CS213366B2 - Appliance for feeding the thread in the shuttleless loom - Google Patents

Appliance for feeding the thread in the shuttleless loom Download PDF

Info

Publication number
CS213366B2
CS213366B2 CS788513A CS851378A CS213366B2 CS 213366 B2 CS213366 B2 CS 213366B2 CS 788513 A CS788513 A CS 788513A CS 851378 A CS851378 A CS 851378A CS 213366 B2 CS213366 B2 CS 213366B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
roller
weft
pressure roller
feed
feed roller
Prior art date
Application number
CS788513A
Other languages
English (en)
Inventor
Masayuki Ushiro
Original Assignee
Nissan Motor
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Nissan Motor filed Critical Nissan Motor
Publication of CS213366B2 publication Critical patent/CS213366B2/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D03WEAVING
    • D03DWOVEN FABRICS; METHODS OF WEAVING; LOOMS
    • D03D47/00Looms in which bulk supply of weft does not pass through shed, e.g. shuttleless looms, gripper shuttle looms, dummy shuttle looms
    • D03D47/34Handling the weft between bulk storage and weft-inserting means
    • D03D47/38Weft pattern mechanisms

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Looms (AREA)

Description

Vynález se týká zařízení pro přivádění útku .v bezčlunkovém tkalcovském stavu, obsahující ústrojí k zanášení útku, ústrojí k -volbě útku, který se má zanést do prošlupu, z velkého počtu útkových nití podle zvole- , ného útkového vzoru a vysílající signál udávající zvolený útek, a hnací ústrojí pro každý útek k přivádění útkových nití do -zanášecího ústrojí, kde každé hnací ústrojí sestává z přiváděcího válce, poháněného konstantní rychlostí od hřídele rotujícího synchronně s pracovními cykly stavu, a z přítlačného· válce, který je uložen na pákovém mechanismu a může se přitlačovat a oddalovat od přiváděcího· válce v závislosti na signálu volicího ústrojí.
Obecně je hnací ústrojí v zařízení pro přivádění útku opatřeno dvěma třecími válečky pro každý jednotlivý útek. Jeden z válců, který se nazývá přiváděči válec, je poháněn z jakéhokoli hřídele tkacího stroje. Druhý, . přítlačný válec, se •selektivně' přitlačuje a oddaluje od přiváděcího válce vhodným voličem útku podle vzorových útkových signálů, odvozených z kartového mechanismu. V závislosti na těchto signálech, které udávají, jaký útek se má zanést do prošlupu, se odpovídající přítlačný válec přitlačí na přiváděči válec a . společně s ním zachytí útek. . Tím . odtahuje . odměřenou délku útku do zásobní trubice, odkud se útek odvádí do zanášecího ústrojí. V nepřítomnosti tohoto signálu je přítlačný válec oddálen od přiváděcího · válce, takže útek je uvolněn a zůstává v klidu na přiváděcím válci.
V tomto typu přiváděcího zařízení se otočný pohyb přítlačného válce zpomalí . nebo úplně zastaví v nečinné poloze přítlačného válce, v · níž je oddálen od přiváděcího válce. Když .se pak přítlačný válec znovu přitiskne na přiváděči válec, mají oba válce poměrně - značně rozdílné obvodové rychlosti. TO níá za následek, že útek se otírá o vnější plochy obou válců rotujících různými rychlostmi, otřepí se a může se až přetrhnout. Otřepení útku má samozřejmě nepříznivý vliv . na kvalitu vyráběné tkaniny.
