CZ184691A3 - Frame for forming boards - Google Patents
Frame for forming boards Download PDFInfo
- Publication number
- CZ184691A3 CZ184691A3 CS911846A CS184691A CZ184691A3 CZ 184691 A3 CZ184691 A3 CZ 184691A3 CS 911846 A CS911846 A CS 911846A CS 184691 A CS184691 A CS 184691A CZ 184691 A3 CZ184691 A3 CZ 184691A3
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- web
- edge
- profile
- depression
- formwork
- Prior art date
Links
Classifications
-
- E—FIXED CONSTRUCTIONS
- E04—BUILDING
- E04G—SCAFFOLDING; FORMS; SHUTTERING; BUILDING IMPLEMENTS OR AIDS, OR THEIR USE; HANDLING BUILDING MATERIALS ON THE SITE; REPAIRING, BREAKING-UP OR OTHER WORK ON EXISTING BUILDINGS
- E04G9/00—Forming or shuttering elements for general use
- E04G9/02—Forming boards or similar elements
- E04G9/06—Forming boards or similar elements the form surface being of metal
-
- E—FIXED CONSTRUCTIONS
- E04—BUILDING
- E04G—SCAFFOLDING; FORMS; SHUTTERING; BUILDING IMPLEMENTS OR AIDS, OR THEIR USE; HANDLING BUILDING MATERIALS ON THE SITE; REPAIRING, BREAKING-UP OR OTHER WORK ON EXISTING BUILDINGS
- E04G9/00—Forming or shuttering elements for general use
- E04G9/02—Forming boards or similar elements
-
- E—FIXED CONSTRUCTIONS
- E04—BUILDING
- E04G—SCAFFOLDING; FORMS; SHUTTERING; BUILDING IMPLEMENTS OR AIDS, OR THEIR USE; HANDLING BUILDING MATERIALS ON THE SITE; REPAIRING, BREAKING-UP OR OTHER WORK ON EXISTING BUILDINGS
- E04G9/00—Forming or shuttering elements for general use
- E04G9/02—Forming boards or similar elements
- E04G2009/023—Forming boards or similar elements with edge protection
- E04G2009/025—Forming boards or similar elements with edge protection by a flange of the board's frame
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Architecture (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Civil Engineering (AREA)
- Structural Engineering (AREA)
- Forms Removed On Construction Sites Or Auxiliary Members Thereof (AREA)
- Soil Working Implements (AREA)
- Moulds, Cores, Or Mandrels (AREA)
- Paper (AREA)
- Control Of Motors That Do Not Use Commutators (AREA)
- Vehicle Interior And Exterior Ornaments, Soundproofing, And Insulation (AREA)
- Compounds Of Unknown Constitution (AREA)
- Lock And Its Accessories (AREA)
- Polymers With Sulfur, Phosphorus Or Metals In The Main Chain (AREA)
- Wing Frames And Configurations (AREA)
- Liquid Crystal (AREA)
- Audible-Bandwidth Dynamoelectric Transducers Other Than Pickups (AREA)
- Joining Of Corner Units Of Frames Or Wings (AREA)
- Rod-Shaped Construction Members (AREA)
- Devices Affording Protection Of Roads Or Walls For Sound Insulation (AREA)
- Injection Moulding Of Plastics Or The Like (AREA)
Description
Rám pro tabulové bednění
Oblast techniky
Vynález se týká rámu pro tabulové bednění, tvořeného dutými profily uzavřeného průřezu na okrajích povlaku bednění nebo tabule bednění, jehož okrajová stojina, probíhající přibližně pravoúhle k povlaku bednění, tvoří doraz pro rám nebo doraz pro sousední tabuli bednění, přičemž dutý profil rámu má na odvrácené straně od povlaku bednění nejméně jedno prohloubení,zasahující do jeho průřězu k zachycení sochoru nebo podobného páčidla.
Dosavadní stav techniky
Podobný rám je znám z DE-PS 3 429 304. Prohloubení k zachycení sochoru je přitom uspořádáno v té rohové oblasti dutého profilu, která je tvořena vnějšími bočními plochami odvrácenými od povlaku bednění, tedy závěrnou stojinou odvrácenou od povlaku bednění a okrajové stojiny.
Je-li takové tabulové bednění s ramenem rámu postaveno na základové ploše, může být sochorem nasazeným do prohloubení poněkud zvednuto a posunuto nebo nasměrováno. Přitom se ale musí u tabule bednění, jejíž rám z dutého profilu nemá žádné prohloubení v uvedeném rohovém prostoru, vzít v uvahu, že okrajová stojina je tímto prohloubením zkrácena. To znamená, že dorazová plocha a tím také těsnost mezi dvěma tabulemi bednění se svými k sobě přilehajícími okrajovými stojinami budou omezeny.
