CZ186197A3 - Novel process for preparing palatinitol - Google Patents

Novel process for preparing palatinitol Download PDF

Info

Publication number
CZ186197A3
CZ186197A3 CZ971861A CZ186197A CZ186197A3 CZ 186197 A3 CZ186197 A3 CZ 186197A3 CZ 971861 A CZ971861 A CZ 971861A CZ 186197 A CZ186197 A CZ 186197A CZ 186197 A3 CZ186197 A3 CZ 186197A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
isomaltose
mixture
glucopyranosyl
mannose
palatinitol
Prior art date
Application number
CZ971861A
Other languages
English (en)
Inventor
Pierrick Duflot
Catherine Fouache
Original Assignee
Roquette Freres
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Roquette Freres filed Critical Roquette Freres
Publication of CZ186197A3 publication Critical patent/CZ186197A3/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07HSUGARS; DERIVATIVES THEREOF; NUCLEOSIDES; NUCLEOTIDES; NUCLEIC ACIDS
    • C07H15/00Compounds containing hydrocarbon or substituted hydrocarbon radicals directly attached to hetero atoms of saccharide radicals
    • C07H15/02Acyclic radicals, not substituted by cyclic structures
    • C07H15/04Acyclic radicals, not substituted by cyclic structures attached to an oxygen atom of the saccharide radical

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Genetics & Genomics (AREA)
  • Molecular Biology (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Biochemistry (AREA)
  • Biotechnology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Crystallography & Structural Chemistry (AREA)
  • Saccharide Compounds (AREA)
  • Inorganic Compounds Of Heavy Metals (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Medicines Containing Antibodies Or Antigens For Use As Internal Diagnostic Agents (AREA)
  • Analysing Materials By The Use Of Radiation (AREA)