K odstranění nebo· alespoň zmírnění tohoto nedostatku byla navržena četná řešení. Jedno z · nich, popsané v americkém- patentovém spise č. 3 885 599 spočívá v tom, že hřídele, které nesou přiváděči válec a přítlačný · válec, nesou rovněž dva .ozubené pastorky - soustředné s válci. V poloze maximálního · oddálení obou válců zůstávají pastorky ve vzájemném záběru. V tomto zařízení mohou -být tedy oba válce poháněny spojitě, ať . přivádějí nebo· neprivádějí útek do zásobního-ústrojí.
Podle jiného známého provedení jsou na společném hřídeli upraveny dva přítlačné válce, z nichž jeden je v záběru s přiváděcím válcem, zatímco druhý je od něj oddálen. Přítlačný válec, oddálený -od přiváděcího válce, je · nuceně poháněn · druhým přítlačným válcem, který je v záběru s přiváděcím válcem, přes hnací přenosové ústrojí ve tvaru dvou válečků, z nichž každý zabírá s jedním přítlačným válcem. Přítlačný válec, který je v nečinné poloze, může být neustále poháněn rotačním pohybem s obecně stejnou obvodovou rychlostí, jakou má přítlačný válec poháněný přímo přiváděcím válcem.
Obě uvedená řešení i další různé návrhy však nebyly zavedeny do praxe, poněvadž jsou z jistých důvodů nevýhodné. Například v prvním jmenovaném' příkladě je přítlačný válec poháněn přiváděcím válcem nepřímo přes pastorky i ve své činné poloze, ve které ' zabírá s přiváděcím válcem. Z tohoto důvodu je velice obtížné udržet přesně stejnou obvodovou rychlost obou válců, aniž by se muselo použít velice přesně vyrobených pastorků a válců. Opotřebení vnějších povrchů válců, které jsou potaženy pryží, zvětšuje rozdíly obvodových rychlostí vznikající mezi oběma válci.
Zařízení je -poměrně rozměrné a vyžaduje značný prostor, zejména ve druhém případě, kde se musí ve stroji upravit dva přítlačné válce a odpovídající .dva válečky přenášející pohyb. Clen přenášející pohyb a umístěný nad přítlačnými válci představuje značnou překážku, když obsluha stroje má manipulovat s útkem v sousedství přívodního mechanismu.
Vynález odstraňuje tyto- nedostatky a jeho podstata spočívá v tom, že s přítlačným válcem je pohonem spojen. další .válec, který je v záběru s přiváděcím· válcem při oddálení přítlačného válce od přiváděcího válce a je mimo záběr s přiváděcím válcem při přitisknutí přítlačného válce k přiváděcímu válci. Přitom další válec -leží proti vnitřnímu obvodu přiváděcího válce a může s ním být v. kluzném- záběru.
Zařízení podle vynálezu je jednoduché a kompaktní, - zabírá málo ' místa a zajišťuje otočný ' pohyb ' přítlačného ' válce i v ' poloze oddálené od · přiváděcího válce, přičemž- přítlačný - · válec' rotuje v nečinné poloze v podstatě stejnou nebo větší ' obvodovou rychlostí jako -'v pracovní poloze, - kdy je· v záběru s přiváděcím válcem.
Vynález bude - vysvětlen- v . souvislosti s příkládém' provedeni - znázorněným - - na výkrese, kde - - značí obr. 1 schematický půdorys zařízení k přivádění útku -s přítlačným válcem v činné pracovní uoloze, obr. 2 řez vedený rovinou II—II z obr. 1, obr. 8 pohled ve směru šipky III na obr. 1, obr. 4 půdorys analogický k obr. 1, znázorňující však přítlačný válec v nečinné klidové poloze, a obr. 5 řez vedený rovinou V—V na obr. 4, Na obr. 1 a 4 je znázorněn přiváděči válec 10 poměrně velkého- průměru, který je svým- nábojem 12 připevněn nebo přišroubován k rotujícímu hřídeli 14, poháněnému jakýmkoli neznázorněným hřídelem tkacího stroje synchronně s pracovním cyklem stavu.