Duté profily se jako rámy tabulového bednění používají především tehdy, je-li jejich hmotnost velká. Jestliže se u nich nasadí sochor na vnějším rohu dutého profilu, budou odtud působící síly z velké části směrovány do okrajového profilu tvořícího doraz a těsnění se sousední tabulí bednění. To může vést k jeho deformaci, takže se mohou vytvořit nerovnosti a o to méně je zaručena těsnost při sesazování takového tabulového bednénx, zvláště po vícenásobném směrování a přesunování pomocí sochoru. Jestliže se dutý profil provede dostatečně silný nebo z tlustých stojin, bude to nejen dražší, ale i hmotnost tabulového bednění se tím úměrně zvýší, takže vzniknou opět úměrně větší síly při nasazování sochoru nebo temovadla.
Proto vzniká úkol vytvořit tabulové bednění s rámem takového typu, jak bylo uvedeno na začátku, které dovolí posunování momocí sochoru, aniž by přitom docházelo ke zkracování okrajové stojiny a síly, kterými působí sochor, by se nepřenXášely vůbec nebo jen z malé části do okrajové stojiny a kromě tohoto určitá část reaktivních sil sochoru působila ve větší vzdálenosti od povlaku bedněním okrajovou stojinu.
Podstata vynálezu
Řešení této zdánlivě protismyslné úlohy spočívá v zásadě v tom, že prohloubení dutého profilu v blízkosti vnější okrajo vé stojiny probíhá napříč k závěrné stojině této okrajové stojiny probíhá napříč k závěrné stojině této okrajové stojiny a směřuje ke konci nebo kraji okrajové stojiny odvácenému od povlaku bednění dovnitř dutého profilu nebo do něho zasahuje.
I v tomto případě je tedy použito prohloubení dutého profilu tvořícího rám, aby bylo možno nasadit sochor nebo temovadlo, ale okrajová stojina není tímto prohloubením ovlivněna a může si ponechat svou plnou šířku, protože prohloubení je uspořádáno teprve uvnitř prostoru opsaného stojinou na příčné stojině a tím se také velká část reakčních sil vzdálí od okrajové stojiny a působí více na přídržnou stojinu dutého profilu která se nachází v pracovní poloze nad příčnou stojinou. Je přitom účelné, je-li použita okrajová stojina a v určité vzdálenosti od ní rovnoběžně probíhající přídržná stojina a prohloubení je uspořádáno na nebo v závěrné stojině dutého profilu probíhajícího příčně, výhodně pravoúhle k těmto oběma sto jinám.
Tedy místo prohloubené a vybrané rohové oblasti dutého profilu k nasazení sochoru, zůstávají rohové oblasti dutého profilu podle vynálezu zachovány a prohloubení je do určité míry uspořádáno mezi těmito rohovými oblastmi a v každém případě nad rohovou oblastí na okraji okrajové stojiny odvrácené
- 4 od povlaku bednění. Tak ai může tato okrajová stojina zachovat svou plnou šířku, aniž by se šířka celého dutého profilu musela zvětšovat s ohledem na prohloubení.
Závěrná stojina může mít na protilehlých vzdálených koncích od povlaku bednění nebo okrajů okrajové stojiny a přídržné stojiny úseky stojin tvořící rohy, jejichž k sobě přivrácené okraje omezují prohloubení. Tak je možné vytvořit téměř skří nový dutý profil, který má na svém okraji odvráceném od povlaku bednění rohy nebo podobné tvary ke zvýšení tuhosti, mezi nimiž může být uspořádáno prohloubení nebo více prohloubení, takže z nich vycházející reakční síly mohou být nasměrovány především do úseku stojiny v pracovní poloze nad prohloubením al nad ním ležící přídržné stojiny. Především při malé pružnosti uspořádaných stojin zůstává vlastní okrajová stojina reakčními silami prakticky neovlivněna a především nezpůsobuje žádné trvalé deformace. Tím je také dána i po vícenásobném nasazování Sochoru nebo temovadla stále dobrá těsnost okrajové stojiny a dobrá těsnost se sousední okrajovou stojinou.
Jedno nebo více prohloubení může být ome/zeno nebo vyztuženo profilem prohloubení zasahujícím dovnitř dutého profilu, který je otevřen směrem ven a profil prohloubení může mít průřez ve tvaru U, pravoúhlý, lichoběžníkový, zaoblený průřez, nebo ve tvaru V. Tak je pro sochor nebo temovadlo vytvořené kapsovité prohloubení mezi vodorovně ležícími, pravoúhle od povlaku vycházejícími stojinami dutého profilu pro jeho nasazení. Síly vycházející od sochoru mohou takto být dobře zachyceny.
Přitom může být profil prohloubení jako celek spojen s úseky stojin a výhodně spojen se stojinami dutého profilu nebo s nimi dodatečně svařen.
Na závěrné stojině může být provedeno více prohloubení v určité vzdálenosti od sebe a určité ohraničené délky, ale prohloubení může být provedeno i po celé délce ramene rámu.
V prvním případě je dosaženo větší tuhosti, ve druhém případě je možná jednodušší výroba.
