CZ142293A3 - Wagon - Google Patents

Wagon Download PDF

Info

Publication number
CZ142293A3
CZ142293A3 CZ931422A CZ142293A CZ142293A3 CZ 142293 A3 CZ142293 A3 CZ 142293A3 CZ 931422 A CZ931422 A CZ 931422A CZ 142293 A CZ142293 A CZ 142293A CZ 142293 A3 CZ142293 A3 CZ 142293A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
rollers
covers
wagon
rails
rail
Prior art date
Application number
CZ931422A
Other languages
English (en)
Inventor
Gunter Ahlborn
Klaus Keil
Paul-Werner Wagener
Original Assignee
Abb Henschel Waggon Union
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Abb Henschel Waggon Union filed Critical Abb Henschel Waggon Union
Publication of CZ142293A3 publication Critical patent/CZ142293A3/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61DBODY DETAILS OR KINDS OF RAILWAY VEHICLES
    • B61D39/00Wagon or like covers; Tarpaulins; Movable or foldable roofs
    • B61D39/002Sliding or folding roofs
    • B61D39/003Sliding or folding roofs telescopic

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Tents Or Canopies (AREA)
  • Loading Or Unloading Of Vehicles (AREA)
  • Transition And Organic Metals Composition Catalysts For Addition Polymerization (AREA)
  • Ceramic Products (AREA)
  • Seal Device For Vehicle (AREA)
  • Carriers, Traveling Bodies, And Overhead Traveling Cranes (AREA)
  • Body Structure For Vehicles (AREA)
  • Fittings On The Vehicle Exterior For Carrying Loads, And Devices For Holding Or Mounting Articles (AREA)
  • Power-Operated Mechanisms For Wings (AREA)
  • Handcart (AREA)
  • Lock And Its Accessories (AREA)
  • General Details Of Gearings (AREA)

