CS225139B2 - The flat knitting machine with slides - Google Patents

The flat knitting machine with slides Download PDF

Info

Publication number
CS225139B2
CS225139B2 CS803179A CS317980A CS225139B2 CS 225139 B2 CS225139 B2 CS 225139B2 CS 803179 A CS803179 A CS 803179A CS 317980 A CS317980 A CS 317980A CS 225139 B2 CS225139 B2 CS 225139B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
pulse
carriage
chain
needle
knitting machine
Prior art date
Application number
CS803179A
Other languages
English (en)
Inventor
Erich Krause
Original Assignee
Schieber Universal Maschf
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Schieber Universal Maschf filed Critical Schieber Universal Maschf
Publication of CS225139B2 publication Critical patent/CS225139B2/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D04BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
    • D04BKNITTING
    • D04B7/00Flat-bed knitting machines with independently-movable needles
    • D04B7/24Flat-bed knitting machines with independently-movable needles for producing patterned fabrics
    • DTEXTILES; PAPER
    • D04BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
    • D04BKNITTING
    • D04B15/00Details of, or auxiliary devices incorporated in, weft knitting machines, restricted to machines of this kind
    • D04B15/94Driving-gear not otherwise provided for
    • D04B15/99Driving-gear not otherwise provided for electrically controlled

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Knitting Machines (AREA)

