CZ20004411A3 - Reproduktorová sestava a televizní přijímač zahrnující tuto reproduktorovou sestavu - Google Patents

Reproduktorová sestava a televizní přijímač zahrnující tuto reproduktorovou sestavu Download PDF

Info

Publication number
CZ20004411A3
CZ20004411A3 CZ20004411A CZ20004411A CZ20004411A3 CZ 20004411 A3 CZ20004411 A3 CZ 20004411A3 CZ 20004411 A CZ20004411 A CZ 20004411A CZ 20004411 A CZ20004411 A CZ 20004411A CZ 20004411 A3 CZ20004411 A3 CZ 20004411A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
loudspeaker
sound
ear canal
area
horn
Prior art date
Application number
CZ20004411A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ297652B6 (cs
Inventor
Kazuhiko Ikeuchi
Tomio Shiota
Seiji Harada
Original Assignee
Matsushita Electric Industrial Co., Ltd.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Matsushita Electric Industrial Co., Ltd. filed Critical Matsushita Electric Industrial Co., Ltd.
Publication of CZ20004411A3 publication Critical patent/CZ20004411A3/cs
Publication of CZ297652B6 publication Critical patent/CZ297652B6/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04RLOUDSPEAKERS, MICROPHONES, GRAMOPHONE PICK-UPS OR LIKE ACOUSTIC ELECTROMECHANICAL TRANSDUCERS; DEAF-AID SETS; PUBLIC ADDRESS SYSTEMS
    • H04R1/00Details of transducers, loudspeakers or microphones
    • H04R1/20Arrangements for obtaining desired frequency or directional characteristics
    • H04R1/32Arrangements for obtaining desired frequency or directional characteristics for obtaining desired directional characteristic only
    • H04R1/34Arrangements for obtaining desired frequency or directional characteristics for obtaining desired directional characteristic only by using a single transducer with sound reflecting, diffracting, directing or guiding means
    • H04R1/345Arrangements for obtaining desired frequency or directional characteristics for obtaining desired directional characteristic only by using a single transducer with sound reflecting, diffracting, directing or guiding means for loudspeakers
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04RLOUDSPEAKERS, MICROPHONES, GRAMOPHONE PICK-UPS OR LIKE ACOUSTIC ELECTROMECHANICAL TRANSDUCERS; DEAF-AID SETS; PUBLIC ADDRESS SYSTEMS
    • H04R5/00Stereophonic arrangements
    • H04R5/02Spatial or constructional arrangements of loudspeakers

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Acoustics & Sound (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Otolaryngology (AREA)
  • Obtaining Desirable Characteristics In Audible-Bandwidth Transducers (AREA)
  • Details Of Audible-Bandwidth Transducers (AREA)

