CS230572B2 - Production method of ethylene polymer and equipment for its workmanship - Google Patents

Production method of ethylene polymer and equipment for its workmanship Download PDF

Info

Publication number
CS230572B2
CS230572B2 CS804723A CS472380A CS230572B2 CS 230572 B2 CS230572 B2 CS 230572B2 CS 804723 A CS804723 A CS 804723A CS 472380 A CS472380 A CS 472380A CS 230572 B2 CS230572 B2 CS 230572B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
zone
pressure
separation
inlet
outlet
Prior art date
Application number
CS804723A
Other languages
English (en)
Inventor
Pierre Durand
Pierre Glorid
Original Assignee
Charbonnages Ste Chimique
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=9227542&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=CS230572(B2) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Charbonnages Ste Chimique filed Critical Charbonnages Ste Chimique
Publication of CS230572B2 publication Critical patent/CS230572B2/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
    • C08FMACROMOLECULAR COMPOUNDS OBTAINED BY REACTIONS ONLY INVOLVING CARBON-TO-CARBON UNSATURATED BONDS
    • C08F6/00Post-polymerisation treatments
    • C08F6/26Treatment of polymers prepared in bulk also solid polymers or polymer melts
    • C08F6/28Purification

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Polymers & Plastics (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Addition Polymer Or Copolymer, Post-Treatments, Or Chemical Modifications (AREA)
  • Treatments Of Macromolecular Shaped Articles (AREA)
  • Polymerisation Methods In General (AREA)
  • Processing And Handling Of Plastics And Other Materials For Molding In General (AREA)
  • Artificial Filaments (AREA)
  • Transition And Organic Metals Composition Catalysts For Addition Polymerization (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Graft Or Block Polymers (AREA)

