CS234025B2 - Mobile machine for track working - Google Patents

Mobile machine for track working Download PDF

Info

Publication number
CS234025B2
CS234025B2 CS814071A CS407181A CS234025B2 CS 234025 B2 CS234025 B2 CS 234025B2 CS 814071 A CS814071 A CS 814071A CS 407181 A CS407181 A CS 407181A CS 234025 B2 CS234025 B2 CS 234025B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
lifting
rail
track
tool
straightening
Prior art date
Application number
CS814071A
Other languages
English (en)
Inventor
Josef Theurer
Gernot Boeck
Original Assignee
Plasser Bahnbaumasch Franz
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Plasser Bahnbaumasch Franz filed Critical Plasser Bahnbaumasch Franz
Publication of CS234025B2 publication Critical patent/CS234025B2/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B27/00Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
    • E01B27/12Packing sleepers, with or without concurrent work on the track; Compacting track-carrying ballast
    • E01B27/13Packing sleepers, with or without concurrent work on the track
    • E01B27/16Sleeper-tamping machines
    • E01B27/17Sleeper-tamping machines combined with means for lifting, levelling or slewing the track
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B2203/00Devices for working the railway-superstructure
    • E01B2203/10Track-lifting or-lining devices or methods
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B2203/00Devices for working the railway-superstructure
    • E01B2203/12Tamping devices
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B2203/00Devices for working the railway-superstructure
    • E01B2203/16Guiding or measuring means, e.g. for alignment, canting, stepwise propagation

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)