Vytvořeni rámu, dutého profilu a zvláště profilu prohloubení jakož i vlastního prohloubení jsou předmětem bodů 7 až 13 patentových nároků. Z toho vyplývá velké množství možností jak vytvořit prohloubení a je tvořící stojiny, aby jednak rám tvořící dutý profil byl stabilní a tuhý a jednak aby bylo zajištěno dobré nasazení sochoru, aniž by okrajová stojina k tomuto účelu se musela zkracovat a byla vystavena příliš velkému působení sil, které by ji mohly časem trvale deformovat. Malá vzdálenost, která vzniká mezi okrajovou stojinou posazenou na v.sfyt a.d nabo základní plochu a opěrnou oblastí prohloubení urcenou k nasazení sochoru, může přitom být překlenuta volbou příslušná tvarovaného sochoru nebo ternovadla, nebo podložkou podloženou pod sochor vedle okrajové stojiny.
Především prostředky obsažené v bodech 8 a 9 patentových nároků zlepšují rozvedení sil vycházejících ze sochoru do závěrné a přídržné stojiny. Zejména vruby v oblasti rpohloubení mohou přispět k vyztužení, které pak může lépe odvolávat silám vycházejícím ze sochoru. Místo profilu prohloubení, kterým je profil obklopen až ke svému okraji k zavedení sochoru, je možné i takové řešení, u kterého jsou prohloubení vytvořena na závěrné stojině otvory procházející touto stojinou dovnit dutého profilu, u nichž popřípadě přinejmenším okraj přivrácený k přídržnému profilu, s výhodou celý obvod nebo všechny okraje, je zesílen. Tím, že chybí vnitřní obklad prohloubení, stane se rám lehčím a lacinějším.
Především v kombinaci jednotlivých nebo více znaků a vlastností vznikne rám pro tabulové bedněni, u kterého může být bez problému nasazen sochor, přičemž vlastní okrajová stojina je chráněna a navíc přitom může mít zachovánu svoji největší možnou šířku vůči celkovým rozměrům dutého profilu. Protože reakční síly vycházející ze sochoru se především rozvádí do přídržné stojiny, která je paralelně k okrajové stojině, je hlavně vy7 loučeno nebezpečí trvalé deformace okrajové stojiny, což je pro těsnost celého bednění velmi důležité.
Přehled obrázků na výkrese
Vynález bude dále podrobněji popsán podle přiloženého nákresu.
Jediný obrázek představuje schematický průřez ramenem rámu tabulového bednění postaveného na základně, přičemž dutý profil v oblasti odvrácené od povlaku bednění nad okrajovou stojinou má naproti ní prohloubení k nasazení sochoru. Okrajová stojina ale zachovává příslušnou šířku vůči největšímu rozměru dutého profilu napříč k povlaku bednění.
Přiklad provedení vynálezu
Tabulové bednění znázorněné v dolní okrajové části v řezu a označené jako celke 1, má na okrajích povlaku bednění 2 rám jako celek označený 2» jahož jednotlivá ramena jsou tvořena dutým profilem 4 uzavřeného průřezu. Vnější, přibližně pravoúhle procházející okrajová stojina 2 vůči povlaku 2 bednění tohoto dutého profilu 4 tvoří přitom vždy doraz pro rám 2» nebo doraz pro sousední tabuli bednění nebo jiného přiléhajícího prvku bednění, jako například vrubu bednění nebo podobně, musí být tedy pokud možno rovná a přímkového průřezu a pro dobrou těsnost a přilehnutí také pokud možno velkou délku průřezu.
V příkladu provedení je rameno rámu postaveno s touto okrajovou stojinou J5 na základně nebo jiné základní ploše 6, aby vzniklo bednění. Aby bylo možno tabuli bednění 1 případně v této poloze poněku posunout k vyrovnáni, má dutý profil 4 ve své oblasti odvrácené od povlaku bednění 2 přinejměnším jedno prohloubení 2 v® svém průřezu k nasazení sochoru 8.
Přitom je na obrázku jasně znázorněno, že toto prohloubení 2 sousedí s vnější okrajovou stojinou se závěrnou stojinou 2 probíhající napříč k této okrajové stojině £ a naproti konci nebo okraji 5a okrajové stojiny £ povlaku 2 bednění směřuje dovnitř dutého profilu 4 a zasahuje do něho. Tak může býr nasazen sochor 8 v některé z těchto pracovních poloh omezovači stojiny 10 prohloubení 2» tj« okrajová stojina 2 a J®»K okraj 5a zůstávají nedotčeny pracovním koncem sochoru 8. Tak se zabrání nebezpečí deformace okrajové stojiny 2 a okrajové stojina 2 může si zachovat největší možnou šířku průřezu dutého pro filu 4.
