CS362987A2 - Device for grinding surfaces of grinding bands cleaning - Google Patents

Device for grinding surfaces of grinding bands cleaning Download PDF

Info

Publication number
CS362987A2
CS362987A2 CS873629A CS362987A CS362987A2 CS 362987 A2 CS362987 A2 CS 362987A2 CS 873629 A CS873629 A CS 873629A CS 362987 A CS362987 A CS 362987A CS 362987 A2 CS362987 A2 CS 362987A2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
pressure
cleaning
belt
abrasive
cleaning block
Prior art date
Application number
CS873629A
Other languages
English (en)
Inventor
Steven C Simpson
Ronald D Witt
Gregory E Volkland
Original Assignee
Pro Kleen Systems
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Pro Kleen Systems filed Critical Pro Kleen Systems
Publication of CS362987A2 publication Critical patent/CS362987A2/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B24GRINDING; POLISHING
    • B24BMACHINES, DEVICES, OR PROCESSES FOR GRINDING OR POLISHING; DRESSING OR CONDITIONING OF ABRADING SURFACES; FEEDING OF GRINDING, POLISHING, OR LAPPING AGENTS
    • B24B53/00Devices or means for dressing or conditioning abrasive surfaces
    • B24B53/10Devices or means for dressing or conditioning abrasive surfaces of travelling flexible backings coated with abrasives; Cleaning of abrasive belts

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Finish Polishing, Edge Sharpening, And Grinding By Specific Grinding Devices (AREA)
  • Brushes (AREA)

