CS214723B2 - Reproduction and leveling device - Google Patents

Reproduction and leveling device Download PDF

Info

Publication number
CS214723B2
CS214723B2 CS727741A CS774172A CS214723B2 CS 214723 B2 CS214723 B2 CS 214723B2 CS 727741 A CS727741 A CS 727741A CS 774172 A CS774172 A CS 774172A CS 214723 B2 CS214723 B2 CS 214723B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
sorting
copies
copy
document
logic circuit
Prior art date
Application number
CS727741A
Other languages
English (en)
Inventor
Halbert M Harris
Bhogilal M Modi
Original Assignee
Halbert M Harris
Bhogilal M Modi
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Halbert M Harris, Bhogilal M Modi filed Critical Halbert M Harris
Publication of CS214723B2 publication Critical patent/CS214723B2/cs

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G03PHOTOGRAPHY; CINEMATOGRAPHY; ANALOGOUS TECHNIQUES USING WAVES OTHER THAN OPTICAL WAVES; ELECTROGRAPHY; HOLOGRAPHY
    • G03GELECTROGRAPHY; ELECTROPHOTOGRAPHY; MAGNETOGRAPHY
    • G03G15/00Apparatus for electrographic processes using a charge pattern
    • G03G15/65Apparatus which relate to the handling of copy material
    • G03G15/6538Devices for collating sheet copy material, e.g. sorters, control, copies in staples form

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Collation Of Sheets And Webs (AREA)
  • Paper Feeding For Electrophotography (AREA)
  • Separation, Sorting, Adjustment, Or Bending Of Sheets To Be Conveyed (AREA)
  • Control Or Security For Electrophotography (AREA)
  • Pile Receivers (AREA)