Description

Oblast techniky
Vynález se týká uzavřeného nákladního železničního vozu s pevnými celnicemi, s v podstatě rovnou nakládací podlahou a se dvěma kryty, které překrývají ložný prostor, které jsou v uzavřené poloze upraveny v jedné rovině, které jsou proti sobě navzájem utěsněny labyrintovými těsněními, které jsou pres sebe přesouvatelné prostřednictvím pojezdových kladek pojízdných na pojízdných kolejničkách, které jsou ve své vrcholu rozděleny a opatřeny klouby a krytem, a které jsou pro posouvání z jejich uzavřené polohy do přesuvné polohy nadzdvihnutélné a vykývnutelné prostřednictvím ovládacího ústrojí,
322ayadní_stav_techniky
Z DT-F3 923669 jsou známé nákladní železniční vozy s pevně uspořádanými čelnicemi, jejichž ložná plocha je překryta prostřednictvím krytů, které jsou posunutelné po pojezdových kladkách, přičemž z těchto krytů má nejméně jeden stěnové a střešní úseky, které jsou odstavítelné, aby bylo možné takový kryt přesouvat ndd druhým krytem v podélném směru vozidla, U tohoto vozidla sestává ložnou plochu překrývající nástavba nejméně ze dvou krytů, které v uzavřené poloze vedle sebe leží a navzájem lícují, které jsou podepřeny prostřednictvím kladek a která za účelem zjednodušení nakládání a vykládání vozu mohou být do sebe zasunuty tak, že podle .stanoveného směru zasunutí těchto krytů může levý nebo pravý kryt uvolnit odpovídající část ložné plochy. Kryty tonoto již známého provedení jsou přitom ve svém horním vrcholu podélně rozděleny, přičemž obě poloviny každého krytu .jsou navzájem spojeny prostřednictvím kloubu, o tohoto známého provedení jsou pro pojezdové kladky každého krytu upraveny samostatné, rovnoběžně uspořádané pojízdné kolejničky, na kterých je možné kryty přesouvat.
Nevýhoda tohoto známého provedení spočívá v tom, že pro otevření vozu je třeba nejméně jeden kryt zasunout pod druhý kryt, takže v takovém případě, kdy naložený materiál doáedá na jeden kryt, mohou vzniknout potíže při otevírání tohoto krytu. Další nevýhoda tohoto provedení spočívá v tom, že nákladní železniční vůz je možné otevřít vždy zhruba jen do poloviny, což způsobuje potíže při nakládání a vykládání dlouhých nakládaných materiálů.
Z DE-OS 29 10 799 je známý železniční vůz s odstavitelnými a presouvatelnými kryty, u kterého mohou být kryty ve svém horním vrcholu vytvořeny pásem z poddajného materiálu, kolem kterého lze obě uspořádáním pásu vytvořené poloviny krytu proti sobě navzájem vykývnout v předem stanovené oblasti. Pro přesouvání těchto krytů jsou vždy v blízké oblasti podélné strany úložného dna upraveny pod ložnou plochou ve stejné rovině nejméně dvě osné kolejničky oro dva nebo více kryt’. Pro posouván?' krytů se tyto nosné kolejničky prostřednictvím ovládacího ústrojí nadzdvihnou, stejné tak jako se ze své uzavřené polohy nadzdvihnou kryty, vychýlí se a přesunou se přes ten kryt, který zůstává v uzavřené poloze. Pro uvolnění druhá poloviny ložného prostoru je potom třeba oba kryty společně přesunout přes již před tím otevřenou poljvinu ložného prostoru.
''evýhoda tohoto známé’·,-) uspořádá! spočívá v komolilováném provedení ovládacího ústrojí jednotlivých kryt·’;, které vyžaduje vetší počet pojízdných kolejniček na každé podélné straně vozu a částečně činí potřebný..; přesouvání více kryti přes sebe. Další nevýhoda tohoto uspořádáni spočívá v toia, že vzhledem k upnutí krytu při jeho vychýlení není na podklade chybějících kloubů zabezpečeno žádné bezdotykové posouvání krytů.
