CZ2001737A3 - Plachtová konstrukce - Google Patents

Plachtová konstrukce Download PDF

Info

Publication number
CZ2001737A3
CZ2001737A3 CZ2001737A CZ2001737A CZ2001737A3 CZ 2001737 A3 CZ2001737 A3 CZ 2001737A3 CZ 2001737 A CZ2001737 A CZ 2001737A CZ 2001737 A CZ2001737 A CZ 2001737A CZ 2001737 A3 CZ2001737 A3 CZ 2001737A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
roof
carriage
profile
structure according
roller
Prior art date
Application number
CZ2001737A
Other languages
English (en)
Inventor
Dieter Fliege
Roger Remmel
Josef Drasch
Original Assignee
Edscha Lkw-Schiebeverdecke Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Edscha Lkw-Schiebeverdecke Gmbh filed Critical Edscha Lkw-Schiebeverdecke Gmbh
Priority to CZ2001737A priority Critical patent/CZ2001737A3/cs
Publication of CZ2001737A3 publication Critical patent/CZ2001737A3/cs

Links

Landscapes

  • Tents Or Canopies (AREA)

Abstract

Řešení se týká plachtové konstrukce pro karosérii vozidel a kontejnery, která má střešní podstavec, jenž přepíná délku ložného prostoru, je podepřen prostřednictvím vystupujících podpěr (1) proti vozidlovému podvozku (3) a má podepřené podélné pásy (4). Nejméně jedna střešní oblast střechy přesahující plachtu (5), je unášena prostřednictvím vzpěr (8) podepřených na obou koncích prostřednictvím válečkových vozíků (6) posuvné v podélném směru vozidla na podélných pásech (4) střešního podstavce a u které navzájem sousední vzpěry (8) v oblasti obou podélných stran střechy jsou prostřednictvím vždy jednoho úložného elementu (9) pro plachtu (5) spojeny mezi sebou tak, že zmenšení odstupu mezi dvěma sousedními vzpěrami (8) vede ke zvrásnění plachty (5) směrem vzhůru. Válečkové vozíky (6)jsou spojeny jednak s úložnými elementy (9) pro plachtu (5) a jednak s dříky vzpěr (8) výlučně prostřednictvím vzájemného tvarově pevného záběru.

