CZ11540U1 - Průchodka pro potrubí nebo kabely - Google Patents

Průchodka pro potrubí nebo kabely Download PDF

Info

Publication number
CZ11540U1
CZ11540U1 CZ200111577U CZ200111577U CZ11540U1 CZ 11540 U1 CZ11540 U1 CZ 11540U1 CZ 200111577 U CZ200111577 U CZ 200111577U CZ 200111577 U CZ200111577 U CZ 200111577U CZ 11540 U1 CZ11540 U1 CZ 11540U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
wall
outer edge
bushing
collar
bushing according
Prior art date
Application number
CZ200111577U
Other languages
English (en)
Inventor
Illo-Frank Dr. Ing. Primus
Christopfh Dipl. Ing. Kaute
Original Assignee
Betonbau Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Betonbau Gmbh filed Critical Betonbau Gmbh
Publication of CZ11540U1 publication Critical patent/CZ11540U1/cs

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F16ENGINEERING ELEMENTS AND UNITS; GENERAL MEASURES FOR PRODUCING AND MAINTAINING EFFECTIVE FUNCTIONING OF MACHINES OR INSTALLATIONS; THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16LPIPES; JOINTS OR FITTINGS FOR PIPES; SUPPORTS FOR PIPES, CABLES OR PROTECTIVE TUBING; MEANS FOR THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16L5/00Devices for use where pipes, cables or protective tubing pass through walls or partitions
    • F16L5/02Sealing
    • F16L5/10Sealing by using sealing rings or sleeves only

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Details Of Indoor Wiring (AREA)
  • Installation Of Indoor Wiring (AREA)

