CS209412B2 - Electromagnetic contactor - Google Patents

Electromagnetic contactor Download PDF

Info

Publication number
CS209412B2
CS209412B2 CS74336A CS33674A CS209412B2 CS 209412 B2 CS209412 B2 CS 209412B2 CS 74336 A CS74336 A CS 74336A CS 33674 A CS33674 A CS 33674A CS 209412 B2 CS209412 B2 CS 209412B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
contacts
contact holder
insulating
partitions
contact
Prior art date
Application number
CS74336A
Other languages
English (en)
Inventor
Maurice Contal
Original Assignee
Telemecanique Electrique
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Telemecanique Electrique filed Critical Telemecanique Electrique
Publication of CS209412B2 publication Critical patent/CS209412B2/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H50/00Details of electromagnetic relays
    • H01H50/54Contact arrangements
    • H01H50/546Contact arrangements for contactors having bridging contacts
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H50/00Details of electromagnetic relays
    • H01H50/02Bases; Casings; Covers
    • H01H2050/028Means to improve the overall withstanding voltage, e.g. creepage distances
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H50/00Details of electromagnetic relays
    • H01H50/08Indicators; Distinguishing marks
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H50/00Details of electromagnetic relays
    • H01H50/54Contact arrangements
    • H01H50/541Auxiliary contact devices

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Electromagnetism (AREA)
  • Arc-Extinguishing Devices That Are Switches (AREA)
  • Switch Cases, Indication, And Locking (AREA)