Description

Vynález se týká způsobu výroby polymerů ethylenu a zařízení к jeho provádění.
Již dlouho je známo polymerovat ethylen ze vysokého tleku (přibližně 40 sž 300 mPa) buS pomocí iniciátoru s volnými radikály, jako je uvedeno v americkém patentovém spisu Č. 3 255 171, nebo pomocí katalytické soustavy Zieglerova typu, obsahující organokovový aktivátor a halogenid přechodového kovu, jako je popsáno ve francouzském patentovém spisu č. 2 202 897.
Při způsobech nepřetržité polymerace ethylenu se vzniklý polymer odděluje od reakční směsi v první oddělovací zóně, v níž se udržuje tlak zpravidla v rozmezí od 10 do 50 mPa, a pak v druhé oddělovací zóně, v níž se obvykle udržuje tlak od co nejbllžšího atmosférického tlaku do přetlaku 0,2 mPa, jak je popsáno v příkladech, uvedených v patentovém spisu USA č. 3 551 397.
Při výše zmíněných známých způsobech polymerace se frakce ethylenu, oddělené ve druhé oddělovací zóně - frakce dosti veliká, neboť představuje zpravidla 20 ež 50 % výroby polymeru - mé přivádět do kompresoru pro stlačení až ne tlak proudu ethylenové suroviny, načež se mé smísit s tímto proudem a spolu s ním stlačit až ne tlak, panující v první oddělovací zóně. К takto vzniklé směsi se pak přidá frakce ethylenu, oddělené v první oddělovací zóně, a vše se pak stlačí až na provozní tlak panující v reaktoru.
Výše popsaný způsob recyklování ethylenu mé dvě hlavní nevýhody. Jednak je energeticky náročný, poněvadž při něm dochází к uvolňování tlaku poměrně velkého proudu plynného ethylenu a ihned nato к jeho opětnému stlačování (proudu, odděleného ve druhé oddělovací zóně), přičemž spotřeba energie při této operaci je tím vyšší, čím nižší je tlak ve druhé oddělovací zóně, jednak umožňuje jen neúplné odplynění vyrobených polymerních produktů, z čehož plynou obtíže při skladování polymerů. Přítomnost zbytkových plynů v místech skladování se totiž projevuje nepříjemným zápachem, je příčinou nebezpečí výbuchu a zdravotních obtíží pracovníků obsluhy zařízení a jeho údržby. Z vypracování platných norem, týkajících se toxikologie, hygieny a bezpečnosti, lze usuzovat, že nynější· postupy již brzy nebudou v souladu s těmito normami, poněvadž nezajišťují dostatečné odplynění polymerních produktů.
Dále je znám francouzský patent č. 2 090 789, týkající se způsobu polymerace ethylenu za tlaku v rozmezí od 70 do 500 mPe při teplotě v rozmezí od 100 do 400 °C, který se vyznačuje tím, že používá alespoň jednoho vysokotlakého oddělovače, který pracuje ze tlaku v rozmezí od 50 do 100 mPa; podle tohoto patentového spisu se vysokým tlakem rozumí tlak, rovnající se alespoň 25 mPa. Tento způsob se vyznačuje, vzhledem к velmi vysoké hodnotě použitých tlaků, týmiž dvěma nevýhodami jako výše zmíněné postupy.
Účelem vynálezu proto je, odstranit obě výše uvedené nevýhody známých způsobů polymerace.
К dosažení tohoto cíle vynález předvídá zavedení, do procesu oddělování a recyklování ethylenu, další oddělovací zóny udržované pod tlakem, jehož výše je mezi výší tlaku v první oddělovací·zóně a výší tlaku ve druhé oddělovací zóně. Přes zdánlivou jednoduchost není snadné tuto myšlenku převést do praxe způsobem průmyslově účinným, nebol tento mezilehlý tlak musí být volen v závislosti na třech parametrech, které sl vzájemně částečně odporují a mají takovou fyzikélněchemickou povahu, na jejíž ovlivnění není к dispozici žádný prostředek. Třemi cíly, jejichž dosažení vynález sleduje, jsou - jak již bylo výše uvedeno jednak snížení spotřeby energie nutné pro tuto výrobu a zmenšení obtíží při skladování polymeru, jednak udržení jakostní výroby polymeru hodnocené fyzikálními a mechanickými vlastnostmi polymeru. Bylo zjištěno, že zavedení delší oddělovací zóny udržované pod tlakem, jeho hodnota je mezi hodnotami tlaku v prvé a druhé oddělovací zóně, umožňuje snížit spotřebu energie a Intenzitu zápachu uskladněného polymeru, zatímco udržování polymeru v oddělovací zóně o vysokém tleku má tendenci zhoršovat vlastnosti polymeru a tím 1 jakost veškerá produkce. . Oezení dané příčinami, na jehož ovlivnění není k dispozici žádný prostředek, se projevuje ve změně rozpistnosti oligamerů, olejů a nečistot v ethylenu závislé ne tlaku, kterážto změna je elnieeiní při tlaku pMbliŽně - 1,5 ePa.
