CZ2008574A3 - Zarízení na výrobu pryskyricného materiálu - Google Patents

Zarízení na výrobu pryskyricného materiálu Download PDF

Info

Publication number
CZ2008574A3
CZ2008574A3 CZ20080574A CZ2008574A CZ2008574A3 CZ 2008574 A3 CZ2008574 A3 CZ 2008574A3 CZ 20080574 A CZ20080574 A CZ 20080574A CZ 2008574 A CZ2008574 A CZ 2008574A CZ 2008574 A3 CZ2008574 A3 CZ 2008574A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
channel
mixing chamber
dye
supply
duct
Prior art date
Application number
CZ20080574A
Other languages
English (en)
Inventor
Ito@Takayuki
Sakai@Masanori
Original Assignee
Toyoda Gosei Co., Ltd.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Toyoda Gosei Co., Ltd. filed Critical Toyoda Gosei Co., Ltd.
Publication of CZ2008574A3 publication Critical patent/CZ2008574A3/cs

Links

Landscapes

  • Processing And Handling Of Plastics And Other Materials For Molding In General (AREA)

Abstract

Zarízení na výrobu pryskyricného materiálu obsahuje smešovací komoru (2), s pripojeným vnitrním kanálem (122), zakonceným spojovacím kanálem (108) pro vytvorení postranní otevírací cásti (108a) smešovací komory (2) a nádrž (41) na barvivo pro privádení barviva pro privádení barviva do smešovací komory (2), a regulacní ventil (9) pro otevírání postranní otevírací cásti (108a) smešovací komory (2), pokud je barvivo privádeno do smešovací komory (2) a pro uzavírání postranní otevírací cásti (108a) smešovací komory (2), pokud není barvivo privádeno do smešovací komory (2). Kanál (153) o menším prumeru než má prívodní kanál (151) je pripojen v obvodové stene spojovacího kanálu (108). Pri operaci vypouštení barviva, zbývajícího ve spojovacím kanálu (108), prostrednictvím pohybu barviva do vnitrního kanálu (122) je prívodní kanál (151) otevren zpetným ventilem (160), takže tlak (P2) v prívodním kanálu (151) je zvýšen v porovnání s tlakem (P1) na spodní koncové cásti vnitrního kanálu (122).