Description

Vynález se týká zařízení' na čištění brusných povrchůbrusných pásů od nánosu od broušeného materiálu.,, zejména u pá-sových brusek na dřevo a· dřevovláknité desky a. řeší provedenízařízení', umožňujícího čistit brusný pás průběžně, za provozubrousícího! stroje. V průmyslové výrobě se používají brusky se širokým brus-nými pásem k dosažení' požadované· jakosti povrchu dřevěných nebodřevotřískových desek. Širokopásové brusky, používané protento? účel mohou být relativně jednoduché, konstrukce různýchtvarů a. velikosti s jedním dotykovým válcem unášejícím obvodověuložený, například pískový brusný pás, nebo? to jsou velkékomplexní stroje s řadou válců unášejících nekonečné brusnépásy; značné délky. V průběhu operace se povrch brusného pásuplni. nebo zanáší materiálem z broušeného dřeva a. povrch pásuse tím: postupně uhlazuje. Hladký povrčh pásu snižuje brusnývýkon tak, že po vyhlazení není pás vhodný pro další použití. V průmyslové praxi se zanešené brusné pásy demontují a likvidu-jí. Tato praxe? je nákladná a nehospodárná, zejména se zřete-lem: k nákladům: na brusné pásy a také se zřetelem k prostojůmbrusek po dobu výměny brusného pásu. Při některých operacíchje dokonce nutno zastavit celý provoz dílny, je-li nutno vy-měnit brusný pás u jediné' brusky.
Jedno ze známých řešení tohoto problému spočívá v tom,že se pás1 vyjme ze stroje a uloží se na soupravu válců, na kterých se za použití vhodného rozpouštědla kartáčujea’ tak zbavuje materiálu zaplňujícího prostor mezi brusnýmizrny. Nato· se pásy zavěšují aby vyschly, což trvá přibližnějeden den. Tímto způsobem lze řešit problém nadměrného- odpadupásů, neřeší se však problém' prostoje brusky při výměně pásu,neboť, pás je nutno velmi často měnit.
Zjistilo se, že nános broušeného materiálu mezi brusnýmizrny lze z pásu odstranit přírodním nebo syntetickým kaučukem,například přírodním lisovaným surovým kaučukem. Teoreticky seusuzovalo, že vybroušený materiál se působením kaučuku z pásunevydírá, spíše se společně s ním balí do tvaru drobnýchkuliček. Kuličky se tvoří v důsledku tepla vznikají čího při.třeni kaučuku a brusného pásu, čisticí materiál se přitomtaví a sbírá· vybroušený materiál z prostoru mezi brusnými zrny.
Ukázalo se však také, že dosud známá zařízení a technolo-gie používání lisovaného surového kaučuku pro- čištění brusnýchpásů, nejsou zcela vyhovující. Při průmyslovém broušení nelzetotiž, používat ruční zařízení. Nelze také doporučit používánízařízení vyžadujících úpravu· pracovního povrchu širokopásové-brusky za účelem uložení čisticího bloku. Předmětem vynálezu je čisticí zařízení, zejména proširokopásové brusky, které je možno připojit ke stávajícímbrousicími strojům. Cílem řešení je konstrukce čisticího zaří-zení, které by automaticky zajišťovalo dotyk čisticího blokuz přírodního kaučuku s brusným povrchem pásu v průběhubrousicí operace.
Podstata vynálezu u zařízení na čištění brusných povrchůod nánosu odbroušeného materiálu blokem, čisticího materiálu,zejména brusných pásů širokopásových brusek, jejichž dutinaobsahuje brusný pás, uložený na třech rovnoběžných válcíchse oscilační zařízení, spočívá v tom, že sestává ze základníhorámu, připevněného na vrchní stěně širokopásové brusky,z upínacího ústrojí, které je navěšeno na dutém nosníku zakladníhn rámu, rovnoběžném s hnacími válci a s volnoběžným válcembrusného pásu. a v němž je upnut čisticí blok, nejméně jednohozvedacího válce pro ovládání dotyku upínacího ústrojí s povr-chem brusného pásu a z tlačného válce pro. přitlačování upína-cího ústrojí k povrchu brusného’ pásu, přičemž pístnice zveda-cího válce a tlačného válce jsou. svými, vnějšími konci připev-něny k dutému nosníku základního rámu.
Upínací', ústrojí obsahuje držák, který je spojen, se zveda-cím: válcem a s tlačným válcem, přičemž délka držáku odpovídášířce' brusného pásu, a pouzdro nasunuté na držák, K základnímu rámu je připevněna opěrná deska, umístěnáv blízkosti čisticího bloku, a je vytvořenajako boční opěračisticího bloku.
Se zvedacím válcem a s tlačným válcem je spojen časový spínač a. regulátor, programovatelný na dobu dotyku čisticího bloku, s; povrchem brusného pásu, na údaj počtu cyklů čisticího bloku, a na koordinaci tlaku, ve zvedacím válci a v tlačném válci v závislosti na obrusu čisticího bloku. 4 S programovatelným regulátorem je spojeno lineární mě-řidlo pro snímání a záznam změn v posuvu upínacího ústrojívůči základnímu, rámu v závislosti na obrusu čisticího bloku.
Zvedací válec a tlačný válec jsou ovládány hydraulickým,popřípadě pneumatickým tlakovým médiem.
Hlavni výhoda zařízení podle vynálezu spočívá v zajištěnínepřetržitého čištění brusného; pásu od odbroušeného materiálupři provozu, širokopásové brusky. Tím odpadají veškeré ztrátyzpůsobované dosud nezbytným přerušením provozu při výměněčisticího bloku.
Ba obr. 1 je perspektivní pohled na čisticí zařízení podlevynálezu, upevněné na širokopásové brusce; skryté částibrusného; pásu a soupravy válců jsou znázorněny čárkovaně,obr·. 2 představuje částečný a zvětšený boční pohled na čisticízařízení upevněné na brusce; na obr. 3 je částečný a zvětšenýčelní pohled na čisticí zařízení a širokopásovou brusku,čerehovanými čarami je znázorněna část čisticího zařízení vevykývnuté. poloze; na obr. 4 je zvětšený částečný půdorysnýpohled na čisticí zařízení a brusku; obr. 5 znázorňuje zvětše-ný a částečný pohled na čisticí zařízení a brusku zezadu;na obr. 6 je zvětšený a částečný řez podél, čáry 6-6 na obr. 3;obr. 7 znázorňuje perspektivní pohled na držák kaučukovéhobloku a obr. 8 zvětšený částečný pohled zezadu na držák s: blo-kem; na obr. 9 je zvětšený částečný čelní pohled na jiné pro-vedení držáku* na obr. 10 je schéma zapojení ovládacího okruhupodle prvého, na obr. 11 schéma zapojení ovládacího okruhu podle druhého a na obr* 12 podle třetího provedení předmětuvynálezu.
Podrobný popis provedení předmětu vynálezu následuje.
Je: však třeba zdůraznitj. že jde o příkladné provedení., nebolpředmět vynálezu lze realizovat v různých obměnách. Protonelze konkrétní konstrukční a funkční provedení zde popisovanápovažovat za úplné vymezení předmětu vynálezu, nýbrž jen zazáklad, z něhož vychází definice předmětu vynálezu a za návodpro odborníky, jak. lze realizovat předmět vynálezu pro danýúčel·.
Ovládací systém celého zařízení může být pneumatickýnebo hydraulický, Tlakovým. médiem se proto rozumí bu3hydraulická kapalina nebo vzduch.
Vztahová značka 1_, uváděná na výkresech., všeobecně ozna-čuje čisticí zařízení, například širokopásové brusky 3· Základnírám 5 čisticího zařízení £ zasahuje do dutiny 6 širokopásovébrusky 3. Upínací ústrojí 8 je zavěšeno’ na nosném, prvku,například na dutém nosníku 9. Na tomto nosníku 9 jsou upevněnydva pneumatické zvedací válce, a to první zvedací válec ££sb druhý zvedací válec 12. Na nosníku 9 je rovněž upevněn tlačnýválec 14« určený k vyvozování tlaku směrem dolů na upínacíústrojí 8. Obsluha řídí. práci čisticího zařízení £ ovládacískřígkou 10.
Upínací ústrojí 8 sestává z držáku £6, spojeného s pístemprvního zvedacího válce ££, druhého zvedacího válce £2 - 6 - axtlačného válce 14« Na držáku 16 je posuvně uloženo pouzdro17*. ve: kterém j'e upevněn čisticí blok 19* čisticí blok: 1_9,znázorněný na výkresech, je zlisovaného přírodního surovéhokaučukrt.
Zvedací válce 11, 12 a tlačný válce 14 jsou připojenyk vedení tlakového; média, napojeného na zdroj příslušný proširokopásovou brusku3tak, že bruska nepracuje, poku se tlakové;médium do válců nedodává. To je důležité proto, že kdyby celásoustava byla kompletně uzavřena, zvedací válce 11, 12 byneudržely čisticí blok: 19 ve zvednuté poloze nad brusným pásem30 a čisticí blok by dosedal na brusný pás 30· Jakmile sezapne širokopásová bruska 3 tlakové médium je ihned dodávánodo zvedacích válců 11, 1 2, které zvednou čisticí blok 19 do:neutrální polohy. Širokopásová bruska 3, na které je čisticí zařízení 1_instalováno, sestává z tělesa 22 a z pracovního stolu 23, nakterém je dopravní pás 24* Pohonným ústrojím například elektro··motorem, který není znázorněn, se pohání dopravní pás 24 aválec, nebo válce dvojice pohonných válců 26 a 27, které jsouuloženy v dutině 6 brusky 3 a uspořádány známým způsobem. V příkladném provedení, znázorněném na výkresech, je upravenvolnoběžný nosný válec 29 v horní části dutiny 6 brusky 3*Brusný pás 30 obepíná dvojici pohonných válců 26, 27 a volno-běžný nosný válec 29. Brusný pás 30 je na uvedených válcíchuložen snímatelně a viměnitělně.