Description

Oblast techniky
Tento vynález se týká nového způsobu výroby palatinitolu, zejména způsobu výroby palatinitolu z izomaltózy nebo z a-D-glukopyranosyl-(1-6)-D-glukózy.
Dosavadní stav techniky
Paiatinitol je masové nízkokalorické a slabě kariogenní (málo vyvolávající zubní kaz) sladidlo, které se až dosud získávalo katalytickou hydrogenací při neutrálním pH izomaltulózy nebo z a-D-glukopyranosyl-(1-6)-D-fruktózy.
Samotná izomaltulóza se získává enzymatickou izomerací s pomocí sacharóz glykosyl tranferázy, sacharózy nebo a-D-glukopyranosyl-(1-2)-β-D-fruktofuranosidu.
Sacharóza tedy představuje surovinu pro získání palatinitolu, což je směs v přibližě ekvimolekulárním poměru a-D-glukopyranosyl-(1-6)-D-sorbitolu (GPS nebo izomaltitolu) a a-D-glukopyranosyl-(1-6)-D-mannitolu (GPM).
Paiatinitol, rovněž nazývaný izomalt, uvádí na trh zejména společnost Sůddeutsche Zucker AG pod názvem Palatinit*.
Mimo jiné dokumenty, které se týkají získávání a charakteristických vlastností palatinitolu, je třeba zmínit dílo Alternativě Sweeteners” vydané v roce 1986 nakladatelstvím LYN O'BRIEN NABORS, kapitola 11, str. 217 až
244.
Podstata vynálezu
Cílem vynálezu je vyvinout výrobní postup, který umožňuje získat palatinitol z jiné suroviny než sacharózy a tohoto cíle je možné dosáhnout výrobním postupem, při kterém se využívá izomaltoza nebo a-D-glukopyranosyl-(1-6)-D-glukóza.
Podle tohoto vynálezu se palatinitol získává výrobním postupem, jehož podstatou je podle vynálezu to, že v první etapě se provádí epímerizace izomaltózy za podmínek, které umožňují získat směs a-D-glukopyranosyl-(1-6)-D-mannózy a izomaltózy, ve druhé etapě se provádí ochuzování této epimerizované směsi o izomaltózu tak, aby se získala směs obsahující zhruba ekvimolekulární poměr α-D-glukopyranosyl-(1-6)-D-mannózy a izomaltózy a ve třetí etapě se provádí katalytická hydrogenace této směsi.
Jestliže je nasnadě představa, že palatinitol může být získáván ze sacharózy, nemůže naopak odborník nijak vyvodit, že tentýž palatinitol by bylo možné získat z izomaltózy, která se získává z glukózy, a tedy z nejrůznějsích škrobů.
V prvním případě totoiž sacharóza, jejíž rozvinutý vzorec obsahuje motiv řruktózy, dává, jak je známo, enzymatickou izomerací odpovídající ketózu, to jest izomaltulózu.
A odborník ví, že hydrogenace takové ketózy vede k vytvoření dvou odpovídajících itolů v přibližně že vzorec ekvimolekulárních poměrech. A tak skutečnost, sacharózy se podobá vzorci palatinitolu, umožňuje předpokládat výsledek.
Výrobní postup podle vynálezu naopak vůbec nepoužívá počáteční produkt, jehož vzorec se podobá vzorci hledaného palatinitolu. Totiž jak izomaltóza, tak glukóza nebo škrob mají strukturu, která neobsahuje motiv fruktózy, a je tedy velmi vzdálená struktuře palatinitolu.
Postup podle vynálezu tedy umožňuje zbavit se nutnosti používat jako surovinu pro výrobu palatinitolu sacharózu, protože izomaltózu můžeme snadno získat z glukózy, a tedy z nejrůznějších škrobů, ač už pocházejí z obilovin nebo z hlíz.
Postup získání izomaltózy z glukózy či z kukuřičného sirupu je popsán například ve francouzské patentové přihlášce 2.515.186.
V postupu podle vynálezu se přednostně používá krystalická izomaltóza, i když sirupy velmi bohaté na izomaltózu jsou rovněž v palatinitolu může být vhodné připustíme-li, že přítomen maltitol nebo izomaltotriitol. Tyto dvě poslední složky vznikají hydrogenací maltózy či izomaltotriózy, jež představují převládající nečistoty sirupů velmi bohatých na izomaltózu.
V postupu podle vynálezu se epimerizace izomaltózy může provádět, jak je popsáno v japonské patentové přihlášce 63-162698, pomocí kovové soli a aminu, ale přednostně se provádí, jak je popsáno v japonské patentové přihlášce 63-96195, tak, že se nechá reagovat vodný roztok izomaltózy při pH 2,5 až 4, za přítomnosti molybdenového anhydridu nebo solí šestimocného molybdenu, při teplotě mezi 90°C a 140°C.
Přednostně se používá molybdenan amonný v poměru asi 0,1 až 1,5% hmot. ve vztahu k izomaltóze.
Ještě víhodnější je provádět epimerizaci izomaltózy ve formě vodného cukerného roztoku, který obsahuje 10 až 70%
I izomaltózy.
-f Podmínky epimerizace (hlavně obsah katalyzátoru, dobu i
epimerizace a reakčni teplotu) upravíme tak, abychom získali ***** -« ··.. rr -r- w směs izomaltózy a α-D-glukopyranosyl-(lL6)r-D-mannózy obsahující 10 až 40% posledně jmenované složky. Není ekonomické zpracovávat směsi, které jí obsahují méně než 10% a směsi obsahující víc než 40% této složky obsahují nečistoty vznikající za extrémních podmínek epimerizace.