Description

Průchodka pro potrubí nebo kabely
Oblast techniky
Technické řešení se týká průchodky pro potrubí nebo kabely, zejména vodotěsné a plynotěsné průchodky pro uložení v prostupu v betonové stěně transformátorové stanice, plynové stanice, čerpací stanice nebo rozvodny, obsahující trubkový prvek, jehož délka odpovídá tloušťce stěny. Z vnější plochy trubky může přesahovat dorazový prvek.
Dosavadní stav techniky
Stěnové průchodky tohoto druhu se dosud vyrábějí jako prefabrikované stavební dílce vytvořené z kusu trubky, na kterém je alespoň na jednom jeho konci vytvarována příruba sloužící jako doraz při zasouvání trubkového dílu do otvoru ve stěně, majícího odpovídající průměr, nebo k dočasnému upevnění na bednění, jestliže se má v bednění odlít kolem trubkového dílu betonová stěna.
Podle DE-U-1 872 956 má být u stěnové průchodky zajištěno spolehlivé utěsnění proti nežádoucímu pronikání plynu stěnou a současně má průchodka tvořit přepážku zamezující přenosu nebezpečných napětí. V tomto provedení je ve vnější trubce přivařena na koncovou přírubu vnitřní trubka, která na jedné straně vystupuje z vnější trubky v axiálním směru a na druhé straně je ukončena v její blízkosti další přírubou uzavírající vnitřní prostor mezi trubkami, který je tak otevřený pouze do připojovacího nátrubku. Ve vnitřní trubce probíhá připojovací trubkový díl se závitem vytvořeným na jeho volném konci. Tento trubkový připojovací díl je spojen s oběma konci vnitřní trubky pružnými měchy a je ukončen v komoře ohraničené vnější trubkou. Tato komora však není vhodná k protahování vedení jako jsou potrubí nebo kabely a rovněž chybí možnost přístupu do komory. Krpmě toho by se musela na staveništi vytvářet nejméně čtyři těsnění, která mají být uložena jednak v místě styku nátrubku a přírubou a jednak v místě styku vnitřní trubky s přírubou a kromě toho také v místě napojení nátrubku na vnitřní prostor a také připojovací trubky na přiváděnou trubku. Měchy vytvořené z elektricky izolujícího materiálu vytvářejí vždy další těsnicí místo, takže vzniká nejméně osm těsnicích míst.
Vnitřní trubkový díl, vyčnívající z vnější trubky, vylučuje v tomto případě možnost osazení této průchodky do bednění před vytvořením betonové stěny a také není možno uložit připojovací díl, upevněný na vnitřním trubkovém dílu, kolem protahovaného potrubí, ale tento připojovací díl se musí upevnit k další trubce sloužící pro připojení potrubí s fluidní látkou.
GB-A-1 314 345 zobrazuje trubní průchodku s pružným vnitřním trubkovým dílem, obklopujícím procházející potrubí, jehož průměr však musí být volen ve velmi malém rozsahu průměrů, blížících se průměru pružného dílu.
Úkolem technického řešení je odstranit nedostatky tohoto stavu techniky a vyřešit konstrukci mnohostranně použitelné stěnové průchodky pro kabely, potrubí a podobně, která by sestávala z co nejmenšího počtu dílů a se kterou by se snadno manipulovalo.
Podstata technického řešení
Tento úkol je vyřešen průchodkou pro potrubí, kabely a podobně, jejíž základní znaky jsou obsaženy v hlavním nároku na ochranu, přičemž závislé nároky obsahují výhodná konkrétní provedení tohoto řešení.
Kromě toho spadají do rámce technického řešení všechny kombinace nejméně dvou znaků seznatelných z popisu, výkresů a/nebo nároků.
Podstata technického řešení spočívá v tom, že na ploše stěny průchodky jsou vytvarovány oboustranně otevřené nátrubky, obklopené v obvodovém odstupu límcovitě tvarovanou stěnou