Description

Zařízeni na výrobu pryskyřičného materiálu
Oblast techniky [0001] Vynález se týká zařízení na výrobu pryskyřičného materiálu pro vyrábění pryskyřičného materiálu prostřednictvím směšování více různých materiálů.
Dosavadní stav techniky [0002] Dosud byl znám takový typ zařízení na výrobu pryskyřičného materiálu, jehož příkladné provedeni je popsáno v patentovém spise JP-A-6-182 759.
Na obr. 6 je znázorněn pohled v řezu na konstrukci zařízení, které bylo dosud obecně využíváno jako zařízení na výrobu pryskyřičného materiálu, a to včetně směšovací hlavice, popsané v patentovém spise JP-A-6-182 759.
[0003] Jak je znázorněno na obr. 6, je válcová směšovací komora 2 vytvořena uvnitř tělesa 1, představujícího směšovací hlavici. V tělese 1 směšovací hlavice jsou dva hlavní úložné otvory 3a a 3b pro uložení trysky a jeden vedlejší úložný otvor 4 pro uložení trysky vytvořeny tak, že jsou kolmé na středovou osu C směšovací komory 2.
Spodní stěny 5a, 5b a 6 úložných otvorů 3a, 3b a 4 jsou umístěny v blízkosti směšovací komory 2. Hlavní spojovací kanály 7a a 7b a vedlejší spojovací kanál 8, z nichž každý je propojen prostřednictvím přidruženého jednoho z úložných otvorů 3a, 3b a 4 se směšovací komorou 2, jsou příslušně vytvořeny ve spodních stěnách 5a, 5b a 6.
[0004] Hlavní přívodní trysky 11a a 11b pro přivádění polyolového složkového materiálu a izokyanátového složkového materiálu do směšovací komory 2 jsou příslušně uloženy v hlavních úložných otvorech 3a a 3 b. V hlavních přívodních tryskách 11a a 11b jsou vytvořeny hlavní vnitřní kanály 12a a 12b, z nichž každý propojuje přidružený jeden z hlavních spojovacích kanálů 7a a 7b s přidruženou jednou nádrží 31a a 31b pro uloženi materiálu.
Vedlejší přívodní tryska 21 pro přivádění barviv do směšovací komory 2 je vložena do vedlejšího úložného otvoru _4 pro uložení trysky. Ve vedlejší přívodní trysce 21 je vytvořen vedlejší vnitřní kanál 22 pro připojení vedlejšího spojovacího kanálu 8 k nádrži 41 pro uložení barviva.
Regulační ventil 9 pro přepínání mezi propojením každého z hlavních spojovacích kanálů 7a a 7b a vedlejšího spojovacího kanálu 8_ se směšovací komorou 2 a odpojením každého z hlavních spojovacích kanálů 7a a 7b a vedlejšího spojovacího kanálu 8 od směšovací komory je uspořádán ve směšovací komoře 2 tak, že je vratně pohyblivý ve směru středové osy C směšovací komory 2.
• ·· [0005]
U takového uspořádání každý z otvorů, uspořádaných na místech na straně směšovací komory v hlavních spojovacích kanálech 7a a 7b a vedlejším a spojovacím kanálu 8 je otevřen s pomocí regulačního ventilu 9, pokud je vyráběn pryskyřičný materiál.
Takže materiály složkový izokyanátový do směšovací komory (tj.
materiál
2. Poté pryskyřičný materiálů ve materiál vyráběn polyolový složkový a barviva) jsou je barevný polyuretanový prostřednictvím směšování materiál, přiváděny směšovací komoře 2.
Po dokončení přivádění polyuretanového pryskyřičného materiálu je každý z otvorů, uspořádaných na místech na straně směšovací komory v hlavních spojovacích kanálech 7a a 7b a ve vedlejším spojovacím kanálu 8, uzavřen s pomocí regulačního ventilu 9.
Proto tedy žádný z materiálů neproudí ven z přidruženého jednoho z hlavních spojovacích kanálů 7a a 7b a vedlejšího spojovacího kanálu 8_ do směšovací komory 2.
[0006] Kromě toho je takové známé zařízení na výrobu pryskyřičného materiálu uspořádáno tak, že pokud je nutno momentálně používané barvivo změnit na odlišné barvivo, tak je nádrž pro uložení barviva, která je odnímatelně připevněna k vedlejší přívodní trysce 21, nahrazena jinou nádrží pro uložení barviva, ve které je uloženo barvivo jiné barvy.
Avšak i když je nádrž 41 pro uložení barviva nahrazena jinou nádrží, tak barvivo, používané před výměnou nádrže £2 pro uložení barviva, zůstává ve vedlejším vnitřním kanálu 22 a ve vedlejším spojovacím kanálu 8 (v dalším jsou tyto dva kanály obecně nazývány jako „přívodní kanály).
Takže velké množství barviva, používaného před výměnou nádrže 41 pro uložení barviva, je zamícháváno do polyuretanového pryskyřičného materiálu, vytvářeného před výměnou nádrže 41 pro uložení barviva. V důsledku toho je pryskyřičný materiál, vyráběný bezprostředně po výměně nádrže 41 pro uložení barviva, vadným výrobkem.
Vyvolává to tedy problém z hlediska nutnosti vyřazení materiálů, využívaných pro výrobu pryskyřičného materiálu, do odpadu, stejně jako problém z hlediska způsobu výroby pryskyřičného materiálu.
[0007] K tomuto problému však nedochází pouze u zařízení na výrobu pryskyřičného materiálu, určeného pro výrobu polyuretanových pryskyřičných materiálů s využitím polyolového složkového materiálu, izokyanátového složkového materiálu a barviva.
Obecně lze říci, že tento problém je společný i pro další zařízení pro výrobu pryskyřičných materiálů s využitím jiných materiálů, než jsou shora uvedené materiály.
·· « · • v « - w.
• * * » · • ·
• ··♦ · • · • · · 9 ···
• · • · • · ·
• · · ··· · • ··
Podstata vynálezu [0008] Vynález byl vyvinut s ohledem na shora uvedené okolnosti. Úkolem tohoto vynálezu je poskytnout zařízeni na výrobu pryskyřičného materiálu, schopné účinně zabránit, pokud je momentálně využívaný materiál změněn na odlišný složkový materiál, aby momentálně využívaný materiál, který zůstává v přívodním kanálu, proudil do směšovací komory, a aby se směšoval s odlišným složkovým materiálem, kterým byl momentálně využívaný materiál zaměněn.
[0009] Nyní budou prostředky pro vyřešení shora uvedených problémů, prostředků, popsány.
stejně jako funkce a výhody těchto
V souladu s předmětem tohoto zařízení na výrobu pryskyřičného vynálezu materiálu bylo vyvinuto (dále nazývané jako zařízení na výrobu prvního pryskyřičného materiálu podle tohoto vynálezu), mající směšovací komoru, uzpůsobenou pro vytváření pryskyřičného materiálu prostřednictvím směšování prvního materiálu s druhým materiálem, který má odlišné složení, než první materiál, přívodní kanál, mající přední koncovou část připojenou k postranní otvírací části směšovací komory, rozevřené do směšovací komory, a spodní koncovou část připojenou k nádrži pro uložení prvního materiálu, uzpůsobené pro přivádění prvního materiálu do směšovací komory, a řídicí mechanismus, uzpůsobený pro otevření postranní otevírací části, pokud je první materiál přiváděn do směšovací komory, a pro uzavření postranní otevírací části, pokud není první materiál přiváděn do směšovací komory.
• *
Podstata zařízeni na výrobu prvního pryskyřičného materiálu podle tohoto vynálezu spočívá v tom, že zařízeni na výrobu prvního pryskyřičného materiálu obsahuje tlakový seřizovači mechanismus, mající přívodní kanál, rozevřený v části obvodové stěny přiváděcího kanálu, který je v blízkosti směšovací komory, přičemž přívodní kanál je otevřen, pokud operace vypouštění při pohybu prvního materiálu, zbývajícího v přiváděcím kanálu, na spodní koncovou stranu přiváděcího kanálu a vypouštění pohybujícího se prvního materiálu je prováděna, a tlak v přívodním kanálu je zvýšen v porovnání s tlakem na spodní koncové straně přiváděcího kanálu.