Description

Vynález se týká plochého pletacího stroje opatřeného saněmi, pohyblivými vratně přes jehelní lůžka a vysílačem impulsů, sestávajícím z impulsového kotouče a dvou zdrojů synchronizačních impulsů na jeho obvodu, vysílajícím impulsy podle taktu jehel pro elektronické řízení plochého pletacího stroje.
Je znám plochý pletací stroj tohoto druhu s ručním pohonem, na němž je vysílač impulsů uspořádán na saních a poháněn synchronně s pohybem saní vloženým převodem.
U elektronicky řízených plochých pletacích strojů s vratně pohyblivými saněmi je nutné, aby přejíždění jehel saněmi bylo podle taktu jehél signalizováno zpět řízení. U dalšího známého plochého pletacího stroje je na saních jeden nebo více snímačů pro bezprostřední snímání v dělení uspořádaných drážek jehelních lůžek, případně stojin mezi nimi, které jsou v jehelních lůžkách· Zejména u jehněho dělení je obtížné získat vyhodnotitelný sigftál, rozlišující stojinu a drážku jehelního lůžka. Selektivita mezi drážkou jehelního lůžka a stojinou je nepatrná, takže vzdálenost snímače impulsů taktu jehel od jehelního lůžka musí být rovněž malá, aby vůbec bylo možno obdržet vyhodnotitelné signály. Z toho vyplývají značné problémy při seřizování a to pro vzdálenost mezi vysílačem impulsů taktu jehel případně saněmi a jehelním lůžkem, a které spočívají zejména v tom, že kolísání vzdálenosti mezi vysílačem impulsů taktu jehel a jehelním lůžkem během provozu plochého pletacího stroje smějí být nepatrná. Vysílač impulsů taktu jehel uspořádaný s nepatrnou vzdáleností od jehelního lůžka je kromě toho velmi ohrožen při zlomení paty jehel nebo platin.
Kromě toho je u plochého pletacího stroje tohoto druhu zdvih saní větší než je pracovní oblast vysílače impulsů taktu jehel, tedy větší než oblast, v níž řízení vyhodnocuje první a poslední drážku jehelního lůžka, případně příslušnou stojinu v jehelním lůžku za účelem vy8láni signálu pro volbu jehel v zámkových soustavách, přičemž plný počet jehel může být ovlivněn vzhledem к zakládacím polohám jehelních lůžek.
U vysoce výkonných plochých pletacích strojů β vratně pohyblivými saněmi je vzdálenost os hnacího řetězu saní vymezena tak úzce, Že již při obou koncích jehelních lůžek dochází к otočení unášeče saní a tím ke změně rychlosti saní Dři stálé rychlosti pohybu hnacího řetězu. Při pohonu vysílače impulsů taktu jehel hnacím řetězem saní by sice jeho funkce byle v prostředním úseku jehelních lůžek synchronní se sledem drážek jehelního lůžka, v koncových úsecích by však byla asynchronní, což by vedlo к chybnému vysílání informací pro řízení. Kromě toho hmota obracených saní vyvolá přinejmenším malé povolení hnacího řetězu, čímž vznikne další nepřesnost při pohonu vysílače impulsů taktu jehel hnacím řetězem saní. Pohon vysílače impulsů taktu jehel hnacím řetězem saní není tudíž pro přesné řízení plochého pletacího stroje vhodný.
Úkol, který má být vynálezem vyřešen, spočívá ve vytvoření plochého pletacího stroje v úvodu naznačeného typu, opatřeného vysílačem impulsů taktu jehel, který nezávisle na jemnosti dělení jehelního lůžka umožňuje řízení stroje přesně synchronní s taktem jehel, prostá mechanických problémů.
Nevýhody a nedostatky známých řešení odstraňuje řešení podle vynálezu, jehož podstatou je, že mezi vratnými body saní, alespoň uvnitř vyhodnocované pracovní oblaati vysílače impulsů, je umístěna přímočaře napnutá část nezávislého zvláštního nekonečného řetězu, napnutého v rámu stroje, nezávislého od hnacího řetězu saní, nebo zvláštní ozubená část, umístěna přímočaře a rovnoběžně se směrem pohybu saní, které jsou spojeny přes unašeč pohyblivý v přímočaře směrované části zvláštního nekonečného řetězu s tímto nekonečným řetězem, čímž impulsový kotouč, spojený přímo я nehybně s jedním řetězovým kolem, je poháněn synchronně s.pohybem saní jejich tvarovým dotykem se zvláštním nekonečným řetězem přes jehelní lůžka, případně s impulsovým kotoučem Je ve tvarovém dotyku pastorek spojený přímo a nehybně 8 impulsovým kotoučem na saních, přičemž impulsový kotouč je opatřen na obvodu dělením odpovídajícím celočíselně dělení Jehel. u