Description

Vynález se týká pojízdného stroje pro zpracování koleje, zejména podbí.jecího, nivel;cč— ního β rovnacího stroje, s ústrojím pro opravu polohy koleje, které má zdvihací a rovnecí nástroje, přiveditelné do záběru s kolejnicemi koleje a uspořádané na nástrojovém rámu, vedeném na kooeji a výškově přestavitelném vzhledem k rámu stroje,, a tyto zdvihací a rovnací nástroje jsou pro zdvihání a boční vyrovnávání koleje do stanovené jmennoité polohy spojeny s hydraulickými pohony, přičemž zejména pro přerušení činnosti zdvihacího pohonu je upraven voliteně nebo samočinně ovladatelný spínací člen ovládacího ústrojí a pro přerušení ovládání zdvihacího, případně rovnacího pohonu při nadzdvižení nástrojového rámu je upraveno pojistné ústrojí, které má pojistný spínač, uspořádaný zejména v oblasti zdvihacího nástroje u hlavy kolejnice.
Z rakouského patentového spisu č. 343 '65 je známý stroj pro zhutnování kolejového lože s prováděním opravy polohy koleje, který má po kcdeji pojízdný nástrojový rám a na něm uspořádané nástroje pro rozměrově přesné spouštění koleje do nižší polohy. Tento stroj pro zpracování koleje má v oblasti zadního podvozku dotykový člen, snímajjcí povrchovou plochu hlavy kolejnice, který je vytvořen jako mechanický koncový spínač, aby se při velkém namáhání pracovních hydraulických válců a jejich pohonů zabránilo vykooejení,. případně nadzdvižení hlavních náprav . maaeriálovčího vozu nad kolejnice.
Je rovněž známé používat mechanické koncové spínače jako ^^^jist^^á zařízení u podbbjecích, nivel-ačních a rovnacích strojů pro bezprostřední snímání povrchové plochy hlavy kolejnice. U těchto strojů se zdvihacím pohonem, který působí na zdvihací nástroje, je pro z^^^ištění přesných pracovních výsledků nutné, aby zdvihací nástroje, a to zejména v průběhu zdvihacího procesu, plně dosedaly na hlavu kolejnice. Úkolem mechanického pojistného spínače, uspořádaného v obl-aslti zdvihacího nástroje u hlavy kolejnice, je okamžitě zastaví zdvihací pohon při sklouznutí zdvihacího nástroje,'protože jinak, a to zejména pokud by byl zdvihací nástroj přiřazený ke druhé ještě v záběru, by se nejen změnU příčný sklon koleje, ale mohlo by také dooít k poškození zdvihacího a rovnacího nástrojového agregátu a nebo by mohlo dooít k vykolejení nástrojového rámu, vedeného na koocei. Vůle, která je zpravidla při spínání, případně při zapnutí zdvihacího pohonu mezi zdvihacími náátroji a zdvihacím pohonem, ovlivňuje nepříznivě okemžžté odpojení zdvihacího pohonu, případně se tak nezaai-sbí vždy přesné seřízení ve vztahu k okamžiku, kdy pojistný spínač vstoupí v činnost.
Podle rakouského patentového spisu č. 226 267 je.-.také u p^<^l^b^(ječe^k koleje s výškově přestavitlným unášečem podbbjecího nástroje známé zařízení, které je opatřeno ústrojím pro nadzdvihování koleje do určité výškové polohy, přičemž pro ukončení tohoto nadzdvihování koleje je upraven ručně nebo samočinně ovládaný spínací člen, přičemž delší spínací člen, ovládaný dolů se po^b^ícím unášečem nástroje uvolní ovládání ústrojí pro zdvihání koleje teprve tehdy, až unášeč nástroje dosáhne určité hloubkové polohy a nástroje pro zhutňování se buň již zasunou do štěrkového lože nebo se položí na štěrk. Pouužtí mechanických koncových spínačů pro vypnutí zdvihacího procesu při sklouznutí nástroje pro nadzdvihování koleje ve spojení s následným · odpojením poddbjecích nástrojů je tedy rovněž nevýhodné z toho důvodu, že se nedBajs^ včasné odpojení poddbjecích nástrojů.
VynUez si klade za úkol vytvořit pojízdný stroj pro zpracování koleje s ústrojím pro opravu koleje v úvodu uvedeného typu, u kterého . by se dosáhlo lepšího a zejména okamžitého přerušení činnosti zdvihacího pohonu a případně rovněž rovnacího·pohonu, aby se spolehlivě zabránUo poškození, případně vykc^ejení nástrojového rámu, vedeného na kaoBe^
Uvedené nedostaky se odstraňují a vytčený úkol se překvapivě jednoduše řeší pojíddrým strojem podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že pojistné ústrojí má nejméně jeden elektronický bezdotykový indukční přibližovací. spínač, který je pevně spojen s nástrooovým rámem, vedeným na k^eei, a který je uspořádán nad kooejnicí a ve vzdáleno ti nad hlavou kolejnice, případně horní hranou kolejnice.
23402;
