetězce DNA na základě sekvence templátové RNA.
Pojem amplifikace a PCR
Amplifikace DNA je zvyšování počtu kopií molekul DNA v laboratorních podmínkách. PCR (polymerase chain reaction) polymerázová řetězová reakce je proces, při kterém dochází k amplifikace DNA. Tento proces probíhá ve třech krocích: 1. teplotní denaturace DNA - dojde k uvolnění vodíkových můstků a dvoušroubovice DNA se rozpadne na dvě samostatná vlákna ssDNA; 2. annealing neboli nasednutí primerů na templátovou DNA a 3. elongace neboli prodlužování nově vznikajícího řetězce pomocí enzymu DNAdependentní DNA polymerázy. Tento třístupňový proces se opakuje 30 až 40x a je prováděn ve speciálním zařízení termocykleru s rychlým ohřevem a chlazením. Běžné techniky molekulární biologie jsou vysvětleny v literatuře, např. Sambrook et al., 2001: Molecular Cloning - a laboratory manual I., II., III.
Přehled obrázků na výkresech
Na přiložených výkresech jsou na Obr. 1 znázorněny grafý disociační křivky amplifikovaného produktu a to a) OYDV, b) LYSV, c) GCLV, d) SLV.
Původcem vynálezu byla úspěšně prokázána specifická reakce primerů podle vynálezu s RNA virových patogenů a v následujících tabulkách jsou shrnuty výsledky jeho měření, které bylo provedeno ve Výzkumném ústavu rostlinné výroby, v.v.i. v Praze, CZ.
Následný příklad provedení technické řešení pouze dokládá, aniž by ho jakkoliv omezoval.
Příklad provedení
Příklad 1
Ověření funkčnosti a spolehlivosti primerů pro detekci OYDV, LYSV, GCLV a SLV na biologickém materiálu:
Vzorky listových pletiv 50 genotypů česneku byly odebrány na pracovišti v Olomouci (Tabulka 1). 0,1 g rostlinného materiálu bylo rozdrceno v třecí misce v prostředí tekutého dusíku. RNA byla extrahována pomocí komerční soupravy High Pure Viral Nucleic Acid Kit (Roche, Mannheim, Germany).
RT PCR byly provedeny jednostupňově v jedné zkumavce pro každý vzorek. Reakce byly prováděny vreakční směsi za uvedených reakčních podmínek (Tabulka 2 a 3) v přístroji ABI PRISM 7900 fy Applied Biosystems. Ke sběru a analýze dat sloužil program ABI PRISM 7900 Sequence Detection Systém. Výsledky byly srovnány s výsledky ELISA testu provedeném na témž rostlinném materiálu (Tabulka 1).
Závěr měření:
Měření prokázalo dobrou funkčnost nových primerů OYDV81F (SEQ ID NO: 1), OYDV81R (SEQ ID NO: 2), LYSV81-410F (SEQ ID NO: 3), LYSV81535R (SEQ ID NO: 4), GCLV2F (SEQ ID NO: 5), GCLV1R (SEQ ID NO: 6), SLV81-569F (SEQ ID NO: 7) a SLV81-730R (SEQ ID NO: 8), které byly schopny prokázat přítomnost DNA patogenů OYDV, LYSV, GCLV a SLV v infikovaném biologickém materiálu s detekovatelnou mírou patogena v pletivu (Obrázek 1). Výsledky prokázaly vyšší citlivost RT PCR ve srovnání s ELISA testem (Tabulka 1).
Vzorky obsahující RNA virů OYDV, LYSV, GCLV či SLV s primery OYDV81F (SEQ ID NO: 1), OYDV81R (SEQ ID NO: 2), LYSV81-410F (SEQ ID NO: 3), LYSV81-535R (SEQ ID NO: 4), GCLV2F (SEQ ID NO: 5), GCLV1R (SEQ ID NO: 6), SLV81-569F (SEQ ID NO: 7) a SLV81-730R (SEQ ID NO: 8) se za uvedených reakčních podmínek vyznačovaly pozitivní odezvou, tj. pikem při dané teplotě disociace, u negativní kontroly nebyl cílový fragment amplifikován - nebyl nalezen žádný pík nebo pík při nižší teplotě disociace.