Description

Plachtová konstrukce
Ob Sbili-Σ
Vynález se týká plachtové konstrukce pro karosérie vozidel. a kontejnery se střešním podstavcem, který přepíná délku ložného prostoru, je podepřen prostřednictvím vystupujících podpěr proti vozidlovému podvozku a má podepřené podélné pásy, přičemž nejméně jednu střešní oblast střechy přesahující plachta je unášena prostřednictvím vzpěr podepřených na obou koncích prostřednictvím válečkových vozíků posuvně v podélném směru vozidla na podélných pásech střešního podstavce a u které navzájem sousední vzpěry v oblasti obou podélných stran střechy jsou prostřednictvím vždy jednoho úložného elementu pro plachtu spojeny mezi sebou tak, že zmenšení odstupu mezi dvěma sousedními vzpěrami mezi sousedními vzpěrami vede ke zvrásnění plachty směrem vzhů ru.
Dosavadní stav_techniky
Ve spise CH-A-13O 218 je popsána střecha, u které jsou vzpěry podpírající střešní plachtu podél obou podélných stran střechy navzájem spojeny prostřednictvím úložných elementů pro střešní plachtu, které jsou vytvořeny prostřednictvím podélných úseků plochého pásového materiálu z polotuhého materiálu a jsou uspořádány v podstatě v rovině střechy s horními podélnými pásy střešního podstavce, přičemž tyto úseky pásového materiálu jsou na svých obou koncích upevněny vždy prostřednictvím nýtů na sousedních vzpěrách neuvolnitelně a jsou opatřeny předem stanovenými kloubovými čarami. Při sesunutí střechy se vyklopí v důsledku zmenšení odstupů mezi sousedními vzpěrami úseky pásového materiálu směrem vzhůru a způsobí tak poskládání střešní plachty.
• · · ·
Kloubové čáry úložných elementů jsou přitom navzájem rovnoběžné a jsou nasměrovány kolmo k podélnému protažení horních podélných pásů střešního podstavce. Pro výrobu spojení úložných elementů, vytvořených z polotuhého materiálu, se vzpěrami jsou nutné značné technické a ekonomické náklady.
Ve spise FR-A-2 162 703 je popsána sesunutelná střecha pro motorová vozidla, u které se pro odstranění problému prokluzování nebo sevření střešní plachty na horních podélných pásech střešního podstavce navrhuje upevnit na bočních oblastech střechy přiřazená a směrem dolů nasměrovaná ohnutí vzpěr vytvorit/pro upevnění pásu z polotuhého materiálu, který při sesouvání střechy vynutí navenek nasměrované poskládání střešní plachty a tak má vyloučit poškození plachty při otevírání a uzavírání střechy. Fro výrobu spojení úložných elementů, vytvořených z polotuhého materiálu, se vzpěrami, jsou potřebné podstatné technické a ekonomické náklady.
Podle staršího, předem nezveřejněného návrhu přihlašovatele se navrhuje, aby z polotuhého materiálu sestávající úložné elementy byly trvale upevněny prostřednictvím přídržných plechů a nýtů nikoli na vzpěrách, ale na válečkových vozících, které podpírají vzpěry na podélných pásech střešního podstavce a samy o sobě jsou jako zvláštní součásti nákladně zhotovitelné. Fro odlehčení upevňovacích prostředků, zejména nýtů, které spojují úložné elementy se vzpěrami, jsou čelním koncům úložných elementů napříč k jejich podélnému směru nasměrované a ke každé vzpěře přiřazené opěry, takže tažné a tlačné síly, které se vytvářejí při průhybu úložných elementů při otevírání a uzavírání střechy, jsou zachycovány těmito operami, a tak nejsou upevňovací prostředky zatěžovány silami, čímž se zabrání vytržení úložných elementů v oblasti upevňovacích prostředků.
• · «'·» ··♦· • ·
Podstata_vynálezu
Vynález si klade za úkol vytvořit plachtovou konstrukci uvedeného typu tak, aby bylo umožněno jednoduché spojení úložných elementů se vzpěrami, případně s válečkovými vozíky.
