CZ20021323A3 - Způsob výběru, přenosu a přehrávání hudebních skladeb účastníky digitálního mobilního komunikačního systému - Google Patents

Způsob výběru, přenosu a přehrávání hudebních skladeb účastníky digitálního mobilního komunikačního systému Download PDF

Info

Publication number
CZ20021323A3
CZ20021323A3 CZ20021323A CZ20021323A CZ20021323A3 CZ 20021323 A3 CZ20021323 A3 CZ 20021323A3 CZ 20021323 A CZ20021323 A CZ 20021323A CZ 20021323 A CZ20021323 A CZ 20021323A CZ 20021323 A3 CZ20021323 A3 CZ 20021323A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
database server
music
mobile communication
communication system
mobile
Prior art date
Application number
CZ20021323A
Other languages
English (en)
Inventor
Uwe Michel
Arthur Cyrankiewicz
Original Assignee
T-Mobile Deutschland Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by T-Mobile Deutschland Gmbh filed Critical T-Mobile Deutschland Gmbh
Publication of CZ20021323A3 publication Critical patent/CZ20021323A3/cs

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G06COMPUTING; CALCULATING OR COUNTING
    • G06FELECTRIC DIGITAL DATA PROCESSING
    • G06F16/00Information retrieval; Database structures therefor; File system structures therefor
    • G06F16/40Information retrieval; Database structures therefor; File system structures therefor of multimedia data, e.g. slideshows comprising image and additional audio data
    • GPHYSICS
    • G06COMPUTING; CALCULATING OR COUNTING
    • G06FELECTRIC DIGITAL DATA PROCESSING
    • G06F16/00Information retrieval; Database structures therefor; File system structures therefor
    • G06F16/60Information retrieval; Database structures therefor; File system structures therefor of audio data
    • G06F16/64Browsing; Visualisation therefor
    • GPHYSICS
    • G06COMPUTING; CALCULATING OR COUNTING
    • G06FELECTRIC DIGITAL DATA PROCESSING
    • G06F16/00Information retrieval; Database structures therefor; File system structures therefor
    • G06F16/60Information retrieval; Database structures therefor; File system structures therefor of audio data
    • G06F16/68Retrieval characterised by using metadata, e.g. metadata not derived from the content or metadata generated manually

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Theoretical Computer Science (AREA)
  • Multimedia (AREA)
  • Data Mining & Analysis (AREA)
  • Databases & Information Systems (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Library & Information Science (AREA)
  • Telephonic Communication Services (AREA)
  • Mobile Radio Communication Systems (AREA)

