CZ2004556A3 - Stohovací sloupec - Google Patents

Stohovací sloupec Download PDF

Info

Publication number
CZ2004556A3
CZ2004556A3 CZ2004556A CZ2004556A CZ2004556A3 CZ 2004556 A3 CZ2004556 A3 CZ 2004556A3 CZ 2004556 A CZ2004556 A CZ 2004556A CZ 2004556 A CZ2004556 A CZ 2004556A CZ 2004556 A3 CZ2004556 A3 CZ 2004556A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
handles
curved
stacking column
crank
axis
Prior art date
Application number
CZ2004556A
Other languages
English (en)
Inventor
Strobelágustav
Original Assignee
Mtsámaschinenbauágmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Mtsámaschinenbauágmbh filed Critical Mtsámaschinenbauágmbh
Publication of CZ2004556A3 publication Critical patent/CZ2004556A3/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65GTRANSPORT OR STORAGE DEVICES, e.g. CONVEYORS FOR LOADING OR TIPPING, SHOP CONVEYOR SYSTEMS OR PNEUMATIC TUBE CONVEYORS
    • B65G1/00Storing articles, individually or in orderly arrangement, in warehouses or magazines
    • B65G1/02Storage devices
    • B65G1/14Stack holders or separators
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65GTRANSPORT OR STORAGE DEVICES, e.g. CONVEYORS FOR LOADING OR TIPPING, SHOP CONVEYOR SYSTEMS OR PNEUMATIC TUBE CONVEYORS
    • B65G2201/00Indexing codes relating to handling devices, e.g. conveyors, characterised by the type of product or load being conveyed or handled
    • B65G2201/02Articles
    • B65G2201/0214Articles of special size, shape or weigh
    • B65G2201/0217Elongated

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • De-Stacking Of Articles (AREA)
  • Pile Receivers (AREA)
  • Iron Core Of Rotating Electric Machines (AREA)
  • Stacking Of Articles And Auxiliary Devices (AREA)
  • Details Of Rigid Or Semi-Rigid Containers (AREA)
  • Warehouses Or Storage Devices (AREA)