Podstata vynálezu spočívá tedy ve volbě parametru, účinného v průmyslovém měřítku pro_ zavedení další oddělovací zóny, tj. zejména ve volbě tlaku v této meeZlehlé zóně a tlaku ve druhé odddlovací zóně k dosažení dobrého kompromisu mezi uvedenými třemi účely, přičemž se přihhíží k fomezením.
Předmětem vynálezu je proto způsob výroby polymerů ethylenu v nepřitržitě pracující soustavě, ze tlaku v rozmezí od přibližně 40 . do 300 mPa při teplotě v rozmezí od 150 do 320 °C, jenž . zahrnuje-první stupeň oddělování vzniklých polymerů od reakčního prostředí v první odddlovací zóně udržované pod tTeleem v rozmezí od 10 do 50 mPa, a druhý- stupeň oddělování polymerů, oddělených v prvém stupM, od zbytkových plynů v druhé odddlovací zóně udržované pod tlakem v rozmezí od 0,1 do 0,15 mPa, kterýžto způsob se vyznačuje tím, že kromě uvedených zahrnuje οοΜΙ^^ stupeň pro oddělování zbytkových plynů od polymerů oddělených v prvním stupn., kterýžto eeeZlthlý oddélovecí stupeň se provádí v oddělovací zóně udržované pod v rozmezí od 1'do 7 mPa, načež se polymery, oddálené v této meziehlé zóně, vedou do druhé odddlovecí zóny, zatímco zbytkové plyny, oddělené v této meziLeh^lé zóně, se mísí - popřípadě po stlačení - s přívodním proudem ethylenové suroviny, vedeným do reakční zóny, a spolu s ním se stlačují až ne tlak, pannujcí v první odddlovací zóně. '
Tak jako u známých způsobů se vzniklá směs potom mísí s ethylenem, odděleným v'první odddlovecí zóně, a spolu s ním se stlačuje ež na provozní tlak ve výrobním zařízení.
Polymery ethylenu ve smyslu vynálezu se rozumějí jek ‘^^polymery- ethylenu, tak i kopolymery ethylenu z komonomery, jako jsou například alft-oltflny (propylen, 1-buten, 4^€ϊ1!ι-1-1-ncienen, 1-hexan, 1-okten atd.) nebo polární monomery (enhydrid kyseliny malinové, vinylecetát, ethyleny lát atd.). Je třeba zdfarrznnt, že podmínky polymerace netvoří choreatterstickou část vynálezu z že navrhované podmínky (tlak v rozmezí od 40 do 300 mPa, teplota v rozmezí od 150 do 320 °C) představují pouze podmínky, jichž se v praxi nejvíce používá. Podmínky polymerace, které se poněkud odešluj od navrhovaných, jako například tlak nzd 300 mře a/nebo teplota vyěěí než 320 °C (zejména v trubkovém reaktoru), by tedy nemyly postačovat k tomu, zby byl překročen rámec vynálezu. Naproti tomu výběr ostře odlišených tlakových podmínek jednak ve druhém oddělovacím stupn, jednak v delší, mceziehlé odddlovací zóně tvoří.charakteristický význak vynálezu. Pokud jde o tlak v prvním oddělovacím stupni, není charakteristckým význakem vynálezu a odborník jej bude volit v závislosti na tlaku při polyeeteai. Je nutno zdůrazni, že vynálezu lze pou!žt jak pro polymerzci pomocí iniciátoru volných radikálů (kyslík, peroxid, perester), tak 1 pomocí katalytické soustavy (Zleglerova typu), obsah^jcí orgenokovový aktivátor z halogenu přechodového kovu.
Vzhledem k tomu, že se vynález týká pouze - specifického způsobu oddělování z recyklování ethylenu, je třeba poznamenat, že jakýkoliv prostředek, pleobící ne průběh polymerát nebo jakýkoOlv prostředek regulující . polymeesac, jako je například přídavek inhibitorů nebo regulačních či koeePexotvcraých činidel v kterém^O^ stadiu způsobu, který byl poiužt nebo by mohl být pouHt v rámci známých způsobů, bude moci být snadno a s větší eoCnаotí pouužt v rámci způsobu podle vynálezu, protože při něm je k dispozici další zóna, kde je možno'působit ne polymeracl nebo ji regulovat. Jako deZŠÍ příklady takovýchto prostředků působení je možno uvést způsoby ochlazování první odddZovzcí zóny,. popsané ve francouzských patentových spisech č. 2 313 399 z 78/06.030, jzkož 1 způsob deszktivace katalyzátoru, popsaných ve francouzském patentovém spisu č. 2 302 305.