Description

ZPŮSOB VÝBĚRU, PŘENOSU A PŘEHRÁVÁNÍ HUDEBNÍCH SKLADEB ÚČASTNÍKY DIGITÁLNÍHO MOBILNÍHO KOMUNIKAČNÍHO SYSTÉMU
Oblast techniky
Vynález se týká způsobu výběru, přenosu a přehrávání hudebních skladeb účastníky digitálního mobilního komunikačního systému, přičemž v databázovém serveru je uložen velký počet hudebních skladeb v digitální formě.
Dosavadní stav techniky
Tyto takzvané Music-on-Demand-systémy a -poskytovatelé jsou dnes v internetu, spojeném s pevnou sítí, již známé, tzn. existují servery, ze kterých se mohou pomocí internetových technologií libovolné hudební tituly zavádět do osobního počítače a tam přehrávat, popř. se- mohou přenášet na separátní koncový přístroj, takzvaný MP3přehrávač a tam přehrávat.
Nevýhodou dosud známých systémů je, že se vyžaduje PC s internetovým přístupem, aby se mohlo přistupovat k databázovému serveru. Při použití MP3-přehrávačů je zapotřebí PC k meziukládání audiodat a k přenášení do MP3přehrávače. Dále není kvůli nutnosti PC možný přístup na server v každém okamžiku a na každém místě.
Patent Abstract of Japan, Vol 1999, No. 11164058 A uveřejňují způsob a systém výběru, přehrávání hudebních skladeb účastníky
11, & JP přenosu a mobilního
83976 (83976a)
PV 2002- 1323 ’ - - strana • •4 «4 4 * 4 ·
9 44444 44444· komunikačního systému, přičemž v databázovém serveru je uložen velký počet hudebních skladeb v digitální formě, databázový server se vyhledává a žádaná hudební skladba se vybírá mobilním koncovým přístrojem přes mobilní komunikační systém a vybraná hudební skladba se na způsob digitálních audiodat přenáší od databázového serveru přes mobilní komunikační systém na mobilní koncový přístroj a tam se přehrává.
Podstata vynálezu
Úkol vynálezu spočívá v tom, navrhnout způsob, který účastníkům mobilní radiotelefonní sítě jednoduchým způsobem umožňuje výběr a přehrávání hudebních skladeb přes jejich mobilní koncový přístroj při použití podpůrných funkcí mobilní radiotelefonní sítě.
Tento úkol se podle vynálezu řeší znaky, uvedenými v nezávislých patentových nárocích.
Vynález spočívá v tom, že databáze se vyhledává mobilním koncovým přístrojem přes mobilní komunikační systém a vybírá se žádaná hudební skladba, a že vybraná hudební skladba se přenáší od databáze přes mobilní komunikační systém na mobilní koncový přístroj a tam se přehrává.
V provedení podle nároku 1 je databázový server zapojen do infrastruktury mobilního komunikačního systému a může se vyhledávat přes přiřazenou adresu nebo telefonní číslo účastníka. Mobilním komunikačním systémem se uskutečňuje jednoznačná identifíkace/autentifikace účastníka pro přístup na databázový server, přičemž vyúčtování poplatků pro používání databázového serveru se uskutečňuje rovněž přes mobilní komunikační systém.
23976 (63976a)
PV 2002-1323 :: .♦ : «Pfavepa:»rr^na · · to · · · « · to · • · to ·· ···· ·· · * · ··· · · ····
Provedení podle nároku 2 navrhuje, že databázový server je zapojen do infrastruktury internetu a může se přes přiřazenou IP-adresu oslovovat účastníkem. To činí nutným přímý přechod od mobilního komunikačního systému, do internetu. Účastníkovi popř. mobilnímu koncovému přístroji se přiřazuje dočasná IP-adresa (IP: Internet Protocol) k používání databázového serveru, přičemž IP-adresa je spojena s identitou účastníka. Podle identity účastníka a IP-adresy s ní spojenou se může uskutečňovat jednoznačná identifikace/autentifikace účastníka pro přístup na databázový server pomocí mobilního komunikačního systému. Přitom se bere ΪΡ-Source-adresa od databázového serveru jako základ kontroly přístupového oprávnění účastníka. Také zde se uskutečňuje vyúčtování poplatků za používání databázového serveru přes mobilní komunikační systém.
Koncový přístroj, který kombinuje funkci mobilního terminálu (např. GSM Handy) s funkcí walkman/diseman, se v dalším označuje jako Mobile-Music-on-Demand koncový přístroj (MMOD-koncový přístroj) a nabízí následující výhody:
