CZ102599A3 - Způsob bezdrátového přenosu lokalizačních a užitečných informací a vysílací/ přijímací zařízení - Google Patents

Způsob bezdrátového přenosu lokalizačních a užitečných informací a vysílací/ přijímací zařízení Download PDF

Info

Publication number
CZ102599A3
CZ102599A3 CZ991025A CZ102599A CZ102599A3 CZ 102599 A3 CZ102599 A3 CZ 102599A3 CZ 991025 A CZ991025 A CZ 991025A CZ 102599 A CZ102599 A CZ 102599A CZ 102599 A3 CZ102599 A3 CZ 102599A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
transmitting
useful information
station
mobile station
transmitter
Prior art date
Application number
CZ991025A
Other languages
English (en)
Inventor
Auke Nauta
Original Assignee
Robert Bosch Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Robert Bosch Gmbh filed Critical Robert Bosch Gmbh
Publication of CZ102599A3 publication Critical patent/CZ102599A3/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04WWIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
    • H04W64/00Locating users or terminals or network equipment for network management purposes, e.g. mobility management

Description

Vynález se týká způsobu bezdrátového přenosu lokalizačních a užitečných informací, přičemž lokalizační informace se přenášejí od vysílacího/při jímacího zařízení, které je přednostně stacionární a mobilní stanice, na mobilní stanici, mobilní stanice.
nachází se v blízkosti za účelem lokalizování
Vynález vychází lokalizačních a vy sil ac í ho/ př i j i mac i ho nezávislých nároků 1 až ze způsobu, užitečných zařízeni bezdrátového přenosu informací a z podle druhové části
Dosavadní_stav techniky
Z EP 0 290 725 Bi je znám způsob k určení přibližného místa přítomnosti mobilní radiové stanice v celulárnl radiotelefonní síti s mobilními radiovými stanicemi a s jednou pevnou stanicí na jednu radiovou buňku. Individuální čísla pevných stanic se předávají pomocí datových telegramů mobilním radiovým stanicím, operujícím v radiovém pásmu pevných stanic, přičemž číslo pevné stanice příslušné pevné stanice se vyhodnocuje a slouží jako lokalizační informace.
Podstata vynálezu
Způsob bezdrátového přenosu lokalizačních a užitečných informací, přičemž lokalizační informace se přenášejí od vysílácího/přijímacího zařízení, které je přednostně ··«· ·· ···· stacionární a nachází se v blízkosti mobilní stanice, na mobilní stanici, za účelem lokalizování mobilní stanice, jehož podstatou je, že užitečné informace se přenášejí mezi pevnou stanicí a mobilní stanicí, že v předem určených okamžicích se vyzařování užitečných unformací přerušuje pevnou stanicí a že se lokalizační informace vyzařují vysí lácím/ při j ímacírn zařízením po dobu, po kterou je přerušeno vyzařování užitečných informaci od pevné stanice. Tímto způsobem se k přenosu lokalizačních informací mohou ušetřit výdaje na vytvoření a přenos vlastního datového telegramu.
Na základé časové mult-iplexní ho přenosu lokalizačních informací a užitečných informací dostáváme mimoto výhodu, že vysílací čas, který máme k dispozici, se využívá optimálné.
Další přednost časové multiplexního vyzařování užitečných informací a lokalizačních informací spočívá v tom, že k vyzařování užitečných informací a lokalizačních informací je zapotřebí pouze jedno frekvenční pásmo, takže se šetří frekvencemi a mohou se používat vždy stejná vysílací a přijímací zařízení, takže se mohou ušetřit dodatečné výdaje a náklady.
Pomocí opatření, uvedených v nárocích 2 až 6, jsou možná výhodná řešení a zlepšení způsobu, uvedeného v nezávislém nároku 1.
Výhoda spočívá v tom, že se uskutečňuje synchronizace vyzařovaných užitečných informací s lokalizačními informacemi, které chceme vyzařovat, takže v mobilní stanici je zapotřebí jenom jeden přijímač. Tímto způsobem se v mobilních stanicích šetří místo, váha, elektrická energie a tím náklady.
Výhodné také je, že vysílácím/přijímacím zařízením a/nebo mobilní stanicí se v předem určeném čase vysílá stavové