Odsávacím zařízením , které není znázorněno, se z dutiny6 širokopásové brusky 3 odsává brusný prach, a dri vznikajícípři brusné operaci. Znázorněná širokopásová bruska 3 je takévybavena známým oscilačním. ústrojím 31, umožňujícím vykyvovánívolnoběžného nosného válce 29 okolo svislé’ osy a udělujícímuvedenému válci 29 krátké kmity v rozsahu asi 16 mm za účelemzvýšení, brusného' účinku.
Stroj je vybaven elektronickým ovládacím ústrojím 32,usnadňujícími užívání zařízení podle vynálezu. Ačkoliv jje čisticí zařízení 1_ podle vynálezu možno upravitna širokopásové brusce 3 na jakémkoliv vhodném místě, je napřipojených výkresech znázorněno jako zařízení umístěné navrchní stěně 33 širokopásové brusky 3. Ve vrchní stěně 33širokopásové brusky 3 je proveden otvor? 34, do kterého je za-puštěno? čisticí zařízení 1_, jehož základní rám 5 je na vrchnístěně 33 širokopásové brusky 3 upevněn dvěma; rohovými konzo-lami 36 a\ 37« Je třeba, aby otvor 34 měl minimální rozměry,aby se výrazně neomezil podtlak v tělese širokopásové brusky 3.Tato? bruska je vybavena, jak výše uvedeno odsávacím zařízením,pro odstraňování brusného prachu a je proto důležité, abyv blízkosti zaústění sacího potrubí nebyl žádný přídavný zdrojtlakového média. Na přiváděči straně je z téhož důvodu upra-vena na rámu 5 těsnicí příruba a čisticí blok. 19 je uložen mezitouto těsnicí přírubou a hlavním rámem 5. Základní rám 5 má obdélníkový tvar a je vyroben, z dutýchčtyřhranů. První stojina 39 a druhá stojina 40 jsou spojeny horním, příčníkem 41 a spodním příčníkem 42» První stojina 39a\ druhá stojina 40 jsou výškově přestavítělně spojeny s rohový-mi. konzolami 36 a 37. V první stojině 39 a ve druhé stojině 40je vytvořen větší počet děr 44 pro spojovací prvky, například’šrouby, určené pro spojeni stojin, odpovídající stojiny 39» 40ss příslušnou rohovou konzolou. 36 a 37. Tyto díry 44 umožňujívýškové přestavování, základního rámu 5. Výškové přestavovánízávisíš na dané; konfiguraci širokopásové brusky 3 a zčásti také'na poloze volnoběžného nosného válce 29. Základní rám 5 se:nastavuje tak, aby jeho spodní část byla v co nejmenší vzdá-lenosti od brusného pásu 30, jak. je znázorněno na obr. 5 a 6.
Ke spodnímu příčníku 42 je k první stojině 39 a ke druhé;stojině 40 připojena, například přivařením, deska 49. Tato;deska 49 směřuje vzhůru od spodní části spodního příčníku 42a zasahuje až do výšky odpovídající v podstatě výšce znázorněné-ho; čisticího bloku 1_9. Jak je zřejmé z obr. 6, čisticí blok19 se nachází v těsné blízkosti desky 49 a v průběhu čisticíoperace· se; této deskyr 49 také skutečně dotýká. Deska 49 jeopatřena povlakem plastické hmoty, takže po ní čisticí blok19 klouže, aniž by docházelo k narušování povrchu ocelovéhomateriálu, z něhož je deska 49 vyrobena. Účelem desky 49je podpírat čisticí blok 19 při brusné,operaci v době, kdy jetento blok v dotyku s brusným pásem 30. Jakmile se čisticíblok 19 uvede do dotyku s brusným pásem 30», má brusný pás: 30»který jé oběžný, snahu strhávat sebou čisticí blok 19 ve směrusvého· pohybu. Opěrná deska 49 tomu brání a tím také brání vytržení čisticího bloku1. 19 z pouzdra 17. Navíc, opěrná deska.49 udržuje čisticí blok 19 ve správné pracovní poloze a zajiš-luje jeho rovnoměrné přiléhání na povrch oběžného brusnéhopásu. 30. V důsledku kmitání, brusného pásu, 30 se také čisticíblok 19 rovnoměrně opotřebovává.
Na spodní straně po celé délce spodního příčníku 42je upevněno dřevěné pravítko 52. Jak je zřejmé z obr. 5 a. 6,pravítko 52 je jen v malé vzdálenosti několika milimetrů odpovrchu brusného pásu 30. Dřevěného pravítka 52 se; užívá jako roztažitelného dorazupro brusný pás 30, který se uvolnil v průběhu brusné operace.Pokud by spodní část spodního příčníku 42 nebyla opatřenatímto pravítkem 52, uvolněný' brusný pás 30 by narážel na spodnípříčník 42, coý by vedlo k rychlému zničení brusného pásu. 30* K vrchní stěně 33 širokopásové brusky 3 je připevněnatěsnící příruba 54, a to po celé délce vrchní stěny 33,. Těsnicípříruba 54 je v takové poloze, že. čisticí blok 19 ai upínacíústrojí 8 v podstatě zaplňují prostor mezi deskou 49 a těs-nicí přírubou 54, takže podtlak v prostoru dutiny 6 není nijakvýrazně ovlivněn zabudovaným čisticím zařízením 1_. Zasouváníčisticího bloku. 19 do dutiny 6 usnadňuje zkosení horní hranytěsnicí příruby 54.
Dutý nosník 9 je svým koncem 56 výkyvné uložen na druhéstojině 40 základního rámu 5. Ve své pracovní poloze má dutýnosník 9 horizontální polohu a jeho volný konec je upevněn na 10 první. stojině 39 zajišťovacím šroubem 59> uloženým v přední,části 57 dutého nosníku. 9. Jak je zřejmé z obr. 5, zajišťo-vací šroub 59 má vroubkovanou hlavu 60 a dřík 61 otočnýv dutémi nosníku 9« Dřík 61 zasahuje do závitového otvoru upra?-veného v první stojině 39. Při výměně upínacího ústrojí 8 a čisticího bloku 19 sedutý nosník 9 uvolní zajišťovacím šroubem 59 a vykývne směrem,vzhůru, jak je znázorněno na obr. 3. Dutý nosník 9 je opatřenpřídavným otvorem 63 pro dřík 61 zajišťovacího šroubu 59 prozajišťování dutého nosníku 9 ve zvednuté poloze při vyjímáníupínacího ústrojí 8 a čisticího bloku 19· Pro snadnější pocho-pení. jě na obr. 3 znázorněn dutý nosník 9 s upínacím ústrojím8 a;čisticím blokem 19 v přehnaně vykývnuté poloze. V praxije však třeba vykývnout dutý nosník. 9 pouze do; takové, polohy,aby dřík 61 zajišťovacího šroubu 59 dosáhl do přídavného otvoru63 a mohl být do něj zašroubován.
Hydraulické válce, t.j. první zvedací válec 1_1_, druhýzvedací válec 1 2 a tlačný válec 14 představují váhové kom-penzační prvky pro držení upínacího ústrojí 8 a čisticího bloku19 a současně také slouží pros nastavování těchto zařízení dopracovního, t.j. čisticího záběru, s povrchem brusného pásu 30«Válce 11, 12 a 14 jsou připojeny neznázorněnými hadicemi k.zdroji tlakového média. Jak je zřejmé z výkresů a popisu válců11 1 2 a 14 jsou běžně známé též: pneumatické válce.
První zvedací válec; 11 a druhý zvedací válec 12 jsouupevněny; na nosníku 9 blízko konce jeho přední části 57 a zad- 11 ního konce 56. První zvedací válec 11 , druhý zvedací válec 12i střední tlačný válec 14 mají. ve své· dutině uložen píst 68s pístnicí 69« Jde o součásti v průmyslu, běžně známá. Prvnízvedací válec 11 a\ druhý zvedací válec 12 jsou připojeny kezdroji, tlakového^ média hadicemi 71 a 72., které jsou zaústěnypod písty 68 tak, aby zvýšený tlak vzduchu pod pístem 68odtlačoval příslušný píst 68 a pístníci 69 směrem od dutéhonosníku 9 nebo směrem vzhůru od brusného pásu 30, jak jezřejmé; z vyobrazení /obr. 1/.První zvedací válec 11 a druhýzvedací válec 12 musí být napojeny na zdroj tlakového médiao dostatečně vysokém tlaku, které udrží upínací ústrojí 8® čisticí blok 19 ve: zvednuté poloze, znázorněné na obr, 6.
Střední tlačný válec 14 je připojen ke zdroji tlakovéhomédia hadicí. 74 zaústěnou do prostoru nad pístem 68. Přivede-lise^ například tlakový vzduch do tohoto tlačného válce 14,píst 68 a3, pístnice. 69 jsou tlačeny směrem k širokopásové brusce3, tedy směrem dolů. k brusnému pásu 30, jak je zřejmé z vy-obrazení /obr?. 5/· Funkce tohoto hmotnostně kompenzačníhosystému je dále vysvětlena podrobněji.
Dutý nosník. 9 je. v místech uložení hydraulických, popřípaděpneumatických válců 11 , 12, 14 opatřen otvory zakrytými víčky76. Otvory umocňují přístup tlakového média k prvnímu zvedací-mu válci. 11 , ke druhému zvedacímu válci 12 a k tlačnému válci 14.
Upínací ústrojí 8 je zavěšeno na vnějších, to jest spodníchkoncích, pístnice 69 hydraulických, popřípadě pneumatickýchválců 11 , 12, 14« jak je znázorněno na obr. 3« Držák 16. který 12 má tvar1 dlouhého nosníku, je opatřen třemi, oky 78, kterými jespojen, s vnějšími konci pístnice 69 jednotlivých válců 11, 1 2a 14. Na držáku 16 je připevněna větším počtem: šroubů a matic81 nosná lišta 80» Jak jě zřejmá z obr. 8, po připevnění nosnélišty? 80 k držáku 1 6 vznikla mezi nosnou lištou 80 a< držákem16 na obou stranách této soupravy podélná drážka 83 odpovída-jíicí rozměrově tloušťce zajišíovacích. přírub 85 a. 86 pouzdra17« Podélná drážka 83 vytváří současně opěrné plochy 88 a: 89na nosné; liště 80.
Jak je znázorněno na výkresech, pouzdro 17 sestává z prvéčásti 91 a1 z: druhé části 92. Obě části 91 a> 92 jsou zrcadlovýmobrazem, druhé části a jsou navzájem spojeny spojovacími prvky·,například řadou nýtů 94. Jednotlivé horní segmenty, t.j. prvníhorni segment 96 prvé části 91 pouzdra 17 a druhý hornísegment. 97’ druhé části 92 pouzdra 17 jsou vytvořeny tak, žeobepínají nosnou lištu 80, přičemž zajišlovací příruby 85 a 86zapadají do podélných drážek 83, takže celé pouzdro 17 je možnopodélně nasunout na nosnou, lištu 80. Pouzdra 17 se přitomopírá o opěrné; plochy 88 a 89 nosné' lišty 80.