Je _ výhodné, když zvláštní nekonečný řetěz- je nekonečný článkový- řetěz, nekonečný kuličkový řetěz, nekonečný ozubený řemen, nebo nekonečný děrný řemen.
Výhodou řešení podle vynálezu je, že zvláštní nekonečný řetěz _ poháiní jen impulsový kotouč a nikoliv také saně, takže pracuje celkem bez zatížení, čímž je zabráněno prodloužení zvláštního nekonečného řetězu nestejnoměrně urychlovanými a brzděnými hmott-i..
Daaší výhodou je, že zdroj synchronizačních impulsů není řízen . přímo sledem drážek a stojin jehelního lůžka, takže nevznikájí žádné meehtaiické problémy, zvláště u jemných dělení. Pohonem impulsového kotouče tvarovým dotykem mezi, saněmi, a rámem stroje se bezpečně zabrání nesprávnému vysílání impulsů.
Je výhodné pouužt dvou zdrojů synctartninjčních impulsů a vytvoon impulsový kotouč tak, že zdroje synctaOnizačních impulsů při každém taktu jehel vždy stejný logický stav zapooení. Dělení impulsového kotouče se přio^m rovná dělení jehel, přčeemž zdroje synchronizačních impulsů jsou uspořádány vzájemně př^^azeně o čtvrtinu, dělení jehel. Při této konstrukci vysílá vysílač impulsů přesně jeden impuls na takt jehel.
Daaší provedení tohoto vynálezu spočívá v tom, že je pouužto dvou zdrojů synchronizačních impulsů a impulsový kotouč je proveden tak, že logický stav zapojení zdrojů synchron!začních impulsů je rozdílný alespoň pro dvě po sobě následu^cí drážky jehelního lůžka a opakuje se po určitém počtu drážek jehelního lůžka. Vhodné je přitom čtyřnásobné dělení ho kotouče dělení jehel a vzájemné přesazení cbou zdrojů synchronizačních impulsů o velikost dělení jehel. impulsový kotouč pracuje v tomto případě jako vysílač kódu, p^eemž se pro oba zdroje synchronizačních impulsů pro každý takt jehel vyskytuje určitá logická kombinace. Impulsový kotouč je - tím možno zmeeěšt na průměru a provést ' s hrubším dělením.
Příkladná provedení vynálezu jsou znázorněna na výkresech, kde představuje obr. 1 schemmaický pohled na uložení saní plochého pletacího stroje s vysíaaeem impulsů v rámu stroje a s pohonem vysílače impulsů nekonečným řetězem v nárysu, obr. 2 schesmaický po^ed na uložení saní plochého stroje v nárysu, u něhož je vysílač impulsů uložen na saních a jehož pohyb je proveden ozubenou tyčí, obr. 3 schemajický pohled na impulsový kotouč se dvěma zdiej synchronizačních impulsů, obr. 4 zobrazení sledu impulsů pro impulsový kotouč * podle ' obr. 3 a tabulka sledů taktů, obr. 5 schcmojický pohled na impulsový kotouč s hrubšími zuby a opět se dvěma zdroj synchronizačních impulsů a obr. 6 zobrazení sledu impulsů a taktů pro impulsový kotouč pode obr. 5 a tabulka sledu taktů.
Saně £ plochého pletacího stroje jsou svými ložisky J po^d-ivě uloženy na kolejnicí g v ^znázorněném rámu pletacího stroje. K saním £ je připevněn držák g opatřený na volném konci unášečími skříněmi £ vodičů nití. Na rámu jsou na obou stranách plochého - pletacího stroje uložena řetězová kola .6 a J na axiálních ložiscích ,8 a £ Řetězová- kola _6 a 2 jsou opásána nekonečným řetězem £0. První řetězové kolo 6 je pevně spojeno s impulsovým.kotoučem . £8 vysílače £2 impulsů, zatímco druhé řetězové kolo £ je provedeno jako napínací kdo.
Ha - držáku g je upevněn unašeč £2,k němuž je připojen nekonečný 1с4^ £0 pro unášení se— ní £ mezi krajní levou polohou 13 a krajní pravou polohou ££ v přímočaře napnuté části, nekonečného řetězu - £0. Tato přímočaře napnutá část nekonečného řetězu £0 je umístěna ve vyhodnocované pracovní odasl,! vysílače 11_ impulsů.
Tím, že nekonečný řetěz 10 je svou napnutou částí meei krajní levou polohou £g. a krajní pravou polohou , 14 spojen s tvarovým dotykem unášeče £2, se dosáhne toho, že řetězové kdo 6 a a ním spojený impulsový kotouč £8 jsou poháněny synchronně s pohybem saní £. Dělení.,£ na obvodě impulsového kotouče 1_8 odpovídá celočíselně dělení t. jehel. V případě palcového dělení £ jehel mej řetězová kola .6 s 2 rovněž palcové dělení ,g a nekonečný řetěz 10 je rovněž dělen palcově. Nekonečný řetěz £0 může.- být vytvořen jako _ nekonečný
225139 4 článkový řetěz, nekonečný kuličkový řetěz, nekonečný ozubený řemen nebo nekonečný děrovaný řemen.