[0010] V souladu se zařízením na výrobu prvního pryskyřičného materiálu podle tohoto vynálezu v případě, kdy je nutno vypouštět, pokud je první materiál, momentálně využívaný, změněn na odlišný složkový materiál, první materiál, zbývající v přívodním kanálu, prostřednictvím zajišťováni pohybu tohoto prvního materiálu ke spodní koncové straně přívodního kanálu, tak je přiváděči kanál otevřen prostřednictvím tlakového seřizovacího mechanismu.
Kromě toho je tlak v přiváděcím kanálu vyšší, než tlak na spodní koncové straně přívodního kanálu. V důsledku toho je vytvořen tlakový rozdíl mezi přiváděcím kanálem a spodní koncovou stranou přívodního kanálu.
První materiál, zbývající v přívodním kanálu, se pohybuje na spodní koncovou stranu přiváděcího kanálu společně s tekutinou, přiváděnou z přiváděcího kanálu prostřednictvím tohoto tlakového rozdílu. Pohybující se první materiál tak může být vypuštěn.
Proto tedy pokud je první materiál změněn na odlišný materiál, tak první materiál, zbývající v přívodním kanálu před jeho změnou na odlišný materiál může být zadržen tak, že neproudí ven ze směšovací komory a nedochází k jeho směšování s materiálem po provedení změny.
[0011] Podstata provedení (dále nazývaného jako zařízení na výrobu druhého pryskyřičného materiálu) zařízení na výrobu prvního pryskyřičného materiálu podle tohoto vynálezu spočívá v tom, že tlakový seřizovači mechanismus obsahuje sací jednotku, uspořádanou pro nasávání prvního materiálu, zbývajícího v přiváděcím kanálu, od spodní koncové strany přiváděciho kanálu, a zpětný ventil, uspořádaný v přívodním kanálu pro umožnění proudění tekutiny do přiváděciho kanálu z přívodního kanálu a pro zamezení prouděni tekutiny do přiváděciho kanálu z přívodního kanálu.
[0012] V souladu se zařízením na výrobu druhého pryskyřičného materiálu, pokud je první materiál nasáván od spodní koncové strany přívodního kanálu před přívodní kanál prostřednictvím aktivace sací jednotky, tak je zpětný ventil otevřen.
Kromě toho tekutina proudí do přívodního kanálu přes přiváděči kanál. V důsledku toho může být první materiál, zbývající v přívodním kanálu, vypouštěn prostřednictvím jeho pohybu ke spodní koncové straně přívodního kanálu.
Kromě toho je pohybu tekutiny z přívodního kanálu do přiváděciho kanálu zabráněno zpětným ventilem. Takže může být zabráněno tomu, aby tekutina, která proudila ··· · ’ϊ ϊ · « ·· · • · · * · ···· « · · · · ·· ··« ·« ··· ·· ·· ·· do přívodního kanálu, a první materiál, zbývající v přívodním kanálu, proudily zpět do přiváděcího kanálu.
[0013] Podstata provedení (dále nazývaného jako zařízení na výrobu druhého pryskyřičného materiálu) zařízení na výrobu prvního pryskyřičného materiálu podle tohoto vynálezu spočívá v tom, že tlakový seřizovači mechanismus dále obsahuje čerpadlo, uzpůsobené pro přivádění stlačené tekutiny do přívodního kanálu prostřednictvím přiváděcího kanálu.
S pomocí tohoto uspořádání může být první materiál, zbývající v přívodním kanálu, vypouštěn prostřednictvím jeho pohybu ke spodní koncové straně přívodního kanálu působením tlakové tekutiny, přiváděné od čerpadla.
[0014] Jedno ze zařízení na výrobu prvního až třetího pryskyřičného materiálu, konkrétně jeho provedení (nazývané dále jako zařízení na výrobu čtvrtého pryskyřičného materiálu podle tohoto vynálezu) může využívat uspořádání, u kterého přiváděči kanál obsahuje vnitřní kanál, vytvořený v přívodní trysce, odnímatelně připevněné k tělesu zařízení na výrobu pryskyřičného materiálu, a spojovací kanál, vytvořený v tělese zařízení výrobu pryskyřičného materiálu společně se směšovací komorou pro propojení postranní otvírací části směšovací komory s vnitřním kanálem, přičemž přívodní kanál je připojen ke spojovacímu kanálu.
V tomto případě je výhodné, že první materiál, zbývající ve spojovacím kanálu, se pohybuje do vnitřního kanálu přívodní trysky, přičemž následně je přívodní tryska odejmuta od tělesa zařízení na výrobu pryskyřičného materiálu.
v v • · « • · · ·
·♦· · « • * · ··*
« « 9 • · ·
• ·· ··« ·* ♦ · ··
V důsledku toho množství prvního materiálu, který má být vypouštěn, může být sníženo v porovnání s případem, kdy je vypouštěn veškerý první materiál, zbývající ve vnitřním kanálu a ve spojovacím kanálu, tj. přívodním kanálu. Operace vypouštění tak může být rychle dokončena.
[0015] Podstata provedeni (dále nazývaného jako zařízení na výrobu pátého pryskyřičného materiálu) zařízení na výrobu čtvrtého pryskyřičného materiálu podle tohoto vynálezu spočívá v tom, že vnitřní kanál je uspořádán tak, že zaškrcení, jehož průřezová plocha je malá v porovnání s ostatními částmi vnitřního kanálu, je vytvořeno na přední koncové části vnitřního kanálu.
[0016] V případě zařízení na výrobu čtvrtého pryskyřičného materiálu je zařízení na výrobu pryskyřičného materiálu uspořádáno tak, že první materiál, zbývající ve spojovacím kanálu, se pohybuje do vnitřního kanálu přívodní trysky, načež je poté přívodní tryska odejmuta od tělesa zařízení na výrobu pryskyřičného materiálu, přičemž existuje obava, že pokud je přívodní tryska odejmuta, tak první materiál, přítomný ve vnitřním kanálu, může proudit do spojovacího kanálu, i když množství prvního materiálu, proudícího ven, je malé.
[0017] S ohledem na tuto skutečnost je u shora uvedeného uspořádání vytvořeno zaškrcení na přední koncové části vnitřního kanálu, jehož průřezová plocha je malá v porovnání s ostatními částmi vnitřního kanálu.
» * * • »··
Takže v případě, kdy první materiál, přítomný ve vnitřním kanálu, proudí ven do spojovacího kanálu při odejmutí přívodní trysky, tak toto zaškrcení působí jako odpor vůči průtoku.
V důsledku toho může být zabráněno tomu, že první materiál, přítomný ve vnitřním kanálu, proudí ven do spojovacího kanálu při odejmutí přívodní trysky.
[0018] Jak bylo shora popsáno, tak zařízení na výrobu pryskyřičného materiálu podle tohoto vynálezu může efektivně zabránit tomu, aby při změně momentálně využívaného materiálu na odlišný složkový materiál mohl momentálně využívaný materiál, zbývající v přívodním kanálu, proudit do směšovací komory, a aby se mohl směšovat s odlišným složkovým materiálem, na který byl momentálně využívaný materiál změněn.
Přehled obrázků na výkresech
Obr. 1 znázorňuje pohled v částečném řezu, zobrazující v částečném řezu konstrukci zařízení na výrobu pryskyřičného materiálu podle jednoho provedení tohoto vynálezu.
Obr. 2A a obr. 2B znázorňuji pohledy v řezu, zobrazující zpětný ventil podle tohoto provedení.
Obr. 2A znázorňuje pohled v řezu, zobrazující v řezu konstrukci zpětného ventilu v uzavřeném stavu.
» «
Obr. 2B znázorňuje pohled v řezu, zobrazující v řezu konstrukci zpětného ventilu v otevřeném stavu.