Description

Stohovací sloupec
Oblast techniky
Vynález se týká stohovacího sloupce pro uložení zboží nad nebo vedle klik, které se kolem prvních os otáčejí z klidové polohy do pracovní polohy, přičemž jednotlivé po sobě následující kliky jsou navzájem spřaženy pomocí nejméně jedné unášecí kulisy.
Dosavadní stav techniky
Takové stohovací sloupce jsou na trhu známy a dostupné v rozmanitém provedení. Například, stohovací sloupec pro uložení zboží tohoto druhu je znázorněn a popsán v dokumentu DE-196 47 578.3.
Také v tomto případě jsou kliky uspořádány nad sebou otočně se vzájemnými odstupy, přičemž otočné a výkyvné pohyby jednotlivých klik jsou synchronizovány pomocí unášecích kulis, aby se umožnil zpětný pohyb jednotlivých klik, zejména vyklopených klik.
Nevýhodou tohoto popsaného stohovacího sloupce je skutečnost, že bez dalších opatření není možné zmenšení rastru, to jest vzájemné vzdálenosti dvou klik, protože si navzájem překážejí vyvažovači tělesa jednotlivých klik a jednotlivé unášecí kulisy. Zejména v případě tenkých plochých předmětů by bylo výhodou, kdyby se do takových stohovacích sloupců mohlo uložit podstatně více předmětů. Za tímto účelem by se musel podstatně zmenšit zmíněný rastr.
Zmenšuje-li se rastr, dotýkají se navzájem například vyvažovači tělesa, takže jednotlivé kliky se nemohou příslušně pohybovat.
Čím menší je rastr, tím menší je vzdálenost mezi kruhovým otvorem a podlouhlým otvorem unášecí kulisy, takže lze dosáhnout jen určité velikosti rastru.
V jiném provedení stohovacích sloupců jsou vypuštěna vyvažovači tělesa, místo kterých jsou použity pružiny, kterými se jednotlivé kliky vracejí do výchozí polohy. Toto řešení je nákladné a spojeno s problémy, zejména co se týká síly pružin. Takové pružiny jsou citlivé a přemisťují skladované předměty snadno z oblasti působení klik, což je rovněž nežádoucí. Kliky také nejsou samosvorné.
Dokument DE-100 00 371 AI popisuje systém pro uložení
...·, «..rtiileí»;·· předmětů na stojato, ve kterém jsou jednotlivé kliky,. '>.· popřípadě háky pro uložení předmětů navzájem spojeny pomocí přímých tuhých unášecích kulis s podlouhlými otvory.
Dokument DE-94 08 344.4 popisuje kolenovou páku pro stohovací sloupec pro uložení zboží, zejména dílů karoserie,který obsahuje otočné nosné rameno, na kterém je připevněn pásek pro přidržování dílu karoserie.
Dokument DE-200 05 710 U1 popisuje kliku pro stohovací • · · · · · · · • « · · * ······· sloupce s vyvažovacím tělesem, které je vytvořeno přímo z vlastní kliky.
Dokument DE-196 41 270 Al popisuje zařízení pro stohování a transport dílců, přičemž jednotlivé kliky mají osy otáčení a jsou opatřeny čepy, které. zasahují do příslušných podlouhlých otvorů v boční kulise.
Úkolem vynálezu je proto nalezení takové konstrukce stohovacího sloupce uvedeného druhu, ve které budou odstraněny zmíněné nedostatky a která jednoduchým, levným a účinným způsobem umožní zmenšení rastru dvou vedle sebe nebo nad sebou navzájem uspořádaných klik. Má být také umožněna samosvornost vyklopených klik, nacházejících se v pracovní poloze. Stohovací sloupec má být kromě toho výrobně levný, provozně spolehlivý a má mít v provozu dlouhou životnost.
Podstata vynálezu
Uvedený úkol řeší a nedostatky známých řešení tohoto druhu do značné míry odstraňuje stohovací sloupec pro uložení zboží nad nebo vedle klik, které se kolem prvních os otáčejí z klidové polohy do pracovní polohy, přičemž jednotlivé po sobě následující kliky jsou navzájem spřaženy nejméně jednctyt unášecí kulisou, podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, · že pro zmenšení rastru sousedních klik je nejméně jedna unášecí kulisa zahnuta, zakřivena nebo vytvořena do oblouku.