Description

POPIS VYNALEZU
K PATENTU
ČfiSKOSLOVSNSKA SOCIALISTICKÁ
RIPUBLIKA (19)
(22) Přihlášeno 15 11 72 (21) (PV 7741-72) (32) (31) (33) Právo přednosti od 15 11 71(198725) Spojené státy americké
ÚftAD PRO VYNÁLEZYA OBJEVY (40) Zveřejněno 10 09 81(45) Vydáno 15 09 84 214723 (») (Sl IntClŠ
*P
Dl S 65 i! (72) (73)
Autor vynálezu
a současně HARRIS HALBERT M., WEBSTER a MÓDI BHOGILAL M,, ROCHESTER majitel patentu (Sp. st. a.) (54) Reprodukční a srovnávací zařízení 1
Vynález se týká reprodukčního a srovná-vacího' zařízení pro plynulé samočinné ho-tovení a srovnávání neomezeného počtu sou-borů srovnaných kopií ze souborů dokladů,které je toho· typu, u něhož je upraven zpra-covávací přístroj k vytváření mnohonásob-ných kopií každého dokladu ze souboru do-kladů, dále řídící zařízení včetně přihrádekpro uložení kopií v podobě vytříděných ses-tav, a dopravní zařízení, které přivádí ko-pie ze zpnaeoyávacího přístroje do· třídicího'zařízení, přičemž třídicí zařízení má alespoňjeden úsek pro ukládání kopií s předem urče-ným počtem přihrádek, do kterých se zavá-dí jedna kopie každého dokladu. Předtím,, ,než byly vynalezeny kopírovacístroje, ve kterých může být originální doku-menit ihned reprodukován, a to bez nutnostipřípravy mezimatríce nebo speciální manipu-lace s dokumentem v kontaktu se speciálněupravenými kopírovacími listy, bylo nutnépři zhotovování většího počtu souborů srov- nanAnh rrmtTQrlrít íílQnřní Ωτιηιτ7'Π οττόηί 2 líže každý svazeček něho soubor měl desetstránek, potom bylo třeba nejdříve zhotovitdvacet pět kopií cd všech deseti stránek pů-vodního reprodukovaného dokumentu. Jestli-že so dále srovnávání provádělo1 manuálně,pak bylo· nezbytné rozložit pětadvacet prv-ních stránek do pětadvaceti oddělených hro-mádek. Na každou z těchto· pětadvaceti hro-mádek se potom Individuálně položily kopiedruhé stránky. Tento postup byl opakován,až na každou z pětadvaceti hromádek by-lo položeno· vš-och deset stránek, čímž se zís-ká pětadvacet desetistránkových souborů. V případě, že se srovnávání provádělo vautomatickém zařízení, je možné typy použi-tých zařízení rozdělit do dvo-u skupin. Co setýče prvé Skupiny, uspořádá se všech dvacetpět kopií první stránky do podavače listů,který individuálně umístí každWu kopií dozvláštní přihrádky zakládané. Potom se dopodavače listů vloží všech pětadvacet kopiídruhé stránky, přičemž podavač listů Indi-vidnaLno iimiQií ucorb YAotarltzQPoť lmnií dril- na tohoto postupu spočívá v tom, že se všechďvacot pět kapií první stránky uloží do jed-né přihrádky, všech dvacet pět kopií druhéstránky do druhé přihrádky a toto se prove-de s kopiemi všech deseti stránek. Každápřihrádka je přitom vybavena vlastním po-davačem listů, takže je možné postupnýmpodáním vždy jedné kopie z každé přihrádkypoistuipně srovnávat všech pětadvacet deise-tistr ánkových souborů.
Vynalezením kopírovacích strojů, které jsouschopné produkovat neomezený počet kopiíz jediného originálu, byla odstraněna nutnostzhotovit před vlastním srovnáváním všechnykopie. Takto1 se první stránka originálu vložído kopírovacího stroje a zhotoví se pětadva-cet kopií. V případě, že se kopírovací strojpoužije ve spojení se srovnávacím neboilitřídícím zařízením, mohou být zhotovené ko-pie první strany uloženy do individuálníchpřihrádek. Následným zhotovením kopií dru-hé a dalších stran originálu a jejich ulože-ním do individuálních přihrádek zakládačase získá všech dvacet pět souborů.
Kromě toho bylo již sestrojena zařízení,jejichž prostřednictvím mohou být individuál-ně srovnané soubory kopií originálního' do-kumentu zhotoveny předběžným srovnává-ním stran originálních dokumentů určenýchk reprodukování a postupným vkládánímstránek originálu do kopírovacího stroje zaúčelem zhotovení vždy jen jediné kopie. Te-dy pokaždé, když kopírovacím strojem proj-dou všechny stránky originálního souboru,je na výstupu kopírovacího stroje zkomple-tován jeden soubor kopií.
Oba způsoby zhotovení souborů srovna-ných kopií však mlají určité nedostatky. Přizhotovení velkého· počtu srovnaných soubo-rů za použití jak separátního zakládače, taki - zakládačc gpřaženébo s kopírovacím stro-jeni, je. nezbytně mít k dispozici velký, početpřihrádek a velmi nákladný á komplikovanýsystém, určený k pohybování přihrádek ne-bo k přivádění kopií do Individuálních při-hrádek, Na druhé straně při použití postup-ného zakládání jednotlivých stránek origi-nálu do kopírovacího· stroje za účelem zho-tovení vždy jen jediné kop'e je nutná auto-matická manipulace s originálním dokumen-tem, spřažená s výstupem z kopírovacíhostroje. Jestliže je tedy v tomto případě nutnézhotovit velký počet srovnáných souborů ko-pií, dochází k přílišné manipulaci s originál-ním souborem, v důsledku čehož vzrůstá ri-ziko· poškození nebo snížení kvality originál-ních dokumentů. Účelem vynálezu je odstranit uvedené ne-dostatky. íTrpjom nvnnlmn ίο -nrl oczcí m i-ino/julzn dač pro vytvoření neomezených počtů sou-borů srovnaných kopií originálních dokladů. Dále je účelem vynálezu zmenšení veli-kosti zařízení pro· zhotovení velkého· počtusrovnávaných souborů dokladů. Účelem vynálezu je dále zajistit logické ří-zení funkcí kopírovacího stroje, zařízení promanipulaci s originálními doklady a zaklá-dačs za účelem zhotovení srovnaných sou-borů kopií z originálních dokladů.