Η 9999 ··· · • · • · *· ··♦ • · ·· • Β
hlášení na pevnou stanici, přednostně s informacemi o místě, provozuschopnosti, vysílacím výkonu, vysílací frekvenci nebo tak podobně. Tímto způsobem je možná bezdrátová kontrola vysílácího/přijímacího zařízení a/nebo mobilní stanice pomocí pevné stanice.
Vysílací/přijímací zařízení podle vynálezu se znaky nezávislého nároku 7 má tu výhodu, že umožňuje časově synchronní a časově multiplexní vyzařování lokalizačních informací v časových mezerách přijímaných radiových signálů. Tímto způsobem se optimálně využívá vysílací čas. Vytváření a vysílání vlastních datových telegramů pro lokalizační informace není zapotřebí, takže se šetří výdaje a čas.
Pomocí opatření, uvedených v nárocích 8 až 10, jsou možná další provedení a zlepšeni vysílácího/přijímacího zařízeni, uvedeného v nezávislém nároku 7.
Zvláště výhodné je použití dalšího vysílače k vyzařování stavových hlášeni. Tímto způsobem je možná bezdrátová kontrola vysílácího/přijímacího zařízení pomocí například jedné ústředny, která přijímá stavová hlášení.
Přehled obrázků na výkresech
Příkladné provedení vynálezu je znázorněno na obrázku a je blíže vysvětleno v následujícím popisu. Tak znázorňuje:
obrázek 1: blokové schéma bezdrátového přenosu lokalizačních a užitečných informací s pevnou stanicí, s vysílacím/přijímacím zařízením a s mobilní stanicí, obr. 2: signál užitečné informace s časově multiplexově integrovanými lokalizačními informacemi, přijímaný mobilní stanicí .
·*·« »· ···· ·· ·· > · · <
> · · I
4« 4 4·<
Příklady provedení vynálezu
Na obrázku 1 označuje č. 1 pevnou stanici, která má vysílač 35 a přijímač 40. V pevné stanici X je s vysílačem 35 a přijímačem 40 spojena přizpůsobovací jednotka 45. Vysílač 35 je k vyzařování radiových signálů, obsahujících užitečné informace, projektován ve frekvenčním pásmu UHF (ultravysoká frekvence, ultrakrátké vlny) a přijímač 40 je k příjmu radiových signálů projektován ve frekvenčním pásmu VHP’ (velmi vysoká frekvence, velmi krátké vlny). Vysilač 35, má vysílací anténu 3.6 a přijímač 40 má přijímací anténu. 41 . Dále označuje 10 vysílací/přijímací zařízení, které má přijímač 15 k příjmu, radiových signá.lů, vyzařovaných ve frekvenčním pásmu UHF. Vysílací/přijímací zařízení 10 dále zahrnuje vysilač 20 k vyzařování lokalizačních informaci ve frekvenčním pásmu. UHF. Vysilač 20 a přijímač 15. jsou navzájem spojeny synchronizačním zařízením _25., S přijímačem 15 je mimoto spojen další vysílač 30, který slouží k vyzařování stavových hlášení ve frekvenčním pásmu VHF. Přijímač i 5 má při jímací anténu XjS, vysílač 20. vysílací anténu 21 a další vysílač. 30 má další vysílací anténu dále označuje vztahová značka 5 mobilní zahrnuje vysílač 50 s vysílací anténou 51. s přijímací anténou 5.6 . přičemž vysilač 50 jsou spojeny s přizpůsobovací jednotkou 60 signálu. Vysílač 50 přitom slouží k vyzařováni radiových signálů, ve frekvenčním pásmu VHP’ a přijímač 55 slouží k příjmu radiových signálů ve frekvenčním pásmu UHF. Na obr znázorněny přenosové cesty mezi pevnou stanicí 5 a vysílacím/přijímacím zařízením 10 pomocí čárkovaných šipek.
31. Na obrázku 1 stanici, která a přijímač 55 a přijímač 55 j sou stanicí X, mobilní
V přizpůsobovací jednotce 45. signálu pevné stanice X se vytváří proud dat užitečných informací, který je možno vyzařovat vysílačem 35, přičemž tento proud dat užitečných informací se přerušuje v předem určených časech. Tím dostáváme »ι ··#· ··«· ι · · · * · · • · ··· · · · · ·· · ·· ·»···· proud dat užitečných informací s časovými mezerami, ve kterých není k dispozici žádný signál. Tento proud dat užitečných informací se přivádí vysílači 35 k vyzařování přes vysílací anténu 35. Vysílač 35 vyzařuje radiové signály, obsahující užitečné informace, ve frekvenčním pásmu UHF, a to s poměrně velkým výkonem, takže tyto radiové signály se mohou přijímat v poměrně velké oblasti. V této oblasti se nachází také mobilní stanice 5 a vysílací/při jímací zařízeni l_0, takže užitečné informace se mohou přijímat nejenom přijímačem 15 vysílácího/přijímacího zařízeni 10, ale přijímačem 55 mobilni stanice