Předmětem vynálezu je rovněž stohovací sloupec, pro . uložení zboží nad nebo vedle klik, které se kolem prvních os • · ·····« i» · · • · · · · • .· otáčejí z klidové polohy do pracovní polohy, přičemž jednotlivé po sobě následující kliky jsou navzájem spřaženy nejméně jednou unášecí kulisou, podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že pro zmenšení rastru sousedních klik je nejméně jedna unášecí kulisa zakřivena nebo vytvořena do oblouku v oblasti podlouhlého otvoru.
Předmětem vynálezu je také stohovací sloupec pro uložení zboží nad nebo vedle klik, které se kolem prvních os otáčejí z klidové polohy do pracovní polohy, přičemž jednotlivé po sobě následující kliky jsou navzájem spřaženy nejméně jednou, unášecí kulisou, podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že pro zmenšení rastru sousedních klik je na druhé ose v a/nebo vedle kliky uspořádáno nejméně jedno vyvažovači těleso.
Předmětem vynálezu je také stohovací sloupec pro uložení zboží nad nebo vedle klik, které se kolem prvních os otáčejí z klidové polohy do pracovní polohy, přičemž jednotlivé po sobě následující kliky jsou navzájem spřaženy nejméně jednou unášecí kulisou, podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že pro zmenšení rastru sousedních klik jsou jednotlivé kliky uspořádány v rámu v zákrytu ve středu, vlevo nebo vpravo, přičemž vždy v a/nebo vedle kliky je uspořádáno nejméně vyvažovači těleso.
t
Předmětem vynálezu je kromě toho také stohovací sloupec pro uložení zboží nad nebo vedle klik, které se kolem prvních os otáčejí z klidové polohy do pracovní polohy, přičemž „ „ ~ «η®*?.
jednotlivé po sobě následující kliky jsou navzájem spřaženy nejméně jednou unášecí kulisou, podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že pro zmenšení rastru sousedních klik a pro zmenšení vyvažovačích těles je v úložné ploše kliky vytvořeno nejméně jedno vybrání nebo otvor.
Je výhodné, jestliže unášecí kulisa je na jednom konci opatřena kruhovým otvorem a na druhém konci podlouhlým otvorem, přičemž kruhovým otvorem prochází druhá osa.
Klika je s výhodou opatřena držákem ve tvaru písmene U, skrze který prochází první osa otáčení a s odstupem s ní rovnoběžná druhá osa.
Držák kliky je s výhodou opatřen bočními stěnami, skrze které prochází první osa otáčení a druhá osa, přičemž každá z bočních stěn je opatřena dorazovým vybráním.
Unášecí kulisa má v průřezu s výhodou tvar pásku a v oblasti podlouhlého otvoru je provedena zakřiveně, přičemž oblast podlouhlého otvoru je v pracovní poloze zásluhou svého zakřiveného, zahnutého nebo obloukového tvaru přemístitelná z pracovní oblasti nad ní uspořádané další kliky.
f '
Je výhodné, jestliže podlouhlý otvor je od kruhového otvoru vytvořen ve vzdálenosti a unášecí kulisa je provedena zakřiveně, zahnutě nebo obloukově celá nebo od podlouhlého otvoru.
Je také výhodně, jestliže kruhovým otvorem unášecí prochází druhá osa pod ní uspořádané kliky a podlouhlým kulisy otvorem prochází druhá osa nad ní uspořádané kliky, přičemž zakřiveně, zahnutě nebo obloukově provedená oblast unášecí kulisy je zakřivena, zahnuta nebo obloukově vyklenuta směrem k zadní stěně rámu.
Konečně může být také výhodné, jestliže úložná plocha je skloněna vůči základové stěně držáku kliky.
Funkce stohovacích sloupců je podrobně popsána v dokumentu DE-196 47 578.3, na který se tento popis výslovně odvolává, takže zde lze vypustit podrobnější popis funkce.
Řešení podle vynálezu se týká konstrukce stohovacího sloupce pro uložení zboží, například plechů, vík motorového prostoru, blatníků a podobně, ve které se ukázalo být zvláště výhodným, jestliže unášecí kulisa, ve které je vytvořen kruhový otvor a podlouhlý otvor, je zakřivená, oblouková nebo zahnutá.