Konečně je· účelem vynálezu zlepšit návaz-nost vysoce výkonného kopírovacího a srov-návacího zařízení při reprodukci listovéhomateriálu.
Vynález proto vychází z reprodukčníhoa srovnávacího zařízení pro plynulé samočin-né hotovení a srovnávání neomezeného počtusouborů srovnaných kopií ze souboru do-kladů, které je toho· typu, u něhož je upra-ven zpracovávací přístroj k vytváření mno-honásobných kopií každého dokladu ze sou-boru dokladů, dále třídicí zařízení včetněpřihrádek pro uložení kopií v podobě vytří-děných sestav, a dopravní zařízení, kterépřivádí kopie ze zpracovávacího přístroje dotřídicího zařízení, přičemž třídicí zařízenímá alespoň jeden úsek pro ukládání kopiís předem určeným počtem přihrádek, do kte-rých se zavádí jedna kopie každého dokladu.
Podstatou vynálezu je, že toto zařízení ob-sahuje volič počtu kopií, v jehož zapnutémstavu je logický obvod třídicího zařízení spo-jen s čidly přítomnosti kopií, umístěnými vtřídicích sestavách, přičemž logický obvodtřídicíha zařízení je přes spouštěcí spínačspojen s počítačem exposic, který je dálespojen s řídícím obvodem zpracovávacíhopřístroje a přes něj s logickým obvcdeln propřivádění kopií, přičemž spojení třídicího za-řízení s počítačem exposic, spojení počítačes řídícím obvodem a spojení řídícího obvodus logickým obvodem jsou obousměrná.
Padle výhodného provedení vynálezu jepočítač esposic upraven pro počítání expo-sic až do počtu rovnému počtu přihrádek vkaždé z (třídicích sestav nebo zvolenému poč-tu kopií originálního dokladu, a je účelněspřažen systémem detekce exposic snímací-ho typu. U tohoto provedení zařízení podle vynálezu,u něhož třídicí zařízení obsahuje alespoň dvau.kládací úseky a je upraveno podávači ú-strojí, které podává současně zpracovávací-mu přístroji jeden doklad ze souboru dokla-dů za účelem jeho reprodukování a za úče-lem navrácení dokladu do souboru dokladův předem· určeném pořadí, je logický obvodtřídicího zařízení spojen vedením s odchylo-vacím členem pro posílání kopií do jednoho 214723 a kromě toho spojenými se srovnávacími ob-vody.
Zařízení podle vynálezu umožňuje samo-činný optimální způsob skládání neomezené-ho počtu kopií do požadovaných souborů,umožňuje konstrukční spojení kopírovacího,manipulačního a zakládacího zařízení v je-den celek a představuje i podstatné rozmě-rové zmenšení.
Vynález bude nyní popsán na příkladu, pro-vedení v souvislosti s výkresy.
Obr. 1 znázorňuje perspektivní zobrazeníkopírovacího stroje s třídicím zařízení pod-le vynálezu.
Obr. 2 znázorňuje boční řez třídicím za-řízením.
Obr. 3 znázorňuje blokové schéma řídícísoustavy obvodů pro· uvedené třídicí zaříze-ní.
Obr. 4 znázorňuje schéma zapojení motoro-vého obvodu.řídící soustavy obvodů z obr. 3. . .. .
Obr.. 5 znázorňuje blokové schéma ovlá-dání gplenďdů za účelem vychytávání kopiído jedtootilivých přihrádek třídicího zařízení. •Za účelem obecného vymezení reprodukč-ního, zařízení, u kterého může být vynálezupoužito, se další část popisu věnuje obr. 1, nakterém jsou zobrazeny jednotlivé složky ty-pického elektrostatického kopírovacího· sys-tému.: Zobrazený kopírovací systém je. tvo-řen xerografickým zařízením. Jako ve všechxerografických systémech je světelný obrazoriginálu, určeného k reprodukování, promí-tán na sensibilovanou povrchovou plochu xe-rografické desky k vytvoření latentního elek-trostatického obrazu. Potom se tento latenlt-ní elektrostatický obraz vyvolá barvičem kvytvoření xerografického obrazu, tvořenéhopráškem barvíce a odpovídajícího· latentnímuelektrostatickému obrazu na povrchu xero-grafické desky. Práškový obraz se potom e-lektiostaíicky. převede na záznamový mate-riál, například na list nebo pás papíru, na•klteré může být ipřitaven v tavicím zařízení zaúčelem permanentního přilnutí práškovéhocbrázu k povrchu záznamového materiálu.