Vysí lací/při j ímací zařízení 10 stacionární a slouží k vyzařování lokalizačních informací, které obsahují pozici vysílácího/přijímacího zařízeni 10. Vyzařování lokalizačních informací se přitom uskutečňuje je se mohou přijímat jenom umístěné v blízkosti
10. a které tímto způsobem s poměrně malým výkonem, takže stanicemi, které jsou vysílácího/přijímacího zařízení mohou přibližné lokalizovat jeho polohu. Toto platí zejména pro mobilní stanici 5, pokud se pohybuje v blízkosti vysílácího/přijímacího zařízení 10 a může přijímat lokalizační informace, vyzařované vysílacím/přijímacím zařízením 10. Vyzařování lokalizačních informací vysílačem 2.0 vysílacího/přijímacího zařízení 10 přes vysílací anténu 21 se připravuje synchronizačním zařízením 25 . Synchronizační zařízení 25 přitom provádí časovou synchronizaci proudu dat přijímaných přijímačem 15 užitečných informací, vysílácího/přij ímacího zařízení
10, lokalizačními informacemi, které chceme vyzařovat. K tomu se lokalizační informace vyzařují vysílačem 20 vysilácího/přijímacího zařízení 10 v okamžicích, ve kterých je přerušeno vyzařování užitečných informací pevnou stanicí X. Přijímač 55 mobilní stanice .5 tak přijímá přes svou přijímací anténu 56 časové multiplexné užitečné informace, vyzařované pevnou stanici 1. a lokalizační informace, vyzařované vysí lacím/při j ímacím zařízením £0. Jeho přijímaný signál má přitom například tvar.
·· ·· • · · • · · • · ··· «·· ···· ·« ···· • · · · • « ···· • * · · • · · • ·· »·· ·· ·· znázorněný na obr. 2. Druh dat, přijímaných v přijímači 55 mobilní stanice .5, je znázorněn na časové ose t. Do časového okamžiku ti se přitom přijímají první data užitečné informace. Od časového okamžiku ti až k časovému okamžiku t? existuje přerušení proudu dat užitečné informace, zatímco se přijímají první data 8.0 lokalizační informace, Od časového okamžiku t? až do časového okamžiku, ta se potom přijímají druhá data 70 užitečné informace. Druhé přerušení proudu dat užitečné informace existuje od časového okamžiku t3 do časového okamžiku t.4 zatímco druhá data 85 lokalizační informace se přijímají v přijímači 55 mobilní stanice 5. Od časového okamžiku t< se přijímají třetí data 75 užitečné informace. Signály, přijímané přijímačem 55 mobilní stanice 5, se předávají přizpůsobovací jednotce 60 signálu k dalšímu zpracování .
U časové synchronizace užitečných informací, vyzařovaných pevnou stanici X, s vysílácím/při j ímacim užitečných informací.
lokalizačními informacemi, vyzařovanými zařízením 1 0, není potom nutný příjem vyzařovaných pevnou stanicí 1, také ve vysí lácím/při j ímacim zařízení 10 a. tím ani přijímač 15_, zabudovaný do vysílacího/přijímacího zařízení 1.0, pokud se vysiiací/přijímací zařízeni 10 synchronizuje jiným způsobem s pevnou stanicí X, takže dostáváme časově synchronní systém, například pomocí přivádění společného taktu na pevnou stanici JL a na vysílací/přijímací zařízení 10 . Zároveň musí být vysílacímu/přijímacímu zařízení 10 známy také časové okamžiky, ve kterých je přerušen proud dat užitečných informací od pevné stanice X. K tomu. se musí vysí lacímu./při j ímacímu zařízeni 10 přivádět například vhodná signalizační data. Toto se může uskutečnit například tím, že příslušné taktovací signály se přivádí k vysílacímu/přijímacímu zařízení 10 jenom tehdy, když je přerušen proud dat užitečných informací a měly by se vysílat lokalizační informace.