VýsZedky, kterých způsob podle vynálezu umožňuje dosahovat, jsou v souladu s vytčerými cíli. Jednak zůstává jakost vyrobeného produktu, tj. fyzikální z mechanické vlastnosti polymeru, ne výši, která je shodná s úrovní vlastností produktů, vyrobených známými způsoby, jednak je aoino pozorovat značné snížení intensity zápachu skladovaných polymerů, к němuž dochází následkem téeěř úplného odplynění polymerů, do takové aíry, že odstraňuje nepřijasnosti, způsobované zaměstnancům v místech skladování, а в velké části i nutnost používat větracích sařísení ▼ místech skladování. Konečně se eníží i spotřeba energie, nutná při provozování způsobu, která kolísá v závislosti na četných parametrech, avšak je zpravidla asi 50 кШ ne 1 tunu polymeru. Toto snížení spotřeby energie je též doprovázeno snížení· investičních nákladů na výrobu ethylenu následkem vynechání kompresoru, určeného pro stlačování ethylenu odděleného ve druhé oddělovací zóně ež na tlak přívodního proudu ethylenu.
Předměte· vynálezu je rovněž zařízení к provádění výše popsaného způsobu. Toto zařízení, znázorněné na přiloženém výkresu, zahrnuje
a) polymerační reaktor 1,
b) první oddělovací zónu i, jejíž vstup je spojen s výstupem z polymeračního reaktoru 1,
c) kompresor J na vysoké tlaky, jehóž výstup je spojen se vstupem do polymeračního reaktoru 1,
d) plynové potrubí £, spojující první výstup z první oddělovací zóny 2 se vstupem do kompresoru J na vysoké tlaky, a
e) druhou oddělovací zónu 2, jejíž vstup je spojen s druhý· výstupem z první oddělovací zóny 2, a vyznačuje se podle vynálezu tím, že dále zahrnuje
f) mezilehlou oddělovací zónu £, upravenou mezi první oddělovací zónou 2 a druhou oddělovací zónou 2» jejíž vstup je spojen a druhý· výstupem z první oddělovací zóny 2 potrubím 1 přivádějícím polymer, a jejíž druhý výstup je spojen se vstupem do druhé oddělovací zóny 2 potrubím β odvádějícím polymer, a
g) plynové potrubí 2 spojující první výstup z mezilehlé oddělovací zóny £ в potrubím 10. přivádějícím ethylen do polymeračního reaktoru £, kteréžto potrubí 10 je napojeno na vstup do kompresoru J na vysoké tlaky.
Zařízení podle vynálezu může ještě zahrnovat kompresor ££, zapojený do potrubí 10. přivádějícího ethylenovou surovinu do reaktoru, v místě mezi zaústěním plynového potrubí 2, přioházejícího z mezilehlé oddělovací zóny £ a vstupem do kompresoru J ne vysoké tlaky nebo místem připojení plynového potrubí £, přicházejícího z první oddělovací zóny 2. Jek bylo výše uvedeno, může zařízení podle vynálezu ještě zahrnovat prostředky pro ochlazování první oddělovací zóny jako je například injektor podle francouzského patentu č. 2 313 399 nebo turbina podle francouzského patentu č. 78/06.030.
Úplnější odplynění vyrobených polymerů, dosažené použití· způsobu a zařízení podle vynálezu, je doloženo v dále uvedených příkladech 2 a 3 ve srovnání s postupe· podle dosavadního stavu techniky, popsaným v příkladu 1.
Příklad 1 (Srovnávací)
Zařízení, znázorněné na obr. 1, jehož se použije v tomto příkladu, nezahrnuje mezi- 1 lehlou oddělovací zónu £. Potrubí Z spojuje druhý výstup z první oddělovací zóny 2 přímo se vstupem do druhé oddělovací zóny 2· Potrubí 2 spojuje druhou oddělovací zónu 2 přes její horní výstup к odvádění recyklovaných plynů s potrubím £0. Polymerování ethylenu se provádí radikálovou polymeraci, při níž panuje v reaktoru £ tlak 230 tnPe a teplota 200 °C, v první oddělovací zóně 2 tlak 40 mPa a ve druhé oddělovací zóně 2 tlak 0,15 mPa. Množství ethylenu, uvolněného s polymerem ve druhé odlučovací zóně 2зčiní 300 kg ne každých 1 000 kg polymeru.
Příklad 2 (Podle vynálezu)
V tomto příkladu se zařízení, znázorněného ne obr. 1, pcrnžije ze těchto podmínek:
Ethylen se polymeruje redikálovou polymeraci ze použití iniciátoru volných radikálů. V reaktoru 1 se udržuje ' teplota 200 °C e tlek 230 mPa, v první oddělovací zóně 2 tlek 40 mPa, v meeilehlé odddlovací zóně 6 tlak 7 mPa z ve druhé oddělovací zóně £ tlek 0,15 mPa. Mnžžtví ethylenu, uvolněného ve druhé odddlovací zóně £ , činí 110 kg na každých 1 000 kg polymeru.
Příklad 3 (Podle vynálezu) .
V tomto příkladu se zařízení, znázorněného ’ na obr. 1, pouřije za těchto podmínek:
Ethylen se polymeruje Iontovou polymeraci pomooí Zieglerova katalyzátoru. V reaktoru 1 se . udržuj teplota 270 °C a tlak 60 mPa, v první odddlovací zóně 2 tlek 25 ' mPa, v mezilehlé odddlovací zóně 6 tlak 1 mPe a ve druhé odddlovací ' zóně - £ tlak 0,15 mPa. Mnžžtví ethylenu, uvolněného ve druhé odddlovací zóně £, činí 16 kg na každých 1 000 kg polymeru.

