CZ20011319A3 - Uspořádání pracovního prostoru a nábytkový systém - Google Patents

Uspořádání pracovního prostoru a nábytkový systém Download PDF

Info

Publication number
CZ20011319A3
CZ20011319A3 CZ20011319A CZ20011319A CZ20011319A3 CZ 20011319 A3 CZ20011319 A3 CZ 20011319A3 CZ 20011319 A CZ20011319 A CZ 20011319A CZ 20011319 A CZ20011319 A CZ 20011319A CZ 20011319 A3 CZ20011319 A3 CZ 20011319A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
posts
attached
columns
working
monitor
Prior art date
Application number
CZ20011319A
Other languages
English (en)
Inventor
Robert L. Beck
Ayse Birsel
Andrew J. Kurrasch
Robert A. Oren
Henry A. Thenikl
Jeffrey Clark
Haan Richard De Iii.
Original Assignee
Herman Miller, Inc.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Herman Miller, Inc. filed Critical Herman Miller, Inc.
Publication of CZ20011319A3 publication Critical patent/CZ20011319A3/cs

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47BTABLES; DESKS; OFFICE FURNITURE; CABINETS; DRAWERS; GENERAL DETAILS OF FURNITURE
    • A47B83/00Combinations comprising two or more pieces of furniture of different kinds
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47BTABLES; DESKS; OFFICE FURNITURE; CABINETS; DRAWERS; GENERAL DETAILS OF FURNITURE
    • A47B83/00Combinations comprising two or more pieces of furniture of different kinds
    • A47B83/001Office desks or work-stations combined with other pieces of furniture, e.g. work space management systems

Landscapes

  • Combinations Of Kitchen Furniture (AREA)
  • Tables And Desks Characterized By Structural Shape (AREA)
  • Bearings For Parts Moving Linearly (AREA)
  • Assembled Shelves (AREA)