MMOD-koncový přístroj umožňuje, v porovnání např. s walkmanem, spontánní přístup k libovolně velkému repertoáru hudebních titulů a není omezen na jeden datový nosič (kazeta, CD) s omezeným hudebním repertoárem. Na rozdíl k dnešním MP3-přehrávačům není potřeba žádný dodatečný PC s internetovým přístupem, aby se mohlo přistupovat k databázovému serveru (MMOD-server). Odpadá nutnost meziukládání audiodat v PC a jejich přenos do MP3přehrávače.
MMOD-systém podle vynálezu, používá se mobilní radiotelefonní síť, který jedná jako přenosová síť pro
83976 (83976a)
PV 2002- 1323 : · ,·* · llpravena^trana » · · toto to··· toto · to· ··· toto toto·· hudební data a přitom nabízí podpůrné funkce (identifikace účastníka, zpoplatňovací funkce). MMOD-systém má následující přednosti vůči dnešnímu stavu techniky:
Mobilní radiotelefonní síť umožňuje jednoznačnou identifikaci/autentifikaci účastníka, jako podpůrnou funkci pro MMOD-server. Tím pro uživatele odpadá nutnost dodatečného přihlašování (uživatelské jméno/heslo) vůči MMOD-serveru. Autentifikace účastníka je důležitým předpokladem pro možnost ke zpoplatnění MMOD-služby a k personalizaci hudební nabídky. Přistup na MMOD-server se uskutečňuje mobilním způsobem, tzn. v každém okamžiku a na každém místě, kde existuje potřebné nutné pokrytí radiovým vysíláním.
Přednostní provedení vynálezu navrhuje, že hudební skladba se - podobně jako u musicboxu - přehrává bezprostředně v koncovém přístroji. Může se ale také navrhovat, že hudební skladba se ukládá v koncovém přístroji a nechá se přehrávat v libovolném pozdějším časovém okamžiku.
Aby se přenosové časy udržovaly krátké a využívala se omezená přenosová pásma dnešních mobilních radiotelefonních sítí, přenášejí se audiodata v komprimované formě.
Účastník tak může pomocí rozhraní koncové přístroječlověk-stroj (MMI) vybrat titul nebo tituly, které je možno následovně přehrávat a svůj výběr předává po mobilním komunikačním systému na databázový server.
Protože je použití služby spojeno s identitou účastníka, může se uživateli nabízet personifikovaný hudební seznam, ze kterého může vybírat žádané hudební tituly.
S3976 (83976a)
PV 2002-1323 ~ PHtavepajsiríqia ··♦ · · ···· ·· * ·· ·»· ·· ····
Mobilní radiotelefonní koncový přístroj k používaní služby zachovává funkci mobilního terminálu a funkci přehrávače pro hudební skladby, které jsou k dispozici v digitální formě. Koncový přístroj disponuje vhodným software prohlížeče, ve kterém je uložena URL nebo bezprostřední. IPadresa vybraného serveru.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude blíže vysvětlen prostřednictvím konkrétních příkladů provedení znázorněných na výkresech, na kterých představuje obr. 1 základní infrastrukturu k provádění způsobu podle vynálezu;
obr. 2 ozřejmuje tok zpráv při výstavbě spojení a přiřazování IP-adres.
Příklady provedení vynálezu
Celková infrastruktura MMOD-systému podle vynálezu se skládá podle obrázku 1 v podstatě z mobilního koncového přístroje 1, způsobilého pro MMOD, z mobilní radiotelefonní sítě 2 a MMOD-databázového serveru 2·
Výstavba spojení mezi koncovým přístrojem _1 a databázovým serverem 3 se vytváří jak následuje. Po zapnutí koncového přístroje 2 vytváří tento po uskutečněném přihlášení v mobilní radiotelefonní síti 2 automaticky, nebo z podnětu účastníka mobilní radiotelefonie, datové spojení 4 k vybranému databázovému serveru 3. V podstatě se může oslovit velký počet databázových serverů s hudebními tituly,
83976 (83976a)
PV 2002-1323 u
upravena «.rapa • · · · * · · ··· · ·«·« které se nechají vyvolat.
MMOD-koncový přístroj 2 obsahuje MMOD-prohlížeč, podobný dnes známým internetovým-www-prohlížečúm, ve kterém je uložena URL (Unified Ressource Locator, jako reprezentace IP-cílové adresy) nebo bezprostřední IP-adresa serveru 3_, který je možno vyhledat. Po automatickém startu prohlížeče se vytváří průběžná IP-Session mezi koncovým přístrojem 1^ a serverem 3. URL popř. IP-cílová adresa serveru 2 se nechá konfigurovat pomocí MMI koncových přístrojů (rozhraní člověk-stroj) uživatelem.