i oužití tohoto elektronického, o sobě známého indukčního přibližovacího spínače, například dvoudrátového přibližovacího spínače podle DIN 19234, případně obdobného spínače pro stejnosměrné napětí, lze zvláště jednoduchým způsobem, a to i při stávající vůli u zdvihacích a rovnacích nástrojů, volbou požadované jmenovité vzdálenosti dosáhnout zvláště rychlého a okamžitého přerušení zdvihacího a případně též rovnacího procesu. Použití takových elektronických přibližovscích spínačů ε zejména jejich uspořádání při konstrukci pojízdného stroje pro zpracování koleje zajištuje tu další výhodu, že je s vysokou spolehlivostí možné odpojit v pravý čas pohony rovnacích a zdvihecích nástrojů i tehdy, když například nesprávným nastavením nebo seřízením nástrojů jeden nebo druhý z uvedených nástrojů sklouzne nebo vypadne. To se stává zejména u podbíjecích, nivelačních a rovnacích strojů pro výhybky, protože zde se používá nejrůznějších provedení zdvihacích háků pro záběr s hlavou kolejnice nebo s patou kolejnice a u relativně komplikovaných konstrukčních součástí v oblastech výhybek a při obtížných záběrových poměrech těchto nástrojů je nebezpečí sklouznutí nebo vypadnutí nástroje zvláště velké. Mimoto se odstraní časté a z hlediska pracovního času náročné spouštění, případně vystřelování nástrojového rámu, vedeného na koleji, a to dík tomu, že lze včas odpojit zdvihací pohon a případně i rovnací pohon. Mimoto se zdokonalí celková práce již z toho důvodu, že při dosažitelném nerušeném trvalém provozu může stroj vytvořený podle vynálezu zajistit plynulou vysokou přesnost oprav polohy koleje.
Podle zvláště účelného vytvoření vynálezu má jmenovitá vzdálenost přibližovacího spínače, který je s výhodou uspořádán v rovině souměrností kolejnice, к horní ploše hlavy kolejnice, případně к horní hraně kolejnice hodnotu 10 mm.
Tato velikost se ukázal? jako zvláště výhodná při použití zdvihacích háků pro pojízdné stroje pro zpracování koleje v oblasti výhybek.
Výhodné vytvoření vynálezu spočívá dále v tom, že indukční přibližovací spínač je na nástrojovém rámu uspořádán výškově přestavitělně prostřednictvím zajištovacího ústrojí, tvořeného například šroubovým spojením ve vedení s podélným otvorem.
Toto uspořádání umožňuje seřídit přibližovací spínač na nejrůznější velikosti a typy kolejnic a podle nejrůznějších tvarů zdvihacích a, případně nebo rovnacích nástrojů. Toto velmi jednoduché seřizování umožňuje pokaždé dodržet požadovaný okamžik, kdy má dojít к činnosti vypnutí, takže se také zajistí přesnější a bezpečnější práce.
Podle dalšího výhodného vytvoření vynálezu má jmenovitá vzdálenost přibližovacího spínače velikost odpovídající vzdálenosti při spínání, která je menší než horní hranu kolejnice přečnívající nákolek rovnacího nástroje, vytvořeného jako kolo s nákolkem.
Volba této velikosti je výhodná zvláště pro takové uspořádání zdvihacích a rovnacích nástrojů, které mají pro vnější záběr na kolejnici uspořádaný zdvihací hák a pro vnitrní záběr na kolejnici к tomuto háku protilehlé rovnací nástroj vytvářející kolo s nákolkem. Než se při zdvihacím procesu uvolní nákolek rovnacího nástroje a než tak dosáhne nákolek horní hranu kolejnice, indukční přibližovací spínač včas vypne zdvihání a rovnání.
Další varianta provedení podle vynálezu spočívá v tom, že přibližovací spínač je uspořádán mezi dvěma к jedné kolejnici přiřazenými, zejména jako valivé zdvihací kotouče vytvořenými zdvihacími nástroji, s výhodou v oblasti rovnacího nástroje.
Toto uspořádání se osvědčilo zejména u nivelačních a rovnacích strojů pro volné tratě, které mají zpravidla alespoň dva zdvihací nástroje pro každý kolejnicový pás, vytvořené jako valivé zdvihací kotouče. U tohoto uspořádání v podélném směru kolejnice za sebou upravených zdvihacích nástrojů je sklouznutí jednoho nebo druhého nástroje pochopitelně ještě nevýhodnější, pokud není zdvihací pohon včas vypnut, protože pokud zůstane jeden ze zdvihacích nástrojů v záběru a druhý je dále nadzdvihován s nástrojovým rámem, může tímto prohnutím dojít ke značnému poškození. Pojistné ústrojí, spojené se zdvihacím pohonem á .s ovládacím zařízením, můžp být spojeno . s opticlým nebo akasticlým signálním členem, který je upraven na stanooiSti obsluhy, pojízctoého stroje pro zpracování koleje.
Tím se podle vynálezu umožní, aby obsluha pojízdného stroje pro zpracování koleje mohla kdykoliv provést další potřebná opatření a včas tak zasáhla do jiných pracovních postupů, které s těmto zdvihacími a rovnacími procesy souvisejí, například do · spojení se vztažným systémem nebo podobné.
Konečně podle dalšího výhodného znaku vynálezu je pojistné ústrojí spojeno s řídicím blokem poddíjecích nástrojů pojízdného stroje pro zpracování koleje· Tím lze spolehlivě přerušit včas · zejména každé nežádoocí poddíjení. To má velký význam zvláště při komplikovaném .poddíjení kotají s příčným sklonem, ve stoupání nebo v zatáčkách a pod.
Vynniez je v dalším podrobilji vysvětlen na několika příkladech provedení ve spojení s výkresovou částí·
Na obr. 1. je schematicky znázorněn podélný polhLed na kombinovaný poddíjecí, nivelační a rovnací stroj s ústrojím pro opravu polohy koleje.
Na obr· 2 je znázorněn ve větším mmřítku příčný řez v rovině podle čáry II - II z obr.!.
Na obr. 3 je ve větším mmřítku znázorněn příčný řez v rovině pode čáry III - III z obr. 1, ze kterého je patrný elektronický přibližovací spínač, přiřazený zdvihacímu a rovnacimu nástroji jedné kolejnice.