Tento úkol se řeší u plachtové konstrukce uvedeného druhu tím, že válečkové vozíky jsou spojeny jednak s úložnými elementy pro plachtu a jednak s dříky vzpěr výlučně prostřednictvím u vzájemného tvarově pevného záběru.
Výlučné spojení podle vynálezu všech částí vzpěry a současně také u úložných elementů prostřednictvím tvarově pevného záběru umožňuje nepoužívat pro jednotlivé součásti průchozí upevňovací prostředky jako šrouby nebo nýty a vede ke snížení potřebných výrobních nákladů. Tak se celkově zlevní výroba vzpěr. Navíc vede vytvoření vzpěr a válečkových vozíků, jakož i úložných elementů, u kterých nejsou potí’ebné podle vynálezu zvláštní upevňovací prostředky, ke snížení celkově potřebných jednotlivých součástí při současně výhodně poskytnuté možnosti pro vyrovnání různých délek vzpěr. Dále vytváří tvarově pevné spojení válečkových vozíků jednak s úložnými elementy a jednak s dříky vzpěr spojení, které lze demontovat s nepatrnými náklady a které připouští rychlou výměnu válečkového vozíku, pokud to požadují například úložná poškození podpěrných válečků. Nepoškozené části potom mohou být opět použity.
U výhodného provedení válečkového vozíku, který je spo jitelný se vzpěrou vytvořenou s dříkem vzpěry z jednoduchého dutého profilového úseku, se předpokládá, že podvozek válečkového vozíku je vytvořen dvoudílný a že obě části podvozku válečkového vozíku jsou navzájem spojeny prostřed« « · · · « · · • φ <· φ φ * «φφ* φφφ ΦΦΦΦ ·· φφ ···« ·· ·· φφ
- 4 nictvím vzájemného tvarově pevného záběru. První část je přitom vytvořena pro obklopení horního podélného pásu a je vytvořena zejména s válečky pro přemistování podél pojízdných kolejniček upravených v podélném pásu. Druhá část slouží pro spojení s dříkovou částí vzpěry a jedna z obou částí nebo obě části společně s výhodou drží konce úložných elementů.
Podle výhodného provedení se předpokládá, že první část podvozku válečkového vozíku je vytvořena prostřednictvím pojízdné kolejničky horního podélného pásu střešního podstavce ve tvaru třmenu, který obklopuje a unáší podpěrné válečky a vodicí válečky válečkového vozíku plechovým tvarovým tělesem a druhá část podvozku válečkového vozíku je vytvořena svými koncovými volnými rameny první část válečkového vozíku částečně a kleštovitě obklopující a se záběrovou oblastí uspořádanou ve vodorovném průmětu ve tvaru písmene U do dutého profilu dříku vzpěry zasahující plechovou poskládanou částí. Výlučně pevného tvarového spojení nejprve obou částí podvozku válečkového vozíku se s výhodou dosáhne tím, že kleštovitě obklopující plechová poskládaná druhá část přesahuje prvním ramenem profilové dno a druhým ramenem z hlediska střechy uvnitř upravenou větev ve tvaru třmenu vytvořené první části podvozku válečkového vozíku. Jednoduchá montáž a snadno obnovitelná demontáž je s výhodou zabezpečena tím, že kleštovitě obklopující plechová poskládaná druhá část je na volných koncích obou svých ramen opatřena vždy jedním okrajovým ohnutím a svým na prvním ramenu uspořádaným okrajovým ohnutím zabírá do drážkového vybrání v profilovém dnu ve tvaru třmenu vytvořené první části a svým na svém druhém ramenu uspořádaným okrajovým ohnutím obklopuje volnou hranu vzhledem ke střeše uvnitř upravené větve ve tvaru třmenu vytvořené první části podvozku válečkového vozíku. Protože kleštovitá druhá část • · · · · · >··· · · · • · « · · · to · · · · ς · \ · ι ϊ :
• toto toto ♦ · « · ·