Description

Vynález se týká systému pro uspořádáni pracovních prostor v otevřené kanceláři. Zejména se vynález týká nábytkového systému a příslušného vybavení, uzpůsobeného pro současné víceúčelové používáni a současně schopného zaručit snadnou změnu na celou řadu různých uspořádání a využití.
Dosavadní stav techniky
Jelikož koncepce vytváření vhodného pracovního prostředí se v současné době rychle mění, je nezbytné, aby každý systém uspořádání a vymezování pracovních oblastí byl schopen zaujímat různá uspořádání, což umožňuje dosahovat rychlé přeměny z. jednoho uspořádání na jiné. Takové systémy musejí být dostatečně přizpůsobivé pro různé pracovní aktivity a pro různé pracovní pomůcky či nástroje. Kromě toho musejí být takovéto systémy schopny snadného sestavení a popřípadě přeměny do většího počtu pracovních prostor.
Dosud známé systémy nebyly schopny zajišťovat přizpůsobivé a efektivní využívání otevřených pracovních prostor. Bylo například známo vztyčovat stálé nebo dočasné dělicí přepážky pro rozdělení prostoru a poté vybavit každou jednotlivou pracovní jednotku, vytvořenou prostřednictvím těchto přepážek, příslušným nábytkem. Nábytek, používaný u těchto systémů, byl zcela běžného konvenčního typu, přičemž byl zcela nebo do značné míry nezávislý na dělicích přepážkách. Takové uspořádání bylo přijatelné v případech, kdy požadavky na využívání takových pracovních prostor zůstávaly poměrně stabilní po dlouhé časové období.
Nábytkové systémy pro otevřený půdorys kanceláří obvykle obsahují celou řadu pevných panelů, které jsou spolu vzájemně pevně spojeny na svých okrajích pro účely rozdělení pracovních prostor na pracovní nebo účelové oblasti. Panely jsou spolu spojeny na svých okrajích pro dosažení přímého nebo pravoúhlého spojení. Na okrajích panelů jsou provedeny svislé drážky pro uložení konzol, určených pro zavěšení skříněk, polic a pracovních ploch za účelem efektivního využití prostoru.
Přestože takovéto nábytkové systémy zůstávají přijatelným řešením pro celou řadu kanceláří, tak některé obchodní organizace mají takové funkční a estetické požadavky, které nemohou být prakticky ani komerčně uspokojeny dosud známými výrobky. Zejména zvyšující se využívání počítačového vybavení a pracovních týmů vede k nutnosti vytvořit mimořádně přizpůsobivý a flexibilní systém.
Jak se počítačová techniky rozšiřuje po celé kanceláři, vznikají zvýšené potřeby na propojení různých úrovní uživatelů s elektronickým vybavením a s příslušnými databázemi. Tato potřeba je řešena místní komunikační sítí a elektrickými kabely, které musí být možno velice snadno instalovat, a které musejí být přizpůsobivé k provádění snadných změn a k zajištění přívodu kabelů k jednotlivým uživatelům v příhodných místech. Celá řada známých systémů otevřeného půdorysu nesplňuje shora uvedené požadavky.
Využívání zabudovaných nebo polozabudovaných dělicích systémů a běžného nábytkového systému bezprostředně vytváří problém tehdy, má-li být provedena nějaká změna. Náklady a časové požadavky na změnu systémů rozdělení prostoru jsou často tak vysoké, že nezbytné a žádoucí změny často ani nejsou provedeny. Nábytek konvenčního typu má statický design, přičemž je často využitelný pouze pro jediný účel. Pokud není využíván, je známý nábytek velice neskladný a vyžaduje používání mimořádně velkých skladovacích prostor.
Kromě toho celá řada dosud známých systémů může být organizována pouze do omezeného počtu přímočarých vzorů, protože jsou založeny pouze na takovém formátu, kdy panely a pracovní plochy máji rohy o velikosti 90°. V důsledku toho může být počet pracovních oblastí v otevřeném prostoru výrazně omezen. Přímočará konstrukce vede rovněž k vytváření celé řady nevyužitelných prostor, a to právě v důsledku jejich tvarů. Jak prostředky pro rozdělení prostoru, tak i nábytkové vybavení bývají často používány velmi dlouho poté, kdy již došlo k jejich funkčnímu zastarání, a to zejména v důsledku nákladů na reorganizaci a výměnu.
Proto existuje naléhavá potřeba na vyvinutí systému, který by vymezoval takové pracovní oblasti, které budou schopny účinně organizovat pracovníky v přizpůsobivých pracovních oblastech, přičemž budou rovněž schopny snadného sestavení a reorganizace.
• ·
Podstata vynálezu
Předmět tohoto vynálezu je zaměřen na vyvinutí
zdokonalené sestavy, která bude poskytovat zvýšenou
efektivnost, přizpůsobivost a flexibilitu v porovnáni s dosud známými nábytkovými systémy pro otevřené půdorysy.
V souladu s předmětem tohoto vynálezu byl proto vyvinut systém pro vymezeni většího počtu pracovních oblastí v jinak otevřeném prostoru, který obsahuje rámovou konstrukci, tvořenou větším počtem od sebe vzdálených sloupků, směřujících vzhůru od základní plochy, přičemž sloupky jsou vzájemně propojeny větším počtem příčných nosníků ve výšce v podstatě nad stojícím uživatelem, alespoň některé ze sloupků jsou uzpůsobeny pro vytvoření vodicí dráhy pro přívod instalací, přičemž rámová konstrukce může být uspořádána v celé řadě v podstatě nelineárních vzorů a zahrnuje alespoň částečně otevřenou oblast mezi přiléhajícími sloupky.
Skupiny tří sloupků jsou uspořádány pod úhlem 120°.
Alespoň některé ze sloupků jsou uzpůsobeny pro připevnění k pracovnímu prvku, zvolenému ze skupiny, obsahující pracovní plochy, úložné členy, nosné členy monitoru a přepážkové zástěny.
Systém podle tohoto vynálezu dále obsahuje jednu nebo více podlahových rohoží.
Podlahové rohože obsahují zakřivenou část.
5 • ♦ · • · • • • • · · » ··· 9 ·· ·· ♦ • ·· · · ···· • · · * · · <6 « · ····*· A · · · · · • ······· ·· ···
Systém podle tohoto vynálezu dále obsahuje pohyblivé
pracovní plochy, maj ící větší počet nohou s kolečky,
připevněnými k jejich spodním částem.
Pohyblivá pracovní plocha obsahuje horní plochu, která je nastavitelná jak svisle, tak i úhlově.
V souladu s dalším aspektem předmětu tohoto vynálezu byl dále rovněž vyvinut systém pro vymezení většího počtu pracovních oblastí v jinak otevřeném prostoru, který obsahuje rámovou konstrukci, tvořenou větším počtem od sebe vzdálených sloupků, směřujících vzhůru od základní plochy, přičemž sloupky jsou vzájemně propojeny větším počtem příčných nosníků, přičemž rámová konstrukce může být uspořádána ve skupinách od jednoho do šesti sloupků, přičemž větší počet skupin má jednu nebo více pracovních ploch pro vytvoření pracovní oblasti pro uživatele.
Alespoň některé ze sloupků mají příčné nosníky, vycházející z jejich horní části, přičemž spojovací členy jsou umístěny pod úhlem větším, než 90°, a menším, než 180°.
Alespoň některé ze sloupků a příčných nosníků jsou uzpůsobeny pro vytvořeni vodicí dráhy pro přívod instalaci.
Jeden nebo více příčných nosníků je otočných a délkově nastavitelných.
Sloupky mají vnější plochu, mající tři odlišné a obecně zakřivené části.
• · • · · ·
Svisle probíhající kanál odděluje každou ze tří obecně zakřivených částí.
Alespoň jeden ze svisle probíhajících kanálů je uzpůsoben pro uložení háčkovitého přípojného členu, vycházejícího z pracovního prvku.
Háčkovitý připevňovací prvek je uzpůsoben pro připevnění pracovní plochy ke sloupku.
Svisle probíhající kanál má rybinovitý tvar.
Sloupky máji výšku větší, než šest stop.
V souladu s ještě dalším aspektem předmětu tohoto vynálezu byl dále rovněž vyvinut systém pro vymezení většího počtu pracovních oblastí v jinak otevřeném prostoru, který obsahuje rámovou konstrukci, tvořenou větším počtem od sebe vzdálených sloupků, směřujících vzhůru od základní plochy s alespoň částečně otevřenou oblastí, vymezenou mezi sousedními sloupky, přičemž sloupky jsou vzájemně propojeny větším počtem příčných nosníků ve výšce v podstatě nad stojícím uživatelem, alespoň některé ze sloupků a příčných nosníků jsou uzpůsobeny pro vytvoření vodicí dráhy pro přívod elektrické energie a datových kabelů, přičemž rámová konstrukce může být uspořádána do většího počtu nelineárních vzorů za účelem vytvoření pracovní oblasti pro skupinu uživatelů.
V souladu s ještě dalším aspektem předmětu tohoto vynálezu bylo dále rovněž vyvinuto uspořádání pracovního prostoru a nábytkový systém pro plánování zařízení prostoru, • · • ·· ·
které obsahuje větší počet od sebe vzdálených sloupků, směřujících vzhůru ze základní plochy, přičemž mezi sousedními sloupky je vymezena alespoň částečně otevřená oblast, sloupky jsou vzájemně propojeny větším počtem příčných nosníků, tyto příčné nosníky jsou uzpůsobeny pro připevnění ke sloupkům tak, že většina skupin dvou příčných nosníků svírá tupý úhel, přičemž alespoň některé ze sloupků a příčných nosníků jsou připevněny k pracovnímu prvku, zvolenému ze skupiny, obsahující pracovní plochy, úložné členy, nosné členy monitoru a přepážkové zástěny.
Skupiny tří sloupků jsou uspořádány tak, že svírají úhel 120°.
V souladu s ještě dalším aspektem předmětu tohoto vynálezu byl dále rovněž vyvinut systém pro uspořádání pracovního prostředí, který obsahuje:
rámovou konstrukci, tvořenou větším počtem od sebe vzdálených sloupků, směřujících vzhůru od základní plochy a majících horní části umístěné nad stojícím uživatelem, a větším počtem příčných nosníků, vzájemně propojujících sloupky u jejich horních částí, přičemž alespoň některé ze sloupků a z příčných nosníků jsou uzpůsobeny pro vytvoření vodicí dráhy pro přívod elektrické energie a datových kabelů, větší počet v podstatě netuhých přepažujících členů, umístěných mezi alespoň některými z většího počtu od sebe vzdálených sloupků, a větší počet pracovních prvků, uzpůsobených ke snadnému připevnění a sejmutí z alespoň jednoho ze sloupků a příčných • · · · • »
nosníků, přičemž pracovní prvky jsou zvoleny ze skupiny, obsahující pracovní plochy a úložné členy.
Systém podle tohoto vynálezu dále obsahuje větší počet pracovních ploch, připevněných k alespoň některému z uvedených sloupků.
Systém podle tohoto vynálezu dále obsahuje větší počet elektrických zásuvek, připevněných k alespoň některému ze sloupků v blízkosti pracovní plochy.
Větší počet netuhých přepážkových zástěn je umístěn mezi větším počtem sloupků.
Systém podle tohoto vynálezu dále obsahuje nastavitelnou podpěru monitoru, připevněnou ke sloupku.
Systém podle tohoto vynálezu dále obsahuje větší počet pohyblivých pracovních ploch.
Větší počet pohyblivých pracovních ploch má výšku podstatně menší, než větší počet pracovních ploch.
V souladu s ještě dalším aspektem předmětu tohoto vynálezu byl dále rovněž vyvinut nábytkový systém a rozvod elektrické energie pro pracovní prostředí, který obsahuje:
rámovou konstrukci, tvořenou větším počtem od sebe vzdálených sloupků, směřujících vzhůru od základní plochy, přičemž mezi sousedními sloupky je vymezena alespoň částečně otevřená oblast, horní části sloupků jsou umístěny nad stojícím uživatelem a větší počet příčných nosníků vzájemně • φ φ • · φφφφ · · φ φ φ φ φ φφφφ e · φ φ φφφφφ
Φ · · > · φ φφφφ Φ φφφ »«·· φ· «φφ propojuje sloupky u jejich horních částí, přičemž každý sloupek je uzpůsoben pro připevnění mezi pouze jeden nebo tři příčné nosníky a alespoň některé ze sloupků a příčných nosníků jsou uzpůsobeny pro vytvoření vodicí dráhy pro přívod elektrické energie a datových kabelů, a větší počet pracovních prvků, uzpůsobených ke snadnému připevnění a sejmutí ze sloupků.
V souladu s ještě dalším aspektem předmětu tohoto vynálezu byl dále rovněž vyvinut systém pro vymezení většího počtu pracovních oblastí v jinak otevřeném prostoru, který obsahuje:
rámovou konstrukci, tvořenou větším počtem od sebe vzdálených sloupků, směřujících vzhůru od základní plochy, přičemž sloupky jsou vzájemně propojeny větším počtem příčných nosníků ve výšce v podstatě nad stojícím uživatelem, alespoň některé ze sloupků a z příčných nosníků jsou uzpůsobeny pro vytvoření vodicí dráhy pro přívod elektrických kabelů, přičemž alespoň některé ze sloupků jsou opatřeny k nim připevněnými elektrickými zásuvkami a každý ze sloupků je schopen být připevněn pouze ke třem nebo méně příčným nosníkům, přičemž většina skupin dvou příčných nosníků svírá tupý úhel, a větší počet pracovních ploch, umístěných v blízkosti alespoň některého z většího počtu sloupků, přičemž každá pracovní plocha má alespoň jednu zakřivenou část.
Přehrazující člen je vytvořen z materiálu o nízké hmotnosti.
9
Přepažující člen má schopnost pohlcovat zvuk.
Přepažujíci člen je vytvořen z přilnavého materiálu.
Alespoň některý z netuhého materiálu.
úložných členů má část, vytvořenou
Alespoň některý k rámové konstrukci.
úložných členů je otočně připevněn
V souladu s ještě dalším aspektem předmětu tohoto vynálezu byl dále počtu pracovních který obsahuje:
rovněž vyvinut oblastí v . systém pro jinak otevřeném prostoru, vymezení většího první skupinu vzdálených sloupků, sloupky jsou a druhou skupinu vzájemně od sebe vzhůru od základní přičemž nosníků ve plochy, příčných alespoň některé ze pro přívod k jednomu směřuj ících vzájemně spojeny větším počtem výšce v podstatě nad stojícím uživatelem, sloupků jsou uzpůsobeny pro vytvoření vodicí dráhy instalací, každý sloupek je schopen být připevněn nebo k více příčným nosníkům, přičemž většina skupin dvou příčných nosníků svírá tupý úhel, a první skupina a druhá skupina jsou vzájemně propojeny délkově nastavitelným příčným nosníkem.
Příčný nosník je s výhodou otočný.
Alespoň některé ze sloupků jsou uzpůsobeny k připevnění k pracovnímu prvku, zvolenému ze skupiny, obsahující pracovní • · · ·
-1-1 · · » T L . · · · *»«»» * · · · «·» «··· · ······· ·· ··· plochy, úložné členy, nosné členy monitoru a přepážkové zástěny.
Systém podle tohoto vynálezu dále obsahuje pohyblivé pracovní plochy, mající větší počet nohou s kolečky, připevněnými k jejich spodním částem.
Sloupky mají vnější plochy, mající tři odlišné a obecně zakřivené části.
Svisle probíhající kanál odděluje každou ze tří obecně zakřivených částí.
Alespoň jeden ze svisle probíhajících kanálů obsahuje množinu od sebe vzdálených otvorů, vytvořených ve dvou svisle probíhajících sloupcích.
Svisle probíhající kanál má rybinovitý tvar.
V souladu s ještě dalším aspektem předmětu tohoto vynálezu byla dále rovněž vyvinuta pohyblivá pracovní plocha, která obsahuje:
pracovní plochu, mající větší počet nohou, směřujících dolů, a větší počet koleček, připevněných k těmto nohám, přičemž pracovní plocha je schopna jak svislého pohybu při udržení příslušné polohy, tak úhlového nastavení z pevné přední krajní polohy do pevné zadní krajní polohy.
Nohy obsahují blokovací prvky a jeden nebo více ovládacích členů, připevněných ke spodnímu povrchu pracovní plochy.
φ« · ·· · ·· ·· • 9 · * • ♦ Φ
Dva ovládači prvky jsou umístěny v blízkosti první strany a druhé strany spodního povrchu pracovní plochy.
Jeden ovládací prvek ovládá blokovací prvky, připevněné ke dvojici předních nohou, zatímco druhý ovládací prvek ovládá blokovací prvky, připevněné ke dvojici zadních nohou.
Alespoň jedna z dvojice předních nohou a z dvojice zadních nohou je otočně připojena k rámovému členu v blízkosti koleček.
Ovládací prvky jsou připojeny ke kabelům, které vedou do nohou a pláštěm, a k pohyblivé cívce, přičemž pohyblivá cívka má vnější stranu opatřenou vyříznutou částí.
Nohy jsou opatřeny vnější částí, mající množinu svisle vyrovnaných otvorů.
Pohyblivá pracovní plocha podle tohoto vynálezu dále obsahuje větší počet opěrných kuliček, umístěných v blízkosti čepu a uzpůsobených pro uložení do zvoleného otvoru.
V souladu s ještě dalším aspektem předmětu tohoto vynálezu byl dále rovněž vyvinut systém pro vymezení většího počtu pracovních oblastí v jinak otevřeném prostoru, který obsahuje:
rámovou konstrukci, tvořenou větším počtem od sebe vzdálených sloupků, směřujících vzhůru od základní plochy, přičemž sloupky jsou vzájemně propojeny větším počtem příčných nosníků ve výšce v podstatě nad stojícím uživatelem, alespoň některé ze sloupků jsou uzpůsobeny pro vytvoření vnitřní vodicí dráhy pro přívod elektrických kabelů a vnější vodicí dráhy pro přívod datových kabelů.
Podstatná část sloupků má vnější plochu vytvořenou z většího počtu samostatných zakřivených částí se svisle probíhajícím kanálem, oddělujícím každou ze zakřivených částí.
Systém podle tohoto vynálezu obsahuje větší počet odlišně zakřivených částí.
Alespoň jedna z odlišných zakřivených částí obsahuje otvor pro připojení elektrické zásuvky.
Alespoň jeden ze svisle probíhajících kanálů obsahuje množinu otvorů, uzpůsobených pro uložení háčkovitého přípojného členu, připojeného k pracovnímu prvku.
Svisle probíhající kanál má s výhodou rybinovitý tvar.
Každý sloupek je s výhodou připevněn k opěrné základně.
Sloupky jsou výhodně vytvořeny z více než jednoho kusu.
Sloupky mohou být s výhodou vytvořeny ze tři samostatných částí.
Každá ze tří samostatných částí obsahuje ven směřující stěnu, uzpůsobenou pro připojení ke třem samostatným částem.
Alespoň některé z nosníků obsahuji trubku oválného tvaru.
Systém podle tohoto vynálezu dále obsahuje žlábek, mající podélně probíhající dělicí prvek, rozdělující vnitřní část alespoň některého z nosníků na dvě části pro průchod dvou samostatných instalací.
Alespoň některý z nosníků je opatřen množinou otvorů.
V souladu s ještě dalším aspektem předmětu tohoto vynálezu bylo dále rovněž vyvinuto nastavitelné zdvihací ústrojí monitoru, které obsahuje:
výškově nastavitelnou opěrnou plochu pro nesení monitoru, svisle pohyblivou tyč, připevněnou k opěrné ploše, hnací člen, schopný pohybovat tyčí a opěrnou plochou nahoru a dolů, přičemž opěrná plocha může být nastavena nahoru a dolů tak, aby bylo dosaženo zvolené polohy opěrné plochy podle požadavku uživatele.
Hnacím členem je s výhodou hydraulický válec.
Nožní ovládací prvek je připojen k hydraulickému válci.
Hnacím členem může být rovněž závitový šroub, připevněný k závitové objímce, uložené v pracovní ploše.
Opěrná plocha je připojena k otočné ploše.
* · jsou vzájemně ···· • · · propoj eny větším počtem opěr,
Opěrná plocha a otočná plocha mezilehlou plochou, opatřenou připevněných k její spodní části.
Zdvihací ústroji monitoru je připevněno ke sloupku.