Description

Reproduktorová sestava a televizní přijímač zahrnující tuto reproduktorovou sestavu
Oblast techniky
Vynález se týká reproduktorové sestavy a televizního přijímače zahrnujícího tuto reproduktorovou sestavu, zejména reproduktorové sestavy, která zahrnuje reproduktor a zvukovod, který má výstupní otvor, jehož plocha je menší, než je plocha vibračního povrchu reproduktoru, a televizního přijímače zahrnujícího tuto reproduktorovou sestavu.
Dosavadní stav techniky
Reproduktory instalované v televizních přijímačích obvykle nezahrnují zvukovod. Avšak v případech, kdy velikost krytu, např. televizního přijímače a osobního počítače, ve kterých je reproduktor instalován, je omezena, reproduktory jsou opatřeny zvukovody.
Tak např,, v případě, že reproduktory jsou integrovány do televizního přijímače, potom tyto reproduktory jsou umístěny po stranách televizní obrazovky, což zbytečně zvyšuje šířku televizního přijímače. V důsledku toho jsou v konvenčních televizních přijímačích reproduktory často opatřeny zvukovodem se štíhlou a dlouhou výstupní částí, která minimalizuje šířku televizního přijímače.
Reproduktory se zvukovody majícími štíhlé a dlouhé • · · · · · • · · · · · · » * ·» ··· ······· ·· ·· výstupní části zahrnuje, např. reproduktorová sestava pro televizní přijímač popsaný v japonské přihlášce užitného vzoru č. 5-20475 a reproduktorová sestava pro televizní přijímač v japonské patentové přihlášce č. 7-177443.
Na obr. 7 je zobrazen perspektivní pohled na reproduktorovou sestavu popsanou v japonské patentové přihlášce č. 7-177443.
V případě výše uvedené konvenční reproduktorové sestavy je žádoucí, aby plocha výstupního otvoru zvukovodu byla větší, než je plocha vibračního povrchu reproduktoru, kvůli tomu, aby se zajistila dostatčná hladina akustického tlaku. Konfigurace konvenční reproduktorové sestavy umožňuje zmenšit šířku televizního přijímače. Avšak, aby se zajistila podmínka, že plocha výstupního otvoru zvukovodu má být větší, než je plocha vibračního povrchu reproduktoru, musí se zvětšit výška televizního přijímače kvůli zmenšení jeho šířky. V důsledku toho má televizní přijímač složitou konstrukci a tvářecí forma pro reproduktorovou sestavu je komplikovaná a drahá, což znesnadňuje výrobu reproduktorových sestav s vícedutinovou formou. Kromě toho v televizním přijímači uvedený reproduktorová sestava zabírá velký prostor. To vede k omezení možností modifikovat strukturu televizního přijímače.
Cílem vynálezu je tudíž vytvořit jednak reproduktorovou sestavu se zvukovodem, jehož výstupní zvukový otvor má plochu menší, než je plocha vibračního povrchu reproduktoru, a jednak reproduktorovou sestavu, jejíž kvalita reprodukovaného
0 0 0 0 0 0000000 0· 00 zvuku je rovnocenná s kvalitou reprodukovaného zvuku konvenční reproduktorové sestavy nebo odpovídající kvalitě reprodukovaného zvuku konvenční reproduktorové sestavy. Cílem vynálezu je rovněž vytvořit televizní přijímač opatřený touto reproduktorovou sestavou.
Podstata vynálezu
Výše uvedené cíle vynálezu jsou dosazeny následujícími znaky vynálezu.
Předmětem vynálezu je reproduktorová sestava se zvukovodem, jehož vstupní zvukový otvor je připevněn k vibračnímu povrchu reproduktoru a jehož výstupní zvukový otvor pro vyvedení zvuku zavedeného do vstupního zvukového otvoru má menší plochu, než je plocha vstupního zvukového otvoru, přičemž vzdálenost výstupního zvukového otvoru od vstupního zvukového otvoru je rovna nejvýše 370 mm, přičemž za podmínky, že A přestavuje plochu vstupního zvukového otvoru, B představuje plochu výstupního zvukového otvoru, L představuje délku zvukovodu, X představuje vzdálenost od vstupní zvukové plochy a C představuje libovolné celé číslo větší nebo rovné 1, plocha Y vertikální sekce zvukovodu paralelní s rovinou vstupního zvukového otvoru je ve vzdálenosti X vyjádřena následující rovnicí
Y = (A - J3) . (I - X)c / Lc + B, přičemž výstupní zvukový otvor se nachází v poloze, ve které vnitřní stěny zvukovodu nepředstavují překážku pro průběh • · * * · * · » · ·· · «·»·* • φ · · · · · · · ·· ··· ··· ···· ·· ·« středové osy zvukové radiace reproduktoru.
Reproduktorovou sestavou podle vynálezu je možné, jak to bylo výše uvedeno, dosáhnout toho, aby plocha výstupního zvukového otvoru zvukovodu byla menší, než je plocha vstupního zvukového otvoru zvukovodu, a současně potlačit rezonanci zvuku, vyvedeného z reproduktoru, uvnitř zvukovodu dolů na druhou rezonanční frekvenci a tím dosáhnout lepšího akustistého tlaku ve srovnání s konvenčními reproduktorovými sestavami. V důsledku toho se může výhodně produkovat zvuk s nižším útlumem.
Tvar vstupního zvukového otvoru, výstupního zvukového otvoru a vertikální sekce zvukovodu je zvolen výhodně z množiny zahrnující kruhový tvar, oválný tvar nebo polygonální tvar nebo kombinace těchto tvarů.