U provedení pletacího plochého stroje podle obr. 2 je vysílač 15 impulsů umístěn na saních £ a to na držáku £. Na neznázorněném rámu plochého pletacího stroje je pevně uložena.ozubená tyč 16. která je umístěna alespoň ve vyhodnocované pracovní oblasti vysílače £5 impulsů. Neznázorněný impulsový kotouč 1_8 vysílače 15 impulsů je spojen s pastorkem £7. - který je v ..záběru s ozubenou tyčí ££, synchronně s pohybem saní £. Místo ozubené tyče 16 je také možno použít napnutý řetěz, ozubený řemen a podobně.
U provedení podle obr· 1 je osová vzdálenost řetězových kol .6 a J alespoň taková, aby se unášeč 12 pohyboval pro pohon impulsového kotouče 18 alespoň ve vyhodnocované pracovní oblasti v přímočaře napnuté části nekonečného řetězu £0. Při vratném pohybu saní £ vykonávsaí řetězová kola 6, a £ střídavý otáčivý . pohyb doleva a doprava a v okamžiku reveraace £ .jsou v klidu. Shodný pohyb vykonává 1 impulsový kotouč 13.
Na obr. 3 je znázorněn impulsový kotouč £8 se zuby 19 na jeho obvodě. Dělení £ zubů £2. je přesně shodné s dělením £ jehel v neznázorněném- jehelním lůžku. Při obvodu impulsového kotouče 19 jsou umístěny dva zdroje A, В synchronizačních impulsů vzájemně přesazené o hodnotu t/4, to.je o jednu čtvrtinu dělení £ jehel. Impulsový kotouč 18 je pevně uložen na hřídeli společně s řetězovým kolem 6 v případě prvního kladného provedenn, nebo společně s pastorkem £7. v. případě druhého příkadtaého provedení a je tudíž poháněn synchronně s nimi, a tím i synchronně a pohybem saní £ ve vyhodnocované pracovní obbasti vysílače 11 . v případě £5 impulsů. To znamená, že se impulsový kotouč 18 pootáčí přesně o jeden zub £2 a jednu přilehlou mezeru mezi zub 19 - to je o hodnotu dělení £ impulsového kotouče £8, jestliže se saně £ posunou o hodnotu dělení £ jehel.
Na obr. 4 je v horní části znázorněn sled impulsů zdrojů A a В tynchronázsčáích impiuLsů při pohybu impulsového kotouče £8 vlevo a vpravo.- Jedna impulsová perioda odpovídá přesně jednomu taktu n^ jehel.
, Kolmá středová čára odpovídá poloze impulsového kotouče £g. znázorněné na obr. j. V dolní obr. 4 je uvedeno logické kódování pro zdroje A a В synchronizačních impulsů ve spojení s impulsovým kotoučem - £8 pro chod doprava a doleva. Jeasiiže se saně pohybnuí déle o takt £t jehel, pak zdroje A a В ^^(^c^i?(^i^i.za^^^ch impulsů zaujímají - celkem čtyři rozdílné polohy zapooení.
Na obr. -5 je znázorněn impulsový kotouč 18' s odliniým počtem zubů 1_9 který pracuje jako vyBÍlač kódu. Dělení £ na obvodu tohoto impulsového kotouče 118' se rovná čtyřnásobku hodnoty dělení £ jehel. Zdroje A a В synchronizačních impulsů jsou uspořádány navzájem přesazené o hodnotu dělení £ jehel na jejich nosné desce při obvodu impulsového kotouče 18*.
Sledy impulsů pro zdroje A, В synchronizačních impulsů při vratném otáčení impulsového kotouče 18 ve směrech dvojité gipky jsou znázorněny na obr. 6 nahoře. Perioda impulsů odpovídá čtyřem taktům n^ jehel.
Na obr. - 6 dole je znázorněno logické kódování zdrojů A a В synchronizačních impulsů. Z něho je zřejmé, že pro jeden takt £t jehel vyplývá jen určitá logická kombinace pro zdroje £, § synchronizačních impulsů. Jeden takt - jehel tím odpovídá jedné logické kommbnaac.
Roozíly impulsových kotoučů 18, 18*. znázorněných - na obr. 3 a 5 zůstáv^dí v tom, že zuby 19' impulsového kotouče 18' podle obr. 5 mohou být čtyřikrát hrubší než zuby 19 impulsového kotouče 18 podle obr. 3. To znamená, že v závislost na tvaru zubů, které nelze provést v neomezeně malém rozměru, je nutno vooit průměr impulsového kotouče 18 u provedení podle obr. 3 větší než průměr impulsového kotouče 18' u provedení podle ob]?. 5 dělení někonečného řetězu £0. případně ozubené tyče £6 malé a počet zubů řetězových kol -g , a £_ případně pastorku j£ taktéž mmlý. Vysílač ££ případně 15 impulsů s impulsovým kotoučem
18a uspořádáním zdrojů A, B synchronizačních impulsů jak znázorněno na obr. 5, vystačí s hrubším dělením nekonečného řetězu 10, případně ozubené tyče 16, řetězovými koly 6 a 1, případně pastorkem 17 s více zuby, jakož i s menším průměrem impulsového kotouče 13. Z toho vyplývá vcelku robustnější mechanika, zajištující z hlediska opotřebení delší životnost a lepší funkci vysílače Ц, ££ impulsů včetně jeho pohonu.