-1 CZ 11540 U1 vystupující na způsob konzoly, obklopující vnitřní prostor pro nátrubky. Plocha stěny průchodky a z ní vystupující límcovitě tvarovaná stěna ohraničují miskovitý vnitřní prostor, rozšiřující se směrem k vnějšímu okraji límcovitě tvarované stěny a vnitřního prostoru.
Ve výhodném provedení technického řešení je límcovitě tvarovaná stěna na svém konci odvráceném od stěnové plochy opatřena ven vystupujícím vnějším okrajem, probíhajícím rovnoběžně s plochou stěny průchodky a tvořící dorazový prvek usnadňující osazování podobně jako u známých průchodek.
Popsanou plochou stěny je u tohoto technického řešení vnitřní plocha stěny průchodky, která svou okrajovou oblastí přesahuje za přímou obvodovou vystupující stěnu, probíhající kolmo na plochu zadní stěny průchodky a tvořící tak spolu s okrajovou oblastí zadní stěny průchodky v průřezu tvar T.
Průchodka je v dalším výhodném provedení technického řešení opatřena třemi nátrubky, jejichž osy procházejí vrcholy myšleného trojúhelníku, přičemž vnější okraj stěny průchodky má tři přímé úseky, probíhající rovnoběžně se třemi stranami trojúhelníku, mezi nimiž se nacházejí tři rohové oblasti, které jsou obloukově zakřivené ajejichž zakřivení odpovídá křivosti vždy jednoho protilehlého úseku sousedního nátrubku, umístěného v odstupu od rohové oblasti. Tak vzniká v podstatě trojúhelníkový nebo také srdcovitý půdorysný obrys miskovité průchodky.
Podle dalšího výhodného provedení technického řešení je vnější hrana obvodového vnějšího okraje límcovitě tvarované stěny rovnoběžná s vnějším okrajem stěny průchodky, přičemž největší šířka nebo výška mezi přímým úsekem a zakřivenou nebo vrcholovou oblastí, určená vnějším okrajem stěny průchodky a měřená ve směru kolmém na stranu trojúhelníku, je menší než odpovídající paralelní výška vnější hrany vnějšího okraje. V konkrétním výhodném provedení například při největší výšce nebo šířce oblasti vnějšího okraje kolem 270 mm měří menší výška stěny průchodky kolem 240 mm, takže je možno z těchto údajů vypočítat, že přesah vnějšího okraje je kolem 15 mm.
V této souvislostí je třeba připomenout, že odstup mezi středními osami dvou sousedních nátrubků odpovídá přibližně jedné třetině výšky mezi vnějšími hranami obvodového vnějšího okraje, je tedy větší než 90 mm.
Podle dalšího výhodného provedení technického řešení je úsek límcovitě tvarované stěny, probíhající v odstupu od stěnové plochy, skloněn směrem ven, aby se tak umožnilo rozšíření miskovitého vnitřního prostoru směrem k otevřené straně. Přibližně v místě zlomu límcovitě tvarované stěny probíhá směrem ven a rovnoběžně se stěnou průchodky obvodové ztužující žebro. Toto ztužující žebro má sloužit k zakotvení průchodky v okolním betonu.
Jako zvláště výhodné se projevuje takové provedení průchodky podle technického řešení, u kterého přibližně uprostřed každého přímého úseku probíhá mezi ztužujícími žebry a vnějším okrajem žebro rovnoběžné se středovými osami nátrubků. Vnější hrana ztužujícího žebra je umístěna proti vnějšímu okraji stěny průchodky, takže vzniká větší průřezová oblast se stejnou šířkou.
Pro vytvoření přední strany průchodky v jedné rovině má být vnější okraj vystupující zvolného konce ven odkloněného úseku límcovitě tvarované stěny umístěn v rovině volného ústí nátrubků. Jinak má být průměr volného ústí nátrubku, rozšiřujícího se kuželovité od plochy stěny k volnému ústí, roven přibližně jedné čtvrtině šířky nebo výšky stěny průchodky, například má měřit 60 mm.