Reproduktorovou sestavou podle vynálezu je možné omezit nežádoucí zvuk produkovaný rezonancí uvnitř zvukovodu a pevností připevňovací struktury zvukovodu.
Plocha vstupního zvukového otvoru zvukovodu je výhodně rovna ploše vibračního povrchu reproduktoru nebo je menší, než je plocha vibračního povrchu reproduktoru.
Reproduktorovou sestavou podle vynálezu je možné zamezit rezonanci zvuku uvnitř zvukovodu.
K výstupnímu zvukovému otvoru je výhodně připevněn další zvukovod, zatímco celková délka tohoto kombinovaného zvukovodu je ponechána na hodnotě rovné nejvýše 370 mm, přičemž plocha vertikální sekce dalšího zvukovodu je • · · • ft ft ·· ftft· ·«·· • · · » * · ·· ·· konstantní nebo plocha výstupního zvukového otvoru dalšího zvukovodu je větší, než je plocha vstupního zvukového tvoru tohoto dalšího zvukovodu.
Zvukovod reproduktorové sestavy podle vynálezu muže mít pružné provedení.
Dalším předmětem vynálezu je televizní přijímač zahrnující reproduktorovou sestavu podle vynálezu.
V důsledku menší plochy výstupního zvukového otvoru zvukovodu reproduktorové sestavy podle vynálezu může být tento otvor umístěn do volného prostoru v čelní stěně krytu televizního přijímače, čímž se dosáhne omezení šířky televizního přijímače. Kromě toho, poněvadž struktura reproduktorové sestavy podle vynálezu může být zjednodušena, tvářecí forma pro tuto reproduktorovou sestavu může být rovněž zjednodušena. To umožňuje produkci reproduktorové sestavy s jednokusovými vícedutinovými formami. Reproduktory podle vynálezu je rovněž možné pružněji modifikovat strukturu televizního přijímače.
Stručný přehled obrázků na výkresech
V následující části této přihlášky vynálezu budou popsány příklady provedení vynálezu, přičemž budou činěny odkazy na přiložené výkresy, na kterých obr. 1 zobrazuje strukturu reproduktorové sestavy podle jednoho provedení vynálezu, • · ··· ··· ···· «· · obr. 2 zobrazuje průřez reproduktorovou sestavou 1_ dosažený podélným, řezem zvukovodem .3 zobrazeným na obr. 1 vedeným podél linie D-D, obr. 3A a 3B zobrazují polohu výstupního zvukového otvoru 3b vzhledem k ose zvukové radiace, obr. 4 zobrazuje zužující se tvar zvukovodu 3, obr. 5A a 5B zobrazují kombinaci reproduktorové sestavy _1 podle vynálezu a dalšího zvukovodu, obr. 6A a 6B zobrazují konstrukci televizního přijímače opatřeného reproduktorovou sestavou 1 podle vynálezu, a obr. 7 zobrazuje konstrukci televizního přijímače, opatřeného konvenční reproduktorovou sestavou.
Příklady provedení vynálezu
Obr. 1 zobrazuje reproduktorovou sestavu podle jednoho provedení vynálezu. Jak je to zřejmé z tohoto obrázku, reproduktorová sestava 1 podle tohoto provedení vynálezu zahrnuje reproduktor 2 a zvukovod 3.
Obr. 2 zobrazuje průřez reproduktorovou sestavou dosažený řezem zvukovodem ,3 zobrazeným na obr. 1 vedeným podél linie D-D.
Reproduktor 2 je tvořen obvyklým reproduktorem s kruhovou, oválnou nebo pravoúhlou membránou. Zvukovod 3 má formu duté trubice zobrazené na obr. 2. Zvukovod 3 přijímá • 9 • 99 ···· zvuk vyvedený z reproduktoru 2 otvorem na jednom konci zvukovodu 3 (tento otvor bude dále označován jako vstupní zvukový otvor 3a) a vysílá zvuk z otvoru na druhém konci zvukovodu 3 (tento otvor bude dále označován jako výstupní zvukový otvor 3b). Vertikální sekce uvnitř zvukovodu, tj. rovinná sekce rovnoběžná s rovinou vstupního zvukového otvoru 3a má obvykle kruhový tvar, avšak může mít rovněž i oválný nebo polygonální tvar, když jsou splněny níže uvedené podmínky.
Reproduktorová sestava se podle tohoto provedení vynálezu vyznačuje tvarem zvukovodu 2· Tento tvar zvukovodu 3. je popsán v níže uvedeném textu, ve kterém jsou činěny odkazy na obr. 3 až 5.
Obr. 3A a 3B zobrazují polohu výstupního zvukového otvoru 3b vzhledem k ose zvukové radiace. Obr. 4 zobrazuje zužující se tvar zvukovodu 3. Obr. 5A a 5B zobrazují kombinaci reproduktorové sestavy 1^ podle vynálezu a dalšího zvukovodu.
První znak tvaru zvukovodu 3 spočívá v tom, že plocha výstupního zvukového otvoru 3b je menší než, je plocha výstupního zvukového otvoru 3a (viz. obr. 2).
To umožňuje použít reproduktor 2 s velkou plochou výstupního otvoru koše bez ohledu na velikost krytu, ve kterém má být reproduktor 2 umístěn.
Druhý znak tvaru zvukovodu 3 spočívá v tom, že výstupní otvor 3b zvukovodu 3 se nachází v takové poloze, že nepředstavuje překážku pro průběh středové osy zvukové radiace reproduktoru 2 (viz. obr. 3A) . To konkrétně znamená, • 9 · · 9 · · · «9 ··· «99 9··· «9 99 že výstupní zvukový otvor 3b je umístěn v takové poloze, že skrze tento výstupní zvukový otvor 3b při čelním pohledu na zvukovod 3. je možné spatřit celý protiprašný kryt 4 uspořádaný ve středu membrány reproduktoru 2 (viz. 3B) .
V důsledku toho vysokofrekvenční zvuk může být přímo vyveden z výstupního zvukového otvoru 3b. střední částí reproduktorové sestavy čímž může být vyveden, aniž by byl polarizován.