Je výhodné pracovat za podmínek, které umožňují získat 20 až 35% a-D-glukopyranosyl-(1-6)-D-mannózy, nejlépe 25 až 35% této Složky.
Takto získaná směs je pak demineralizována na pryskyřicích - měničích iontů -, aby se z ní odstranily soli, které posloužily jako katalyzátory.
V postupu podle vynálezu může být ochuzení epimerizované směsi o izomaltózu dosaženo různými způsoby.
Na epimerizovanou směs se například může nechat působit amyloglukosidáza, čímž se izomaltóza hydrolyzuje na dvě molekuly glukózy. Tato glukóza se pak může eliminovat ve formě kyseliny glukonové působením glukóz-oxydázy, která tuto glukózu promění na kyselinu glukonóvou, která se pak eliminuje výměnou iontů na aniontických pryskyřicích. Tuto glukózu lze také spotřebovat (strávit) pomocí droždí či baktérií.
Nicméně je výhodné ochuzovat epimerizovanou směs o izomaltózu chromatografickou cestou.
Obvykle, když se použije chromatografická etapu, která má vést k oddělení dvou složek binární směsi, řídí se chromátografie tak, aby dvě složky byly odděleny co nejúplněji, to znamená tak, aby byla získána frakce A obsahující jenvelmi málo složky'B a frakceBrobsahující ' jen velmi málo složky A.
V postupu podle vynálezu je naopak ochuzování epimerizované směsi vedeno tak, aby se získala jedna frakce obsahující zhruba ekvimolekulární poměr izomaltózy a a-D-glukopyranosyl-(1-6)-D-mannózy, druhou frakci aby tvořila velmi Čistá izomaltóza. Zhruba ekvimolekulární znamená od 40 do 60%, a ještě lépe od 45 do 55% jedné ze dvou složek ve vztahu k celkovému množství obou složek. Tento postup má tu výhodu, že se získá přímo směs, která po hydrogenací dá obě složky palatinitolu, totiž izomaltitol a GPM ve zhruba ekvimolekulárním poměru, a to aniž by bylo nutnéchom přistoupit k novému míšení čistých frakcí.
Je výhodné provádět recyklaci frakce izomaltózy, jejíž koncentrace je na úrovni první etapy epimerizace běžně 85% a 95%, zbytek tvoří především a-D-glukopyranosyl-(1-6)-D-mannóza.
Tento postup umožňuje dosáhnout výnosy téměř 100% získaného palatinitolu ve vztahu k použité izomaltóze a je to tedy způsob, který se přednostně používá v postupu podle vynálezu.
V průmyslovém měřítku se tato chromatografická etapa velmi snadno vede tak, že se aplikuje epimerizovaná směs na kolonu naloženou pryskyřicemi - měniči iontů - typu sulfonovaného polystyrénu zesítěného na divinylbenzén. Aby tyto pryskyřice vyhovovaly pro chromatografií, musí mít velmi jemnou a velmi homogenní zrnitost, nejlépe 150 až 400 mikronů, a pro své využití jsou permutovány v alkalické či alkalicko zemité podobě. Směs aplikovaná na kolonu je pak frakcionována vyluhováním pryskyřice vodou.
Překvapivě se pak konstatuje, že ačkoliv izomaltóza a a-D-glukopyranosyl-(1-6)-D-mannóza mají analogické struktury a molekulární váhu zcela shodnou, izomaltóza postupuje do pryskyřice mnohem rychleji.
Stačí tedy odebrat z pryskyřice na začátku vyluhovacího cyklu množství izomaltózy, které je nezbytně nutné k tomu, aby složky směsi podrobené chromatografií byly přivedeny ke zhruba stechiometrickému poměru.
Tato etapa chromatografie může být vedena diskontinuálně na jedné koloně s pryskyřicí nebo na několika paralelně fungujících kolonách, ale výhodněji je vedena na multikolonových systémech cyklicky větvených, které fungují na principu simulovaného mobilního podkladu. Tyto systémy mají tu výhodu, že získají největší výkon pryskyřice a fungují kontinuálně.
Aby se získal největší výkon chromatografických pryskyřic, je obvykle výhodné provádět chromatografií při teplotě 60 az 90°C. Dává se přednost chromatografování epimerizovaných směsí, které mají 7 až 70% suché hmoty, lépe 10 až 50%. Jak už bylo řečeno výše, frakce vyluhovaná na počátku vyluhovacího cyklu, bohatá na izomaltózu, je s výhodou recyklována v etapě epimerizace. Adsorbovaná frakce, která představuje konec vyluhovacího cyklu a která obsahuje ve zhruba stechiometrických poměrech zbytek izomaltózy a a-D-glukopyranosyl-(1-6)-D-mannózu, je pak zahuštěna na obsah suché hmoty asi 30% až 60%, aby podmínky její katalytické hydrogenace byly ekonomické.
Taková hydrogenace se provádí známým způsobem, kontinuálně nebo diskontinuálně, pod tlakem vodíku 30 až 200 barů, při teplotě 80 až 150°C, za přítomnosti katalyzátoru na bázi niklu nebo ruthenia při pH blízkém neutralitě. Hydrogenace při pH nižším než 4 by měla za následek částečnou hydrolýzu izomaltózy v glukózu a cf-D-glukopyranosyl-(1-6)-D-mannózy v glukózu a mannózu s tím, že v palatinitolu by se objevily sorbitol a mannitol. Výsledkem hydrogenace při pH vyšším než 9 by byla změna stechiometrie mezi dvěma složkami palatinitolu. Hydrogenace se obvykle provádí tak dlouho, až je obsah redukujících cukrů, měřeno Bertrandovou metodou, nižší než 1%, lépe je-li nižší než 0,5%. Aby se z nich odstranil katalyzátor, čistí se po etapě hydrogenace získané sirupy filtrací a demineralizací na pryskyřicích - měničích iontů.