Description

Vynález .. se - týká elektromagnetických stykačů; zahrnujících; spínací - skříň, z. izolační hmoty - a., pohyblivý kontaktový držák, který současně tvoří vedení pro pohyblivou - kotvu, . se-·· kterou je·, spojen.
Z, německého. · patentového.· spisu DOS- č. 1- 46.5 227 je - znám elektromagnetický stykač, zahrnující' jednak spínací- skříň- z. - izolační hmoty; - například z . - tepelně tvrditelné plastické hmoty, - vytvořenou jako.’1 prizmatické - duté- těleso- s - první- dvojicí - rovnoběžných stěn.- a. druhou- dvojicí rovnoběžných- stěn, vymezujících.. . dolní otvor a - horní otvor uzavřený·' alespoň zčásti - víkem, - a - opatřené dále rovinnými, příčkami, - uloženými mezi rovnoběžnými- stěnami- první - dvojice - stěn- rovnoběžně - se - stěnami- druhé- dvojice, - tvořícími, izolační přepážky, jejichž - horní- části- se - nacháze-jí: - u - - víka a: které - oddělují - každá - od sebe - vedle- sebe. ležící- spínací- komory, přičemž v každé spínací komoře jsou umístěny dva pevné. kontakty, a dále - zahrnují- pohyblivý kontaktový - držák- z izolační- hmoty- - ve tvaru příčného-· členu - nesoucího - řadu, rovnoběžných svislic,. které- jsou - umístěny· - každá - v - jedné spínací komoře. - a - jsou. opatřeny - každá - jedním. vybráním, v němž - je - umístěn - pohyblivý můstkový - kontakt spolupůsobící - s. - pevnými kontakty - a- tlačná- pružina.. a· každé - z těchto vybrání je ve své vrchní části zakryto.
V- tomto známém - - stykači- nejsau rovinné;· příčky - souvislé·, takže;- izolace, mezit. . občanm sousedními - spínacími; komorami- se - stává- . ss postupujícím, stárnutím- nedostatečnou,. - natpříklad. v. - důsledku, usazování, kovových - částic . na- povrchu . těchto - - příček. Vedení- km- taktového ..držáku je - v - tomto .- stykači- kromě, toho. zajišťováno - spolupůsobením- příček' sjeho svíslicemi,. což - klade. nároky - na- fyzikální vlastnosti - materiálu,, které- . je- obtížné: uspokojit. Materiál kontaktového - - držáku, a. materiál příčky musí mít- nízký - vzájemný,součinitel. tření. a..- současně - - dobrou tepelnouodolnost proti obloukům.
Je rovněž - znám. - elektromagnetický stykač, například- z- . německého - patentového- spisu DQS - 1 802. 258. jehož těleso - spínací. skříněnení opatřeno - příčkami, . takže. izolace· mezisousedními - spínacími; - komorami- musí být: zajištěna samotným- . kontaktovým držákem, který obsahuje tolik: -spínacích - komor, . kolik - je kontaktových můstků: Kontaktový; - držák se tak stává velmi těžkým· a - je - - tak: obtížné dodat skříni- a- - elektromagnetu - potřebnou - pevnost, . kterou vyžaduje - opakované; používání. Při tomto- řešení sestává- použitý kontaktový držák ze - dvou - sestavených dílů; . a to - dolního - dílu, . opatřeného kontaktovými můstky - v jejich- komorách,- . a - horního- uzavíracího - dílu, který uzavírá- - všechny tyto ko209412 mory. Tento uzavírací díl, který je přístupný zevně, není umístěn v otvoru a neslouží k vedení kontaktového držáku, takže boční dotyk s pohybujícím se vnějším předmětem nebo nepozornost obsluhy provádějící údržbu může vyvolat jeho uvolnění.