První lomená páka 20 je výkyvné uložena na pevném hřídeli 22, který je rovnoběžný s rotujícím hřídelem 14 přiváděcího válce
10. Proti první lomené pCee 20 j e uložena druhá lomená páka .24, která se svým koncem 24a dotýká konce 20a první lomené páky 22. Obě lomené páky 20, 24 jsou .tedy v klidové poloze souosé a jejich ramena 26, 28 se od konců 20a, 24a rozbíhají na protilehlé strany, jak ukazuje obr. 1.
Jak je nejlépe vidět z obr. 3, jsou obě lomené páky 20, 24 spojeny tak, že výstupek 22b první lomené páky 20 prochází vidlicí 24b na konci 24a druhé lomené páky 24, přičemž vidlicí 24b a výstupkem 2Ob prochází kolík 30. Nad touto spojenou částí jsou obě lomené · páky 20, 24 opatřeny oky 20c, 24c, jež jsou přemostěna tažnou pružinou 32. Tažná pružina 32 tedy předpíná lomenou páku 24 podle obr. 1 ve směru proti pohybu •hodinových ruček, takže . obě lomené páky 20, 24 se mohou společně vykyvavat, přičemž se svými konci 20a, 24a těsně dotýkají. Mimo to se mohou obě lomené páky 20, 24 vzájemně omezeně výkyvné přemísťovat kolem kolíku 30 proti síle tažné pružiny 32, jak bude ještě popsáno.
Nosné rameno 28 druhé lomené páky 24 z ní vyčnívá v podstatě ' kolmo a prochází rovnoběžně s přiváděcím válcem 10 v jisté axiální vzdálenosti za vnějším obvodem · přiváděcího . válce 10. . Nosné rameno 28 nese dvě . vřetena 34, 38, z nichž horní vřeteno 34 je uloženo na horním konci a dolní vřeteno 36 na · dolním konci nosného ramene 28.
Vzájemná poloha přiváděcího válce 10 a obou vřeten 34, 36 je přitom taková, že okolek 10a · na obvodu přiváděcího ' válce 10 leží mezi . oběma - · vřeteny 34 a 36, . ' jak ukazuje obr. 2. Na horním vřetenu 34 je valně otočně uložen přítlačný válec 40 ve dvou kuličkových · ložiskách 42, 44. Distanční, kroužky 46 jsou · uloženy mezi oběma · . kuličkovými ložisky · 42, 44 a ' mezi kuličkovým ·ložiskem 44· a · nosným· ramenem 28. .
Vnější . plocha 40a · přítlačného válce 40 je..přivrácena k · přiváděcímu · válci 10 a je na . ní upraven · pryžový kroužek · 48, který tvoří · třecí · plochu, · když · je přítlačný válec 40 v · záběru s přiváděcím · válcem · · 10. Na axiálním vnějším· konci přítlačného válce 40 za · přiváděcím' válcem ' 10 je ozubené kolo 50, jehož účel bude vysvětlen. Obr. · · 1 znázorňuje přítlačný válec 40 v záběru s přiváděcím válcem 10, takže útek 16, odebíraný z neznázorněné síťky přes vodicí oko 52, je zachycen mezi oběma válci 10, 40, je jimi odtahován a přiváděn k vodicí trubce 54 zásobní trubice 56.
Dolní vřeteno 36 nese další válec 60. Válec 60 je uložen na pouzdru 62, do něhož je zalisováno vřeteno 36. Konec dolního vřetena 36 je připevněn k nosnému rameni 28 maticí, přičemž distanční kroužek 64 zajišťuje jejich správnou polohu. Vnější plocha 60a válce 60, je 'opatřena pryžovým kroužkem 66 a leží proti vnitřní ploše okolku 10a přiváděcího válce 10. Axiální konec válce 60 vně přiváděcího válce 10 je rovněž vytvořen jako ozubené kolo 68, které je v trvalém záběru s ozubeným kolem 50 přítlačného válce 40·. Převodový poměr ozubených kol 50, 68 j'e zvolen tak, aby obvodová rychlost přítlačného · válce 40 · v nečinné poloze, když válec 60 zabírá s přiváděcím válcem 10, byla v podstatě rovná obvodové rychlosti přiváděcího· válce 10.