Na obr. 4 je podobné vyobrazení elektronického přibližc)iacíhl spínače, přiřazeného ke zdvihacímu háku.
Poddíjecí, nivelační a rovnací stroj 1 (obr. 1) je pro zdvihání a s výhodou současné vyrovnávací koleje, tvořené kolejnicemi 2, 1, spojenými příčnými pražci 2, opatřen ústrojím pro opravu polohy kde je, které je vytvořeno jako kombbnovaít zdvihací a rovnací ústrojí 3, jakož i podbíjedm ústrojím 6 s podbíjeoímí nástroji J. &)mbbnovaít zdvihací a rovnací ústrojí 3 je tvořeno po kotají vedeným nástro^ný^ rámem £0. který je vzhledem k rámu 8 stroje výškově pře stavitelný prostřednictvím zdvihacího pohonu 2» vytvořeného s výhodou jako hydraulický pracovní válec. Nástrojový rám 10 je spojen s rámem 8 stroje na jednom konci prostřednictvím kardanového kloubu ££ a na druhém konci přes vložený zdvihací pohon.2 přes kardanový kloub £2. tadení nástrojovno rérnu £0 na kotaji se uskuteráuje proattadnictvím dvou navzájem protilehlých kol s nákolky, která slouží současně jako rovnací nástroje 13 a jsou uspořádána na nástrojovém rámu 10 vždy mmzi dvěma k jedné kolejnicí 3» 1 přiřazenými a jako valivé zdvihací kotouče vytvořeným zdvihacími nástroji 14· Na rovnací nástroje £3 působí rovnací pohon 15. který je rovněž s výhodou·vytvořen jako hydraulický pracovní válec. Úkolem rovnacích nástrojů 13 a zdvihacích nástrojů £4 je zdviháním a boČním vyrovnáváním přivádět kolej do určené jmenno^é polohy za poiomci vztažného systému, který má nivelační přímku £6 a směrovou přímku £7.
Pod^jecí ústrojí 6 se svými podbíjecími· nástroji 2 je spojeno prostřednictvím potrubí
18. zdvihací pohon 2 prostřednictvím’potrubí 19 a rovnací pohon 15 prostřednictvím potrubí 20 s výhodou hydraulický^ zdrojem 21 pohonu a s ovládacím ústrojím 22, uspořádíným na stlnooišti obsluhy, přičemž z tohoto ovládacího ústrojí 22 vedou vedení 23 k poji^itnému * ústrojí 24. které má ke každé kolejnici 3, 1 přiřazený přibližovací spínač 25. jek je to ve větším mmřítku znázorněno na obr. 2. · Každý z těchto přiíližlvadch spínačů 25 je uspořádán mmzi dvěma zdvihacími nástroj ' které jsou přiřazeny ke každé kolejnicí 3» 1» 11» jsou vytvořeny jako ·valivé zdvihací kotouče, a to zejména v oblasti rovnacího nástroje 13·
Nástrojový rám jJJ, který je na obr. 2 zobrazen v příčném řezu a ve větším měřítku, který má nad kolejnicemi J, £ uspořádané zdvihací pohony 2» a který je přiklou&en na rámu 8 stroje, má ke každé kolejnici J, . £ přiřazenou dvojici zdvihacích nástrojů 14. vytvořených jako valivé zdvihací kotouče, které jsou vykýimutelné ven a doraitř prostřednictvím hydraulického pracovního válce £6, který je přes potrubí 27 spojen se zdrojem 21 pohonu. Toto zďvojefa uspořáfaní zdvihacích nás^ojů 14 (z obr. 1) zaji-SÍuje dokooalijší zdvihací proces vzhledem o ohybové čáře koleje a mimoto je určeno O tomu, aby u tak zvaných .zdvojených pražců mohlo vykývnout jeden nebo druhý zdvihací nástroj £4, protože u d^oc^jit^ých pražců zabrání záběru pod hlavou 28 kolejnice konstrukční čásstL. Jeden z obou v ohlusUi kolejnice £ upravených zdvihacích nástrojů 14 je zobrazen ve výOyvnuté poloze.
Na rámu 8 stroje kloubově upevněný rovnací pohon 15 je přiklouben O hornímu ramenu 29 dvousměnné dvc^ité páky JO. Tato dvousměnná d^v^ojitá páka 30 je výkyvné uložena na střední části rámu 8 stroje kolem čepu J£. uspořádaného v podélném směru stroje, a je spojena svým spodním koncem 32 druhého ramene 33 prostřednictvím unášecích členů 34 s nástrojovým rámem w Unnšecí členy 34 jsou tvořeny dvěma jednoduchými, na příčníku nástrojového rámu 10 upevněnými ' členy a vytvářejí průchozí otvor pro spodní konec 32 dvousměnné ďvojité páky JO. Při působení rovnacího pohonu 1. se nástrojový rám 10 pohybuje působením této dvousmenné páky 30 vzhledem k výkyvnému pohybu spodního konce 3¾ vlevo nebo vpravo, čímž se působí v požadovaném 'směru rovnací silou prostřednictvím rovnacích nástrojů 13. uložených na nástrojovém rámu 12 , na kolejnice J nebo £, spojené příčnými pražci 2.
Jak je patrno z levé spodní části obr. 2, je přibližjoιcí spínač 25. přiřazený ke kolejnici £, upevněn na nástrojovém rámu 10 výškově přestavitelně prostřednictvím zajištovacího ústrojí 35. takže při spuštění nástrojového rámu 10 a jeho uložení na kolej je zajištěna koly s nákolOy, působícími jako rovnací nástroje 13. určitá vzdálenost k hlavě 28 kolejnice. Přibližovací spínač 25 je s výhodou uspořádán v rovině 36 sotměřrilSi kolejnice J, Pro lepší srozumíielnost je v obbasti . kolejnice £ znázorněn přibližovací spínač 25 plnými čarami a k němu příslušné kolo s nákolkem, vyiOáeeící rovnací nástroj 13 je zobrazen čárkovaně. Elektronický přibližovací spínač 25. který je přiřazen proUbehlé Oobejnioi J, je v souladu s příčrým řezem v rovině podle čáry U - II z obr. 1 zakryt druhým rovnací nástrojem .13. uspořádaným zejména na společné nápravě, a proto je znázorněn čárkovaně.