Obr. 3 znázorňuje schematický pohled, zobrazující funkci tlakového seřizovacího mechanismu podle provedení tohoto vynálezu.
Obr. 4 znázorňuje schematický pohled, zobrazující funkci modifikovaného tlakového seřizovacího mechanismu podle provedení tohoto vynálezu.
Obr. 5 znázorňuje schematický pohled, zobrazující funkci dalšího modifikovaného tlakového seřizovacího mechanismu podle provedení tohoto vynálezu.
Obr. 6 znázorňuje pohled v částečném řezu, zobrazující v částečném řezu konstrukci známého zařízeni na výrobu pryskyřičného materiálu.
Příklady provedení vynálezu [0019] Nyní bude v dalším popsáno provedení zařízení pro výrobu pryskyřičného materiálu podle tohoto vynálezu, a to s odkazy na obr. 1 až obr. 3.
Na obr. 1 je znázorněn pohled v částečném řezu, zobrazující konstrukci zařízeni pro výrobu pryskyřičného materiálu podle jednoho provedení tohoto vynálezu. Zařízení pro výrobu pryskyřičného materiálu podle tohoto provedení tohoto vynálezu vyrábí polyuretanový pryskyřičný materiál • · ··« · » • ·· « ♦ ♦ · ·· · • · · « « ···· • · ♦ ♦ ♦· *«« ·♦ ♦· ·* prostřednictvím nasávání polyolového složkového materiálu, izokyanátového složkového materiálu a barviva do směšovací komory a prostřednictvím směšování těchto materiálů ve směšovací komoře.
Uspořádáni části pro přivádění polyolového složkového materiálu, izokyanátového složkového materiálu do směšovací komory je obdobné, jako u provedeni podle obr. 6. Takže popis uspořádání této části bude vynechán.
Uspořádání části pro přivádění barviva do směšovací komory a uspořádáni části pro vypouštění barviva, které bylo používáno před změnou barviva, a zůstává v přívodním kanálu pro přivádění barviva, v případě změny tohoto barviva, bude nyní v dalším popsáno.
[0020] Jak je znázorněno na obr. 1, tak válcová směšovací komora 2 a válcový úložný otvor 104 pro uložení trysky jsou vytvořeny v tělese 101 směšovací hlavice, které slouží jako těleso zařízení na výrobu pryskyřičného materiálu.
Úložný otvor 104 pro uložení trysky obsahuje část 104a o větším průměru, otevřenou ve vnější stěně tělesa 101 hlavice, a část 104b o menším průměru, která je umístěna na straně směšovací komory 2 a má menší průměr, než část 104a o větším průměru.
Úložný otvor 104 pro uložení trysky je vytvořen tak, že jeho středová osa E je skloněna o předem stanovený úhel a vůči středové ose C směšovací komory 2.
··« · ♦ ·«
Spodní stěna 106 úložného otvoru 104 pro uložení trysky je umístěna v blízkosti směšovací komory 2. Válcový spojovací kanál 108, který je připojen k postranní otvírací části 108a, otevřené do směšovací komory 2, a který propojuje směšovací komoru 2 s úložným otvorem 104 pro uložení trysky, je vytvořen ve spodní stěně 106.
[0021] Přívodní tryska 121 pro přivádění barviva do směšovací komory 2 je odnímatelně uložena do úložného otvoru 104 pro uložení trysky. Vnitřní kanál 122 je vytvořen v této přívodní trysce 121. Přední koncová část 123 vnitřního kanálu 122 je připojena ke spojovacímu kanálu 108.
Vnitřní průměr Dl přední koncové části 123 vnitřního kanálu 121 je proveden jako malý v porovnání s vnitřním průměrem D2 (Dl < D2) části vnitřního kanálu 122, která je blíže ke spodní koncové straně, než přední koncová část 123.
Vnitřní průměr Dl přední koncové části 123 je proveden jako stejný, jako vnitřní průměr D3 spojovacího kanálu 108 (Dl = D3) .
Mimochodem vnitřní průměr Dl přední koncové části 123 vnitřního kanálu 122 je tak proveden jako menší, než vnitřní průměr D2 jeho ostatních částí. V důsledku toho přední koncová část 123 působí jako zaškrcení.
Kruhová drážka 126 pro uložení těsnění 71 je vytvořena na celé vnější obvodové ploše přední koncové části přívodní trysky 121.
• · · • ♦ « « · · ·
• ·· · • · • « · ···
• · • ♦ • · ·
I·» » ·· *« ··
Pokud je vyráběn polyuretanový pryskyřičný materiál, je spodní koncová část 124 vnitřního kanálu 122 připojena k nádrži na barvivo (neznázorněno) prostřednictvím spojovacího členu 125.
Kromě toho regulační ventil 9, sloužící jako regulační mechanismus pro přepínání mezi propojením spojovacího kanálu 108 se směšovací komorou a odpojením spojovacího kanálu 108 od směšovací komory, je uspořádán ve směšovací komoře 2 tak, že je vratně pohyblivý ve směru středové osy C směšovací komory 2.
[0022] Podle tohoto uspořádání pokud je vyráběn polyuretanový pryskyřičný materiál, tak se regulační ventil 9 pohybuje ve směru šipky T, znázorněné na obr. 1, pro otevření postraní otvírací části 108a. Barvivo je tak přiváděno do směšovací komory 2.
Poté jsou polyolový složkový materiál a izokyanátový složkový materiál směšovány ve směšovací komoře 2. V důsledku toho je vyráběn barevný polyuretanový pryskyřičný materiál.
Po ukončení přivádění polyuretanového pryskyřičného materiálu se regulační ventil 9 pohybuje ve směru šipky S, znázorněné na obr. 1, pro uzavření postraní otvírací části 108a. Žádné barvivo tedy neproudí ven ze spojovacího kanálu 108 do směšovací komory 2.
[0023] Pokud je momentálně používané barvivo zaměněno za barvivo odlišné barvy v zařízení na výrobu pryskyřičného materiálu, tak nádrž na barvivo, odnímatelně připojená « φ· φ · ·♦ • ·* • ΦΦ ·· » · φ φ φ φ · · φφ φφ ··♦ k přívodní trysce 121, je nahrazena jinou nádrží na barvivo, ve které je uloženo barvivo odlišné barvy.
Avšak i když je nádrž na barvivo vyměněna, tak barvivo, používané před výměnou nádrže na barvivo, zůstává ve vnitřním kanálu 122 a ve spojovacím kanálu 108.
Takže velké množství barviva, používaného před výměnou nádrže na barvivo, je promícháváno do polyuretanového pryskyřičného materiálu, který je vyráběn bezprostředně po výměně nádrže na barvivo.
V důsledku toho nastávají následující problémy.
Polyuretanový pryskyřičný materiál, vyráběný bezprostředně po výměně nádrže na barvivo, představuje vadný produkt. Materiály, využívané pro výrobu tohoto pryskyřičného materiálu, stejně jako celý postup výroby tohoto pryskyřičného materiálu jsou tak ztraceny.
[0024] Podle tohoto vynálezu může být vzniku shora uvedených problémů zabráněno uspořádáním seřizovaciho mechanismu 150 pro seřizování tlaku v daném zařízeni, což bude popsáno v dalším.
Jak je znázorněno na obr. 1, tak kanál 153 o zmenšeném průměru, otevřený do spojovacího kanálu 108, je vytvořen v tělese 101 hlavice. Kromě toho úložný otvor 152, ve kterém jsou uloženy zpětný ventil 160 a regulační člen 169 (který bude popsán dále), a kuželovitý průchod 154, který má zužující se tvar a připojuje tento úložný otvor 152 •· · φ 444φ •4
444 φ·
44* • 4· ··
4»*«· • ·· · φ 444*
4*44 ke kanálu 153 ο zmenšeném průměru, jsou vytvořeny v tělese 101 směšovací hlavice.
Průměr kuželovitého průchodu se postupně zmenšuje směrem ke shora uvedenému kanálu 153 o zmenšeném průměru. Válcové pouzdro 161, představující zpětný ventil 160, je vloženo do úložného otvoru 152 mezi těmito prvky. Regulační člen 169 pro regulaci pouzdra 161 z vnějšku je zašroubován do úložného otvoru 152.