Z Eř 00 11 135 je dále známý nákladní železniční vůz, který má střechu a bočnice, které obsahují vždy nejméně dvě pohyblivé stěnové části. Tyto stěnové části jsou v uzavřené poloze uspořádány v jedné společná rovině a jsou prostřednictvím ovládacího ústrojí, například prostřednictvím otočně uložených vedení, vykývnutelné do přesouvací roviny, která leží před společnou uzavírací rovinou, a v této rovině jsou přesouvatelné v podélném směru vozidla. Stěnové části jsou spojeny se střešními úseky, které jsou upraveny vždy v délce shodné se stěnovou částí a společně vytvářejí střechu vozidla. Střešní úseky mají tehdy, když jsou stěnové části upraveny v přesouvací rovině, takovou polohu, která připouští podélné přesouvání.
Vevýhoda tohoto provedení spočívá v tom, že každv kryt ma vícexloubový systém, což je příčinou principiálních nedostatků z hlediska malé tuhosti jednotlivých krytů v uzavřené poloze a při jejich přesouvání. Z tohoto důvodu se u uspořádání podle vynálezu nevychází z tohoto provedení.
Z DE-OS 33 12 001 je dále známý nákladní železniční vůz s celnicemi a s pevně uspořádaným středním portálem, s v podstatě rovnou nakládací plochou a s kryty, které jsou v uzavřené poloze upraveny v jedné rovině, které překrývají ložný prostor, které jsou v uzavřené poloze upraveny v jedné rovině a které jsou přes sebe přesouvatelné prostřednictvím pojezdových kladek pojízdných na pojízdných kolejničkách, které jsou ve svénvrcholu rozděleny a opatřeny klouby a pružným krytem a které jsou pro posouvání z jejich uzavřená polohy do přesuvné polohy nadzdvihnuté lni a vykývnutelné, u kterého je pevně s podvozkem spojený střední portál uspořádán nevyztuženě, přičemž každj' kryt, který překrývá ložný prostor mezi čelnicí a mezi středním portálem je na svém podélném konci přivráceném k čelnici v uzavřené poloze tvarově pevně a silově pevně zajištěn s čelnicí, na svých podélných stranách je pod a poblíž podélných konců přilehlých k celnicím upraven s dorazovými kusy ve směru k čelnici s vůlí před dorazovými vačkami na rámu spodku nákladního železničního vozu, poblíž svých podélných konců na straně středního portálu je upraven na svých podélných stranách dole s háky ve směru k čelnici s vůlí před a pod vačkami pro zajištění nadzdvihnutí spodku, přičemž kryt je upraven prostřednictvím dole na jeho podélných stranách pevně uspořádaných podpěrných patkách v podpěrných kolejničkách spodku, a přičemž kryty jsou prostřednictvím ovládacích ústrojí nadzdvihnutelné, vykývnutelné a usaditelné z uzavřené polohy svými pojezdovými kladkami na pojízdná kolejničky do přesuvné polohy, prostřednictvím této konstrukce lze ložní' prostor překrývající kryty volitelně nadzdvihovat a přesouvat přes střední portál a přes kryt, který je v uzavřené poloze. Frostor uvnitř průjezdného profilu lze tak optimálně využít pro ložný prostor. V uzavřené poloze krytů se uskutečňuje samočinné zajištění krytů s čelnicemi a se spodkem v podélném směru vozu. Tím se při nárazu přenáší tlak nákladu působící ra celnice z velké části prostřednictvím krytů do spodku nábvt celnice wtvorsna :ladr-ího železničního vozu. lim může ovt čel· lehčí a její připojení ke spodku může byt vytvořeno jednoduše. V uzavřené poloze stojí kryt prostředni ných patek v podpěrných kolejničkách spodku vé kladkv odlehčí,, vím s-ýoh oodpěr čímž se pojezdovevýhoda tohoto známého uspořádání spočívá v tom, že střední portál oiaezuje možnost otevírání ložného prostoru, který rzá maximálně velikost jednoho krytu, čímž je možné otevírat ložný prostor méně než na jednu polovinu.
Podstata vynálezu