První lomená páka 20 je · předpjata · ve směru pohybu · hodinových ruček podle obr. 1 kolem pevného hřídele · 22 'předpínací pružinou 70, která je zavěšena jedním· koncem na kolíku 72 upevněném na · první lomené páce · 20 a druhým koncem je 'připevněna k pevnému dílu 74 stroje. Konec ramene 26 první lomené páky 20 je dále opatřen pevným čepem ' 80, na němž je výkyvné uloženo táhlo· 82. Druhý konec táhla 82 je rovněž výkyvné uložen na ' čepu 84 umístěném ve střední části vačkové ' páky 86.
Na pevném vačkovém hřídeli 92· je uložena rotující vačka 90, která má výstupek 90a a prohlubeň 90b znázorněného tvaru. Na vačkovém- hří-deli 92 je soustředně · s' vačkou 90 upevněn řetězové kolo 94, 'které' je s vačkou 90 pevně · spojeno, takže· vačka 90 i řetězové kolo 94 rotují . . společně. Po řetězovém kole běží řetěz 96, jehož' jeden· 'konec je zavěšen přes pružinu· 98 na pevném kolíku 99. Druhý · konec · řetězu 96 · je připevněn například lankem · · 104 k prostupní páce · 102 listovky· 100, jak · bude ještě vysvětleno.
S vačkou 90. zabírá - Medka 87 -válcového průřezu, která · je nesena vačkovou · pákou 86. uloženou -výkyvné na, 'hřídeli 85. Vačková páka ·86 · je. předpjata trvale ve · směru proti pohybu · 'hodinových . · ruček podle · obr. 1 · pružinou · 97, .-jejíž jeden · konec- je- zavěšen · · na kolíku 95' upevněném na -vnčkovn · . páce 86 a · druhý konec na · kolíku 99 ' společně ' s pružinou ' 98. Vzájemný pohyb ' vačky 90 a kladky 87 vyvolává·.· výkyvný · pohyb · vačkové · páky 86,· který -se přenáší · přes táhlo 82 na první lomenou páku 20 a vyvolává její kyvný pohyb. · - Je zřejmé, že kyvný . pohyb · · první lomené · páky' 20 · spolu ·s druhou · lomenou pákou 24' má · za následek · omezený vratný pohyb · nosného ramene ' 28. · List-ovka 100 · · je · známého · typu · a je opatřena kartovým mechanismem · 106, který vytváří signály odpovídající útkovému vzoru a řídící tvoření prošlupu. Jak je to u tkáčích strojů obvyklé, je upravena soustava prošlupních pák, z nichž každá je určena pro 'jednu ^znázorněnou nítěnku, aby bylo možno vytvořit určitý po-čet prostupů odpovídajících nejrůznějším komplikovaným útkovým vzorům. Při obvyklém tkaní se však zřídka používá · všech prošlupních pák a ve většině případů některé prošlupní páky zůstávají nevyužité. Ve znázorněném provedení se nečinných prošlupních pák 102, které neslouží ke tvoření prošlupu, používá k regulaci práce přiváděcího mechanismu. To znamená, 'že lanka 104 pohánějící řetězy 96
2133 616 a tedy i řetěz-ová kola 94 jsou spojeny popsaným způsobem s jednotlivými prošlupními pákami 102.
Popsané zařízení k přivádění útku pracuje takto:
Když útkový signál, vysílaný kartovým mechanismem 106, udává, že útek 16 podle obr. 1 a 4 má být zaveden do· prošlupu, vykývne se prošlupní páka 102 ve směru hodinových ruček, tedy na výkresech doprava, a natáhne lanko 104. Řetěz 96 se v důsledku toho natahuje proti síle pružiny 98, čímž se řetězové kolo 94 a tedy i vačka 90 natočí ve směru pohybu hodinových ruček. Vačka 90' pak svou prohlubní 90b zabírá s kladkou 87, jak ukazuje obr. 1. Tím se v.ačková páka 66 vykývne kolem hřídele 85 proti pohybu hodinových ruček. Výkyvný pohyb vačkové páky 86 se přenáší táhlem 82 na první lomenou páku 20 a způsobí, že se páka 20 vykývne ve směru pohybu hodinových ruček kolem pevného hřídele 22 působením předpínací pružiny 70. Druhá lomená páka 24 se přitom neustále dotýká svým koncem 24a konce 20a první lomené páky 20 působením, tažné pružiny 32, takže obě lomené páky 20, 24 se vykývnou ve směru pohybu hodinových ruček. Následkem· t^olio· se pryžový kroužek 48 na přítlačném ' válci 40 · přitiskne v . pracovní poloze na · přiváděči · válec 101·.