MMOD-server 3 je v internetu nepřidělený. Příslušně podle toho má mobilní radiotelefonní síť 2 v tomto scénáři přímý přechod do internetu. Spojení k internetu se může uskutečňovat např. známým způsobem při použití Wireless Application Protocol (WAP). Provozovatel mobilní radiotelefonní sítě jedná přitom jako Internet-ServiceProvider (ISP). Alternativně k tomu jsou také myslitelné scénáře, u kterých realizuje přechod do internetu již existující Internet-Service-Provider na zakázku provozovatele mobilní radiotelefonní sítě. V dalším se vychází zjednodušeně z toho, že provozovatel radiotelefonní sítě sám jedná jako ISP.
Podle obrázku 2 se při výstavbě spojení přiřazuje MMODkoncovému přístroji _1 IP-Source-adresa z oblasti provozovatele mobilní sítě (pozice 9). Tato IP-Source-adresa se přenáší na databázový server 2 (pozice 10) a následovně se bere MMOD-serverem 2 jako základ kontroly, zda účastník je oprávněn k přístupu na databázový server 2· Protože IPSource-adresa se přiděluje dynamicky provozovatelem mobilní sítě/ISP (od nynějška nazýván mobilní ISP), spravuje mobilní ISP poměr mezi IP-adresou a identitou účastníka. Tento poměr se ukládá v příslušné databázi 2 TAD v mobilní síti 2
83976 (83976a)
PV 2002- 1323
UQjtavejia^r^pa (databáze účastník/IP-adresa: TAD), která se může dotazovat MMOD-serverem 3.
Ve znázorněném scénáři se vychází z toho, že správa účastníků a správa příslušných oprávnění se uskutečňuje v MMOD-serveru 3, Mobilní sít 2_ přitom podporuje průběh identifikace/autentifikace účastníka, přičemž se MMODserveru 3 na základě IP-adresy dává k dispozici zabezpečená identita/identifikace účastníka na dotaz od TAD databáze 3 (viz. pozice 11) . Toto je zajímavé zejména v takových mobilních radiotelefonních sítích, které již provádějí implicitní autentifikací koncových přístrojů (např. GSM) a tím mohou účastníka jednoznačně identifikovat.
Alternativně k tomu se může uskutečňovat i správa autentifikačních parametrů (jména uživatele/heslo) v MMODserveru 3. V tomto případě existuje místo dotazování TADdatabáze _8 v mobilní radiotelefonní síti 2 přihlašovací procedury mezi koncovým přístrojem 1. a serverem 3. V tomto případě se přihlašovací data (jméno uživatele/heslo) zadávají v koncovém přístroji uživatelem a při výstavbě spojení se přenášejí k MMOD-serveru 3.
Poté, co se mezi koncovým přístrojem 1^ a serverem 3 vybudovalo IP-Session, jedná mobilní radiotelefonní síť 2 jenom ještě jako čistá transportní síť pro řídicí a hudební data. Další kommunikační tok existuje bezprostředně mezi aplikacemi v koncovém přístroji 1 a serverem 3.
Poté, co se v rámci výstavby spojení MMOD-serverem zjistila identita účastníka, nabízí se účastníkovi podle obrázku 1 nyní personalizovaný hudební adresář (pozice 5), ze kterého může následovně vybírat žádaný titul. Účastník obdrží možnost přizpůsobit znázornění hudebního adresáře (tzn. seznam hudebních titulů, které se nechají vyvolat) na
83976 (63976a)
PV 2002- 1323
- 0 - u&cavefiá strana *·· ·· » « · · ·· · ·· ··· »· ·*·· koncovém přístroji _1 podle svého vlastního přání. K tomu se účastníkovi např. nabízí příslušná www-stránka v internetu, která mu umožňuje provádět nutná nastavení a na MMOD-serveru 3 ukládat vlastní profil. Jako důsledek personalizování hudebního adresáře nalézá účastník na koncovém přístro-ji jL žádané uživatelské rozhraní.
Účastník vybírá ze zobrazeného seznamu hudebních titulu pomocí MMI koncových přístrojů titul nebo tituly, které je možno následovně přehrávat, a předává je k MMOD-serveru (pozice 6).
Vybrané hudební tituly se např. přenášejí kontinuálním způsobem od MMOD-serveru 3 přes mobilní radiotelefonní síť 2 do koncového přístroje _1 (pozice 7} a přednostně se přehrávají přímo koncovým přístrojem 1. Alternativně k tomu se mohou zavedená audiodata v koncovém přístroji _1 také meziukládat nebo alespoň ukládat do vyrovnávací paměti, aby se kompenzovala případná úzká místa přenosu v mobilní radiotelefonní síti nebo také, aby se hudební skladby poslouchaly cíleně teprve později.
Aby se dosáhlo přijatelné audiokvality u omezených šířek přenosového pásma dnešních mobilních radiotelefonních sítí, musejí se audiodata příslušně komprimovat. Běžnými způsoby jsou nyní MP3 nebo RealAudio.
Zastupuje:
Dr. Miloš Všetečka v.r.
83976 (83976a)
PV 2002- 1323
JUDr. Miloš vseiecra advokát
120 00 Praha 2, Hálkova 2 • kKV1 Ρχι βρ«·

