CS207679B2 - Device for clamping the series of microscopic glass - Google Patents

Device for clamping the series of microscopic glass Download PDF

Info

Publication number
CS207679B2
CS207679B2 CS786358A CS635878A CS207679B2 CS 207679 B2 CS207679 B2 CS 207679B2 CS 786358 A CS786358 A CS 786358A CS 635878 A CS635878 A CS 635878A CS 207679 B2 CS207679 B2 CS 207679B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
end plate
slides
plate member
flat objects
microscope slides
Prior art date
Application number
CS786358A
Other languages
English (en)
Inventor
Leighton C Johnson
Original Assignee
Miles Lab
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Miles Lab filed Critical Miles Lab
Publication of CS207679B2 publication Critical patent/CS207679B2/cs

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G01MEASURING; TESTING
    • G01NINVESTIGATING OR ANALYSING MATERIALS BY DETERMINING THEIR CHEMICAL OR PHYSICAL PROPERTIES
    • G01N1/00Sampling; Preparing specimens for investigation
    • G01N1/28Preparing specimens for investigation including physical details of (bio-)chemical methods covered elsewhere, e.g. G01N33/50, C12Q
    • G01N1/30Staining; Impregnating ; Fixation; Dehydration; Multistep processes for preparing samples of tissue, cell or nucleic acid material and the like for analysis
    • G01N1/31Apparatus therefor
    • G01N1/312Apparatus therefor for samples mounted on planar substrates