Tímto je zajištěno, že vzájemnou vzdálenost dvou sousedních klik lze podstatně zmenšit, prcuože zejména koncovou oblast unášecí kulisy, ve které je vytvořen podlouhlý otvor, lze přemístit z pracovní oblasti nad ní uspořádaný kliky. Zásluhou toho lze nejen zmenšit hmotnosti a rozměry, jednotlivých klik, nýbrž lze také podstatně zmenšit jejich rastr, takže do stohovacího sloupce lze uložit podstatně více. ......
plechů, popřípadě ve stohovacím sloupci uspořádat podstatně více klik. , ,
Dále se ukázalo být výhodným, jestliže vyvažovači tělesa ···· ·· ·· * • · · · · · • · · · · · · • · · · · ····· • · · · · · · ·· ·· ·· · • · ·.
•i4. A··:;--*· • ·♦' · '♦ • · ·* · ♦ jsou uložena v držácích klik a/nebo vedle držáků klik, přičemž do rámce vynálezu spadá i řešení spočívající v tom, že se takto uloží více vyvažovačích těles, aby se celkově zmenšil jejich průměr, popřípadě konstrukční rozměry. Takto lze rovněž zmenšit rastr jednotlivých nad sebou nebo vedle sebe navzájem uspořádaných klik.
Aby se také mohl zmenšit průměr a případně počet vyvažovačích těles, ukázalo se být výhodným, jestliže v úložné . ploše se vytvoří otvory a/nebo vybrání. Také zásluhou tohoto opatření lze zmenšit potřebné vyvažovači těleso, popřípadě vyvažovači tělesa, co se týká jejich konstrukčních rozměrů, průměru a podobně. Toto rovněž dále přispívá k tomu, aby se · mohl podstatně zmenšit rastr sousedních klik.
V řešení podle vynálezu se dále ukázalo být výhodným ’ opatření, pro které se požaduje samostatná ochrana a které spočívá v tom, že v bočních stěnách držáku kliky, zejména ve vnější hraně, se vytvoří dorazové vybrání, které ve vodorovné pracovní poloze kliky spolupracuje s dorazem. Také zásluhou tohoto dorazového vybrání lze zmenšit vzájemnou vzdálenost * sousedních klik.
- ZDo rámce vynálezu spadá také řešení spočívající v tom, že unášecí kulisa může být zejména v oblasti podlouhlého otvoru provedena jako oblouková, zahnutá nebo zakřivená. Vynález se však neomezuje na toto řešení, protože unášecí kulisa může být na způsob banánu nebo oblouku vyklenuta v celé své délce.
·· · • · • · « • ·· · »
Přehled obrázků na výkresech
Podstata vynálezu je dále objasněna na příkladech jeho provedení, které jsou popsány na základě připojených výkresů, které znázorňují:
- na obr. 1 schematicky znázorněný boční pohled na stohovací sloupec podle vynálezu;
- na obr
2a a 2b půdorysný pohled a boční pohled na unášecí kulisu podle vynálezu;
- na obr
3a až 3d různé použití ve pohledy na kliku podle vynálezu pro stohovacím sloupci;
- na obr
4a až 4d různé pohledy další kliky; a na další příklad provedení
- na obr
5a až 5d různé pohledy na držák kliky.
Příklady provedení vynálezu
Stohovací sloupec R podle vynálezu je podle obr. 1 opatřen řadou nad sebou nebo vedle sebe navzájem uspořádaných klik 1, které jsou v rámu 3, který má s výhodou průřez ve tvaru písmene U, uspořádány výkyvné kolem prvních os 2,přičemž držák 4 kliky 1 je ve vodorovné pracovní poloze úložné* plochy 5/16 přidržován dorazem 6 na rámu 3. Jednotlivé nad sebou navzájem uspořádané kliky 1, popřípadě držáky 4 klik 1, jsou dále opatřeny druhými osami 7, na kterých jsou zavěšena
FFFF FF ·· F F. F...··· '
F F ♦ · · · · « · * • F F F F F F . F ' ' F * * '
F F FFF FFFFFFF » ♦··>
FF · F ·F · FF F vyvažovači tělesa 8.
U předloženého vynálezu je přitom podstatné, že jednotlivé kliky 1, zejména nad sebou nebo vedle sebe uspořádané kliky 1, jsou mezi příslušnými druhými osami 6 navzájem spřaženy nejméně jednou unášecí kulisou 9.
U předloženého vynálezu se přitom ukázalo být mimořádně výhodným, jestliže unášecí kulisa 9, jak je naznačena na obr.