Průmyslová využitelnost
Nové primery pro detekci OYDV, LYSV, GCLV a SLV mají využití v rostlinolékařství při diagnostice virů zejména v procesu ozdravování genotypů česneku a dalších zemědělských plodin rodu Alliaceae pro potřeby šlechtění a uchovávání genových zdrojů.
• «* *
·· · · 4 · • *
• · · • · · · • · · • • • • • ·
··· ·· *♦ ♦ • · · • ·
Tabulka 1 - Analyzované vzorky a výsledky RT PCR a ELISA testu
ECN Název kultivaru OYDV LYSV GCLV SLV
PCR 2010 ELISA 2010 PCR 2010 ELISA 2010 PCR 2010 ELISA 2010 PCR 2010 ELISA 2010
09H0100019 Beloretchenskij + + 4- 4- 4- 4- 4- 4-
09H0100026 Mako + 4- - - + + 4- +
09H0100028 Sukoradsky + + 4- 4- 4- + 4- 4-
09H0100047 landrace (Olomouc 1) + 4- 4- + 4- 4- 4- 4-
09H0100033 Řevničan + 4- - - - - 4- -
09H0100034 Kuklenský + + + 4- + 4- + 4-
09H0100038 Poděbradský + 4- - 4- + + + 4-
09H0100050 landrace (Olomouc 2) + 4- + 4- + 4- 4- 4-
09H0100051 Rožďalovický + + 4- + 4- 4- 4- +
09H0100052 DAlsace Freres + + 4- + + + 4- +
09H0100054 Severský Paličák + 4- 4- 4- 4- 4- 4- 4-
09H0100071 Král + 4- 4- + 4- + 4-
09HO100074 Znojemský + 4- + + + 4-
09H0100080 Moravan + + 4- 4- 4- 4- 4-
09H0100081 Ropal + 4> + 4- + 4- 4-
09H0100076 Bzenecký + 4- 4- 4- + 4- 4-
09H0100073 Záhorský + 4- 4- 4- + 4- - -
09H0100069 Alan + 4- 4- 4- 4- 4- 4- 4-
09H0100079 Prim + 4- 4- 4- 4- 4- 4- +
09H0100078 Japo + 4- 4- 4- 4- + 4- 4-
09H0100030 Záhorský + 4- 4- - + 4- + 4-
09H0100241 Řevničan X-ray + 4- 4- 4- 4- 4- 4- 4-
09H0100253 novošlechtění + + - - 4- + 4- 4-
09H0100254 KS-29/8 + 4- 4- 4- + + + +
09H0100257 landrace (Dolní Němci 1) + 4- 4* - 4- 4- + 4-
09H0100305 Bianco Veneto + 4- 4- 4- - - + +
09H0100454 landrace (CSK BK 87/19) + + 4- - 4- 4- + -
09H0100251 landrace (Rousínov 1) + 4- - - + + + +
09H0100256 landrace (Olomouc 4) + 4- + 4- 4* 4- 4- 4-
09H0100802 landrace (Pavlovce 287) 4- 4- 4- 4- 4- 4- + +
09H0100783 landrace (Kosihy nad Ipelom 13 + 4- 4- 4- + + - -
09H0100786 landrace (Kalonda 1) + 4- 4- - 4- 4- + 4-
09H0100799 landrace (Rozhanovce) + + 4- - 4- 4- - -
09H0100806 landrace (Baska 13) 4- + 4- - - - 4- +
09H0100918 landrace (Djambul 2/64) + 4- 4- + 4- 4- + 4-
09H0101180 Alan Imp. + + + 4- + 4- + 4-
09H0101052 landrace (Dubovy vrch) 4- 4- - - 4- 4- 4- +
09H0100986 landrace 4- 4- + 4- + 4- 4- 4-
09H0100989 landrace + 4- 4- 4- 4- 4- + 4-
09H0101092 Landrace(Javorníka) 4- + + 4- - - 4- 4-
09H0101093 landrace (Prostějovsko) 4- + 4- 4- 4- + 4- +
09H0101170 Blanin 4- 4- 4- 4- 4- 4- 4- 4-
09H0101171 Lukan + 4- 4- - 4- 4- + +
09H0101172 N9A + 4- 4- - 4- 4- - -
09H0101175 landrace (Fiala) 4- 4- + 4- - - 4- +
09H0101167 (landrace) Karel 4- + - - + + 4- +
09H0101190 Tantal 4- 4- 4- - 4- + 4- 4-
09H0101191 Tristan + + 4- - + 4- + +
09H0101196 Anton + + 4- - 4- 4- -
09H0101197 Anin 4- 4- 4- 4- + + 4- 4-
Tabulka 2 - Složení reakční směsi
Chemikálie Koncentrace Objem
Primer mix 5 uM 1,5 ul
SYBRgreen Master Mix 2x 12,5 ul
Multiscribe Reverse Transcriptase 50 U/ul 0,125 ul
Rnase Inhibitor 20 U/ul 0,5 ul
H2O (bez RNáz) 8,375 ul
Templátová RNA 150 ng/ul 2,0 ul
Reakční objem 25 ul
Tabulka 3 - Reakční podmínky
PCR reakce 48 °C 30 minut
95 °C 10 minut
40 cyklů:
95 °C 15 sekund
60 °C 1 minuta
Disociace 95 °C 15 sekund
60 °C 15 sekund
95 °C 15 sekund