Description

Vjrnález se týká zařízení pro uchycení řady mikroskopických sklíček v předem stanovené paralelní pozici pro použití při zpracovávání kapalin, ve kterém jsou uvedená mikroskopická sklíčka umístěna v nosiči, ve kterém jsou táto mikroskopická sklíčka uchycena v navzájem paralelní poloze mezi roztečrými vložkami, a tyto roztečné vložky je moino elasticky rozevírat ke snadnému vložení uvedených sklíček a pc-tom elasticky stlačovat k uchycení uvedených sklíček v předem stanovené paralelní pozici.
V lékařské biochemii existuje řada postupů, při kterých se působí na vzorky nanesené na mikroskopickém sklíčku různými činidly. Nappíklud v oborech hemaaooogie, histologie, cytologii, milfooiooogii a imunologii jsou různé kultury, vý^ěr a organismy nanášeny na mikroskopická sklíčka a poté se na ně působí napouštědly, kontrastními barvami, dekooorizátory, šstρlsvpči, delχydra0pčními činidly, antigeny, protilátkmi a promývacími činidly, aby mohly být vzorky správně identifkoovány nebo rozlišeny pro další výzkum.
Jestliže jsou tyto postupy prováděny meanuá.ně, smáčí se sklíčka různými činidly, které se déle vymýval, nebo se mohou sklíčka unííttt do nosičů, které se postupně p^r^c^o^ř^;j:í do nádob s jednotivvými činidly. Vzorek se ponechá ve styku s činidlem po určitou předem stanovenou dobu. Při následném působení různých reagenccí nebo barviv se nosiče uníssují do vym^aciho roztoku.
Baarviva jsou obvykle velice vydatná a z hlediska čistoty obtížně mεpňppšolvPelná. Postup, při kterém se vzorky ρonoluší do činidel je·velice zdlouhavý z hlediska počtu sklíček, která mohou být k dispozici a kvaHta výsledného produktu může být ovlivněna použitou metodou, zejména z hlediska stáří působícího roztoku.
2QT679
Pro zmecheoiizování či automatizování napouštěcí techniky byla navržena.různá zařízení. Velice běžný poetup je založen na tom, žc dělený nosič posunuje sklíčka po určité dráze. Sklíčka se přitom ponooují do řady po sobě následujících nádržek. Byly též zkonstruovány přístroje, které dopravuj jednotlivé destičky podél přítlanného členu, kde na každou destičku působí různá barviva a střídavě proývací roztoky. U jiného známého zařízení se komora se sklíčky naplní roztokem napouutědla, potom se činidlo opět vypuutí a do komory se zavádí další roztok.
Tato zařízení jsou obecně rozměrově značně objemná a v mnooých případech se musí vypustit podstatná část roztoku po jediném pracovním cyklu. K dalším nevýhodám těchto zřízení a postupů se řadí možnoot chemického a buněčného vzájemného z^n^^^či^těníí a možnost interakcí vzorků na různých sklíčkách, jestliže nebyla věnována dostatečná péče přivádění působícího roztoku a jeho odstraňování ze sklíček.
Podstata zřízení pro uchycení řady mikroskopických sklíček v předem stanovené paralelní pozici pro pouužtí při zpracování kapalin, ve kterém jsou uvedená mikroskopická sklíčka umístěna v nosiči, ve kterém jsou tato mikroskopická sklíčka uchycena v navzájem paralelní poloze mezi roztečrými vložkami, a tyto roztečné vložky je možno elasticky rozevírat ke snadnému vložení uvedených sklíček a potom elasticky stlačovat k uchycení uvedených sklíček v předem stanovené paralelní pozzei, podle uvedeného vynálezu spočívá v tom, že uvedené vložky vytvářejí ve stlačené pozici pouze kapilární spáru mezi mikroskopickými sklíčky.
Ve výhodném provedení zařízení mají roztečné vložky podobu destiček umístěných na obou·koncích mikroskopických sklíček, přičemž tyto destičky jsou iosшiovatelné podél vodicích členů mezi horní koncovou deskou a dolní koncovou deskou nosiče. Výhodné je rovněž to, že tloušlka destiček, vytvářejících roztečné vložky, odpovídá velikosti kapplární spáry.
Výhodné je rovněž to, že roztečné vložky na druhé straně plochy, než která je ve styku s mikroskopickými sklíčky, mej tenké zakřivené lisoové pružiny k odtlačení přilehlé roztečné vložky. V horní koncové- desce je s výhodou uspořádán otočný čep, okolo kterého je otočný nosič otáčitelrý okolo centrální osy.