Uvedené nedostatky jsou odstraněny vynálezem, jehož podstatou je elektromagnetický stykač, zahrnující spínací skříň z izolační hmoty, například z tepelně tvrditelné plastické hmoty, vytvořenou jako prizmatické duté těleso s první dvojicí rovnoběžných stěn a druhou dvojicí rovnoběžných stěn, vymezujících dolní otvor a horní otvor uzavřený alespoň zčásti víkem, a opatřené dále rovinnými příčkami, uloženými mezi rovnoběžnými stěnami první dvojice stěn rovnoběžně se stěnami druhé dvojice, tvořícími izolační přepážky, jejichž horní části se nacházejí u . víka a které oddělují každá ed sebe vedle sebe ležící spínací komory, přičemž v každé spínací komoře jsou umístěny dva pevné kontakty, a dále zahrnující pohyblivý kontaktový držák z izolační hmoty ve tvaru příčného členu nesoucího řadu rovnoběžných svislic, které jsou umístěny každá v jedné spínací komoře a jsou opatřeny každá jedním vybráním, v němž je umístěn pohyblivý můstkový kontakt spolupůsobící s pevnými kontakty a tlačná ' pružina, a každé z těchto vybrání je ve své vrchní části zakryto, přičemž podle vynálezu rovinné příčky jsou spojité a jsou vytvořeny z - jednoho kusu s dutým tělesem a kontaktový držák sestává ze dvou vzájemně oddělitelných částí, a to dolního izolačního tělesa, nesoucího můstky pohyblivých kontaktů a svislice vymezující vybrání pro kontakty, ' ' a - . horního izolačního tělesa, uzavírajícího - -- svrchu tato vybrání, do nichž je částečně - .- zasunuto, - přičemž svislice takto sestaveného.. -. kontaktového- - držáku vymezují mezi .sebou - -dutiny, v nichž jsou umístěny rovinné .příčky dutého tělesa a tyto příčky jsou kromě toho v místě jejich prostupu kontaktovým - držákem obklopovány zespodu příčným členem dolního izolačního tělesa a svrchu vodorovnou částí - horního izolačního tělesa, a přičemž kontaktový - držák je shora přístupný otvorem vytvořeným ve víku spínací skříně, do - kterého je zasunuto horní izolační těleso.
Takto- řešený elektromagnetický stykač se vyznačuje lepšími izolačními vlastnostmi při provozu, než je tomu u výše uvedených známých. stykačů. Současně je zajištěno dobré vedení kontaktového držáku tím, že jsou jednomu z jeho pohyblivých dílů v místě, kde spolupůsobí s horní částí spínací skříně dodány dobré třecí vlastnosti, a to bez nebezpečí uvolnění tohoto dílu.
S výhodou jsou horní izolační těleso a dolní izolační těleso spojeny pružnými - háčky, vytvořenými na jednom z obou těles, a pomocí odpovídajících vybrání ve druhém z obou těles, do nichž pružné háčky zapadají.
Podle dalšího- znaku vynálezu je kontaktový držák ve svislém směru veden vodicí drážkou, do níž je zasunuto tvarově doplňkové žebro, vytvořené na víku v oblasti jeho otvoru.
Horní izolační těleso- může být opatřeno spřahovací příchytkou pro - připojení k ovládacímu elektrickému ústrojí, například pomocnému vypínači, umístěnému vně spínací skříně.
Vynález je blíže vysvětlen v následujícím popise na příkladě provedení s odvoláním na výkresy, v nichž značí obr. 1 svislý řez elektromagnetickým stykačem podle vynálezu, obr. 2 vodorovný řez rovinou II—II z obr. 1 při pohledu zespodu, kde je rovněž vyznačena rovina vedení řezu I—I, odpovídajícího obr. 1, obr. 3 v levé -polovině svislý řez rovinou A—A’ z obr. 1 a v pravé polovině svislý řez rovinou Β—B’ z obr. 1, a obr. 4 schéma zapojení ukazující příklad použití stykače podle vynálezu.
Na obr. 1 je znázorněna v řezu spínací komora 39 - elektromagnetického stykače, jehož pohyblivá kotva 2 je uložena tak, že spolupůsobí s elektromagnetem umístěným v podstavci 40. Spínací komora 39 sama sestává z - dutého - tělesa 1, majícího dvě čelní rovnoběžné stěny 37, 38 a dvě boční rovnoběžné stěny 35, 36, vymezující dolní otvor 41 a horní otvor 42, přičemž tento horní otvor 42 dutého tělesa 1 je uzavřen odnímatelným víkem 13. Kotva 2, jejímž úkolem je vyvolat pohyb pohyblivých můstkových kontaktů 3, 4 a 5, které slouží ke spojování energetického obvodu, je spřažena jakýmkoli vhodným prostředkem s kontaktovým držákem- 48. Tento kontaktový držák 48 je vytvořen známým - způsobem spojením dvou izolačních těles 6, 7. Dolní izolační těleso 6 je tvořeno vodorovným příčným členem 43, nesoucím rovnoběžné svislice 44, 45, 46 a 47.