94» ···· ·· ·· ·* ··» podvozku válečkového vozíku je na jedné straně vytvořena jako plechová poskládaná část a tím je nejméně ve své záběrové oblasti ve tvaru písmene U v určitém obvodu vytvořena pružně, jsou obě třmenová a pfcvní část částečně obklopující ramena druhé části při zavedení jejich záběrové oblasti do dutého profilového úseku vytvářejícího dříkovou část vzpěry nucené pohybována směrem k sobě a tím je zajištěn tvarově pevný záběr okrajových ohnutí volných konců jejich obou ramen s protilehlými tvary na první třmenové části pod vozku válečkového vozíku.
ÓčeLně se pro tvarově pevné spojení nosných částí podepření pro plachtu plachtové konstrukce dále předpokládá, že sousední vzpěry, případně válečkové vozíky dosedají navzájem spojujícími, vždy z pásu polotnhého materiálu sestávajícími úložnými elementy svými koncovými oblastmi vždy částečně na ve tvaru třmenu vytvořenou první část podvozku válečkového vozíku a nejméně v podélném směru podvozku válečkového vozíku jsou podepřeny na vzhůru vyhnutých oblastech profilového dna první části. Při přemístění válečkových vozíků, které způsobí zmenšení odstupu dvou válečkových vozíků, je mezi oběma válečkovými vozíky upravený a na nich držený úložný element ohnut směrem vzhůru společně s na něm uloženou plachtou.
Zabezpečení řádného vzájemného dosednutí úložných elementů a podvozku válečkového vozíku se dosahuje s výhodou tím, že koncové oblasti úložných elementů dosedající na pro filové dno jsou přesahovány prvním ramenem kleštovitě obklo pu jící plechové poskládané druhé části. i\íimo plechové poskládané části, která zajištuje tvarově pevné podepření v podélném a v příčném směru a upnutí prostřednictvím prvního ramene, je z hlediska spojení úložných elementů se vzpěrami případně válečkovými vozíky, přídavně možné přivést do tva • 9 · · · · 9
9
Λ 9
9 4
9 9 4 «4 494« 49 rove pevného záběru úložné elementy sestávající z pásů polotuhého materiálu prostřednictvím vybrání vytvořených v koncových oblastech dosedajících na profilové dno ve tvaru třmenu vytvořené první části podvozku válečkového vozíku, a to v koncových oblastech, s komplementárně vytvořenými, v profilovém dnu ve tvaru třmenu vytvořené první části podvozku válečkového vozíku vytvořených, případně vyříznutých a směrem vzhůru vyhotovených volných průstřihů. Přitom může volitelně procházet volnými průstřihy jen jeden úložný element nebo volitelně také jedno vybrání v prvním ramenu druhé části.
Celkově směřuje v předcházejícím popsané spojení úložných elementů s válečkovými vozíky k tomu, že jednak podélné okraiové oblasti a jednak příčné okrajové oblasti koncových oblastí úložných elementů dosedající na profilové dno první části jsou jak v podélném směru, tak také v příčném směru válečkového vozíku současně drženy na vzhůru okulacených oblastech profilového dna prostřednictvím je přesahujícího prvního ramene plechové poskládané druhé části a jsou zde nucené drženy ve tvarově pevném záběru.
Pro výrobu spoje mezi válečkovým vozíkem a mezi dutým profilovým úsekem vytvářejícím dříkovou část vzpěry se s výhodou předpokládá, že ve vodorovném průmětu ve tvaru písmene U uspořádaná záběrová oblast například kleštovitě vytvořené plechové poskládané druhé části podvozku válečkového vozíku, je ve své záběrové poloze v dutém profilu dříku vzpěry zajištěna prostřednictvím pružinové zástrčky, která svým zástrčkovým kolíkem prochází vybráním v nejméně jedné z oblastí mezi profilovanými rameny záběrové oblasti nejméně částečně přesahující záhyb jednoho profilovaného ramene záběrové oblastí a vybráni v navzájem protilehlých profilových stěnách dutého profilu, vytvářejícího část dři» · »· · ·
- 7 ku vzpěry. Tato pružinová zástrčka vytváří spolehlivý tvarový uzávěr a mimoto může být opět snadno uvolněna.