Podle dalšího výhodného provedení zařízení podle vynálezu je spodní koncová deska posunovvjelná vzhledem k horní koncové desce ke stlačení roztečných členů. K horní koncové desce výhodně přiléhá lisoová pružina, přičemž tato koncová deska je posuiovvtelné podél vodicích členů vedenými v otvorech uvedené lisoové pružiny, a Ustavá pružina vytváří třecí styk s těmito vodícími členy.
Podle dalšího výhodného provedení zařízení podle vynálezu je v horní koncové desce vytvořena zásobníková komora k zavádění zpracovávané kapaliny přinejmenším k jednomu otoaji mikroskopických sklíček. V zásobníkové komoře je s výhodou vytvořen přinejmenším jeden výstupní otvor, prochářzeící horní koncovou deskou.
Výhody zdokonaleného zařízení pro na^^tění mikroskopických sklíček podle uvedeného vynálezu spočívej v tom, že nevyžaduje pohybování se sklíčky při nαiouStёní. Problémy vzájemného znečištění jsou podstatně eliminovány. Protože při naplněných kapilárních spárách neexistuje v systému žádné vnitřní proudění, může být zařízení podle vynálezu dokonce použito v postupu následiým ponořováním s odstraňováním přebytečné kapaliny mezi jedneotivými pracovními nádržkami. Problémy vzájemného zneečštění, které provázzeí běžné ponorné nosiče, jsou tímto vynálezem odstraněny, protože kappiární spára každého plochého předmětu může být považována za oddělenou komoru bez vnitřního toku. Tím jsou vzorky od sebe navzájem účinně izolovány.
Veeikost spáry může být libovolně upravována. ΚΊ výhodném provedení je objemová spotřeba činidla na jednu destičku velmi malá. Například jedním litrem napouštěcího roztoku může být napuštěno 2 000 mikroskopických sklíček o rozměru 2,54 x 7,62 cm, oddělených kapilární spárou o šířce 0,2032 mm. Z toho vyplývá, že je ekonomické použít napouštěcího roztoku pouze jednou a poté ho vyřadit. Tím je vyloučena potřeba regenerace napouětěcího roztoku a jsou vyloučeny problémy spojené s takovou regenerací. Podobně jsou potlačeny problémy s použitím starého roztoku.
К výhodám zařízení podle vynálezu patří rovněž to, že systém je variabilní a může využívat různých napouštěcích činidel a různých způsobů napouštění. Může se používat jakékoliv množství sklíček, protože systém nevyžaduje, aby byl během každého napouštěcího postupu přítomen jejich plný počet. Déle není nutno používat v systému Čerpadla a ventily pro dopravu napouštědla к destičkám, Čímž se snižují náklady a omezují problémy s údržbou.
Zařízení podle vynálezu samozřejmě nevyžaduje úpravu při manipulaci s mikroskopickými sklíčky o proměnné tloušťce. Navíc je povaha zařízení taková, že není rozhodující precizní jednotnost mikroskopických sklíček co do délky a šířky. Po provedení příslušných modifikací může být zařízení konstruováno pro ukládání běžných podložních mikroskopických sklíček o rozměru 2,54 x 7,62 cm nebo upravena na rozměr jiných sklíček, jako jsou sklíčka 5,08 x x 7,62 cm. Dále může být zařízení snadno modifikováno na upínání krycích sklíček nebo jiného skleněného, plastického nebo podobného materiálu, na který má být působeno kapalinou.
Zařízení podle vynálezu pro zabudování většího množství v podstatě plochých mikroskopických sklíček a pro umístění takových předmětů v paralelním spojení s roztečemi je, jak již bylo uvedeno, charakterizováno nejméně jedním vodicím Členem a roztečnými vložkami pohyblivě připojenými к uvedenému minimálně jednomu vodicímu členu. Uvedené roztečné členy jsou pohyblivé, oddělitelné od sebe do první polohy, ve které mohou být jednotlivé předměty vloženy mezi sousední roztečné vložky. Uvedené roztečné vložky jsou též posunovatelné směrem к sobě do druhé polohy, ve které vložené předměty zaujímají určenou paralelní polohu s roztečemi.
Ve výhodném provedení je rozevíratelný nosič pro napouštění sestrojen ze dvou protilehlých v podstatě paralelních desek, z nichž jedna je pevná a druhá pohyblivá. Desky jsou vyrovnány v ose pomocí nejméně jednoho vodícího členu, který dané desky uchycuje. Sada pohyblivých roztečných vložek, uložených na vodicím členu, odděluje obě desky. Tyto pohyblivé vložky jsou uzpůsobeny na uložení a oddělení plochých předmětů, jako jsou podložní sklíčka. Po umístění plochých předmětů do nosiče pro napouštění do navzájem v podstatě paralelní polohy se rozevíratelný nosič stlačí pohybem pohyblivé desky směrem к pevné desce. Po stlačení jsou ploché předměty navzájem odděleny roztečnými vložkami s šíří rozteče danou tloušťkou vložky, při vytvoření kapilární spáry mezi sousedními plochými předměty.