Xerografický zpracovávací přístroj 11 jevytvořen jako samostatná jednotka, majícívšechny zpracovávací stanice uspořádané u-vniitř jediné skříně. Tiskací systém obsahujeexpesiční stanici, ve které je dOkfad určenýk reprodukování, umístěn na skleněné des-ce 12 za účelem projekce na fotoelektrickyvodivý povrch, tvořený xerografickým pásem 13. Doklad se dopravuje podávacím zaříze-ním 15 pro recirkulaci originálního dokladuze spodku stohu 17 na zásobní schránce 19ke skleněné desce 12 za účelem expozice, na-čež se navrátí na vrchol stohu na zásobníschránce; toto se opakuje, až je provedenookopírování celého- stohu originálních dokla-dů, načež může být celý popsaný cyklus pro-veden znovu, jak je popsáno v americkémpatentovém spisu č. 3 558 51.2.
Zobrazovací světelné paprsky, rezultujícíz bleskového olsvětlení dokladu žárovkami δ 18, se odrážejí prvním zrcadlem 20, promí-tacím objektivem 21 a druhým zrcadlem 23na xerografický pás 13, který se nachází vohniskové rovině promítacího objektivu 21;promítnutý obraz 25 je na pásu 13 vyznačenpřerušovanou čarou.
Za účelem nerušené projekce obrazu dok-ladu z promítacího· objektivu 21 na druhézrcadlo· 23 je v boční stěně skříně .xerogra-fického přístroje 11 proveden pravoúhlý -ott-vor, kterému odpovídá pravoúhlý otvor, kte-rý se nachází právě proti výše uvedenémuotvoru v boční stěně skříně tiskacího pásma,jestliže jsou obě uvedené skříně vzájemně o-perativně spojeny za účelem kopírování. Zaúčelem zamezení nežádoucího pronikání vněj-šího· světla do vnitřku zařízení mohou býtoba uvedené otvory opatřeny vhodnými svět-Ictěsnými členy.
Xerografický pás 13 je posuvně uspořádánokolo tří paralelních otočných válců 27, kte-ré jsou vhodným způsobem upevněny v rá-mu xerografického zpracovávacíha· přístroje 11. Xerografický pás 13 může být kontinuál-na poháněn motorem (není znázorněn] vhod-nou rychlostí. Exposice xerografického pásu13 světelným obrazem dokladu způsobí vy-bití pásu fotoelektricky vodivé vrstvy v mís-tech, které byly zasaženy světlem, čímž sena xerografickém pásu 13 vytvoří latentníelektrostatický obraz, odpovídající konfigu-rací světelného obrazu, promítaného z ori-ginálního dokladu. Jak se xerografický pás13 posouvá okolo válců 27, přichází do vyvo-lávacího· pásma, ve kterém se nachází vyvo-lávací zařízení 29, určené <k vyvolání la-tentního elektrostatického obrazu. Po vyvo-lání se práškový obraz pohybuje směrem kpřsnášecí stanici obrazu, ve které se za úče-lem přenesení práškového obrazu s xerogra-fického· pásu. na záznamový materiál přitisk-ne záznamový materiál, jako· například archpapíru, který byl předtím oddělen ze stohu30 archů, na povrch xerografického pásu,obsahujícího· práškový obraz. Během přená-šení vyvolávaného· obrazu se list záznamové-ho materiálu a xerografický pás pohybujísynchronně. Po· přenesení obrazu se list papí-ru vede do taviči stanice, ve které je uspo-řádáno taviící zařízení 31, za účelem roztave-ní prášku, ulpělého na archu záznamovéhomateriálu a tedy k trvalému ustálení práš-kového obrazu, na listu záznamového· mate-riálu. Po· roztavení práškového obrazu se listvede skrze qtvoir ve skříni k třídicímu zaří-zení 32, jak bude dále popsáno. Listy zázna-mového materiálu se oddělují ze stohu 30pomocí oddělovacího válcového zařízení 26podle časové posloup,nesli, závislé na pohy-bu latentního elektrostatického obrazu naxerografickém pásu 13.
Kopírovací systém může být spřažen s pře-váděcí jednotkou 35. Tato převáděcí jednot-ka 35 je uzpůsobena k přeměně poměrnědlouhého papírového pásu svinutého do role36 na papírové listy rozličné velikosti, a to 214 7 2 3 pomocí řezacího zařízení 37 a vhodného ří-dícího' systému (není znázorněno), uspořá-daného za účelem řízení řezací operace azavádění jednotlivých listů do účinného' zá-běru s oddělovacím válcem 26. Operativnísoučinnost jednotlivých jednotek, spřaženýchs kopírovacím systémem, je zajištěna spoje-ním slkříní, ve kterých jsou tyto jednotky u-sporádány, a lícujícími otvory ve stěnáchskříní, které umožňují dokonalou spoluprácizobrazovacích světelných paprsků a doprav-ních drah listů mezi jednotkami systému. Zaúčelem zamezení nežádoucího’ pohybu uve-dených jednotek systému během jejich pro-vozu mohou, být tyto jednotky opatřeny po-jistnými upínadly; jednotky mohou být rov-něž opatřeny vzájemně do sebe zapadajícímizápadkami, a to za účelem jejich vzájemné-ho vyrovnání a za účelem přerušení provo-zu. systému v případě, že by došlo k porušenípřípadně k jejich vzájemnému oddělení. Zaúčelem usnadnění manipulace s jednotkamisystému, jsou tyto jednotky opatřeny samo-statnými kolečky a brzdami; pohyb jednotekza účelem jejich uvedení do vzájemného o-perativního záběru je tímto značně usnad-něn.
Jak je paitrnoi z obr. 2, obsahuje třídicí za-řízení 32 základní rám Sl, který nese vrch-ní třídicí selstavu 53 a spodní (třídicí sesta-vu 55. Spodní třídicí sestava 55 zahrnuje rá-movou konstrukci, která vymezuje sérii při-hrádek 59, do kterých padají zhotovené ko-pie. Obdiobhě zahrnuje vrchní třídicí sestava53 rámovou konstrukci, která vymezuje sériipřihrádek 59 pro zhotovené kopie.