výhodou je v podélném úseku druhého profilu, vytvářejícím dřík vzpěry, v jeho podélném směru upraveno více za sebou uspořádaných vybrání přiřazených k pružinové zástrčce. Z tohoto výhodného provedení spojení válečkových vozíků s dutým profilem vytvářející dříkovou část vzpěry se vytváří možnost spojit válečkové vozíky s dříkovou částí vzpěry tak, že válečkové vozíky mohou být upevněny na dutém profilovém úseku vytvářejícím dříkovou část vzpěry s různými odstupy k jejich koncům, což umožňuje při využití jednotného délkového přířezu dutého profilového materiálu a současně jednotně vytvořených válečkových vozíků používat rozpěry pro různé šířky plachtových střech.
Další výhody a znaky vynálezu vyplývají z následujícího popisu a ze závislých patentových nároků.
_°bráz ků_ na _yý křesech
Vynález je v dalším podrobněji vysvětlen na podkladě výhodného příkladu provedení ve spojení s výkresovou částí.
Na obr. 1 je znázorněn axonometrický pohled na užitkové vozidlo opatřené skládatelným příkladem provedení plachtové konstrukce podle vynálezu.
Na obr. 2 je v půdoryse znázorněn výřez vzpěry plachtové konstrukce z obr. 1 a úložných elementů spojujících vzpěru se sousedními vzpěrami, jakož i válečkového vozíku spojujícího úložné elementy se vzpěrou.
Na obr. 3 je znázorněn podélný řez konstrukční jednot-
«9 9« • 9 9 9 9· 9999 99 9 9 9 9 · 9 9
9 · • 9 9 • < 9 9
9 9 9 9 9· 9 9 9 9 9 9 9 9
kou složenou z válečkového vozíku a vzpěry z obr. 2.
Na obr. 4 je znázorněn příčný řez válečkovým vozíkem v rovině podle čáry IV - IV na obr. 3.
Na obr. 5 je znázorněn příčný řez spojovací oblastí mezi válečkovým vozíkem a vzpěrou v rovině podle čáry V - V na obr. 3.
Na obr. 1 schematicky znázorněná, poskládátelná plachtová konstrukce má mimo jiné střešní podstavec s horními podélnými pásy 4, které přecházejí přes délku ložného prostoru a které jsou podepřeny prostřednictvím nosných podpěr J_ a klaníc 2 proti vozidlovému podvozku 3, přičemž plachta 5, která přesahuje nejméně přes oblast střechy, je unášena prostřednictvím vzpěr 8, které přesahují přes šířku ložné plochy a které jsou podepřeny prostřednictvím válečkových vozíků 0 v podélném směru vozidla posuvně na podélných pásech 4 střešního podstavce. Válečkové vozíky 6 sousedních vzpěr 8 jsou v oblasti obou podélných stran střechy mezi sebou navzájem spojeny prostřednictvím z polotuhého materiálu sestávajícího úložného elementu 9 pro plachtu 5, a to tak, že zmenšení odstupu mezi dvěma sousedními vzpěrami 8, případně válečkovými vozíky 6 v této oblasti vede ke smě rem vzhůru nasměrovanému poskládání plachty 5.
Podvozek válečkového vozíku 6 je proveden vždy dvoudílný a sestává, jak je to dobře patrno zejména z obr. ó, z první části 14. která třmenově obklopuje pojízdné kolejničky 10 a 11 horního podélného pásu 4 střešního podstavce, unáší podpěrné válečky 12 a vodicí válečky 13 válečkového vozíku 0 a je vytvořena jako plechová část, jakož i ze dru9 • · · · β« »·«· ·« ···« * · · c · · «· * · * · 4 9 4 4 9
4 4 9 9 4 4 4 · · ·· ···· 99 44 94 444 hé části 17. která je z poskládaného plechu, která částečně svými volnými konci kleštovitě obklopuje první část 14 a která zasahuje do ve vodorovném průmětu ve tvaru písmene U uspořádanou záběrovou oblastí 15 do dutého profilu 16 dříku vzpěry 8.