Na obr. 3 je ve značně zvětšeném měěítOu znázorněn přibližovací spínač 25. který je přiřazen ke kolejnici J a který je vytvořen jako bezdotykově půsoObcí, elektronický indukční přibližovací spínač. Zaljšljoací ústrojí 35 výškově přestavitebného elektronického přibbižlvacíhl spínače 25. je tvořeno šroubovým spojením 37. upraveným po obou stranách každého přibližc>oacíhl spínače 25. a vedení 38 podélným otvorem, které je upraveno na nástrojovém rámu 10. Přibližovacíspínač 22 je uspořádán v rovině 36 soumёřrilti kolejnice J, £ nad a ve volitelné Jmeeil0té 39 0 hlavě 40 kolejnice, případně nad horní hranou kolejnice J, £. Spínací jmennvótá vzdálenost přibližovacího spínače 25 0 hlavě 40 kolejnice se s výhodou stanoví tak, že je menní než velikost 41 náOobOu 42 přečnívajícího hlavu 40 kolejnice rovnacího nástroje .13. vytvořeného jako kolo s nákolkem. Každý elektronický přibližovací spínač 25 pojistného ústrojí 24. přiřazený ke Οο]^ηΐοι J, £, je spojen s přísuuniým zdvihacím pohonem J a ovládacím ústrojím 22 prostřednictvím vedení 2J, které jej spojuje také se zdrojem 21 pohonu. Přibližovací spínače 25 jsou spojeny také s optioým akustickým signálním členem £J, který je připojen k ovládacímu ústrojí 22. upravenému na stanoovšti obsluhy podt^jecího, nivel-ační^ a rovnacího stroje.
V dalším je popsána činnost elektronického přibližюacíhl spínače 25 znázorněného na obr. 3. 4
Při sklouznutí zdvihacího nástroje 14 z hlavy 40 kolejnice v průběhu zdvihání se zdvihacím pohonem £ dále nadzdvihne nástrojový rám 1 0 a na něm upevněný přibližovací spínač 25. takže vzdálenost mezi přibližovacím spínačem 25 a hlavou kolejnice se zvětší. Přibližovací spínač 25 vydá při dosažení jmenovité spínací vzdálenosti signál, který se vede vedením 23 do zesilovače 44. uspořádaného v ovládacím ústrojí 22. Spínací jmenovitá vzdálenost je menší než velikost 41 vzdálenosti, takže signál je vyslán dříve než nákolek 42 dosáhne horní hrany kolejnice J, £. Zesílený výstupní signál zapojí přes výstup spínací člen 45. jehož spínací kontakt zapojí optický nebo akustický signální člen 43. Druhý výstup zesilovače 44 je vedením 46 spojen s řidicím blokem 47 podbíjecích nástrojů £, který je s nimi spojen potrubím 18« jakož i se spínacím členem 48. uspořádaným v potrubí 19 к rovnacímu pohonu 1 5 a spínacím členem 49. uspořádaným v potrubí 20 ke zdvihacímu pohonu £. Tím se přeruší v potrubích £8, £2, 20» kterými je vedeno tlakové prostředí z centrálního zdroje 21 pohonu, okamžitě přívod tlakového prostředí к podbíječím nástrojům J, к rovnacímu pohonu 15 a ke zdvihacímu pohonu 2·
Elektronický přibližovací spínač 25. znázorněný na obr. 4, je uspořádán nad kolejnicí J nebo £ v určité vzdálenosti od hlavy této kolejnice, a to mezi zdvihacím hákem 50. který slouží jako zdvihací nástroj, a mezi kluznou rovnací čelistí 51. která slouží jako rovnací nástroj. Toto uspořádání zvláště jasně znázorňuje, že zdvihací húk 50 může snadno sklouznout z hlavy kolejnice. Při takovém sklouznutí přivede v čárkovaně zakreslené poloze zdvihacího háku 50 přibližovací spínač 25 prostřednictvím vedení 23 potřebné kontakty do činnosti, aby se okamžitě přerušil zdvihací pohon £ a případně zejména také rovnací pohon 1 5. Pokud by neměl být zdvihací pohon £, případně rovnací pohon 15 přerušen, musel by být zdvihací hák 50 ještě dále nadzdvižen, jak je patrno z čárkovaně zakreslené polohy. Přitom by byla o stejnou hodnotu nadzdvižena i rovnací čelist 21» θ to úo té míry, až by se dosáhlo horní hrany kolejnice hlavy kolejnice, jak to znázorňuje čárkovaně zakreslená poloha rovnací čelisti 21· Přitom by pochopitelně působila rovnací síla déle ve směru šipky 52 a rovnací čelist 51 s celým nástrojovým rámem £0 by byla zatlačena ven přes hlavu kolejnice, Čímž by nejen mohlo dojít к poškození, avšak také к nekontrolovatelnému vyrovnávacímu pohybu jak do výšky, tak i do strany. Je proto velmi výhodné, že u uspořádání s elektronickým přibližovacím spínačem 25 se při nesprávné poloze nástrojů okamžitě zastaví jak zdvihací pohon, tak i rovnací pohon.
V rámci vynálezu lze v podstatě bez omezení použít všechny v praxi se vyskytující rovnací a zdvihací nástroje ve spojení s elektronickým přibližovacím spínačem. Rovněž počet a uspořádání elektronických přibližovacích spínačů 2£ by mohlo být v rámci vynálezu jiné, například by mohl být ke každému zdvihacímu nástroji každé kolejnice přiřazen takový přibližovací spínač, přičemž pokud by to bylo žádoucí, tak by mohl být také ke každému rovnacímu nástroji přiřazen samostatný takový elektronický přibližovací spínač, a to zejména tehdy, jsou-li vzdálenosti jednotlivých nástrojů mezi sebou větší a tím je jmenovitá spínací vzdálenost ve vztahu к příslušnému nástroji příliš rozdílná.