Při použití nosiče pro napouštění se kapalina přelije přes horní okraj nosiče, čímž dojde к následnému zaplnění kapilárních spár nebo roztečí. Přebytek kapaliny, okápavající ze spodního okraje plochých předmětů, indikuje, že jsou kapilární spáry zaplněny. Protože neexistuje žádné kontinuální proudění v oblasti vzorků nanesených na plochých předmětech, nedochází ke vzájemnému buněčnému znečišťování. Přebytečná kapalina může být odstraněna odstředěním při rotaci rozevíratelného nosiče.
Další použití, výhody a charakteristické znaky vynálezu vyplynou z následujícího detailního popisu, který je doplněn přiloženým schématem, ve kterém:
na obr. 1 je znázorněn perspektivní pohled na zařízení podle vynálezu v rozevřené poloze, které obsahuje několik umístěných podložních sklíček, na obr. 2 je znázorněn perspektivní pohled znázorňující provedení roztečné vložky, které může být použito pro zařízení podle vynálezu,
207679 4 na obr. 3 je řez vedený podél čar 3-3 na obr. 5 a znázorňuje skleněnou destičku, spočívající na protilehlých roztečných vložkách proti pevné desce, na obr. 4 je perspektivní pohled na zařízení podle vynálezu ve stlačené poloze, kde část zařízení je zobrazena pouze obrysovými čarami, na obr. 5 je znázorněn čelní pohled na zařízení zobrazené na obr. 4, částečně zachycené pouze obrysovými čarami, na obr. 6 je zvětěený pohled na výřez z obr. 5, ohraničený proloženou eliptickou obrysovou čarou a na obr. 7 je znázorněn pohled na příčný řez podle čar 7-7 v obr. 5.
Výhodné provedení zařízení podle vynálezu je charakterizováno pevnou deskou, protilehlou v podstatě paralelní pohyblivou deskou, nejméně dvěma vodícími členy, které propojují uvedenou pevnou a pohyblivou desku, dále řadou roztečných vložek uchycených ke každému z vodicích členů a umístěných mezi uvedenou pevnou a pohyblivou desku a uzpůsobených na vkládání a oddělování řady v podstatě plochých předmětů a udržujících ploché předměty v navzájem paralelní poloze vzhledem к pevné a pohyblivé desce. Zařízení je roztažitelné, aby bylo schopno pojmout vkládané v podstatě ploché předměty a stlačitelné pro dané použití. Při stlačení jsou ploché předměty navzájem oddělené kapilární spárou, jejíž šířka je shodná s tloušťkou roztečné vložky.
V přiložených výkresech je rozevíratelný nosič podle vynálezu zobrazen v rozevřené poloze určené pro vkládání mikroskopických sklíček 11. Rozevíratelný nosič 10 mikroskopických sklíček je sestaven v podstatě z obdélníkové pevné horní koncové desky 12 a z protilehlé paralelní v podstatě obdélníkové pohyblivé dolní koncové desky 13. Tyto desky 12. 13 jsou udržovány ve stejné vertikální rovině vodicími členy 15. 16. 17. £§. Tyčovité vodicí členy 15. 1 6. £2, £8, které jsou umístěny kolmo ke koncovým deskám 1 2. 13 jsou připevněny vhodnými prostředky, jako jsou matice 14. zobrazené na obr. 4, к pevné desce 12 a procházejí otvory v pohyblivé desce 13. Rozšířené koncovky 12.» 20. 21 . 22 tyčovitých vodicích členů 15 až 18 zabraňují pohyblivé desce 13 ve vysunutí z vodicích členů.
Roztečné vložky 24. 25 jsou propojeny navzájem s vodicími členy 17. 18, 15. 1 6 a jsou umístěny podél uvedených vodicích členů mezi pevnou deskou 12 a pohyblivou deskou 13. jak je zobrazeno v obr. 1. Z obr. 2 je zřejmé, že roztečné vložky mají základnu JO, která má v podstatě obdélníkový tvař. V základně roztečných vložek 24 jsou vytvořeny dva nesourodé otvory 27. 28. které jsou umístěny tak, aby jimi mohly procházet oba vodicí členy. Dále má každá roztečná vložka půlkruhovou zakřivenou listovou pružinu 29. která je připevněna к obdélníkové základní destičce JO. Jestliže je řada roztečných vložek 24 umístěna jako v obr. 1 a vodicí členy 12» 18 procházejí otvory 27. 28, potom zakřivené konce JI, 32 půlkruhovité listové pružiny 29. směřující směrem od základny JO, způsobují rozpínání roztečných vložek 24 '‘harmonikovým způsobem” za vytvoření štěrbiny dostatečně široké pro vložení plochého předmětu, jako je například skleněná destička, mezi základny 30 sousedních roztečných vložek 24. Pnutí půlkruhovíté listové pružiny 29 je nicméně natolik slabé, že umožňuje stlačení zakřivených konců JI, J2, když se pohyblivá deska 13 pohybuje podél vodicích členů 15 až 18 směrem к pevné desce 12. Je zjevné, že roztečné vložky 25 jsou zrcadlovým obrazem roztečných vložek 24.