První spodní segment 101 prvé části 91 pouzdra 17 a druhýspodní', segment 102 druhé části 92 pouzdra 17 vytvářejí svýmiprotilehle zahnutými konci čelisti 106 a 107. Při výroběvyměnitelných zásobních souprav čisticích bloků 19, upevněnýchv pouzdru 17, je třeba nejdříve nařezat čisticí bloky 19 do poža-dovaného rozměru podle šířky brusného pásu 30« Nato se držák1 6 připevní k čisticímu bloku 19 tak, že se k horní části 109čisticího bloku 19 odděleně přiloží prvá část 91 a nato druhá 13 část. 92 pouzdra 17_, načež se obě poloviny pouzdra 17 spojí,například nýty 94» Pouzdrem 17 opatřený čisticí blok. 19 se.nasune na nosnou lištu 80 držáku 1 6, s nosníkem. 9 vykývnutým.do nepracovní. polohy, V pracovní poloze, udržují pouzdro 17 a čisticí blok. 19protilehle uspořádaná přídržné destičky 111 a 112» Tyto jsouupevněny na obou koncích, držáku. 1 6» Přídržná destička 111se při výměně Čisticího: bloku 19 odmontuje.
Jak je zřejmá z vyobrazení, je možno přizpůsobit čisticízařízení 1_ různým šířkám brusných pásů 30, Pokud je brusnýpás- 30 užší než je délka základního rámu 5 á držáku 1 6, použi-je sej dvojice distančních vložek 119, Distanční vložky 11 $stejných rozměrů se: upevní na obou koncích kombinovaného držáku1 6 a. čisticího bloku 19 tak, aby se čisticí blok 19 usměrnil, nabrusný pás 30.· Listanřní vložky 11 5 mají na horní části podél-né1 vybrání, kterým se nasouvají na nosnou lištu 80 držáku 1 6,jak je zřejmé z obr. 9. Stavěcím šroubem 117» zašroubovaným dozávitového1 otvoru, v přídržná destičce 111, se distanční vložkazajistí v potřebné poloze. Tím se také snižuje vibratepouzdra 17»
Jako materiál čisticího bloku 19 se nejlépe osvědčillisovaný přírodní surový kaučuk, ačkoliv je možno použíti jiné druhy přírodního nebo syntetického: kaučuku, V praxise používá, kaučukový blok o výšce asi 17 mm a tloušíce asi50 mm. Šířka čisticího bloku 1_9 závisí na šířce čištěnéhobrusného) pásu. 30, která může být různá. Má-li například brus- :-í 14 ný pás 30 šířku 91,44 cm, použije se čisticí blok 19 o šířce90,17 cm. Z výšky 170 mm bloku: jě využitelných asi 143 mm,zbývající část jě využita; pro upnutí v pouzdru 17 a současnězajišťuje, že se pouzdro 17 nedotkne brusného pásu po opotře-bení bloku. Takový čisticí blok 19 má hmotnost asi 6,69 kgai pouzdro 17 váží asi 1,81 kg. Taková soustava tedy musí mítschopnost podpírat a kompenzovat hmotnost asi 8,50 kg, U některých širokopásových bruáek může být blok asi o13 mm užší než jě šířka brusného pásu vzhledem k tomu, že pásza provozu, kmitá. U mnoha strojů se tak zvyšuje brousíěíúčinek pásu jeho příčným kmitáním v rozmezí 13 —20 mm.
Poněvadž se čištění pásu provádí za provozu, tedy při pracovnímpohybu pásu rozkmitáváného vodicím válcem, projevuje se kmitáníi na opotřebení čisticího bloku. i V praxi jě využívání asi 140 mm výšky čisticího blokuuspokojivé. Potřebná doba dotyku kaučukového bloku a brusnéhopásu jě různá, podle zrnitosti brusivá například papírový pásO) zrnitosti brusivá 220 vyžaduje jen asi 6 sekund čištění,zatímco) pás o zrnitosti 60 vyžaduje asi 35 sekund. V závislostina tom se také; při čištění pásů různých, zrnitostí spotřebovávárůzné množství kaučukovéhmoty-. Například pás o zrnitosti 100při čištění zkrátí čisticí blok asi o 1,6 mm, zatímco pás:o zrnitosti 60 jej zkrátí asi o 3,2 mm. Při. opotřebení a 3,2mm za každou čisticí operaci je tedy možno využít jeden blokpra 45 čisticích operací. V praxi se ukázalo, že u brusnýchpásů o délce. 190,5 cm a. šířce 91,4 cm jeden blok o výšce 150 mm ΐ5 - vydržel. po dobu šesti až osmi normálních, pracovních směn,csoži také závisí na zrnitosti brusivá použitých- pásů. Ačkoliv je možno: používat čidla ke zjišťování., kdy jebrusný pás natolik: zanešen, že. vyžaduje čištění, může:, tatoskutečnost zjišťovat za provozu: i zkušená obsluha brusky.Zanešený pás například způsobuje u brusky vyšší proudovézatížení. Opracovávaná deska má také snahu se vytrhávat zestroje, je-li pás zanešen. Jiným, příznakem zanešeného pásu je,že deska má po obroušení lesklé pruhy. Jakmile se. ukáže která-koliv z; těchto skutečností, rozhodne se obsluha pás čistit. Při broušení poměrně tvrdého dřeva se zjistilo, že je třeba 3 očistit brusný pás po obroušení asi 4 m řeziva.
Obr. 10 znázorňuje schéma zapojení tlakového média ovládánífunkce jednoho, z provedení čisticího zařízení podle tohotovynálezu. Je třeba zdůraznit, že zde popsané: provedení neome-zujie podstatu řešení, ale že je příkladným: projedením zapojenítlakového média pro ovládání váhově-kompenzačních prvků,neboť není také rozhodující, zda se použije hydraulický nebopneumatický systém.
Zdroj 120 tlakového média je připojen na hlavní regulá-tor. tlaku 122 s filtrem. Různé spoje, které budou, dále popsány,jsou provedeny například tlakovými hadicemi a potřebnými arma-turami. Přes: hlavní regulátor tlaku* 122 je tlakové médiumpřiváděno ke spouštěcímu ventilu 123> dále k řídicímu hlavnímuventilu 124 a k řídicímu časovému spínači 125. Vedení připojenéke spouštěcímu ventilu 123 je také připojeno· ke zvedacímu ventilu 127 a k. vyvažovaeímu tlakovému regulátoru 128«
Vyvažovači tlakový regulátor1 128 je spojen s prvnímzvedacím válcem 11 a s druhým zvedacím válcem 1 2 a dodává do>obou. válců tlakové médium požadovaného! tlaku. Tlak. přiváděnýdo cbou zvedacích válců 11 a 1 2 se stanoví individuálně podleváhy upínacího pstrojí 8 a· čisticího bloku 19 a musí míttakovou, hodnotu, aby zvedl a udržel upínací ústrojí 8si čisti-cím blokem, nad brusným pásem. 30» Tlakový regulátor 1 28umožňuje plynulou regulaci tlaku přiváděného tlakového média. U znázorněného provedení předmětu vynálezu se vyvažovačitlak. plynule přivádí do obou. zvedacích válců 11 ai 1 2 v době,kdy je. širokopásová bruska 3 v provozu, nebol zdroj 120 tlako-vého vzduchu je připojen taká na tlakové ovládací ústrojíširokopásové: brusky 3. /
Do- hlavního' ventilu 124 se přivádí tlakové médium z hlavní-ho regulátoru tlaku 122, avšak při normálně zavřené polozeneprotéká tlakové médium hlavním ventilem 1 24. Hlavní ventil1 24 je spojen hadicí 74 s horní částí prostředního tlačnéhoválce 14» Takže přivede.-li se do horního protoru tohoto- tlač-ného válce. 14 tlakový médium, stlačí se píst 68 a pístnice. 69 směrem’ dolů, t.j. směrem k brusnému pásu. 30.
Hlavní ventil 124 se otvírá dvěma způsoby, z nichž prvnímje spouštěcí ventil 123. Obsluha stlačí tlačítko spouštěcíhoventilu 123 umístěné na ovládací skříňce 10 čisticího zařízení1_. Po stlačení tlačítka se: tlak, který je k dispozici u spouště- 17 čího ventilu' 1 23» přepouští tlakovým vedením do ovládací částihlavního ventilu 124. Toto vedení je znázorněno čárkovanoučárou mezi spouštěcím' ventilem 1 23 a* hlavním ventilem 1 24»Ovládací ústrojí hlavního ventilu 124 tento ventil, otevřea. tlakové médium z hlavního regulátoru tlaku 122 začne proudithadicí! 74 do prostředního tlačného válce 1_4, jehož píst 68ai pístniee 69 stlačí čisticí blok: 19 do pracovního záběruse brusným, pásem 30.
Tlak dodávaný přes hlavní regulátor tlaku 1 22ďo tlačnéhoválce) 14 se, nastavuje na takovou hodnotu, aby: přemohl opačnýtlak obou zvedacích válců 11 a 12. V praxi bylo zjištěno, žepro přítlak čisticího' bloku 19 je vyhovující tlak vyvozovanýna tento blok o hodnotě menší než 3,447 kPa, To znamená, že.rozdíl mezí tlakem, prostředního tlačného válce 14 a; tlakemprvního) zvedacího válce 11 a druhého zvedacího válce 12činí asi 27,576 až 34,470 kPa. Hlavní regulátor tlaku 122lze nastavovat tak, že může dodávat do vedení tlakového médiajjakýkoiiv požadovaný tlak. a vyvažovači tlakový regulátor 1 28se využívá pro dodávání tlakového rozdílu potřebného pro zve-dání pístů 68 v prvním zvedacím válci 11 a ve druhém zvedacímválci 12. časový spínač 1 29 řídí délku záběru čisticího bloku 1_9a: brusného; pásu 30. Obsluha nastaví číselník na určený čas,obvykle v rozmezí 6 až 35 sekund, což závisí na velikostibrusných zrn brusného pásu 30« časový spínač 129 je známézařízení, proto není podrobně popsáno. Obsahuje standartní 18 ventily, škrticí klapku a akumulátor. Je. připojen, k hlavnímu,tlakovému regulátoru 1 22, avšak tlakové médium neprochází jehoventily, pokud je časový spínač 125 v neutrální poloze. Z obr. 10 je rovněž zřejmé, že časový spínač 125 je pro-pojen. s hlavním ventilem 124. Hlavní ventil 124, pokud jev. neutrální poloze, dovoluje protékání tlakového, média od.hlavního regulátoru, tlaku 1 22 do časového· spínače 1 2$ a vedením130 také do prostoru, pod pístem 68 v tlačném válci 1_4. Tentotlak ponechává časový spínač 125 v neutrální poloze. Jakmilese však stlačí tlačítko spouštěcího ventilu 123» ovládací,ústrojí hlavního ventilu 124 uzavře vedení 130 a otevře vedenítvořená hadicí 74, do které začne proudit tlakové médium.