Hnacím mechanizmem je motor.
Opěrná plocha je připevněna k posuvnému členu, který je uspořádán v rámu.
Rám je připevněn ke sloupku.
V souladu s ještě dalším aspektem předmětu tohoto vynálezu bylo dále rovněž vyvinuto ústroji pro rozvod energie, které obsahuje:
množinu vzájemně propojených plátků, dva nebo více úhlově rozmístěných otvorů, vytvořených mezi sousedními plátky, přičemž otvory jsou uzpůsobeny pro uložení elektrického spojovacího členu, a otvory uzavírají elektrický kontakt.
Mezi sousedními plátky jsou vytvořeny tři otvory.
Elektrický kontakt je vytvořen z jediného prvku.
Pro vytvoření elektrického rozvodného bloku je použito dvanácti nebo více plátků.
Dva nebo více elektrických rozvodných bloků je vzájemně propoj eno.
V jednom sloupku jsou s výhodou použity tři rozvodné bloky.
V tomto textu používané výrazy „doplňky nebo „příslušenství je nutno vykládat v širším smyslu, přičemž tyto výrazy zahrnují takové prvky, jako jsou například odpadkové koše, police, osobní úložné prostory, držáky na telefonní přístroje, osobní poličky, poznámkové desky, hodiny, rámy, ventilátory a jiné známé prvky.
V tomto textu používaný výraz „instalace je nutno rovněž vykládat v širším smyslu, přičemž zahrnuje takové prvky jako jsou elektrická zařízení, ústrojí pro rozvod, dat, HVAC a další známé instalační prvky.
V tomto textu používaný výraz „úhel o velikosti 120° nebo podobné výrazy se vztahují na úhly, které jsou v podstatě rovny 120°, avšak mohou mít například velikost 115° nebo 125°.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude v dalším podrobněji objasněn na příkladech jeho konkrétního provedení, jejichž popis bude podán s přihlédnutím k přiloženým obrázkům výkresů, kde:
obr. IA a obr. 1B znázorňují perspektivní boční pohled na systém, uspořádaný v souladu s výhodným provedením předmětu tohoto vynálezu;
·· *·· · « ·
9 9 9 9 9 9 9
17 9 · 9 9 • 999 9 • ♦ · · · « · • · 9 · · ··· ···· ·« 999
obr. 1C a obr. ID až obr. 1E znázorňují perspektivní pohledy na systém, uspořádaný v souladu s dalšími výhodnými provedeními předmětu tohoto vynálezu;
obr. 2A až obr.
situačních rozmístění příkladného provedení
2XX znázorňují celou řadu různých s využitím rámové konstrukce podle tohoto vynálezu, znázorněného na obr. 1;
znázorňuje zkonstruovaný v souladu boční nárysný pohled s výhodným na sloupek, provedením předmětu tohoto vynálezu;
obr. 4 znázorňuje pohled ve zvětšeném měřítku, zobrazující připevňovací otvory, pracovních prvků ke sloupku;
používané pro připoj ení obr.
znázorňuje připevňovací mechanizmus, používaný spolu se sloupkem;
obr.
znázorňuje provedení jako prvek z jednoho kusu;
sloupku, zkonstruovaného obr. 7 znázorňuje jiné zkonstruovaného ze tří částí;
provedení sloupku, obr. 7A znázorňuje jiné zkonstruovaného ze dvou částí;
provedení sloupku, ♦ ·· · obr. 8 znázorňuje částečný pohled na příčný nosník a žlabový kanál, které jsou zkonstruovány v souladu s výhodným provedením předmětu tohoto vynálezu;
obr. 9 znázorňuje částečný pohled na teleskopický příčný nosník a žlabový kanál, které jsou zkonstruovány v souladu s výhodným provedením předmětu tohoto vynálezu;
obr. 10 znázorňuje rozložený perspektivní pohled na teleskopický příčný nosník, zobrazený na obr. 9;
obr. 10A znázorňuje rozložený perspektivní pohled na teleskopický příčný nosník v souladu s dalším výhodným provedením předmětu tohoto vynálezu;
obr. 11 znázorňuje částečný axonometrický pohled na koncovou část teleskopického příčného nosníku a žlabového kanálu podle obr. 9 a podle obr. 11;
obr. 12 znázorňuje pohled v řezu na žlabový kanál a průchod pro instalace podle tohoto vynálezu;
obr. 13 znázorňuje nárysný pohled na alternativní uspořádání příčného nosníku, zkonstruovaného v souladu s výhodným provedením předmětu tohoto vynálezu;
obr. 14 znázorňuje částečně rozložený pohled na příčný nosník podle obr. 13;
obr. 14A znázorňuje pohled v řezu na jiné provedení příčného nosníku;
výhodné • φ ·*·· obr. 15 znázorňuje perspektivní pohled na výhodné provedení měkkého úložného členu podle tohoto vynálezu;
obr. 15A znázorňuje perspektivní pohled na úložný člen podle obr. 15 se zdviženými síťovými prvky;
obr. 16 znázorňuje schematický perspektivní pohled na výhodné provedení velkého pevného úložného členu, který je využitelný u systému podle tohoto vynálezu;
obr. 16A znázorňuje perspektivní pohled na výhodné provedení pevného úložného členu o střední velikosti, který je využitelný u systému podle tohoto vynálezu;
obr. 17 znázorňuje perspektivní pohled na výhodné provedení zdvihacího ústrojí monitoru, které může být připevněno ke sloupku v souladu s výhodným provedením podle tohoto vynálezu;
obr. 18 znázorňuje pohled v řezu na rám a posuvný člen zdvihacího ústrojí monitoru podle obr. 17;
obr. 19 znázorňuje perspektivní pohled na jiné výhodné provedení zdvihacího ústrojí monitoru podle tohoto vynálezu;
obr. 20 znázorňuje rozložený perspektivní pohled na zdvihací ústrojí monitoru podle obr. 19;
obr. 21 znázorňuje perspektivní pohled na další výhodné provedení zdvihacího ústrojí monitoru, které je využitelné u systému podle tohoto vynálezu;
obr. 22 znázorňuje částečně rozložený nárysný pohled na zdvihací ústroji monitoru podle obr. 21;
obr. 23 znázorňuje pohled v částečném řezu na zdvihací ústrojí monitoru podle obr. 21 a obr. 22;
obr. 24 znázorňuje půdorysný pohled na pohyblivý kotouč podle obr. 21 až obr. 23;
obr. 25 znázorňuje perspektivní pohled na pohyblivou pracovní plochu v sestaveném stavu, zkonstruovanou v souladu s výhodným provedením a využitelnou u systému podle tohoto vynálezu;
obr. 26 znázorňuje částečně rozložený perspektivní pohled na pohyblivou pracovní plochu podle obr. 25;
obr. 27 znázorňuje částečně rozložený perspektivní pohled na výsuvné části pohyblivé pracovní plochy;
obr. 28 znázorňuje pohled zespodu na pohyblivou pracovní plochu;
obr. 29 znázorňuje částečný perspektivní pohled na pohyblivou pracovní plochu, zobrazující vyklápěcí pohyb zadních nohou;
obr. 30 znázorňuje rozložený perspektivní pohled na blokovací mechanizmus podle tohoto vynálezu;
obr. 31 znázorňuje pohled v řezu na nohu a blokovací mechanizmus v zablokované poloze;
•4 44*4 4 ·· 44 4
• 4 9 44 * 4 9 4 ·
• 9 • 4» 4 4
• · · • 4 4 4 4 4
• · • 4 4
• 444 · 444 4444 4 4 • 44
obr. mechanizmi 32 JS znázorňuje pohled v řezu na v nezablokované poloze; nohu a blokovací
obr. 33 znázorňuje pohled v řezu na alternativní
provedení blokovacího mechanizmu, které je využitelné pro
pohyblivou pracovní plochu podle obr. 25 až obr. 32;
obr. 34 znázorňuje zobrazení elektrického propojovacího systému ve vnitřním prostoru sloupku;
obr. 35 znázorňuje vzájemné zapojení sestavy elektrických bloků ve vnitřním prostoru sloupku;
obr. 36 znázorňuje pohled na elektrický systém v horní části sloupku;
obr. 37 znázorňuje plátek, používaný pro konstrukci sestavy elektrických bloků;
obr. 38 znázorňuje boční nárysný pohled na zásuvku, zobrazenou na obr. 34;
obr. 39 znázorňuje perspektivní pohled na elektrický spojovací člen v horní části sloupku;
obr. 40A znázorňuje výhodné provedení pohyblivého přehrazujícího členu;
obr. 40B znázorňuje jiné výhodné provedení pohyblivého přehrazujícího členu;
obr. 41 znázorňuje vzájemné spojení
«V AAtA ♦ A A • AA AA A
·· · · · · A A
22 • · • · · • AAA • A · A A A •
• A A A A A A
• AAA A AAA ·!·· A A AAt
dvou části svinovacího přehrazujicího členu, znázorněného na obr. 40;
obr. 42A a obr.
42B znázorňuje výhodné provedeni přehrazujicího členu, znázorněného na obr. 1A který je až obr. IE;
využitelný u systému, obr. 43 znázorňuje pohled na výhodné provedeni spoj ovacího k příčnému nosníku;
prvku, využitelného pro připevnění zástěny obr. 43A znázorňuje pohled na jiné výhodné provedeni spojovacího prvku, využitelného pro přehrazující člen nebo zástěnu;
obr. 44 znázorňuje pohled na spojovací člen, využitelný pro zástěnu, zobrazenou na obr. 42A a obr. 42B;
obr. 45 znázorňuje jiné alternativní výhodné provedení přehrazujicího členu, využitelného u systému podle obr. 1A až obr. IE;
obr. 46 znázorňuje pohled na výhodné provedení spojovacího členu, využitelného pro připevnění přehrazujicího členu podle obr. 45 k příčným nosníkům;
obr. 47A znázorňuje perspektivní pohled zepředu na policovou jednotku, využitelnou u systému podle obr. 1A až obr. IE;
obr. 47B znázorňuje boční nárysný pohled na policovou jednotku, využitelnou u systému podle obr. 1A až obr. IE;
·· · ·· ·
obr. 48A znázorňuje čelní nárysný pohled na nástrojovou tyč, využitelnou u systému podle obr. 1A až IE;
obr. 48B znázorňuje boční nárysný pohled na nástrojovou tyč, využitelnou u systému podle obr. 1A až IE;
obr. 49 znázorňuje schematický perspektivní pohled na pracovní vak a spojovací člen, které jsou využitelné u pracovních ploch podle obr. 1A až obr. 1E;
obr. 50 znázorňuje schematický nárysný pohled na pracovní vak a spojovací člen, které jsou využitelné u pracovních ploch podle obr. 1A až obr. IE.
Příklady provedení vynálezu
Předmět tohoto vynálezu bude v dalším popsán s odkazem na shora uvedené obrázky výkresů, na kterých jsou stejné prvky a součásti označeny stejnými vztahovými značkami. Vzájemné vztahy mezi různými prvky předmětu tohoto vynálezu a jejich řádná funkce budou podrobněji popsány v následujícím detailním popise.
Avšak dále popisovaná provedení předmětu tohoto vynálezu zde jsou uváděna pouze ve formě příkladných provedení, přičemž předmět tohoto vynálezu není nikterak omezen pouze na provedení, znázorněná na obrázcích výkresů. Je rovněž nutno zdůraznit, že obrázky výkresů nejsou provedeny v přesném měřítku, přičemž v určitých případech jsou vynechány jednotlivé detaily a podrobnosti, které nejsou nezbytné pro
pochopeni podstaty předmětu tohoto vynálezu, přičemž jde například o běžně známé podrobnosti výroby a sestavování.
Předmět tohoto vynálezu je zaměřen na jedinečný systém 10, s jehož pomocí je prostor rozdělen na větší počet pracovních oblastí 12. Je zde využito podlahových rohoží 14, které napomáhají při instalaci systému 10 a při vymezování osobního prostoru pro každého uživatele.
Trojrozměrná rámová konstrukce 16, zahrnující sloupky 18 a příčné nosníky 22 a 2,4, odděluje prostor pro každého uživatele a slouží rovněž pro uložení příslušných instalaci. Po sestavení je systém 10 samonosný, takže není závislý na architektuře nebo na prvcích interiéru daného prostoru pro zajištění stability. Systém 10 je systémem s otevřeným koncem, jehož geometrie je založena zejména na využívání úhlu o velikosti 120°. Tento úhel o velikosti 120° zaručuje tu nejhospodárnější a konstrukčně pevnou geometrii pro spojení sloupků 18 a příčných nosníků 22 a 24.
S pomocí systému 10 je možno vytvořit větší počet pracovních prostor, které mají shodné charakteristické znaky nebo jedinečné charakteristiky, přičemž je daný systém 10 rovněž mimořádně efektivní při dosahování vysoké světlosti v místnosti pro uživatele.
Systém 10 je rovněž charakterizován svou novou schopností být snadno stěhován, měněn nebo přestylizován, aniž by musel být rozebírán nebo rozpojován hlavní rám. Systém 10 je navržen a zkonstruován tak-, aby byl dostatečně lehký, takže může být přenášen nebo stěhován pouze jednou osobou.
• · · · • · φ
U příkladného provedení předmětný systém 10, znázorněný na obrázcích výkresů, vymezuje větší počet pracovních oblastí 12 . Tyto pracovní oblasti 12 mohou být alespoň částečně vymezeny prostřednictvím podlahových rohoží 14, podlahové rohože 14 napomáhají při instalaci a při situačním rozmístění na podlahové ploše kanceláře. Podlahové rohože 14 rovněž napomáhají při vymezení osobních pracovních oblastí pro jednotlivé uživatele. Podlahové rohože 14 mohou být rovněž provedeny z velmi pružného materiálu, který pohlcuje hluk.
K podlahovým rohožím přiléhá rámová konstrukce 16, která vzájemně propojuje sousední pracovní oblasti a vytváří základnu systému 10. Rámová konstrukce 16 zahrnuje množinu svisle umístěných sloupků 18, vybíhajících směrem vzhůru ze základových členů 20. Sousední sloupky 18 jsou vzájemně propojeny množinou příčných nosníků, jako je horní příčný nosník 22 a spodní příčný nosník 24 . Horní příčný nosník 22 je opatřen žlabovým kanálem 26, kterým procházejí instalace.
Připojení příčných nosníků 22 a 24 ke sloupkům 18 je provedeno pod předem stanoveným úhlem o velikosti 120°. Tato úhlová orientace zaručuje jedinečné schopnosti, jako je využití daného prostoru velkým počtem uživatelů, stejně jako možnost provádění poměrně snadného instalačního postupu.
Horní část 32 sloupku 18 může být opatřena estetickým krytem 30. Pohyblivý baldachýn 34 nebo otočný baldachýn 36 může být rovněž připevněn k horní části 32 sloupku 18 . Tyto baldachýny 34 a 36 jsou schopny zajišťovat soukromí nebo otevřenost, a to v závislosti na jejich umístění.
« · • · ··· · · • · · · ·
V prostorách, kde jsou příliš vysoké stropy, tyto baldachýny 34 a 36 rovněž napomáhají tomu, aby pracovní oblast 12 byla lidštější a z hlediska rozměrů přiměřená. Kromě toho mohou baldachýny 34 a 36 poskytovat určitou zvukovou bariéru pro pracovní prostor a působit jako ochrana proti oslnění od svitu obrazovek.
S odkazem na místnost 36, která je znázorněna na vyobrazení podle obr. IB, může horní příčný nosník 22 být rovněž připevněn k přehrazujícímu členu 40 . Znázorněný přehrazující člen 40 je opatřen středově umístěným otvorem 42. Spodní příčné nosníky 24 mohou být rovněž, jak je znázorněno na obrázcích výkresů, opatřeny přehrazujícími členy 46. Přehrazující členy 40 a 46 mohou zajišťovat různé funkce, jako je soukromí, pohlcování zvuku nebo úložné prvky prostřednictvím využívání systému Velcro a spojovacích členů. Přehrazující členy 4 6 mohou být popřípadě průsvitné nebo propustné pro vzduch, přičemž mohou být opatřeny otvorem 48. Jiný výhodný přehrazující člen 49 je znázorněn na vyobrazení podle obr. 1C.
Spodní příčné nosníky 24 mohou být rovněž využity pro připevnění úložných prvků 52, 54 a 56. Rameno 58 je připevněno ke spodnímu příčnému nosníku 24, přičemž odtud vybíhá směrem ven. Úložné prvky 52, 54 a 56 jsou uchyceny takovým způsobem, že jimi může uživatel otáčet do zvolené polohy. K příčným nosníkům 22 a 24 mohou být připevněny i jiné doplňkové prvky.
Ke sloupkům 18 je připevněna množina pracovních ploch 60. S odkazem na uspořádání 64 pracovních ploch 60, znázorněné na vyobrazení podle obr. IB, mohou být pracovní plochy 60 připevněny ke krátkým sloupkům 68, které mají podstatně menší výšku, než sloupky 18. Pracovní plocha 60 má zakřivený přední okraj 70. Její zadní okraj 72 je obecně vytvořen tak, aby jeho hrany svíraly úhel o velikosti 120°. Tento úhel o velikosti 120° odpovídá úhlu 120°, který svírají jakékoliv dva příčné nosníky 22 a 24 nebo jakákoliv skupina tří sloupků 18.
Sestava 80 pohyblivé pracovní plochy je znázorněna na vyobrazení podle obr. 1A. Tato Sestava 80 pohyblivé pracovní plochy je nastavitelná, a to jak ve svislém směru, tak i úhlově. Sestava 80 pohyblivé pracovní plochy může být vyrobena na objednávku přímo pro určitého uživatele, takže může být přizpůsobena typu jeho těla nebo druhu prováděné práce. Sestava 80 pohyblivé pracovní plochy je obzvláště vhodná pro uložení klávesnice a myši nebo pro uložení jiných pracovních pomůcek, jako je například pero a papír.
Pohyblivost sestavy 80 pohyblivé pracovní plochy umožňuje, aby byl uživatel v určité vzdálenosti a pod určitým úhlem pohledu vzhledem k monitoru, takže poskytuje jedinečnou volnost a mobilitu. U příkladného provedení je sestava 80 pohyblivé pracovní plochy uspořádána tak, že její tvar odpovídá obrysům těla uživatele. Pokud není používána, může být sestava 80 pohyblivé pracovní plochy snadno uložena pod větší pracovní plochou 60.
U alternativního provedení může být větší počet sestav 80 pohyblivých pracovních ploch seskupen dohromady, takže je vytvořen větší pracovní nebo poradní stůl. Náhradní pohyblivá pracovní plocha 82 je znázorněna na vyobrazení podle obr. 1C.
Sloupky 18 slouží rovněž pro uloženi instalaci, jako jsou například elektrické zásuvky 84 nebo linková vedení 88 pro přenos dat. Systém 10 rovněž umožňuje snadný přístup k instalacím ze zdí, stropů, podlah nebo dalších prvků. Tyto instalace mohou být velmi snadno nataženy kamkoliv v prostoru systému 10, takže mohou sloužit potřebám příslušného uživatele. Komerční elektrické kabely a přípojky, využitelné u systému 10, je možno obdržet například od firmy Pent lne. of Kendallville, Ind.
S opětovným odkazem na místnost 36 je nutno zdůraznit, že je zde rovněž zobrazeno zdvihací ústrojí 90 pro monitor. Toto zdvihací ústrojí 90 pro monitor je s výhodou připevněno ke sloupku 18. V systému 10 podle tohoto vynálezu však je možno využívat i taková zdvihací ústrojí pro monitor, která nejsou připevněna ke sloupku 18.
Zdvihací ústrojí pro monitor, která jsou znázorněna na vyobrazeních podle obr. 17 až obr. 24, umožňují uživateli využívat soustavu počítače a monitoru bez nutnosti mít vodorovnou pracovní plochu. Alternativně může být zdvihací ústrojí pro monitor zabudováno do pracovní plochy 60 tak, aby větší povrchová plocha pracovní plochy 60 byla k dispozici uživateli (viz obr. 21 až obr. 24) . Zdvihací ústrojí pro monitor mohou být buď volně stojící nebo mohou být ukotvena na rámové konstrukci. Zdvihací ústrojí pro monitor mohou být rovněž uspořádána otočně, takže umožňují využívat různých úhlů pohledu. Nastavovací a seřizovači prvky na zdvihacích ústrojích pro monitor umožňují uživateli, aby mohl pracovat v různých polohách, a to jak například ve stoje nebo vsedě.
Na vyobrazeních podle obr. ID až obr. IE je rovněž znázorněn pohyblivý přehrazujíci člen 104. Tento pohyblivý přehrazujicí člen 104 může být přesouván do široké škály různých poloh, a to za účelem výrazného nebo částečného uzavření pracovní oblasti 12.
Na vyobrazeních podle obr. 2A až obr. 2XX je znázorněno množství různých odlišných konfigurací, do kterých může být systém 10 uspořádán. Na těchto vyobrazeních jsou znázorněny podlahové rohože 14, pracovní plochy 16, sloupky 18, příčné nosníky 22 a krátké sloupky 68.