Rovnoběžně s pohyblivou deskou 13 je umístěna listová pružina 38 (obr. 1 a 5), která je к desce 13 připevněna vhodným způsobem, tj. pomocí dvou šroubů 39. £0, umístěných uprostřed listové pružiny 38. Listová pružina 38 má rozdvojené koncové členy, které jsou zakřivené směrem od pohyblivé desky £J. V každém z koncových členů je otvor pro jeden z vodicích členů 15 až 18. Koncový člen 42 má tedy otvor pro vodicí člen £2, koncový člen 43 má otvor pro vodicí člen £8, koncový člen 44 má otvor pro vodicí člen 15 a koncový člen 45 má otvor pro vodicí člen 16. Tyto otvory pro vodicí dlený jsou charakterizovány tím, že při stlačení rozdvojených koncových členů směrem oč pohybHvé desky 13 se může s touto pohyblivou českou 13 volně pohybovat podél vodicích členů 15 až 18 a při stlačení rozdvojených koncových členů směrem k pohyblivé desce 13 vznikne přítlak na vodicí členy, čímž - se zabrání volnému pohybu pohyblivé desky H. Listová pružina 38 tedy dovoouje, aby mohl - být rozevíratelný nosič 10 rozevřen pro vložení nebo vyjmutí sklíček, jak je zobrazeno v obr. 1, a stlačen, jak je - zobrazeno na obr. 4 pro napouutění.
Na obi*. 3 je znázorněno mikroskopické sklíčko 11 . spoččvající na protilehlých roztečných vložkách £4. 25 proti pevné desce £2. Vzddáenost vodicích - členů £5. IX je 0 něco větší, než je délka mikroskopického sklíčka ££. Voodcí dleny £6, 18 jsou však umístěny blíže k sobě a určují, jak hluboko může být mikroskopické sklíčko 11 vloženo do nosiče £0. Toto uspořádání umožňuje vkládání a vyjímání destiček do a z nosiče a vyrovnání destiček v nosiči. Při stlačení do polohy zobrazené na obr. 4 jsou destičky přidržovány tak pevně, že nejsou schopny se pohybovat.
Na obr. 4 je zobrazena část kruhovitého plnicího hrdla zásobníkové komory 33. připevněného k horní části pevné desky ££. Na vnějším obvodu plnicího hrdla zásobníkové komory 33 jsou umístěny dva otvory ££, 36 (obr. 7). PLnicí hrdlo zásobníkové komory 33' má kónicky tvarovanou středovou část, která vede kapalinu dovintř nálevky, otvory ££, 36 sm^re^rn dolů a podél stranových Okrajů mikroskopických sklíček £1. Zavádění kapaliny plnicím hrdlem zásobníkové komory 33 se provádí po stlačení destiček 11 (jak je zobrazeno na obr. 4) posunutím pohyblivé desky 13 směrem k pevné desce £2. V8 stlačené poloze jsou destičky £1 navzájem odděleny tloušťkou roztečných vložek, čímž se vytváří mmzi destičkami kapilární spára 37 (obr. 6).
Kaapaina prochází z plnicího hrdla zásobníkové komory 33 otyory ££, 36 ke dvěma podélrým okrajům prvního mikroskopického sklíčka a do kapilární spáry, která odděluje první mikroskopické sklíčko od druhého mikroskopického sklíčka. Po naplnění této kapilární spáry prochází přebytek kapaliny do kappiární spáry, odc^ě^ící další dvě mikroskopická sklíčka, a tak dále, až se naplní všechny kappiární spáry a přebytek kapaliny okapává z okraje spodního mikroskopického sklíčka.
Otočný čep 48 (jak je zobrazeno na obr. 1, 4 a 5) je - připevněn k pevné desce 12 takovým způsobem, že směěuuí kolmo vzhůru z těžiště zařízení plnicím hrdlem zásobníkové komory ££ <viz obr. 7). Cep 48 je prostřddkem pro připojení rozevíratelného nosiče sklíček ke zdroji rotace (není zobrazenг. Rotace nosiče sklíček se provádí za účelem odstranění přebytku kapaliny z mikroskopických sklíček ££. Po skončení stanoveného časového intervalu, nebo po vhodné indikaci, že všechny kappiární prostory mezi destičkami jsou zaplněny, může být tedy nosič destiček rotován vhodným zařízením (není zobrazeno), aby byl odstředěním odstraněn přebytek kapaliny. Osa rotace může být ve vertikální poloze nebo v jiném výhodném úhlu. Oddtřeáování je zejména cenné v postupech, vyžadujících promývací a separační kroky k odstranění vázaného (zreagovaného) od volného (nezreagovaného) činidla, značkovače a podobně.