Claims (5)

1. Způsob výběru, přenosu a přehráváni hudebních skladeb účastníky digitálního mobilního komunikačního systému, přičemž v databázovém serveru je uložen velký počet hudebních skladeb v digitální formě, databázový server (3) se vyhledává a žádaná hudební skladba se vybírá mobilním koncovým přístrojem (1) přes mobilní komunikační systém (2) a vybraná hudební skladba se na způsob digitálních audiodat přenáší od databázového serveru (3) přes mobilní komunikační systém (2) na mobilní koncový přístroj (1) a tam se přehrává, vyznačující se tím, že databázový server (3) je zapojen do infrastruktury mobilního komunikačního systému (2) a může se vyhledávat účastníkem přes přiřazenou adresu nebo telefonní číslo účastníka, že se uskutečňuje jednoznačná identifikace/autentífikace účastníka pro přístup na databázový server (3) přes mobilní komunikační systém (2), a že se vyúčtování poplatků pro používání databázového serveru (3) uskutečňuje rovněž přes mobilní komunikační systém (2).
2. Způsob výběru, přenosu a přehrávání hudebních skladeb účastníky digitálního mobilního komunikačního systému, přičemž v databázovém serveru je uložen velký počet hudebních skladeb v digitální formě, databázový server (3) se vyhledává a žádaná hudební skladba se vybírá mobilním koncovým přístrojem (1) přes mobilní komunikační systém (2) a vybraná hudební skladba se na způsob digitálních audiodat přenáší od databázového serveru (3) přes mobilní komunikační systém (2) na mobilní koncový přístroj (1) a tam se přehrává, vyznačující se tím, že mobilní komunikační systém (2) má přímý přechod do internetu, že databázový server (3) je zapojen do infrastruktury internetu a může se
16 83976 (83976a)
PV 2002-1323 cW3ve$a ptrapa
·..· · ' ϊ ϊ ί*; í ·· · ·· ··· ·· ··· přes přiřazenou IP-adresu oslovovat účastníkem, že účastníkovi popř. mobilnímu koncovému přístroji (i) se přiřazuje dočasná IP-adresa k používání databázového serveru (3), přičemž IP-adresa je spojena s identitou účastníka, že IP-Source-adresa se bere od databázového serveru (3) .jako základ kontroly přístupového oprávnění účastníka a že vyúčtování poplatků za používání databázového serveru (3) se uskutečňuje přes mobilní komunikační systém (2).
3. Způsob podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že hudební skladba se přehrává přímo v koncovém přístroj i (1) .
4. Způsob podle některého z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že hudební skladba se ukládá v koncovém přístroji (1) a nechá se přehrávat v libovolném
pozdějším časovém okamžiku. 5. Způsob podle některého z nároků 1 až 4, vy značující se tím, že audiodata se př enášej í v komprimované formě. 6. Způsob podle některého z nároků 1 až 5, vyznáčující se tím, že účastník vybírá pomocí
rozhraní člověk-stroj (MMI) koncového přístroje (1) hudební titul nebo tituly, které se mohou následovně přehrávat, a svůj výběr předává přes mobilní komunikační systém (2) na
databázový server (3) . 7. Způsob podle některého z nároků 1 a z 6, vyzná čující se tím, že účastníkovi se nabízí personalizovaný hudební seznam, ze kterého může vybírat žádané hudební tituly. 8. Mobilní radiotelefonní koncový přístroj
16 63976 (83976a)
P V 2002- 1323 : wrcv®·!8 í*a,3a ·*· * · ** * ·· ··· »· ···· k provádění způsobu podle některého z nároků 1 až 7, vyznačující se tím, že obsahuje funkce mobilního terminálu a funkce přehrávacího přístroje pro hudební skladby, které jsou k dispozici v digitální formě.
9. Mobilní radiotelefonní koncový přístroj podle nároku 8, vyznačující se tím, že obsahuje vhodný software prohlížeče, ve kterém je uložena URL nebo přímo IPadresa databázového serveru (1), který je možné vyhledat.
CZ20021323A 1999-10-15 2000-10-13 Způsob výběru, přenosu a přehrávání hudebních skladeb účastníky digitálního mobilního komunikačního systému CZ20021323A3 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19950001A DE19950001A1 (de) 1999-10-15 1999-10-15 Verfahren zur Auswahl, zur Übertragung und zum Abspielen von Musikstücken durch Teilnehmer eines digitalen Mobilkommunikationssystems