Na dutém profilu 4 se nachází okrajová stojina 2 a v určité vzdálenosti uspořádaná přídržná stoina 11 procházející v příkladě provedeni rovnoběžně a prohloubení 2 j® uspořádáno nebo vytvořeno na nebo příčně, v příkladu provedení pravoúhlé, k probíhající závěrné stojině £ dutého profilu 4 vůči stojinám a 11. Závěrná stojina 2 má vždy rohy tvořící stojinové úseky 9a v protilehlých koncích nebo okrajích 5a nebo 11a okrajové stojiny 2 a přídržné stojiny 11 vzdálené od povlaku 2 bednění, jejíž k sobě přivrácené okraje 9b omezují prohloubení 2·
V příkladu provedení je prohloubení 2 omezeno a vyztuženo směrem ven otevřeným profilem 12 uspořádaným na otvoru přídržné stojiny £ zasahujícím dovnitř dutého profilu 4. Přitom má tento profil 12 prohloubeni pravoúhlý průřez ve tvaru U.
Může být vytvořen také ale ve tvaru lichoběžníku, zaobleném tvaru nebo ve tvaru V.
Účelně k dobrému přenosu sil je v příkladu provedení profil 12 prohloubení jako celek spojen s úseky 9a stojin závěrné stojiny 2 a tžm také s ostatními stojinami dutého profilu 4. Může být ale dodatečně s nimi svařen.
V příkladu provedení je prohloubení 2 probíhající po celé délce ramene rámu 2· Přitom je možno lépe Alizovat vytvoření pomocí profilu 12 prohloubeni. JaáLe také možné uspořádat na závěrné stojině 2 více prohloubení 2 vždy vůči sobě uspořádaných v určité vzdálenosti, tvořících omezenou délku. Mají-li být přitom rovněž obložena profilem 12 prohloubení, přivaří se nebo opatří na čelní s traně závěry nebo dovnitř naformovaným průtahem.
Oblast profilu 12 prohloubení, přivrácená k přídržné stojině 11, je provedena jako stojina 10, která probíhá v určité vzdálenosti k přídržné stojině 11» v přikládá provedení k ní paralelně. Světlost mezi přídržnou stojinou 11 a touto stojinou 10 profilu 12 prohloubení může být přitom stejná nebo větší než tloušťka průřezu stojin, např. odpovídat dvojnásobné tloušťce stojin. Tím vzniká na okraji 11a přídržné stojiny 11 průřez tvaru U, který klade při nasazení Sochoru 8 požadovaný vysoký odpor a má značnou tuhost, aby přitom vznikající síly zachytil bez nebezpečí deformace, zvláště pro okrajovou stojinu 2·
Protože prohloubeni 2 v příkladu provedení je uspořádáno uprostřed a symetricky mezi přídržnou stojinou 11 a okrajovou stojinou 2» vznikne analogicky průřez tvaru drážky nebo U rovněž na okraji 5a okrajové stojiny takže i tam se zvýší tuhost a tím se sníží nebezpečí deformace.
Tuhost těchto okrajových oblastí 5a a 11a závisí také poněkud na tom, jak dlouhá je stojina 10 profilu 12 prohloubení. Čím větší je tato délka, tim spíše mohou nastat deformace především v profilu 12 prohloubení. V příkladu provedení je proto hloubka prohloubení 2 proti závěrné stojině 2 a okrajům 5a a 11a odvráceným od povlaku 2 bednění přibližně poloviční nebo ještě poněkuámenší než vzdálenost mezi přídržnou stojinou 11 a okrajovou stojinou j5· v příkladu provedení odpovídá tato hloubka prohloubení 2 přibližně třetině vzdálenosti mezi přídržnou stojinou 11 a okrajovou stojinou 2·
Světlost mezi přídržnou stojinou 11 a v blízkosti se nacházející stojinou 10 profilu 12 prohloubení může být přinejmenším v některých úsecích vyplněna. Například mohou být použity výztužné stojiny nebo i výlisky ve formě vrubů na jedné nebo obou stojinách 10 a 11. Také nopkové výlisky mohou ovlivnit vzájetnrr é opření stojin 10 a 11 a tím také vyztuženi okrajové oblasti 11a ovlivňované Sochorem 8.
V příkladu provedení je délka průřezu okrajové stojiny 2» vycházeje ze zadní strany povlaku 2 bednění, tedy bez useku zasahujéjícího přes úzkou stranu povlaku 2 bednění, stejná jako délka přídržné stojiny 11. Obě rohové oblasti dutého profilu 4 nacházející se na okrajích nebo koncích 5& popřípadě 11a teto stojiny 2 a 1Í, jsou uspořádány tím ve stejné vzdálenosti od povlaku 2 bednění. Je ale také možné vzhledem k tomu, že prohloubení 2 J® uspořádáno nezávisle na okrajové stojině 2» abY tato délka průřezu okrajové stojiny 2 byla i větší, nez přidrzne stojiny 11 a potom bude mít rohová oblast tvořená s okrajovou stojinou £ větší vzdálenost k povlaku 2 bednění, než rohová oblast na přídržné stojině. Okrajová stojina £ může mít tedy v každém připaue cukovou šířku nebo délku průřezu, jak je to potřebné pro těsné a přesné přiražení k sousední tabuli bednění, nebo podobného prvku bednění. Přesto je možné seřízení takové tabule bednění £ stojící na základně 6 svou okrajovou stojinou £ pomocí sochoru 8, přičemž nasazení sochoru 8 na okrajové stojině £ vlivem prohloubení £ ležícího výše než pracovní poloha není možné.