Kleštovitá plechová poskládaná druhá část 17 přesahuje prvním ramenem 18 profilové dno 19 a druhým ramenem 26 z hlediska střechy uvnitř upravenou větev 21 třmenové první části 14 podvozku válečkového vozíku 6. Kleštovitá plechová poskládaná druhá část 17 je na volných koncích svých obou ramen 18 a 26 opatřena vždy jedním okrajovým ohnutím 22. případně 23 a zasahuje svým na prvním ramenu 18 uspořádaným okrajovým ohnutím do drážkového vybrání 24 v profilovém dnu 19 třmenové první části 14 podvozku válečkového vozíku 6. Svým na druhém ramenu 20 uspořádaným okrajovím ohnutím 23 obklopuje kleštová plechová poskládaná druhá část 17 podvozku válečkového vozíku 6 volnou hranu 25 z hlediska střechy uvnitř upravené větve 21 třmenové první části 14 podvozku válečkového vozíku 6.
Sousední vzpěry 8, případně válečkové vozíky 6 mezi sebou spojující, vždy z pásu polotuhého materiálu sestávající úložné elementy 9, dosedají, jak je to dobře patrno z obr. 2, svými koncovýipi oblastmi 26 a 27 vždy prostřednictvím části jejich šířky a délky na profilové dno 19 třmenové první části 14 podvozku válečkového vozíku 6 a jsou v podélném směru podepřeny na směrem vzhůru ohnutých oblastech 28 profilového dna 19. V příčném směru podvozku válečkového vozíku 6 jsou koncové oblasti 26 a 27 podepřeny prostřednicí vím oblasti 29 ramene profilového dna 19. Na profilovém dnu 19 uložené koncové oblasti 26 a 27 jsou v přesahu prvního ramene 18 kleštovitě obklopující plechové poskládané druhé *
části 17. Úložné elementy 9 jsou na svých na profilové dno • · ·· ·« ·· · · « · *«·· ♦ · · · · ·
Β» 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9
9999 99 99 99 999
- ΙΟ 19 dosedajících koncových oblastech 26 a 27 přídavně opatřeny vybráními 30, se kterými jsou ve tvarově pevném záběru komplementárně uspořádané, v profilovém dnu 19 vyříznuté a vzhůru nasměrované volné průstřihy 31. Tak jsou vybrání 30, upravená v koncových oblastech 26 a 27 dosedajících na profilové dno 19 třmenové první části 14 držena jednak vzhůru nasměrovanými volnými průstřihy 31 profilového dna 19 a jednak podélné a příčné okrajové oblasti koncových oblastí 26 a 27 dosedajících na profilové dno 19 současně a nucené držena ve tvarově pevném záběru jak v podélném směru, tak také v příčném směru podvozku válečkového vozíku 6 na směrem vzhůru ohnutých oblastech 28 a 29 profilového dna 19, a to prostřednictvím je přesahujícího prvního ramene 18 kleštovitě obklopující plechové poskládané druhé části 17. Úložné elementy 9 také mohou mít jednu nebo dvě kloubové Čáry, které podporují střechu při sklápění směrem vzhůru.
Ve vodorovném průmětu ve tvaru písmene U uspořádaná záběrová oblast 15 kleštovitě vytvořené plechové poskládané druhé části 17 podvozku válečkového vozíku 6 je zajištěna, jak je to dobře patrno z obr. 5, ve své záběrové poloze v dutém profilu 16 dříku vzpěry 8 prostřednictvím pružinové zástrčky 32, přičemž tato pružinová zástrčka 32 svým zástrčkovým kolíkem 33 současně prochází skrz vybrání 34 v oblasti mezi oběma profilovanými rameny 35 a 3b, a to do oblasti záhybů 37 částečně přesahujících jedno profilované rameno 35 záběrové oblasti 15, jakož i vývrtová vybrání v navzájem protilehlých profilových stěnách dutého profilu 16. vytvářejícího dříkovou část vzpěry 8. Kolmo vzhledem k hornímu profilovanému ramenu 35 ve tvaru písmene U vytvořené záběrové oblasti 15 odstavené, oblast mezi oběma profilovanými rameny 35 a 36 záběrové oblasti 15 částečně přesahující záhyby 37 jsou s výhodou opatřeny více v řadě za sebou uložené uspořádanými vybráními 34, aby • · · · 4 4 4· · 4 «· « • 44» 4 4 · · · · 4 • · 4 4 4 4 4 4 4 • 4 «444 «444 4 • 44 · 9 4 » 4 « 4 » 4·4· 44 · 4 ·· 4 44
- II bylo možné válečkové vozíky 6 s různými odstupy k jejich koncům upevnit na úseku dutého profilu 16. který vytváří dříkovou část vzpěry 8.
'PL/ 73/ — 2-oq • · 4 4 44 f 4444 4 9 4 '
4 4 9 4 4 4 4 9 4 9
4 4 44 4 4 9 44 · *