Claims (3)

  1. PŘEDMĚT VYNÁLEZU
    1. Způsob výroby polymerů ethylenu v nepřřtržitě pracující soustavě za tlaku v rozmezí od 40 do 300 mPa a při teplotě v rozmezí od 150 do 320 °C, zahrnuící první odddlovací stupeň pro oddělování vyrobených polymerů od reakční směsi v_první oddělovací zóně udržované pod tlakem v rozmezí od 10 do 50 mPe, a druhý odddlovací stupeň pro odddlování polymerů, oddálených v prvním oddělovacím stupal, od zbytkových plynů v druhé odddlovací zóně udržované pod tlakem v rozmezí od 0,1 do 0,15 mPa, vyznačuuící se tím, ie kromě uvedených zahrnuje meeilehlý odddlovací stupeň pro oddělování zbytkových plynů od polymerů, odddlených v prvním stupnn, kterýžto meeziehlý odddlovací stupeň se provádí v mezieh^é oddělovací zóně udržované pod tlakem v rozmezí od 1 do 7 mPa, přičemž polymery, oddělené v této meeziehlé zóně, se odváddjí do druhé odddlovací zóny, zatímco zbytkové plyny, oddělené v této mezieh^é zóně, se mísí - popřípedě po stlačení - s přívodním proudem ethylenové suroviny, vedeným do reakční zóny, a spolu s ním se stlačují ež ne tlak pannujcí v první oddělovací zóně.
  2. 2. Zařzení k provádění způsobu podle bodu 1, zahrnuící polymerační reaktor, první odddlovací zónu, jejíž vstup je spojen s výstupem z polymerečního reaktoru, kompresor ne vysoké tlaky, jehož výstup je spojen se vstapem do polymerečního reaktoru, plynové'potrubí, spojuj^ první výstup z první oiddlovecí zóny se vstupem do kompresoru ne vysoké tlaky, a druhou odHlovecí zónu, jejíž vstup je spojen s druhým výstupem z první oddělovací zóny, vy!Ulnčující se tím, že dále zahrnuje meziehlou oddHovací zónu (6), upravenou mezi první oddělo^cí zónou (2) a druhou oddělovací zónou (5), jejíž vstup je spojen s druhým výstupem z první odc^^ě-o^o^íí zóny (2) potrubím (7) přivádějícím polymer, a jejíž druhý výstup je spojen se vstupem do druhé odddlo^eí zóny (5) potrubím (8) o^5rt^<^d^;^:íc:^m polymer, a plynové potrubí (9), spouujcí první výstup z ^sez^hlé odddlovací zóny (6) s potrubím (10) přivádějícím ethylen do reaktoru (1), které je nepojeno . ne vstup do kompTrsoru (3) na vysoké tlaky.
  3. 3. Zařízení podle bodu 2, vymθčující se tím, že dále zahrnuje ústrojí pro ochlazování první ^dlovací zóny (2).
CS804723A 1979-07-05 1980-07-02 Production method of ethylene polymer and equipment for its workmanship CS230572B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR7917444A FR2460306A1 (fr) 1979-07-05 1979-07-05 Procede de production de polymeres de l'ethylene et appareil pour sa mise en oeuvre

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS230572B2 true CS230572B2 (en) 1984-08-13

Family

ID=9227542

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS804723A CS230572B2 (en) 1979-07-05 1980-07-02 Production method of ethylene polymer and equipment for its workmanship

Country Status (15)