a ve zvětšeném měřítku znázorněna na obr. 2a a 2b, je · provedena zalomená, vyklenutá nebo zahnutá. Zásluhou toho se oblast 10 unášecí kulisy 9 přemístí z oblasti výkyvu nebo působení nad ní uspořádaného vyvažovacího tělesa 8 nad ní se nacházející kliky 1, ' zejména tehdy, když unášecí kulisa 9, zejména její oblast 10, směřuje k zadní stěně 11 rámu 3. Tato unášecí kulisa 9 se přemístí, popřípadě vykývne z pracovní7^7 oblasti nad ní uspořádaného vyvažovacího tělesa 8. Na obr,,,2a · a 2b je znázorněna unášecí kulisa 9, která je na jednom konci opatřena kruhovým otvorem 12 a na protilehlém konci ve vzdálenosti A podlouhlým otvorem 13, který končí v oblasti 10 na konci unášecí kulisy 9. Delší osa podlouhlého otvo^^J^^^ svírá přitom se základní částí unášecí kulisy 9 s výhodou ostrý úhel a.
Od určité vzdálenosti A, která může být menší nebo větší, může být podlouhlý otvor 13 proveden v rámci vynálezu ja^o
..... ’fc'· $$7 méně či více výrazněji obloukově zahnutý nebo zalomený. Toto· je u předloženého řešení podstatné, protože takto se oblast ”“10 na konci unášecí kulisy 9 přemístí z oblasti nad ní uspořádané kliky 1. Zásluhou toho pak lze podstatně zmenšit rastr T.
9999 ·« • · .0 ti-1 - -<·
9 9 9
9 9··9
9 9 · 9
- 10 Rastr T představuje vzdálenost mezi dvěma sousedními klikami
1. Takto lze dosáhnout rastru T, to jest vzájemné vzdálenosti dvou klik 1, popřípadě dvou sousedních úložných ploch 5 v pracovní poloze, menšího než 30 mm.
V příkladu provedení podle obr. 3d je znázorněna klika 1, která je opatřena držákem 4 přibližně ve tvaru písmene U, jehož bočními stěnami 14 prochází první osa 2. Do základové stěny 15 držáku 4 je vsazena úložná plocha 5/16, která je s touto základovou stěnou 15 pevně spojena nejméně jedním spojovacím prvkem 17.
Aby se mohla zmenšit velikost a/nebo počet vyvažovačích těles 8, která jsou uložena na druhé ose 7, a současně aby zůstala zachována velká, popřípadě široká úložná plocha 16, ukázalo se dále být v řešení podle vynálezu výhodným, jestliže se v úložné ploše 16 vytvoří nejméně jedno vybrání 18 a/nebo nejméně jeden otvor 19. Tímto se neovlivní nosnost úložné.*^5 plochy 16, podstatně se však sníží její hmotnost, což umožní. · zmenšení vyvažovačích těles 8. Jsou-li vyvažovači tělesa 8 menší, lze také zmenšit rastr T, to jest vzájemnou vzdálenost dvou nad sebou navzájem uspořádaných klik 1.
Jak je patrné zejména z obr. 3b a 3c, zasahuje- do
--v*4' podlouhlého otvoru 13 spodní unášecí kulisy 9 druhá osa 7 nad ní uspořádané kliky 1, přičemž na téže nebo na protilehlé straně držáku 4, jak je patrné z obr. 3b, výše popsaným způsobem navazuje další unášecí kulisa 9 zde neznázorněné výše uspořádané kliky 1, přičemž unášecí kulisa 9 je proti směru’ úložné plochy 16 obloukově zahnuta nebo zakřivena.
“V·»·*· · ···· ·· 99 9
9 9 9 9 9
9 9 9 9 9 9
999 9 9999
9 9 9 9 9 9
9 9 99 9 • · • · · • ····
- 11 Jak je patrné zejména z obr. 4a až 4d, je možné i jiné provedení kliky 1, které přibližně odpovídá již popsanému provedení. Rozdíl spočívá v tom, že její úložná plocha 16, jak je patrné zejména z obr. 4a a 4b, je skloněna pod úhlem β. Sklon úložné plochy 16 v úhlu β přitom může být kladný nebo záporný. Řešení podle vynálezu není v tomto směru omezeno. Klika 1 jinak sestává z výše popsaných součástí.
Na obr. 5a až 5b jsou mimo jiné znázorněny perspektivní pohledy na držák 4 kliky 1, který sestává ze základové stěny 15 a na ni navazujících bočních stěn 14, ve kterých jsou navzájem v zákrytu vytvořeny průchozí otvory 20, 21 pro uložení první osy 2 a druhé osy 7.
Dále se ukázalo být mimořádně výhodným, jestliže se gío , doraz 6, jak je tento naznačen na obr. 1 a 5c, vytvoří ve vnější hraně 23 boční stěny 14 dorazové vybrání 22, které přibližně odpovídá obvodu dorazu 6. Takto se dosáhne podstatně přesnějšího zastavení kliky 1 v její vodorovné pracpvril,,^ poloze, zásluhou čehož lze rovněž zmenšit rastr T, popřípadě
... ··:·. '·* ' celkovou vzájemnou vzdálenost dvou sousedních klik 1.
Zastupuje:
Ing.J.Chlustina
7/2.04.2004 ♦ o·· 99 99 9 99 9
9 9 9 9 9 9 9 9
9 9 9 9 9 9 9 9 9 9
999 9 9999 99 9 9999
9 9 9 9 9 « · · · • · · · · · * · · *