Pro dosažení větší kompaktnosti průchodky vystupují ze plochy stěny průchodky stojinová nebo pásková ztužující žebra, probíhající radiálně vzhledem k nátrubkům, kterými jsou nátrubky spojeny s nejbližším úsekem límcovitě tvarované stěny a/nebo které probíhají mezi nátrubky ve směru stran trojúhelníku. Výška ztužujícího žebra má odpovídat polovině průřezové délky úseku límcovitě tvarované stěny, přiléhajícího ke stěně.
-2CZ 11540 Ul
Kabelová nebo potrubní průchodka, vytvořená v jednom kusu výhodně z plastu, zejména z polypropylénu, má díky své konstrukci velmi výhodné vlastnosti při použití k účelu uvedenému v předchozí části.
Přehled obrázků na výkresech
Technické řešení bude blíže objasněno pomocí příkladů provedení zobrazených na výkresech, kde znázorňují obr. 1 axonometrický pohled na transformátorovou stanici nebo rozvodnu, vytvořenou z betonu, obr. 2 zmenšený boční pohled na rozvodnu zavěšenou na přepravním závěsu, obr. 3 čelní pohled na kabelovou průchodku, obr. 4 osový řez kabelovou průchodkou, obr. 5 pohled zezadu na kabelovou průchodku z obr. 3 ve zmenšeném měřítku, obr. 6 a 7 axonometrické pohledy na čelní stranu kabelové průchodky a obr. 8 axonometrický pohled na zadní stranu kabelové průchodky.
Příklady provedení technického řešení
Hranolovitá nepochůzná rozvodna nebo transformátorová stanice 10, mající například délku a 3600 mm, šířku b 1550 mm a vnější výšku h 2200 mm, slouží pro uložení přemístitelných transformátorů a má monolitické stavební nebo odlité těleso 12 tvořené spodní deskou 14 a vzájemně rovnoběžně vytvarovanými bočními stěnami 16, které jsou spolu spojeny v celé své výšce příčnou stěnou 18 a nižší druhou příčnou stěnou 18a, přičemž na koncové hrany 17 bočních stěn 16 navazuje v jejich spodních oblastech čelní stěna 20 s nižší výškou. Na tomto odlitém tělese 12 je uložena stropní deska 30, spojená úhelníky 28 s odlitým tělesem 12.
V bočních stěnách 16 je vytvořeno vždy jedno vybrání 22 pro větrací dveře, které nejsou na výkresech zobrazeny. Prahová hrana 24 vybrání 22 probíhá v odstupu asi 800 mm od vnitřní plochy spodní desky 14 a je umístěna v přibližně stejné výšce jako horní hrana 21 čelní stěny 20, přičemž současně určuje hloubku vsazení transformátorové stanice 10, která se zapustí do upraveného terénu, aby se horní povrch terénu nacházel mírně pod prahovou hranou 24, popřípadě pod horní hranou 21 čelní stěny 20. Nad tyto hrany 24, 21 se potom osadí neznázorněné jednokřídlé nebo dvoukřídlé dveře.
Zejména u odlitých těles 12, vytvořených bez vnitřní ocelové výztuže z výztužných rohoží, probíhá v boční stěně 16 pod vybráním 22 pro osazení neznázorněné zárubně otočně zavěšených dveří stanice a rovnoběžně sjeho prahovou hranou 24 uzemňovací lišta 32 profilu C, která je například pomocí přišroubovaného uzemňovacího lana spojena s dveřní zárubní. Je také výhodné, aby také ocelový úhelník 28, zajištující upevnění stropní konstrukce, byl připojen k uzemňovací liště 32. Tento systém vnitřního uzemnění se připojí prostupem 40 k obvykle používanému potenciálnímu uzemňovacímu prstenci.
Možnost přepravy takové přepínací stanice 10 je dána podle obr. 2 tím, že se do kabelových průchodek 40 pro vedení zemnicích vodičů a kabelů, vytvořených v bočních stěnách 16, vsunou připojovací čepy, upevněné na lánech 36 závěsného přepravního zařízení.