Country Link
US (1) US4342853A (cs)
EP (1) EP0022386B1 (cs)
JP (1) JPS5614507A (cs)
AT (1) ATE3300T1 (cs)
AU (1) AU534154B2 (cs)
BR (1) BR8004186A (cs)
CA (1) CA1161196A (cs)
CS (1) CS230572B2 (cs)
DE (1) DE3063095D1 (cs)
ES (2) ES8200375A1 (cs)
FR (1) FR2460306A1 (cs)
GR (1) GR68753B (cs)
MX (1) MX154839A (cs)
PT (1) PT71481A (cs)
ZA (1) ZA803987B (cs)

Families Citing this family (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
ZA826368B (en) * 1981-09-25 1983-07-27 Union Carbide Corp Process for transferring solids
JPS5922910A (ja) * 1982-07-29 1984-02-06 Sumitomo Chem Co Ltd エチレン重合体またはエチレン共重合体の製造方法
FR2538397A1 (fr) * 1982-12-24 1984-06-29 Charbonnages Ste Chimique Procede continu de fabrication d'homopolymeres ou de copolymeres de l'ethylene
FR2538399B1 (fr) * 1982-12-24 1986-06-06 Charbonnages Ste Chimique Procede continu perfectionne de fabrication d'homopolymeres ou de copolymeres de l'ethylene
AU577274B2 (en) * 1983-04-29 1988-09-22 Mobil Oil Corporation Process for removal of residual monomers from ethylene co-polymers
DE69120561T2 (de) * 1990-03-16 1996-10-31 Mobil Oil Corp Verfahren zur Herstellung von linearen Ethylencopolymeren mit niedriger Dichte
FR2680370B1 (fr) * 1991-08-14 1993-11-05 Enichem Polymeres France Sa Procede pour le greffage dans la ligne d'acides et anhydrides d'acides carboxyliques insatures sur des polymeres de l'ethylene et installation pour la mise en óoeuvre de ce procede.
DK2289952T3 (da) 2004-08-27 2014-05-19 Chevron Phillips Chemical Co Energieffektiv polyolefinproces
GB0609973D0 (en) * 2006-05-19 2006-06-28 Exxonmobil Chem Patents Inc An apparatus for the production of polyethylene and ethylene copolymers
GB0609974D0 (en) * 2006-05-19 2006-06-28 Exxonmobil Chem Patents Inc A process for the production of polyethylene and ethylene copolymers
EP2376220A1 (en) 2008-12-18 2011-10-19 ExxonMobil Chemical Patents Inc. High pressure polymerization process
EP2516055B1 (en) 2009-12-22 2020-04-22 ExxonMobil Chemical Patents Inc. Separation vessels for use in polymerization processes and methods for cleaning same
CN101955557B (zh) * 2010-06-11 2012-09-05 茂名实华东成化工有限公司 高效低能耗的丙烯中压回收利用方法
KR102007502B1 (ko) 2016-09-19 2019-08-05 주식회사 엘지화학 에틸렌 및 비닐계 공단량체의 회수 방법
BR112019026838B1 (pt) * 2017-06-26 2023-03-14 Basell Polyolefine Gmbh Método para a preparação de péletes de polímero seco tendo um teor reduzido de hidrocarboneto e processo para fabricação de péletes de ldpe

Family Cites Families (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL282427A (cs) * 1961-08-26
US3280091A (en) * 1963-02-06 1966-10-18 Dow Chemical Co Monomer recovery process
US3306889A (en) * 1963-05-15 1967-02-28 Koppers Co Inc Ethylene polymerization
NL6708737A (cs) * 1967-06-22 1968-12-23
GB1313836A (en) * 1970-04-27 1973-04-18 Mitsubishi Petrochemical Co Process for the preparation of ethylene polymers
FR2090789A5 (en) * 1970-04-27 1972-01-14 Mitsubishi Petrochemical Co High pressure polymerisation of ethylene
US3627746A (en) * 1970-05-25 1971-12-14 Exxon Research Engineering Co Ldpe recycle system defouling method
US3745658A (en) * 1971-01-25 1973-07-17 P Raneses Apparatus for determining earthwork volumes
US4175169A (en) * 1971-03-19 1979-11-20 Exxon Research & Engineering Co. Production of polyethylene
FR2202897B1 (cs) * 1972-10-13 1976-05-21 Ethylene Plastique Sa
FR2302305A1 (fr) * 1975-02-28 1976-09-24 Charbonnages Ste Chimique Procede perfectionne de polymerisation et de copolyme
US3969470A (en) * 1975-04-21 1976-07-13 E. I. Du Pont De Nemours And Company Process for recycling hydrogen when making blends of olefin copolymers
DE2524203A1 (de) * 1975-05-31 1976-12-16 Basf Ag Verfahren zur herstellung von hochdruckpolyaethylen
FR2313399A1 (fr) * 1975-06-03 1976-12-31 Charbonnages Ste Chimique Procede de polymerisation et de copolymerisation de l'ethylene utilisant un dispositif d'injection de gaz
FR2385745A1 (fr) * 1977-03-31 1978-10-27 Charbonnages Ste Chimique Procede de polymerisation de l'ethylene, sous pressions elevees, avec recyclage