Claims (5)

1. Plochý pletací stroj opatřený saněmi, potyblivými vratně přes jehelní lůžka a vysílačem impulsů, sestávajícím z impulsového kotouče a dvou zdrojů synchronizačních impulsů na jeho obvodu, vysílajícím impulsy podle taktu jehel pro elektronické řízení plochého pletacího stroje, vyznačující se tím, že mezi vratnými body saní (1), alespoň. uvnitř vyhodnocované pracovní oblassi vysílače impulsů, je umístěna přímočaře napnutá část nezávislého zvláštního nekonečného řetězu (10), napnutého meei dvěma řetězovými koly (6, 7) v rámu stroje, nezávislého od hnacího řetězu sa^^í (1), nebo zvláštní ozubená část (16), umístěná přímočaře a rovnoběžně se směrem pohybu saní (1), které jsou spojeny přes unášeč (12) pohyyiivý v přímočaře směrované čássi zvláštního nekonečného řetězu (10) s tímto nekonečným řetězem (10), čímž impulsový kotouč (18), spojený přímo a nehybně s jedním řetězovým kolem (.6), je poháněn synchronně s pohybem saní (1) jejich tvarovým dotykem se zvláštním nekonečným řetězem (10) přes jehelní lůžka, případně s impulsovým kotoučem (18).je ve tvarovém dotyku pastorek.(17) spojený přímo a nehybně s impulsovým kotoučem (18) na saních (1), přičemž impulsový kotouč (18) je opatřen na obvodu dělením (p) odpooídejícím celočíselně dělení jehel (t).
2. Plochý pletací stroj podle bodu 1, vyznačuje! se tím, že zvláštní nekonečný řetěz (10) je nekonečný článkový řetěz, nekonečný kuličkový řetěz, nekonečný ozubený řemen nebo nekonečný děrný řemen.
3. Plochý pletací stroj podle bodu 1, nyznaaující se tím, že zvláštní ozubená.část (16) je napnutý řetěz, ozubená tyč nebo ozubený řemen.
4. Plochý pletací stroj podle bodů 1 nebo 2, vyznaa^íM se tím, že dělení (p) impulsového kotouče (18) se rovná d^!Le^:í jehel (t), přčeemž zdroje^synchronizačních impulsů (A, B) jsou uspořádány vzájemně přesazené o čtvrtinu dělení jehel (t/4).
5. Plochý pletací stroj podle bodů 1 nebo 2 nebo . 3, vyznaa^íM se tím, že dělení (p) impulsového kotouče (18) je čtyznaáeobkem.dělení jehel (t),.přčeemž zdroje synchronizačních impulsů (A, B) jsou uspořádány vzájemně přesazené o jedno dělení jehel (t).
CS803179A 1979-05-14 1980-05-07 The flat knitting machine with slides CS225139B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19792919369 DE2919369A1 (de) 1979-05-14 1979-05-14 Flachstrickmaschine mit impulsgeber fuer die elektronische steuerung

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS225139B2 true CS225139B2 (en) 1984-02-13

Family

ID=6070681

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS803179A CS225139B2 (en) 1979-05-14 1980-05-07 The flat knitting machine with slides

Country Status (9)

Country Link
US (1) US4324115A (cs)
JP (2) JPS55152844A (cs)
CS (1) CS225139B2 (cs)
DD (1) DD150632A5 (cs)
DE (1) DE2919369A1 (cs)
ES (1) ES8101668A1 (cs)
GB (1) GB2051141A (cs)
IT (1) IT1130587B (cs)
SU (1) SU1243631A3 (cs)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3360569D1 (en) * 1982-06-11 1985-09-19 Steiger Sa Atelier Constr Safety device for a knitting machine
DD241274A1 (de) * 1985-09-27 1986-12-03 Textima Veb K Takteinrichtung zur einzelnadelauswahl an strickmaschinen
DE3707178A1 (de) * 1986-09-10 1988-03-24 Stoll & Co H Einrichtung zur ansteuerung einer flachstrickmaschine
DE3707174A1 (de) * 1986-09-10 1988-03-24 Stoll & Co H Einrichtung zur ansteuerung einer flachstrickmaschine
DE3904306A1 (de) * 1989-02-14 1990-08-16 Schieber Universal Maschf Flachstrickmaschine mit taktgebereinrichtung
GB2340134B (en) * 1998-07-29 2000-06-21 Pai Lung Machinery Mill Co Ltd Circular knitting machine reversing halt positioning and needle and feeder posiion control method