Konstrukce kabelové průchodky 40 z polypropylenu vyztuženého skleněnými vlákny, opatřené třemi paralelními průchodkovými kanálky 42 s okrouhlým tvarem svého průřezu, je zřejmá z obr. 4 až 5. Trubkové stěny průchodkových kanálků 42, vytvořené ve formě nátrubků 43, jsou upevněny ke stěně 44 průchodky 40, uváděné dále jako zadní stěna 44, a vystupují z její plochy 45, uváděné dále jako přední plocha 45, a zužují se od kruhových otvorů 46 v zadní stěně 44, majících průměr d asi 64 mm, v ostrém úhlu w k průměru d2 asi 60 mm v oblastí ústí 41
-3 CZ 11540 U1 trubkové stěny nátrubku 43 průchodkového kanálku 42, nacházejícím se na jejím konci odvráceném od zadní stěny 44. Hrany vstupního kruhového otvoru 46 a ústí 41 jsou z vnitřní strany sražené.
Středové osy M průchodkových kanálků 42 jsou umístěny ve vrcholech myšleného rovnostranného trojúhelníku, jehož strany Q mají délku zajištující odstup n středových os M od sebe asi 95 mm. S těmito stranami Q myšleného trojúhelníku jsou rovnoběžné vnější okraje 47 zadní stěny 44, mající v čelním pohledu tvar trojúhelníku se zaoblenými rohovými oblastmi 47e. které jsou rovnoběžné s přilehlými úseky kruhových obrysů sousedních kruhových otvorů 46.
Trubkové stěny nátrubků 43 ohraničujících průchodkové kanálky 42. vytvořené vcelku se zadní stěnou 44 s tloušťkou g, asi 2,5 mm, jsou obklopeny vystupující límcovitě tvarovanou stěnou 48, vystupující rovněž ze zadní stěny 44 s trojúhelníkovým obrysem ve světlém odstupu e asi 40 mm, která tak zasahuje do miskovitého vnitřního prostoru R, ohraničeného límcovitě tvarovanou stěnou 48 přibližně srdcovitého tvaru. Límcovitě tvarovaná stěna 48 vybíhá ze zadní stěny 44 přibližně kolmo přímým úsekem a její průřez je zhruba v polovině délky i v šikmém úseku 49 skloněn v ostrém úhlu y směrem ven. V místě přechodu z přímého úseku do šikmého úseku 49 vystupuje z vnější strany límcovitě tvarované stěny 48 ztužující žebro 50, probíhající rovnoběžně se zadní stěnou 44 a také rovnoběžně s vnějším okrajem 52, který je rovnoběžný se zadní stěnou 44 a leží v rovině proložené ústím 41 průchodkových kanálků 42.
Obrys ztužujícího žebra 50 odpovídá svým tvarem tvaru vnějšího okraje 47 zadní stěny 44. Zadní stěna 44 má svou nejvyšší výšku k o velikosti 240 mm. Obdobný tvar má také vnější okraj 52 límcovitě tvarované stěny 48, jehož vnější hrana 53 má rovněž zaoblené rohové úseky 53e. Maximální vnější výška kd kabelové průchodky 40 je v této oblasti 270 mm. V konečném stavu je tento vnější okraj 52 umístěn ve vnější ploše konstrukce stanice 10.
Za zadní stěny 44 a z trubkových stěn nátrubků 43 ohraničujících průchodkové kanálky 42 vystupují na vnější stranu radiální ztužující žebra 54 s výškou t o velikosti například 20 mm. Tato ztužující žebra 54 jsou orientována jak ve směrech stran Q již zmíněného rovnostranného trojúhelníku, tak také kolmo na úseky obvodového obrysu rohové linie 56, určené okrajovou průřezovou oblastí profilu T v místě přechodu límcovitě tvarované stěny 48 do zadní stěny 44 a probíhající rovnoběžně se stranami Q trojúhelníka. Rohová linie 56 je zřejmá z obr. 4 a 7, ze kterých je také patrné vytvoření okrajové oblasti 58 zadní stěny 44, mající šířku asi 15 mm. Tato okrajová oblast 58 je ohraničena vnějším okrajem 47, který je paralelní s vnější hranou 5J_ ztužujícího žebra 50.
Na vnější straně šikmého úseku 49 límcovitě tvarované stěny 48 jsou vytvořeny tři žebra 60, rovnoběžná s středními osami M nátrubků 43.