Na vyobrazeních podle obr. 2A až obr. 21 je znázorněno množství klikatých uspořádání pro tři nebo méně uživatelů až do více než pěti uživatelů.
Na vyobrazeních podle obr. 2J až obr. 2R jsou znázorněna různá deltová uspořádání pro zajištění pracovních prostor pro dva nebo méně uživatelů až do více než pěti uživatelů.
Na vyobrazení podle obr. 2S až 2W jsou znázorněna dvojitá deltová uspořádání, schopná poskytnout pracovní oblasti pro čtyři nebo méně uživatelů až do patnácti nebo více uživatelů.
Na vyobrazeních podle obr. 2X až obr. 2EE je znázorněn větší počet uspořádání místností, která jsou shodná nebo obdobná, jako místnost 36, znázorněná na vyobrazení podle obr. 1B. Tato uspořádání místností jsou schopna poskytnout pracovní oblasti pro jednoho až šest nebo více uživatelů.
« · • · · ·
Na vyobrazeních podle obr. 2NN až obr. 2WW je znázorněn větší počet jednomístných uspořádání, schopných zajistit pracovní oblasti pro jednoho až deset nebo více uživatelů.
Na vyobrazeních podle obr. 2WW a 2XX jsou znázorněna dvě přídavná uspořádání místnosti, schopná poskytnout pracovní oblasti pro šest nebo více uživatelů.
Na vyobrazení podle obr. 3 je znázorněn boční nárysný pohled na výhodné provedení v sloupku 18. Horní část 32 sloupku 18 je opatřena množinou rovnoběžných a od sebe vzdálených štěrbin 150, přičemž mezi těmito štěrbinami 150 je umístěna množina otvorů 152. Jak je dobře vidět na zvětšeném pohledu podle obr. 4, jsou dvě řady šesti štěrbin 150 umístěny v prostoru žlábků 156. V tomto žlábků 156 jsou ve středu umístěny otvory 152, které jsou přizpůsobeny pro uložení běžných upevňovacích prostředků, jako jsou například šrouby. Tento vzor se opakuje ve středové části 160 sloupku 18 a poté rovněž v jeho spodní části 162.
Zvětšené uskupení štěrbin 150 je umístěno mezi spodní částí 162 sloupku 18 a jeho středovou částí 160. Zvětšené uskupení 170 zaujímá stejné obecné uspořádání, jako na obr. 4, avšak pouze s tím rozdílem, že počet štěrbin 150 a otvorů 152 je podstatně zvýšen. Sloupek 18 je opatřen třemi obecně konkávními a směrem dovnitř zakřivenými vnějšími povrchovými plochami 17 6. Štěrbiny 180 jsou vytvořeny ve vnějších povrchových plochách 176 pro přívod elektrických kabelů k elektrické zásuvce 84 . Vzor rozložení štěrbin 150, otvorů 152 a štěrbin 180 se souměrně opakuje kolem celého sloupku 18.
Na vyobrazeni podle obr. 5 je znázorněna upevňovací konzola 200 pro využití u sloupku 18. Tato upevňovací konzola 200 je opatřena větším počtem hákovitých členů 202, jejichž rozměry jsou takové, aby mohly být uloženy do jednoho sloupce rovnoběžných štěrbin 150. Konzola 200 sestává ze dvou části, které jsou spolu vzájemně spojeny s využitím známého spojovacího mechanizmu ve spínací části 208.
Na vyobrazení podle konstrukci obr. 6 je znázorněn pohled řezu na plocha 176 sloupku 18 má obecně z jednoho zakřivený kusu.
tvar.
Vněj ší Žlábky povrchová
156 j sou uspořádány tak, že jsou zde příčné nosníky 22 nebo 24 uchyceny pod úhlem o velikosti 120°. Žlábky 156 mají rybinovité uspořádání, které se rozšiřuje v prostoru vnitřní části 210. Středem sloupku 18 probíhá středový otvor 212. Sloupek 18 v tomto provedení, jakož i v následujících provedeních, může být vytvořen z celé škály různých materiálů, jako například z oceli nebo z hliníku, přičemž při jeho výrobě mohou být využity všeobecně známé postupy, jako je válcování nebo protlačování.
Na vyobrazení podle obr. 7 je znázorněno provedení sloupku 220 ze tří kusů. Tento sloupek 220 je charakterizován třemi kusy 222, 224 a 226, které zaujímají obecně stejné uspořádání, jako u provedení sloupku z jednoho kusu, které je znázorněno na vyobrazení podle obr. 6, pouze s tou výjimkou, že žlábky 156 jsou vymezeny dvěma proti . sobě ležícími stěnami, které jsou k sobě připevněny pro vytvoření žlábku 230. Sloupky 18 a 220 jsou s výhodou provedeny z oceli válcované za studená.
Na vyobrazeni podle obr. 7A je znázorněno provedeni sloupku 240 ze dvou kusů. Tento sloupek 240 sestává z prvního kusu 242 a z druhého kusu 244. Konce 24 6 kusu 244 jsou připevněny ke koncům 2 4 8 kusu 242, a to například prostřednictvím svaření nebo podobně.
Na vyobrazení podle obr. 8 je znázorněn částečný pohled na horní příčný nosník 22 a na žlabový kanál 26. Horní příčný nosník 22 obsahuje podélně probíhající spodní kruhovou trubku 250, která se rozprostírá od první strany 252 ke druhé straně 254. Tato spodní kruhová trubka 250 je připevněna k závěsným členům 256 a 258. Závěsné členy 256 a 258 zahrnují větší počet hákovitých členů 260, jejichž velikost je taková, aby odpovídala štěrbinám 150 ve sloupku 18 . Hákovité členy 260 jsou opatřeny otvory 264 pro uložení běžných upevňovacích prostředků, jako jsou například šrouby, které mohou procházet do jednoho z otvorů 152. Horní kruhová trubka 270 je opatřena vzhůru směřující částí 272, která zasahuje do žlabového kanálu 26.
Na vyobrazeních podle sestava teleskopického a obr.
žlabového kanálu.
Jak j e znázorněno zejména v rozloženém pohledu, zobrazeném na vyobrazení příčný nosník hákovitou částí 284, konzole 290 konstrukci).
podle obr. 10, tak teleskopický 280 zahrnuje závěsný člen 282, opatřený která je otočně připevněna ke strana této sestavy má shodnou připojuje závěsný člen
Spodní trubka 294 vybíhá směrem ven části 296 konzoly 290. Spodní mezilehlá trubka 300 (protilehlá
Čep 292
282 ke konzole 290.
ze spodní má takové φφφφ rozměry, které odpovídají obvodu spodní trubky 294. Horní trubka 304 vybíhá směrem ven a směrem vzhůru z horní části 306 konzoly 290.
Koncová část 308 žlabového kanálu je připevněna k horní části horní trubky 304. Horní mezilehlá trubka 310 má takové rozměry, které odpovídají horní trubce 304 mezilehlá část 314 žlabového, kanálu má takové rozměry, které odpovídají koncovým částem 308 žlabového kanálu. Částečný pohled na sestavu teleskopického příčného nosníku 280 je znázorněn na vyobrazeni podle obr. 9. Na vyobrazení podle obr. 11 je znázorněn ve zvětšeném měřítku perspektivní pohled na závěsný člen 282 a na konzolu 2 90, ke které je připojena horní trubka 304 a spodní trubka 294.
Teleskopický příčný nosník 280 je sestaven prostřednictvím vysunutí konců trubek 294 a 304 ven ze záběru s konci trubek, vytvořenými na protilehlém kusu. Poté jsou zde uloženy mezilehlé trubky 310 a 300, takže teleskopický nosník 280 je prodloužen. Mezilehlá část 314 žlabového kanálu je poté odhalena a pokračuje, takže vytváří uzavřený prostor, provedený v kombinaci s koncovou částí 308 žlabového kanálu prostřednictvím prodloužení teleskopického příčného nosníku 280.
Na vyobrazení podle obr.
je znázorněna v řezu konstrukce žlabového kanálu 26.
Tento žlabový kanál 26 zahrnuje zakřivené vnější stěny 340 a zakřivenou spodní jejíž zakřivení odpovídá zakřivení horní trubky 272 (v upevněné části příčného nosníku) nebo horní trubky 304 (u teleskopického příčného nosníku). Spona 350 je připevněna k zakřivené spodní části 342 žlabového kanálu 26. Kryt 354 je • · • ♦ <
• ·
9 ·· ···· • · « · ·
připevněn přes sponu 350. Kryt 354 a spona 350 vymezuji průchozí kanál, kterým procházejí elektrické kabely. Zbývající oblast 360 je využitelná pro uložení dalších instalací, jako je například linkové vedení pro přenos dat.
Na vyobrazení podle obr. 10A je znázorněno alternativní provedení sestavy teleskopického příčného nosníku 370 a žlabového kanálu. Provedení podle obr. 10A funguje v podstatě stejným způsobem, jako předchozí shora popsané provedení, přičemž hlavní výjimku představuje přidání příčných nosníků pro dodatečnou podporu.
Teleskopický příčný nosník 370 obsahuj e závěs 372, který je opatřen hákovitými částmi 374, otočně připevněnými ke konzole 375 (protilehlá strana sestavy má stejnou konstrukci).
Nastavitelná spodní část 376 leží mezi konzolami 375.
Tato nastavitelná spodní část 376 obsahuje dvě koncové části
378 a posuvnou mezilehlou část 380, která má takové rozměry, že může být zasunuta do obvodu koncové části 378.
Příčné nosníky 382 zajišťují přídavnou podporu pro sestavu teleskopického příčného nosníku 370. Horní žlabový kanál 384 je připevněn ke spodní části prostřednictvím připevňovacích prvků 386, jako jsou například šrouby. Spodní dráha 388 pro elektrické vedení je připevněna ke spodní části horního žlabového kanálu 384. Větší počet krycích členů 38 9 je znázorněn nad přidruženým svazkem 390 elektrického příslušenství. Spony 392 zajišťují sestavu teleskopického příčného nosníku 372 ve zvolené délce.
Na vyobrazeních podle obr. 13 a podle obr. 14 je znázorněna konstrukce spodního příčného nosníku 24 . Tento spodní příčný nosník 24 je opatřen závěsným členem 400. Tento závěsný člen 400 funguje v podstatě stejným způsobem, jako závěsné členy 260, znázorněné na vyobrazení podle obr. 8. Avšak na rozdíl od horního příčného nosníku 22 je spodní příčný nosník 24 opatřen oválnou trubkou 402. Tato oválná trubka 402 je upevněna ve štěrbinách 404 v závěsném členu 400, přičemž je zde přivařena.
Závěsný člen 400 je opatřen otvorem 406 , který je určen pro využití v součinnosti s běžnými upevňovacími prostředky, jako je například šroub, a hákovitými členy 410 pro připevnění spodního příčného nosníku 24 ke sloupku 18.
Na vyobrazení podle obr. 14A je znázorněno v řezu jiné výhodné provedení nosník 440 obsahuje Středové části 450 příčného nosníku 440. Tento horní část 442 a spodní a 452 zahrnují kanály 460, využitelné pro připevnění přehrazujících příčný část
446.
které j sou členů.
Na vyobrazeních podle obr. 15 a podle obr. 16 jsou znázorněny tři úložné prvky, které jsou využitelné u systému 10, znázorněného na vyobrazeních podle obr. 1A a obr. IB. Měkký úložný prvek 52 je znázorněn na vyobrazení podle obr. 15.
Tento úložný prvek 52 zahrnuje boční stěny 502, vytvořené z pružného a ohebného materiálu. Větší počet polic 504 je umístěn v určitých vzdálenostech od sebe ve vnitřním prostoru 510. Síťový kryt 514, opatřený běžným upevňovacím mechanizmem, jako je například zdrhovadlo 520, je využit pro uzavření vnitřního prostoru 510.
Na vyobrazení podle obr. 15 je síťový kryt 514 znázorněn v uzavřené poloze. Na vyobrazení podle obr. 16 je síťový kryt 514 znázorněn v otevřené polgze, přičemž je podkasán do vnitřní dutiny (na vyobrazeních neznázorněno). Úložný prvek 500 je otočně připevněn k příčnému nosníku v pouzdru 530. Odnímatelný úložný vak 534 je připevněn k boční stěně 502 s využitím úchytek 536. Podstavec 540 podepírá úložný prvek 52 na ploše základny.
Jedinečná tkanina, zvolená pro úložný prvek 52, má rovněž vlastnosti z hlediska pohlcování zvuku. Úložný prvek 52 je možno snadno odejmout a přestěhovat na nové pracovní místo, pokud se pracovník stěhuje. Úložný prvek 52 je rovněž opatřen takovou tkaninou, která může být snadno přestylizována na novou barvu nebo na nový vzor za účelem změny estetických potřeb pracovního prostředí.
Pevné úložné prvky 54 a 56 jsou znázorněny na vyobrazení podle obr. 16. Tyto úložné prvky 54 a 56 fungují v podstatě stejným způsobem, jako úložný prvek 500, pouze s tou výjimkou, že jsou opatřeny pevnými bočními stěnami a pevnými dvířky.
Úložný prvek 54 má pevné boční stěny 602 a pevná dvířka 604. Je zde rovněž znázorněno několik polic 610 a zásuvek 612. Pouzdro 620 tvoří otočné připojení ke spodnímu příčnému spodnímu nosníku 24 . Úchytky 630 zajišťují pevná dvířka 604 v uzavřené poloze.
··*· • · · • · • tt • ·· • fc * • fc • · fc · • • · •
• · · • · · fc
• · ··♦· ♦ * • · · fc fc··· • · ·· • ·♦ ·
Na vyobrazeni podle obr. 16A je znázorněn menší pevný úložný prvek 56. Tento úložný prvek 56 je opatřen několika podélnými výstupky 640, které vytvářejí vedení pro vkládání polic 642 do vnitřního prostoru 644 úložného prvku 56.
Na vyobrazeních podle obr. 17 až obr. 24 jsou znázorněna tři alternativní provedení zdvihacího ústrojí monitoru, která je možno použít pro nábytkový systém 10.
Na vyobrazeních podle obr. 17 a podle obr. 18 je znázorněno zdvihací ústrojí 700 monitoru, které je připevněno ke sloupku 18.
Toto zdvihací ústrojí 700 monitoru obsahuje rám 702, připevněný ke sloupku 18 . Rám 702 je opatřen motorem 7 04, který je připevněn ke spodní části 705 rámu 702. Motor 7 04 je tvořen běžně známým zařízením, které je dostupné od různých výrobců. Motor 704 je připojen k lanku 706, které vede vzhůru k lanové kladce 7 08 a dále směrem dolů k hákovému členu 710. Hákový člen 710 je připevněn k posuvnému členu 714.
Opěrná plošina 720 monitoru je připevněna k posuvnému členu 714. Úchytky 722 monitoru jsou připevněny k horní ploše 724 opěrné plošiny 720 monitoru. Posuvný člen 714 má vnější okraje 730, které lícují do vybrání 732, které vede ve svislém směru podél vnitřní plochy 736 rámu 702.
Za provozu pak motor 704 vytahuje posuvný člen 714 vzhůru nebo jej spouští dolů ' v závislosti na stavu pohánění motoru 704, ovládaném uživatelem. Posuvný člen 714 a zejména jeho vnější okraje 730 se posouvají svislým směrem nahoru nebo dolů ve vybrání 732. Tím je zajišťováno řádné nastavení
99 9··· • · · 9 99 ·· 99 9 · 9 9 9
38 • 9 • · · • 9 9 9 9 9 9 9 ·
• · 9 9 9 9
♦ ·· · · • 99 9999 99 ·
opěrné plošiny 720 monitoru tak, aby to vyhovovalo potřebám
uživatele.
Na vyobrazeních podle obr. 19 a podle obr 20 je
znázorněno alternativní provedení zdvihacího ústrojí 90 monitoru (jak je znázorněno na vyobrazení podle obr. 1B), které může být připevněno ke sloupku 18.
Zdvihací ústrojí 90 monitoru obsahuje opěrnou plošinu 782 monitoru s úchytkami 784 monitoru, které jsou určeny pro připevnění monitoru k opěrné plošině 782 monitoru. Příčné nosníky 786 a 788 vedou ke konzolám 7 90 a 792. Tyto konzoly 7 90 a 792 jsou připevněny s využitím běžného připevňovacího mechanizmu, jako jsou například šrouby, ke sloupku 18. Příčný nosník 786 je připojen k pouzdru 7 94, které probíhá směrem dolů od spodní strany opěrné plošiny 782 monitoru.
Nožní ovládací člen 800 je připevněn k hydraulickému válci 802. Hydraulickým válcem 802 je běžně známý prvek, který je dostupný od různých výrobců. Nákružek 806 je připevněn pod hydraulickým válcem 802 a je připojen k příčnému nosníku 788.
Jak je znázorněno v rozloženém pohledu na vyobrazení podle obr. 20, je pro vzájemné spojení základny 810 a hydraulického válce 802 použito běžně známých upevňovacích prostředků, jako jsou například šrouby (na vyobrazení neznázorněno). Hydraulický válec 802 je opatřen tyčí 814, která vede do pouzdra 794. Tyč 814 prochází objímkou 820 a je připojena k horní desce 822. Pro vzájemné spojení horní
·· ···♦ desky 822 a opěrné plošiny 782 monitoru je využito běžných, upevňovacích prostředků, jako jsou například šrouby.
Pro zajištění provozu sešlápne uživatel nožní ovládací člen 800 za účelem zajištění pohonu tyče 814 prostřednictvím aktivace hydraulického válce 802. Sešlápnutím nožního ovládacího členu úplně až dolů, dojde k uvolnění tyče 814, která se navrátí do své spodní polohy.
Na vyobrazeních podle obr. 21 až obr. 24 je znázorněno třetí provedení zdvihacího ústrojí 850 monitoru podle tohoto vynálezu. Toto zdvihací ústrojí 850 monitoru je využitelné u pracovní plochy 60, jak je znázorněno na vyobrazeních podle obr. 21 až obr. 24.
Přestože je zdvihací ústrojí 850 monitoru znázorněno ve střední části pracovní plochy 60, je zcela pochopitelné, že může být uspořádáno rovněž v blízkosti vnějších okrajů 852.
Zdvihací ústrojí 850 monitoru obsahuje horní kotouč 856 a spodní kotouč 8 60.. Jak je nejlépe vidět na vyobrazení podle obr. 22, je spodní kotouč 860 připevněn k závitovému šroubu 862. Jak je nejlépe vidět na vyobrazení podle obr. 23, tak závitový šroub 862 prochází závitovou objímkou 866, která je uspořádána v otvoru 868 v pracovní plose 60. Závitová objímka 866 je připevněna s využitím běžně známých připevňovacích prostředků, jako jsou šrouby 870, ke spodnímu povrchu 872 pracovní plochy 60.
Krycí člen 880 probíhá směrem dolů od spodní části závitové objímky 8 66 za účelem zakrytí závitového šroubu 862.
• · · ·· 9 : : í • • · •
40 • · • · · ! · · · · • · · · • •
• · ···>· ♦ ···· ·· ···
Na vyobrazení podle obr. 24 je nejlépe vidět horní kotouč 856 při pohledu zezdola. Horní kotouč 856 obsahuje množinu oper, uložených ve štěrbinách 882. Horní kotouč 856 je rovněž opatřen středovým otvorem 884 s několika rameny 888, směřujícími ven k vnějšímu věnci 890.
Uživatel může nastavit polohu horního kotouče 856 a monitoru 896 prostřednictvím otáčení spodního kotouče 860. Uživatel může rovněž udržovat monitor 896 v pevné poloze (za předpokladu, že správný úhel pohledu byl již předtím nastaven) , a to tak, že monitor 896 byl vysunut vzhůru nebo spuštěn dolů v závislosti na otáčení spodního kotouče 860 a závitového šroubu 862. Horní kotouč 856, který obsahuje opěru (na vyobrazeních neznázorněno), zůstává relativně pevný vzhledem k pracovní ploše 60, pokud uživatel otáčí spodním kotoučem 860.
Na vyobrazeních podle obr. 25 až obr. 33 je znázorněna sestava 80 pohyblivé pracovní plochy, zkonstruovaná v souladu s výhodným provedením předmětu tohoto vynálezu.
Přestože znázorněná sestava 80 pohyblivé pracovní plochy má obecně obdélníkový tvar se zaoblenými předními a zadními okraji, je zcela pochopitelné, že předmět tohoto vynálezu může být rovněž využit pro pracovní plochy, které mají celou řadu různých tvarů, rozměrů a vzhledů.
Sestava 80 pohyblivé pracovní plochy je všestranně přizpůsobivým prvkem, který může být nastaven jak z hlediska výšky, tak i z hlediska úhlu za účelem uspokojení potřeb příslušného uživatele. Tato možnost nastavení umožňuje, aby byla sestava 80 pohyblivé pracovní plochy seřízena tak, aby
···· ·
• · ··
• ·
• •0· ···
0 · ··
• · ·>
···· ·· ···
vyhovovala pro určitou vykonávanou práci a rovněž fyzickým charakteristikám tělesného typu uživatele.
Sestava 80 pohyblivé pracovní plochy obsahuje pracovní plochu 902, která má takové rozměry, aby na ní mohly být uloženy pracovní pomůcky, jako je například klávesnice a myš nebo pero a papír. Avšak sestava 80 pohyblivé pracovní plochy má rovněž velmi široké využití i pro další typy pracovních pomůcek nebo náčiní.