[0025] Sací jednotka 170 pro odsávání barviva, zbývajícího ve spojovacím kanálu 108, od spodní koncové strany vnitřního kanálu 122 je připojena ke spodní koncové části 124 vnitřního kanálu 122 prostřednictvím spojovacího členu 122 vnitřního kanálu 122 přívodní trysky 121.
[0026] uspořádání
Nyní bude v dalším podrobněji popsáno zpětného ventilu 160 s odkazem na pohled v řezu podle obr. 2A a obr. 2B.
Obr 2A znázorňuje v řezu konstrukci zpětného
ventilu 160 v uzavřeném stavu ventilu.
Obr 2B znázorňuje v řezu konstrukci zpětného
ventilu 160 v otevřeném stavu ventilu.
[0027] Jak je znázorněno na obr. 2A, je ventilové sedlo 163 uloženo do vnitřní koncové části 162 pouzdra 161. Válcový doraz 164 pro omezení pohybu pístu 168, který bude popsán v dalším, z hlediska jeho pohybu směrem dovnitř, je uspořádán na vnější koncové ploše ventilového sedla 163.
• v
V tomto případě jsou ventilové sedlo 163 a doraz 164 vytvořeny jako samostatné členy. Avšak ventilové sedlo 163 a doraz 164 mohou být rovněž vytvořeny vzájemně integrálně.
[0028] Kotoučovitý ventilový prvek 165 je uspořádán v kuželovitém průchodu 154. Tento ventilový prvek 165 je připojen ke kotoučovitému pístu 164, uspořádanému v pouzdru 161, prostřednictvím hřídele 166, uloženého ve ventilovém sedle 163 a v dorazu 164.
Množina spojovacích otvorů 167a, propojujících vnější stranu a vnitřní stranu pístu 167 vzájemně vůči sobě, je vytvořena v pístu 167. Dále je pružina 168 pro přitlačování pístu 167 vložena mezi vnější koncovou plochu ventilového sedla 163 a vnitřní koncovou plochu pístu 167.
[0029] Kanál 153 o zmenšeném průměru, kuželovitý průchod 154 a vnitřní strana ventilového sedla 163, vnitřní strana dorazu 164, spojovací otvory 167a pístu 167, vnitřní strana pouzdra 161 a vnitřní strana regulačního členu 169 představují přívodní kanál 151 pro přiváděni vzduchu do spojovacího kanálu 108 prostřednictvím propojení vnější strany tělesa 101 hlavice se spojovacím kanálem 108.
Kromě toho pouzdro 161, ventilové sedlo 163, doraz 164, ventilový prvek 165, hřídel 166, píst 167 a pružina 168 vytvářejí zpětný ventil 160.
[0030] Pokud je u zpětného ventilu 160 přítlačná síla pružiny 168 větší, než síla pohybu ventilového prvku 165, hřídele 166 a pístu 167 do vnitřku tělesa 101 hlavice, jak je znázorněno na obr. 2A, tak ventilový prvek 165 dosedá na vnější koncovou plochu ventilového sedla 163 pro uzavřeni vnitřku pouzdra 161 od kuželovitého průchodu 154.
Barvivu je tak zabráněno proudit ven ze spojovacího kanálu 108 do přívodního kanálu 151.
[0031]
Pokud naopak síla pohybu ventilového prvku 165, hřídele 166 a pístu 167 na vnitřní stranu tělesa 101 hlavice je větší, než přítlačná síla pružiny 168, jak je znázorněno na obr. 2B, tak se ventilový prvek 165 pohybuje směrem od vnější koncové plochy ventilového sedla 163 pro propojení vnitřku pouzdra 161 s kuželovitým průchodem 154.
Vzduch proto může proudit do spojovacího kanálu 108
z přívodního kanálu 151.
[0032] Nyní bude v dalším popsána funkce seřizovaciho
mechanismu 150 pro seřizování tlaku, a to s odkazem
na obr. 3.
Na obr. 3 je znázorněn schematický pohled, zobrazující funkci a provoz seřizovaciho mechanismu 150 pro seřizování tlaku.
Pokud je barvivo, zbývající ve vnitřním kanálu 122 a ve spojovacím kanálu 108, odsáváno vnitřním kanálem 122 prostřednictvím aktivace sací jednotky 170, jak je znázorněno na obr. 3, tak tlak PÍ ve vnitřním kanálu 122 a tlak P2 části, vytvářející spojovací kanál 108 a kanál 153 o zmenšeném průměru, začíná klesat.
··· · « * · · • · ·
Pokud však tlak P2 klesá, tak se ventil 160 otevírá. Vzduch proudí do spojovacího kanálu 108 kanálem 153 o zmenšeném průměru pro kompenzaci snížení tlaku P2.
V důsledku toho dochází ke snížení tlaku PÍ ve vnitřním kanálu 122, zatímco tlak části, tvořené spojovacím kanálem 1Q8 a kanálem 153o zmenšeném průměru, se stává vyšší, než tlak Pl. Tím vzniká tlakový rozdíl mezí spodní koncovou boční částí vnitřního kanálu 122 a kanálem 153 o zmenšeném průměru (Pl < P2).
Poté se barvivo, zbývající ve spojovacím kanálu 108, pohybuje prostřednictvím působení tlakového rozdílu do vnitřního kanálu 122 společně se vzduchem, přiváděným z kanálu 153 o zmenšeném průměru.
Poté je pohyb barviva a vzduchu ze spojovacího kanálu 108 do kanálu 153 o zmenšeném průměru omezen zpětným ventilem 160.
Takže vzduch, který již jednou proudil do spojovacího kanálu 108, a barvivo zbývající ve spojovacím kanálu 108, nejsou vypuzovány zpět do přívodního kanálu 151.
[0033] Zařízení na výrobu pryskyřičného materiálu podle shora uvedeného provedení může mít výhody, uvedené v následujícím popisu.
(1) Pokud je operace vypouštění barviva, zbývajícího ve spojovacím kanálu 108 prováděna prostřednictvím zajišťováním pohybu tohoto barviva vnitřního kanálu 122, tak ··* kanál 153 o zmenšeném průměru, rozevřený k obvodové stěně spojovacího kanálu 108, je otevřen.
Kromě toho v porovnání s tlakem PÍ na spodní koncové boční části vnitřního kanálu 122 je tlak P2 kanálu 153 o zmenšeném průměru nastaven vyšší. V důsledku toho je vytvořen tlakový rozdíl mezi spodní koncovou boční částí vnitřního kanálu 122 a kanálem 153 o zmenšeném průměru.
Barvivo, zůstávající ve spojovacím kanálu 108, se pohybuje v důsledku tohoto tlakového rozdílu do vnitřního kanálu 122 společně se vzduchem, přiváděným z přívodního kanálu 151. Barvivo tak může být vypouštěno ze spojovacího kanálu 108.
V důsledku toho pokud dojde ke změně momentálně používaného barviva za jiné barvivo odlišné barvy, tak může být zabráněno tomu, aby barvivo, zůstávající ve spojovacím kanálu 108 před změnou barviva, proudilo ven do směšovací komory 2 a aby bylo směšováno s materiálem, získávaným po změně barviva.
[0034] (2) Zařízení na výrobu pryskyřičného materiálu podle tohoto provedení obsahuje sací jednotku 170, uzpůsobenou pro nasávání barviva, zůstávajícího ve spojovacím kanálu 108, od spodní koncové strany vnitřního kanálu 122, a zpětný ventil 160, který je uspořádán v přívodním kanálu 151 a umožňuje proudění vzduchu do spojovacího kanálu 108 z přívodního kanálu 151, přičemž zabraňuje proudění barviva ven do přívodního kanálu 151 ze spojovacího kanálu 108.
• · φ φ φ· φ φ φ··· • φφ φ « ·φ··· • φφφ · · φ · · * ···· φ φ φ φ φ φ ·· ··· φφ ·«· ·Φ φ· φφ
V důsledku toho pokud je barvivo nasáváno vnitřním kanálem 122 z jeho spodní koncové části prostřednictvím aktivace sací jednotky 170, je zpětný ventil 160 otevřen. Kromě toho proudí vzduch do přívodního kanálu 151 přes přívodní kanál 151.
V důsledku toho se barvivo, zbývající ve spojovacím kanálu 108, pohybuje do vnitřního kanálu 122 a je poté vypouštěno ze spojovacího kanálu 108. Kromě toho je zamezeno pohybu barviva a vzduchu ze spojovacího kanálu 108 do přívodního kanálu 151. Tím může být zabráněno tomu, aby vzduch, který proudil do spojovacího kanálu 108, a barvivo, zbývající ve spojovacím kanálu 108, proudily zpět do přívodního kanálu 101.