Budiž ještě poznamenáno, že nejméně jedna rohová oblast, tedy přechod od přídržné stojiny 11 k závěrné stojině £, nebo přechod od okrajové stojiny £ k závěrné stojině £ může být zkosen nebo zaoblen, je-li to zdůvodu stability nebo z jiných důvodů potřebné, jako např. k upevnění příslušných svorhíků při spojování tabulí bednění sousedících s rámem £ nebo pod.
Dále může být prováděn úplně zaoblený přechod z přídržné stojiny 11 a/nebo okrajové stojiny £ do profilu 12 prohloubení, což znamená, že závěrná stojina £ nebo její úseky 9a mohou být vytvořeny ve tvaru oblouku.
Konečně je možné i jiné vytvoření nebo varianta spočívající v tom, že profil 12 prohloubení chybí a prohloubení £ na závěrné stojině £ jsou vytvořena jako otvory v této stojině procházející dovnitř dutého profilu 4, u nichž rovněž alespoň okraj 9b přivrácený k přídržné stojině 11, s výhodou však celý obvod nebo všechny okraje mohou být zesíleny, např. navařenými přídavnými stojinami. Také pomocí zaklesnutých přítužných stojin je možné takové deumitř otveřené prohloubení 2 omezit a vyztužit.
Rám 2 tabule bednění 1 je s výhodou vytvořen z uzavřeného průřezu dutého profilu 4, přičemž průřez tohoto dutého profilu 4 je v podstatě obdélníkový. Vedle vnější okrajové stojiny 2 tohoto dutého profilu 4, ale bez omezení délky nebo šířky tohoto okrajového profilu 2» <3® uspořádáno nejméně jedno prohloubení 2 na úseku profilu nebo závěrné stojině 2 příčně k tomuto okrajovému profilu, na kterém může být nasazen sochor 8, leží-li okrajová stojina 2 na základní ploše 6. nebo podobné. Okrajová stojina 2 může tedy zachovat svou maximální možnou šířku, i když má prohloubení 2 na dutém profilu 4 sloužící k nasazení sochoru 8 a je chráněna co nejlépe od deformací způsobených sochorem 8, takže se uchová i při delším použití rovny a nezdeformovaný doraz pro sousední prvek bednění.
Claims (13)
- PATENTOVÉ NÁROKY1. Rám hčff'pro tabulové bednění j/tý', který je tvořen z dutých profilů ytpf zvláště o uzavřeném průřezu, probíhajících na okrajích povlaku bedněni nebo tabule bednění, jejich vnější, pravoúhle k povlaku bednění probíhající okrajová stojina tvoří vždy jeden doraz pro rám nebo doraz se sousední tabulí bednění {Jr), přičemž dutý profil rámu v® sv® oblasti odvrácené od povlaku bednění má alespoň jedno prohloubeníLT^zasahující do svého průřezu k nasazení sochoru nebo jiného nástroje vyznačený tím, že alespoň jedno prohloubení (7) dutého profilu (4) je umístěno vedle vnější okrajové stojiny (5) v závěrné stojině (9) napříč k této okrajové stojině (5) a směřuje proti okraji nebo konci (5a) okrajové stojiny (5) proti povlaku (2) bedněni dovnitř dutého profilu (4) nebo do něho zasahuje.
- 2. Rám podle bodu 1 vyznačený tim, že obsahuje okrajovou stojinu (5) a přídržnou stojinu (11) uspořádanou k ní v určité vzdálenosti, přednostě rovnoběžně, a alespoň jedno prohloubení (7) je uspořádáno nebo vytvořeno na nebo v závěrné stojině (9) dutého profilu (4) probíhajícího v pravém úhlu nebo napříč k těmto stojinám (5» il).
- 3. Rám podle bodu 1 nebo 2 vyznačený t í m> že závěrná stojina (9) má vždy úseky (9a) stojin tvořící rohy na vzdálen/ých koncích nebo okrajích (5a, 11a) od povlaku bednění (2) okrajové stojiny (5) a přídržné stojiny (ll), jejichž k sobě přivrácené okraje (9b) omezuji prohloubení (7) ·
- 4. Rám podle některého z bodů laž3>vyznačený tím, že alespoň jedno prohloubení (7) je omezeno nebo vyztuženo směrem ven otevřeným profilem 02) prohloubení uspořádaným v otvoru přídržné stojiny (9) a zasahujícím dovnitř dutého profilu (4), přičemž profil (12) má prohloubeni má průřez ve tvaru U, pravoúhlého, lichoběžníkového nebo zaobleného tvaru, nebo ve tvaru V.
- 5. Rám podle některého z bodů 1 až 4 vyznačený tím, že profil (12) prohloubení je jako jeden cel/ek spojen nebo svařen s úseky (9a) stojin a se stojinami dutého profilu (4).
- 6. Rám podle některého z bodů 1 až 5 vyznače ný tím, že na závěrné stojině je uspořádáno několi prohloubeni ve vzá jemném odstupu a o omezene délce, nebo jedno prohloubení (7) probíhající po celé délce ramene rámu.