Kopie vstupují do třídicího zařízení 32otvorem vytvořeným v rámu spodní třídicísestavy 55. Kopie dále procházejí vodícímiprvky 63 a párem unášecích válečků 65 a 67,které usměrní jejich pohyb směrem k hori-zontálnímu transportéru 69, který je tvořenmnožinou horizontálních pásů 71, poháně-ných motorovým pohonem 153 (viz obr. 4).Horizontální pásy 71 se nacházejí nad drá-hou kopií, přičemž pod dráhou uvedenýchkopií se nachází volně otáčivé válce 73. Nadválci 73 jsou umístěny válce 74, které jsouuspořádány uvnitř horizontálních pásů 71,a které jsou pružinovými prvky tlačeny smě-rem dolů k zajištění účinné tažné síly mezihorizontálními pásy 71 a dopravovanýmikopiemi. Kopie unášené horizontálními pásy71 jsou odchylovány směrem dolů do přísluš-ných přihrádek 53 hradly 76, která jsou u-váděna v činnost, tj. nastavena do dráhy po-hybu kopií, solenoidy, jejichž činnost je ří-zena logickým obvodem řízení solenoidů(obr. 5). Logický obvod řízení solenoidu jespouštěn vždy průchodem kopie z horizontál-ního transportéru 71 do zásuvky, což způsobípřerušení světelného paprsku mezi světelnýmzdrojem 78 a fototransistorem 80. Přerušenísvětelného· paprsku a jeho opětovné ustavenímá vždy za následek zpětné zasunutí vysu-nutého hradla 76 a vysunutí následujícího’hradla 76 do dráhy pohybu kopií. To se opa- kuje tak dlouho·, až je 1 poslední kopie ulo-žena v příslušné přihrádce 59 uvedeného tří-dicího zařízení 32.
Vrchní třídicí sestava 53 zahrnuje trans-portér 115, který je tvořen horizontálnímipásy 117, poháněnými motorovým pohonem167 (viz obr. 4), a který je uspořádán naddráhou pohybu kopií, přičemž pod touto drá-hou se nachází volně otáčivé válce 119. Naduvedenými válci 119 jsou uspořádány válce121, které se nachází uvnitř horizontálníchpásů 117, a které jsou určeny k zajištění ú-činné tažné síly mezi pásy jako v případě vál-ců 74. Hradla nebo prsty 123 slouží k odchý-lení kopií do příslušné přihrádky 59, tatohradla 123 jsou uváděna v činnost logickýmobvodem řízení solenoidu, který zahrnujesvětelný zdroj 125 a fototransistor 127. K transportu kopií do vrchní třídicí sesta-vy 53 slouží vertikální transportér 129, tvo-řený vertikálními pásy 131, pohybujícími seproti válcům 133. Uvedený vertikální trans-portér 129 přejímá kopie v případě, že vy-chylovací člen 135, který je přestavitelný so-lenoidem, je nastaven tak, že vychylujs ko-pie směrem nahoru, jak bude níže popsáno.
Horizontální pásy 71 jsou uspořádány votočně uloženém krytu 137, připojeném k rá-mu jedním nebo více závěsy. Obdobně jsouhorizontální pásy 117 uspořádány v otočněuloženém krytu 141, připojeném k rámu jed-ním nebo více závěsy. V souladu s podstatou vynálezu je třídicízařízení 32 schopné neomezené produkcesrovnaných souborů kopií z předem srovna-ného’ souboru originálních dokladů. Uvedenýtřídicí sysltém umožňuje kontinuální srovná-vání souborů kopií střídavým tříděním v hor-ní a dolní třídicí sestavě 53, 55 (tak, že zatím-co jedna třídicí sestava je vyprazdňována,je druhá třídicí sestava naplňována. Protoje kopírovací stroj schopen produkce srov-naných souborů kopií z předem srovnanéhosouboru originálních dokladů bez zásahu o-perátoira. Dále bude popsána soustava řídících obvo-dů na obr. 3 až 5. Operátor zvolí způsob prá-ce třídiče stisknutí spínače Sl pro volbu pra-covního režimu (víz obr. 1) na ovládacímpanelu. Stisknutím voličů S3 počtu kopií(viz obr. 1} se zvolí žádoucí počet kopií zkaždého· originálního dokladu. Když je za-pnut spínač Sl, pro· volbu pracovního režimu,spojí se logický obvod 301 třídicího zařízení(viz obr. 3) s čidly 303 a 305, která jsou tvo-řena fototransistory, obdobnými fotiotransis-torům 80 a 127, o kterých byla zmínka výše,a která jsou rovněž umístěna ve spádní avrchní třídicí sestavě 55 a 53 (viz obr. 2).Světelné zdroje 306 a 307 jsou vyrovnány sčidly 303 a 305. V případě, že v přihrádkách59 třídicích sestav 53, 55 se nenachází žádnákopie, dopadají světelné paprsky světelnýchzdrojů 306 a 307 na čidla 303 a 305, spojenás loigcíkým obvodem 301 třídicího zařízení.Jestliže je jedna z obou třídicích sestav vol- 214723 18 ná, popřípadě, jestliže jsou volné obě třídicísestavy 53, 55, je logický obvod 301 třídicíhozařízení připraven zahájit provoz systému.Po stisknutí spínače S2 počítá počítač 309expozic záblesky žároivek 18 až do počtu,rovného počtu přihrádek 59 v každé z tří-dicích sestav 53, 55 nebo· počtu kopií origi-nálního dokladu, který byl zvolen stisknutímspínačových tlačítek voliče S3 počtu kopií,přičemž se bere v úvahu ten z obou počtů,který je menší. Je samozřejmé, že uvedenýpočítač expozic 309 může být spřažen se sys-témem detekce expozic snímacího typu. Kdyžse tak stalo, signalizuje logický obvod 301třídicího zařízení řídícímu obvodu 311 xero-grafického zpracovávacího přístroje 11 „če-kat“, zatímco· logickému obvodu 313 zařízenípřivádění originálních dokladů, spojenému spodávacím zařízením 15 originálních, signa-lizuje „přivést na desku 12 další originálnídokument.“