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ20021323A3 true CZ20021323A3 (cs) 2002-11-13

Family

ID=7925944

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20021323A CZ20021323A3 (cs) 1999-10-15 2000-10-13 Způsob výběru, přenosu a přehrávání hudebních skladeb účastníky digitálního mobilního komunikačního systému

Country Status (12)

Country Link
US (1) US7319856B1 (cs)
EP (1) EP1221241B1 (cs)
JP (1) JP2003511731A (cs)
CN (1) CN1158831C (cs)
AT (1) ATE306168T1 (cs)
AU (1) AU1849701A (cs)
CA (1) CA2385103C (cs)
CZ (1) CZ20021323A3 (cs)
DE (2) DE19950001A1 (cs)
ES (1) ES2250215T3 (cs)
PL (1) PL354081A1 (cs)
WO (1) WO2001028183A1 (cs)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FI20001570A (fi) 2000-06-30 2001-12-31 Nokia Corp Synkronoitu palveluntarjonta tietoliikenneverkossa
AU2002316435B2 (en) 2001-06-27 2008-02-21 Skky, Llc Improved media delivery platform
AU2004246547B2 (en) 2003-06-09 2008-10-30 Toku Pte Ltd System and method for providing a service
JP4229058B2 (ja) * 2004-12-10 2009-02-25 ヤマハ株式会社 端末装置および記録媒体
KR100628775B1 (ko) * 2005-09-02 2006-10-02 엘지전자 주식회사 이동통신단말기에서 통화중 엠피쓰리 재생음악 전송방법 및장치
NL1033365C2 (nl) * 2007-02-09 2008-08-12 Medavinci Dev B V Inrichting en werkwijze voor scheiden en analyseren van bloed.
US9640061B1 (en) * 2015-12-31 2017-05-02 Google Inc. Remote alarm hushing with acoustic presence verification

Family Cites Families (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4337726B4 (de) * 1993-11-05 2006-05-11 Daimlerchrysler Ag Musikabspieleinrichtung für ein Kraftfahrzeug
US7562392B1 (en) * 1999-05-19 2009-07-14 Digimarc Corporation Methods of interacting with audio and ambient music
JPH0946689A (ja) * 1995-07-28 1997-02-14 Hitachi Ltd 映像ソフト紹介システムおよび映像ソフト紹介方法
US6300880B1 (en) 1996-01-16 2001-10-09 Philips Electronics North America Corp. Multichannel audio distribution system having portable receivers
JPH09218689A (ja) * 1996-02-09 1997-08-19 Sumitomo Electric Ind Ltd オンデマンド演奏データ送信システム、そのセンタ装置及び端末装置
FI105308B (fi) 1996-12-30 2000-07-14 Nokia Mobile Phones Ltd Puhelimen soittoäänen ohjelmointi
JPH117290A (ja) 1997-06-16 1999-01-12 Taito Corp 移動通信体を利用した通信カラオケシステム
JPH11164058A (ja) 1997-11-26 1999-06-18 Hitachi Electron Service Co Ltd 携帯型音楽選曲視聴システム
JPH11213010A (ja) * 1998-01-29 1999-08-06 Planet Computer:Kk デジタルコンテンツの配信システム
DE19805409B4 (de) 1998-02-11 2005-06-16 Grundig Multimedia B.V. Virtuelle Audio- und/oder Videothek mit Fernzugriff
JP4632464B2 (ja) * 1998-03-06 2011-02-16 ソニー株式会社 記録再生装置及び方法、並びに記録再生システム
JPH11261625A (ja) * 1998-03-06 1999-09-24 Sony Corp 情報通信システム
DE29825146U1 (de) 1998-09-11 2005-08-18 Püllen, Rainer Teilnehmereinheit und System für einen Multimediadienst
US6728531B1 (en) * 1999-09-22 2004-04-27 Motorola, Inc. Method and apparatus for remotely configuring a wireless communication device