Claims (11)

  1. PATENTOVÉ NÁROKť
    1. Plachtová konstrukce pro karosérie vozidel a kontejnery se střešním podstavcem, který přepíná délku ložného prostoru, je podepřen prostřednictvím vystupujících podpěr (1) proti vozidlovému podvozku (3) a má podepřené podélné pásy (4), přičemž nejméně jednu střešní oblast střechy přesahující plachta (5) je unášena prostřednictvím vzpěr (8) podepřených na obou koncích prostřednictvím válečkových vozíků (6) posuvně v podélném směru vozidla na podélných pásech (4) střešního podstavce a u které navzájem sousední vzpěry (8) v oblasti obou podélných stran střechy jsou prostřednictvím vždy jednoho úložného elementu (9) pro plachtu ló) spojeny mezi sebou tak, že zmenšení odstupu mezi dvěma sousedními vzpěrami (8) mezi sousedními vzpěrami (8) vede ke zvrásnění plachty (a) směrem vzhůru, vyznačující se tím, že válečkové vozíky (6) jsou spojeny jednak s úložnými elementy 19) pro plachtu (5) a jednak s dříky vzpěr (8) výlučně prostřednictvím vzájemného tvarově pevného záběru.
  2. 2. Plachtová konstrukce podle nároku 1, vyznačující se tím, že podvozek válečkového vozíku (6) je vytvořen dvoudílný a že obě Části (14, 17) podvozku válečkového vozíku (b) jsou navzájem spojeny prostřednictvím vzá jemného tvarově pevného záběru.
  3. 3. Plachtová konstrukce podle nároku 2, vyznačující se tím, že první část (14) podvozku válečkového vozíku lb) je vytvořena prostřednictvím pojízdné kolej ničky (10, 11) horního podélného pásu (4) střešního podstavce ve tvaru třmenu, který obklopuje a unáší podpěrné válečky 112) a vodicí válečky (13) válečkového vozíku lb) plechovým tvarovým tělesem a druhá část 117) podvozku válečko13
    9 9 · · 9 9 99 9 · · 9 • 99« 99 9 999 *9 99·· 9 9 9 9
    99 9999 99 99 99 999 vého vozíku (6) je vytvořena svými koncovými volnými rameny (18, 20) první část (14) válečkového vozíku (6) částečně a kleštovitě obklopující a se záběrovou oblastí (15) uspořádanou ve vodorovném průmětu ve tvaru písmene U do dutého profilu (16) dříku vzpěry (18) zasahující plechovou poskládanou částí.
  4. 4. Plachtová konstrukce podle nároku 3, vyznačující se tím, že kleštovitě obklopující plechová poskládaná druhá část (17) přesahuje prvním ramenem (18) profilové dno (19) a druhým ramenem (20) z hlediska střechy uvnitř upravenou větev (21) ve tvaru třmenu vytvořené první části (14) podvozku válečkového vozíku (6).
  5. 5. Plachtová konstrukce podle nároku 4, vyznačující se tím, že kleštovitě obklopující plechová poskládaná druhá část (17) je na volných koncích obou svých ramen (18, 20) opatřena vždy jedním okrajovým ohnutím (22, 23) a svým na prvním ramenu (18) uspořádaným okrajovým ohnu tím (22) zabírá do drážkového vybrání (24) v profilovém dnu (19) ve tvaru třmenu vytvořené první části (14) a svým na svém druhém ramenu (20) uspořádaným okrajovým ohnutím (23) obklopuje volnou hranu (25) vzhledem ke střeše uvnitř upravené větve ve tvaru třmenu vytvořené první části (14) podvozku válečkového vozíku (6).
  6. 6. Plachtová konstrukce podle jednoho z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že sousední vzpěry (8), případně válečkové vozíky (6) dosedají navzájem spojujícími, vždy z pásu polotuhého materiálu sestávajícími úložnými elementy (9) svými koncovými oblastmi (26, 27) vždy částečně na ve tvaru třmenu vytvořenou první část (14) podvozku válečkového vozíku ló) a nejméně v podélném směru podvozku válečkového vozíku 16) jsou podepřeny na vzhůru vy4 4 »♦··
    4 4 • 444 4 4 · 4···
    44 4 4 4 · 4 4 4
    4 4 444 · 444 4 4 «44 4444 44 4
    44 4444 44 44 44 44
    - 14 hnutých oblastech (28) profilového dna (19) první části (14).
  7. 7. Plachtová konstrukce podle nároku 6, vyznačující se tím, že koncové oblasti (26, 27) úložných elementů (9) dosedající na profilové dno (19) jsou přesahovány prvním ramenem (18) kleštovitě obklopující plechové poskládané druhé části (17).
  8. 8. Plachtová konstrukce podle nároku 7, vyznačující. se t í m , že úložné elementy (9) jsou prostřednictvím v nich vytvořených vybrání (36), která jsou upravena v nich v koncových oblastech (2b, 27) dosedajících na profilové dno (19), ve tvarové pevném záběru s komplementárně uspořádanými, v profilovém dnu (19) vyříznutými a smě retu vzhůru vyhotovenými volnými průstřihy (31).
  9. 9. Plachtová konstrukce podle nároku 8, vyznačující se tím, že jednak podélné okrajové oblasti a jednak příčné okrajové oblasti koncových oblastí (26, 27) úložných elementů (9) dosedajících na profilové dno (19) první části (14) jsou jak v podélném směru, tak také v přič ném směru podvozku válečkového vozíku (6) současně drženy na vzhůru okulacených oblastech profilového dna (19) prostřednictvím je přesahujícího prvního ramene (18) plechové poskládané druhé části (17) a jsou zde nucené drženy ve tva rove pevném záběru.
    16. Plachtová konstrukce podle jednoho z nároků 3 až 9, vyznačující se tím, že ve vodorovném průmětu ve tvaru písmene U uspořádaná záběrová oblast (15) kleštovitě vytvořené plechové poskládané druhé části (17) podvozku válečkového vozíku (6) je ve své záběrové poloze v dutém profilu (16) dříku vzpěry (8) zajištěna prostřed• · • · ·««· • · » · · · · » « ·· ·♦·· ·· ·»
    - 15 nictvím pružinové zástrčky (32), která svým zástrčkovým kolíkem (33) prochází vybráním (34) v nejméně jedné z oblastí mezi profilovanými rameny (33, 36) záběrové oblasti (15) nejméně částečně přesahující záhyb (37) jednoho profilovaného ramene (35) záběrové oblasti (15) a vybrání (34) v navzájem protilehlých profilových stěnách dutého profilu (16), vytvářejícího část dříku vzpěry (8).
  10. 11. Plachtová konstrukce podle jednoho z nároků 1 až 10, vyznačující se tím, že v podélném úseku dutého profilu (16), vytvářejícím dřík vzpěry (8), je v jeho podélném směru upraveno více za sebou uspořádaných vybrání (34) přiřazených k pružinové zástrčce (32).
  11. 12. Plachtová konstrukce podle jednoho z nároků 1 až 11, vyznačující se tím, že úložné elementy (9) jsou sklopné kolem nejméně jedné narýsované kloubové čáry.
CZ2001737A 1999-09-01 1999-09-01 Plachtová konstrukce CZ2001737A3 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2001737A CZ2001737A3 (cs) 1999-09-01 1999-09-01 Plachtová konstrukce