- 7. Rám podle některého z bodů 1 až 6 vyznačený tím, že oblast profilu (2) prohloubení přivrácená k přídržné stojině (ll) je vytvořena jako stojina (lO), která probíhá v od- ιό stupu k přidržnó stojině (ll), přednostně rovnoběžně s ní, a že světlá vzdálenost mezi přídržnou stojinou (ll) a touto stojinou (io) profilu (l2) prohloubení je stejná nebo větší než tlouštka stojiny, například odpovídá dvojnásobné tlouštce stojiny.
- 8. Rám podle některého z obdů 1 až 7 vyznačený tím, že alespoň jedno prohloubení (7) je uspořádáno ve středu a přednostně symetricky mezi přídržnou stojinou (ll) a okrajovou stojinou(5).
- 9. Rám podle některého z bodů 1 až 8 vyznačený tim, že hloubka prohloubení (7) vůči závěrné stojině (9) a okrajům (5a, 11a) okrajového profilu (5) a/nebo přídržnóho profilu (ll) odvrácených od povlaku (2) bednění odpovídá polovině nebo třetině vzdálenosti mezi přídržnou stojinou (ll) a okrajovou stojinou (5)·
- 10. Rám podle některého z bodů 1 až 9 vyznačený tím, že světlá vzdálenost mezi přídržnou stojinou (ll) a s ní sousedící stojinou (lO) profilu (12) prohloubení je alespoň v některých úsecích vyp3iaěna, například výztužnými stojinami, vylisovanými vruby v jedné nebo obou stojinách.
- 11. Rám podle některého z bodů 1 až 10 vyznačený tím, že délka průřezu okrajové stojiny (5), vycházeje od zadní strany povlaku (/2) bednění, je stejná nebo větší než délka přídržné stojiny (ll) a obě rohové oblasti dutého profilu (4) jsou uspořádány na okrajích nebo koncích (5a, 11a) těchto stojin (5, ll) ve stejné vzdálenosti od povlaku (2) bednění, nebo rohová oblast tvořená okrajovou stojinou (5) má větší vzdálenost od povlaku (2) bednění než rohová oblast přídržné stojiny (ll).
- 12. Rám podle některého z bodů 1 až 11 vyznačený tím, že alespoň jedna z rohových oblastí, tedy přechod od přídržné stojiny (ll) k závěrné stojině (9) anebo přechod od okrajové stojiny (5) k závěrné stojině (9)» je zkosena nebo zaoblena.
- 13. Rám podle některého z předchozích bodů vyznačený t í m , že od přídržné stojiny anebo okrajové stojiny (5) je vytvořen zaoblený přechod do profilu (12) prohloubení.l4.Rám podle některého z předchozích bodů vyznačený t í ra , že prohloubení (7) v závěrné stojině (9) jsou tvořena otvory procházejícími dovnitř dutého profilu, u nichž jsou alespoň okraj přivrácený k přídržné stojině (ll) a přednostně celý obvod nebo všechny okraje zesíleny.- 18 UM- Ή KAnotaceNázev vynálezu : Rám pro tabulové bednění f ~ πηη]Γ ΧΛ3Γ30V t ΑΖ3ΐγΝλΛ OhdiRám (3) tabulového bednění (l) je\tvořeny dutýis profil««.(4) uzavřeného průřezu, přičemzVpruřez tohoto dutého profilu (4) odpovídá v podstatě obdélníku. Vedle vnější okrajové stojiny (5) tohoto dutého profilu (4)z-ale bez-omezení délky nebo. ►šířky- té-to okrajové stojiny je v aeeku profilu-nobo závěrné stojiny (9) probíhájícíeh příčně k této okrajové stojině (5) epořádáno prohloubeni (7)» do kterého je možno nasadit sochor (8), frfre-j-i li· okrajová stojina (5) na základové ploše (6). «oba. á-á-podohaéx-^kraj&vá □ to-jiná (5) může mít tedy svou největší uaežnou-ši-řkii-J.· prosto t že Jo vytvořeno—prohloůboni—(7) v dutém ' profilu-(^-k-nasazení sasíhnrn (8) a—je—talc nojicpc chráněna «před doformaoomi-zpuoobonýmái-00ohořem (8)~;—takže 1 po doloíflu. -peužívání_zůjs±á3cá-_K_^ásadě—zaohoatán—rxiSEiíiaý—a-«edefe«»e'raeý—deraa-pro sonsorlní prvok bodnění^
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE4019498A DE4019498C1 (cs) | 1990-06-19 | 1990-06-19 |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CZ184691A3 true CZ184691A3 (en) | 1993-01-13 |
Family
ID=6408655
Family Applications (2)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CZ19942733U CZ2862U1 (cs) | 1990-06-19 | 1991-06-17 | Rám pro tabulové bednění |