Dolní izolační těleso 6 je vystaveno- účinkům elektrických oblouků vznikajících mezi pevnými a pohyblivými kontakty, a přitom musí současně vydržet velmi značná mechanická namáhání, a to proto, že je jednak přímo spojeno s kotvou 2 a jednak je vystaveno tahovým namáháním v důsledku stlačení tlačných pružin pohyblivých kontaktů, jak je také vidět v levé polovině obr. 3. Povaha materiálu zvoleného pro toto dolní těleso 6 proto musí odpovídat požadavkům dobré tepelné a mechanické odolnosti a - pro tento účel může být použito například hmoty tvrditelné teplem.
Podobné úvahy vedou také k volbě materiálu tvořícího - duté těleso 1 spínací komory 39.
Horní izolační těleso 7, tvořící horní část kontaktového držáku 48, musí splňovat několik úloh. Především zajišťuje uzavření vybrání 8, 9, 10, vytvořených ve svislicích 45, 46, 47 dolního tělesa 6, v nichž jsou uloženy můstky pohyblivých - kontaktů 3, 4, 5, tlačné pružiny 26 kontaktů a opěrky 25 -těchto pružin 26, jak ukazuje levá polovina obr. 3. Dále
Π 9 4 1 2 musí zajišťovat vedení svislých pohybů kontaktového držáku 48 pomocí vodicí drážky 11, spolupůsobící se žebrem 12 vytvořeným ve víku 13, které uzavírá svrchu spínací komory 14, 15, 16, jak ukazují obr. 1, 2 a 3. Spínací komorou se rozumí prostor, v němž se nachází každý hlavní kontakt a každá svislice nesoucí tento hlavní kontakt. Konečně umožňuje připojení ovládacího- ústrojí 50 pro pomocný člen, jako pomocný vypínač 51 nebo neznázorněný pneumatický časovač, a to pomocí příchytky 17 uložené na jeho vrchním povrchu. Za tímto účelem je ve víku 13, spojeném s dutým tělesem 1, vytvořen otvor 18 (viz obr. 1 a 3), - kterým může horní izolační těleso 7 s příchytkou 17 procházet.
Jedním z problémů, které vznikají při realizaci stykače, je vzájemná izolace spínacích komor 14, 15, 16. Této izolace lze dokonale dosáhnout pouze tehdy, jsou-li -tyto komory 14, 15, 16 od sebe oddělovány souvislými příčkami. Příčky, které jsou vystaveny značným tepelným nárazům budou kromě toho lépe uzpůsobeny pro rozptylování tepelné energie, jsou-li provedeny vcelku se skříní 39, která je ve styku s vnějším prostředím.
Tyto problémy jsou podle vynálezu vyřešeny velmi jednoduše v důsledku toho, že kontaktový držák 48 je demontovatelný.
Jak je patrno z obr. 1 a 2, zahrnuje duté těleso 1 kromě ohraničujících stěn 35, 36, 37 a 38 dále tři vnitřní rovinné příčky 19, 20, 21, tvořící s nimi nedílný výlisek. Tyto příčky 19, 20, 21 vnikají do dutin 22, 23, 24 kontaktového držáku 48, vymezovaných mezi svislicemi 44, 45, 46 a 47. Je zřejmé, že toto uspořádání je možné pouze v případě, že horní izolační těleso 7 kontaktového držáku 48 je odnímatelné a rovněž uzavírá horní část uvedených dutin. Tato opatření nijak nezabraňují mechanizaci sestavování stykače, neboť dolní izolační těleso 6, předem opatřené svými prvky pohyblivých, můstkových kontaktů 5, 4, 3, patrných z obr. 3, se poté vsouvá do dutého tělesa 1 spínací skříně 39 otvorem 41, načež se otvorem 42 vsune horní izolační těleso 7 kontaktového držáku 48, které stlačí pružiny 26 a pevně se spojí s dolním izolačním - tělesem 6 pomocí zajišťovací soustavy, tvořené například pružnými záskočkami ve tvaru háčků 27. Horní izolační těleso, které tvoří uzávěr vybrání 8, 9, 10, se přitom zasouvá mezi horní části 49, 52, 53 izolačních- příček 19, 20, 21 v oblasti blízké hornímu otvoru 42.