Jestliže má nosič mikroskopických sklíček kapacitu pro 50 sklíček, může být použžt pro napouutění libovolného počtu sklíček až do 50. Jestliže je počet destiček příoomných v nosiči sklíček podstatně menší než 50, může být výhodné vložit do nosiče výplňový blok (není zobrazený který slouží jako distanční rozpěrka za chfběěící destičky. Výplňový blok může být vyroben z jakéhokooiv vhodného maateiálu, jako jsou plasty, a může být vytvořen propojováním s jinými výplňovými bloky, aby byla vytvořena rozpěrka jakékoliv požadované tloušlky.
Rozteč může být též realizována takovou konstrukcí roztečných vložek, aby byly vložky zabudovány do nosiče sklíček, přičemž je zde vytvořeno třecí uložení, které dovoluje jejich vyjímání pouhým vytažením z nosiče. To umooňuje snadné upravování počtu roztečí v nosiči
207679 6 s počtem destiček, které mají být napouštěny a také eliminují nezbytnost vkládáni výplňového bloku do nosiče sklíček.
Každý z půlkruhovitých elementů může být vytvořen, bučí jako nezávislý člen připojený vhodným prostředkem, jako je bodové svařování, k základně roztečné vložky, nebo může být vytvořen rozříznutím a vytvarováním jedné strany základny roztečné vložky. Alternativní provedení zařízení podle vynálezu zahrnuje možnoss, kdy jsou k plochým základním členům připevněny jiné prostředky, jako jsou spirálové pružiny, za účelem vytvoření stlačitelné vložky.
Spíše, než připevněny k protilehýým koncům horního členu nosiče sklíček, mohou být vodicí členy (vodici člen) konstruovány tak, že vytvoří ve spojení s horním členem konfiguraci o tvaru obráceného L. V^č^íc^:í člen (vodicí členy) v takovém uspořádání může být konstruován tak, že má pohyblivé rozdělovači členy, schopné zaaistit destičky s kapilárními roztečemi, když jsou stlačeny pohybem destiček směrem k hornímu členu. V takovém provedení není nezbytné mít k dispozici pohyblivou desku.
Další alternativní podobou vodicího členu je teleskopický vodicí člen, ve kterém jsou jeho elementy . uloženy v navzájem soustředně orientované pozici a íovoouuí, v případě potřeby, stlačení.nebo roztažení vodicího členu.
Systém podle uvedeného vynálezu·je použitelný s ohledem k široké škále naioujtěcích postupů. Naapíklad jedna specifická napouutěcí . metoda je známá jako Gramova zbarvovací metoda. Tento způsob používá čtyř činidel: krystalovou oiolel (moodá), Gramův jod (ustlUsoač), alkohol a safranta (červený).
Dále nalézá nosič sklíček pouští pro zbarvování krevního filmu (zbaroování podle Wrighta), heπloOooylUn-essinové zbarvování tkáňových částí a pro zbarvovací metodu podle Papunicolaua v případě gynekologických výtěrů. Dále se zařízení hodí pro většinu imunohisSochemicCýct postupů, včetně pouHlí fluorescenčních a enzymaUckých značkovačů. Totéž platí pro zbaroování a odburvování elektrof oráních a izo^e^^^ých zaostřov^ích desek ve výzkumu krevního séra.
Z uvedeného je zřejmé, že je vynález dobře poi^teCný pro dosažení všech shora uvedených cílů a jeho iouužtí je spojené s dalšími výhodami, které v^IPp-C^^^biijí z daného systému.
I když . je kladen důraz na iouužtí zařízení pro naiouutění biologických vzorků, je zřejmé, jak již bylo výše naznačeno, že toto ioOetí má případné aplikace i v ostatních oborech jako jsou histochemie, antinukleární zbarvování protilátek, ksmpatibiiitl tkání atd. Vynález má iouužtí i v takových oborech, jako' je práce ve fotografické laboratoři pro snížení výrobních časů při přípravě kopií a filmů, nebo desek, snížením irlcnosti a manipulačních kroků.
Mateiál použitý na výrobu zařízení není rozhoduje!. Doppručuje se, aby kovové části byly nekorozívní, snadno čistitelné, lehké, odolné proti opotřebení atd. Bylo zjištěno, že vhodným maaeriálem pro tuto konstrukci je nerezová ocel. Plnicí hrdlo by mělo být vyrobeno z maateiálu, který je ^kp^odú jíí, inertní vůči použitému napouutědlu, snadno čistitelný atd. Doppručuje se ppi^tí plastů, jako je polyetylén apod.
Je samozřejmé, že zařízení podle uvedeného vynálezu, které bylo popsáno výše, může být různě moSifiksváns a upraveno, aniž by se vycházelo z uvedených mo0nosSí nebo uvedených námětů.

Claims (9)

  1. PŘEDMĚT VYNÁLEZU
    1. Zařízení pro uchycení řady mikroskopických sklíček v předem stanovené paralelní pozici pro použití při zpracovávání kapaain, ve kterém jsou uvedena mikroskopická sklíčka umístěna v nosiči, ve kterém jsou tato mikroskopická sklíčka uchycena v navzájem paralelní pozici mezi roztečnými vložkami, a tyto roztečné vložky je možno elasticky rozevírat ke snadnému vložení uvedených sklíček a potom elasticky stlačovat k uchycení uvedených sklíček v předem stanovené paralelní pooici, vyznačující se tím, ie roztečné vložky (24, 25) vytvářejí ve stlačené pozici pouze kapilární spáru (37) mezi mikroskopickými sklíčky (11).
  2. 2. Zařízení podle bodu 1, vyznaččUící se tím, že roztečné vložky (24, 25) maaí podobu destiček, umístěných na obou koncích mikroskopických sklíček (11), přičemž tyto destičky jsou posunovatelné podél vodicích členů (15, 16, 17, 18) mezi horní koncovou deskou (12) a dolní koncovou deskou (13) nosiče (10).
  3. 3. Zařízení podle bodů 1 nebo 2, vyznaluící se tím, že tloušíka destiček, vytvářejících roztečné vložky (24, 25) odpovídá velikosti kapilární spáry (37).
  4. 4. Zařízení podle bodů 2 nebo 3, vyznačující se tím, že roztečné vložky (24, 25) na druhé straně plochy, než která je ve styku s mikroskopickými sklíčky (11), maaí tenké zakřivené lisoové pružiny (29) k odtlačení přilehlé roztečné vložky.
  5. 5. Zřízení podle některého z bodů 2 až 4, vyz^a^ící se tím, že v horní koncové desce (12) obsahuje otočný čep (48), okolo kterého je otočný nosič (10) otáčitelný okolo centrální osy. W*
  6. 6. Zařízení podle některého z bodů 2 až 5, vy!inačujíc:í se tím, že spodní koncová deska (13) je posmovatelná vzhledem k horní koncové desce (12) ke stlačení roztečných členů (24, 25).
  7. 7. Zařízení podle bodu 6, vyznnačuící se tím, že k horní koncové desce (13) přiléhá lisoová pružina (38), přičemž tato koncová deska je po8Ш10oačelaá podél vodicích členů (15, 16, 17, 18) vedených v otvorech uvedené lisoové pružiny (38), a listová pružina (38) vytváří třecí styk s těmito vodicími členy (15, 16, 17, 13).
  8. 8. Zřízení podle některého z bodů 2 až 7, vyzratauící se tím, že v horní koncové desce (12) je vytvořena zásobníková komora (33) k zavádění zpracované kapaliny přinejmenším k jednomu okraji mikroskopických sklíček (11).
  9. 9. Zařízení podle bodu 8, vyznačující se tím, že v zásobníkové komoře (33) je vytvořen přinejmenším jeden výstupní otvor (36), irtchářzjící horní koncovou deskou (12).
CS786358A 1977-10-11 1978-10-02 Device for clamping the series of microscopic glass CS207679B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US05/840,651 US4129093A (en) 1977-10-11 1977-10-11 Staining apparatus

