Patents

Search tools Text Classification Chemistry Measure Numbers Full documents Title Abstract Claims All Any Exact Not Add AND condition These CPCs and their children These exact CPCs Add AND condition
Exact Exact Batch Similar Substructure Substructure (SMARTS) Full documents Claims only Add AND condition
Add AND condition
Application Numbers Publication Numbers Either Add AND condition

Apparatus for charging of the loose material with sintering tendency

Classifications

B65G53/521 Adaptations of pipes or tubes means for preventing the accumulation or for removal of deposits

Landscapes

Show more

CS248703B2

Czechoslovakia

Other languages
English
Inventor
Horst Buchmueller
Helmut Bonninghoff

Worldwide applications
1982 DE 1983 ZA SE CS JP CA ES DK 1985 US

Application CS832998A events

Description

Vynález se .týká zařízení pro zavážení sypkého materiálu se sklonem k napékání z podavače svislou spádovou troubou do vstupního otvoru, jehož průřez je menší než průřez shazovací části podavače.
U takovýchto. zařízení zmenšuje žlab průřez proudu sypkého materiálu z širšího shazovacího konce podavače na menší vstupní otvor zařízení, do . něhož se sypký materiál přivádí. Podavač je zpravidla vytvořen jako dopravní pás, takže je nutno, zvláště při velkém průtočném množství, velký pravoúhlý průřez zmenšit na malý čtvercový .nebo okrouhlý průřez. Při podávání sypkého materiálu se sklonem k napékání je nebezpečí, že se materiál padající v blízkosti stěny žlabu bude usazovat na této stěně a značně zúží yolný ' průřez žlabu. Toto nebezpečí ,je tím větší, čím větší jsou průtoč-1 ná množství materiálu. Je sice možno· zabránit napékání vibrátory (působícími na stěnu žlabu, .takovéto vibrátory však vedou, zvláště u materiálu se silným sklonem k napékání, v mnoha případech k silnémú vibračnímu namáhání stěn žlabu.
Úkolem vynálezu je zkonstruovat v úvodě zmíněné zařízení tak, aby se zabránilo ucpání žlabu napékáním sypkého materiálu.
Tento úkol řeší vynález, jehož podstata spočívá v tom, že mezi shazovací částí a svislou spádovou troubou je uspořádán žlab opatřený středovým vyhazovacím otvorem, ve žlabu je uspořádán nejméně jeden příčný dopravník pro· dopravu sypkého materiálu do středového vyhazovacího otvoru, na. který je napojena svislá spádová trouba v podstatě se stejným průřezem a obklopená nejméně jedním prstencovým kanálem pro vedení plynového. média, ,přičemž na vnitřní stěně svislé spádové trouby je vytvořen plynový závoj. S podstatou vynálezu souvisejí další význaky. Prstencový kanál . je ve směru dovnitř svislé spádové trouby omezen vložkou opatřenou otvory pro plynné médium rozdělenými po výšce a obvodu vložky. Vložka je uložena šikmo směrem ven, přičemž její . dolní -hrana tvoří s vnitřní stěnou spádové trouby prstencový výstupní průřez. V jiném provedení je spádová trouba obklopena několika prstencovými kanály, z .nichž každý je opatřen zvláštním hrdlem se samostatnou regulací. Příčný dopravník je vytvořen z průchozího šnekového hřídele, k němuž jsou připevněj ny špekové lopatky, uspořádané .po .obou stranách vyhazovacího otvoru s odlišným směrem dopravy. V jiném provedení je příčný dopravník tvořen dvojitými lopatkovými šneky.
Výhoda, vynálezu spočívá v tom, že proud sypkého. materiálu procházející příčným dopravníkem, popřípadě příčnými dopravníky uspořádanými .ve žlabu je soustředěn tak, že přichází co nejméně do styiku se stěnou.
Plynový závoj vytváří oddělovací vrstvu mezi .proudem sypkého materiálu a stěnou, jimiž se podpůrně působí .proti vytváření nasazeniny.
Na přiložených výkresech jsou znázorněny a v následujícím popisu jsou blíže vysvětleny dva příklady provedení. Na výkresech zařízení podle vynálezu značí obr. 1 pohled zepředu na zařízení podle vynálezu, obr. 2 pohled ze strany na zařízení podle obr. 1, obr. 3 pohled zepředu na jiné provedení.
Z podavače, který je vytvořen například jako žlabový řetězový dopravník, je znázorněna pouze shazovací část 1. Pod shazovací částí 1 .podavače je umístěn žlab 2 se středovým vyhazovacím otvorem .3. Šířka žlabu 2 je větší než shazovací části 1. Na vnějších koncích žlabu 2 je uspořádán nejméně jeden příčný dopravník, jehož doprava směřuje k středovému vyhazovacímu otvoru 3. I když je možno. použít každého příčného dopravníku, osvědčil se jako výhodný lopatkový šnek 4.
Lopatkový šnek 4 obsahuje průchozí šnekový hřídel 5, k němuž jsou připevněny jako dopravní prvky jednotlivé lopatky 6.
Lopatky 6 jsou na hřídeli 5 uspořádány po obou stranách středového vyhazovacího otvoru 3 tak, že směry jejich dopravy jsou vzájemně opačné a směřují k . středovému vyhazovacímu otvoru 3. Lopatkové šneky 4 dopravují materiál, který k nim byl dopraven, dále bez utěsnění.
U provedení podle obr. .1 jsou dva lopatkové šneky 4 spojené .do jednoho dvojitého lopatkového dopravníku. Přitom zasahují lopatky 6 jednoho šneku dvojitého, šneikového dopravníku do mezer mezi lopatkami 6 druhého šneku.
Pod středovým vyhazovacím otvorem 3 žlabu . 2 je uspořádána svislá spádová trouba 7, jejíž kruhový průřez je po celé její výšce v podstatě stejný. Průřez se může též od svého. horního konce směrem dolů nepatrně stupňovitě rozšiřovat. Dolní konec svislé spádové trouby 7 je spojen se vstupním otvorem zaváženého zařízení, které není znázorněno, a do něhož se přivádí sypfký materiál shozený podavačem. Spádová trouba . . 7 se skříní žlabu 2 je spojena přes kompenzátor 8.
Spádová trouba 7 je podle obr. 2 obklopena .. dvěma prstencovými kanály 9. Tyto kanály 9 jsou opatřeny hrdlem 10 (obr. 3) pro přívod plynného média. Jako plynného média se používá obvykle vzduchu. Prstencové kanály 9 jsou ve směru dovnitř svislé spádové trouby 7 omezeny vložkou 11. Namísto. dvou kanálů znázorněných na obr. 1, omezených vždy vložkou 11, je možno. uspořádat buď jeden prstencový kanál 9, nebo naopak více než dva prstencové kanály 9. Prstencový kanál nebo prstencové kanály 9 mohou zaujímat celou výšku svislé spádové. trouby 7 nebo mohou být omezeny na její část. Je-li uspořádáno více prstencových kanálů 9, je každý prstencový kanál 9 opa2487C3 třen zvláštním hrdlem 10, přičemž množství plynu přiváděné do prstencových kanálů 9 je možno vzájemně odděleně regulovat.
Podle obr. 1, 2 jsou vložky 11 opatřeny otvory 12 rozdělenými po celé výšce a ob-, vodu vložky 11. Těmito otvory 12 vstupuje plynné médium dovnitř svislé spádové trouby 7 a tvoří mezi vnitřní stěnou svislé spádové trouby 7 a proudem sypkého materiálu padajícím v svislé spádové troubě 7 plynový závoj. Tento plynový závoj zabraňuje styku proudu sypkého materiálu a spádovou troubou 7.
U provedení podle obr. 3 je · vložka 11 šikmá, je vychýlená ve vnějším směru a · je bez výstupních otvorů. Mezi dolní hranou vložky 11 a svislou spádovou troubou 7 je vytvořen prstencový výstupní průřez 13. Tímto výstupním průřezem 13 vstupuje plynné médium, přiváděné do prstencového kanálu 9 hrdlem 10, do· svislé spádové trouby 7 a ukládá· se jako · plynový · závoj mezi proud sypkého materiálu á ' · svislou spádovou troubou 7.

