CS272661B1 - Continuous automatic device for cabinet furniture's body assembly - Google Patents

Continuous automatic device for cabinet furniture's body assembly Download PDF

Info

Publication number
CS272661B1
CS272661B1 CS915487A CS915487A CS272661B1 CS 272661 B1 CS272661 B1 CS 272661B1 CS 915487 A CS915487 A CS 915487A CS 915487 A CS915487 A CS 915487A CS 272661 B1 CS272661 B1 CS 272661B1
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
movable
segment
continuous automatic
cabinet
frame
Prior art date
Application number
CS915487A
Other languages
English (en)
Other versions
CS915487A1 (en
Inventor
Alois Ing Chalupa
Jiri Vlasak
Pavel Muller
Original Assignee
Chalupa Alois
Jiri Vlasak
Pavel Muller
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Chalupa Alois, Jiri Vlasak, Pavel Muller filed Critical Chalupa Alois
Priority to CS915487A priority Critical patent/CS272661B1/cs
Priority to DE19893943006 priority patent/DE3943006A1/de
Publication of CS915487A1 publication Critical patent/CS915487A1/cs
Publication of CS272661B1 publication Critical patent/CS272661B1/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B27WORKING OR PRESERVING WOOD OR SIMILAR MATERIAL; NAILING OR STAPLING MACHINES IN GENERAL
    • B27MWORKING OF WOOD NOT PROVIDED FOR IN SUBCLASSES B27B - B27L; MANUFACTURE OF SPECIFIC WOODEN ARTICLES
    • B27M3/00Manufacture or reconditioning of specific semi-finished or finished articles
    • B27M3/18Manufacture or reconditioning of specific semi-finished or finished articles of furniture or of doors
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B23MACHINE TOOLS; METAL-WORKING NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B23PMETAL-WORKING NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; COMBINED OPERATIONS; UNIVERSAL MACHINE TOOLS
    • B23P21/00Machines for assembling a multiplicity of different parts to compose units, with or without preceding or subsequent working of such parts, e.g. with programme control
    • B23P21/004Machines for assembling a multiplicity of different parts to compose units, with or without preceding or subsequent working of such parts, e.g. with programme control the units passing two or more work-stations whilst being composed

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Manufacturing & Machinery (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Forests & Forestry (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Legs For Furniture In General (AREA)

Description

Vynález řeší průběžné automatické zařízeni na montáž korpusů skříňového nábytku, především v nábytkářském průmyslu.
V současné době se korpusy skříněk nejprve srážejí ručně, potom se vloží do montážního přípravku a zatáhnou. Vloží se záda a ručně se přisponkují sponkovací pistolí. Tyto pracovní operace jsou namáhavé a omezují výkon montážní linky. V poslední době nejmodernější zařízení má rozloženy pracovní operace do více poloh v otáčivém karuselu. Pro usnadnění fyzické námahy jsou použity roboty na sponkování zad a na odebírání smontované skříňky z montážního zařízení na odsunový dopravník. Nevýhodou této koncepce je pootáčení velkým karuselem značné hmotnosti, spojené s časovými ztrátami a obtížností přesné aretace polohy. Přemístění korpusů skříněk z karuselu na odsunový dopravník bývá zabezpečeno manipulačním robotem, což výrazně zvyšuje náklady. Vkládání předsražených korpusů skříní nebo jednotlivých dílů je fyzicky namáhavé,
Uvedené nedostatky jsou odstraněny průběžným automatickým zařízením na montáž korpusů skříňového nábytku podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že se skládá z podélného rámu s levým stahovacím zařízením a pravým stahovacím zařízením, kde levé stahovací ai řízení se skládá z levého pevného segmentu, který je upevněn na levém konci rámu, a z pravého pohyblivého segmentu, uloženého ve vedení rámu. Levý pevný segment a pravý pohyblivý segment jsou opatřeny nejméně jednou pohyblivou vidlicí Pravé stahovací zařízení se skládá z pravého pevného segmentu, upevněného na pravém konci podélného rámu, a z levého pohyblivého segmentu, uloženého ve vedení rámu, a z nejméně jedné pohybliví přítlačné botky. Pravý pevný segment je opatřen nejméně jedním pohyblivým dorazem. Levé stahovací zařízení a pravé stahovací zařízení jsou propojeny dopravníkem. K rámu je upevněný pohon, opatřený levým pohybovým šroubem procházejícím maticí levého pohyblivého segmentu a pravým pohybovým šroubem, procházejícím maticí pravého pohyblivého segmentu. Svislé částí všech segmentů jscu uloženy ve vedení. Opěrné a upínací botky jsou uloženy ve svislém vedení.
Montáž korpusů skříní podle vynálezu umožňuje dosáhnout vysokých výkonů montážní linky bez použití robotů na odebírání smontovaných skříněk. Zvyšuje se produktivita práce a snižují se náklady na zařízení, které je jednodušší, méně náročné na obsluhu a údržbu. Vzniká tim také předpoklad vyšší spolehlivosti. Seřizování montážního zařízení pomocí tlačítek a servopohonů je velmi jednoduché a rychlé. Skříně jsou posouvány z prvního stahovacího místa do druhého lehkým dopravníkem na malou vzdálenost, což zkracuje ztrátové časy a vytvářejí se předpoklady přesné aretace skříně v pracovní poloze ve vztahu k robotu na sponkování zad. Orientace skřínky zádama zhůru usnadňuje vkládání jednotlivých dílců v optimální výšce pro pracovníka. Snadno se ukládají i záda, uložená po celém obvodu v polodrážce. Nároky na plochu do půdorysu dílny jsou nižší než u karuselového uspořádání. Zařízení umožňuje mon táž dvou menších korpusů skříní současně v jednom stahovacím místě, např. skříněk o polovic ní šířce než základní rozměr.
Příklad provedení zařízení podle vynálezu je znázorněný na výkresech, kde na obr. 1 je nárys montážního zařízení, na obr. 2 je pravý bokorys, na obr. 3 půdorys.
Na výkresech je znázorněno průběžné automatické zařízení na montáž korpusů skříňového nábytku se dvěma stahovacími zařízeními A a 8 na rámu 2- Levé stahovací zařízení 4_ je opatřeno levým pevným segmentem 2, upevněným na levém konci rámu 2, a pravým pohyblivým segmentem 2 uloženým ve vedení _4, rámu 2- Levý pevný segment 2 a pravý pohyblivý segment 2 jsou opatřeny pohyblivými a pružnými vidlicemi 2- Pravé stahovací zařízení 2 se skládá z pravého pevného segmentu 2, upevněného na pravém konci podélného rámu 2 3 z levého pohyblivého
CS 272661 Bl segmentu £, uloženého ve vedení £ rámu £. Pravý pevný segment £ je opatřený pohyblivými dorazy £4. Pravé stahovací zařízení £ má dále pohyblivé přítlačné botky 13 s odpruženou horní částí. Levé stahovací zařízení £ a pravé stahovací zařízení £ jsou propojeny dopravníkem £. K rámu £ je upevněn pohon 10 opatřený levým pohybovým šroubem 11 procházejícím maticí levé ho pohyblivého segmentu _5, a pravým pohybovým šroubem 12, procházejícím maticí pravého pohyblivého segmentu £. Pohybové šrouby 11 a 12 mají opačný smysl šroubovice. Svislé části segmentů £, £, 5, jsou uloženy ve vedení £. Opěrné botky 15 a upínací botky 16 jsou uloženy ve svislém vedení £7.
Postup montáže je takový, že do levého stahovacího zařízení A se vloží jednotlivé dílce skříně s naneseným lepidlem do pružných vodicích vidlic £. Impulsem od ručního tlačítka dojde k zatažení korpusu skříně upínacími botkami ££. Následuje vložení zad skříně z horní strany a ruční sepnutí automatického cyklu linky. Tím se uvolní vodicí vidlice £, uvolní se upínací botky 16 a rozjede se dopravník £. Korpus skříně přejede odpruženou část pohyblivé přítlačné botky 13 a před pohyblivým dorazem 14 se vypne pohon dopravníku £. Korpus skříňky se zastaví v pravém stahovacím zařízení £ o pohyblivé dorazy 14 a přitlačí se k nim přítlačnými botkami 13 Zde dochází k opětnému zatažení korpusu skříně a automatickému spcn kování zad skříně pomocí robotu. V tomto zataženém stavu zůstává korpus skříně tak dlouho dokud obsluha nevloží nové dílce do levého stahovacího zařízeni £ a dokud nespustí průběh automatického cyklu. Spuštění automatického cyklu je blokováno ukončením sponkování zad.
Při opětném spuštění automatického cyklu vyjíždí smontovaný korpus na dopravník £, určený výhradně k dotvrzování lepidla, nebot pracovní cyklus trvá u menších korpusů skříní asi půl minuty. Seřizování montážního zařízení je zabezpečeno servopohony pomocí tlačítek. Jedná se o přemísťování pohyblivých segmentů £ a 6 podle výšky skříně, o svislé přemisťování opěrnýoh botek 15 a upínacích botek 16 podle hloubky skříně a vodorovné přemísťování svislých ramen segmentů £, £ ve vedení £ podle šířky skříně.
Průběžné automatické zařízení na montáž korpusů skříňového nábytku je možné využít i mimo rámec nábytkářského průmyslu, například při výrobě radioskříněk, skříněk na reproduktory, televizory a podobně.

Claims (7)

  1. PREDMET VYNÁLEZU
    1. Průběžné automatické zařízení na montáž korpusu skříňového nábytku, vyznačující se tím, že se skládá z podélného rámu (1) s levým stahovacím zařízením (A) a pravým stahovacím zařízením (B), kde stahovací zařízení (A) se skládá z levého pevného segmentu (2), který je upevněn na levém konci rámu (1) a pravého pohyblivého segmentu (5), uloženého ve vedení (4) rámu (1), kde levý pevný segment (2) a pravý pohyblivý segment (5) jsou opatřeny nejméně jednou pohyblivou pružnou vidlicí (9), přičemž pravé stahovací zařízení (B) se skládá z pravého pevného segmentu (3), upevněného na pravém konci podélného rámu (1), a z levého pohyblivého segmentu (6), uloženého ve vedení (4) rámu (1), a z nejméně jedné pohyblivé přítlačné botky (13), kde pravý pevný segment (3) je opatřen nejméně jedním pohyblivým dorazem (14), přičemž levé stahovací zařízení (A) a pravé stahovací zařízení (B) jsou propojeny alespoň jedním dopravníkem (8) přičemž k rámu (1) je upevněn pohon (10), opatřený levým pohybovým šroubem (11), procházejícím maticí levého pohyblivého segmentu (5), a pravým pohybovým šroubem (12), procházejícím maticí pravého pohyblivého segmentu (6).
    CS 272661 Bl
  2. 2. Průběžné automatické zařízení na montáž korpusů skříňového nábytku podle bodu 1, vyznačující se tím, že pohyblivá přítlačná botka (13) je upevněna na levém pohyblivém segmentu (6).
  3. 3. Průběžné automatické zařízení na montáži korpusů skříňového nábytku podle bodu 1, vyznačující se tím, že pohyblivá přítlačná botka (13) je upevněna na pravém pevném segmentu (3).
  4. 4. Průběžné automatické zařízení na montáž korpusů skříňového nábytku podle bodu 1, vyznačující se tím, že pohyblivá pružná vidlice (9), pohyblivá přítlačná botka (13) a pohyblivý doraz (14) jsou výsuvné.
  5. 5. Průběžné automatické zařízení na montáž korpusů skříňového nábytku podle bodu 1, vyznačující se tím, že pohyblivé pružné vidlice (9), pohyblivá přítlačná botka (13) a pohyblivá doraz (14) jsou výkyvné.
  6. 6. Průběžné automatické zařízení na montáž korpusů skříňového nábytku podle bodu 1, vyznačující se tím, že svislé části segmentů (2, 3, 4, 5, 6) jsou uloženy ve vedení (7).
  7. 7. Průběžné automatické zařízení na montáž, korpusů skříňového nábytku podle bodu 1, vyznačující se tím, že opěrné botky (15) a upínací botky (16) jsou uloženy ve svislém vedení (17).
CS915487A 1987-12-14 1987-12-14 Continuous automatic device for cabinet furniture's body assembly CS272661B1 (en)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS915487A CS272661B1 (en) 1987-12-14 1987-12-14 Continuous automatic device for cabinet furniture's body assembly
DE19893943006 DE3943006A1 (de) 1987-12-14 1989-12-27 Durchlaufend arbeitende anordnung zur montage von kastenartigen moebelgebilden

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS915487A CS272661B1 (en) 1987-12-14 1987-12-14 Continuous automatic device for cabinet furniture's body assembly

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS915487A1 CS915487A1 (en) 1990-06-13
CS272661B1 true CS272661B1 (en) 1991-02-12

Family

ID=5442808

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS915487A CS272661B1 (en) 1987-12-14 1987-12-14 Continuous automatic device for cabinet furniture's body assembly

Country Status (2)

Country Link
CS (1) CS272661B1 (cs)
DE (1) DE3943006A1 (cs)

Also Published As

Publication number Publication date
CS915487A1 (en) 1990-06-13
DE3943006A1 (de) 1991-07-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR100197334B1 (ko) 부착물 분배장치
US11064807B2 (en) Slide rail assembly
US5105987A (en) Hot melt applicator having flexible retention element for storage receptacle
CS272661B1 (en) Continuous automatic device for cabinet furniture's body assembly
US4548115A (en) Positioning apparatus
US4512174A (en) Combined sheet bending brake and platform
US4355938A (en) Automatic work piece changer for a milling machine and the like
IE40358L (en) Mounting a plinth under furniture
CN212883274U (zh) 一种灌胶装置用注胶架
CN215847154U (zh) 一种上料装置及切管机
WO2008127088A2 (en) Device for height adjustment of a table top such as a working or writing desk
US5735200A (en) Stamping press loader
EP0338502A2 (de) Gerät zum Bestücken und/oder Verlöten bzw. Verkleben von elektronischen Bauelementen, insbesondere SMD-Bauelementen, auf Leiterplatten
CN115445017B (zh) 一种内分泌患者皮肤护理用穴位注射装置
CN216463140U (zh) 一种加工断路器基座偏心孔的车床夹具
CN222573484U (zh) 一种微动开关全自动组装设备用送料设备
US3866991A (en) Cantilever sewing machine table
US4422197A (en) Workpiece transporting mechanism
CN220093455U (zh) 一种用于防爆板加工的激光切割定位装置
EP0797938B1 (en) Machine for producing footwear
CN219426587U (zh) 一种f型夹具
CN222004167U (zh) 一种自动滴注装置
CN220076015U (zh) 一种竹木餐具烙印装置
DE1087431B (de) Selbsttaetige Ausschiebeeinrichtung fuer eine Rohrbiegemaschine
JPH0678807A (ja) 製靴工程における糊線引き装置