Claims (7)

1. Pojízdný stroj pro zpracování koleje, zejména podbíječí, nivelační a rovnací stroj, s ústrojím pro opravu polohy koleje, která má zdvihací a rovnací nástroje, přiveditelné do záběru s kolejnicemi koleje a uspořádané na nástrojovém rámu, vedeném na koleji a výškově přestavitelném vzhledem к rámu stroje, a tyto zdvihací a rovnací nástroje jsou pro zdvihání a boční vyrovnávání koleje do stanovené jmenovité polohy spojeny s hydraulickými pohony, přičemž zejména pro přerušení činnosti zdvihacího pohonu je upraven volitelně, nebo samočinně ovladatelný spínací člen ovládacího ústrojí a pro přerušení ovládání zdvihacího, případně rovnacího pohonu při nadzdvižení nástrojového rámu je upraveno pojistné ústrojí, které má pojistný spínač, uspořádaný zejména v oblasti zdvihacího nástroje u hlavy kolejnice, vyznačený tím, že pojistné ústrojí (24) má nejméně jeden elektronický bezdotykový indukční přibližovací spínač (25^), který je pevně spojen s nástrojovým rámem (10) vedeným na koleji,
- a který je. uspořádán nad kolejnicí (3, 4) a ve vzdálenooti nad hlavou (40) kolejnice, případně hoirní hranou kolejnice (3, 4)·
2. Pojízdný stroj podle bodu 1, vyznačený tím, že jmenooitá vzdálenost (39) přibližovacího spínače (25), který je s.výhodou uspořádán v rovině (36) sjumёrnojSi kolejnice (
3, 4), k horní ploše hlavy (40) kolejnice (3, 4), je 10 mm.
-» 3· Pojízdný stroj podle bodu 1 nebo 2, vyznačený tím, že indukční přibližovací spínač (25) je na nástrojovém rámu (10) uspořádán výškově představ!.telně prostřednictvím zajiáťo“ vacího ústrojí (35), tvořeného například ‘šroubovým spojením (37) ve vedení (38). s podéliýfa r otvorem.
4. Pojízdný stroj podle jednoho z bodů 1 až 3, vyznačený tím, že jmenojitá vzdálenost (39) přibližovacího spínače (25) má velikost jSppoidsjící vzdálenosti při spínámí, která je menší než horní hranu kolejnice (3, 4) přečnnvající nákolek (42) rovnacího nástroje (13), vytvořeného jako kolo s nákolkem (42).
5. Pojízdný stroj podle jednoho z bodů 1 až 4, vyznačený tím, že přibližovací spínač (25) je uspořádán mezi dvěma k jedné kolejnici (3, 4) přiřazený^, zejména jako valivé zdvihací kotouče vytvořenými zdvihacími nástroji (14), s výhodou v oblasti rovnací^ nástroje (13).
6. Pojízdný stroj p^c^d-e jednoho z bodů 1 až 5, vyznačený tím, že pojistné ústrojí (24), spojené se zdvihacím pohonem (9) a ovládacím ústrojím (22), je spojeno s optický^ nebo akusticlým signálním členem (43), který je upraven na stanovvšti ' obsluhy.
7. Pojízdný stroj po<n.e jednoho z bodů 1 až 6, vyznačený tím, že pojistné ústrojí (24) je spojeno s řídicím blokem (47) poddbjecích nástrojů (7).
CS814071A 1980-06-04 1981-06-02 Mobile machine for track working CS234025B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0297580A AT367480B (de) 1980-06-04 1980-06-04 Gleisbearbeitungsmaschine mit sicherheitseinrichtung