Popsaný způsob se může používat například k přenosu paging-signálh. Přitom se mohou přizpůsobovací jednotkou 60. signálu mobilní stanice 5. vytvářet také radiové signály k vyzařování ve frekvenčním pásmu VHF vysílací anténou 51 vysílače 50 mobilní stanice 5. Tyto signály se potom přijímají přijímačem 40 přes přijímací anténu 41 pevné stanice X a vedou se dále ke zpracováni k tamější přizpůsobovací jednotce 45 signálu. Zpětný přenos od mobilní stanice 5. na pevnou stanici X umožňuje reakci mobilní stanice 5. na užitečné informace, přijímané pevnou stanicí X například ve formě paging-signálC..
Pevná stanice X může vzorkovat data uživatelem mobilní stanice 5 pomocí přenášených užitečných informací. Je ale také možné, že pevná stanice X dává podnět- mobilní stanici 5 pomoci přenášených užitečných informací přímo k vyzařování stavového hlášeni, které obsahuje informace o místě, funkčnosti, vysílaném výkonu, vysílací frekvenci nebo podobně, mobilní stanice 5 a tímto způsobem vykonává bezdrátovou, kontrolu mobilní stanice 5. Vyzařování stavového hlášení se uskutečňuje mobilní stanicí 5 na základě vyzývacího signálu, obsaženého například v přijímaném proudu dat užitečných informací, a/nebo obecně po příjmu užitečných informací. Je ale také možné, že vyzařování stavových hlášení na pevnou stanici X se uskutečňuje automaticky v určených okamžicích pomocí mobilní stanice 5. Vyzařováni stavových hlášení se může inicializovat také manuálně uživatelem. Vyzařování stavových hlášení, obsahujících lokalizační informace, mobilní stanici 5 na pevnou stanici X se může uskutečnit také vždy tehdy, když se mění lokalizační informace, přijímaná mobilní stanicí í5. Toto se uskutečňuje tehdy, když mobilní stanice 5 přijímá lokalizační informace od jiného, na obrázku X neznázorněného, vysílaciho/přijímacího zařízení.
Nezávisle na příjmu užitečných informaci se u mobilní stanice 5 m6že operátorem mobilní stanice 5 vyvolat samostatně o
alarmový signál, který se mobilní stanici 5 vyzařuje na pevnou stanici X. Vyvoláni alarmového signálu se mftže uskutečnit také automaticky, například tehdy, když mobilní stanice 5 zůstává pro určitý, předem daný časový interval o délce například jedné minuty, nehybná.
Předpoklad pro buzení mobilní stanice 5 popř. jejího operátora, k vyzařování radiových signálů. na pevnou stanici X, je adresování mobilní stanice 5 pomoci dat užitečných informaci, přenášených od pevné stanice X na mobilní stanici 5.· Také vysílací/přijímací zařízení XO se nechá adresovat tímto způsobem a tím se nechá budit k vyzařování radiových signálů na pevnou stanici χ. K tomu má další vysílač 30 vysilácího/přijímacího zařízení 10 srovnatelný výkon vyzařováni jako vysilač 50 mobilní stanice 5, který stačí k přenosu radiových signálů od vysilácího/přijímacího zařízení XO. popř. od mobilní stanice 5 na pevnou. stanici 1. Přenos se přitom uskutečňuje vždy ve frekvenčním pásmu VHF. Tímto způsobem vyzařuje také vysilaci/přijímací zařízení 10 stavové hlášení na pevnou. stanici X, když dostane od pevné stanice X příslušný vy zý v a c í signál pomoc í přijatých užitečných informací a/nebo obecné po přijmu užitečných informací, vyzařovaných pevnou stanicí X- Také u vysilácího/přijímacího zařízení 10 existuje možnost automatického vyzařování stavových hlášeni na pevnou stanici X v předem určených okamžicích. Stavová hlášení, vyzařovaná od vysilácího/přijímacího zařízení 10 na pevnou stanici X přitom také obsahují informace o místé, provozuschopnosti, vysílacím výkonu, vysílací frekvenci nebo podobné vysilácího/přijímacího zařízení 10. Tím je možná i bezdrátová kontrola vysi lac.iho/při j ímací ho zařízení 10 pomocí pevné stanice i.
Přenos radiových signálů k mobilní stanici 5 a/nebo k vysilacímu/přijímacímu zařízení 10 se může provádět i ve • · · · • · ··· · ··· · frekvenčním pásmu VHF, stejně jako se může uskutečňovat přenos radiových signálů k pevné stanici 1 ve frekvenčním pásmu UHF. Při použití stejného frekvenčního pásma se v obou směrech vysílácí náklady. přenosu přenosu.
a přijímací Při použití se zamezuje zařízení, takže se mohou šetřit výdaje a různých frekvenčních pásem pro oba směry vzájemnému ovlivnění signálu obou směrů