Potom, co byl další originální doklad přive-den na desku 12, signalizuje logický obvod313 řízení přivádění origináních dokumentůlogickému obvodu 311 zpracovávacího xero-grafického přístroje „započítat expozici žá-rovkami 18“. Tato expoziční operace se opa-kuje až do okamžiku, kdy podávači zařízení15 originálních dokladů odstranilo z desky12 poslední originální doklad stohu 17, na-čež logický obvod 301 třídicího zařízeníznovu „dotáže“ čidel 303 a 305, zda je k dis-posici prázdná třídicí soustava. Jestliže jek dispozici prázdná třídicí sest ava, pak vý-še Uvedený postup pokračuje, až je celá ko-pírovací činnost dokončena. Jestliže v libo-volném okamžiku během kopírovací operacenení k dispozici volná třídicí sestava, to zna-mená, že srovnané soubory nebyly odstraně-ny z přihrádek třídicí sestavy, případně tří-dicích sestav, pak logický obvod 301 třídicí-ho zařízení signalizuje logickému obvodu 311pracovního xerografického přístroje a logic-kému obvodu 313 řízení přivádění originál-ních dokumentů „čekat“ až do okamžiku, kdyse uvolní některá třídicí sestava. V okamži-ku, kdy je volná třídicí sestava k dispozici,se převezme signál z čidla 303 nebo z čidla305 a provoz systému pokračuje automatickyjak bylo výše popsáno.
Signály z fotoitransiistorů 80 a 127 počítajíkopie, padající do přihrádek 59, čímž je u-možněna kontrola motorů 167 a 153 a rovněžvychylovacího členu 135, jsou řízeny přísluš-nými signály 405, 409 a 413, přicházejícímiz logického obvodu 301 třídicího zařízení.Obr. 4 detailně zobrazuje motorový obvod.Motor 153 má triac Q1 a přes něj je motorpřipojen ke zdroji elektrického proudu; mo-tor 167 má rovněž triac Q2, přes který je rov-něž připojen ke zdroji 411. Signál 409 sloužík sepnutí relé Kl, v důsledku čehož triac Q1se stane vodivým, následkem čehož je zasemotor 153 spbjen se zdrojem 411. Stejným způsobem slouží signál 405 ke spojení reléK2, čímž se triac Q2 stane vodivým, násled-kem čehož se motor 167 spojí se zdrojem 411.Logický obvod 301 řídícího zařízení posky-tuje rovněž signál 411 pro vychylovací člen135 na vstupu do třídicího zařízení k nasta-vení takové dráhy pohybu kopií, která jesouhlasná s Chodem příslušného motoru.
Kopie jsou transportovány podél zvolenédráhy jejich pohybu, přičemž první kopiedospěje do první přihrádky zvolené třídicísestavy. Fototransistor 80 nebo· 127 detekujekopii, která byla do uvedené přihrádky od-chýlena hradlem 76 nebo 123 příslušné dol-ní nebo vrchní třídící sestavy 55 nebo 53, arezultující signál přichází do příslušného íří-dičového počítače 415 nebo 417. Třídlčovépočítače 415 a 417 (viz obr. 5) jsou připojenyk příslušným dekodérům 419 a 421, kteréjsou zase přes příslušné budicí obvody 423a 425 spojeny s příslušnými sólenoidovýinimatricemi 427 a 429; přes uvedené členy jev odezvu na signál fototrahsistůru 80, 127aktivován solenoid příslušného bradla.
Současně jsou do porovnávacích obvodů 433 a 435 přiváděny příslušné signály 350a 351 z logického obvodu 301 třídicího zaří-zení. Porovnávací obvody 433 a 435 rovněžpřijímají signály z příslušných třídičovýchpočítačů 415 a 417. Jestliže počty signálů ne-souhlasí, jsou do třídičových počítačů 415a 417 přivedeny příslušné nulovíácí signály437 a 439. Uvedené počty signálů· souhlasí,když počet zatříděných kopií jeroven počtukopií, zhotovených z danéhó individuálníhooriginálního· dokumentu. Výše popsaným způsobem podle vynálezu a za použití zařízení k provádění tohoto způ-sobu je umožněna produkce srovnaných sou-borů kopií z předem srovnaného souboru ori-ginálních dokladů, a to bez zásahu operáto^ra s výjimkou vyprázdnění přihrádek danéřídící sestavy. Doposud byl počet srovnaných•souborů kopií omezen počtem třídicích ses-tav a! počtete přihrádek těchto třídicích ses-tav, které mohly být uspořádány v sousedsiťvíkopírovacího stroje. V případě, že se origi-nální dokumenty automaticky navracejí zpět podle vynálezu, je možné střídavě používatpro přejímání srovnaných kopií pouze dvoutřídicích sestav, a to tak, že zatímco se vjedné třídicí sestavě soubory kopií srovnáva-jí, jsou již srovnané soubory kopií z druhétřídicí sestavy odstraňovány. Koordinací po-dávacího zařízení pro cirkulaci originálníchdokumentů si třídicími sestavami podle vy-nálezu se u rychloběžných kopírovacíchstrojů, používajících automatického podáváníoriginálních dokumentů, významně zlepšícelková účinnost kopírovacího stroje.
Je samozřejmé, že rozsah vynálezu nenípopsanou formou provedení nikterak ome- zen.