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS234025B2 true CS234025B2 (en) 1985-03-14

Family

ID=3543348

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS814071A CS234025B2 (en) 1980-06-04 1981-06-02 Mobile machine for track working

Country Status (11)

Country Link
US (1) US4417522A (cs)
JP (1) JPS5729701A (cs)
AT (1) AT367480B (cs)
BR (1) BR8103313A (cs)
CA (1) CA1167697A (cs)
CS (1) CS234025B2 (cs)
DE (1) DE3112071A1 (cs)
FR (1) FR2483974A1 (cs)
GB (1) GB2077823B (cs)
PL (1) PL130101B1 (cs)
SU (1) SU1056915A3 (cs)

Families Citing this family (19)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2562573B1 (fr) * 1984-04-10 1986-11-14 Sotramef Dispositif de levage de voie ferree
IT1187567B (it) * 1985-05-24 1987-12-23 Danieli Off Mecc Risanatrice per gallerie
JPH01220581A (ja) * 1988-02-29 1989-09-04 Hitachi Ltd ノイズリデユーサ
EP0748898B1 (de) * 1995-06-16 1998-07-15 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft m.b.H. Maschine zum Stabilisieren eines Gleises
US9733625B2 (en) 2006-03-20 2017-08-15 General Electric Company Trip optimization system and method for a train
US10308265B2 (en) 2006-03-20 2019-06-04 Ge Global Sourcing Llc Vehicle control system and method
US9950722B2 (en) 2003-01-06 2018-04-24 General Electric Company System and method for vehicle control
US9956974B2 (en) 2004-07-23 2018-05-01 General Electric Company Vehicle consist configuration control
US9828010B2 (en) 2006-03-20 2017-11-28 General Electric Company System, method and computer software code for determining a mission plan for a powered system using signal aspect information
US9689681B2 (en) 2014-08-12 2017-06-27 General Electric Company System and method for vehicle operation
US8914171B2 (en) 2012-11-21 2014-12-16 General Electric Company Route examining system and method
AU2013299501B2 (en) 2012-08-10 2017-03-09 Ge Global Sourcing Llc Route examining system and method
US9702715B2 (en) 2012-10-17 2017-07-11 General Electric Company Distributed energy management system and method for a vehicle system
US9255913B2 (en) 2013-07-31 2016-02-09 General Electric Company System and method for acoustically identifying damaged sections of a route
US9188281B2 (en) * 2013-09-20 2015-11-17 Morrison Timing Screw Co. Adjusting device for making X-Y adjustments from a single point
US10006877B2 (en) 2014-08-20 2018-06-26 General Electric Company Route examining system and method
CN106904411A (zh) * 2017-04-28 2017-06-30 浙江诚康钢管有限公司 一种托轨机构
CN109723455B (zh) * 2019-03-06 2024-03-08 中国铁建重工集团股份有限公司 隧道病害作业单元快换系统
CN112681037A (zh) * 2020-12-09 2021-04-20 荆金康 一种大型轨道交通工程建设用轨道铺设装置及铺设方法