Tlakové médium vstupuje do prostoru tlačného válce 14 nad píst68, který tlačí směrem dolů. Tlakové médium, pod spodní stranoupístu 68 vystupuje z tlačného· válce 14 vedením 130« Hlavní ven-til 124 jev tomto, směru, uzavřen, a propouští tlakové médiumpouze do odlehčovacího· ventilu 132. Uzávěr odlehčovacího ventilu132 jé seřízen tak, že propuští specifický tlak, který je vyššínež jé tlak. ve vedení tlakového, média'.
Tlak ve vedení. 130 se tedy zpočátku o něco zvýší a tohotozvýšeného tlaku se využívá ke spouštění ovládacího ústrojíventilu časového spínače 125» Ventil, časového spínače 125 seotevře a tlakové médium přechází od hlavního regulátoru tlaku122 přes časovou škrticí klapku do akumulátoru. Časovači zaří-zení řídí rychlost průtoku tlakového média do akumulátoru ažse akumulátor naplní a začne stoupat tlak v časovacím zařízení. 19 V tomto okamžiku, ovládací ústrojí jiného ventilu časovéhospínače 125 otevře tento ventil a přepouští tlak do kompen-začního·; ventilu. 133« Kompenzační ventil 133 je spojen s dru-hým ovládacím ústrojím hlavního ventilu 1 24» takže protéká-li.tlakové médium od časového spínače 1 25 do kompenzačního; ventilu133> způsobí, zvýšený tlak uzavření hlavního ventilu 1 24» Tím.se uzavře přívod tlakového média· nad píst 68 v prostřednímtlačném válci 14 a tlakem v prvním zvedacím válci 11 a ve dru-hem zvedaeím válci 12 se zvedne upínací ústrojí 8 s čisticím,blokem: 19. Tlakové médium prostředního tlačného válce 14se- vypouští druhým výpustným, otvorem odlehčovacího ventilu 132»
Zvedací' ventil 1 27 je určen pro nouzové zvednutí upínacíhoústrojí 8 a. čisticího* bloku 19 za provozu. Zvedací ventil 1 27je spojen s kompenzačním ventilem 133 tak., že při otevřenízvedacího, ventilu 1 27 protéká tlakové médium do kompenzačníhoventilu 133 a: uzavře hlavní ventil 1 241 čímž se okamžitězvedne upínací ústrojí 8 s- čisticím blokem. 19 a přestaví sečasový spínač 125« Nastavením hlavního regulátoru, tlaku 122ai vyvažovacího tlakového regulátoru. 128 je možno dosáhnoutv podstatě jakéhokoliv vhodného přítlaku čisticího bloku 19na brusný pás 30» U popsaného provedení se u. vyvažovacího tlakunebere v úvahu- snížení' hmotnosti čisticího bloku 19» k němuždochází jeho· opotřebováním, za provozu. Je vhodné; vypočítata\ nastavit tlak na hmotnost asi jedné poloviny*opotřebovanéhočisticího bloku 19, Zjistilo se, že takto nastavený tlak jevhodný pro celou výšku čisticího bloku 19. - 20
Po dosednutí pístu 68 tlačného válce 14 do spodní krajnípolohy/ nachází se pouzdro 17 ještě pod brusným pásem 30» Jevhodné počítat s určitým minimálním odpadem u konce čisticíhobloku 19, aby nedošlo k obrušování pouzdra 17 brusným pásem 3£ai tím k rychlému opotřebení brusného pásu. 30»
Druhé provedení ovládacího systému čisticího zařízení £je: znázorněno na obr· 11· U tohoto provedení řídí dobu dotykučisticího bloku 19 a brusného pásu 30 programovatelný regulátor145» který také pomocí počítadla reguluje tlakové rozdíly mezihydraulickými, popřípadě pneumatickými válci 11, 12, 14»Programovatelný regulátor 145 je umístěn v ovládací skříňce1 Q čisticího zařízení 1_. Je možno použít jakéhokoliv známéhoprogramovatelného regulátoru, který může zajistit dále popsanéfunkce.
Na obr· 11 je. elektrické zapojení znázorněno jednoduchýmičarami, vedení tlakového média, je znázorněno zdvojenými čarami.
Tlakové médium se přivádí do kombinovaného filtrovéhoregulátoru 147, který řídí tlak. tlakového média v systému.Kombinovaný filtrový regulátor 147 je napojen na proporcionálníventilový regulátor 149» který je vedením spojen se zvedacímventilem 150a a diferenčním regulátorem 151♦ Zvedací ventil1 9Q je propojen s prostorem prvního zvedacího válce 11 a druhé-ho.' zvedacího válce 12t pod písty 68» Diferenční regulátor191 je dále spojen se spouštěcím ventilem 154. který je napo-jen na prostřední tlačný válec 14, do prostoru nad pístem 68.Spouštěcí ventil 154 je v podstatě podobný jako hlavní ventil 21 124 u prvého provedení ovládací soustavy a. pracuje stejnýmzpůsobem. Programovatelný regulátor 145 je elektricky spojemsí několika volicími spínači 156. Volicí spínač© 1 56 indikujízrnitost brusivá na brusném pásu· 30 a>, programovatelný regulátor145 je programován tak, že mění dobu dotyku čisticího bloku 1_9s brusným pásem 30 v závislosti na zrnitosti brusivá. K progra-movatelnému regulátoru 145 je připojeno cyklovací tlačítko 1 58,které obsluha použije po zvolení, specifikované zrnitostibrusivá?. Programovatelný regulátor? 145 je také elektrickyspojen s? číslicově analogovým převodníkem 1 59, který je. spojens: proporcionálním ventilovým regulátorem 149 a jeho úkolemje převádět výstupní impulzy z programovatelného, regulátoru145 na signály, které mohou být použitelné pro ovládání pro-porcionálního ventilového regulátoru 149.
Programovatelný regulátor 145 má rovněž výstupní vedenípřipojené: na zvedací, ventil 1 50 a spouštěcí ventil 1 54«
Hmotnostně-kompenzační systém pracuje způsobem popsanýmvýše, je však ovládán rozdílně, se zřetelem ke snižující sehmotnosti čisticího bloku. 19 v důsledku jeho opotřebení. U to-hoto provedení má programovatelný regulátor 145 počítadlo, kterése nastaví na nulu při použití nového čisticího bloku 19» Bylozjištěna, že jedním čisticím blokem 19 o výšce 15 cm lze provéstasi 48 čisticích operaci. Takže po každém čisticím cyklu,spuštěném cyklovacím tlačítkem 158, programovatelný regulátorpočítá cykly. Programovatelný regulátor 145 pak mění tlakv systému, pomocí proporcionálního ventilového regulátoru 149 - 22 tak, že se: sníží tlak v prvním zvedacími válci 11 a ve druhémzvedacím, válci 1 2, nebolí podpírání čisticího bloku. 19 o sníže-né'hmotnosti vyžaduje nižší tlak. Obsluha má tak. možnost jemnějiovládat celý systém a přesněji regulovat optimální čisticípřítlak, na brusný pás 30»
Jako v předchozím případě, spouštěcí ventil 1 54 se otev-ře, má-li se čisticí zařízení 1_ spustit na jeden cyklus. V tom-to případě se programovatelný regulátor 145 propojí na spou-štěcí ventil 1 $4. Podobně se programovatelný regulátor 145propojí: se zvedacím, ventilem. 1 50 při nouzovém vypnutí systému.
Diferenční regulátor 151 zajišťuje správný rozdíl tlakumezi tlačným válcem 14 a oběma zvedacími válci 11 a 12. Pro-porcionální ventilový regulátor 149 poměrně rozděluje tlakovémédium, do prvního zvedacího válce 11, druhého zvedacího válce12 a:. prostředního tlačného válce 14.
Zvedací ventil 1$0 je ovládán programovatelným regulátoremstlačením jednoho z tlačítek volicích spínačů 156.
Na obr. 12 je schematicky znázorněno třetí provedenízapojení ovládacího systému čisticího zařízení 1_. U tohoto-provedení je základní ovládací systém v podstatě podobnýsystém podle obr. 11 a následující výklad je proto zaměřenpředevším na rozdíly mezi druhým a třetím provedením.
Programovatelný regulátor 245 je jinak programován nežprogramovatelný regulátor 145» jak bude dále vysvětleno. Místo 23 - počítání čisticích cyklů., dostává programovatelný regulátor245 impulzy ad lineárního polohového měřidla 248«
Lineární' polohové měřidlo 248 se používá pro stanovenilineární polohy nebo. posuvu upínacího ústroji 8 a čisticíhobloku: 1 9 vůči dutému nosníku 9 po každém, cyklu, přičemž jemožno provádět příslušná výpočty přes programovatelný regulá-tor 245 θ’ cílem získat co nejspolehlivější informaci o zbývajícíhmotnosti čisticího bloku 19 s upínacím ústrojím 8. Tato infor-mace se využívá' v každém, následujícím? cyklu, a programovatelnýregulátor mění tlak v systému v závislosti, na impulzech dodá-vaných. lineárními polohovým měřidlem 248«
Lineární polohové měřidlo 248 může být různého, provedení,může to být například měřidlo s ozubnicí a pastorkem, lze taképoužit servomotorů nebo různých známých kapacitních, indukčníchnebo odporových zařízení'. Je pouze nutné použít standartníhoměřicího zařízení, která udělí impulzy programovatelnému regu-látoru 245» aby mohl zajistit skutečný posuv a· provést výpočetzbývající hmotnosti pro provedení změny tlaku v systému.
Vynález není omezen pouze na?, příkladná provedení, uvedenáv předcházejícím popise a. výkresech, ale jeho rozsah, je dánpodstatou řešení uvažovaného: technického problému.