[0035] (3) Přívodní tryska 121 je odnímatelně připevněna k tělesu 101 hlavice. Kromě toho je kanál 153 o zmenšeném průměru přívodního kanálu 151 připojen ke spojovacímu kanálu 108 pro propojení postranní otevřené části 108a s vnitřním kanálem 122.
Barvivo, zůstávající ve spojovacím kanálu 108, se pohybuje do vnitřního kanálu 122 přívodní trysky 121.
Následně je přívodní tryska 121 odejmuta od tělesa 101 hlavice.
V důsledku toho v porovnáni s případem, kdy veškeré barvivo, zbývající ve vnitřním kanálu 122 a spojovacím kanálu 108, je vypouštěno, může být množství vypouštěného barviva sníženo. Operace vypouštěni tak může být rychle dokončena.
♦· · · 9 · ·· • ♦ · · · ·· • · · ♦ «· ··· • · * * ·· «·* ·· ·· ·· [0036] (4) V případě zařízení, ve kterém se barvivo, zůstávající ve spojovacím kanálu 108, pohybuje do vnitřního kanálu 122 přívodní trysky 121, a kdy je přívodní tryska 121 následně odejmuta od tělesa 101 hlavice, existuje nebezpečí, že barvivo, zbývající ve spojovacím kanálu 108, může proudit ven do spojovacího kanálu 108, i když je množství ven proudícího barviva malé.
[0037] S ohledem na tuto skutečnost je zaškrcení, ve kterém je průřezová plocha malá v porovnání s ostatními částmi vnitřního kanálu, vytvořeno na předním konci 123 vnitřního kanálu 122 u předmětného provedení.
Takže v případě, kdy barvivo, které je přítomno ve vnitřním kanálu 122, proudí ven do spojovacího kanálu 108, když je přívodní tryska 121 odejmuta, působí toto zaškrcení jako odpor vůči průtoku.
V důsledku toho může být zabráněno tomu, aby barvivo, přítomné ve vnitřním kanálu 122, proudilo ven do spojovacího kanálu 108.
[0038] Mimochodem zařízení na výrobu pryskyřičného materiálu pro vozidlo podle tohoto vynálezu není nikterak omezeno na příkladný popis předmětného provedení. Následující modifikace, dosažené vhodnými alternativami předmětného provedení, mohou být uskutečněny.
[0039] U shora uvedeného provedení je vnitřní průměr Dl přední koncové části 123 vnitřního kanálu 122 nastaven tak, že je stejný, jako vnitřní průměr D3 spojovacího kanálu 108 (Dl = D3).
• * a ♦ « « · a·»* • ♦·· * ·»· a · a · a a a ·*· aa aaa ·· aa aa
Avšak poměr vnitřního průměru Dl přední koncové části 123 k vnitřnímu průměru D3 spojovacího kanálu 108 není omezen pouze na 1. Vnitřní průměr D3 spojovacího kanálu 108 může být stejný nebo větší, než vnitřní průměr Dl přední koncové části 123.
[0040] Ve shora uvedeném popise předmětného provedení bylo uvedeno příkladné uspořádání, u kterého zaškrcení, jehož plocha průřezu je malá v porovnání s ostatními částmi vnitřního kanálu 122, je vytvořeno na přední koncové části 123 vnitřního kanálu 122.
Avšak uspořádání podle tohoto vynálezu pro zabránění tomu, aby pokud je přívodní tryska 121 odejmuta, barvivo, přítomné ve vnitřním kanálu 122, proudilo ven do spojovacího kanálu 108, není omezeno pouze na toto provedení.
Další uspořádání s využitím například ventilového mechanismu pro otevírání a uzavírání přední koncové části 123 vnitřního kanálu 122, pokud je přívodní tryska 121 odejmuta, mohou být rovněž využívána.
[0041] Ve shora uvedeném popise tohoto vynálezu bylo uvedeno příkladné provedení tlakového seřizovacího mechanismu, u kterého pokud tlak P2 kanálu 153 o zmenšeném průměru společně s tlakem P1 vnitřního kanálu 122 je snížen prostřednictvím aktivace sací jednotky 170, tak je zpětný ventil 160 otevřen v důsledku této změny tlaku a vzduch proudí do spojovacího kanálu 108 přes kanál 153 o zmenšeném průměru pro kompenzaci snížení tlaku P2.
Uspořádáni tlakového seřizovacího mechanismu podle tohoto vynálezu není omezeno pouze na toto provedení. Další provedení, obsahující například čerpadlo 180 pro přivádění stlačeného vzduchu do spojovacího kanálu 108 přes přívodní kanál 151, jak je znázorněno na obr. 4, může být rovněž využíváno.
V tomto případě tlak P3 v části, tvořené spojovacím kanálem 108 a přívodním kanálem 151, může být nastaven v důsledku tlaku přiváděného stlačeného vzduchu z čerpadla 180 tak, že je ještě vyšší, než tlak Pl ve vnitřním kanálu 122 (P3 > Pl) . Barvivo, zbývající ve spojovacím kanálu 108, tak může být vypouštěno tím, že se pohybuje do vnitřního kanálu 122.
[0042] Ve shora uvedeném popise předmětného provedení bylo uvedeno příkladné uspořádání, které obsahuje sací jednotku 170 pro odsávání barviva, zbývajícího ve spojovacím kanálu 108 od spodní koncové strany vnitřního kanálu 122.
Avšak čerpadlo 180 pro přivádění stlačeného vzduchu do spojovacího kanálu 108 přes přívodní kanál 151, jak je znázorněno na obr. 5, může být uspořádáno namísto sací jednotky 170.
V tomto případě tlak P3 v části, tvořené spojovacím kanálem 108 a přívodním kanálem 151, může být nastaven v důsledku tlaku přiváděného stlačeného vzduchu z čerpadla 180 tak, že je ještě vyšší, než tlak Pl ve vnitřním kanálu 122 (P3 > Pl) . V tomto případě barvivo, zbývající ve spojovacím kanálu 108, tak může být vypouštěno tím, že se pohybuje v důsledku tlaku P5 přiváděného stlačeného vzduchu, tj. tlaku P5, který je vyšší, než tlak P4 ve vnitřním kanálu 122.
[0043] Tlaková tekutina, dodávaná čerpadlem, není omezena pouze na vzduch. Například v případě, kdy jsou obavy z oxidace barviva, může být namísto vzduchu přiváděn stlačený inertní plyn, jako je dusík.
[0044] U shora uvedeného provedení je zpětný ventil 160 uspořádán v přívodním kanálu 151. Takže pokud je prováděna operace vypouštění, je kanál 153 o zmenšeném průměru otevřen. Avšak namísto zpětného ventilu 160 může být využit ventil, schopný ovládat otevíráni a uzavírání přívodního kanálu 151 [0045] U shora uvedeného provedení je přívodní tryska 121 odnímatelně připevněna k tělesu 101 hlavice. Kromě toho je kanál 153 o zmenšeném průměru přívodního kanálu 151 připojen ke spojovacímu kanálu 108 pro propojení postranní otvírací části 108a s vnitřním kanálem 122. Může být však využita i přívodní tryska, která nemusí být uspořádána odnímatelně od tělesa 101 hlavice.
[0046] Přestože polyolový složkový materiál a izokyanátový složkový materiál jsou uvedeny jako příklady hlavních složkových materiálů polyuretanového pryskyřičného materiálu jako druhého materiálu ve shora uvedeném popise, tak zařízení na výrobu pryskyřičného materiálu podle tohoto vynálezu není omezeno pouze na zařízení pro výrobu polyuretanového pryskyřičného materiálu.
Zařízeni pro výrobu jiných pryskyřičných materiálů může být uplatněno u zařízení na výrobu pryskyřičného materiálu. V takovém případě mohou být uplatněny i jiné materiály ke druhému materiálu.
Přestože je dále barvivo pro barvení polyuretanového pryskyřičného materiálu příkladně uvedeno jako první materiál, není tento první materiál omezen pouze na toto barvivo. Různé materiály pro výrobu pryskyřičného materiálu jako první materiál mohou být uplatněny pro první materiál.