Hydrogenované a vyčištěné sirupy jsou pak zahušťovány, krystalizovány a vysoušeny, aby vznikl komerčně využitelný prášek palatinitol, což je vlastně směs krystalů bezvodého izomaltitolu a GPM dihydrátu ve zhruba ekvimolekulárnim poměru.
Tento vynález je ilustrován následujícím příkladem, který není omezující, protože cílem přihlašovatele je pouze uvést to, co jemu připadá jako nej lepší způsob uplatnění výrobního postupu podle jeho vynálezu.
Příklady provedení vynálezu
První etapa :
Ve 36 gramech vody se rozpustí 4 gramy krystalické izomaltózy a 16 mg molybdenanu amonného (NH^)6 Mo.y 024, to jest 0,4% hmot. ve vztahu k izomaltóze, pak se pomocí kyseliny chlorovodíkové upraví pH tohoto roztoku na 3,5.
Pak se tento roztok po dobu 15 minut udržuje na teplotě
130°C.
Po vychladnutí se tento roztok demineralizuje na smíšeném podkladu ze silných kationtických a aniontických pryskyřic, což dá epimerizovanou směs, jejíž odpor je vyšší než 2 . 106ohmů.cm.
Chromatografie této epimerizované směsi pomocí HPLC ukazuje přítomnost 35% a-D-glukopyranosyl-(1-6)-D-mannózy a 65% izomaltózy. Také lze pozorovat, třebaže ve stopovém množství, přítomnost glukózy a mannózy.
Druhá etapa :
Do skleněné kolony s dvojitým pláštěm, teplotou ustálenou na 85°C, o výšce 2 metry a vnitřním průměrem 15 mm vložíme 340cm3 pryskyřice, kterou společnost PUROLITE dodává na trh pod značkou PCR 532. Tato pryskyřice vykazuje následující vlastnosti:
- skelet: sulfonovaný polystyren zesítěný na divinylbenzen
- stupeň zesítění: 5%
- zrnitost: 180 až 280 mikronů
- iontová forma pro použití; Ca+ +
Nahoru na pryskyřici se vloží 2,5cm3 epimerizované směsi obsahující 10% sušiny hmoty, která se perkoluje pryskyřicí tak, že je vytlačována vodou o průtoku 210 cm3/hod.
Po vyloužení 140cm3 vody se začne sbírat frakce izomaltózy, která představuje 27 cm3.
Tato frakce izomaltózy vykazuje při chromatografické analýze v plynné fázi obsah 89% izomaltózy a 11% a-D-glukopyranosyl-(1-6)-D-mannózy.
Hned za touto frakcí izomaltózy se sbírá frakce o 64 cm3, kterou tvoři směs ochuzená o izomaltózu, u níž chromatografická analýza v plynné fázi ukáže obsah izomaltózy 47% a 52% a-D-glukopyranosyl-(1-6)-D-mannózy. Tato analýza ukazuje rovněž stopy glukózy a mannózy.
Tato etapa se opakuje patnáctkrát, aby se získala frakce o průměrném obsahu 90% izomaltózy a frakce směsi, která obsahuje přibližně stejné podíly izomaltózy a α-D-glukopyranosyl-(1-6)-D-mannózy.
Výlučná chromatografická frakce bohatá na izomaltózu byla vakuově zahuštěna až obsah suché hmoty dosáhl 10%.
Opět k ní byl přidán molybdenan amonný v množství 0,4% ve vztahu k uvažované suché hmotě a tato frakce byla znovu podrobena epimerizaci za podmínek popsaných v první etapě epimerizace. Opět bylo získáno 35% α-D-glukopyranosyl-(1-6)-D-mannózy.
Adsorbovaná chromatografická frakce, která obsahuje stejné množství izomaltózy jakoa-D-glukopyranosyl-(1-6)-D-mannózy byla zahuštěna na obsah suché hmoty 40%, aby pak byla podrobena hydrogenací.
Tato frakce, nepočítáme-li frakci izomaltózy recyklované v eatpě epimerizace, představuje 64% suché hmoty, na níž byla provedena chromatografická frakcionace.
Třetí etapa :
Tato adsorbová frakce byla vložena do hydrogenačního reaktoru za přítomnosti Raneyova niklu v množství 5% váhy cukrů. Poté, co byl přístroj uveden pod tlak vodíku 50 barů, který se udržuje po celou dobu trvání hydrogenace, zahřívá se jeho obsah na teplotu 125°C. Po dobu této hydrogenace se udržuje pH reakčního prostředí na hodnotě 8,0 pomocí roztoku kyselého uhličitanu sodného. Hydrogenace se zastaví po osmi hodinách, kdy obsah redukujících cukrů v reakčním prostředí, měřeno Bertrandovou metodou, je nižší než 0,1%.
Obsah hydrogenačního reaktoru je pak filtrován, aby se odstranil katalyzátor, potom je sirup demineralizován na smíšeném podkladu z pryskyřic, jako v první etapě. Tím se získá sirup dokonale Čirý a bezbarvý, jehož složení určené chromatografickou analýzou v plynné fázi je následující:
izomaltitol: 49,1%
GPM : 49,4%
Tento sirup je pak zahušťován tak, že jeho dvě složky zkrystalizují, pak jsou vysoušeny, aby se získal bílý nehygroskopický prášek palatinitol, mající 5,1% vlhkosti.