Claims (4)

  1. 214723 IX 12 PŘEDMĚT
    1. Reprodukční a srovnávací zařízení proplynulé samočinné hotovení a srovnáváníneomezeného počtu souborů srovnaných ko-pií ze souboru dokladů, které je toho typu,u něhož je upraven zpracdvávací přístroj kvytváření mnohonásobných kopií každého·dokladu ze souboru dolkladů, dále třídicí za-řízeni včetně přihrádek pro uložení kopií vpodobě vytříděných sestav, a dopravní zaří-zení, které přivádí kopie ze zpracovávacíhopřístroje do třídicího· zařízení, přičemž třídi-cí zařízení má alespoň jeden úsek pro uklá-dání kopií s předem určeným počtem při-hrádek, do kterých se zavádí jedna kopiekaždého dokladu, vyznačující se tím, že ob-sahuje volič (S3) počtu kopií, v jehož zapnu-tém stavu je logický obvod (3Ó1) třídicího·zařízení spojen s čidly (303, 3iQ5) přítomnostikopií,· umístěnými v třídicích sestavách (53,55j, přičemž logický obvod (3ΟΪ] třídicíhozařízení (32) je přes spouštěcí spínač (S2jspojen s počítačem exposic (309), který jedál spojen s řídicím obvodem (311) zpraco-váyacího· přístroje a přes něj s logickým ob-vodem (313] pro přivádění kopií, přičemžspojení třídicího· zařízení (301) s počítačemexpozic (309), spojení počítače expozic (309)s řídicím obvodem (311) a spojení řídicíhoobvodu (311) s logickým obvodem (313) jsouobousměrná,. VYNALEZU
  2. 2. Reprodukční a srovnávací zařízení pod-le bodu 1, vyznačující se tím, že počítač ex-pozic (309) je upraven pro počítání expozicaž do počtu rovnému počtu přihrádek (59)v každé z třídicích sestav (53, 55) nebo zvo-lenému počtu kopií originálního dokladu aje spřažen se systémem detekce expozic sní-macího typu.
  3. 3. Reprodukční a srovnávací zařízení pod- le bodu 2, u něhož třídicí zařízení obsahujealespoň dva úkládací úseky a je upraveno·odávací ústrojí, které podává současně zpra-covávacímu přístroji jeden doklad ze soubo-ru dokladů za účelem jeho reprodukovánía za účelem navrácení dokladů v předemurčeném pořadí, vyznačující se tím, že lo-gický obvod (301) třídicího zařízení je spojenvedením (413) s odchylovacím členem (135)pro posílání kopií do· jednoho ukládacíhoúseku, zatímco druhý úkládací úsek je vy-prazdňován.
  4. 4. Zařízení podle bodu 3, vyznačující setím·, že obsahuje fototransistory (80, 127)pro detekci kopií v třídicích sestavách (53,55), které jsou spojeny s třídičdvými počítači(415, 417), spojenými přes dekodéry (419,421) pro ovládání solenoidových matric (427,429] a kroimě toho spojenými se srovnávacími obvody (433, 435). 4 listy výkresů Savarograíla, n. p., zívod 7, Most
CS727741A 1971-11-15 1972-11-15 Reproduction and leveling device CS214723B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US19872571A 1971-11-15 1971-11-15