Claims (22)

  1. NÁROKY NA OCHRANU
    1. Průchodka pro potrubí nebo kabely, zejména vodotěsná a plynotěsná průchodka prostupem v betonové stěně transformátorové stanice, plynové stanice, čerpací stanice nebo rozvodny, obsahující trubkový prvek, jehož délka odpovídá tloušťce stěny, vyznačující se tím, že na ploše (45) stěny průchodky (40) jsou vytvarovány nátrubky (43), obklopené v odstupu (e) po svém obvodu límcovitě tvarovanou stěnou (48), obklopující vnitřní prostor (R) pro nátrubky (43).
  2. 2. Průchodka podle nároku 1, vyznačující se tím, že límcovitě tvarovaná stěna (48) je po svém obvodu na konci odvráceném od plochy (45) stěny opatřena ven vystupujícím vnějším okrajem (52), probíhajícím rovnoběžně s plochou (45) stěny a tvořícím dorazový prvek.
    -4CZ 11540 U1
  3. 3. Průchodka podle nároku 1 nebo 2, vy značu j ící se tím, že plochou (45) stěny a z ní vystupující límcovitě tvarovanou stěnou (48) je ohraničen miskovitý vnitřní prostor (R).
  4. 4. Průchodka podle jednoho z nároků laž3, vyznačující se tím, že plocha (45) stěny je vnitřní částí plochy stěny (44) průchodky, přesahující svou obvodovou okrajovou oblastí (58) za límcovitě tvarovanou stěnu (48).
  5. 5. Průchodka podle jednoho z nároků 1 až 4, vyznačující s e t í m , že je opatřena třemi nátrubky (43), jejichž osy (M) procházejí vrcholy trojúhelníku, přičemž vnější okraj (47) stěny (44) průchodky má tři přímé úseky, probíhající rovnoběžně se třemi stranami (Q) trojúhelníku.
  6. 6. Průchodka podle nároku 5, vyznačující se tím, že středové osy (M) nátrubků (43) jsou vzájemně přibližně rovnoběžné.
  7. 7. Průchodka podle nároku 5 nebo 6, vyznačující se tím, že středové osy (M) nátrubků (43) tvoří rovnostranný trojúhelník.
  8. 8. Průchodka podle jednoho z nároků laž7, vyznačující se tím, že rohové oblasti (47e) mezi přímými úseky vnějšího okraje (47) stěny (44) průchodky mají odpovídající tvarování jako přilehlý úsek kruhového obrysu sousedního nátrubku (43), nacházející se v odstupu (e).
  9. 9. Průchodka podle jednoho z nároků 2 až 8, vyznačující se tím, žes vnějším okrajem (47) průchodkové stěny (44) je paralelní vnější hrana (53) obvodového vnějšího okraje (52) límcovitě tvarované stěny (48).
  10. 10. Průchodka podle nároku 5 nebo 9, vyznačující se tím, že největší vzdálenost nebo výška (k) mezi přímým úsekem a zakřivenou nebo vrcholovou oblastí, určená vnějším okrajem (47) stěny (44) průchodky a měřená ve směru kolmém na stranu (Q) trojúhelníku, je menší než odpovídající paralelní vnější výška (kl) průchodky (40), měřená na vnější hraně (53) vnějšího okraje (52).
  11. 11. Průchodka podle nároku 5 nebo 10, vyznačující se tím, že odstup (n) mezi středovými osami (M) dvou sousedních nátrubků (43) odpovídá přibližně jedné třetině vnější výšky (kl) určené vnějšími hranami (53) obvodového vnějšího okraje (52).
  12. 12. Průchodka podle jednoho z nároků 1 až 11, vyznačující se tím, že úsek (49) límcovitě tvarované stěny (48), probíhající v odstupu (i/2) od stěnové plochy (45), se kónicky rozšiřuje.
  13. 13. Průchodka podle nároku 12, vyznačující setím, že místo zlomu probíhá zhruba v polovině průřezu límcovitě tvarované stěny (48).
  14. 14. Průchodka podle nároku 12 nebo 13, vyznačující se tím, že přibližně v místě zlomu límcovitě tvarované stěny (48) probíhá směrem ven a rovnoběžně se stěnou (44) průchodky obvodové ztužující žebro (50).
  15. 15. Průchodka podle nároku 5 nebo 14, vyznačující se t í m , že přibližně uprostřed každého přímého úseku límcovitě tvarované stěny (48) probíhá mezi ztužujícími žebry (50) a vnějším okrajem (52) žebro (60) rovnoběžné se středovými osami (M) nátrubků (43).
  16. 16. Průchodka podle nároku 14 nebo 15, vyznačující se tím, že vnější hrana (51) ztužujícího žebra (50) je umístěna proti vnějšímu okraji (47) stěny (44) průchodky.
    - 5 CZ 11540 U1
  17. 17. Průchodka podle jednoho z nároků 12 až 16, vyznačující se tím, že vnější okraj (52) kónického rozšíření úseku (49) límcovitě tvarované stěny (48) je umístěn v rovině volného ústí (41) nátrubků (43).
  18. 18. Průchodka podle nároku 10 nebo 17, vyznačující se tím, že volné ústí (41) 5 nátrubku (43) má průměr (dl) rovný přibližně jedné čtvrtině šířky nebo výšky (k) stěny (44) průchodky.
  19. 19. Průchodka podle jednoho z nároků 1 až 18, vyznačující se tím, že nátrubky (43) se od plochy (45) stěny kuželovité zužují k volnému ústí (41).
  20. 20. Průchodka podle jednoho z nároků 1 až 19, vyznačující se tím, že z plochy io (45) vystupují stojinová nebo pásková ztužující žebra (54), probíhající radiálně vzhledem k nátrubkům (43), kterými jsou nátrubky (43) spojeny s nejbližším úsekem límcovitě tvarované stěny (48) a/nebo které probíhají mezi nátrubky (43) souhlasně se stranami (Q) trojúhelníku.
  21. 21. Průchodka podle nároku 20, vyznačující se tím, že výška (t) ztužujícího žebra (54) odpovídá polovině délky (i/2) úseku límcovitě tvarované stěny (48), přiléhajícího ke
    15 stěně (44).
  22. 22. Průchodka podle jednoho z nároků laž21, vyznačující se tím, že je vytvarována v jednom kusu z plastu, zejména z polypropylénu.
CZ200111577U 2000-01-21 2001-01-18 Průchodka pro potrubí nebo kabely CZ11540U1 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE20000978U DE20000978U1 (de) 2000-01-21 2000-01-21 Durchführung für Rohre oder Kabel