Pracovní plocha 902 má zakřivený přední okraj 904, dva boční okraje 90 6 a 908 a zakřivený zadní okraj 910. Přední nohy 912 a 914 vycházejí dolů ze spodního okraje 916 v blízkosti zakřiveného předního okraje 904. Zadní nohy 918 a
920 vycházejí dolů ze spodního okraje
916 v blízkosti zakřiveného zadního okraje 910.
Nohy 912,
914, 918 a 920 obsahují čtyři horní části 924, které kluzně zapadají do čtyř spodních částí 92 6. svisle vyrovnaných vzájemně propojuje
Spodní části 926 jsou opatřeny množinou otvorů 930. Horní příčný nosník 934 zadní nohy 918 a 920. Spodní příčné nosníky 940 a 942 vzájemně propojují přední nohy 912 a 914 a zadní nohy 918 a 920. Ke spodním částem předních nohou 912 a 914 a zadních nohou 918 a 920 jsou připevněna kolečka 944.
Na vyobrazeních podle obr. 2 6 a podle obr. 27 je dále znázorněna sestava předních nohou 912 a 914 a zadních nohou 918 a 920.
Jak je znázorněno na vyobrazení podle obr. 26, tak přední nohy 912 a 914 jsou vzájemně propojeny příčným nosníkem 960. Zadní nohy 918 a 920 jsou vzájemně propojeny • · · · · ·
příčným nosníkem 962. Krycí vička 964 jsou použita pro zakrytí otevřených konců příčných nosníků 960 a 962.
Horní části 924 a spodní části 926 jsou nejlépe znázorněny na vyobrazení podle obr, 27. Objímky 968 jsou umístěny na horních koncích 970 spodních částí 926 za účelem zajištění lepšího spojení mezi horními částmi 924 a spodními částmi 92 6. Zadní nohy 918 a 920 jsou připevněny ke spodním příčným nosníkům 940 a 942 s využitím pružných spojek 974. Tyto pružné spojky 974 umožňují, aby se zadní nohy 918 a 920 mohly naklánět, pokud je sestava 80 pohyblivé pracovní plochy nastavena do nevodorovné polohy (viz obr. 29).
Běžně známých upevňovacích prostředků, jako jsou například kolíky 97 6, je využito pro vzájemné spojení spodních částí 926 zadních nohou 918 a 920. Kolečka 944 jsou připevněna ke spodním částem nohou 912, 914, 918 a 920 s využitím běžně známých upevňovacích prostředků, jako jsou například spojovací členy 980 a 982.
Nastavovací mechanizmu 1000 je nejlépe znázorněn na vyobrazeních podle obr. 28 a podle obr. 30 až obr. 32.
Jak je znázorněno v pohledu zezdola na vyobrazení podle obr. 28, tak nastavovací mechanizmus 1000 obsahuje dva ovládací členy 1002. Tyto ovládací členy 1002 jsou připevněny ke spodnímu okraji 916 v blízkosti prvního bočního okraje 906 a druhého bočního okraje 908 pracovní plochy 902. Každý ovládací člen 1002 je připojen k otočnému kroužku 1004 a k lanku 1006. Lanko 1006 zahrnuje první člen 1010 a druhý člen 1012. Členy 1010 a 1012 lanka 1006 procházejí příslušně do nohou 912, 914, 918 a 920.
Funkce aretačního ústrojí 1020 je nejlépe znázorněna na vyobrazeních podle obr. 30 až obr. 32. Aretační ústrojí 1020 je používáno u všech nohou 912, 914, 918 a 920. S odkazem na rozložený pohled, znázorněný na vyobrazeni podle obr. 30, pak aretační ústrojí 1020 obsahuje lankový člen 1012, který směřuje dolů do přídržného členu 1022. Běžně známé upevňovací prostředky, jako jsou například šroubky 1024, jsou použity pro připevnění lankových členů k přídržnému členu 1022.
Podložka 1026 je uspořádána na hlavici 1028 přídržného členu 1022. Pružinový mechanizmus 1030 leží nad přídržným členem 1022 v blízkosti cívky 1032. Tato cívka 1032 je opatřena vyříznutou částí 1034, která má zešikmené strany 1036 a vnější plochu 1038. Cívka 1032 je kluzně uložena v objímce 1040. Objímka 1040 je opatřena kruhovými otvory 1042, ve kterých jsou kluzně uloženy opěrné kuličky 1044.
Podložka 1046 je umístěna v blízkosti horní plochy 1048 objímky 1040. Běžně známé upevňovací prostředky, jako je například šroubek 1050 jsou použity pro připevnění aretačního ústrojí 1020 k horní části 924 nohy. Šroubek 1050 je zašroubován do otvoru 1052 v horní části 924 nohy a do otvoru 1054 objímky 1040 (viz obr. 31 a obr. 32).
Na vyobrazeních podle obr. 31 a podle obr. 32 je nejlépe znázorněna schopnost nastavení sestavy 80 pohyblivé pracovní plochy. V zablokované poloze, která je znázorněna na vyobrazení podle obr. 31, jsou opěrné kuličky 1044 přitlačovány na vnější plochu 1038 cívky 1032 tak, že zapadají do otvorů 930. V této poloze je horní část 924 zablokována ve své poloze vzhledem ke spodní části 92 6 nohou 912, 914, 918 a 920.
Stlačováním ovládacího členu 1002 může uživatel nastavit polohu sestavy 80 pohyblivé pracovní plochy. Vytahováním ovládacího členu 1002 je lankový člen 1012 vytahován vzhůru, takže cívka 1032 je vytahována do polohy, znázorněné na vyobrazení podle obr. 32. Jak je znázorněno na obr. 32, tak pohyb cívky 1032 vzhůru nasměruje vyříznutou část 1034 do polohy v blízkosti jednoho z otvorů 930. V důsledku toho opěrné kuličky 1044 zapadnou dovnitř, takže nejsou uchyceny v otvorech 930. V důsledku toho jsou nohy v této volně nastavitelné nahoru nebo dolů. Uvolněním ovládacího členu 1002 se cívka 1032 pohybuje opět směrem dolů působením pružinového mechanizmu 1030 do polohy, znázorněné na vyobrazení podle obr. 31, takže je noha zablokována ve zvolené výšce.
Používáni nastavovacího mechanizmu 1000 umožňuje, aby mohla být pracovní plocha 902 nastavena jednak vodorovně a jednak úhlově. Uživatel může stlačit ovládací členy 1002 současně za účelem svislého nastaveni pracovní plochy 902 nahoru nebo dolů. Alternativně může uživatel stlačit jeden z ovládacích členů 1002 za účelem úhlového nastaveni předního okraje 904 nebo zadního okraje 910 pracovní plochy 902.
Alternativní provedení nastavovacího mechanizmu 1070 je znázorněno na vyobrazení podle obr. 33.
φφφφ
Tento nastavovací mechanizmus 1070 je opatřen pružnou svorkou 1072 a směrem ven směřující úchytnou částí 1074. Tato úchytná část 107 4 může zapadat do jednoho z otvorů 107 6 za účelem zablokování nohy ve zvolené poloze. Stlačením úchytné části 1074 může být noha nastavena v nové výšce.
Výhodné provedení náhradní pohyblivé pracovní plochy 82, které je znázorněno na vyobrazení podle obr. 1C, obsahuje alternativní mechanizmus pro nastavení výšky.
Nohy 1090 mají horní části 1092 a spodní části 1094. Alespoň jeden otvor je umístěn v horní části 1092, zatímco množina otvorů je umístěna ve spodní části 1094. Pohyblivý kulový západkový čep má běžně známý blokovací mechanizmus, který lze využit pro zablokování pohyblivé pracovní plochy v požadované výšce. Pohyblivá pracovní plocha 8,0 nebo 82 může být opatřena sponou 1100 pro příslušenství, jako je například pouzdro na spisy, podložka pod myš a podobně, jak je znázorněno na vyobrazení podle obr. 26.
Na vyobrazeních podle obr. 34 až obr. 39 je znázorněno příkladné provedení systému na rozvod elektrické energie, který je využitelný u předmětu tohoto vynálezu.
Jak je vidět zejména na vyobrazení podle obr. 34, jsou kolejnice 1200 umístěny ve sloupcích 18. Tyto kolejnice 1200 probíháj í kolejnic 1200 bloky 1202 jsou částech 1204 prostředků, jako svisle ve sloupcích 18, přerušovaně připevněny s využitím ’ jsou například šroubky 1206.
přičemž bloky j sou
1202.
podél
Tyto v okrajových připevňovacích umístěny ke kolejnicím 1200 běžně známých
Jak je znázorněno na vyobrazení podle obr. 34, je elektrická, zásuvka, která je znázorněna na obr. IB, připevněna k elektrickému bloku 1202. Elektrická zásuvka obsahuje vnější krycí část 1210 a standardní dvojitou zásuvku 1212. Běžně známý upevňovací prvek 1214 je použit pro připojení dvojité zásuvky 1212 k elektrické zásuvce 84.
Na vyobrazení podle obr. 38 je znázorněn boční nárysný pohled na elektrickou zásuvku 84.
Množina elektrických kontaktů 1222 vychází ze zadní plochy 1220. plášť 1224 kontakty 1222
Tyto elektrické kontakty 1222 obsahují vnější
Elektrické a vnitřní elektrický kontakt, jsou uloženy v otvorech 1230, v bloku 1202. Otvory 1230 jsou tvořeny vytvořených vyříznutými částmi 1232 v plátcích 1234.
Na vyobrazení podle obr.
jsou znázorněny vyříznuté části 1232.
Kontakt 1240 je uzpůsoben pro připojení k některému z elektrických kontaktů 1222 elektrické zásuvky 84. Bloky 1202 jsou vzájemně propojeny prostřednictvím vodičů 1260, jak je znázorněno na vyobrazení podle obr. 35. Vodiče 1260 procházejí z jednoho bloku 1202 do druhého za účelem zajištění přívodu elektrické energie do různých bloků 1202.
Jak je znázorněno na vyobrazení podle obr. 37, jsou vodiče 1260 umístěny v části 1270 plátků 1234, přičemž vycházejí ven a procházejí do otvorů 1272 (viz obr. 35). Tímto způsobem vodiče 1260 zajišťují přívod elektrické • ·
energie ke kontaktu 1240 a k uživateli prostřednictvím elektrické zásuvky 84.
Plátky 1234 jsou s výhodou vytvořeny z polykarbonátového materiálu. Plátky 1234 obsahují zástrčkové kolíky 1280 a odpovídající otvory 1282 za účelem vytvoření sestavy bloku 1202. Významným aspektem předmětu tohoto vynálezu je skutečnost, že blok 1202 může být sestaven s využitím velkého počtu plátků 1234. Může být například použito nejméně šesti plátků 1234 pro poskytnutí zapojení obvodu s pěti vodiči. Alternativně může být použito až třinácti plátků pro sestavení obvodu s dvanácti vodiči. Je zcela pochopitelné, že pro odborníka z dané oblasti techniky je zřejmé, že blok 1202 může být uspořádán tak, aby stejně dobře zajišťoval zapojení více než dvanácti vodičů.
Blok 1202 rovněž umožňuje rozvod elektrické energie ve třech samostatných směrech. Tímto způsobem mohou být až tři zásuvky připojeny k jedinému bloku 1202 za účelem rozvodu elektrické energie prostřednictvím elektrických zásuvek 84 ve třech samostatných směrech. Je však zcela pochopitelné, že blok 1202 může být uspořádán v alternativních formách pro zajišťování rozvodu elektrické energie v nejméně dvou směrech a ve více než třech směrech.
Na vyobrazeních podle obr. 36 a obr. 39 je znázorněno připojení bloku 1202 k běžné svazkové sestavě (PENT) 1300, umístěné v horní části 1302 sloupku 18 . Elektrická energie je poté rozváděna prostřednictvím horních příčných nosníků 26 s využitím běžné svazkové sestavy. Vnější plášť 1310 a kryt 1312 jsou na obrázcích rovněž znázorněny.
* · · · · • ♦
Na vyobrazeních podle obr. 40A a obr. 40B a podle obr. 41 je znázorněno příkladné provedení pohyblivého nebo svinovacího přehrazujícího členu 104. Svinovací přehrazující člen 104 obsahuje horní části 1400, zakřivené mezilehlé části 1402 a spodní části 1404. Spojovací část 1406 spojuje dvě strany svinovacího přehrazujícího členu 104. Kolečka 1410 jsou připojena k objímkám 1414. Objímky 1414 vzájemně připojují spodní části 1404 ke spojovací části 1406.
Svinovací přehrazující člen 104 obsahuje první pohyblivý člen 1420 a druhý pohyblivý člen 1422, které jsou provedeny, jak bylo shora uvedeno. První pohyblivý člen 1420 a druhý pohyblivý člen 1422 jsou provedeny tak, že jeden může být složen za druhým, a to za účelem minimalizace plochy, pokryté svinovacím přehrazujícím členem 104.
Alternativně pak první pohyblivý člen 1420 a druhý
pohyblivý člen 1422 mohou být nastaveny do širokého počtu
poloh, jak je znázorněno na vyobrazeních podle obr. ID,
obr. IE a podle obr. 40A a obr. 40B.
Spoj ovací člen 1450 j e nejlépe znázorněn na vyobrazení
podle obr. 41. Horní části 1400 jsou připojeny
k objímkám 1452. Objímky 1452 jsou připojeny pomocí otočných šroubů 14 60. Podložka 1462 je vložena mezi objímky 1452. Spojovací člen 1450 umožňuje, aby pohyblivé členy 1420 a 1422 bylo možno snadno nastavit do široké škály poloh, jako je složená poloha, rozložená poloha nebo poloha, kdy oba pohyblivé členy 1420 a 1422 k sobě vzájemně přiléhají. Pro pokrytí pohyblivých členů 1420 a 1422 je možno využít běžné tkaniny.
Na vyobrazeních podle obr. 42A a podle obr. 42B až obr. 44 je znázorněno výhodné příkladné provedení přehrazujícího členu 4 9, který je znázorněn na vyobrazení podle obr. 1C.
Přehrazující člen 49 je s výhodou proveden z běžného tkaninového materiálu a z podkladového materiálu PETG. Smyčkový materiál Velcro je rovněž připevněn k vnější ploše přehrazuj ícího členu 49. Přehrazující člen 49 je s výhodou vyroben s využitím postupu puchýřkového připojování. Tento postup je využitelný při taveni lepidla, naneseného na podkladový materiál, přičemž jsou vytvářeny výčnělky 1500, jak je znázorněno na vyobrazeních podle obr. 42A a obr. 42B. Výčnělky 1500 mají s výhodou kruhový tvar, přičemž však je možno u předmětu tohoto vynálezu uplatnit i jiná uspořádání, jak je zřejmé pro odborníka z dané oblasti techniky.
Na vyobrazení podle obr. 43 je znázorněn spojovací mechanizmus, používaný pro připevnění přehrazujícího členu 49 k příčným nosníkům 24, jak je například znázorněno na vyobrazení podle obr. 14A. Konkrétně jsou háčky 1510 přišity k horní části 1512 a ke spodní části 1514 přehrazujícího členu 4 9. Tyto háčky 1510 mají takovou velikost, by zapadaly do příslušných kanálů v příčných nosnících 2 4 . Háčky 1510 jsou opatřeny částí 1520 ve tvaru písmene J, která má zejména takovou velikost, která odpovídá příslušným kanálům v příčných nosnících 24.
Alternativní výhodné provedení spojovacího mechanizmu 1530 je znázorněno na vyobrazení podle obr. 43. Spojovací mechanizmus 1530 je využitelný pro přehrazující členy o různých rozměrech a velikostech. Háčkovitá část 1532 je upevněna v dutině příslušného příčného nosníku. Háčkovitá část 1532 je připevněna k pružnému materiálu, jako je například pryž. Spodní část přehrazujícího členu nebo ještě další mezilehlý člen 1536 je poté připevněn k pružnému materiálu 1534. V důsledku toho může být přehrazující člen používán v různých polohách nosníku nebo pro různě velké tkaniny, použité pro vytvoření příslušného přehrazujícího členu.
Na vyobrazení podle obr. 44 je znázorněn užitkový předmět 1550 nebo pracovní pomůcka, které jsou využitelné spolu s přehrazuj ícím členem 4 9. Užitkový předmět 1550 má na své povrchové ploše upevňovací materiál Velcro. Povrchová plocha 1556 může být připevněna k jednomu z výčnělků 1500 na přehrazujícím členu 4 9. Užitkový předmět 1550 je opatřen spodní částí 1560, která může být připevněna k užitkové části, schopné držet list papíru nebo jiné pracovní náčiní. Užitkový předmět 1550 tvoří pouze příklad ze široké škály spojovacích členů, které mohou být připevněny k přehrazujíčímu členu 49 pro celou řadu různých účelů. Užitkový předmět 1550 je využitelný zejména za tím účelem, že poskytuje pracovníku přímý přístup k příslušnému pracovnímu náčiní.
Na vyobrazení podle obr. 45 je znázorněno výhodné příkladné provedení přehrazuj ícího členu 40. Tento přehrazující člen 40 může být proveden s využitím běžně známého tkaninového materiálu 1560.
S odkazem na vyobrazení podle obr. 46 jsou háčky 1580 připevněny k horní části 1582 a ke spodní části 1584 přehrazujícího členu 40. Háčky 1580 obsahují vnější
9 9 99 ·
9 9··
99 9 9 části 1582 a 1584, které jsou uzpůsobeny pro připojení k příčným nosníkům 22 . Nosníky 22 jsou opatřeny palcem, přizpůsobeným k uložení do kanálu 1588, který je vymezen částmi 1582 a 1584.
Na vyobrazení podle obr. 47A a 47B je znázorněna policová sestava 1600.
Policová sestava 1600 obsahuje hákovité části 1602, uzpůsobené pro připevnění k příčným nosníkům 24. Hákovité části 1602 jsou s výhodou vytvořeny z ve formě tvářeného hliníkového materiálu a jsou přizpůsobeny k uchycení k příčným nosníkům daného systému. Ocelové trubky 1604 vycházejí směrem ven a směrem dolů z hákovitých částí 1602. Na spodní straně ocelových trubek 1604 jsou umístěny patky 1606. V mezilehlé části 1610 každé ocelové trubky 1604 je provedena množina závěsných štěrbin 1612.
Ocelové police 1620 obsahují závěsné úchytky 1622, uzpůsobené k tomu, aby zapadaly do závěsných štěrbin 1612. Ocelové police 1622 můžou být provedeny v různém uspořádání podle přání uživatele. Kromě toho jsou u předmětného příkladného provedení podle vyobrazení na obr. 47 a na obr. 48 znázorněny čtyři ocelové police. Je však zcela jasné, že může být použita rovněž i pouze jedna police nebo více polic než čtyři.
Na vyobrazeních podle obr.
48A a obr. 48B je znázorněno příkladné výhodné provedení pomůcky. Horní úchytky 1652 kolejnice 1650 na pracovní a spodní úchytky 1654 jsou využity pro připevnění kolejnice 1650 k příčnému nosníku daného systému. Rovnoběžné nosné členy 1660 a 1662 jsou spolu vzájemně spojeny prostřednictvím vzájemně od sebe vzdálených rozpěrných tyčí 1670. Tyto rozpěrné tyče 1670 probíhají v podstatě podél celé délky nosných členů 1660 a 1662. Pracovní nářadí a další pomůcky mohou být připevněny ke kolejnici 1650.
Na vyobrazeních podle obr. 49 a obr. 50 je znázorněn vak 1700 na spisy, který je použitelný spolu s předmětem tohoto vynálezu. Vak 1700 na spisy je opatřen úchytkami 1702. Tyto úchytky 1702 obsahují zakřivenou horní část 1704 a otvor 1706 pro využití spolu s běžně známými připevňovacími prostředky. Vak 1700 na spisy obsahuje přední kryt 1710 a vnitřní prostor 1712, ve kterém mohou být uloženy spisy a pracovní materiály.
Konzola 1730 může být připevněna ke spodnímu povrchu pracovní plochy. Tato konzola 1730 obsahuje koncové části 1732, opatřené otvory 1734. Běžně známé připevňovací prostředky, jako jsou například šrouby, mohou být vloženy do otvoru 1734 ve spodním povrchu pracovní plochy za účelem upevnění konzoly 1730. Konzola 1730 je opatřena rozšířenou mezilehlou částí 1740 pro připevnění k úchytce 1702.
Připevnění úchytky 1702 ke konzole 1730 je znázorněno na vyobrazení podle obr. 50. Vak 1700 na spisy je využitelný zejména pro pracovníka, který potřebuje snadno přenášet pracovní materiály a dále je skladovat na bezpečném místě, jako například pod pracovní plochou 60, jak je znázorněno na vyobrazeních podle obr. 1A až obr. 1E.
Shora popsaná a na výkresech znázorněná provedení jsou pouze ilustrativní a nikterak omezující. Rozsah ochrany
·· 9999 9 99 99 9 99 9 9999 9999 r O 99 99999 JO · 9 9 9 99999 « 9 9 9 9 9 9 9999 9 999 9999 99 99
předmětu tohoto vynálezu je dán patentovými nároky a nikoli
shora uvedeným popisem a přiloženými výkresy. Předmět tohoto vynálezu může být proveden i v jiných specifických formách, aniž by došlo k úniku z myšlenky tohoto vynálezu. Předmět tohoto vynálezu proto zahrnuje veškeré další změny, které spadají do rozsahu patentových nároků.