CS911846A CZ184691A3 (en) | 1990-06-19 | 1991-06-17 | Frame for forming boards |
Family Applications Before (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CZ19942733U CZ2862U1 (cs) | 1990-06-19 | 1991-06-17 | Rám pro tabulové bednění |
Country Status (20)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US5273251A (cs) |
EP (1) | EP0462379B1 (cs) |
JP (1) | JPH05156801A (cs) |
KR (1) | KR960009437B1 (cs) |
CN (1) | CN1062015A (cs) |
AT (1) | ATE110813T1 (cs) |
AU (1) | AU7821291A (cs) |
CA (1) | CA2044870A1 (cs) |
CZ (2) | CZ2862U1 (cs) |
DE (2) | DE4019498C1 (cs) |
ES (1) | ES2031061T3 (cs) |
FI (1) | FI912948A (cs) |
GR (1) | GR920300061T1 (cs) |
HU (1) | HUT61373A (cs) |
LT (1) | LTIP1442A (cs) |
MY (1) | MY106084A (cs) |
NO (1) | NO912363L (cs) |
PL (1) | PL165906B1 (cs) |
TR (1) | TR25033A (cs) |
TW (1) | TW233322B (cs) |
Families Citing this family (10)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE4103775C2 (de) * | 1991-02-08 | 1993-10-21 | Maier G Paschal Werk | Schaltafel mit an ihren Rändern abstehenden Randstegen aus Flachmaterial |
FI3487U1 (fi) * | 1998-03-27 | 1998-07-23 | Addtek Res & Dev Oy Ab | Valumuotin irrotettava laitajärjestelmä |
FI3486U1 (fi) * | 1998-03-27 | 1998-07-23 | Addtek Res & Dev Oy Ab | Valumuotin irrotettava laitajärjestelmä |
US6620364B2 (en) * | 2001-02-20 | 2003-09-16 | Recon Wall Systems, Inc. | Block forming apparatus and method |
US7341685B2 (en) * | 2002-05-02 | 2008-03-11 | Recon Wall Systems, Inc. | Block forming method |
DE202005003979U1 (de) * | 2005-03-11 | 2006-07-20 | B.T. Innovation Gmbh | Schalungssystem |
WO2007002388A2 (en) * | 2005-06-24 | 2007-01-04 | Ecolite International Incorporated | Form for casting light weight composite concrete panels |
AU2007236537B2 (en) * | 2006-04-07 | 2011-12-01 | Illinois Tool Works Inc. | A sideform end seal or cap |
KR100880124B1 (ko) * | 2008-04-14 | 2009-01-23 | 아이케이 주식회사 | 거푸집 및 거푸집용 프레임의 프로파일 |
CN113374244A (zh) * | 2021-06-23 | 2021-09-10 | 晟通科技集团有限公司 | 模板框架 |
Family Cites Families (13)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US1527698A (en) * | 1922-03-07 | 1925-02-24 | Gustavus W Pearthree | Road form |
US1944511A (en) * | 1929-02-23 | 1934-01-23 | John N Heltzel | Road form |
GB701046A (en) * | 1951-02-14 | 1953-12-16 | Walter George Lee | Improvements in or relating to the casting of concrete walls and the like |
US3967422A (en) * | 1968-09-23 | 1976-07-06 | Stegmeier William J | Disposable mold form and method of molding |
FR2151677A5 (cs) * | 1971-09-08 | 1973-04-20 | Paul Jacques | |
US3862737A (en) * | 1973-10-01 | 1975-01-28 | Hoover Ball & Bearing Co | Concrete form panels and locking means therefor |
DE3126348A1 (de) * | 1981-07-03 | 1983-02-03 | Emil Steidle Gmbh & Co, 7480 Sigmaringen | Rahmenschaltung |
US4422617A (en) * | 1982-01-15 | 1983-12-27 | Harsco Corporation | Edge joist |
DE3429304A1 (de) * | 1984-08-09 | 1986-02-20 | Heinrich Dipl.-Ing. 4030 Ratingen Schliephacke | Rahmenkonstruktion fuer schalungstafeln |
DE3429303A1 (de) * | 1984-08-09 | 1986-02-20 | Heinrich Dipl.-Ing. 4030 Ratingen Schliephacke | Schalungstafel |
US4693445A (en) * | 1986-07-30 | 1987-09-15 | Sprecace Pantoli Enio | Concrete and construction system and modular plank element for the concrete formwork thereof |
DE3638537A1 (de) * | 1986-11-11 | 1988-05-19 | Noe Schaltechnik Kg | Schaltafel |
US5015117A (en) * | 1987-02-06 | 1991-05-14 | Pawlicki Patrick S | Construction materials with end connectors |
-
1990
- 1990-06-19 DE DE4019498A patent/DE4019498C1/de not_active Expired - Fee Related
-
1991
- 1991-04-26 DE DE59102709T patent/DE59102709D1/de not_active Expired - Fee Related