Třetí znak tvaru zvukovodu _3 spočívá v tom, že délka L zvukovodu 3 (viz. obr. 2) je stanovena tak, aby kvalita zvuku reproduktorové sestavy 1^ byla stejná jako kvalita zvuku reproduktoru 2 bez zvukovodu 3 nebo podobná kvalitě zvuku reproduktoru 2_ bez zvukovodu 2· Je nutné upozornit, že délka L je výhodně rovna 370.mm nebo je nižší než 370 mm. Při této délce je zajištěna podmínka, že kvalita reprodukce zvuku reproduktorové sestavy 1_ se zvukovodem 3 je rovna kvalitě reprodukce zvuku samostatného reproduktoru 2 bez zvukovodu 3
nebo je podobná kvalitě reprodukce zvuku samostatného
reproduktoru 2 bez zvukovodu 3, přižemž tato délka je určena
experimentálně.
To umožňuje potlačit rezonanci zvuku, vyslaného z
reproduktoru 2, uvnitř zvukovodu 2 dolů na jeho druhou rezonanční frekvenci.
Čtvrtý znak tvaru zvukovodu 3_ spočívá v tom, že plochy vertikálních sekcí zvukovodu 2 se ve směru od vstupního zvukového otvoru 3a k výstupnímu zvukovému otvoru 3b postupně zužují_ podle předem stanoveného pravidla. Toto předem • · φ · φ · • ·Φ ···· ·· ·· «· φφφ stanovené pravidlo je, např. vyjádřeno níže uvedenou rovnicí.
Jak je to zřejmé z obr. 4, za podmínky, že A představuje plochu vstupního zvukového otvoru 3a, B představuje plochu výstupního zvukového otvoru 3b, L představuje délku zvukovodu 3 a X představuje vzdálenost vertikální sekce od vstupního zvukového otvoru 3a, plocha Y vertikální sekce zvukovodu 3 ve l
vzdálenosti X múze být vyjádřena následující rovnicí:
Y = (A - B) . (L - X)ť / Lc + B, přičemž multiplikační faktor C pro vzdálenost X a zužující se tvar zvukovodu 3 je konstantní a je tvořen celým číslem, které není nižší něž 1.
Jak to vyplývá 2 výše uvedené rovnice, plocha Y vertikální sekce se vzdáleností X zmenšuje, zatímco je nepřímo úměrná multiplikačnímu faktoru C pro danou vzdálenost X. Tak například, plocha Y vertikální sekce se zužuje podle šikmé linie, jak je to zřejmé na obr. 4, v případě, že faktor C je roven 1, a podle kvadratické křivky, jak je to zřejmé z obr, 1, v případě, že faktor C je roven 2.
Je nutní upozornit, že multipikační faktor C muže být stanoven libovolným způsobem podle toho, jaké zvuková kvalita se vyžaduje od zvukovodu, avšak výhodně je zvolena hodnota 2 pro dosažení výborné zvukové reprodukce.
V případě, že membrána reproduktoru 2 má oválný nebo pravoúhlý tvar, potom za účelem vytvoření kruhového výstupního otvoru 3b zvukovodu 3 zvukovod 3 může být tvářen postupnou deformací vertikální sekce zvukovodu 3 z oválného » · • · ft ftft • ft ··· ft·· ftftftft tvaru membrány u vstupního zvukového otvoru 3a ke kruhovému tvaru výstupního zvukového otvoru 3b.
Jak to bylo výše uvedeno, reproduktorovou sestavou _1 podle výše popsaného provedení vynálezu, je možné dosáhnout toho, aby plocha výstupního zvukového otvoru 3b byla menší, než je plocha vstupního zvukového otvoru 3a zvukovodu 3, a současně potlačit rezonanci uvnitř zvukovodu 3 a dosáhnout lepšího akustického tlaku v porovnání s konvenčními reproduktorovými sestavami. V důsledku toho může být reprodukován zvuk s nižším útlumem.
To umožňuje pružněji modifikovat konstrukci televizního přijímače.
Kromě toho, je možné k reproduktorové sestavě 1_ podle vynálezu přidat další zvukovod, jehož vertikální sekce má konstantní plochu nebo se rozšiřuje směrem k výstupnímu Zvukovému. výstupu, s tím, že celková délka tohoto kombinovaného zvukovodu, t j . zvukovodu tvořeného zvukovodem _3 a uvedeným dalším zvukovodem, nepřesáhne 370 mm (viz. obr. 5A a 5B) .
Obr. 6A a 6B zobrazují televizní přijímač opatřený reproduktorovou sestavou 1_ podle výše uvedeného provedení vynálezu. Obr. 6a zobrazuje čelní pohled na televizní přijímač, zatímco obr. 6B zobrazuje průřez televizním přijímačem dosaženým řezem televizním přijímačem podél· linie E-E.
Jak je to zřejmé z obr. 6A a 6B, reproduktorová sestava podle výše uvedeného provedení vynálezu má ' kromě již • · · · · «··« ·· ··· ··· »··· ·· ·· uvedených výhod ještě další výhodu spočívající v tom, že výstupní zvukové otvory 3b mohou být uspořádány ve volném prostoru v čelním ovládacím panelu televizního přijímače. Tudíž šířka televizního přijímače může být ještě více snížena.
Kromě toho televizní přijímač zobrazený na obr. 6 může potlačit vibrace krytu a může použít základny, ke které je kryt připevněn, jako ozvučnici, čímž se výhodně realizuje reprodukce zvuku s omezením nežádoucích zvuků.
Průmyslová využitelnost
Jak bylo výše uvedeno, reproduktorová sestava může být použita v televizním přijímači, monitoru, apod.. Použiti této reproduktorové sestavy umožňuje dosáhnout toho, aby plocha výstupního zvukového otvoru byla menší, než je plocha vibračního povrchu reproduktoru, zatímco umožňuje reprodukci zvuku, jejíž kvalita je stejná, jako je kvalita reprodukce zvuku u konvenční reproduktorové sestavy nebo je odpovídající kvalitě reprodukce zvuku u konvenční reproduktorové sestavy.