Claims (5)

  1. PATENTOVÉ
    NÁROKY
    Způsob výroby palatinitolu, vyznačující se tím, že v první etapě se provádí epimerizace izomaltózy za podmínek umožňujících získat směs a-D-glukopyranosyl-(1-6)-D-mannózy a izomaltózy, ve druhé etapě se provádí ochuzování této epimerizované směsi o izomaltózu tak, aby se získala nová směs obsahující ce-D-glukopyranosyl-(1-6)-D-mannózu a izomaltózu ve zhruba ekvimolekulárním poměru, ve třetí etapě se provádí katalytická hydrogenace této zhruba ekvimolekulární směsi .
  2. 2. Způsob podle nároku l, vyznačující se tím, že epimerizace se provádí za přítomnosti soli šestimocného molybdenu.
  3. 3. Způsob podle se tím o izomaltózu kat iont i ckých
    nároku l nebo 2, vyznačuj ící še ochuzování epimerizované směsi se provádí chromatografíčky na pryskyřicích V •-1 11 -» ,-ι Ϊ»- ,-¾ Z-·» -i “> Ti J_ i OíwO
    zemité formě.
  4. 4. Způsob podle nároku 3, vyznačující tím, že kationtické pryskyřice jsou ve vápenaté formě
  5. 5. Způsob podle nároku 3 nebo 4, vyznačující se tím, že výlučná frakce izomaltózy v etapě chromatografie je recyklována v etapě epimerizace.
    Anotace
    Název vynálezu; nový způsob výroby palatinitolu
    Předmětem vynálezu je nový způsob výroby palatinitolu, při němž se provádí: v první etapě epímerizace izomaltózy za podmínek umožňujících získat směs α-D-glukopyranosyl-(l-S)-D-mannózy a izomaltózy; ve druhé etapě se tato epimerizovaná směs ochuzuje o izomaltózu tak, aby se získala nová směs obsahující ve zhruba ekvimolekulárním poměru a-D-glukopyranosyl-(1-6)-D-mannózu a izomaltózu; ve třetí etapě se provádí katalytická hydrogenace této zhruba ekvimolekulární směsi.
CZ971861A 1995-11-17 1996-11-14 Novel process for preparing palatinitol CZ186197A3 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9513647A FR2741348B1 (fr) 1995-11-17 1995-11-17 Nouveau procede de fabrication du palatinitol
PCT/FR1996/001798 WO1997019094A2 (fr) 1995-11-17 1996-11-14 Nouveau procede de fabrication du palatinitol