Horní izolační těleso 7 kontaktového držáku 48 musí být s ohledem na výše uvedené požadavky vytvořeno z izolačního materiálu, umožňujícího současně provést pružné uchycení háčků 27, a vyznačujícího se zároveň malým třením mezi vodicí drážkou 11 a žebrem 12. Může být proto zhotoveno například z termoplastického materiálu.
I když je možno stykače popsaného typu sdružovat s vnějšími pohyblivými pomocnými kontakty 51 pomocí zmíněné spřahovací příchytky 17, je často požadováno, aby pomocné spínací a rozpínací kontakty byly na stykači připojeny trvale.
Tohoto cíle lze zřídkakdy u známých stykačů dosáhnout jednoduchým způsobem·, jelikož spínací a rozpínací kontakty, které jsou zpravidla v důsledku nutnosti jednoznačného uspořádání s ohledem na přípojná elektrická vedení umísťovány vedle sebe, vyžadují takový postup montáže,, že se pevné a pohyblivé díly kontaktů osazují poté, co byl zamontován kontaktový držák.
V popsaném stykači se využívá skutečnosti, že kontaktový držák - je vytvořen ze dvou dílů, a to k tomu, že se ke každému dílu připojují pohyblivé prvky rozpínacího nebo' spínacího kontaktu.
Za tímto účelem je horní izolační těleso 7 kontaktového držáku 48 opatřeno v blízkosti boční stěny 35 dutého tělesa 1 postranním prodloužením 28, opatřeným pomocným spínacím kontaktem- 29, jak je patrno- z obr. 1 a 3. Toto prodloužení 28 je - uchyceno- za konec 30 svislice 44 dolního izolačního tělesa 6, které je opatřeno pomocným rozpínacím kontaktem 31. Tento konec 30 svislice 44 a prodloužení 28 se nacházejí v pomocné spínací komoře 57 a jsou navzájem spojeny pomocí koncových háčků 58, obdobných jako háčky 27, jak ukazuje pravá polovina obr. 3.
Je tedy - možné před - montáží opatřit obě izolační tělesa 6, 7 kontaktového· držáku - 48 jejich -odpovídajícími prvky hlavních a pomocných pohyblivých kontaktů, a uložit na vodorovný příčný člen 32 dutého -tělesa 1 pevné prvky 33, 34 kontaktů, s nimiž mají pohyblivé prvky spolupůsobit. Spoj mezi prodloužením 28 izolačního tělesa 7 a svislicí 44 izolačního tělesa 6 je proveden obdobně jako- spoj použitý pro vzájemné spojení obou izolačních těles v ostatních svislicích 45, 46, 47, a dochází k němu ve vodorovné rovině, procházející v podstatě středem spínacích komor. Toto uspořádání dovoluje zmenšit výškové nároky stykače na prostor.
Příklad použití stykače podle vynálezu je znázorněn na obr. 4, kde je vyznačena cívka B elektromagnetu umístěného- v podstavci 40 a buzeného proudem procházejícím vypínačem F s vnějším ovládáním. Když elektromagnet vyvolá sepnutí hlavních kontaktů 3, 4, 5, dochází k přivádění proudu do motoru M. Ve stejné spínací skříni 39 se současně nacházejí pomocné kontakty 29, 31. Sepnutí spínacího kontaktu 29 vyvolá například rozsvícení signalizační lampy C, kdežto rozpojení kontaktu 31 například přeruší přívod do elektromagnetu E umístěnému v sérii s vlastním vypínačem D.
Pomocné kontakty nacházející se v pomocném vypínači 51 mohou sloužit pro- srovnatelné pomocné funkce. R, S, T jsou jednotlivá fázová vedení.
Konečně. je . možno· s výhodou využít . skutečnosti, že . horní . izolační těleso · 7 kontaktového · · držáku . 48 · je viditelné . a·· současně · odnímatelné, takže mu lze · dodat určité · zbarve ní, vztahující se · k<· určitému, důležitému charakteristickému znaku stykače, · jako· maximálně? · přípustné · intenzitě· proudu nebo. · napětí na · hlavních. · kontaktech.