Claims (6)

  1. 24 PŘEDMĚT VYNÁLEZU 1 · Zařízení na čištění brusných povrchů, brusných pásů, od nánosu,odbroušeného materiálu blokem čisticího materiálu., zejména brus-ných.. pásů širokopásových brusek, jejichž dutina obsahuje brus-ný páe, uložený na třech, rovnoběžných válcích a oscilační zaří-zení', vyznačující se tím, že sestává ze základního rámu /5/,připevněného', na vrchní stěně /33/ širokopásové; brusky /3/,z upínacího; ústrojí /8/, které je zavěšeno na dutém nosníku /9/základního rámu /5/, rovnoběžném s hnacími válci /26, 27/ a svolnoběžným válcem /14/ brusného pásu /30/ a v němž je upnutčisticí blok /119/, z nejméně jednoho zvedacího válce /11, 12/pro, ovládání dotyku upínacího ústrojí /8/ s- povrchem brusnéhopásu /30/ a z tlačného válce /14/ pro přitlačování upínacíhoústrojí /8/ k povrchu brusného pásu /30/, přičemž pístnice/69/ zvedacího válce /11, 12/ a tlačného válce /14/ jsou svýmivnějšími konci připevněny k dutému nosníku /9/ základního,rámu /5/«
  2. 2. Zařízení podle bodu 1, vyznačující se tím., že upínací ústrojí/8/ obsahuje držák /16/, který je spojen se zvedacím válcem/11, 12/ a S’ tlačným válcem /14/, přičemž délka držáku /16/odpovídá šířce brusného pásu. /30/, a; pouzdro /17/, nasunuté' na.držák /16/»
  3. 3» Zařízení podle bodu 1 a; 2, vyznačující se tím, že k základnímurámu. /5/ je připevněna opěrná deska /49/, umístěná v blízkostičisticího* bloku /19/ a je vytvořena jako boční opěra čisticíhobloku./19/· 25
  4. 4. Zařízení podle bodu 1, vyznačující se tím, že se svedacím válcem/11, 12/ a s tlačným válcem /14/ je spojen časový spínač /125/ aregulátor /145/, programovatelný na dobu. dotyku čisticíhobloku /19/ s povrchem» brusného pásu /30/, na údaj; počtu cyklůčisticího bloku./19/ a na koordinaci tlaku ve zvedacím válci/11, 12/ a v tlačném válci /14/ v závislosti na obrusu čisticí-ho bloku /19/·
  5. 5» Zařízení podle bodu 4, vyznačující’ se tím, že s programovatel-ným regulátorem /145/ je spojeno lineární měřidlo /248/ prosnímání a záznam změn v posuvu upínacího ústrojí /8/ vůčizákladnímu rámu /5/ v závislosti na obrusu čisticího bloku /19/·
  6. 6» Zařízení podle bodu 1 až 5, vyznačující se tím, že zvedacíválec /11, 12/ a tlačný válec /14/ jsou. ovládány hydraulickým,popřípadě pneumatickým tlakovým médiem. UTRSN-UJsv V .hnlckéh· prscZ/i&amp;Žw n o náměstí hídrnů 2 6 &amp; 3 C1 ONO 7*3.1988 Z. 2621
CS873629A 1986-05-23 1987-05-19 Device for grinding surfaces of grinding bands cleaning CS362987A2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US06/867,331 US4720939A (en) 1986-05-23 1986-05-23 Wide belt sander cleaning device