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CH519045A (fr) * 1969-07-31 1972-02-15 Bonneterie S A Et Métier à tricoter circulaire comportant un dispositif à ruban programme pour la commande de la sélection d'éléments de tricotage
CH536891A (fr) * 1971-03-10 1973-05-15 Dubied & Cie Sa E Générateur d'impulsions avec lecteur électrique pour la commande des aiguilles d'une machine à tricoter
GB1393172A (en) * 1971-04-28 1975-05-07 Schieber Universal Maschf Method and apparatus for controlling a knitting machine
DE2129851C3 (de) * 1971-06-16 1980-06-26 Sulzer Morat Gmbh, 7024 Filderstadt Programmsteuereinrichtung fur die Arbeitsorgane einer Maschine
FR2212830A5 (cs) * 1972-07-28 1974-07-26 Superba Sa
JPS5921987B2 (ja) * 1973-12-28 1984-05-23 シルバー精工株式会社 編機の選針方法
FR2310432A2 (fr) * 1975-04-24 1976-12-03 Superba Sa Ensemble de synchronisation electronique pour dispositif de selection d'aiguilles de machines a tricoter
US4006611A (en) * 1975-09-12 1977-02-08 The Singer Company Positioning control for programmable knitting machines
US3983718A (en) * 1975-09-12 1976-10-05 The Singer Company Knitting machine for producing programmed designs

Also Published As

Publication number Publication date
IT8021951A0 (it) 1980-05-09
GB2051141A (en) 1981-01-14
SU1243631A3 (ru) 1986-07-07
DE2919369A1 (de) 1980-11-27
ES491982A0 (es) 1980-12-16
JPS6150791U (cs) 1986-04-05
DD150632A5 (de) 1981-09-09
IT1130587B (it) 1986-06-18
US4324115A (en) 1982-04-13
ES8101668A1 (es) 1980-12-16
JPS55152844A (en) 1980-11-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
IT1236605B (it) Meccanismo di azionamento degli aghi di una macchina per maglieria.
CS225139B2 (en) The flat knitting machine with slides
GB1527044A (en) Tufting machines having patterning devices
US3972295A (en) Needle bar pattern shifting device
US4139997A (en) Patterning device for actuating operating elements of textile machinery
US3688525A (en) Flat bed knitting machines
US3762184A (en) Guide bar control mechanism for knitting machines
EP0261695B1 (en) Apparatus for driving and controlling wire in wire saw
GB1290281A (cs)
US4114534A (en) Control system for rotary printing screens
US3724241A (en) Warp knitting machine
US3446039A (en) Automatic chain changing apparatus for flat knitting machines,preferably raschel warp knitting machines
US3628354A (en) Means for controlling guide bars in warp knitting machines
US3237432A (en) Control for stopping yarn carriers in flat bed knitting machines
US3818725A (en) Method and apparatus for producing warp and weft inter-knitted fabrics
US3589145A (en) Devices for automatic adjustment of draw travel of slur cocks in straight bar knitting machines
US3818774A (en) Control device for shifting brush body carriers on brush manufacturing machines
GB1434869A (en) Method and apparatus for moving a knitting needle of a shuttle less loom
SU1044224A3 (ru) Автомат дл резки глин ного бруса
US2453629A (en) Patterning mechanism of flat single bed knitting machines
GB2051145A (en) Warp knitting machine comprising guide bars which are fixed in the swinging direction
GB968001A (en) Improved draw-down mechanism for a flat knitting machine
US3350901A (en) Guide bar lapping mechanism for warp knitting machines
US616601A (en) Knitting-machine
ES446273A1 (es) Una tricotosa plana con cuatro placas de agujas dispuestas enfrentadas entre si.