Claims (51)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Systém pro vymezení většího počtu pracovních oblastí v jinak otevřeném prostoru, vyznačující se tím, že obsahuje rámovou konstrukci, tvořenou větším počtem od sebe vzdálených sloupků, směřujících vzhůru od základní plochy, přičemž sloupky jsou vzájemně propojeny větším počtem příčných nosníků ve výšce v podstatě nad stojícím uživatelem, alespoň některé ze sloupků jsou uzpůsobeny pro vytvoření vodicí dráhy pro přívod instalací, přičemž rámová konstrukce může být uspořádána v celé řadě v podstatě nelineárních vzorů a zahrnuje alespoň částečně otevřenou oblast mezi přiléhajícími sloupky.
    2. Systém podle nároku 1, vyznačuj ící se tím , že skupiny tří sloupků jsou uspořádány pod úhlem 120°. 3. Systém podle nároku 2, vyznačuj ící se tím , že alespoň některé ze sloupků jsou uzpůsobeny pro připevnění k pracovnímu prvku, zvolenému ze skupiny, obsahuj ící pracovní plochy, úložné
    členy, nosné členy monitoru a přepážkové zástěny.
    4. Systém nároku
  2. 3, vyznačuj ící se tím, že dále obsahuje jednu nebo více podlahových rohoží.
  3. 5. Systém podle nároku vyznačuj íc se tím že podlahové rohože obsahují zakřivenou část.
  4. 6. Systém podle nároku 5, vyznačující se tím, že dále obsahuje pohyblivé pracovní plochy, mající větší počet nohou s kolečky, připevněnými k jejich spodním částem.
  5. 7. Systém podle nároku 6, vyznačující se tím, že pohyblivá pracovní plocha obsahuje horní plochu, která je nastavitelná jak svisle, tak i úhlově.
  6. 8. Systém pro vymezení většího počtu pracovních oblastí v jinak otevřeném prostoru, vyznačující se tím, že obsahuje rámovou konstrukci, tvořenou větším počtem od sebe vzdálených sloupků, směřujících vzhůru od základní plochy, přičemž sloupky jsou vzájemně propojeny větším počtem příčných nosníků, přičemž rámová konstrukce může být uspořádána ve skupinách od jednoho do šesti sloupků, přičemž větší počet skupin má jednu nebo více pracovních ploch pro vytvoření pracovní oblasti pro uživatele.
  7. 9. Systém podle nároku 8, vyznačující se tím, že alespoň některé ze sloupků mají příčné nosníky, vycházející z jejich horní části, přičemž spojovací členy jsou umístěny pod úhlem větším, než 90°, a menším, než 180°.
  8. 10. Systém podle nároku 9, vyznačující se tím, že alespoň některé ze sloupků a příčných nosníků jsou uzpůsobeny pro vytvoření vodicí dráhy pro přívod instalací.
    56 *· 99*· 9 ·· 9 9 « · · 9 9 « · 9 9 • 9 · 9 · 9 9 9 9 ··*· 9 ·*· 999« 99 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 • 9 9 11. Systém podle nároku 10, vyznačuj í c í se tím, že jeden nebo více příčných nosníků je otočných a délkově nastavitelných. 12. Systém podle nároku 11, vyznačuj íc í se tím, že sloupky mají vněj ší plochu, mající tři odlišné a obecně zakřivené části.
  9. 13. Systém podle nároku 12, vyznačující se tím, že svisle probíhající kanál odděluje každou ze tří obecně zakřivených částí.
  10. 14. Systém podle nároku 13, vyznačující se tím, že alespoň jeden ze svisle probíhajících kanálů je uzpůsoben pro uložení háčkovitého přípojného, členu, vycházejícího z pracovního prvku.
  11. 15. Systém podle nároku 14, vyznačující se tím, že háčkovitý připevňovací prvek je uzpůsoben pro připevnění pracovní plochy ke sloupku.
    16. Systém podle nároku 15, vyznačující s e tím, že svisle probíháj ící kanál má rybinovítý tvar. 17. Systém podle nároku 16, vyznačující s e tím, že sloupky mají výšku
    větší, než šest stop.
    ΜΙ» • *· · ·· · » · < ·· • · φ · · ♦ · · · · · • · · · · ·*· ···« ·· >··
  12. 18. Systém pro vymezeni většího počtu pracovních oblastí v jinak otevřeném prostoru, vyznačující se tím, že obsahuje rámovou konstrukci, tvořenou větším počtem od sebe vzdálených sloupku, směřujících vzhůru od základní plochy s alespoň částečně otevřenou oblastí, vymezenou mezi sousedními sloupky, přičemž sloupky jsou vzájemně propojeny větším počtem příčných nosníků ve výšce v podstatě nad stojícím uživatelem, alespoň některé ze sloupků a příčných nosníků jsou uzpůsobeny pro vytvoření vodicí dráhy pro přívod elektrické energie a datových kabelů, přičemž rámová konstrukce může být uspořádána do většího počtu nelineárních vzorů za účelem vytvoření pracovní oblasti pro skupinu uživatelů.
  13. 19. Uspořádání pracovního prostoru a nábytkový systém pro plánování zařízení prostoru, vyznačující se tím, že obsahuje větší počet od sebe vzdálených sloupků, směřujících vzhůru ze základní plochy, přičemž mezi sousedními sloupky je vymezena alespoň částečně otevřená oblast, sloupky jsou vzájemně propojeny větším počtem příčných nosníků, tyto příčné nosníky jsou uzpůsobeny pro připevnění ke sloupkům tak, že většina skupin dvou příčných nosníků svírá tupý úhel, přičemž alespoň některé ze sloupků a příčných nosníků jsou připevněny k pracovnímu prvku, zvolenému ze skupiny, obsahující pracovní plochy, úložné členy, nosné členy monitoru a přepážkové zástěny.
  14. 20. Systém podle nároku. 19, vyznačující se tím, že skupiny tří sloupků jsou uspořádány tak, že svírají úhel 120°.
  15. 21. Systém pro uspořádáni pracovního prostředí, vyznačující se tím, že obsahuje:
    rámovou konstrukci, tvořenou větším počtem od sebe vzdálených sloupků, směřujících vzhůru od základní plochy a majících horní části umístěné nad stojícím uživatelem, a větším počtem příčných nosníků, vzájemně propojujících sloupky u jejich horních částí, přičemž alespoň některé ze sloupků a z příčných nosníků jsou uzpůsobeny pro vytvoření vodicí dráhy pro přívod elektrické energie a datových kabelů, větší počet v podstatě netuhých přepažujících členů, umístěných mezi alespoň některými z většího počtu od sebe vzdálených sloupků, a větší počet pracovních prvků, uzpůsobených ke snadnému připevnění a sejmutí z alespoň jednoho ze sloupků a příčných nosníků, přičemž pracovní prvky jsou zvoleny ze skupiny, obsahující pracovní plochy a úložné členy.
  16. 22. Systém podle nároku 21, vyznačující se tím, že dále obsahuje větší počet pracovních ploch, připevněných k alespoň některému z uvedených sloupků.
  17. 23. Systém podle nároku 22, vyznačující se tím, že dále obsahuje větší počet elektrických zásuvek, připevněných k alespoň některému ze sloupků v blízkosti pracovní plochy.
  18. 24. Systém podle nároku 23, vyznačující se tím, že větší počet • · · · • · • · · · netuhých přepážkových zástěn je umístěn mezi větším počtem sloupků.
  19. 25. Systém podle nároku
    24, vyznačuj ící se tím, že dále obsahuje nastavitelnou podpěru monitoru připevněnou ke sloupku.
  20. 26. Systém podle nároku
    25, vyznačující se tím, že dále obsahuje větší počet pohyblivých pracovních ploch.
    27. Systém podle nároku 26, vyznačuj ící se tím, že větší počet
    pohyblivých pracovních ploch má výšku podstatně menší, než větší počet pracovních ploch.
  21. 28. Nábytkový systém a rozvod elektrické energie pro pracovní prostředí, vyznačuj ící se tím, že obsahuj e:
    rámovou konstrukci, tvořenou větším počtem od sebe vzdálených sloupků, směřujících vzhůru od základní plochy, přičemž mezi sousedními sloupky je vymezena alespoň částečně otevřená oblast, horní části sloupků jsou umístěny nad stojícím uživatelem a větší počet příčných nosníků vzájemně propojuje sloupky u jejich horních částí, přičemž každý sloupek je uzpůsoben pro připevnění mezi pouze jeden nebo tři příčné nosníky a alespoň některé ze sloupků a příčných nosníků jsou uzpůsobeny pro vytvoření vodicí dráhy pro přívod elektrické energie a datových kabelů, a větší počet pracovních prvků, uzpůsobených ke snadnému připevnění a sejmutí ze sloupků.
  22. 29. Systém pro vymezení většího počtu pracovních oblastí v jinak otevřeném prostoru, vyznačující se tím, že obsahuje:
    rámovou konstrukci, tvořenou větším počtem od sebe vzdálených sloupků, směřujících vzhůru od základní plochy, přičemž sloupky jsou vzájemně propojeny větším počtem příčných nosníků ve výšce v podstatě nad stojícím uživatelem, alespoň některé ze sloupků a z příčných nosníků jsou uzpůsobeny pro vytvoření vodicí dráhy pro přívod elektrických kabelů, přičemž alespoň některé ze sloupků jsou opatřeny k nim připevněnými elektrickými zásuvkami a každý ze sloupků je schopen být připevněn pouze ke třem nebo méně příčným nosníkům, přičemž většina skupin dvou příčných nosníků svírá tupý úhel, a větší počet pracovních ploch, umístěných v blízkosti alespoň některého z většího počtu sloupků, přičemž každá pracovní plocha má alespoň jednu zakřivenou část.
    30. Systém podle nároku 29, vyznačující s e t í m , že přehrazující člen je vytvořen z materiálu o nízké hmotnosti. 31. Systém podle nároku 30, vyznačující s e t í m , že přepažující čl en má schopnost pohlcovat zvuk.
    32. Systém vyznačuj ící podle nároku
  23. 31, vytvořen z přilnavého
    33. Systém yznačuj íc úložných členů má
    34. Systém yznačuj íc úložných členů je se ti materiálu.
    podle část, že přepažujíci nároku e ti vytvořenou podle e tím, otočně připevněn k člen je
  24. 32, že alespoň některý netuhého materiálu.
    nároku
  25. 33, že alespoň rámové konstrukci.
    některý
  26. 35. Systém pro vymezení většího počtu pracovních oblastí v jinak otevřeném prostoru, vyznačující se tím, že obsahuje:
    první skupinu a druhou skupinu vzájemně od sebe vzdálených sloupků, směřujících vzhůru od základní plochy, přičemž sloupky jsou vzájemně spojeny větším počtem příčných nosníků ve výšce v podstatě nad stojícím uživatelem, alespoň některé ze sloupků jsou uzpůsobeny pro vytvoření vodicí dráhy pro přívod instalací, každý sloupek je schopen být připevněn k jednomu nebo k více příčným nosníkům, přičemž většina skupin dvou příčných nosníků svírá tupý úhel, a první skupina a druhá skupina jsou vzájemně propojeny délkově nastavitelným příčným nosníkem.
  27. 36. Systém podle nároku 35, vyznačující se tím, že příčný nosník je otočný.
  28. 37. Systém podle nároku 36, vyznačující se tím, že alespoň některé ze sloupků jsou uzpůsobeny k připevnění k pracovnímu prvku, zvolenému ze skupiny, obsahující pracovní plochy, úložné členy, nosné členy monitoru a přepážkové zástěny.
  29. 38. Systém podle nároku 37, vyznačující se tím, že dále obsahuje pohyblivé pracovní plochy, mající větší počet nohou s kolečky, připevněnými k jejich spodním částem.
  30. 39. Systém podle nároku 38, vyznačující se tím, že slóupky mají vnější plochy, mající tři odlišné a obecně zakřivené části.
  31. 40. Systém podle nároku 39, vyznačující se tím, že svisle probíhající kanál odděluje každou ze tří obecně zakřivených částí.
  32. 41. Systém podle nároku 40, vyznačující se tím, že alespoň jeden ze svisle probíhajících kanálů obsahuje množinu od sebe vzdálených otvorů, vytvořených ve dvou svisle probíhajících sloupcích.
  33. 42. Systém podle vyznačující se t kanál má rybinovitý tvar.
  34. 43. Pohyblivá vyznačující se t nároku 1, í m , že svisle probíhající pracovní plocha, í m , že obsahuje:
    pracovní plochu, mající větší počet nohou, směřujících dolů, a větší počet koleček, připevněných k těmto nohám, přičemž pracovní plocha je schopna jak svislého pohybu při udržení příslušné polohy, tak úhlového nastaveni z pevné přední krajní polohy do pevné zadní krajní polohy.
  35. 44. Pohyblivá pracovní plocha podle nároku 43, vyznačující se tim, že nohy obsahují blokovací prvky a jeden nebo více ovládacích členů, připevněných ke spodnímu povrchu pracovní plochy.
  36. 45. Pohyblivá pracovní plocha podle nároku 44, vyznačující se tím, že dva ovládací prvky jsou umístěny v blízkosti první strany a druhé strany spodního povrchu pracovní plochy.
  37. 46. Pohyblivá pracovní plocha podle nároku 45, vyznačující se tím, že jeden ovládací prvek ovládá blokovací prvky, připevněné ke dvojici předních nohou, zatímco druhý ovládací prvek ovládá blokovací prvky, připevněné ke dvojici zadních nohou.
  38. 47. Pohyblivá pracovní plocha podle nároku 46, vyznačující se tím, že alespoň jedna z dvojice předních nohou a z dvojice zadních nohou je otočně připojena k rámovému členu v blízkosti koleček.
  39. 48. Pohyblivá pracovní plocha podle nároku 47, vyznačující se tím, že ovládací prvky jsou připojeny ke kabelům, které vedou do nohou a pláštěm, a k pohyblivé cívce, přičemž pohyblivá cívka má vnější stranu opatřenou vyříznutou částí.
    φφφφ • φ φ
  40. 49. Pohyblivá pracovní plocha podle nároku 48, vyznačující se tím, že nohy jsou opatřeny vnější částí, mající množinu svisle vyrovnaných otvorů.
  41. 50. Pohyblivá pracovní plocha podle nároku 49, vyznačující se tím, že dále obsahuje větší počet opěrných kuliček, umístěných v blízkosti čepu a uzpůsobených pro uložení do zvoleného otvoru.
  42. 51. Systém pro vymezení většího počtu pracovních oblastí v jinak otevřeném prostoru, vyznačující se tím, že obsahuje:
    rámovou konstrukci, tvořenou větším počtem od sebe vzdálených sloupků, směřujících vzhůru od základní plochy, přičemž sloupky jsou vzájemně propojeny větším počtem příčných nosníků ve výšce v podstatě nad stojícím uživatelem, alespoň některé ze sloupků jsou uzpůsobeny pro vytvoření vnitřní vodicí dráhy pro přívod elektrických kabelů a vnější vodicí dráhy pro přívod datových kabelů.
  43. 52. Systém podle nároku 51, vyznačující se tím, že podstatná část sloupků má vnější plochu vytvořenou z většího počtu samostatných zakřivených částí se svisle probíhajícím kanálem, oddělujícím každou ze zakřivených částí.
  44. 53. Systém podle nároku 52, vyznačující se tím, že obsahuje větší počet odlišně zakřivených částí.
    ·· » ·
  45. 54. Systém podle nároku
    53, vyznačující se tím, že alespoň j edna z odlišných zakřivených částí obsahuje otvor pro připojení elektrické zásuvky.
  46. 55. Systém podle nároku
    54, vyznačuj ící se tím, že alespoň jeden ze svisle probíhajících kanálů obsahuje množinu otvorů, uzpůsobených pro uložení háčkovitého přípojného členu, připojeného k pracovnímu prvku.
    56. Systém vyznačuj íc kanál má rybinovitý í s tvar. podle nároku 55, probíháj ící e t i m , že svisle 57. Systém podle nároku 56, vyznačuj íc í s e t í m , že každý sloupek je
    připevněn k opěrné základně.
    58. Systém podle nároku
  47. 57, vyznačující se tím, že sloupky j sou vytvořeny z více než jednoho kusu.
    59. Systém podle nároku 57, vyznačuj ící se tím, že sloupky j sou vytvořeny ze tří samostatných částí. 60. Systém podle nároku 59, vyznačuj ící se tím, že každá ze tří
    samostatných částí obsahuje ven směřující stěnu, uzpůsobenou pro připojení ke třem samostatným částem.
    • · · t to to to
  48. 61. Systém podle nároku 51, vyznačující se tím, že alespoň některé z nosníků obsahují trubku oválného tvaru.
  49. 62. Systém podle nároku 61, vyznačující se tím, že dále obsahuje žlábek, mající podélně probíhající dělicí prvek, rozdělující vnitřní část alespoň některého z nosníků na dvě části pro průchod dvou samostatných instalací.
  50. 63. Systém podle nároku
    62, vyznačující se tím, že alespoň některý z nosníků je opatřen množinou otvorů.
  51. 64. Nastavitelné zdvihací ústroj í monitoru, vyznačující se tím, že obsahuje:
    výškově nastavitelnou opěrnou plochu pro nesení monitoru, svisle pohyblivou tyč, připevněnou k opěrné ploše, hnací člen, schopný pohybovat tyčí a opěrnou plochou nahoru a dolů, přičemž opěrná plocha může být nastavena nahoru a dolů tak, aby bylo dosaženo zvolené polohy opěrné plochy podle požadavku uživatele.
    65 . Nastavitelné zdvihací ústrojí monitoru podle nároku 64, vyzná č u j ící se tím, že hnacím členem je hydraulický válec.
    ·· · ·
    • e ··* · • · · · · • 9 · 4 ··«···· • · · • · * • · · · · 66. Nastavitelné zdvihací ústroj i monitoru podle nároku 65, vyznačuj ící s e tím, že nožní ovládací prvek je připojen k hydraulickému válci. 67. Nastavitelné zdvihací ústroj i monitoru podle nároku 64, vyznačuj ící s e tím, že hnacím
    členem je závitový šroub, připevněný k závitové objímce, uložené v pracovní ploše.
    68. Nastavitelné zdvihací ústroj i monitoru podle nároku 67, vyznač u j i c i s é t i m , že opěrná plocha je připojena k otočné ploše 69. Nastavitelné zdvihací ústroj i monitoru podle nároku 68, vyznač u j i c i se t i m , že opěrná
    plocha a otočná plocha jsou vzájemně propojeny mezilehlou plochou, opatřenou větším počtem opěr, připevněných k její spodní části.
    70. Nastavitelné zdvihací nároku 64, vyznačuj ící ústrojí monitoru je připevněno ke ústrojí monitoru podle se tím, že zdvihací loupku.
    71. Nastavitelné nároku 70, vyzná mechanizmem je motor. zdvihací ústroj i se t monitoru i m , že podle hnacím č u j i c i 72. Nastavitelné zdvihací ústroj i monitoru podle nároku 71, vyzná č u j i c i se t i m , že opěrná plocha je připevněna k posuvnému členu, který je uspořádán
    v rámu.
    73. Nastavitelné zdvihací ústrojí monitoru podle nároku 72, vyznačuj ící se tím, že rám je připevněn ke sloupku.
    7 4. Ústroj i pro rozvod energie, vyznačuj ící se tím, že obsahuje:
    množinu vzájemně propojených plátků, dva nebo více úhlově rozmístěných otvorů, vytvořených mezi sousedními plátky, přičemž otvory jsou uzpůsobeny pro uložení elektrického spojovacího členu, a otvory uzavírají elektrický kontakt.
    75. Ústrojí pro rozvod energie podle nároku 74, vyznačuj ící se tím, že mezi sousedními plátky jsou vytvořeny tři otvory.
    76. Ústrojí pro rozvod energie podle nároku 75, vyznačuj ící je vytvořen z jediného se t prvku.
    77. Ústrojí pro vyznačuj ící elektrického rozvodného rozvod se t í m , že energie i m , že bloku je použito elektrický kontakt podle nároku 7 6, pro vytvoření dvanácti nebo více plátků.
    78. Ústrojí pro vyznačuj ící elektrických rozvodných rozvod energie se tím, že bloků je vzájemně podle dva nebo propoj eno.
    více nároku
    77,
    79. Ústrojí pro rozvod energie podle nároku 78, vyznačující se tím, že v jednom sloupku jsou použity tři rozvodné bloky.
CZ20011319A 1998-10-13 1999-10-13 Uspořádání pracovního prostoru a nábytkový systém CZ20011319A3 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US10410198P 1998-10-13 1998-10-13