Otek 16, · zachycený mezi pryžovým kroužkem 48 přítlačného· válce 40 a vnější plochou přiváděcího válce 10, · se odtáhne v předem stanovené délce a přivádí se vodicí trubkou 54 do zásobní trubice 56. Jakmile délka útku 16 v zásobní trubici 56 dosáhne předem stanovené hodnoty, zanáší se útek 16 .do zvoleného prošlupu pomocí neznázorněnéhó · zanášecího ústrojí. Válec 60 je v tomto případě oddálen od vnitřní plochy přiváděcího válce 10 ' a je poháněn od přítlačného ' válce 40 přes ozubená kola 50, 66. Podobným způsobem se odměřuje a zavádí do zásobní trubice 56 následující délka téhož útku 16.
Když se má pak zanášet do· prošlupu jiný útek, posune prošlupní páka 102 doleva do· polohy na obr. 4. V důsledku toho se lanko 104 a řetěz 96 přitáhnou působením pružiny 96 ve směru znázorněném šipkou, takže řetězové kolo 94 se natočí proti směru pohybu hodinových ruček. Kladka 87 je v této poloze v záběru s výstupkem 90a ' vačky 90. Vačková páka 86 se pak vykývne kolem· hřídele 85 ve směru pohybu hodinových ruček, a první lomená páka 20 se .omezeně vykývne kolem pevného hřídele· 22 proti pohybu hodinových ruček. Druhá 'lomená páka 24 vykyvuje společně s první lomenou pákou 20 ve stejném směru, načež přítlačný válec 46 se oddálí od vnější plochy přiváděcíhoi válce a zaujme klidovou nebo nečinnou polohu. Na útek 16 přestane působit tlak přítlačného válce 40, a tím se · skončí odměřování a zavádění tohoto útku 16.
Při vzestupném pohybu nosného ramene 28· vlivem současného výkyvného pohybu obou lomených pák 20, 24· přijde válec 60 do záběru s vnitřní plochou okolku 10a přiváděcího válce 10. Jakmile dojde k tomuto záběru, nemůže se druhá lomená páka 24 vykyvovat kolem pevného· hřídele 22 společně s první lomenou pákou 20, a konce 20a, 24a se· oid sebe oddálí vykývnutím první lomené páky 20 kolem kolíku 30 proti síle tažné pružiny 32. Síla pevné pružiny 32 udržuje válec 60 v pružném styku s vnitřní plochou okolku 10a přiváděcího válce 10. Přítlačný válec 40 je tedy poháněn válcem 60 přes ozubená · kola 68, 50 obecně se stejnou obvodovou rychlostí, '' jako když je · · · v přímém záběru s přiváděcím válcem 10.
Když po zanesení jiných zvolených · útků je pak znovu zvolen útek' · 16, přitiskne se přítlačný válec 40 do přímého doteku s přiváděcím válcem 10. Poněvadž přítlačný válec 40 pokračoval i v klidové nečinné poloze v rotačním pohybu, dá se jednoduše nesynchronizovat s přiváděcím válcem 10, takže útek 16 je poháněn z obou stran stejnou rychlostí.
Aby se spolehlivě zabránilo prokluzování mezi útkem 16 a přítlačným válcem 40' na začátku pohybu útku 16, je vhodné zvolit převodový poměr obou ozubených kol 50, 88 tak, aby obvodová rychlost přítlačného válce 401 v 'klidové· nečinné poloze, když válec 60 zabírá s přiváděcím válcem 10, byla o něco větší než 'obvodová rychlost přítlačného válce 40 v pracovní poloze. Přítlačný válec 40, poháněný zvýšenou rychlostí, pak spolehlivě zachytí útek 18 a vede jej předem stanovenou rychlostí 1 na začátku jeho pohybu.