Claims (5)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. ' Reproduktorová sestava tvořená reproduktorem se zvukovodem, vyznačená tím, že vstupní zvukový otvor zvukovodu je připevněn k vibračnímu povrchu reproduktoru a plocha výstupního zvukového otvoru zvukovodu pro vyvedení zvuku zavedeného do vstupního zvukového otvoru je menší než plocha vstupního zvukového otvoru zvukovodu, přičemž vzdálenost od vstupního zvukového otvoru zvukovodu k výstupnímu zvukovému otvoru je nejvýše rovna 370 mm, přičemž za podmínky, že A představuje plochu vstupního zvukového otvoru, B představuje plochu výstupního zvukového otvoru, L předstvuje délku zvukovodu, X představuje vzdálenost vertikální sekce zvukovodu od roviny vstupního zvukového otvoru, a C. představuje libovolné celé číslo rovné nejméně 1, velikost plochy Y vertikální sekce zvukovodu paralelní s rovinou vstupního zvukového otvoru ve vzdálenosti X se řídí následující rovnicí
    Y = (A - B) . (L - X)c / Lc + B, přičemž výstupní zvukový otvor se nachází v poloze, ve které vnitřní stěna zvukovodu nepředstavuje překážku pro průběh středové osy zvukové radiace reproduktoru.
  2. 2. Reproduktorová sestava podle nároku 1, vyznačená tím, že tvar vstupního zvukového otvoru (3a), výstupního φ
    φφφ φ φ • · • ΦΦ ···» φ φφφ
    I Φ · 1 • Φ φφ zvukového otvoru (3b) a vertikální sekce zvukovodu (3) je tvořena některým tvarem z množiny zahrnující kruhový tvar, oválný tvar, polygonální tvar nebo kombinaci těchto tvarů.
  3. 3. Reproduktorová sestava podle nároku 2, vyznačená tím, že plocha vstupního zvukového otvoru (3a) zvukovodu (3) je rovna plose vibračního povrchu reproduktoru (2) nebo je menší, než je plocha vibračního povrchu reproduktoru (2).
  4. 4. Reproduktorová sestava podle nároku 3, vyznačen.á tím, že k výstupnímu zvukovému otvoru (3b) zvukovodu (3) je připevněn další zvukovod, zatímco celková délka tohoto kombinovaného zvukovodu tvořeného zvukovodem (3) a uvedeným dalším zvukovodem nepřesáhne 370 mm, přičemž plocha vertikální sekce dalšího zvukovodu je konstantní nebo plocha výstupního zvukového otvoru dalšího zvukovodu je větší, než je plocha vstupního zvukového otvoru dalšího zvukovodu.
  5. 5. Televizní přijímač zahrnující reproduktorovou sestavu podle některého z nároků 1, 2 a 4.
    Zastupuje:
CZ20004411A 1998-05-28 1999-05-24 Reproduktorová sestava CZ297652B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
JP10147783A JPH11341587A (ja) 1998-05-28 1998-05-28 スピーカ装置