Vynález si klade za úkol vytvořit uzavřený nákladní želetniční vůz s kryty překrývajícími ložný prostor, u kterého vycházeje z konstrukce podle DE-OS 33 12 001 by bylo možné otevírat ložný prostor více než na polovinu.
Vytčený úkol se řeší nákladním železničním vozem podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že na každé podélné straně vozu je ve spodku uspořádán vždy jeden navzájem neotoč ně spojený ovládací hřídel jakož i vždy jeden profil pojízdné kolejničky se dvěma v rozdílných rovinách vedle sebe upravenými pojízdnými kolejničkami, a oba kryty .jsou otáčením ovládacích hřídelů současně s rozdílnými drahami zdvihu a výkyvu na vždy jedné z pojízdných kolejniček nadzdvihnutélné, vykývnutelné a usaditelné, přičemž dráha zdvihu a výkyvu je tak velká, že kryty jsou přesunutelné volně nad sebe a v rámci pojízdné dráhy pojezdových kladek přes čelnice.
iritom je uvnitř na pojezdové kladky unášejících patkách pojezdových kladek krytů uspořádána v podélném směru vozu vždy jedna krátká, svou pojízdnou plochou dolů směřující oper 'J na kolejničky, na kterou dosedají na jejích volných koncích pro vykývHutí krytů na ovládacím hřídeli pevně uspořádaná výkyvná ramena s výkyvnými kladkami.
řodle vynálezu je ovládací hřídel každé podélné strany vozu zhruba v příčném středu vozu rozdělen -a tyto části ovládacího hřídele jsou otočně uloženy s rozdílným odstupem od podélného středu vozu a v různých rovinách, a tyto obě části každého ovládacího hřídele jsou navzájem souběžně otočně spojeny prostřednictvím pevných vlečných pák a kloubově na nich uložených styénic.
Podle vynálezu je dále profil pojízdné kolejničky uspořádán průběžně po celé délce vozu a každá pojízdná kolejnička má v oblasti, ve které jsou pojezdové kladky prostřednictvím výkyvných ramen a výkyvných kladek vykývnutelné a usaditelné na pojízdnou kolejničku, výřez pro prokývnutí okolku pojezdové kladky.
Vzhledem k podélnému středu vozu dole upravená pojízdr kolejnička profilu pojízdné kolejničky má výřezy pro dlouhá výkyvná ramena, usazující kryt na horní pojízdnou kolejničku, a na každém z těchto dlouhých výkyvných ramen je pevně uspořádána výřez pojízdných· kolejniček při otevřených krytech vyplňující pomocná kolejnička.
Podle vynalezu tak lze výhodně vytvořit uzavřený nákladní železniční vůz, jehož ložný prostor lze otevírat více než z poloviny, kryty jsou utěsněny jak proti čelnicíra, tak i navzájem proti sobě prostřednictvím při drsném železničním provozu zvláště výhodných kovových labyrintových těsnění. Jednoduché ovládací elementy pro vykyvování krytů do jejich která je uspořádána směrem vpřed v podélném směru vozu a která v uzavřené poloze krytů 4 a ý dosedá mezi okolky pojezdových kladek 16 , případně 17 na tyto okolky.
Pro vykyvování krytu 4 a 5 z jejich uzavřená polohy do přesouvací polohy se pootáčejí ovládací hřídele _3> Pr0 střednictvím ovládacího pohonu z celnic _3. Při tomto pootáčení ovládacích hřídelů 9, 10 nadzdvihnou tyto prostřednictvím výkyvných ramen 14 a ló a pojezdových kladek 16 a 17 kryty £ a 5 nad opěrné kolejničky 22 a 23 patek 18 a 19 pojezdových kladek z jejich uzavřené polohy do přesouvací polohy na pojízdné kolejničky 7_, případně 8. profilu 6. pojízdné kolejničky* Pro vykývnutí pojezdových kladek 20 a 21 na pojízdné kolejničky 7, případně 8 se tyto před uzavřenou polohou krytů 4, případně í> vyjmou tak daleko, že lze okolky pojezdových kladek 20 a 21 bezdotykově vykývnout na pojízdné kolejničky ]_ a 8.