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ186197A3 true CZ186197A3 (en) 1997-11-12

Family

ID=9484665

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ971861A CZ186197A3 (en) 1995-11-17 1996-11-14 Novel process for preparing palatinitol

Country Status (22)

Country Link
US (1) US5856469A (cs)
EP (1) EP0804450B1 (cs)
JP (1) JPH10512901A (cs)
KR (1) KR19980701466A (cs)
CN (1) CN1173870A (cs)
AT (1) ATE201691T1 (cs)
AU (1) AU7628596A (cs)
BR (1) BR9607172A (cs)
CA (1) CA2209269A1 (cs)
CZ (1) CZ186197A3 (cs)
DE (1) DE69613101T2 (cs)
DK (1) DK0804450T3 (cs)
ES (1) ES2158366T3 (cs)
FR (1) FR2741348B1 (cs)
GR (1) GR3036201T3 (cs)
HU (1) HUP9801718A2 (cs)
MX (1) MX9705398A (cs)
NO (1) NO306160B1 (cs)
NZ (1) NZ322518A (cs)
PL (1) PL321184A1 (cs)
PT (1) PT804450E (cs)
WO (1) WO1997019094A2 (cs)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2793797B1 (fr) 1999-05-17 2001-10-05 Roquette Freres Procede de preparation d'un melange de glucosyl-mannitol et de glucosyl-sorbitol par hydrogenation de la glucosyl-glucosone
US7414076B2 (en) * 2003-06-23 2008-08-19 Neurochem (International) Limited Methods and compositions for treating amyloid-related diseases
CN112931317B (zh) * 2021-03-23 2022-04-12 浙江省海洋水产研究所 一种提高刀鲚育苗成活率的方法

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS5872598A (ja) * 1981-10-26 1983-04-30 Hayashibara Biochem Lab Inc 高純度イソマルト−スの製造方法
DE3403973A1 (de) * 1984-02-04 1985-08-14 Bayer Ag, 5090 Leverkusen Verfahren zur herstellung eines gemisches von (alpha)-d-glucopyranosido-1,6-mannit und (alpha)-d-glucopyranosido-1,6-sorbit aus (alpha)-d-glucopyranosido-1,6-fructose
JPH07100711B2 (ja) * 1986-10-13 1995-11-01 日本ピー・エム・シー株式会社 還元性オリゴ糖のエピ化法
JPH07103137B2 (ja) * 1986-12-26 1995-11-08 日本ピー・エム・シー株式会社 糖質のエピ化法
JPH04121198A (ja) * 1990-09-11 1992-04-22 Showa Denko Kk グルコピラノシル―1,6―ソルビトールの製造法
DE4416115A1 (de) * 1994-05-06 1995-11-09 Bayer Ag Verfahren zur Herstellung von alpha-D-Glucopyranosido-1,6-mannit und -sorbit aus alpha-D-Glucopyranosido-1,6-fructose