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ20004411A3 true CZ20004411A3 (cs) 2001-04-11
CZ297652B6 CZ297652B6 (cs) 2007-02-21

Family

ID=15438104

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20004411A CZ297652B6 (cs) 1998-05-28 1999-05-24 Reproduktorová sestava

Country Status (10)

Country Link
US (1) US6519348B1 (cs)
EP (1) EP1080604B1 (cs)
JP (1) JPH11341587A (cs)
CN (1) CN1136757C (cs)
AU (1) AU753686B2 (cs)
CZ (1) CZ297652B6 (cs)
DE (1) DE69902778T2 (cs)
MY (1) MY117965A (cs)
TW (1) TW417396B (cs)
WO (1) WO1999062293A1 (cs)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP2002210092A (ja) * 2001-01-12 2002-07-30 Onkyo Corp 遊技機および遊技機用スピーカシステム
JP2006115272A (ja) * 2004-10-15 2006-04-27 Kyocera Corp 携帯端末
JP2006345292A (ja) * 2005-06-09 2006-12-21 Toshiba Corp スピーカ装置及びその音響出力方法及び映像表示装置
US8351630B2 (en) * 2008-05-02 2013-01-08 Bose Corporation Passive directional acoustical radiating
CN201467434U (zh) * 2009-06-26 2010-05-12 瑞声声学科技(常州)有限公司 电声能发声装置
KR20130040600A (ko) * 2011-10-14 2013-04-24 삼성전자주식회사 휴대용 단말기
EP2803205A1 (en) * 2012-01-09 2014-11-19 Harman International Industries, Incorporated Loudspeaker horn
JP6210325B2 (ja) * 2014-07-01 2017-10-11 株式会社パトライト 報知装置
CN106162458A (zh) * 2016-07-19 2016-11-23 南京大学 一种扬声器声传导腔体装置
WO2018072198A1 (en) * 2016-10-21 2018-04-26 Harman International Industries, Incorporated Acoustic component, acoustic apparatus and acoustic system
GB2562238A (en) * 2017-05-08 2018-11-14 Flare Audio Tech Limited Loudspeaker horn
US11272284B2 (en) * 2018-02-06 2022-03-08 Jeffrey P. North Open-back linear bi-directional cabinet for speaker driver
KR102593275B1 (ko) * 2018-11-15 2023-10-25 삼성전자주식회사 디스플레이장치