Claims (10)

1. Způsob bezdrátového přenosu lokalizačních a užitečných informací, přičemž lokalizační informace se přenášejí od vysílaciho/přijimacího zařízení (10), které je přednostně stacionární a nachází se v blízkosti mobilní stanice (5), na mobilní stanici (5) za účelem lokalizování mobilní stanice (5), vyznačující se tím, že užitečné informace se přenášejí mezi pevnou stanicí (1) a mobilní stanicí (5), že v předem určených se vyzařování užitečných a že se lokalizační okamžicích uníormaci přerušuje pevnou stanicí (1) informace vyzařují vysílaclm/přijímacím zařízením (10) po dobu, po kterou je přerušeno vyzařování užitečných informací od pevné stanice (1).
2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se t í m, že užitečné informace, vyzařované pevnou stanicí (1), se také přijímají vysílacím/přijímacím zařízením (10) k časové synchronizaci vyzařovat, lokalizačními informacemi, které chceme
3. Způsob podle nároku 1 nebo 2, vyznačuj icí se ti m, že vysílacím/přijímacím zařízením (10) a/nebo mobilní stanicí (5) se vysílá v předem určených okamžicích stavové hlášení, přednostně s informacemi o stanovišti, provozuschopnosti, vysílacím výkonu, vysílací frekvenci nebo podobně, na pevnou stanici (1).
4. Způsob podle nároku 3, vyznačující se t í m, že stavové hlášení se po příjmu užitečných informací, vyzařovaných pevnou stanicí (1), a/nebo po obdržení vyzývacího signálu, vysílá od vysílácího/přijímaciho zařízeni (10) a/nebo mobilní stanice (5) na pevnou stanici (1).
5. Způsob podle jednoho z předcházejících nároků
11 ♦ t»· · vyznačující se tím, že přenos radiových signálů k mobilní stanici (5) a/nebo k vysílacimu/přijímacímu zařízení (10) se provádí převážně ve frekvenčním pásmu UHF.
6. Způsob podle jednoho z předcházejících nároků, vyznačující se t i m, že přenos radiových signálů k pevné stanici (1) se provádí převážně ve frekvenčním pásmu VHF .
7. Vysílací/přijímací zařízení (10) k vyzařování lokalizačních informací, vyznačující se tím, že je upraven přijímač (15) k příjmu radiových signálů, vyzařovaných přednostně ve frekvenčním pásmu UHF, že je upraven vysílač (20) k vyzařováni lokalizačních informací přednostně ve frekvenčním pásmu UHF a že je upraveno synchronizační zařízení (25), které dává podnět vysilači (20) k vyzařování lokalizačních informací v okamžicích, ve kterých je přerušen přijímaný radiový signál.
8. Vysílácí/přijímací vyznačující se (30) k vyzařování stavového pásmu VHF.
9 .
vyzná hlášení okamžicíc
Vysí la.cí/při j ímací čující se se uskutečňuje
h.
zařízení (10) podle nároku 7, t i m, že je upraven další vysílač hlášení přednostně ve frekvenčním zařízení (10) podle nároku 8, tím, že vyzařování stavových automaticky v předem určených
10. Vysílací/přijímací zařízení (10) podle nároku 8 nebo 9, vyznačující se tim, že další vysílač (30) je spojen s přijímačem (15) a že vyzařování stavového hlášení se uskutečňuje při obdržení vyzývacího signálu pomocí přijímače
CZ991025A 1996-09-24 1997-08-19 Způsob bezdrátového přenosu lokalizačních a užitečných informací a vysílací/ přijímací zařízení CZ102599A3 (cs)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19639093A DE19639093A1 (de) 1996-09-24 1996-09-24 Verfahren zur drahtlosen Übertragung von Ortsinformationen und Nutzinformationen und Sende-/Empfangseinrichtung
PCT/DE1997/001769 WO1998014019A1 (de) 1996-09-24 1997-08-19 Verfahren zur drahtlosen übertragung von ortsinformationen und nutzinformationen und sende-/empfangseinrichtung