Also Published As

Publication number Publication date
MX9705398A (es) 1998-02-28
DK0804450T3 (da) 2001-08-20
BR9607172A (pt) 1997-11-11
ES2158366T3 (es) 2001-09-01
DE69613101T2 (de) 2001-11-22
CA2209269A1 (fr) 1997-05-29
US5856469A (en) 1999-01-05
GR3036201T3 (en) 2001-10-31
EP0804450A2 (fr) 1997-11-05
DE69613101D1 (de) 2001-07-05
KR19980701466A (ko) 1998-05-15
EP0804450B1 (fr) 2001-05-30
JPH10512901A (ja) 1998-12-08
NO306160B1 (no) 1999-09-27
WO1997019094A3 (fr) 1997-06-19
WO1997019094A2 (fr) 1997-05-29
PT804450E (pt) 2001-11-30
ATE201691T1 (de) 2001-06-15
CN1173870A (zh) 1998-02-18
AU7628596A (en) 1997-06-11
FR2741348A1 (fr) 1997-05-23
NO973173D0 (no) 1997-07-09
NZ322518A (en) 1998-11-25
FR2741348B1 (fr) 1998-01-23
HUP9801718A2 (hu) 1998-12-28
NO973173L (no) 1997-07-09
PL321184A1 (en) 1997-11-24

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA2529508C (en) Process for preparing maltitol enriched products
Robins et al. Purine nucleosides. XXIX. Synthesis of 21-deoxy-L-adenosine and 21-deoxy-L-guanosine and their. alpha. anomers
US6204378B1 (en) Method for producing palatinitol
FI66830C (fi) Foerfarande foer framstaellning av d-mannitol
Defaye et al. Selective protonic activation of isomeric glycosylfructoseswith pyridinium poly (hydrogen fluoride) and synthesis of spirodioxanyl oligosaccharides
CZ186197A3 (en) Novel process for preparing palatinitol
KR100508724B1 (ko) 트레할로오스및당알코올의제조방법
KR100699776B1 (ko) L-아라비노즈로부터 고 순도의 l-리보즈를 제조하는 방법
US4691012A (en) Sialic acid derivative and process for preparing the same
CA1083988A (en) High mannitol process (enzymatic isomerization)
MXPA97005398A (es) Nuevo procedimiento de fabricacion de palatinitol
KR920004485B1 (ko) 결정성 말토펜타오스(Maltopentaose)의 제조방법
Haines Synthesis of 1-(2′-O-methyl-β-d-ribofuranosyl)-uracil (2′-O-methyluridine) and 3-(2′-O-methyl-β-d-ribofuranosyl) uracil
MXPA97005399A (en) New manufacturing procedure of palatini
US5433793A (en) Preparation of high purity D-allose from D-glucose
US4920207A (en) Selected removal of trityl groups from trispa
KR19980027403A (ko) 20(S)-진세노사이드 Rg₂의 제조방법
JPH0331294A (ja) 新規なオリゴ糖及びその製造方法
DE68913801T2 (de) Verfahren zur Herstellung von auf 5-C-Hydroxymethylaldohexose basierende Verbindungen.
Weissmann Preparation of 2-acetamido-2-deoxy-. alpha.-D-glycopyranosides. II
Kaji et al. Catalytic, stereoselective glycosylation–spiroketalization of 3, 4, 6-tri-O-benzyl-β-D-fructopyranose generating di-D-fructopyranose-1, 2’: 2, 1’-dianhydride
CS221039B1 (cs) Sposob přípravy D-tagatózy
JP2002051800A (ja) 単糖の分離取得方法
CS202313B1 (cs) Způsob výroby D-glucitolu