Claims (5)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Zařízeni na výrobu pryskyřičného materiálu, mající směšovací komoru, uzpůsobenou pro vytváření pryskyřičného materiálu prostřednictvím směšování prvního materiálu s druhým materiálem, který má odlišné složení, než první materiál, přívodní kanál, mající přední koncovou část připojenou k postranní otvírací části, rozevřené do směšovací komory, a spodní koncovou část připojenou k nádrži pro uložení prvního materiálu, uzpůsobené pro přivádění prvního materiálu do směšovací komory, a řídicí mechanismus, uzpůsobený pro otevření postranní otevírací části, pokud je první materiál přiváděn do směšovací komory, a pro uzavření postranní otevírací části, pokud není první materiál přiváděn do směšovací komory, vyznačující se tím, že obsahuje:
    tlakový seřizovači mechanismus, mající přívodní kanál, rozevřený v části obvodové stěny přiváděciho kanálu, který je v blízkosti směšovací komory, přičemž přívodní kanál je otevřen, pokud operace vypouštění při pohybu prvního materiálu, zbývajícího v přiváděcím kanálu, na spodní koncovou stranu přiváděciho kanálu a vypouštění pohybujícího se prvního materiálu je prováděna, a tlak v přívodním kanálu je zvýšen v porovnání s tlakem na spodní koncové straně přiváděciho kanálu.
    ·· 9 9 «9·· 9 9 99 • 99 9 9 9 9 9 99 • 999 9 · 9 · 9 9 ···· • 9 9 9 9 9 9· ··· 99 999 99 9999
  2. 2. Zařízeni na výrobu pryskyřičného materiálu podle nároku 1, vyznačující se tím, že tlakový seřizovači mechanismus obsahuje sací jednotku, uspořádanou pro nasávání prvního materiálu, zbývajícího v přiváděcím kanálu, od spodní koncové strany přiváděcího kanálu, a zpětný ventil, uspořádaný v přívodním kanálu pro umožnění proudění tekutiny do přiváděcího kanálu z přívodního kanálu a pro zamezení proudění tekutiny do přiváděcího kanálu z přívodního kanálu.
  3. 3. Zařízení na výrobu pryskyřičného materiálu podle nároku 1, vyznačující se tím, že tlakový seřizovači mechanismus dále obsahuje čerpadlo, uzpůsobené pro přivádění stlačené tekutiny do přívodního kanálu prostřednictvím přiváděcího kanálu.
  4. 4. Zařízeni na výrobu pryskyřičného materiálu podle jednoho z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že přiváděči kanál obsahuje vnitřní kanál, vytvořený v přívodní trysce, odnímatelně připevněné k tělesu zařízení na výrobu pryskyřičného materiálu, a spojovací kanál, vytvořený v tělese zařízení výrobu pryskyřičného materiálu společně se směšovací komorou pro propojení postranní otvírací části s vnitřním kanálem, přičemž přívodní kanál je připojen ke spojovacímu kanálu.
  5. 5. Zařízení na výrobu pryskyřičného materiálu podle nároku 4, vyznačující se tím, že vnitřní kanál je uspořádán tak, že zaškrcení, jehož průřezová plocha je malá v porovnání s ostatními částmi vnitřního kanálu, je vytvořeno na přední koncové části vnitřního kanálu.
CZ20080574A 2007-09-21 2008-09-19 Zarízení na výrobu pryskyricného materiálu CZ2008574A3 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
JP2007245616A JP4941196B2 (ja) 2007-09-21 2007-09-21 樹脂材料生成装置