Also Published As

Publication number Publication date
CN1158831C (zh) 2004-07-21
DE19950001A1 (de) 2001-04-19
CA2385103A1 (en) 2001-04-19
WO2001028183A1 (de) 2001-04-19
US7319856B1 (en) 2008-01-15
EP1221241A1 (de) 2002-07-10
DE50011300D1 (de) 2006-02-16
PL354081A1 (en) 2003-12-15
AU1849701A (en) 2001-04-23
CN1379944A (zh) 2002-11-13
ATE306168T1 (de) 2005-10-15
EP1221241B1 (de) 2005-10-05
CA2385103C (en) 2011-08-02
JP2003511731A (ja) 2003-03-25
ES2250215T3 (es) 2006-04-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7853990B2 (en) Network connection system, network connection method, and switch used therefor
US6553219B1 (en) Mobile internet access system and method mapping mobile to internet service provider
CN101002446B (zh) 在混合电信网络中用于提供相关通信会话信息的方法和系统
CN101668325B (zh) 一种准入控制方法、设备及系统
JP5066608B2 (ja) Imsを用いたオペレータ提供ネットワークサービスの発見方法
US7181211B1 (en) Service discovery and service partitioning for a subscriber terminal between different networks
JP2003521158A (ja) 通信網内で情報を交換する方法と装置
US8774796B2 (en) System using international roaming-capable mobile communication network
JP2009540677A (ja) 発呼者装置向けユーザ・メッセージの配信
CN106657183A (zh) 缓存加速的方法及装置
CZ20021323A3 (cs) Způsob výběru, přenosu a přehrávání hudebních skladeb účastníky digitálního mobilního komunikačního systému
US8925040B2 (en) Preventing multiple backend calls at browser launch during mobile broadband provisioning
SE524733C2 (sv) Förfarande och system för återutsända mobila IP-tjänster i ett telekommunikationssystem
JP2004166226A (ja) 端末ユーザからコンテンツ・サービスへのオンライン・アクセスを制御する方法及びシステム
FI108390B (fi) Põõtelaitteen palvelukomponenttien hallinta
US7508786B2 (en) Mobile communication system and method for exchanging data between mobile communication terminals using packet data communication
CN101651941B (zh) 一种家乡代理集群系统及其部署方法
KR100637555B1 (ko) 모바일 인스턴트 메시지 서비스의 배경음악 제공방법
KR101165044B1 (ko) 통화관련 음원 제공 시스템 및 방법
KR20080018564A (ko) 콘텐츠 다운로드 시스템 및 콘텐츠 서버 시스템 및운용방법
EP2098084A1 (en) Integrated support for internet service providers
JP2003244206A (ja) エリア情報管理システムおよび管理方法、ならびにロケーションエージェントとその通信方法、ならびにそのプログラムと記録媒体
KR101212131B1 (ko) Sms를 이용한 주소 변경 서비스 방법 및 시스템
GB2433001A (en) Providing media content service to telecommunications devices
KR20020032849A (ko) 선택적 멀티 캐스팅의 이동통신 시스템 및 그 운용방법