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2001737A CZ2001737A3 (cs) 1999-09-01 1999-09-01 Plachtová konstrukce

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ2001737A3 true CZ2001737A3 (cs) 2001-07-11

Family

ID=5473224

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2001737A CZ2001737A3 (cs) 1999-09-01 1999-09-01 Plachtová konstrukce

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ2001737A3 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8136857B2 (en) Pick-up style utility vehicle with expandable cargo bed
US20160039472A1 (en) Header beam of a vehicle frame and method of forming the same
CA2441129A1 (en) Device for reinforcing a hollow element of a motor vehicle
US8303014B2 (en) Pick-up style utility vehicle with expandable cargo bed
EP1288109B1 (de) Kraftfahrzeug mit einem in einem Fahrzeugendbereich angeordneten Aufnahmeraum
US20040150247A1 (en) Vehicle structure
US4732359A (en) Seat support for a public transport vehicle and seat equipped with this support
CZ2001737A3 (cs) Plachtová konstrukce
CN1315908A (zh) 篷布结构
US5251412A (en) Pantographically movable support apparatus
DE10261393B4 (de) Höhenverstellbares Laderaumbodensystem
US6595573B1 (en) Bow configuration
CA2653634A1 (en) Sheet metal section for dry construction
CZ2001736A3 (cs) Zařízení pro upevnění boční plachty
EP3724033B1 (en) A load carrier roof bar for vehicles
SE537683C2 (sv) Sandwichelement och lastgolv utformat som ett sådant
US9308848B2 (en) Backrest part for a seat, in particular a vehicle seat
CN2405791Y (zh) 货车车厢伸缩篷架
ATE223827T1 (de) Längsgesickter träger, insbesondere dachträger für ein kraftfahrzeug
SI9300527A (en) Set of metal sections, especially for window and door frames with sliding panels
EP1090789A2 (en) Guide for movable coverings and movable covering comprising said guide
DE29702421U1 (de) Cabriolet-Fahrzeug
DE10061639B4 (de) Versteifungsstruktur an Kraftfahrzeugen,insbesondere Heckversteifungsstruktur
CN210941752U (zh) 贯通道及包括其的车辆
IES80815B2 (en) A trailer