Claims (12)

1. Stohovací sloupec pro uložení zboží nad nebo vedle klik (1), které se kolem prvních os (2) otáčejí z klidové . polohy do pracovní polohy, přičemž jednotlivé po sobě následující kliky (1) jsou navzájem spřaženy nejméně jednou unášecí kulisou (9), vyznačující se t í m, že pro zmenšení rastru (T) sousedních klik (1) je hejméně jedna unášecí kulisa (9) zahnuta, zakřivena nebo vytvořena do oblouku.
2. Stohovací sloupec pro uložení zboží nad nebo vedle klik (1), které se kolem prvních os (2) otáčejí z klidové polohy do pracovní polohy, přičemž jednotlivé po sobě následující kliky (1) jsou navzájem spřaženy nejméně jednou unášecí kulisou (9), vyznačující se t í m, že pro zmenšení rastru (T) sousedních klik (1) je nejméně jedna unášecí kulisa (9) zakřivena nebo vytvořena do oblouku v oblasti (10) podlouhlého otvoru (13).
3. Stohovací sloupec pro uložení zboží nad nebo vedle klik (1), které se kolem prvních os (2) otáčejí z klidové polohy do pracovní polohy, přičemž jednotlivé po sobě následující kliky (1) jsou navzájem spřaženy nejméně jednou unášecí kulisou (9), vyznačující se tím, že pro zmenšení rastru (T) sousedních klik (1) je na druhé ose (7) v a/nebo vedle kliky (1) uspořádáno nejméně jedno vyvažovači těleso (8).
9 · ♦ ··· ·· • · · • · 9
9 9 9 • 9 9 9
99 99
9 9 9 9 9
9 9999 9
9 9
99 9
9 9 9
9 9 9
99 9
- 13
4. Stohovací sloupec pro uložení zboží nad nebo vedle klik (1) , které se kolem prvních os (2) otáčejí z klidové polohy do pracovní polohy, přičemž jednotlivé po sobě následující kliky (1) jsou navzájem spřaženy nejméně jednou unášecí kulisou (9), vyznačující se tím, že pro zmenšení rastru (T) sousedních klik (1) jsou jednotlivé kliky (1) uspořádány v rámu (3) v zákrytu ve středu, vlevo nebo vpravo, přičemž vždy v a/nebo vedle kliky (1) uspořádáno nejméně jedno vyvažovači těleso (8).
5. Stohovací sloupec pro uložení zboží nad nebo vedle klik (1), které se kolem prvních os (2) otáčejí z klidové polohy do pracovní polohy, přičemž jednotlivé po sobě následující kliky (1) jsou navzájem spřaženy nejméně jednou unášecí kulisou (9), vyznačující se tím, že pro zmenšení rastru (T) sousedních klik (1) a pro zmenšení vyvažovačích těles (8) je v úložné ploše (5/16) kliky (1) vytvořeno nejméně jedno vybrání (18) nebo otvor (19).
6. Stohovací sloupec podle nejméně některého z nároků 1 až
5, vyznačující se tím, že unášecí kulisa (9) je na jednom konci opatřena kruhovým otvorem (12) a na druhém konci podlouhlým otvorem (13) , přičemž kruhovým otvorem (12) prochází druhá osa (7) .
7. Stohovací sloupec podle nejméně některého z nároků 1 až
6, vyznačující se tím, že klika (1) jq opatřena držákem (4) ve tvaru písmene U, skrze který prochází první osa (2) otáčení a s odstupem s ní ... ·. n ···· ·« • · * 11
1 · · · · ♦ · · t · »
1111 11
1111 11 ··
11 9
1 11
1 111
11 * ·««* • 1 « » • 11 1 • · ♦ ···
- 14 rovnoběžná druhá osa (7).
8. Stohovací sloupec podle nároku 7, vyznačuj ící se tím, že držák (4) kliky (1) je opatřen bočními stěnami (14), skrze které prochází první osa (2) otáčení a druhá osa (7), přičemž každá z bočních stěn (14) je opatřena dorazovým vybráním (22).
9. Stohovací sloupec podle nejméně některého z nároků 6 až 8, vyznačující se tím, že unášecí kulisa (9) má v průřezu tvar pásku a v oblasti (10) podlouhlého otvoru (13) je provedena zakřiveně, přičemž oblast (10) podlouhlého otvoru (13) je v pracovní poloze zásluhou svého zakřiveného, zahnutého nebo obloukového tvaru přemístitelná z pracovní oblasti nad ní uspořádané další kliky (1).
10. Stohovací sloupec podle nejméně některého z nároků 6 až
9, v y z n ačující se tí m, že podlouhlý otvor (13) je od kruhového otvoru (12) vytvořen ve vzdálenosti (A) a unášecí kulisa (9) je provedena zakřiveně, zahnutě nebo obloukově ce nebo od podlouhlého otvoru (13).
11. Stohovací sloupec podle nejméně některého z nároků 6 ažlO, vyznačující se tím, že kr uhowiftggfe otvorem (12) unášecí kulisy (9) prochází druhá osa (7)
..V L «’*- * pod ní uspořádané kliky (1) a podlouhlým otvorem (13) prochází druhá osa (7) nad ní uspořádané kliky (1), přičemž zakřiveně, zahnutě nebo obloukově provedená <·· · * · · • · · · • · ···· • · 9
99 9 oblast (10) unášecí kulisy (9) je zakřivena, zahnuta nebo obloukově vyklenuta směrem k zadní stěně (11) rámu (3).
12. Stohovací sloupec podle nejméně některého z nároků 7 až 11, vyznačující se tím, že úložná plocha (5) je skloněna vůči základové stěně (15) držáku (4) kliky (1).
CZ2004556A 2001-10-25 2002-10-18 Stohovací sloupec CZ2004556A3 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10152046A DE10152046A1 (de) 2001-10-25 2001-10-25 Stapelsäule