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS362987A2 true CS362987A2 (en) 1988-09-16

Family

ID=25349573

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS873629A CS362987A2 (en) 1986-05-23 1987-05-19 Device for grinding surfaces of grinding bands cleaning

Country Status (11)

Country Link
US (1) US4720939A (cs)
EP (1) EP0247017A3 (cs)
AU (1) AU7318087A (cs)
CS (1) CS362987A2 (cs)
DK (1) DK256987A (cs)
FI (1) FI872266A (cs)
HU (1) HU197687B (cs)
IL (1) IL82495A0 (cs)
NO (1) NO872169L (cs)
PL (1) PL265878A1 (cs)
PT (1) PT84903B (cs)

Families Citing this family (37)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5148639A (en) * 1988-07-29 1992-09-22 Canon Kabushiki Kaisha Surface roughening method for organic electrophotographic photosensitive member
AU656410B2 (en) * 1991-07-22 1995-02-02 Robert Keith Smith Belt cleaner
EP0609226A1 (en) * 1991-07-22 1994-08-10 SMITH, Robert Keith Belt cleaner
US5622526A (en) * 1994-03-28 1997-04-22 J. D. Phillips Corporation Apparatus for trueing CBN abrasive belts and grinding wheels
US6162113A (en) * 1997-08-25 2000-12-19 Armstrong; Jay T. Process using in-situ abrasive belt/planer cleaning system
US6336845B1 (en) 1997-11-12 2002-01-08 Lam Research Corporation Method and apparatus for polishing semiconductor wafers
US6036589A (en) * 1998-10-27 2000-03-14 Reilly; Cliff Cleaner for a belt sander
US6086460A (en) * 1998-11-09 2000-07-11 Lam Research Corporation Method and apparatus for conditioning a polishing pad used in chemical mechanical planarization
KR100417696B1 (ko) * 1999-09-14 2004-02-11 주식회사 포스코 연마 벨트 드레싱 장치
US6431959B1 (en) 1999-12-20 2002-08-13 Lam Research Corporation System and method of defect optimization for chemical mechanical planarization of polysilicon
US6306019B1 (en) 1999-12-30 2001-10-23 Lam Research Corporation Method and apparatus for conditioning a polishing pad
US6428394B1 (en) 2000-03-31 2002-08-06 Lam Research Corporation Method and apparatus for chemical mechanical planarization and polishing of semiconductor wafers using a continuous polishing member feed
US6626743B1 (en) 2000-03-31 2003-09-30 Lam Research Corporation Method and apparatus for conditioning a polishing pad
US6616801B1 (en) 2000-03-31 2003-09-09 Lam Research Corporation Method and apparatus for fixed-abrasive substrate manufacturing and wafer polishing in a single process path
US6261959B1 (en) 2000-03-31 2001-07-17 Lam Research Corporation Method and apparatus for chemically-mechanically polishing semiconductor wafers
US6402591B1 (en) 2000-03-31 2002-06-11 Lam Research Corporation Planarization system for chemical-mechanical polishing
US6361414B1 (en) 2000-06-30 2002-03-26 Lam Research Corporation Apparatus and method for conditioning a fixed abrasive polishing pad in a chemical mechanical planarization process
US6435952B1 (en) 2000-06-30 2002-08-20 Lam Research Corporation Apparatus and method for qualifying a chemical mechanical planarization process
US6645046B1 (en) 2000-06-30 2003-11-11 Lam Research Corporation Conditioning mechanism in a chemical mechanical polishing apparatus for semiconductor wafers
US6495464B1 (en) 2000-06-30 2002-12-17 Lam Research Corporation Method and apparatus for fixed abrasive substrate preparation and use in a cluster CMP tool
US6500056B1 (en) 2000-06-30 2002-12-31 Lam Research Corporation Linear reciprocating disposable belt polishing method and apparatus
US6875091B2 (en) 2001-01-04 2005-04-05 Lam Research Corporation Method and apparatus for conditioning a polishing pad with sonic energy
US6554688B2 (en) 2001-01-04 2003-04-29 Lam Research Corporation Method and apparatus for conditioning a polishing pad with sonic energy
US6752698B1 (en) 2001-03-19 2004-06-22 Lam Research Corporation Method and apparatus for conditioning fixed-abrasive polishing pads
US6767427B2 (en) * 2001-06-07 2004-07-27 Lam Research Corporation Apparatus and method for conditioning polishing pad in a chemical mechanical planarization process
US6645052B2 (en) 2001-10-26 2003-11-11 Lam Research Corporation Method and apparatus for controlling CMP pad surface finish
KR100778741B1 (ko) * 2001-12-17 2007-11-23 주식회사 포스코 스트립 그라인더의 연마밸트 에지부 연삭장치
NL1026620C2 (nl) * 2004-07-09 2006-01-10 Bosch Gmbh Robert Bandreinigingssysteem voor een draagbare bandschuurmachine.
US7179158B2 (en) * 2005-07-07 2007-02-20 Michael Mastrobattista Belt sander eraser attachment
KR100822415B1 (ko) 2007-04-13 2008-04-16 주식회사 포스코 압력제어 가능한 시편 연마장치
CN100586584C (zh) * 2008-12-23 2010-02-03 中国科学院广州能源研究所 带材连续清洗设备清洗槽
JP5267164B2 (ja) * 2009-01-30 2013-08-21 コニカミノルタビジネステクノロジーズ株式会社 電子写真感光体の表面研磨方法
US11491606B2 (en) * 2015-10-21 2022-11-08 ST Engineering Aerospace Ltd. Grinding module, a grinding machine and a method for grinding
CN108015674B (zh) * 2016-11-04 2020-03-31 合肥京东方显示技术有限公司 一种研磨装置
CN108620970B (zh) * 2018-04-26 2019-11-26 平湖市伊凡家箱包有限公司 一种升降补偿定位砂光机
FI128605B (en) * 2018-06-05 2020-08-31 Marko Lindeman Device for cleaning bowling belt
CN114888675A (zh) * 2022-06-08 2022-08-12 沈丽君 一种计算机零件抛光装置及操作方法