Claims (8)

PATENTOVÉ NÁROKY
1. Příměry pro detekci virů OYDV, LYSV, GCLV a SLV v pletivech česneku metodou RT PCR a ELISA testu, kdy při detekci patogena Onion yellow dwarf virus (OYDV) o má přiměř složení OYDV81F (SEQ ID NO: 1) TTTAGCACGTTACGCATTCGA
OYDV81R (SEQ ID NO:
2) TTACCATCCAGGCCAAACAA, které umožní amplifikaci fragmentu patogena o velikosti 132 bp, pro detekci patogena Leek yellow stripe virus (LYSV) má primer složení LYSV81 -41 OF (SEQ ID NO:
3) AAGAACACCAGTTAGAGCGCG
LYSV81-535R (SEQ ID NO:
4) TGCCTCTCCGTGTCCTCATC, které umožní amplifikaci fragmentu patogena o velikosti 126 bp, pro detekci patogena Garlic common laterit virus (GCLV) má primer složení GCLV2F (SEQ ID NO:
5) CGACCACCTGCTGGTTGG
GCLV1R (SEQ ID NO:
6) TCAAGTGGCTGCACACAAGC, které umožní amplifikaci fragmentu patogena o velikosti 106 bp a pro detekci fragmentu parogena Stripe laterit virus (SLV) má primer složení SLV81-569F (SEQ ID NO:
7) AACAAAGCAGCGATTCAACC
SLV81-730R (SEQ ID NO:
8) ACATCCGAAGAAACCTCCAGT, které umožní amplifikaci fragmentu patogena o velikosti 160 bp.
CZ20100818A 2010-11-10 2010-11-10 Primery na detekci viru OYDV, LYSV, GCLV a SLV v pletivech cesneku CZ2010818A3 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20100818A CZ2010818A3 (cs) 2010-11-10 2010-11-10 Primery na detekci viru OYDV, LYSV, GCLV a SLV v pletivech cesneku

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20100818A CZ2010818A3 (cs) 2010-11-10 2010-11-10 Primery na detekci viru OYDV, LYSV, GCLV a SLV v pletivech cesneku

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ2010818A3 true CZ2010818A3 (cs) 2012-05-23

Family

ID=46082615

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20100818A CZ2010818A3 (cs) 2010-11-10 2010-11-10 Primery na detekci viru OYDV, LYSV, GCLV a SLV v pletivech cesneku

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ2010818A3 (cs)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
ES2469948R1 (es) * 2012-12-19 2014-11-17 Universidad Politécnica de Madrid PROCEDIMIENTO PARA DETECTAR EN PLANTAS LA INFECCIÓN POR LOS VIRUS DE ARN DE CADENA SENCILLA QUE INFECTAN AL AJO OYDV, LYSV, GCLV, SLV, IYSV y ALLEXIVIRUS.

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
ES2469948R1 (es) * 2012-12-19 2014-11-17 Universidad Politécnica de Madrid PROCEDIMIENTO PARA DETECTAR EN PLANTAS LA INFECCIÓN POR LOS VIRUS DE ARN DE CADENA SENCILLA QUE INFECTAN AL AJO OYDV, LYSV, GCLV, SLV, IYSV y ALLEXIVIRUS.

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Moreno et al. Reference genes for reliable potyvirus quantitation in cassava and analysis of Cassava brown streak virus load in host varieties
ES2725003T3 (es) Sistema y método de análisis de alta resolución de ácidos nucleicos para detectar variaciones de secuencia
JP2013055956A5 (cs)
JP2018516569A (ja) 次世代ゲノムウォーキングのための方法ならびに関連する組成物およびキット
WO2002099129A2 (en) Designing degenerate pcr primers
JP2017516466A (ja) 黄龍病を検出するための組成物および方法
US9617606B2 (en) Oligonucleotide for HIV detection, HIV detection kit, and HIV detection method
CA2035471A1 (en) Techniques for the amplification of nucleic acid
AU2016292755B2 (en) Methods and kits for the detection of powdery mildew
CN112553380A (zh) 一种利用多重pcr技术快速检测12种呼吸道病毒的方法及其应用
US20220220536A1 (en) Compositions and methods of using a dna nanoswitch for the detection of rna
CZ2010818A3 (cs) Primery na detekci viru OYDV, LYSV, GCLV a SLV v pletivech cesneku
EP3387149B1 (en) Isothermal amplification for the detection of influenza viruses in a sample.
CZ22202U1 (cs) Primery na detekci virů OYDV, LYSV, GCLV a SLV v pletivech česneku
JP3494509B2 (ja) 核酸合成法
KR101617142B1 (ko) 개선된 검출 정확성을 제공해 줄 수 있는 핵산검사 기반의 조류 인플루엔자 바이러스 검출 키트
EP3625371B1 (en) Set of random primers and method for preparing dna library using the same
CN116348614A (zh) 开关寡核苷酸
CN106939356B (zh) 一种快速检测蜜蜂丝状病毒的检测引物组、检测试剂盒和检测方法
JP2022501073A (ja) 水痘帯状疱疹ウイルスを増幅または検出するための組成物および方法
US20120082995A1 (en) Method for quantitative pcr amplification of deoxyribonucleic acids from a sample containing pcr inhibitors
CZ32308U1 (cs) Reakční směs pro normalizaci kvantifikace RNA při analýze viromu v pšenici a ječmeni
JP2007000040A (ja) B型肝炎ウイルスの検出方法
Hürkan An overview of gene regulations in crop plants
AU2021288610A1 (en) Isothermal real-time PCR method for determining presence of a pre-determined RNA sequence in a sample