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ20011319A3 true CZ20011319A3 (cs) 2002-07-17

Family

ID=22298680

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20011319A CZ20011319A3 (cs) 1998-10-13 1999-10-13 Uspořádání pracovního prostoru a nábytkový systém

Country Status (15)

Country Link
US (1) US7827920B2 (cs)
EP (1) EP1121036A4 (cs)
JP (1) JP2002527129A (cs)
KR (1) KR20010082227A (cs)
CN (1) CN1213680C (cs)
AU (1) AU6515299A (cs)
BR (1) BR9914518A (cs)
CA (1) CA2347206C (cs)
CZ (1) CZ20011319A3 (cs)
IL (1) IL142528A0 (cs)
NO (1) NO20011821L (cs)
NZ (1) NZ511075A (cs)
PL (1) PL348516A1 (cs)
WO (1) WO2000021412A1 (cs)
ZA (1) ZA200102972B (cs)

Families Citing this family (67)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7270062B1 (en) 1997-09-08 2007-09-18 Larson John E User height adjustable tables, support structures, and chairs
US6533019B1 (en) 2000-10-20 2003-03-18 Steelcase Development Corporation Partition panel with infill arrangement
US6625935B1 (en) * 2000-10-20 2003-09-30 Steelcase Development Corporation Partition system with worktools
US6481163B1 (en) 2000-10-20 2002-11-19 Steelcase Development Corporation Partition panel
US7210270B1 (en) 2000-10-20 2007-05-01 Steelcase Development Corporation Partition system with elevated raceway
US6481169B1 (en) 2000-10-23 2002-11-19 Steelcase Development Corporation Prefabricated furniture system
AU2002225924A1 (en) * 2000-12-01 2002-06-11 John E. Larson Unaligned multiple-column height adjustable pedestals for tables and chairs that tilt and slide
DE10222172B4 (de) * 2001-05-23 2005-09-01 Fleischer Büromöbelwerk GmbH & Co. KG Büroarbeitsplatz-Konglomerat
US6663267B2 (en) 2001-06-15 2003-12-16 Herman Miller Inc. Lighting fixture for work space management system
US6591563B2 (en) 2001-06-15 2003-07-15 Steelcase Development Corporation Panel system
US6553730B1 (en) 2002-03-08 2003-04-29 Steelcase Development Corporation Utility hub for post and beam furniture systems
WO2004008911A2 (en) 2002-07-15 2004-01-29 Bretford Manufacturing, Inc. Modular system of power and data delivery components and method of setting up and utilizing the components in a work space environment
US20050016081A1 (en) * 2003-05-30 2005-01-27 Gomree Jean Francois Workspace habitat
EP1806068A4 (en) * 2004-10-12 2009-06-10 Okamura Corp DESK WITH PANEL
US7712847B1 (en) * 2005-10-11 2010-05-11 Collegedale Casework, Llc Laboratory workstation utility management configuration
US7530540B2 (en) * 2005-12-15 2009-05-12 Haworth, Ltd. Upright post with mounting collar
WO2007147139A2 (en) * 2006-06-16 2007-12-21 Apaxis Systems, Inc. Office workstation assembly
US20100126390A1 (en) * 2006-10-06 2010-05-27 Formway Furniture Limited Screen
WO2008060952A2 (en) * 2006-11-09 2008-05-22 Cedars-Sinai Medical Center Dockable computer station
EP2111982A1 (en) * 2008-04-25 2009-10-28 Amcor Flexibles Transpac N.V. Method for the production of thin polymer film
US10054336B2 (en) * 2010-03-03 2018-08-21 Robert M. M. Haddock Photovoltaic module mounting assembly
US8667908B2 (en) 2010-06-02 2014-03-11 Steelcase Inc. Frame type table assemblies
US9185974B2 (en) 2010-06-02 2015-11-17 Steelcase Inc. Frame type workstation configurations
US9210999B2 (en) 2010-06-02 2015-12-15 Steelcase Inc. Frame type table assemblies
US8534752B2 (en) 2010-06-02 2013-09-17 Steelcase Inc. Reconfigurable table assemblies
US9272172B2 (en) * 2010-07-26 2016-03-01 Gulshan Prem Choppla Sensory, motor, individual language and educational assessment and training unit
US20120199049A1 (en) * 2011-02-04 2012-08-09 Andrea Ruggiero Mobile workstation
US9611652B2 (en) 2011-02-25 2017-04-04 Dustin M. M. Haddock Mounting device for building surfaces having elongated mounting slot
US8967054B2 (en) 2011-06-03 2015-03-03 Kimball International, Inc. Office desking system
WO2013101597A1 (en) 2011-12-29 2013-07-04 Haddock Dustin M M Mounting device for nail strip panels
US9524804B2 (en) 2012-04-17 2016-12-20 Bwxt Mpower, Inc. Control room for nuclear power plant
US10446280B2 (en) 2012-04-18 2019-10-15 Bwxt Mpower, Inc. Control room for nuclear power plant
USD742537S1 (en) * 2012-12-03 2015-11-03 Bwxt Mpower, Inc. Control room
US9016023B2 (en) * 2012-12-21 2015-04-28 Fry Reglet Corporation Multi-purpose column assembly
CN103284494A (zh) * 2013-05-06 2013-09-11 吴振洋 多用组合式家具
HUE031112T2 (en) 2013-07-25 2017-06-28 Vs Ver Spezialmoebelfabriken Gmbh & Co Kg Table elements and set of elements for the arrangement of furniture pieces
WO2015017671A2 (en) * 2013-08-01 2015-02-05 Urbaneer LLC Apparatus and method for reconfigurable space
US9433282B2 (en) 2013-09-25 2016-09-06 Hni Technologies Inc. Connector hub and modular work system
USD758776S1 (en) 2015-02-13 2016-06-14 Steelcase, Inc. Personal workspace furniture
US9622570B1 (en) 2015-02-13 2017-04-18 Steelcase Inc. Personal workspace assembly
USD758777S1 (en) 2015-02-13 2016-06-14 Steelcase, Inc. Personal workspace furniture
USD778653S1 (en) 2015-02-13 2017-02-14 Steelcase Inc. Table top
USD758115S1 (en) 2015-02-13 2016-06-07 Steelcase, Inc. Personal workspace furniture
US10039374B2 (en) 2016-05-13 2018-08-07 Steelcase Inc. Multi-tiered workstation assembly
US10517392B2 (en) 2016-05-13 2019-12-31 Steelcase Inc. Multi-tiered workstation assembly
US10327546B2 (en) * 2016-06-17 2019-06-25 Penny Kimball Rotatable and configurable storage tree
US10443896B2 (en) 2016-07-29 2019-10-15 Rmh Tech Llc Trapezoidal rib mounting bracket with flexible legs
WO2018081722A1 (en) 2016-10-31 2018-05-03 Haddock Dustin M M Metal panel electrical bonding clip
US10357102B2 (en) * 2016-11-02 2019-07-23 Paragon Furniture, Inc. Furniture with organizational frame
WO2018169956A1 (en) 2017-03-13 2018-09-20 Herman Miller, Inc. Subarchitectural office system
DE102017212006A1 (de) * 2017-07-13 2019-01-17 Fraunhofer-Gesellschaft zur Förderung der angewandten Forschung e.V. Modulares Arbeitsplatzsystem für Montagearbeitsplätze
CR20200201A (es) 2017-10-09 2020-12-04 Rmh Tech Ensamble de riel con adaptador de montaje lateral invertible para aplicaciones de montaje directo e indirecto
AU2019240320B2 (en) 2018-03-21 2022-10-13 Rmh Tech Llc PV module mounting assembly with clamp/standoff arrangement
US10538913B2 (en) 2018-05-23 2020-01-21 Herman Miller, Inc. Connection assembly for an architectural structure
US10758038B2 (en) * 2018-05-29 2020-09-01 Knoll, Inc. Article of furniture and method of using the same
US10886681B2 (en) 2018-06-11 2021-01-05 Herman Miller, Inc. Power distribution system with electrical hubs moveable relative to tracks
US10973321B2 (en) * 2018-09-04 2021-04-13 Steelcase Inc. Workspace system and components and method for the use thereof
CN113412396A (zh) 2018-12-14 2021-09-17 Rmh技术有限责任公司 用于钉带面板的安装装置
US11191178B2 (en) 2019-01-24 2021-11-30 Steelcase Inc. Display support system and method for the use thereof
US10731372B1 (en) * 2019-08-26 2020-08-04 Dustin Kyle Nolen Small cell fiberglass communications utility pole
AU2021239839A1 (en) 2020-03-16 2022-10-06 Rmh Tech Llc Mounting device for a metal roof
US11041310B1 (en) 2020-03-17 2021-06-22 Rmh Tech Llc Mounting device for controlling uplift of a metal roof
EP4172916A1 (en) * 2020-06-24 2023-05-03 Friday PM, Inc. Systems and methods for adaptive workspace layout and usage optimization
CN115918281A (zh) 2020-07-23 2023-04-04 斯蒂尔凯斯有限公司 显示器支架系统及其使用方法
JP2021000537A (ja) * 2020-10-05 2021-01-07 株式会社イトーキ 家具
US11395543B2 (en) 2020-12-08 2022-07-26 Haworth, Inc. Reconfigurable work station, work space, and work space system
US11969087B1 (en) * 2022-08-26 2024-04-30 Molham Kayali Geometric workspace system