Claims (7)

  1. PŘEDMĚT
    1. Zařízení pro přivádění útku v bezčlunkovém tkalcovském stavu, obsahující ústrojí k zanášení útku, ústrojí k volbě útku, který se má zanést do prošlupu, z velkého počtu útkových nití podle zvoleného· útkového vzoru a vysílající signál udávající zvolený útek, a hnací ústrojí pro každý útek k přivádění útkových nití do zanášecího ústrojí, kde každé hnací ústrojí sestává z přiváděcího válce, poháněného konstantní rychlostí vynalezu od hřídele· rotujícího synchronně s pracovními cykly· stavu, a z přítlačného válce, který je· uložen na pákovém mechanismu a může se přitlačovat a oddalovat od přiváděcího válce v závislosti na signálu volícího ústrojí, vyznačující se tím, že s · přítlačným válcem· (40) je· pohonem spojen další válec, (60), který je .v záběru s přiváděcím válcem (ID) při oddálení přítlačného válce (40) od přiváděcího válce (10) a je mimo záběr s .přiváděcím, válcem (10) při přitisknutí přítlačného válce (40) k přiváděcímu válci (W).
  2. 2. Zařízení podle bodu 1, vyznačující se tím, že další válec (60) leží proti vnitřnímu obvodu přiváděcího válce (10) a může s ním být v kluzném záběru.
  3. 3. Zařízení podle bodu 1, nebo bodu 2, vyznačující se tím, že přítlačný válec (40) a další válec (60) je uložen každý na jednom· ze dvou -rovnoběžných vřeten (34, 36) nesených nosným ramenem (28), mezi nimiž leží -okolek (10a) přiváděcího· válce (10).
  4. 4. Zařízení podle bodu 3, vyznačující se tím, že p-o<hon mezi přítlačným válcem (40) a dalším válcem (60) sestává z ozubených kol (50, 68), z nichž jedno je připevněno k -přítlačnému válci (40) a druhé je připevněno k dalšímu válci (60) a která jsou ve vzájemném trvalém záběru.
  5. 5. Zařízení podle bodu 4, vyznačující se tím, že přítlačný válec (40) má větší průměr než další válec (60) -a ozubené kolo (50) spojené s přítlačným válcem (40) má větší průměr než ozubené kolo (68) spojené s dalším válcem (60).
  6. 6. Zařízení podle -bodu 3, vyznačující se tím, že nosné rameno (28) je -spojeno s výkyvnou lomenou pákou (.20) připojenou jedním koncem k vačkové páce (86), která nese kladku (67) zabírající s vačkou - - (90), uloženou na vačkovém hřídeli (92) a -pevně spojenou s řetězovým kolem (94), jehož řetěz (96) je jedním koncem spojen s ústrojím (100) pro volbu útku -k natáčení vačky (90) a k -přestavování nosného - Tamene (28) podle útkového signálu.
  7. 7. Zařízení podle bodu 6, vyznačující se tím, že mezi výkyvnou lomenou pákou (20) a nosným ramenem (28) je vložena tažná pružina (32).
    severografia, n. p., závod 7, Most
CS788513A 1977-12-20 1978-12-18 Appliance for feeding the thread in the shuttleless loom CS213366B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
JP15241377A JPS5488354A (en) 1977-12-20 1977-12-20 Apparatus for selectively measuring warp yarn length of loom