V této vykývnuté poloze jsou kryty 4 a 5 unášeny prostřednictvím opěrných kolejniček 22, případně 23 patek 18, případně 19 pojezdových kladek, které stojí na výkyvných kladkách 16 a 17, Na každém výkyvném ramenu 14 je pevně uspořádána krátká pomocná kolejnička 25, která vyplňuje výřez pojízdné kolejničky 7 v'profilu o pojízdné kolejničky, který je potřebný pro vykývnutí výkyvného ramene 14 do presuvné polohy krytu 5.
V uzavřené poloze dosedají kryty 4 a 5 svými spodními podélnými stranami labyrintově do těsnicího profilu '23, který je pevně uspořádán na každé podélné straně vozu na spod ku 2, přičemž dokonale utěsňuje, čímž se taká současně odlehčí pojezdové kladky 23 a 21 a podpěrné kladky lo a 17.
která je uspořádána směrem vpřed v podélném směru vozu a která v uzavřené poloze krytů 4 a 3 dosedá mezi okolky pojezdových kladek 16, připadne 17 na tyto okolky.
Pro vykyvování Krytu 4 a 5 z jejich uzavřené polohy do přesouvací polohy se pootáčejí ovládací hřídele _3> 16 prostřednictvím ovládacího pohonu z celnic _3. Při tomto pootáčení ovládacích hřídelů 9, 10 nadzdvihnou tyto prostřednictvím výkyvných ramen 14 a ló a pojezdových kladek 16 a 17 kryty 4 a 5 nad opěrné kolejničky 22 a 23 patek 18 a 19 pojezdových kladek z jejich uzavřené polohy do přesouvací polohy na pojízdné kolejničky 2» případně 8 profilu 6 pojízdné kolejničky» Pro vykývnutí pojezdových kladek 20 a 21 na pojízdné kolejničky 7, případně 8 se tyto před uzavřenou polohou krytů 4, případně 5 vyjmou tak daleko, že lze okolky pojezdových kladek 20 a 21 bezdotykově vykývnout na pojízdné kolejničky 7 a 8.
V této vykývnuté poloze jsou kryty 4 a 5 unášeny prostřednictvím opěrných kolejniček 22, případně 23 patek 18, případně 19 pojezdových kladek, které stojí na výkyvných kladkách 16 a 17, Na každém výkyvném ramenu 14 je pevně uspořádána krátká pomocná kolejnička 25, která vyplňuje výřez pojízdné kolejničky 7. v-profilu 6 pojízdné kolejničky, který je potřebný pro vykývnutí výkyvného ramene 14 do přesuvné polohy krytu 5.
V uzavřené poloze dosedají kryty 4 a 5 svými spodními podélnými stranami labyrintově do těsnicího profilu 26, který je pevně uspořádán na každé podélné straně vozu na spodku 2» přičemž dokonale utěsňuje, čímž se také současně odlehčí pojezdové kladky 20 a 21 a podporné kladky 16 a 17.
1o vykývnutí prs s o a v a c í p o 1 o Iiy krytá 1 a 2 na poj ízdný z jejich uzavřen.: poleny do h kolejničkách J_ a á lze přesunout bud ·* pod kryt o čímž se uvolní jedna polovina vozu, nebo kryt 5 pod kryt 4, vina vozu, a nebo tak' oba kryty nou sousedící celnici 3 tak, jak vy cli kladek 2 o a 2 1 na pojízdnýc čímž se uvolní druhá polo_x, 5 společně pí'o 3 pří slušte připouští, dráha pojszdoxolejnicxáen «, pripaane o, která je k dispozici.
Tato draha posuvu krytů 4 a 5 se přitom zpravidla volí prostřednictvím odpovídajícího uspořádání patek 13 a 19 pojezdové kladky na krytech 4 a 5 tak, že je možné při navzájem spřáhnutých nákladních železničních vozech překrýt vždy zhruba poloviční vzdálenost mezi čelnicemi 3 sousedících nákladních železničních vozů, což znamená, že se umožní více než poloviční otevření celkového ložného prostoru nákladního železničního vozu.
Z hlediska vynálezu nepodstatná a na výkrese neznázorněná a blíže nepopisovaná zajištění proti nadzdvižení, zabezpečují kryty 4 a J5 proti nezamýšlenému nadzdvižení jak v uzavřené poloze, tak i v přesouvací poloze.
a hlediska vynálezu nepodstatná a blíže nepopsaná ústrojí na pojezdových kladkách 20 a 21, jakož i na pojízdných kolejničkách upevňují kryty 4 a 5 v jejich přesuvné poloze před jejich uzavírací polohou, aby se zabránilo možnosti chyby v obsluze při uzavírání krytů 4 a 5.