Claims (7)
Hide Dependent

1. Zařízení pro· zavážení sypkého· materiálu se sklonem k napékání z podavače svislou spádovou troubou do vstupního otvoru, jehož průřez je menší než průřez shazovací části podavače, vyznačující se tím, že mezi shazovací částí (1) a svislou spádovou trubkou (7) je uspořádán žlab (2) opatřený středovým vyhazovacím otvorem (3), ve žlabu (2) · je uspořádán nejméně jeden příčný dopravník pro dopravu sypkého materiálu do středového vyhazovacího otvoru (3), na který je napojena svislá spádová trouba (7) se stejným průřezem a obklopená nejméně jedním prstencovým kanálem (9) pro vedení plynného· média, přičemž na vnitřní stěně svislé spádové trouby (7) je vytvořen plynový závoj.
2. Zařízení podle bodu 1, vyznačující se tím, že prstencový kanál (9) je ve směru dovnitř svislé spádové trouby [7] omezen vložkou (11).
3. Zařízení podle bodů 1, 2, vyznačující se tím, že vložka (11) je opatřena otvory
VYNÁLEZU (12) pro plynné médium, rozdělenými po výšce a obvodu vložky (11).
4. Zařízení podle bodů 1, 2, vyznačující se tím, že vložka (11) je uložena šikmo směrem ven, · přičemž jéjí dolní hrana tvoří s vnitřní stěnou spádové trouby (7) prstencový výstupní průřez (13).
5. Zařízení podle bodu 1, vyznačující se tím, že spádová trouba (7) je obklopena několika prstencovými kanály (9), z nichž každý je opatřen zvláštním hrdlem (10) se samostatnou regulací.
6. Zařízení podle bodů 1 až 5, vyznačující se tím, že příčný dopravník je vytvořen z průchozího šnekového· hřídele (5), k němuž jsou připevněny šnekové lopatky (6), které jsou uspořádány po obou stranách vyhazovacího otvoru (3) s odlišným směrem dopravy.
7. Zařízení podle bodu 6, vyznačující se tím, že příčný dopravník je tvořen dvojitými lopatkovými šneky (4).