Family Cites Families (155)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US703023A (en) * 1901-12-03 1902-06-24 Martin J Wade Receptacle for containing papers.
US785571A (en) * 1904-05-06 1905-03-21 Henry Raines Canopy-support.
US960490A (en) * 1909-06-10 1910-06-07 Maurice W Brennan Manure-loader.
US1098516A (en) * 1914-01-21 1914-06-02 John E Matthews Transfer means for doors.
US1506502A (en) * 1922-11-08 1924-08-26 Alois J Rheinberger Sectional booth
US1578117A (en) * 1925-07-17 1926-03-23 George J Gahring Curtain stretcher
US1994981A (en) * 1934-04-14 1935-03-19 Bigelow Sanford Carpet Co Inc Apparatus for demonstrating the cushioning effect of carpet or rug linings
US2187408A (en) * 1939-02-03 1940-01-16 Kaufmann Dept Stores Inc Fitting room construction
US2636224A (en) * 1951-04-26 1953-04-28 Louis R Murdoch Partition system
US2754535A (en) * 1953-08-10 1956-07-17 Gordon J Plemeng Frameless plate glass door hanger
US3017969A (en) * 1956-05-28 1962-01-23 Harold R Nielsen Portable partitions
US3195698A (en) * 1960-04-11 1965-07-20 H B Rothbard Partition structures
US3181274A (en) 1961-08-14 1965-05-04 George C Izenour Versatile display apparatus
US3181574A (en) * 1962-02-23 1965-05-04 Beckman Instruments Inc Dispensing head for a fluid fraction collector
US3180459A (en) * 1962-06-12 1965-04-27 Liskey Aluminum Demountable sectional partition
US3361508A (en) * 1966-08-08 1968-01-02 Dorothy F. Chassevent Multiple desk unit
US3418765A (en) 1966-08-15 1968-12-31 Miller Herman Inc Coordinated system for activity isolation
US3396731A (en) * 1966-12-09 1968-08-13 Peebles David Meade Device for supporting files visibly
US3478993A (en) 1967-10-31 1969-11-18 Victory Shelving Co Vertically adjustable shelf
US3561518A (en) * 1969-03-24 1971-02-09 Mutron Corp Flexible wall having through accessibility
DE1956364C3 (de) 1969-11-08 1974-04-18 Reinold K. 6000 Frankfurt Weber Höhenverstellbarer Einsäulenschreibtisch
US3683100A (en) * 1970-11-04 1972-08-08 John V Deal Modular wall and ceiling system
DE2113111C3 (de) * 1971-03-18 1973-12-06 Gerard Kingersheim Burgin (Frankreich) Einrichtungseinheit mit mindestens einem Hohltrager, an dem Einnchtungs gegenstände fur Arbeitsplätze angebracht werden können
US3858528A (en) * 1973-02-09 1975-01-07 Interlake Inc Library carrel
GB1492615A (en) * 1974-02-08 1977-11-23 Kepac Ltd Screen constructions
US4015397A (en) * 1974-04-29 1977-04-05 Textron, Inc. Service poles and accessories
US3875711A (en) * 1974-09-06 1975-04-08 Evan Palmer Modular display frame structure
US4060294A (en) 1975-09-22 1977-11-29 Haworth Mfg., Inc. Wall panel with prewired power system
US4021973A (en) * 1976-05-27 1977-05-10 Interstate Industries, Inc. Partition system
CA1026247A (en) * 1976-06-03 1978-02-14 Martin C. Blumenthal Adjustable service column
US4092486A (en) * 1976-09-13 1978-05-30 Textron Inc. Service poles
US4295307A (en) 1977-05-16 1981-10-20 Jensen David C Modular building structure
US4284840A (en) * 1977-06-15 1981-08-18 The Wiremold Company Service pole assembly
US4224769A (en) 1978-06-12 1980-09-30 Hauserman Limited Space divider system
DE2848929A1 (de) * 1978-11-08 1980-05-22 Wb Handelsgesellschaft Fuer Be Zu einer beliebigen gesamtheit zusammenfuegbare bauelementegruppe
US4771583A (en) 1979-10-03 1988-09-20 Hauserman, Inc. Space divider system
US4302865A (en) 1979-12-31 1981-12-01 Panelfold, Inc. Multi-directional canted wheel carrier with shiftable control arm for operable walls
US4372087A (en) * 1980-06-12 1983-02-08 Kump Ernest J Modular building structures
US4457116A (en) * 1980-06-12 1984-07-03 Kump Ernest J Space module
FR2508524A1 (fr) 1981-06-25 1982-12-31 Mors Jean Bouchon Entr Elect Ensemble modulaire de construction d'un emplacement d'exposition
US4373570A (en) * 1980-07-31 1983-02-15 Nussdorf Jeffrey M Portable fabric display booth assembly
US4606394A (en) * 1981-09-18 1986-08-19 Marler Haley Exposystems Ltd. Barrier systems and the like
US4493174A (en) * 1982-06-07 1985-01-15 Artafax Systems Limited, Inc. Dismountable room partition
CA1171755A (en) * 1982-10-21 1984-07-31 Louise J. Mulhern Privacy screen module
IT8304850V0 (it) * 1983-04-22 1983-04-22 Coop Operai Metallurgici Mobile per ufficio del tipo a piu' posti di lavoro
USRE32890E (en) * 1984-08-15 1989-03-21 Herman Miller, Inc. Frame connector system
US4876835A (en) 1984-09-10 1989-10-31 Herman Miller, Inc. Work space management system
US4685255A (en) * 1984-09-10 1987-08-11 Herman Miller, Inc. Work space management system
US4831791A (en) * 1984-11-20 1989-05-23 Hauserman, Inc. Space divider system
US4856242A (en) * 1984-12-10 1989-08-15 Steelcase Inc. Space partition arrangement
DE3505763A1 (de) * 1985-02-20 1986-08-28 Wolfgang 2210 Itzehoe Priesemuth Arbeitsplatzanordnung
US4924931A (en) 1985-11-25 1990-05-15 Channel-Kor Systems Inc. Panel device
NZ214578A (en) * 1985-12-16 1989-05-29 Tube Fab Ltd Partition wall construction
DE3613216A1 (de) 1986-04-18 1987-10-22 Zumtobel Gmbh & Co Einrichtung zur bildung von mit versorgungsanschluessen fuer energie, gasfoermige und/oder fluessige medien, kommunikation, ueberwachung usw. ausgestatteten arbeitsplaetzen bzw. arbeitsbereichen in laboratorien, fertigungsstaetten, versuchs- und forschungsbereichen
USD302496S (en) * 1986-04-21 1989-08-01 Tingley Margie A Multi-user workstation
US4774792A (en) 1986-08-25 1988-10-04 Ballance Design Limited Exhibition display apparatus
US4762072A (en) * 1986-10-07 1988-08-09 Westinghouse Electric Corp. Desk and space dividing wall panel assembly
US4914873A (en) * 1987-03-05 1990-04-10 Herman Miller, Inc. Work environment system
US4852500A (en) * 1987-03-18 1989-08-01 Herman Miller, Inc. Integrated computer implement work area
DE3720639A1 (de) 1987-06-23 1989-01-05 Eggersmann Planmoebel Buero-arbeitsplatz
US5279231A (en) * 1987-07-24 1994-01-18 Metro Industries Inc. Plastic frame system having a triangular support post
US5065832A (en) 1987-11-02 1991-11-19 Packard Industries, Inc. Multiple section work station
US4874027A (en) 1988-05-20 1989-10-17 Westinghouse Electric Corp. Office space dividing arrangement
US5626404A (en) * 1988-06-10 1997-05-06 Herman Miller, Inc. Work space management system and cabinet therefor
US4870908A (en) * 1988-07-05 1989-10-03 Westinghouse Electric Corp. Office space dividing system
US5394658A (en) * 1988-07-29 1995-03-07 Schreiner; Charles P. Free standing modular furniture and wall system
US5974742A (en) 1988-07-29 1999-11-02 Schreiner; Charles P. Free standing modular furniture and wall system
ATE98452T1 (de) * 1988-10-17 1994-01-15 Protoned Bv Arbeitstisch.
US5152698A (en) 1989-02-07 1992-10-06 Steelcase Inc. Floor track system for office furniture and the like
US5094174A (en) * 1989-02-07 1992-03-10 Steelcase Inc. Modular furniture
US5103741A (en) * 1989-02-07 1992-04-14 Steelcase Inc. Modular furniture
US5220871A (en) * 1989-02-07 1993-06-22 Steelcase Inc. Modular furniture
CA1309827C (en) 1989-02-13 1992-11-10 Jeff Plant Hexo-modular office system
DE3907770C1 (en) * 1989-03-10 1990-06-13 Karl 6951 Binau De Mildner Exhibition system for shop construction work, fair construction work, museums and the like
US5016405A (en) * 1989-04-18 1991-05-21 Rosemount Office Systems, Inc. Modular workstations
US5044135A (en) 1989-06-13 1991-09-03 Hon Industries Inc. Cluster work station system
US4957333A (en) 1989-06-23 1990-09-18 Ncr Corporation Cable carrying method and apparatus for modular computer cabinets and the like
US5016947A (en) * 1989-06-23 1991-05-21 Ncr Corporation Cable carrying method and apparatus for modular computer cabinets and the like
FR2655251B1 (fr) * 1989-12-01 1995-03-24 Steelcase Strafor Meuble de bureau modulable comportant un cadre et des pieds servant a guider en les dissimulant les divers conducteurs d'alimentation des appareils electriques portes par ce meuble.
DE4039097C2 (de) * 1989-12-22 1999-07-01 Krause Robert Gmbh Co Kg Höhenverstellbarer Fuß für Möbel
US5511348A (en) * 1990-02-14 1996-04-30 Steelcase Inc. Furniture system
US6170200B1 (en) * 1990-02-14 2001-01-09 Steelcase Development Inc. Furniture system
USD332188S (en) * 1990-04-20 1993-01-05 Haworth, Inc. Workstation cluster
USD331672S (en) 1990-04-20 1992-12-15 Haworth, Inc. Workstation cluster
USD331842S (en) 1990-04-20 1992-12-22 Haworth, Inc. Workstation cluster
IT1240376B (it) * 1990-05-21 1993-12-10 C.O.M.S. Coop. A.R.L. Procedimento per la produzione di sistemi di arredamento per ufficio e gruppo di arredamento per ufficio
US5157273A (en) 1990-06-08 1992-10-20 Donnelly Corporation Modular power outlet strip
US5164609A (en) 1990-06-08 1992-11-17 Donnelly Corporation Controllable power distribution system
US5160188A (en) 1990-06-12 1992-11-03 Westinghouse Electric Corp. Furniture stanchions with unitary power routing system
US5226705A (en) * 1990-06-12 1993-07-13 Westinghouse Electric Corp. Furniture stanchions with unitary power routing system
US5058347A (en) 1990-09-18 1991-10-22 Herman Miller, Inc. Panel connector system
JPH04193205A (ja) * 1990-11-27 1992-07-13 Matsushita Electric Works Ltd
US5097643A (en) * 1990-12-19 1992-03-24 Wittler Waldemar E Interlocking structural members with edge connectors
US5150554A (en) 1990-12-19 1992-09-29 Haworth, Inc. Panel-post arrangement
US5209035A (en) * 1991-01-10 1993-05-11 Steelcase Inc. Utility panel system
US5277006A (en) * 1991-01-18 1994-01-11 Herman Miller, Inc. Cable management apparatus
US5253595A (en) 1991-03-19 1993-10-19 Steelcase Strafor (S.A.) Modular system for office furniture
CA2061999C (en) 1991-03-25 1997-10-07 Dennis Foley Work station desk module and system with cabling management
US5328260A (en) * 1991-05-07 1994-07-12 Herman Miller, Inc. Modular furniture system with wire management
JPH0512508U (ja) * 1991-07-31 1993-02-19 株式会社間組 オフイスパーテイシヨン
US5291838A (en) * 1991-10-10 1994-03-08 Tandem Computers Incorporated Packaging system
DE69111452T2 (de) * 1991-11-21 1996-03-21 Steelcase Strafor Sa In einer Stützsäule für Büromöbel eingebauter elektrischer Verbindungsblock.
US5362923A (en) 1991-11-27 1994-11-08 Herman Miller, Inc. System for distributing and managing cabling within a work space
DE4141606C2 (de) * 1991-12-17 1994-05-11 Deutsche Aerospace Airbus Vorrichtung zur Unterteilung einer Flugzeugkabine
US5282341A (en) 1992-01-10 1994-02-01 Steelcase Inc. Dynamic workspace module
US5352033A (en) * 1992-03-27 1994-10-04 Fisher-Rosemount Systems, Inc. Operator work station having a monitor support assembly
US5403082A (en) * 1992-06-19 1995-04-04 Synsor Corporation Fold-up, movable desk with movable audiovisual equipment end portion
US5816000A (en) 1992-11-24 1998-10-06 Havelock Europa Plc Partition system
US5354025A (en) 1992-12-15 1994-10-11 Anthro Corporation Furniture shelf support bracket
CN1123308C (zh) * 1993-01-29 2003-10-08 克尼尔电子机械有限公司 工作台
NL9300703A (nl) * 1993-04-23 1994-11-16 Gelder Pennings Metaal B V Van Samengesteld tafelmeubel voor speciaal gebruik.
US5794392A (en) 1993-05-18 1998-08-18 Steelcase Inc. Utility distribution system for open office plans and the like
US5544593A (en) * 1993-09-03 1996-08-13 Rosemount Office Systems, Inc. Adjustable desk system
US5416666A (en) * 1993-09-17 1995-05-16 Elsag International N.V. Ergonomic operator workstation having monitor with wing unit
CA2101190C (en) * 1993-10-15 2005-03-15 Hollanding Inc. Modular office furniture partition
US5451101A (en) 1993-10-15 1995-09-19 Steelcase Inc. Wire management system
IT1266006B1 (it) 1993-10-15 1996-12-16 Unlimited Horizon Srl Struttura ad elementi modulari per spazi espositivi
US5651219A (en) * 1993-10-29 1997-07-29 Steelcase Inc. Dynamic workspace module
US5530435A (en) 1993-12-09 1996-06-25 Steelcase Inc. Utility distribution system for modular furniture and the like
IT1274042B (it) * 1994-03-04 1997-07-14 Castelli Spa Gruppo modulare per arredamento, in particolare di uffici, comprendente colonne autoportanti polifunzionali
DK0787377T3 (da) * 1994-10-18 1999-04-19 President Office Furniture Ltd Piedestal-tilførselsenhed
US5784843A (en) * 1994-12-30 1998-07-28 Steelcase Inc. Integrated prefabricated furniture system for fitting-out open plan building space
US6128873A (en) 1994-12-30 2000-10-10 Steelcase Development Inc. Integrated prefabricated furniture system for fitting-out open plan building space
US5660120A (en) * 1995-02-15 1997-08-26 Ergonomic Workstations Limited Modular furniture
US5561960A (en) 1995-04-18 1996-10-08 The Exhibit House, Inc. Modular wall panel system
US5685113A (en) 1995-06-05 1997-11-11 Knoll, Inc. Lay-in wireways for a space divider system
US5606919A (en) * 1995-06-07 1997-03-04 Haworth, Inc. Space-dividing fence for power and/or communication distribution
US5606920A (en) * 1995-06-08 1997-03-04 Haworth, Inc. Linkable modular table
USD380630S (en) * 1995-06-10 1997-07-08 Fernando Gutierrez Ahrensburg Computer table
US5689926A (en) 1995-10-05 1997-11-25 Nichols; Gregory Modular panel system
DE29516695U1 (de) * 1995-10-23 1996-02-01 Klugkist GmbH Büromöbel, 61462 Königstein System zur Erstellung von Büro- und/oder Arbeitsumgebungen
US5673632A (en) * 1996-01-03 1997-10-07 Sykes; Christopher C. Workstation having L-shaped worktop and flat-folding legs
US5899025A (en) * 1996-03-22 1999-05-04 Steelcase Inc. Furniture system (pathways-spaceframe)
US5704298A (en) * 1996-04-05 1998-01-06 Haworth, Inc. Computer workstation
US5681017A (en) 1996-04-11 1997-10-28 Allsop, Inc. Adjustable keyboard holder
US5695261A (en) 1996-04-12 1997-12-09 Slesinger; Bruce M. Integrally powered modular furniture
DE19621547A1 (de) * 1996-05-29 1997-12-04 Schaerer Soehne Ag Usm U Modulares Inneneinrichtungssystem
US5802778A (en) 1996-06-07 1998-09-08 Haworth, Inc. Workstation with flexible canopy
US6109456A (en) * 1996-09-30 2000-08-29 Heinz; Ted Support device for hanging sheetlike objects using thin support tabs
IT1286729B1 (it) * 1996-10-15 1998-07-17 Castelli Spa Sistema di arredamento comprendente piani di lavoro attrezzabili
DE19646541C1 (de) * 1996-10-30 1998-01-22 Multifunktionelle Haltestellen Bausatz miteinander verbindbarer Profilelemente
US6301846B1 (en) 1996-12-24 2001-10-16 Steelcase Development Inc. Knock-down portable partition system
US5791259A (en) * 1997-04-04 1998-08-11 B & W Corporation Adjustable shelf support assembly computer work station
US5875597A (en) * 1997-06-06 1999-03-02 Haworth, Inc. Height-adjustable space-dividing screen
CA2207344C (en) * 1997-06-09 2002-07-23 Nova-Link Limited Beam-type work station improvements
US5943966A (en) * 1997-08-15 1999-08-31 Machado; Jaime U. Flexible furniture system with adjustable and interchangeable components
US5924931A (en) * 1998-01-09 1999-07-20 Brunswick Bowling & Billiards Corporation Bowling lane perspective pattern
NZ329574A (en) * 1998-01-13 2000-06-23 Formway Furniture Ltd A height adjustable roller modesty screen for a table
CA2239445A1 (en) * 1998-06-02 1999-12-02 Robert Sirotich Console system with suspension of equipment
US6101954A (en) * 1998-12-17 2000-08-15 Rosemount Office Systems, Inc. Worktop and frame construction
US6352323B1 (en) * 1998-12-31 2002-03-05 Steelcase Development Corporation Media presentation system
US6213191B1 (en) * 1999-01-29 2001-04-10 Steelcase Development Inc. Screen
US6206206B1 (en) * 1999-04-30 2001-03-27 Haworth, Inc. Rail-mounted hanging file arrangement
US6279643B1 (en) 1999-06-03 2001-08-28 Steelcase Inc. Prefabricated furniture
US6267064B1 (en) * 1999-11-01 2001-07-31 Steelcase Development Corporation Laboratory furniture unit

Also Published As

Publication number Publication date
EP1121036A4 (en) 2001-11-28
EP1121036A1 (en) 2001-08-08
CA2347206A1 (en) 2000-04-20
WO2000021412A1 (en) 2000-04-20
ZA200102972B (en) 2002-07-10
US20020011193A1 (en) 2002-01-31
AU6515299A (en) 2000-05-01
PL348516A1 (en) 2002-06-03
KR20010082227A (ko) 2001-08-29
US7827920B2 (en) 2010-11-09
NO20011821D0 (no) 2001-04-10
NZ511075A (en) 2004-01-30
CN1333661A (zh) 2002-01-30
CN1213680C (zh) 2005-08-10
IL142528A0 (en) 2002-03-10
JP2002527129A (ja) 2002-08-27
CA2347206C (en) 2007-06-05
BR9914518A (pt) 2001-10-30
NO20011821L (no) 2001-06-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ20011319A3 (cs) Uspořádání pracovního prostoru a nábytkový systém
US7032523B2 (en) Workstation with a moveable apparatus
US7707790B2 (en) Office system
US9593481B2 (en) Wall-mounted devices, systems, and methods for selectively positioning objects
US6189268B1 (en) Modular office furniture system
AU2017200398B2 (en) Reconfigurable workstation support
US20080134601A1 (en) Office workstation assembly
US8534752B2 (en) Reconfigurable table assemblies
US6170410B1 (en) Furniture system comprising worktops that can be equipped with fittings
US6076317A (en) Lightweight bridge for office panelling systems
US20060283098A1 (en) Mobile desk with an integrated and adjustable privacy enclosure
US6663267B2 (en) Lighting fixture for work space management system
JPH07505808A (ja) デスクシステム
EP0447961A2 (en) Furniture assemblage
US11395543B2 (en) Reconfigurable work station, work space, and work space system
AU2004200186B2 (en) Work Space Management and Furniture System
JP4116864B2 (ja) 家具用支杆の支持構造
EP1514494A1 (en) Desk layout assembly, working space and method for the use of such a working space
JP4116865B2 (ja) 家具用支杆の支持構造
JP4673906B2 (ja) ワークステーション装置
JP4116863B2 (ja) ワークステーションにおけるテーブルの支持構造
JP2000070059A (ja) 間仕切り付きワゴン
WO1999063171A9 (en) Modular furniture system