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ11540U1 true CZ11540U1 (cs) 2001-09-25

Family

ID=7936172

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ200111577U CZ11540U1 (cs) 2000-01-21 2001-01-18 Průchodka pro potrubí nebo kabely

Country Status (2)

Country Link
CZ (1) CZ11540U1 (cs)
DE (1) DE20000978U1 (cs)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10141543B4 (de) * 2001-08-24 2004-10-28 Audi Ag Einrichtung zum Festlegen von Gegenständen an einem Widerlager
DE202010004147U1 (de) * 2010-03-29 2011-08-10 Doyma Gmbh & Co. Vorrichtung, insbesondere Mehrsparten-Hauseinführung zum Durchführen von mindestens einer Leitung durch einen Durchbruch einer Wand o.dgl.

Also Published As

Publication number Publication date
DE20000978U1 (de) 2000-05-18

Similar Documents

Publication Publication Date Title
ES2226396T3 (es) Junta hermetica.
US8397452B2 (en) Firestopping bushing
EP0278544B1 (en) Sealing device
US3787078A (en) Manhole base section for sewer lines
RU2453958C1 (ru) Стеновой ввод для прокладки кабелей, кабелезащитных труб или других проводов
CZ11540U1 (cs) Průchodka pro potrubí nebo kabely
WO1997035135A1 (en) A conduit
CN203839900U (zh) 一种复合型电力管道
KR200279518Y1 (ko) 통신 및 전력 케이블 배선용 관의 방수장치
JPH10322867A (ja) ハンドホールまたはマンホール用接続管体とブロック体及びハンドホールまたはマンホール
CN110566744A (zh) 管件马鞍接驳结构
KR200146915Y1 (ko) 파이프 카바
JP3049157U (ja) 地中埋設ボックスに対するケーブル用導管の防水装置
KR100683911B1 (ko) 맨홀 등과 관체의 일체 결합용 내부연결부재
KR100437577B1 (ko) 공 관로구 밀폐구조
KR200332727Y1 (ko) 고정용 결합관이 구비된 관로구 삽입관
KR200265424Y1 (ko) 맨홀 관로구조
KR200403532Y1 (ko) 케이블 보호관
KR20200022879A (ko) 맨홀의 관로구 방수장치
KR200168527Y1 (ko) 탱크용 플랜지형 이음관
JPH09233635A (ja) 埋設型配線ボックスの構築方法及びそれに使用される埋設型配線ボックス、地中管路用の配線接続管を備えた組立式の埋設型配線ボックスの側壁
JPH10131471A (ja) 外壁貫通用保護スリーブ
KR960010572Y1 (ko) 통신 및 전력케이블 배선용 관의 방수 캡
KR20020084866A (ko) 관로구 지수 공법
KR20020061750A (ko) 파형관 연결용 어댑터

Legal Events

Date Code Title Description
ND1K First or second extension of term of utility model

Effective date: 20041018

MK1K Utility model expired

Effective date: 20080118