Family Cites Families (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4206831A (en) * 1976-03-29 1980-06-10 Robert B. Welch Loudspeaker coupler
JPS57152792A (en) * 1981-03-17 1982-09-21 Pioneer Electronic Corp Horn type speaker
FR2558290B1 (fr) * 1984-01-18 1986-12-05 Trt Telecom Radio Electr Pavillon acoustique hyperbolique
US5020630A (en) * 1989-12-08 1991-06-04 Electro-Voice, Inc. Loudspeaker and horn therefor
US5432860A (en) * 1990-02-09 1995-07-11 Mitsubishi Denki Kabushiki Kaisha Speaker system
JPH0520475A (ja) 1991-07-17 1993-01-29 Nec Corp 周辺lsi内蔵マイクロプロセツサ
JP3267999B2 (ja) 1992-02-20 2002-03-25 株式会社東芝 スピーカシステム
JPH05236583A (ja) 1992-02-20 1993-09-10 Toshiba Corp スピーカシステム
EP0598391B1 (en) * 1992-11-18 2001-02-07 Matsushita Electric Industrial Co., Ltd. television receiver
JP3326861B2 (ja) * 1993-04-14 2002-09-24 松下電器産業株式会社 テレビジョン受像機の音響装置
JPH07177443A (ja) 1993-12-16 1995-07-14 Toshiba Corp テレビジョンセットのスピーカシステム
US5822443A (en) * 1996-04-22 1998-10-13 Samsung Electronics Co., Ltd. Speaker system for a television
US5991421A (en) * 1997-11-10 1999-11-23 Single Source Technology And Development, Inc. Radially expanding multiple flat-surfaced waveguide device
US6343134B1 (en) * 1998-01-28 2002-01-29 Euguene J. Czerwinski Loudspeaker and horn with an additional transducer
US6094495A (en) * 1998-09-24 2000-07-25 Eastern Acoustic Works, Inc. Horn-type loudspeaker system
US6118883A (en) * 1998-09-24 2000-09-12 Eastern Acoustic Works, Inc. System for controlling low frequency acoustical directivity patterns and minimizing directivity discontinuities during frequency transitions
US6059069A (en) * 1999-03-05 2000-05-09 Peavey Electronics Corporation Loudspeaker waveguide design
US6343133B1 (en) * 1999-07-22 2002-01-29 Alan Brock Adamson Axially propagating mid and high frequency loudspeaker systems

Also Published As

Publication number Publication date
CN1303576A (zh) 2001-07-11
EP1080604A1 (en) 2001-03-07
CZ297652B6 (cs) 2007-02-21
CN1136757C (zh) 2004-01-28
EP1080604B1 (en) 2002-09-04
DE69902778D1 (de) 2002-10-10
DE69902778T2 (de) 2003-06-12
TW417396B (en) 2001-01-01
AU753686B2 (en) 2002-10-24
JPH11341587A (ja) 1999-12-10
WO1999062293A1 (en) 1999-12-02
AU3851099A (en) 1999-12-13
MY117965A (en) 2004-08-30
US6519348B1 (en) 2003-02-11

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN109218888B (zh) 具有通风室的质量加载耳塞
US5274709A (en) Speaker device for television receiver
CZ20004411A3 (cs) Reproduktorová sestava a televizní přijímač zahrnující tuto reproduktorovou sestavu
US5898137A (en) Speaker system for television set
US5675131A (en) Speaker system and the same for television sets
US5710394A (en) Television set speaker system
AU588168B2 (en) Speaker adapted to corner-loaded installation
CN108702563B (zh) 用于信号处理的装置
US7076074B2 (en) Bearing of an electroacoustic miniature transducer in a device, particularly a hearing aid device, as well as an electroacoustic miniature transducer
US6389144B1 (en) Sound field equalizing apparatus for speaker system
US6628792B1 (en) Back to back mounted compound woofer with compression/bandpass loading
US10750273B2 (en) Bass reflex port and bass reflex type speaker
EP1452066B1 (en) Bass-reflex loudspeaker system and method of manufacturing the same
EP3449642B1 (en) Bass reflex tube for a loudspeaker
EP3292701B1 (en) Omni-directional speaker system and related devices and methods
JPH0324900A (ja) スピーカ装置
US20070206828A1 (en) Distributed acoustic cabinet
CN103069845B (zh) 麦克风保护装置、麦克风单元及助听器
US20220191626A1 (en) Earpiece with moving coil transducer and acoustic back volume
US7130438B2 (en) Acoustic enclosure for single audio transducer
US20240080603A1 (en) Acoustic vent and protective membrane
US20240080604A1 (en) Acoustic vent and protective membrane
JP2006287310A (ja) スピーカーキャビネット及びこれを用いたスピーカーシステム
EP0801514A2 (en) Video unit support base with built-in acoustic functions
GB2059221A (en) Improvements in or relating to loudspeaker systems

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20100524