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1652127A (en) * 1925-09-08 1927-12-06 Payson Smith E Bracket for retaining valves
US2646557A (en) * 1950-08-17 1953-07-21 Eric D Smith Alarm and annunciator device
AT226267B (de) * 1960-02-16 1963-03-11 Plasser Bahnbaumasch Franz Einrichtung an Gleisstopfmaschinen
AT334943B (de) * 1973-09-21 1977-02-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren und vorrichtung zum korrigieren der hohenlage eines gleises im bereich der stoss-stellen
AT343165B (de) * 1975-01-31 1978-05-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare schotterbett-verdichtmaschine zur korrektur der gleislage
US4001718A (en) * 1975-05-12 1977-01-04 Electro Corporation Linear oscillator for proximity sensor
DE2655425A1 (de) * 1976-06-08 1977-12-22 Canron Inc Gleishebevorrichtung
AT356165B (de) * 1978-05-11 1980-04-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisstopfmaschine mit gleishebe- und seiten- richtvorrichtung, insbesondere fuer weichen- bereiche

Also Published As

Publication number Publication date
AT367480B (de) 1982-07-12
JPS5729701A (en) 1982-02-17
SU1056915A3 (ru) 1983-11-23
DE3112071C2 (cs) 1989-11-09
FR2483974B1 (cs) 1983-07-22
CA1167697A (en) 1984-05-22
JPH0130964B2 (cs) 1989-06-22
ATA297580A (de) 1981-11-15
FR2483974A1 (fr) 1981-12-11
BR8103313A (pt) 1982-02-16
DE3112071A1 (de) 1982-03-18
GB2077823B (en) 1984-01-25
PL231504A1 (cs) 1982-01-18
US4417522A (en) 1983-11-29
GB2077823A (en) 1981-12-23
PL130101B1 (en) 1984-07-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS234025B2 (en) Mobile machine for track working
CS222654B2 (en) Self-propelling machine set for contruction the track
US4323013A (en) Mobile track working machine
US4457234A (en) Track lifting and lining device
US5619928A (en) Apparatus for transporting an assembled track section
CZ294183A3 (en) Mobile packing machine with two bogie frames interconnected by means of a joint
CA1206809A (en) Track tamping, leveling and lining operating unit
CZ728088A3 (en) Mobile track packing machine
CZ420789A3 (en) Movable machine for tamping, lifting and levelling of a track
CA2982624C (en) A tamping machine for compacting the ballast bed of a track
CZ279160B6 (cs) Podbíječka
US4893565A (en) Mobile track switch working machine
CS218580B2 (en) Mobile track packing machine
CS266335B2 (en) Mobile machine for track working
GB2077824A (en) Track maintenance machine with track correction means
CZ300589A3 (en) Machine for side shift of track and method of side shift of the track
US3381625A (en) Track raising apparatus
US4284009A (en) Motorized railway vehicle track working machine and method of operation
US5299505A (en) Ballast tamping machine having pivotable and extendable auxiliary lifting and lining unit for branch track
US4203367A (en) Lift and line beam extension
CZ297863B6 (cs) Stroj s pracovními agregáty pro opracovávání kolejového loze
CZ278240B6 (en) Device for mounting a tool frame on track rails
CS219876B2 (en) Travelling sleeper packing machine for packing the tranversal sleepers of the track
US5111749A (en) Apparatus for placing a carriage on a track
CZ279364B6 (cs) Pojízdná podbíječka koleje