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS213366B2 true CS213366B2 (en) 1982-04-09

Family

ID=15539962

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS788513A CS213366B2 (en) 1977-12-20 1978-12-18 Appliance for feeding the thread in the shuttleless loom

Country Status (7)

Country Link
US (1) US4235262A (cs)
JP (1) JPS5488354A (cs)
CH (1) CH634116A5 (cs)
CS (1) CS213366B2 (cs)
DE (1) DE2854694C2 (cs)
GB (1) GB2010930B (cs)
NL (1) NL176287C (cs)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4947897A (en) * 1986-04-07 1990-08-14 E. I. Du Pont De Nemours And Company Method for producing a fabric made from thermoplastic melt impregnated tow
JP5039805B2 (ja) * 2010-03-05 2012-10-03 株式会社沖データ ラベルプリンタ
CN209555469U (zh) * 2017-04-28 2019-10-29 爱世伴公司 织机以及织机的综片系统和致动器系统

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB1076928A (en) * 1963-09-11 1967-07-26 Ramon Balaguer Golobart Improved weft thread selecting mechanism for looms driven by a dobby mechanism
US3885599A (en) * 1971-11-23 1975-05-27 Carrington Viyella Limited Shuttleless weaving looms
US3915199A (en) * 1972-08-10 1975-10-28 Teijin Ltd Apparatus for measuring the inserting length of a plurality of wefts in a shuttleless loom
JPS4935658A (cs) * 1972-08-10 1974-04-02
US3915200A (en) * 1973-10-09 1975-10-28 Rockwell International Corp Dobby actuating mechanism for multi-filling insertion
NL160344C (nl) * 1974-05-15 Nissan Motor Inrichting voor het aanvoeren en afmeten van de inslagdraad in een weefgetouw.
JPS531868B2 (cs) * 1974-05-15 1978-01-23

Also Published As

Publication number Publication date
GB2010930A (en) 1979-07-04
NL176287C (nl) 1985-03-18
DE2854694A1 (de) 1979-06-28
GB2010930B (en) 1982-05-06
DE2854694C2 (de) 1983-04-21
NL176287B (nl) 1984-10-16
US4235262A (en) 1980-11-25
NL7811909A (nl) 1979-06-22
JPS5488354A (en) 1979-07-13
CH634116A5 (de) 1983-01-14

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3092150A (en) Weaving method and loom
US4000762A (en) Yarn drawing and measuring device of a weaving loom
US2749946A (en) Weft thread control in looms for weaving
CS213366B2 (en) Appliance for feeding the thread in the shuttleless loom
US2639732A (en) Weaving machinery and control
US4027506A (en) Draw-off and take-up arrangement for circular knitting machines
US3929170A (en) Method and apparatus for moving a knitting needle or the like of a shuttleless loom
CA1109367A (en) Weft tensioning device
US3130756A (en) Terry motion for looms
US2766778A (en) Weft beat-up and shuttle guide means
US2811028A (en) Take-up device for knitting machines
US3378041A (en) Shuttle drive
US2635646A (en) Letoff mechanism for looms
CS197284B2 (cs) Zařízení k dopravě vlasových osnovních nití u tkacích strojů pro vlasovou tkaninu
US1930371A (en) Circular weaving loom
US3215167A (en) Loom filling stop motion
US2956592A (en) Shuttle gub
US3516449A (en) Fringe forming mechanism for looms
US1659236A (en) Let-off for looms
SU494459A1 (ru) Устройство питани утком с бобин челночного ткацкого станка
SU116251A1 (ru) Позитивный основный регул тор периодического действи
US1107673A (en) Mechanical movement.
US3289705A (en) Apparatus for weaving and knotting cut-pile fabrics
US72362A (en) Improvement in looms for circular weaving
US2722950A (en) Looms