Claims (4)

1. Elektromagnetický stykač. zahrnující spínací . skříň . z izolační hmoty, například . z tepelně tvrditelné · plastické- hmoty, vytvořenou jako prizmatické duté těleso s - první . dvojicí . rovnoběžných · · stěn a · druhou, dvojicí · rovnoběžných stěn, . vymezujících dolní otvor a horní . otvor uzavřený alespoň . zčásti víkem, a. opatřené-, dále ·· rovinnými příčkami, uloženými mezi rovnoběžnými stěnami první . dvojice · stěn . rovnoběžně . se stěnami druhé dvojice; · tvořícími · izolační přepážky, jejichž. horní části - se nacházejí. u · víka a . které . oddělují od. . sebe? vedle . sebe ležící spínací komory, přičemž v každé spínací komoře jsou . umístěny . dva.>pevné kontakty, a. . dále zahrnující pohyblivý . kontaktový držák z izolační hmoty ve .tvaru . příčného.· členu nesoucího . řadu rovnoběžných . svislic, které . jsou - .umístěny každá .v . jedné . spínací komoře, a jsou opatřeny každá· jedním vybráním, . v němž . je umístěn . pohyblivý můstkový . kontakt spolupůsobící . s pevnými . kontakty . a tlačná pružina, a každé z těchto vybrání je ve své vrchní části zakryto, vyznačené . tím, že rovinně příčky (19, 20, 21] jsou . souvislé a jsou vytvořeny z jednoho . kusu s dutým . tělesem . (1) a . kontaktový držák* (48) sestává ze . dvou vzájemně oddělitelných částí,, a to. dolního izolačního . tělesa (6), nesoucího můstky pohyblivých . kontaktů . (3, 4, . 5) a svislice [44, . 45, 46, 47) . vymezující vybrání (8, 9, 10) pro . kontakty, a horního. izolačního tělesa (7), uzavírajícího .. svrchu tato . vybírání (8, 9, 10), do . nichž je . částečně zasunuto, přičemž . svislice (44,
45, 47, 46) . takto . sestaveného kontaktového držáku . (.48·) . vymezují, mezi sebou . dutiny. (22, . 23, 24)), v nichž jsem umístěny rovinné .
ky (19, 20, 21} dutého, tělesa . (1) .. a. tyto, příčky (19, 20, . 21) . jsou. .kromě . toho . v. místě . jejich . prostupu kontaktovým, držákem. (48) .. obklopovány . zespodu příčným, členem. (43.) dolního izolačního tělesa (6) a svrchu, vodorovnou . částí . horního, izolačního, tělesa , 7), a . přičemž · kontaktový, . držák . . (48) . je. . shora . přístupný. otvorem.. (18 )· vytvořeným,. ve. víku . (13.) spínací skříně . (ЗЯ.),. do. kterého. je zasunuto horní . izolační! .těleso (7).
2. Elektromagnetický stykač . podle bodu. 1, vyznačený tím, . že . horní . izolační. těleso.
(7) a. dolní . izolační, těleso (8) . . jsou spojeny.. pružnými . háčky (27), . vytvořenými ' na. jednom z obou těles. (6, . 7). a. pomocí . odpovídat. jících vybrání ve druhémz obou .těles (.6,,7), do nichž pružné; háčky (27). zapadají.
3. Elektromagnetický- stykač ... podle . bodu..· 1 . nebo . 2, . vyznačený tím,- že . kontaktový držák (48) je . ve svislém . směru.. veden vodicí drážkou . (11), . do. . níž;, je zasunuto tvarovědoplňkové . žebro . (12), . vytvořené, na . víku (13) v oblasti jeho . otvoru- (18.).
4. Elektromagnetický stykač ' . podle . bodů 1 až 3, vyznačený tím, . že . horní izolační' . tě·leso (7) je opatřeno .příchytkou. (17) . pro. připojení . k . ovládacímu . elektrickému ústrojí; . například . pomocnému vypínači . (51), . umístěnému vně . spínací - skříně . (39),
CS74336A 1973-01-19 1974-01-18 Electromagnetic contactor CS209412B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR7302011A FR2214957B1 (cs) 1973-01-19 1973-01-19