- 1991-04-26 EP EP91106834A patent/EP0462379B1/de not_active Expired - Lifetime
- 1991-04-26 ES ES91106834T patent/ES2031061T3/es not_active Expired - Lifetime
- 1991-04-26 AT AT91106834T patent/ATE110813T1/de not_active IP Right Cessation
- 1991-06-06 MY MYPI91000994A patent/MY106084A/en unknown
- 1991-06-06 AU AU78212/91A patent/AU7821291A/en not_active Abandoned
- 1991-06-12 HU HU911960A patent/HUT61373A/hu unknown
- 1991-06-14 PL PL91290679A patent/PL165906B1/pl unknown
- 1991-06-17 JP JP3144435A patent/JPH05156801A/ja active Pending
- 1991-06-17 CZ CZ19942733U patent/CZ2862U1/cs unknown
- 1991-06-17 CZ CS911846A patent/CZ184691A3/cs unknown
- 1991-06-17 TR TR91/0601A patent/TR25033A/xx unknown
- 1991-06-18 NO NO91912363A patent/NO912363L/no unknown
- 1991-06-18 CA CA002044870A patent/CA2044870A1/en not_active Abandoned
- 1991-06-18 US US07/716,859 patent/US5273251A/en not_active Expired - Fee Related
- 1991-06-18 KR KR91010100A patent/KR960009437B1/ko active IP Right Grant
- 1991-06-18 FI FI912948A patent/FI912948A/fi not_active Application Discontinuation
- 1991-06-19 CN CN91104067A patent/CN1062015A/zh active Pending
- 1991-07-02 TW TW080105123A patent/TW233322B/zh active
-
1992
- 1992-08-31 GR GR92300061T patent/GR920300061T1/el unknown
-
1993
- 1993-11-05 LT LTIP1442A patent/LTIP1442A/xx not_active Application Discontinuation
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
US5273251A (en) | 1993-12-28 |
FI912948A0 (fi) | 1991-06-18 |
ES2031061T1 (es) | 1992-12-01 |
AU7821291A (en) | 1992-01-02 |
PL165906B1 (pl) | 1995-03-31 |
KR960009437B1 (en) | 1996-07-19 |
EP0462379B1 (de) | 1994-08-31 |
NO912363D0 (no) | 1991-06-18 |
GR920300061T1 (en) | 1992-08-31 |
PL290679A1 (en) | 1992-02-10 |
TW233322B (cs) | 1994-11-01 |
LTIP1442A (en) | 1995-05-25 |
EP0462379A1 (de) | 1991-12-27 |
NO912363L (no) | 1991-12-20 |
HU911960D0 (en) | 1991-12-30 |
FI912948A (fi) | 1991-12-20 |
CA2044870A1 (en) | 1991-12-20 |
HUT61373A (en) | 1992-12-28 |
MY106084A (en) | 1995-03-31 |
DE4019498C1 (cs) | 1991-07-25 |
JPH05156801A (ja) | 1993-06-22 |
DE59102709D1 (de) | 1994-10-06 |
CN1062015A (zh) | 1992-06-17 |
ES2031061T3 (es) | 1994-11-16 |
TR25033A (tr) | 1992-09-01 |
KR920001049A (ko) | 1992-01-29 |
ATE110813T1 (de) | 1994-09-15 |
CZ2862U1 (cs) | 1995-01-26 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
CZ184691A3 (en) | Frame for forming boards | |
EP0460514B1 (en) | Homogeneous set of sections for aluminium door and window frames | |
EP1560991A2 (en) | Anchoring element for linking uprights | |
CZ295124B6 (cs) | Příhradový modulový lešenářský systém | |
CA2511351A1 (en) | System for forming and insulating concrete slab edges | |
CA2270083A1 (en) | Concrete wall forming system | |
KR101134180B1 (ko) | 피벗힌지 결합을 위한 보강재 및 용접이 필요 없는 방화문 및 그 제조방법 | |
KR100728668B1 (ko) | 비계용 발판 | |
KR101569656B1 (ko) | 건축용 패널의 내화 보강 방법 | |
KR20120045593A (ko) | 건물 벽면의 마감장치 및 이를 이용한 마감시공방법 | |
DE29505305U1 (de) | Schalung | |
CS331991A3 (en) | Stackable container made of metal sheet | |
CZ292786B6 (cs) | Bednění s náběhovým bednicím prvkem | |
SK167296A3 (en) | Beam interconnecting arrangement for buildings | |
JP4183730B2 (ja) | 足場布板受け部材 | |
ITPD950240A1 (it) | Montante composito a portata variabile, particolarmente per scaffala- ture metalliche | |
GB2586129A (en) | Dry wall formations | |
KR200274915Y1 (ko) | 건축물 축조를 위한 거푸집 보강대의 서포트 | |
JP7427304B1 (ja) | 防音パネル | |
EP4242408A1 (en) | System for positioning, adjusting and installing enclosures | |
EP0675241A1 (en) | Skylight structure | |
JP3179764B2 (ja) | 建枠および建枠用補助部材 | |
RU28368U1 (ru) | Разборно-переставная мелкощитовая опалубка | |
KR200271765Y1 (ko) | 유로폼 고정용 플레이트 타이 | |
JPH02266044A (ja) | 軽量気泡コンクリートパネルの建込方法 |