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ2008574A3 true CZ2008574A3 (cs) 2010-02-03

Family

ID=40492076

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20080574A CZ2008574A3 (cs) 2007-09-21 2008-09-19 Zarízení na výrobu pryskyricného materiálu

Country Status (3)

Country Link
JP (1) JP4941196B2 (cs)
CN (1) CN101391467B (cs)
CZ (1) CZ2008574A3 (cs)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN104720198B (zh) * 2015-03-09 2016-08-17 佛山市锦德机械设备有限公司 一种用于制鞋机的聚氨酯注剂机头

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS6393116A (ja) * 1986-10-07 1988-04-23 Mitsubishi Metal Corp キヤリアプレ−トの乾燥機
JP2517298B2 (ja) * 1987-07-15 1996-07-24 三菱電機株式会社 情報再生装置
JPH0729325B2 (ja) * 1987-10-19 1995-04-05 日本プラスト株式会社 反応射出成形用ミキシングヘッドの原液替装置
JP2812116B2 (ja) * 1992-12-22 1998-10-22 豊田合成株式会社 ミキシングヘッド
JPH06277586A (ja) * 1993-03-26 1994-10-04 Asahi Sanac Kk 塗装システムにおける塗料回収装置
JP3158967B2 (ja) * 1995-06-20 2001-04-23 トヨタ自動車株式会社 回転霧化塗装方法及び装置
JP2003190852A (ja) * 2001-12-27 2003-07-08 Nissan Motor Co Ltd 塗料供給装置

Also Published As

Publication number Publication date
CN101391467B (zh) 2012-07-04
CN101391467A (zh) 2009-03-25
JP4941196B2 (ja) 2012-05-30
JP2009073104A (ja) 2009-04-09

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4471887A (en) Dispensing device
US3837575A (en) Spray gun
KR101448089B1 (ko) 카트리지용 도료 충전 장치 및 그 도료 충전 방법
US7005159B2 (en) Method of operating powder paint applicator
US7614529B2 (en) Spool valve and valve seat assembly for an intermittently operable hot melt adhesive material control module
JPS63239008A (ja) 流体調合機用混合器
KR20090111835A (ko) 고온 용융 접착제 또는 다른 열가소성 물질을 전달하기 위한 모듈 방식의 시스템, 및 이를 위한 압력 제어 시스템
EP2608890A1 (en) Spray gun with paint cartridge
US6079867A (en) Self-cleaning, mixing apparatus and method for the production of polyurethane formulations
US11530758B2 (en) Vacuum ejector and seal valve unit
CN105935644B (zh) 可变输出分配涂抹器的分液模块及相关方法
JP3142623B2 (ja) 空気圧式スプレーガン
KR102291569B1 (ko) 페인트 스프레이 건
US20030150872A1 (en) System and apparatus for foam dispensing with adjustable orifice flow regulating device and method of using same
KR20140134295A (ko) 액체 재료 토출 기구 및 액체 재료 토출 장치
CZ297166B6 (cs) Rídicí ventil pro vstrikovací cerpadlo systému navstrikování paliva pro spalovací motory a vstrikovací cerpadlo
CZ2008574A3 (cs) Zarízení na výrobu pryskyricného materiálu
JPH0128689B2 (cs)
US20020176317A1 (en) Surge suppressor for a mixer head assembly
US7527172B2 (en) Plural component mixing and dispensing apparatus
WO2000023196A2 (en) Modular fluid spray gun for air assisted and airless atomization
KR101316744B1 (ko) 스프레이 헤드
US7849879B2 (en) Powder paint recirculation block assembly
EP1250964B1 (de) Verfahren und Ventilanordnung für die Flüssigkeitsversorgung eines abkuppelbaren Teils einer Beschichtungsanlage
US6837398B2 (en) Valve assembly for a fluid dispensing gun