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS209412B2 true CS209412B2 (en) 1981-12-31

Family

ID=9113581

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS74336A CS209412B2 (en) 1973-01-19 1974-01-18 Electromagnetic contactor

Country Status (13)

Country Link
US (1) US3942144A (cs)
JP (1) JPS5710533B2 (cs)
BR (1) BR7400268D0 (cs)
CA (1) CA994399A (cs)
CH (1) CH574675A5 (cs)
CS (1) CS209412B2 (cs)
DD (1) DD110973A5 (cs)
DE (1) DE2402432A1 (cs)
ES (1) ES422461A1 (cs)
FR (1) FR2214957B1 (cs)
GB (1) GB1459317A (cs)
IT (1) IT1003355B (cs)
SE (1) SE394539B (cs)

Families Citing this family (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3030702C2 (de) * 1980-08-14 1984-08-09 Brown, Boveri & Cie Ag, 6800 Mannheim Elektromagnetisches Schütz mit einem beweglichen Kontaktbrückenträger
JPS58187629A (ja) * 1982-04-28 1983-11-01 Mitsubishi Electric Corp 電磁連結装置
DE3433838C2 (de) * 1983-09-19 1993-10-14 Mitsubishi Electric Corp Schaltgerät
FR2652947B1 (fr) * 1989-10-06 1994-03-04 Telemecanique Appareil interrupteur a commande electromagnetique a poles a ouverture.
FR2684797B1 (fr) * 1991-12-05 1994-03-04 Telemecanique Dispositif de commutation multipolaire a action partiellement fugitive.
JP4978527B2 (ja) * 2008-03-24 2012-07-18 富士電機機器制御株式会社 電気機器の接触子ホルダおよび接触子ホルダの組立方法
BR112012022196B1 (pt) * 2010-03-04 2019-09-03 Eaton Corp dispositivo disjuntor eletromagnético
US8354903B1 (en) 2011-08-19 2013-01-15 General Electric Company Meter disconnect relay
CN103337415A (zh) * 2013-06-14 2013-10-02 东莞市三友联众电器有限公司 一种继电器接触系统
JP2016110843A (ja) 2014-12-05 2016-06-20 オムロン株式会社 電磁継電器
JP6414453B2 (ja) 2014-12-05 2018-10-31 オムロン株式会社 電磁継電器
US10312044B2 (en) 2014-12-05 2019-06-04 Omron Corporation Electromagnetic relay
US10134551B2 (en) * 2016-09-21 2018-11-20 Astronics Advanced Electronic Systems Corp. Galvanically isolated hybrid contactor
JP7080584B2 (ja) 2017-03-17 2022-06-06 株式会社東芝 二次電池、電池パック、および車両

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BE518056A (cs) * 1952-02-29
FR1209198A (fr) * 1958-06-02 1960-02-29 Telemecanique Electrique Perfectionnements aux tableaux d'appareillage électrique
US3099730A (en) * 1960-10-18 1963-07-30 Tateishi Kazuma Magnetic switch
US3388353A (en) * 1965-10-07 1968-06-11 Smith Corp A O Electrical contactor having main circuit control contacts and auxiliary control contacts interconnected to be actuated from a common electromagnetic actuator
GB1217633A (en) * 1968-03-26 1970-12-31 Omron Tateisi Electronics Co An electromagnetic relay
US3544929A (en) * 1969-01-17 1970-12-01 Ite Imperial Corp Industrial control relay
DE7044212U (de) * 1969-12-05 1900-01-01 Cie Electro-Mecanique Elektrisches Schaltschütz
CH524242A (de) * 1970-06-03 1972-06-15 Siemens Ag Elektromagnetisches Schaltgerät

Also Published As

Publication number Publication date
GB1459317A (en) 1976-12-22
BR7400268D0 (pt) 1974-08-22
CH574675A5 (cs) 1976-04-15
CA994399A (fr) 1976-08-03
ES422461A1 (es) 1976-06-16
FR2214957B1 (cs) 1976-05-14
US3942144A (en) 1976-03-02
JPS5710533B2 (cs) 1982-02-26
DD110973A5 (cs) 1975-01-12
SE394539B (sv) 1977-06-27
DE2402432A1 (de) 1974-07-25
IT1003355B (it) 1976-06-10
FR2214957A1 (cs) 1974-08-19
JPS49104155A (cs) 1974-10-02

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS209412B2 (en) Electromagnetic contactor
US4101856A (en) Electrical switching relay construction and housing therefor
RO118916B1 (ro) Contactor electromecanic
US3964006A (en) Electrical apparatus
US3436497A (en) Electrical switch having a lost motion operator assembly
US4760226A (en) Split case circuit breaker with multi-purpose well
US3942143A (en) Electromagnetic switching apparatus, particularly motor contactor, with auxiliary contacts
KR890002924A (ko) 전자 접촉기
US2561450A (en) Electric switch
US3949333A (en) Auxiliary switch for electromagnetic contactor
US4506245A (en) Reversing device with electromagnetic control and mechanical locking
US4485365A (en) Small contactor with a removable subset of auxiliary switches
US3864535A (en) Control switch assembly
US3548349A (en) Magnetic control relay
US3824510A (en) Mechanical interlock for electric switches
US2874245A (en) Circuit breaker
US3544934A (en) Proximity switch-type control means
US2448650A (en) Electric control switch
US4337447A (en) Switch
US2692314A (en) Electromagnetic actuator
GB899589A (en) Electromagnetic contactor
JPH0676719A (ja) 電磁作動スイッチ
US2816977A (en) Control swtich
US2090170A (en) Electric switch
US3277409A (en) Electromagnetic relay assembly having a flat coil and whose armature assembly is formed with a deformable stem