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ2004556A3 true CZ2004556A3 (cs) 2004-08-18

Family

ID=7703284

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2004556A CZ2004556A3 (cs) 2001-10-25 2002-10-18 Stohovací sloupec

Country Status (8)

Country Link
US (1) US7210892B2 (cs)
EP (1) EP1438243B1 (cs)
AT (1) ATE325056T1 (cs)
CZ (1) CZ2004556A3 (cs)
DE (2) DE10152046A1 (cs)
ES (1) ES2260489T3 (cs)
HU (1) HUP0600240A3 (cs)
WO (1) WO2003035517A1 (cs)

Families Citing this family (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10152046A1 (de) 2001-10-25 2003-05-08 Mts Maschinenbau Gmbh Stapelsäule
DE10335592A1 (de) * 2003-07-31 2005-03-10 Mts Maschinenbau Gmbh Stapelsäule
DE10358151A1 (de) * 2003-12-10 2005-07-21 Mts Maschinenbau Gmbh Stapelsäule
DE102007031997B4 (de) * 2007-07-09 2011-02-17 Mts Maschinenbau Gmbh Stapelsäule zum Lagern von Lagergütern auf Klinken
DE202009002432U1 (de) 2009-02-20 2009-07-23 Mts Maschinenbau Gmbh Stapelsäule
ES2371187B1 (es) 2009-04-27 2012-11-05 Ma. Del Carmen Alonso Sarraga Mecanismo actuador, empleado en sistemas para el apilamiento de piezas sin contacto entre ellas
US8783675B2 (en) * 2009-09-30 2014-07-22 James R. Buck Apparatus having paired lifting members for separating stacked pallets
DE102009052126B4 (de) * 2009-10-05 2014-03-06 Mts Maschinenbau Gmbh Stapelsäule
BRPI1104563A2 (pt) * 2011-09-02 2013-08-13 Chung Kwo Tzuo conjunto de pinos de engate para sistema de travamento com ajuste horizontal de prateleiras, em display expositor
IT201700102029A1 (it) * 2017-09-12 2019-03-12 Ferrero Spa Colonna per attrezzature di impilaggio e trasporto di articoli sovrapposti
US10829318B2 (en) * 2018-06-26 2020-11-10 Caromation, Inc. Passive part stacker
KR20210001298A (ko) * 2019-06-27 2021-01-06 삼성전자주식회사 대차
PL243878B1 (pl) * 2019-09-04 2023-10-23 Mts Maschinenbau Gmbh Jednostka ładunkowa obsługiwana ręcznie lub za pomocą robotów z co najmniej jedną kolumną spiętrzającą do składowania ładunków
US11111078B2 (en) 2019-09-04 2021-09-07 Mts Maschinenbau Gmbh Manually or robotically operable load carriers with at least one stacking column for storing stored material
US11840438B2 (en) * 2021-03-24 2023-12-12 Besser Company Pallet transportation
DE102021122268A1 (de) 2021-08-27 2023-03-02 Frenell Gmbh Vorrichtung zum transport von stückgütern
DE102021212591A1 (de) * 2021-11-09 2023-05-11 Thyssenkrupp Ag Stapelsäule, Puffersystem mit Stapelsäule und Verfahren zum Anpassen eines Puffersystems