Claims (5)

  1. i A I A X I O \ £ N ύ 3 O Y
    1«, Uzavřený nákladní železniční vůz 3 pevnými čelnicemi, 3 v podstatě rovnou ložnou podlahou a se dvěma kryty, které překrývají ložný prostor, které jsou v uzavřené poloze upraveny v jedné rovině, které jsou proti sobě navzájem utěsněny labyrintovými těsněními, které jsou přes sebe přesouvátelné prostřednictvím pojezdových kladek pojízdných na kolejničkách, které jsou ve svém vrcholu rozděleny a opatřeny klouby a krytem, a které jsou pro posouvání z jejich uzavřené polohy do přesuvné polohy nadzdvihnutelné a vykývnutelné prostřednictvím ovládacího ústrojí, vyznačující se tím, že na každé podélné straně vozu je ve spodku (2) uspořádán vždy jeden navzájem neotočně spojený ovládací hřídel (9, 10) jakož i vždy jeden profil (6) pojízdné kolejničky se dvěma v rozdílných rovinách vedle sebe upravenými pojízdnými kolejničkami (7, 3), a oba kryty (4, 5) jsou otáčením ovládacích hřídelů O, 10) současně s rozdílnými drahami zdvihu a výkyvu na vždy jedné z pojízdných kolejniček (7 nebo 3) nadzdvihnutelné, vykývnutelné a usaditelné, přičemž dráha zdvihu a výkyvu je tak velká, že kryty (4, ó) jsou přesunutelne volně nau sebe a v rámci pojízdné dráhy pojezdových kladek (20,.21) přes celnice (3).
  2. 2. Uzavřený nákladní železniční vůz podle nároku 1, vyznačující se tím, že uvnitř je na pojezdové kladky (20, 21) unášejících patkách (18, 19) pojezdových kladek krytů (4, ó) uspořádána v podélném směru vozu vždy jedna krátká, svou pojízdnou plochou dolů směřující opěrná kolejnička (22, 23), na kterou dosedají na je jích volných koncích pro vykývnutí krytů (4, 3) na ovládacím hřídeli (9, 19) půvnď uspořádaná výkyvná ramena il·*, id) s výkyvný.ai kladkami <15, 17 't .
  3. 3. uzavřený nákladní železniční vůz podle nároku 1 a 2, vyznačující se tím, že ovladači křídel (3, 10) každé podsíň- strany vozu je zhruba v příčném středu vozu rozdělen a tyto části ovládacího hřídele (0, lu) jsou otočně uloženy s rozdílným odstupem od podélního středu vozu a v různých rovinách, a tyto obě části každého ovládacího hřídele (ě, 10) jsou navzájem souběžně otočně spojeny prostřednictvím pevných vlečných pák (11, 12) a kloubově na nich uložených styčnic (13).
  4. 4. Uzavřený nákladní železniční vůz podle nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že profil (6) pojízdné kolejničky je uspořádán průběžně po celé délce vozu, a že každá pojízdná kolejnička (7 a 8) má v oblasti, ve které jsou pojezdové kladky (20, 21) prostřednictvím výkyvných ramen (14, 15) a výkyvných kladek (ló, 17) vykývnutelné a usaditelné na pojízdnou kolejničku (7, případně 8), výřez pro prokývnutí okolku pojezdové kladky (20, případně 21).
  5. 5. Uzavřený nákladní železniční vůz podle nároků 1 až 4, v y značující se ťí.m, že vzhledem x podélnému středu vozu dole upravená pojízdná kolejnička (7) profilu (ó) pojízdné kolejničky má výřezy pro dlouhá výkyvná ramena (14), usazující kryt (5) na horní pojízdnou kolejničku (8), a že na každém z těchto dlouhých výkyvných ramen (14) je pevně uspořádána výřez pojízdných kolejniček (7) při otevřených krytech (4, 5) vyplňující pomocná kolejnička (25) .
    Li zdvihnuteln-e, vykývnutelné a usaditelná, příče.až Jráha zdvihu a výkyvu je tak velká, že kryty (i, 5) jsou pře sunuté lne volně nad a v ráinci pojízdný dráhy pojezdových kladek Í2u, 21) přes č 3 lnice ( 3).
CZ931422A 1992-07-17 1993-07-16 Wagon CZ142293A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4223525A DE4223525A1 (de) 1992-07-17 1992-07-17 Geschlossener Eisenbahngüterwagen