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ102599A3 true CZ102599A3 (cs) 1999-08-11

Family

ID=7806669

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ991025A CZ102599A3 (cs) 1996-09-24 1997-08-19 Způsob bezdrátového přenosu lokalizačních a užitečných informací a vysílací/ přijímací zařízení

Country Status (10)

Country Link
EP (1) EP0928549B1 (cs)
CN (1) CN1119907C (cs)
CZ (1) CZ102599A3 (cs)
DE (2) DE19639093A1 (cs)
ES (1) ES2171270T3 (cs)
HU (1) HU222647B1 (cs)
PL (1) PL332291A1 (cs)
RU (1) RU2199821C2 (cs)
SK (1) SK37899A3 (cs)
WO (1) WO1998014019A1 (cs)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US8169991B2 (en) * 2004-04-30 2012-05-01 Symbol Technologies, Inc. Interference mitigation in mobile units having location transmitters
SG181642A1 (en) * 2009-12-11 2012-07-30 Advanced Tech Materials Removal of masking material
CN104768217A (zh) * 2014-01-02 2015-07-08 中国移动通信集团公司 一种同步方法、终端及基站

Family Cites Families (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB9016331D0 (en) * 1990-07-25 1990-09-12 British Telecomm Cellular radio

Also Published As

Publication number Publication date
DE19639093A1 (de) 1998-03-26
PL332291A1 (en) 1999-08-30
DE59706128D1 (de) 2002-02-28
CN1231803A (zh) 1999-10-13
HUP0000252A2 (hu) 2000-06-28
WO1998014019A1 (de) 1998-04-02
ES2171270T3 (es) 2002-09-01
HUP0000252A3 (en) 2000-07-28
EP0928549A1 (de) 1999-07-14
SK37899A3 (en) 1999-12-10
HU222647B1 (hu) 2003-09-29
EP0928549B1 (de) 2002-01-09
RU2199821C2 (ru) 2003-02-27
CN1119907C (zh) 2003-08-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP3905443B2 (ja) 通信システムおよび質問器
CA2244583C (en) Frequency-hopping spread-spectrum radio communications
CN105594295B (zh) 终端设备、通信系统、提供与中继功能有关的信息的方法
US7295115B2 (en) Radio-frequency identification (RFID) tag employing unique reception window and method therefor
US7443300B2 (en) Antennas for object identifiers in location systems
EP0995276B1 (en) Method of monitoring operation of cellular radio system
US20050162271A1 (en) Radio system, apparatus, and method of operating the radio system
JP2019510199A (ja) 異常アンテナ条件を検出するための方法および装置
RU2020108547A (ru) Автономное аварийное наблюдение с использованием автоматического радиовещательного зависимого наблюдения
CZ102599A3 (cs) Způsob bezdrátového přenosu lokalizačních a užitečných informací a vysílací/ přijímací zařízení
EP1143641B1 (en) Method and device for transmitting a message in a mobile communication system
JPH0834627B2 (ja) チャネル選択方式
JP2006222740A (ja) 無線基地局
US20070090947A1 (en) Set of interacting self-finding units
JPH07170548A (ja) 移動体通信システム
RU99107971A (ru) Способ беспроводной передачи информации о местоположении и полезной информации и приемопередающее устройство
JPH01202036A (ja) 無線通信システム
GB2440189A (en) Location tracking system
JPH0279595A (ja) 無線信号送信機
US5977912A (en) Apparatus and method for emitter location
JPH0560852A (ja) 無線信号を利用する発信位置検出方法
JPH10135898A (ja) Vhf通信システム
JP3051042B2 (ja) 携帯無線装置の置忘れ防止方法及び置忘れ防止機能付携帯無線装置
JP2005094719A (ja) 呼び鈴無線中継装置
HU219742B (hu) Személyhívó rendszer

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic