CS259934B1 - ZaHzenf na přiváděni útkových niti z nehybné uspořádaných předlohových návinů k navíjeni na pohybující se útková cívky u tkacího stroje a vlnitým proálupem - Google Patents

ZaHzenf na přiváděni útkových niti z nehybné uspořádaných předlohových návinů k navíjeni na pohybující se útková cívky u tkacího stroje a vlnitým proálupem Download PDF

Info

Publication number
CS259934B1
CS259934B1 CS87695A CS69587A CS259934B1 CS 259934 B1 CS259934 B1 CS 259934B1 CS 87695 A CS87695 A CS 87695A CS 69587 A CS69587 A CS 69587A CS 259934 B1 CS259934 B1 CS 259934B1
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
weft
nozzle
threads
spools
winding
Prior art date
Application number
CS87695A
Other languages
English (en)
Other versions
CS69587A1 (en
Inventor
Antonin Lindenthal
Karel Mikulecky
Zdenek Zabrodsky
Frantisek Augusta
Original Assignee
Antonin Lindenthal
Karel Mikulecky
Zdenek Zabrodsky
Frantisek Augusta
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Antonin Lindenthal, Karel Mikulecky, Zdenek Zabrodsky, Frantisek Augusta filed Critical Antonin Lindenthal
Priority to CS87695A priority Critical patent/CS259934B1/cs
Publication of CS69587A1 publication Critical patent/CS69587A1/cs
Publication of CS259934B1 publication Critical patent/CS259934B1/cs

Links

Landscapes

  • Looms (AREA)

Abstract

Jedná se o zařízení na přivádění útkových nití '.· nehybně uspořádaných předlohových návinů k navíjení na pohybující se útkové cívky. Obsahuje určitý počet postupně za sebou aktivovatelných trysek pro pneumatickou dopravu konců příslušných útkových nití k prázdným útkovým cívkám, přicházejícím do navíjecího pásma, a stříhací ústrojí pro ustřihávání útkových nití od plných útkových cívek. Ke každé trysce, příslušející nejméně dvěma útkovým nitím, je pak přiřazen stejný počet ovladatelných svěracích jednotek pro uvolnitelné zadržování_ konců ustřižených útkových nití a alespoň jedna sada odpovídajícího počtu nitových vodičů, která je volitelně přestavitelné od různých poloh, při kterých se vždy pouze jedna z dotyčných útkových niti prostírá napříč v aktivní zóně trysky.

Description

Vynález se týká zařízení na přiváděni útkových nití z nehybně uspořádaných předlohových návinů k navíjení na pohybující se útkové cívky u tkacího stroje s vlnitým prošlupem.
Zařízení obsahuje určitý počet postupně za sebou aktivovatelných trysek pro pneumatické dopravování konců příslušných útkových nití k prázdným útkovým cívkám, přicházejícím do navíjecího pásma, a střihači ústrojí pro ustřihávání útkových nití od plných cívek.
U tkacího stroje uvedeného druhu je, jak známo, před zahájením provozu vždy jedna útková nit, vedoucí od příslušného předlohového návinu, předložena jedné trysce. Při spuštění stroje synchronně s pohybem útkových cívek krátkodobě aktivována v pořadí první tryska a proud vzduchu z ní vystupující zanese předloženou útkovou nit do místa na začátku navíjecího pásma útkových cívek, ve kterém může být konec útkové niti spojen s právě sem přicházející prázdnou útkovou cívkou. Během pokračujícího pohybu navíjecím pásmem pak útková cívka dostává rotační pohyb a pobírá přitom určitou délku útkové niti k vytvoření zásoby, postačující pro jeden prohoz.
Jakmile je útková cívka plná, útková nit, vedoucí k ní od předlohového návinu, se ustřihne. Průběh navíjecího pásma je přitom tak přizpůsoben, že dotyčná útková nit je po celou dobu navíjení na útkovou cívku umístěna v aktivní zóně trysky. Po ustřižení útkové niti od plné cívky je tedy první tryska znovu krátkodobě aktivována a ustřižená útková nit zanesena ke spojení s další prázdnou útkovou cívkou přicházející do navíjecího pásma. V pořadí druhá a další trysky jsou aktivovány a navíjení příslušných útkových nití na příslušné útkové cívky probíhá stejným způsobem, avšak vždy ve fázovém posunutí, odpovídajícím intervalu příchodu prázdných útkových cívek do navíjecího pásma.
Při takovémto uspořádáni a funkci zařízení u tkacího stroje s vlnitým prošlupem lze však sotva vyrábět tkaninu s použitím většího počtu útkových nití různé povahy, obvykle barvy.
Nejvýš lze zvolit útkové niti různé povahy na začátku tkaní, a to jen v počtu odpovídajícím počtu trysek, resp. počtu útkových cívek, nacházejících se v současném okamžiku v navíjecím pásmu, přičemž se navíc pořadí, ve kterém jsou pak útkové niti na útkových cívkách navinuté zanášeny do prošlupu, nemění.
Proto je cílem vynálezu vytvoření takového opatření u úvodem zmíněného zařízení, které umožňuje přivádět útkové niti k navíjeni na útkové cívky tkacího stroje s vlnitým prošlupem z většího počtu nití různé povahy.
Tato úloha je podle vynálezu splněna tím, že ke každé trysce, příslušející nejméně dvěma útkovým nitím, je přiřazen stejný počet ovladatelných svěracích jednotek pro uvolnitelné zadrženi konců ustřižených útkových nití od plných útkových cívek a alespoň jedna sada odpovídajícího počtu nitových vodičů, která je volitelně přestavitelná do různých poloh, při kterých se vždy pouze jedna z dotyčných útkových nití prostírá napříč v aktivní zóně trysky.
V důsledku těchto opatření lze nyní navinout na útkové cívky ve volitelném pořadí útkové niti různé povahy a vzhledem k principu zanášení těchto útkových nití do prošlupu tkát na tkacím stroji s vlnitým prošlupem širší sortiment zboží.
Podle vynálezu je možno zařízení dále uspořádat tak, že každé svěrací jednotce je přiřazen jeden ovladatelný chapač, který je upraven pohyblivě mezi polohou pro převzetí konce ustřižené útkové niti a polohou pro předáni tohoto konce útkové niti svěrací jednotce.
Toto opatření umožňuje zvýšit počet svěracích jednotek v souladu s odpovídajícím zvýšením počtu útkových nití bez ohledu na velikost prostoru, který je k jejich instalaci v oblasti stříhání útkových nití od plných cívek zapotřebí.
Příklad zařízení podle vynálezu je znázorněn na přiložených výkresech, kde představuje obr. 1 půdorysný pohled na schéma zařízení podle vynálezu, obr. 2 perspektivní pohled na uspoJ řádání trysek a k ním přiřazené sady nitových vodičů, obr. 3 detail uspořádání označený na obr. 1 písmenem A - řez, obr. 4 řez podle čáry IV - IV na obr. 3, obr. 5 řez podle čáry. V - V na obr. 4, obr. 6 schéma uspořádání chápačů a obr. 7 schéma řezu podle čáry VII - VII na obr. 6. V zájmu přehlednosti není přitom u žádného z výkresů brán zřetel na měřítko.
U zařízení podle obr. 1 je naznačen odpovídající známý tkací stroj s vlnitým prošlupem prakticky jen dílčím výřezem tkaniny 2 na něm vyráběné. Prázdné útkové cívky 2_, dopravované ve stejnoměrných odstupech za sebou pomocí neznázorněných dopravních prostředků, jsou pohyblivé ve směru označeném šipkou S od výstupního okraje k vstupnímu okraji la tkaniny 2 po nekonečné dráze 2, která má v prostoru před vstupním okrajem la tkaniny 2 vratný úsek v podstatě kruhového průběhu. Na tomto vratném úseku se nekonečná dráha 2 útkových cívek 2 spojuje s částí kruhové dráhy 2 šesti, synchronně s útkovými cívkami 2 obíhajících poháněčích jednotek 2 u tzv. navíjecí pásmo 3a. V navíjecím pásmu 3á je každá sem přicházející prázdná útková cívka 2 nejdříve spojena pomoci neznázorněných prostředků s přivedenou útkovou niti 2 a ihned poté dostává rotační pohyb od své poháněči jednotky 2 za účelem navinutí potřebné zásoby útkové niti 2·
Otkové niti 6 jsou přiváděny k útkovým cívkám 2 z nehybně uspořádaných předlohových návinů 2, z nichž jsou pro zjednodušení zakresleny pouze dva, i když je samozřejmé, že v praxi přichází v úvahu použití předlohových návinů v počtu odpovídajícím nejméně dvojnásobku počtu útkových cívek 2, nacházejících se v současném okamžiku v navíjecím pásmu 2*· ;
K přivádění útkových nití 2 z předlohových návinů 7 je použito následujících prostředků, jejichž provedení a vzájemné spolupůsobení bude podrobně rozvedeno později se zřetelem k obr.
až 7. Při setrvání u obr. 1 budiž prozatím uvedeno, že je zde hlavně tryskové ústrojí 2 pro dopravování konců jednotlivých útkových nití 2 K prázdným útkovým cívkám 2, přicházejícím do navíjecího pásma 3a, a volicí ústrojí 2 nití, přiřazené tryskovému ústrojí 2· Tato ústrojí 8, 2 jsou umístěna jako obvyklé tryskové ústrojí, v podstatě v geometrickém centru kruhové dráhy 2 poháněčích jednotek 2, přičemž jsou před nimi svým vstupním koncem přisazeny obvyklé zakřivené vodicí kanály 10 s podélnou štěrbinou pro výstup niti v radiálním směru, sloužící k navedení konců útkových nití 2 úo místa M za začátkem Z navíjecího pásma 3a útkových cívek 2, ve kterém mohou být útkové niti 2 jednotlivě spojovány s prázdnými útkovými cívkami 2.
Na myšlené spojovací čáře mezi předlohovými náviny 2 a uvedenými ústrojími 2» 2 jsou umístěny nitové vodiče 21· V oblasti obvyklého stříhacího ústrojí 12 pro ustřihávání útkových nití 2 od plných útkových cívek 2a před vstupním okrajem la tkaniny 2 jsou umístěny svěrací jednotky 13 pro uvolnitelné zadržování konců jednotlivých ustřižených útkových nití 2·
Poněvadž svěrací jednotky 13 jsou uspořádány v souladu s obdobným uspořádáním trysek tryskového ústrojí 2, 3ak dále uvedeno, v různých rovinách nad sebou, přičemž pohybová dráha útkových nití 2, vedených v příčném směru plnými cívkami 2a k stříhacímu ústrojí 22, probíhá v podstatě v jedné horizontální rovině, je ke každé ze svěracích jednotek 13 přiřazen jeden okolo osy 14 výkyvný chapač 15 pro zachycení konce ustřižené útkové niti 6a a pro předání tohoto konce příslušné svěrací jednotce 13. Konečně jsou zde oddělovací lišty 16 pro vzájemné oddělení útkových nití 2, vedoucích od svěracích jednotek 13 k volicímu ústrojí 9_.
Jak blíže ukazují obr. 2, 3 a 4, sestává tryskové ústrojí 2 z několika v různých rovinách R (obr. 4) nad sebou uspořádaných trysek 22, Které jsou neznázorněným způsobem ve spojení se zdrojem tlakového vzduchu, a to např. přes řiditelné rozdělovači ústrojí, které dodává krátkodobě tlakový vzduch jednotlivým tryskám 17 a tyto trysky 17 takto aktivizuje, podle předem stanoveného programu, synchronně s příchodem prázdných útkových cívek 2 do navíjecího pásma 3a. V konečném počtu budou zde v souladu s počtem útkových cívek 2» nacházejících se v současném okamžiku v navíjecím pásmu 3a (obr. 1) , instalovány čtyři trysky 17. Trysky 22. mají zploštělé výstupní ústí 22' abY proud vzduchu z nich vystupující zachytil co největěl plochu napříč předložené útkové niti 2·
Ke každému takovému výstupnímu ústí 18 trysky 17 je v nepříliš velkém odstupu přisazen jeden vodicí kanál 10 svým vstupním koncem tak, že proud vzduchu vystupující z trysky 17 smě259934 řuje dovnitř vodícího kanálu 10. Prostor mezi výstupním ústím 18 trysky 17 a vstupním koncem vodícího kanálu 22» kde účinně působí proud vzduchu na předloženou útkovou nit 6, tvoří přitom aktivní zónu trysky 17.
I když to není pro popisování daného příkladu provedení vynálezu důležité, takže příslušné vyobrazení je vynecháno, budiž pro úplnost poznamenáno, že tyto známé vodicí kanály 10, tvořené vnitřními stěnami trubkovitého dílu 19 s podélnou štěrbinou 19a pro výstup niti v v radiálním směru (obr, 3), se sbíhají ve směru k místu M (obr. 1) navíjecího pásma 3a, útkových . cívek 2, ve kterém dochází ke spojování dopravených sem konců útkových nití 2 5 přicházejícími prázdnými útkovými cívkami 2. Ke spojováni konců útkových nití 2 s prázdnými útkovými cívkami 2 - příslušné prostředky rovněž nejsou zakresleny - je známá varianta, podle níž konec útkové niti 2, s přicházejícími prázdnými útkovými cívkami 2. Ke spojování konců útkových nití 2 s prázdnými útkovými cívkami 2 - příslušné prostředky rovněž nejsou zakresleny - je známá varianta, podle níž konec útkové niti 2» který se dostal do místa M a prakticky leží napříč nad pohybovou dráhou přicházející útkové cívky 2, je v okamžiku setkání s touto útkovou cívkou 2 zachycen vysouvající se hnací přírubou příslušné poháněči jednotky 2 a přitisknut k zdrsněné čelní ploše cívky 2·
Na obr. 2 je také zřetelně vidět několik sad 20 nitových vodičů, které slouží k vymezení polohy útkových niti 2» vedoucích od předlohových návinů k svěracím jednotkám 12» před tryskami 17 a které náleží k výše zmíněnému volícímu ústrojí 2· Jednotlivé sady 20 nitových vodičů jsou zde vytvořeny jako zářezy na volných koncích destiček 21a, 21b, 22a, 22b, z nichž vždy dvě, viz např. 21a a 21b, jsou připevněny, po jedné z každé strany příslušné trysky 17, na jednom svislém rámečku 23; tyto rámečky 23, 24 jsou naskládány jeden na druhém, posuvně na sobě nezávisle, a každý z nich je spojen se známým přestavovacím ústrojím - není zakresleno, které mu uděluje přestavovací pohyb za účelem umístění zvolené útkové niti 2 do aktivní zóny příslušné trysky 17, jak bude ještě v následujícím objasněno. Rámečky 27» 71» jejich počet je, stejně jako dvojic destiček 2la a 21b, resp. 22a a 22b a trysek 17 zakreslen menší, než ve skutečnosti bude instalováno, jsou uloženy posuvně ve vedení 25.
Každá oddělovací lišta 16 útkových nití 6, příslušející k jedné trysce 27» sestává z profilu opatřeného podélnými žebry 26, 27» 77» které tvoří mezilehlé kanály 29 a 27· Tyto kanály 29 a 30 vyústují na jednom konci profilu v prostoru příslušných svěracích jednotek 13 (obr. 1 a 4) a na opačném konci v určité konstrukční vzdálenosti od příslušné destičky 21a volícího ústrojí 9, přičemž krajní žebra 27, 28 jsou prodloužena k vodícímu kanálu 10 (obr. 3), aby se usnadnilo navedení útkových nití 2» radiálně vystupujících z podélné štěrbiny 19a vodícího kanálu 10, do příslušných kanálů 29 resp. 30 oddělovací lišty 16.
Na obr. 3 je vidět konkrétní provedení nitových vodičů 11 pro vedeni útkových nití 2 od předlohových návinů 2 k sadám 20 nitových vodičů volícího ústrojí 9_. Prakticky jsou tyto nitové vodiče 11 vytvořeny obdobně jako oddělovací lišty 27» c°ř usnadňuje navádění útkových nití 6 na začátku provozu. Na tomto obrázku, stejně jako na obr. 1, je též zřetelně vidět úhlové . postavení oddělovacích lišt 16 a nitových vodičů 11 vůči podélné svislé rovině Rl trysek 17.
Toto úhlové postavení vychází ze známého umístění a nasměrování trysek 17 a vodících kanálů 10.á umístění stříhacího ústrojí 27 a má v případě nitových vodičů 11 za účel zajistit, aby každá útková nit 6a, vedoucí od předlohového návinu 7, byla v každé fázi od dopravení do vodícího kanálu 10 po zadržení jejího konce v příslušné svěrací jednotce 13 ve vedení příslušného vodiče z přilehlé sady 20 nitových vodičů.
Konkrétní provedení svěracích jednotek 13 je zřejmé z obr. 5. Tyto svěrací jednotky 13, jichž je ve skutečnosti stejný počet jako je počet použitých útkových nití 2» jsou uspořádány v různých rovinách nad sebou. Jednotlivě pozůstávají z výkyvné na ose 31 uložené dvouramenné svěrací páky 32» ovládané elektromagnetickou cívkou 27.· Svěrací čelist 34 zasahuje výřezem 27 do vnitřního prostoru 36 profilu 37 a spolupůsobí k sevření útkové niti 2 s horní plochou 38 žebra 27? tato plocha 39 je přitom vždy umístěna ve stejné nebo v podstatě stejné rovině, v jaké se nachází horní plocha přilehlého žebra 27 oddělovací lišty 16 (obr. 4).
' 5 259934 '
Ke každé takové svěrací jednotce 13 podle obr. 1, 4 a 5 je přiřazen, jak výše uvedeno jeden chapač 15 pro předáni ustřiženého konce útkové niti 6a příslušné svěrací jednotce 13. Chapač 15 a jeho uspořádání v menším počtu, než činí počet skutečný odpovídající počtu·, svěracích jednotek 13, je znázorněno na obr. 6 a 7. S poukazem na tyto obrázky pozůstává chapač 15 z ovladatelné svěrky 40, která je umístěna na volný konec delšího ramene 41 otáčivé dvouramenné páky, která je prostřednictvím kratšího ramene 42 ve spojení se známým nezakresleným řiditelným zdvihovým zařízením. Osa 14, kolem níž se ramena 41 a 42 otáčí, je přitom obloukovitě zakřivena (obr.7) tak, že každá svěrka 40 se může pohybovat ze své první krajní polohy 2 před prostorem 36 příslušné svěrací jednotky 13 (obr. 6) do druhé krajní polohy II (obr.7), která je společná všem svěrkám 40 a která se nachází na pohybové dráze 43 útkové niti 6, vedené plnou útkovou cívkou 2a k stříhacímu ústrojí 12.
Činnost výše popsaného zařízení může řídit běžné - nezakreslené - elektrické ovládací ústrojí, a to v závislosti na intervalu příchodu prázdných útkových cívek 2 do navíjecího pásma 3a jejich pohybové dráhy 2·
Před začátkem činnosti zařízení je vždy určitý počet útkových nití 6 různé povahy, příslušejících jedné trysce 17, odvinut z příslušných předlohových návinů 7_, vložen do příslušných drážek nitových vodičů EL· napnut přes příslušné sady 20 niťových vodičů a potom jsou volné konce těchto útkových nití 6 podvléknuty pod zapojené svěrací čelisti 34 příslušných svěracích jednotek 23.· Příprava útkových nití 6 k přivádění k prázdným útkovým cívkám 2 zahrnuje také nastavení přestavovacího ústrojí rámečků 23, 24 volícího ústrojí £ tak, .aby se vždy zvolená útková nit 6a z použitého počtu útkových nití 6. vedených sadami 20 nitových vodičů destiček 21a, 21b, prostírala napříč v aktivní zóně příslušné trysky 17.
Nyní může být tkací stroj spuštěn. Prázdné útkové cívky 2 spolu se synchronně s nimi 1 obíhajícími poháněcími jednotkami 5 se začnou pohybovat ve svém směru. V okamžiku příchodu první prázdné útkové cívky 2_ na začátek Z navíjecího pásma 3a (obr.1) je uvolněn konec první útkové niti 6a.' prostírající se v aktivní zóně první trysky 17 shora, zdržení v příslušné svěrací jednotce 13 a tryska 17 je aktivována. Proud vzduchu vycházející z této trysky 17 zachytí první útkovou nit 6a (viz obr. 3) a zanese její volný konec skrze příslušný vodicí kanál 10 do místa M navíjecího pásma 3a. Přicházející sem prázdná útková cívka 2 je v okamžiku setkání s daným koncem první útkové niti 6a s tímto spojena, jak výše uvedeno, a za pokračujícího pohybu navíjecím pásmem 3a roztočena, přičemž pobírá útkovou nit z příslušného předlohového návinu 7. Podélná štěrbina 19a vodícího kanálu 10 přitom umožňuje pohyb první útkové niti 6a, vedené útkovou cívkou 2 v radiálním směru, takže první útková nit 6a zůstává napnuta mezi útkovou cívkou 2 a příslušným vodičem ze sady 20 nitových vodičů na destičce 21b.
První útková nit 6a vystoupí z vodícího kanálu 10, je zachycena protilehlým vodičem ze sady nitových vodičů na destičce 21a a dále nabíhá do kanálu 29 oddělovací lišty 16 {obr.2,
3, 4). Předtím než plná útková cívka 2a dosáhne oblasti stříhacího ústrojí 12 (obr.1), je do pohybové dráhy 43 první útkové niti 6a uvedena ze své první polohy 2 příslušná svěrka 40 chapače 15. V táto fázi první útková nit 6a v důsledku uspořádání příslušné svěrací jednotky 13 je umístěna v kanále 29 pouze přilehlou částí. Zbytek až k plné útkové cívce 2a probíhá napříč.
Jakmile se první útková nit 6a dostane mezi ostří stříhacího ústrojí 12, je uchopena svěrkou 40 chapače 15 a po ustřižení vzniklý konec je chapačem 15 přenesen do prostoru příslušné svěrací jednotky 13. T^m se umístí do kanálu 29 i zbývající část první útkové niti 6a. Svěrací jednotka 22' předtím vypnutá, je zapojena a konec první útkové niti 6a zadržen do zvoleného okamžiku následujícího použití.
Synchronně s příchodem druhé a další prázdné útkové cívky 2 do navíjecího pásma 3a, čili na jeho začátek Z, je aktivována v pořadí druhá a další trysky 17 a postup přivádění útkových nití 2 k těmto prázdným útkovým cívkám 2 a jejich ustřihávání od plných cívek, jakož i předávání vzniklých konců útkových nití 6 příslušným svěracím jednotkám 13 probíhá v odpovídajícím fázovém posunutí stejným způsobem. Během této činnosti neznázorněné zdvihové zařízení podle předem stanoveného programu zajištuje předkládání zvolených útkových nití 6^ tryskám 17 tím způsobem, že uvádí prostřednictvím rámečků 2,3, 24 jednotlivé sady nitových vodičů 20 v pravý čas před aktivaci trysek 17 do příslušných poloh.

Claims (2)

1. Zařízení na přivádění útkových nití z nehybně uspořádaných předlohových návinů k navíjení na pohybující se útkové cívky u tkacího stroje s vlnitým prošlupem, obsahující určitý počet postupně za sebou aktivovatelných trysek pro pneumatickou dopravu konců příslušných útkových nití k prázdným útkovým cívkám, přicházejícím do navíjecího pásma, a střihači ústrojí pro ustřihávání útkových nití od plných útkových cívek, vyznačené tím, že ke každé trysce (17), příslušející nejméně dvěma útkovým nitím (6), je přiřazen stejný počet ovladatelných svěracích jednotek (13) pro uvolnitelné zadržování konců ustřižených útkových nití (6, 6a) a alespoň jedna sada (20) odpovídajícího počtu nitových vodičů, která je volitelně přestavitelná do různých poloh, při kterých se vždy pouze jedna z dotyčných útkových nití (6, 6a) prostírá napříč v aktivní zóně trysky (17).
2. Zařízení podle bodu 1, vyznačené tím, že ke každé svěrací jednotce (13) je přiřazen jeden ovladatelný chapač (15), který je upraven pohyblivě mezi polohou (II) pro převzetí konce ustřižené útkové niti (6, 6a) a polohou (I) pro předání tohoto konce svěrré jednotce (13)
CS87695A 1987-02-04 1987-02-04 ZaHzenf na přiváděni útkových niti z nehybné uspořádaných předlohových návinů k navíjeni na pohybující se útková cívky u tkacího stroje a vlnitým proálupem CS259934B1 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS87695A CS259934B1 (cs) 1987-02-04 1987-02-04 ZaHzenf na přiváděni útkových niti z nehybné uspořádaných předlohových návinů k navíjeni na pohybující se útková cívky u tkacího stroje a vlnitým proálupem

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS87695A CS259934B1 (cs) 1987-02-04 1987-02-04 ZaHzenf na přiváděni útkových niti z nehybné uspořádaných předlohových návinů k navíjeni na pohybující se útková cívky u tkacího stroje a vlnitým proálupem

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS69587A1 CS69587A1 (en) 1988-03-15
CS259934B1 true CS259934B1 (cs) 1988-11-15

Family

ID=5339538

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS87695A CS259934B1 (cs) 1987-02-04 1987-02-04 ZaHzenf na přiváděni útkových niti z nehybné uspořádaných předlohových návinů k navíjeni na pohybující se útková cívky u tkacího stroje a vlnitým proálupem

Country Status (1)

Country Link
CS (1) CS259934B1 (cs)

Also Published As

Publication number Publication date
CS69587A1 (en) 1988-03-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
ITMI950463A1 (it) Dispositivo di preparazione delle estremita' dei fili per macchine tessili producenti bobine incrociate
CS219346B2 (en) Method of connecting the upper threads with bottom thread and device for performing the same
JPH0726265B2 (ja) 紡績機と巻取機とを備えた装置
US4761864A (en) Parallel thread supply system
ITMI951657A1 (it) Dispositivo di servizio per una macchina tessile producente bobine incrociate
US5022128A (en) Method and device for yarn division on a warping machine
DE2215003A1 (de) Vorrichtung zur garnvorbereitung und -behandlung sowie deren anwendungen
EP1422179B1 (en) Method and device to prepare wound supports of a succession of different yarns and support obtained with said method and device
CN116056994A (zh) 用于抽出并卷绕丝线的设备
JPS6025533B2 (ja) ヘルドおよび薄片に経糸を通すために経糸を分離して準備する装置
CN109208158A (zh) 在片梭织机中不使用假边的纬纱操作装置
US4410017A (en) Method and apparatus for pneumatic insertion of a weft thread in the shuttle of a multi-feed weaving loom
CS259934B1 (cs) ZaHzenf na přiváděni útkových niti z nehybné uspořádaných předlohových návinů k navíjeni na pohybující se útková cívky u tkacího stroje a vlnitým proálupem
JPS59100745A (ja) シヤツトルなし織機
US6385826B1 (en) Sample warper with detector for yarn on yarn guide
US20020042975A1 (en) Method and a device for thread division on a sectional warping machine
CZ58394A3 (en) Weft feeder for gripper shuttle and needle looms
CZ20023616A3 (cs) Tkaní koberců
US4756343A (en) Method and device for the insertion of weft yarns into the shed of a weaving machine
US4544001A (en) Weft yarn into the shed of a weaving machine
CN106367861B (zh) 纱线整理机
US5421372A (en) Method and apparatus for weaving articles on a loom in a plurality of widths
JPH09209245A (ja) 経糸引通し方法及び装置
EP4074871B1 (en) Method and station for forming a yarn rope and yarn rope
JPH0156172B2 (cs)