Family Cites Families (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3123950A (en) * 1964-03-10 Ultrasonic cleaning of grinding wheels
US3097457A (en) * 1963-07-16 seligman
US2015603A (en) * 1932-12-13 1935-09-24 George P Kimmel Method of cleaning abrasive surfaces
US2280767A (en) * 1941-06-12 1942-04-21 Ferragano Dominick Universal grip holder for rubbing tools
US2442088A (en) * 1947-04-15 1948-05-25 Kreutzer Casper Dressing tool holder
US2647272A (en) * 1948-09-16 1953-08-04 Whiting Corp Apparatus adapted for use in washing eaves of railway and other vehicles and embodying one or more rotary power-driven brushes mounted to swing bodily up and down and also to tilt
US2665531A (en) * 1953-01-29 1954-01-12 Peter M Sivertsen Cleaning device for slicing machine sharpeners
GB1277195A (en) * 1968-07-05 1972-06-07 Leavlite Ltd Abrasive element cleaning method
US3812622A (en) * 1972-06-14 1974-05-28 J Parsons Sander cleaner
US4182082A (en) * 1978-01-19 1980-01-08 Ernst Winter & Sohn (Gmbh & Co.) Method for the profiling of grinding wheels and apparatus therefor
CH636034A5 (de) * 1979-03-17 1983-05-13 Maag Zahnraeder & Maschinen Ag Abrichtgeraet fuer eine tellerfoermige schleifscheibe an einer zahnflankenschleifmaschine.
US4293970A (en) * 1979-06-28 1981-10-13 Bencene Robert C Belt cleaning apparatus
US4356671A (en) * 1980-07-14 1982-11-02 Belt Master, Inc. Method and apparatus for cleaning abrasive surfaces
US4438601A (en) * 1981-04-06 1984-03-27 Olson Alvin O Sandpaper cleaning device
US4525955A (en) * 1981-10-20 1985-07-02 Timesavers, Inc. Abrasive belt cleaning system
CH654782A5 (de) * 1982-03-19 1986-03-14 Maag Zahnraeder & Maschinen Ag Verfahren und vorrichtung zum kompensieren der abnuetzung eines zustellbaren schleifscheibenabrichtwerkzeuges.

Also Published As

Publication number Publication date
US4720939A (en) 1988-01-26
FI872266A0 (fi) 1987-05-22
FI872266A (fi) 1987-11-24
NO872169L (no) 1987-11-24
AU7318087A (en) 1987-11-26
PL265878A1 (en) 1988-05-12
EP0247017A3 (en) 1990-02-07
DK256987D0 (da) 1987-05-20
IL82495A0 (en) 1987-11-30
EP0247017A2 (en) 1987-11-25
NO872169D0 (no) 1987-05-22
DK256987A (da) 1987-11-24
PT84903B (en) 1989-07-17
HU197687B (en) 1989-05-29
HUT46578A (en) 1988-11-28
PT84903A (en) 1987-06-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS362987A2 (en) Device for grinding surfaces of grinding bands cleaning
KR101856113B1 (ko) 섬유 스트립을 도포하기 위한 도포 헤드
US5224301A (en) Dual mode floor sander
EP0956185B1 (en) Apparatus for gluing frames, mirrors, glass sheets and the like to panels, in particular furniture panels
NL8903090A (nl) Werkwijze en inrichting voor schuren.
US6086461A (en) Wood strip sanding machine
US6102781A (en) Automatically securable travel limiting stops for pressure shoes used in an abrasive finishing machine
EP0689899A1 (en) An assembly for grinding sheets of glass
US6244933B1 (en) Random orbital finishing apparatus
US20010031614A1 (en) Random orbital finishing apparatus
US3049839A (en) Air actuated platen for sanding machines
AU641879B2 (en) Woodworking machine, such as a traversing sanding machine
CA1054798A (en) Wide abrasive belt tension and oscillation assembly
US5536198A (en) Apparatus and method for on-site dressing and truing of sanding machine rubber-covered cylinders
EP0225296A1 (en) A wide belt smooth sander
CA1313761C (en) Grinding machine for grinding or rasping of rubber items
JPH0623662A (ja) ワイドベルトサンダー及びワイドベルトサンダーの研削方法
US4094344A (en) Apparatus for mending surface irregularities of wooden plates
JP2538347B2 (ja) ワイドベルトサンダ―機
EP1844899B1 (en) Actuating device
CN220260523U (zh) 砂光带自动纠偏系统
CN220805940U (zh) 一种切割装置
IT9020414A1 (it) Tampone comandabile perla levigatura di pannelli
CN219334741U (zh) 一种用于复合纸加工的上胶机
JPS6349181Y2 (cs)