Also Published As

Publication number Publication date
US4342853A (en) 1982-08-03
CA1161196A (fr) 1984-01-24
AU534154B2 (en) 1984-01-05
AU6011680A (en) 1981-01-15
GR68753B (cs) 1982-02-16
EP0022386B1 (fr) 1983-05-11
EP0022386A1 (fr) 1981-01-14
ES493127A0 (es) 1981-11-01
DE3063095D1 (en) 1983-06-16
ES8200375A1 (es) 1981-11-01
ES502210A0 (es) 1982-09-16
PT71481A (fr) 1980-08-01
BR8004186A (pt) 1981-01-21
ES8207197A1 (es) 1982-09-16
FR2460306A1 (fr) 1981-01-23
MX154839A (es) 1987-12-17
JPS5614507A (en) 1981-02-12
ZA803987B (en) 1981-07-29
ATE3300T1 (de) 1983-05-15
FR2460306B1 (cs) 1984-11-23

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS230572B2 (en) Production method of ethylene polymer and equipment for its workmanship
EP3262084B1 (en) High-pressure polymerization process of ethylenically unsaturated monomers
US9931608B2 (en) Process for separating components of a polymer-monomer mixture obtained by high-pressure polymerization of ethylenically unsaturated monomers
US4153774A (en) Manufacture of high pressure polyethylene
TW200808836A (en) An apparatus for the production of polyethylene and ethylene copolymers
WO2015091384A1 (en) Vessel for separating components of a reaction mixture obtained by high-pressure polymerization of ethylenically unsaturated monomers with integrated bursting discs
EP2636689A1 (en) Process and plant for manufacturing polyethylene or ethylene based copolymers
US8455595B2 (en) Dynamic pressure control in double loop reactor
JPS62263208A (ja) エチレンとビニルエステルの共重合体の製法
US6384153B2 (en) Process optimization of peroxide injection during polyethylene production
EP0447177B1 (en) Process for the production of linear low density ethylene copolymers
JP2004083919A (ja) 1,1−ジフルオロエチレンの高圧重合方法
KR101943286B1 (ko) 부분 정지 공정을 가진 중합 프로세스
US20220410102A1 (en) High-pressure polymerization system and high-pressure polymerization process for the polymerization of ethylenically unsaturated monomers
CA2204677A1 (en) Process for preparing ethylene/vinyl acetate copolymers
US11708427B2 (en) Apparatus and method for manufacturing high-pressure method low-density polyethylene
SU1113384A1 (ru) Способ получени полиолефинов
CN113166283A (zh) 烯键不饱和单体在聚合反应器中的高压聚合方法
AU622278B2 (en) Process for separating volatile components from reaction mixtures obtained through high-pressure polymerisation
FR2540502A1 (fr) Procede de production de polyethylene lineaire basse densite
EP4375304A1 (en) Process for producing ethylene copolymers at high pressure in a tubular reactor
WO2001096410A1 (en) Continuous, solvent-free process for making copolymers of maleic anhydride and c1-4 alkyl vinyl ether
US6448372B2 (en) Process for producing vinyl chloride polymer with low residual monomer
KR20220098386A (ko) 에틸렌계 불포화 단량체의 고압 중합 공정에 의해 얻은 반응 혼합물의 냉각
JPS62220504A (ja) エチレンの重合体の製造方法において炭化水素溶媒からの重合体の分離