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS214723B2 true CS214723B2 (en) 1982-05-28

Family

ID=22734545

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS727741A CS214723B2 (en) 1971-11-15 1972-11-15 Reproduction and leveling device

Country Status (22)

Country Link
JP (1) JPS5654633B2 (cs)
AR (1) AR215403A1 (cs)
AT (1) AT339140B (cs)
BE (1) BE791361A (cs)
BR (1) BR7207994D0 (cs)
CA (1) CA998425A (cs)
CH (1) CH560108A5 (cs)
CS (1) CS214723B2 (cs)
DD (1) DD102488A5 (cs)
DE (1) DE2235384C3 (cs)
DK (1) DK144966C (cs)
ES (1) ES408628A1 (cs)
FI (1) FI55980C (cs)
FR (1) FR2161637A5 (cs)
GB (1) GB1400619A (cs)
HU (1) HU173326B (cs)
IL (1) IL40831A (cs)
IT (1) IT970911B (cs)
NL (1) NL7211095A (cs)
NO (1) NO135210C (cs)
SE (1) SE400754B (cs)
ZA (1) ZA728101B (cs)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2848223C2 (de) * 1977-11-10 1984-03-08 International Business Machines Corp., 10504 Armonk, N.Y. Zusammentrageinrichtung für blattförmiges Gut
DE2801202C3 (de) * 1978-01-12 1981-12-24 Canon Gießen GmbH, 6300 Gießen Zähleinrichtung in einem Fotokopiergerät
EP0005043A1 (en) * 1978-04-17 1979-10-31 Xerox Corporation An automatic document handler including a control system therefor
US4370052A (en) * 1979-04-19 1983-01-25 Canon Kabushiki Kaisha Copying apparatus with detachable sorter
JPS5616148A (en) * 1979-07-19 1981-02-16 Ricoh Co Ltd Copying machine
JPS56146147A (en) * 1980-04-15 1981-11-13 Ricoh Co Ltd Copying machine provided with gathering device
JPS61160766A (ja) * 1985-01-08 1986-07-21 Fuji Xerox Co Ltd フイニツシヤ−を備えた複写機

Also Published As

Publication number Publication date
DK144966C (da) 1982-12-06
IL40831A0 (en) 1973-01-30
DK144966B (da) 1982-07-19
ES408628A1 (es) 1976-03-16
NO135210B (cs) 1976-11-22
BE791361A (fr) 1973-05-14
JPS5654633B2 (cs) 1981-12-26
DE2235384A1 (de) 1973-05-24
FI55980C (fi) 1979-11-12
ZA728101B (en) 1973-12-19
GB1400619A (en) 1975-07-16
IT970911B (it) 1974-04-20
CH560108A5 (cs) 1975-03-27
AT339140B (de) 1977-10-10
ATA670672A (de) 1977-01-15
DE2235384C3 (de) 1980-08-21
FI55980B (fi) 1979-07-31
IL40831A (en) 1976-04-30
DE2235384B2 (de) 1979-12-13
DD102488A5 (cs) 1973-12-12
SE400754B (sv) 1978-04-10
HU173326B (hu) 1979-04-28
CA998425A (en) 1976-10-12
NL7211095A (cs) 1973-05-17
NO135210C (cs) 1977-03-02
BR7207994D0 (pt) 1973-09-27
AR215403A1 (es) 1979-10-15
FR2161637A5 (cs) 1973-07-06
JPS4860639A (cs) 1973-08-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4231561A (en) Auto document feeder for use with duplex copying machine
CA1155789A (en) Finishing station for collating machine
US4212457A (en) Pre/post-collation copying system
JPS6340313B2 (cs)
JPH0411462B2 (cs)
US3870295A (en) Sorter supplement control
JPS61174063A (ja) シ−ト分配装置
JPH0521229B2 (cs)
US3871643A (en) Sorter control
US3997263A (en) Bi-directional copier output
US4368973A (en) Recirculating document feeder
US4365889A (en) Document handling unit
US3669447A (en) Sheet propelling apparatus
JPS6216423B2 (cs)
CS214723B2 (en) Reproduction and leveling device
US5836579A (en) Sheet post-processing apparatus with stack inclining means
US5078385A (en) Sorting apparatus having variable length guide plates
EP0013632A1 (en) Sorting apparatus for sorting sheets
US3908978A (en) Binless sorting apparatus
US5105231A (en) Image formation apparatus having means for reversing the order of stacking of image bearing documents
US5201503A (en) Sheet sorter with common supply and discharge rollers
JP2714289B2 (ja) シート後処理装置及び画像形成装置
JPS593375B2 (ja) 複写機の制御回路装置
US3671094A (en) Cover apparatus
JP2637200B2 (ja) 画像形成装置