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ142293A3 true CZ142293A3 (en) 1994-02-16

Family

ID=6463428

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ931422A CZ142293A3 (en) 1992-07-17 1993-07-16 Wagon

Country Status (9)

Country Link
EP (1) EP0579150B1 (cs)
AT (1) ATE129970T1 (cs)
CZ (1) CZ142293A3 (cs)
DE (2) DE4223525A1 (cs)
ES (1) ES2081666T3 (cs)
FI (1) FI933234A (cs)
PL (1) PL299691A1 (cs)
RO (1) RO113964B1 (cs)
SK (1) SK73993A3 (cs)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
KR100498128B1 (ko) * 2002-09-17 2005-07-01 최외수 철도용 유개 화차
DE202004015077U1 (de) * 2004-09-28 2004-11-25 Greenbrier Germany Gmbh Schiebewand für Eisenbahngüterwagen

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE923669C (de) * 1952-02-12 1955-02-21 Franz Kruckenberg Dipl Ing Geschlossener Fahrzeugkoerper, insbesondere fuer Schienenfahrzeuge
FR1451558A (fr) * 1965-07-23 1966-01-07 D Epluches Atel Const Véhicule de charge à carrosserie ouvrante
DE2910799A1 (de) * 1979-02-15 1980-08-21 Alusuisse Fahrzeugkoerper, insbesondere fuer schienenfahrzeuge mit ausstellbaren und verschiebbaren hauben
DE3312001A1 (de) * 1983-04-02 1984-10-04 Waggon Union Gmbh, 1000 Berlin Und 5900 Siegen Eisenbahngueterwagen
DE3524721A1 (de) * 1985-07-11 1987-01-22 Talbot Waggonfab Gedeckter eisenbahngueterwagen

Also Published As

Publication number Publication date
DE4223525A1 (de) 1994-01-20
ES2081666T3 (es) 1996-03-16
EP0579150B1 (de) 1995-11-08
FI933234A0 (fi) 1993-07-16
ATE129970T1 (de) 1995-11-15
PL299691A1 (en) 1994-01-24
SK73993A3 (en) 1994-09-07
RO113964B1 (ro) 1998-12-30
FI933234A (fi) 1994-01-18
EP0579150A1 (de) 1994-01-19
DE59300884D1 (de) 1995-12-14

Similar Documents

Publication Publication Date Title
AU670827B2 (en) A loading wagon for the transport of bulk material
US5249531A (en) Railraod hopper car door actuating mechanism
CS276971B6 (en) Wagon
CA2090398C (en) Transport wagon comprising a wagon frame supported on on-track undercarriages
US4194450A (en) Railway hopper car door operating mechanism
CZ278669B6 (en) Hopper car for the reception, transport and discharging of bulk material
PL121740B1 (en) Apparatus for keeping the traffic of transport vehicles in particular of vehicles for transporting railroad sleepersortnykh sredstv,glavnym obrazom nazemnykh transportnykh sredstv,prednaznachennykh dlja transportirovki zheleznodorozhnykh shpal
CA2203554C (en) Bottom discharge arrangement
CZ142293A3 (en) Wagon
US3838649A (en) Motor actuated railway hopper car doors
US5131502A (en) Hoisting apparatus for ships
US20060254456A1 (en) Railroad hopper car transverse door actuating mechanism
CA2103613C (en) Continuously mobile track tamping machine
CZ278342B6 (en) Hopper car for the transport and storage of loose material
US2684642A (en) Ballasting car
US2989929A (en) Articulating gable-bottom cars
EP0479458A2 (en) Railway vehicles
CA1206113A (en) Connecting elevator
CZ290205B6 (cs) Vodicí zařízení pro posuvné bočnice vozů s posuvnými stěnami a střechou
KR101809997B1 (ko) 무정차 방식의 카 덤퍼 시스템
CZ286047B6 (cs) Uspořádání posuvné stěny
GB2101548A (en) Vehicles or containers, in particular railway freight wagons
US3606043A (en) Lock means for door operating mechanism
JPH01317869A (ja) 鉄道貨車の荷下ろし装置
US7252039B1 (en) Ballast discharge car