Family Cites Families (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2930053C2 (de) * 1979-07-25 1989-06-29 Bayerische Motoren Werke AG, 8000 München Vorrichtung zum Lagern von Teilen annähernd gleicher Form und Größe im Abstand übereinander, insbesondere zum Lagern von Blechen oder Blechformteilen
DE3505838A1 (de) * 1985-02-20 1986-08-28 Aluminium Walzwerke Singen Gmbh, 7700 Singen Vorrichtung zum halten und transportieren von montageteilen
US4712691A (en) * 1986-10-14 1987-12-15 Hans Grill Racking device
DE4020864A1 (de) * 1990-06-29 1992-01-09 Croon Lucke Maschinen Lagergestell
DE4133464A1 (de) * 1991-10-09 1993-04-15 Croon Lucke Maschinen Stapelsaeule zum lagern von lagergueter
DE4306474C2 (de) * 1993-03-02 1995-05-11 Ford Werke Ag Lager- und Transportgestell für Flächenbauteile
DE9408344U1 (de) * 1994-05-20 1994-09-22 Croon & Lucke Maschinenfabrik GmbH, 88512 Mengen Klinkenhebel für eine Stapelsäule zum Lagern von Lagergüter
DE19641270B4 (de) 1996-10-07 2004-12-16 Gerhard Weidner Vorrichtung zum Stapeln und Transportieren von Formteilen
DE19647578A1 (de) 1996-11-18 1998-05-20 Mts Maschinenbau Gmbh Stapelsäule zum Lagern von Lagergüter
DE19729444B4 (de) * 1997-07-09 2007-01-18 Mts Maschinenbau Gmbh Stapelsäule zum Lagern von Lagergütern
DE29803921U1 (de) * 1998-03-06 1998-08-13 Schambach, Peter, 13403 Berlin Stapelsäule zur Aufnahme einer Vielzahl von flächigen Werkstücken
DE29805178U1 (de) * 1998-03-21 1998-11-05 MTS Maschinenbau GmbH, 88512 Mengen Stapelsäulen
DE19831181C1 (de) * 1998-07-11 2000-03-16 Gerhard Weidner Vorrichtung zum Stapeln und Transportieren von Formteilen
US6223911B1 (en) * 1999-04-07 2001-05-01 Richfield Industries Frame rack
DE10000371C2 (de) * 1999-04-22 2001-03-29 Hartmut Struckhoff Rastersystem zur stehenden Aufnahme von Teilen
DE20005710U1 (de) * 2000-03-28 2000-10-19 F.EE GmbH Automation, 92431 Neunburg Klinkenhebel für Stapelsäulen
ES2208508T3 (es) * 2001-10-09 2004-06-16 Weidner, Wolfgang Columna de apilado para almacenar o transportar mercancias almacenadas.
DE10152046A1 (de) 2001-10-25 2003-05-08 Mts Maschinenbau Gmbh Stapelsäule

Also Published As

Publication number Publication date
HUP0600240A2 (en) 2006-07-28
DE50206696D1 (de) 2006-06-08
ATE325056T1 (de) 2006-06-15
ES2260489T3 (es) 2006-11-01
HUP0600240A3 (en) 2007-09-28
US7210892B2 (en) 2007-05-01
WO2003035517A1 (de) 2003-05-01
EP1438243A1 (de) 2004-07-21
DE10152046A1 (de) 2003-05-08
US20050035691A1 (en) 2005-02-17
EP1438243B1 (de) 2006-05-03

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ2004556A3 (cs) Stohovací sloupec
CA1324346C (en) Storing and transporting rack for body panels
JP3415425B2 (ja) ストッパシリンダ
EP2397050A3 (en) Wall proximity reclining chair with in-line linkage mechanism
US10206494B1 (en) Table frame for a table
TW200938472A (en) Apparatus for transferring sheet-type objects
CN101898703B (zh) 用于接收和进一步处理柔性平面物品的装置和方法
ES2245317T3 (es) Procedimiento y dispositivo para el transporte de productos planos.
CN113175615A (zh) 云台手柄和手持云台
CN218503826U (zh) 一种勺盖的自动装配设备
ES2410080T3 (es) Fiador de retención para un producto que se va a almacenar en una estantería de paso
ES2439718T3 (es) Transportador de rodillos con un separador de carga
JP2006508000A (ja) 回動式集積装置
USD589384S1 (en) Navigation system
EP0378630B1 (fr) Dispositif de retournement de feuilles une a une a une sortie automatique de feuilles
ES2280000T3 (es) Maquina herramienta con cadena de transporte.
CN107902391A (zh) 一种防止工件倾倒的推料机构
US20050061930A1 (en) Self-storing material-receptacle hanger system
EP1854658A3 (en) Improvements in or relating to seats
USD509693S1 (en) Back relief support cushion
CN101045333B (zh) 瓶体的把手组装装置
FR3069793B1 (fr) Dispositif pour alimenter un magasin de depilage en articles de courrier sur chant
EP3821760B1 (fr) Table-tableau comprenant un mécanisme de basculement
CZ13318U1 (cs) Klikový sloup ke skladování skladového zboží
JP2004237369A (ja) ワーク搬送ツール