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS207679B2 true CS207679B2 (en) 1981-08-31

Family

ID=25282884

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS786358A CS207679B2 (en) 1977-10-11 1978-10-02 Device for clamping the series of microscopic glass

Country Status (12)

Country Link
US (1) US4129093A (cs)
JP (1) JPS588739B2 (cs)
AU (1) AU501947B1 (cs)
CA (1) CA1120705A (cs)
CS (1) CS207679B2 (cs)
DE (1) DE2844008C3 (cs)
FR (1) FR2406195A1 (cs)
GB (1) GB2008270B (cs)
HU (1) HU179250B (cs)
IN (1) IN148387B (cs)
IT (1) IT1105603B (cs)
MX (1) MX147226A (cs)

Families Citing this family (20)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2825126C2 (de) * 1978-06-08 1980-07-31 Varta Batterie Ag, 3000 Hannover Spannelement zum Festhalten von Plattenpaketen für Bleiakkumulatoren
DE2825093C3 (de) * 1978-06-08 1981-11-19 Varta Batterie Ag, 3000 Hannover Vorrichtung zum Aufnehmen, Ausrichten und Festhalten von Plattenpaketen für Bleiakkumulatoren
US4235191A (en) * 1979-03-02 1980-11-25 Western Electric Company, Inc. Apparatus for depositing materials on stacked semiconductor wafers
DE2915248C3 (de) * 1979-04-14 1982-01-14 Gise, Frhr. von, Hardo, Dr.med., 7400 Tübingen Einrichtung zum automatischen wahlweisen u. exakten Behandeln von Präparaten
DE3313127A1 (de) * 1982-04-28 1983-11-03 Bio-Innovations, Camp Hill, Pa. Vorrichtung zum faerben von biologischen proben
DE3400084A1 (de) * 1984-01-03 1985-07-18 Amerigo de 6073 Egelsbach Masi Vorrichtung zur halterung und zum transport von platten fuer die herstellung von leiterplatten
US4820396A (en) * 1985-03-18 1989-04-11 Masi Amerigo De Rack or transport tool for the manufacturing of printed wired boards
US4731335A (en) * 1985-09-13 1988-03-15 Fisher Scientific Company Method for treating thin samples on a surface employing capillary flow
DE4209460C2 (de) * 1992-03-24 1997-08-14 Sarstedt Walter Geraete Vorrichtung und Verfahren zur Bestimmung der Konzentration mikroskopischer Teilchen in Flüssigkeiten
DE9203917U1 (cs) * 1992-03-24 1992-05-14 Garnjost, Achim, Dr.Med., 5880 Luedenscheid, De
DE9203921U1 (cs) * 1992-03-24 1992-08-06 Garnjost, Achim, Dr.Med., 5880 Luedenscheid, De
US5538579A (en) * 1992-10-08 1996-07-23 Asahi Glass Company Ltd. Method of processing a plurality of glass plates or the like into a circular shape or a method of perforating a plurality of the same material
DE4300205A1 (de) * 1993-01-07 1994-07-14 Deutsche Bundespost Telekom Probenhalterung in Kassettenform
US5874315A (en) * 1996-03-05 1999-02-23 Meridian Diagnostics, Inc. Method for staining stool parasites
DE102004037848B4 (de) * 2004-08-04 2007-03-29 Advalytix Ag Probenträgerwaschbehälter, Probenträgerwaschstation, System zum Waschen von Probenträgern und Verfahren zum Waschen von Probenträgern
DE102010054360B4 (de) 2010-12-13 2018-09-20 Leica Biosystems Nussloch Gmbh Vorrichtung, Rackwendermodul, System und Verfahren zum Wenden von Racks
WO2013034431A1 (en) 2011-09-09 2013-03-14 Ventana Medical Systems, Inc. Slide transfer device
US20130294826A1 (en) * 2012-05-04 2013-11-07 Advanced Cell Diagnostics, Inc. Lock-in slide rack
CN109868593B (zh) * 2015-11-11 2021-04-06 南通东庚机械有限公司 一种布料染色机
CN108405352B (zh) * 2018-01-31 2020-06-09 杭州智微信息科技有限公司 一种自动化玻片上片系统

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1721503A (en) * 1929-07-23 A copvporation oe
US2058128A (en) * 1934-10-08 1936-10-20 Howard F Brubach Slide holder
US2226778A (en) * 1939-06-01 1940-12-31 Strashimir A Petroff Microscopic slide holder
US2522416A (en) * 1947-08-21 1950-09-12 Weiskopf Edwin Carl Holder for microscope slides
US2696626A (en) * 1952-04-07 1954-12-14 Rose Jay Apparatus for cleaning laboratory glass slides
US2817313A (en) * 1955-07-20 1957-12-24 Technicon Int Ltd Holder for microscope slides
US2953253A (en) * 1958-02-17 1960-09-20 William P Henderson Windshield container
US2946453A (en) * 1959-02-13 1960-07-26 Edward L Pityo Supporting rack for automobile windshields
US4066250A (en) * 1976-12-08 1978-01-03 Campbell James B Ski clamping apparatus

Also Published As

Publication number Publication date
FR2406195B1 (cs) 1981-10-23
MX147226A (es) 1982-10-26
IN148387B (cs) 1981-02-07
HU179250B (en) 1982-09-28
DE2844008A1 (de) 1979-05-03
JPS5466886A (en) 1979-05-29
IT1105603B (it) 1985-11-04
FR2406195A1 (fr) 1979-05-11
GB2008270B (en) 1982-02-24
JPS588739B2 (ja) 1983-02-17
US4129093A (en) 1978-12-12
AU501947B1 (en) 1979-07-05
DE2844008B2 (de) 1980-06-12
CA1120705A (en) 1982-03-30
GB2008270A (en) 1979-05-31
DE2844008C3 (de) 1981-02-26
IT7851040A0 (it) 1978-09-11

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS207679B2 (en) Device for clamping the series of microscopic glass
EP0310399B1 (en) Tissue and like processing
EP0817679B1 (en) Improvements in or relating to sample processing
US8609431B2 (en) Cassette and embedding assembly for handling and holding tissue samples during processing, embedding and microtome procedures, staging devices therefor, and methods therefor
US5073504A (en) Apparatus and method for immunohistochemical staining
US4086060A (en) Disposable manipulative laboratory device for transferring biological fluids
US20030138353A1 (en) Device for processing a sample mounted on a surface of support member
US20060051253A1 (en) Device for staining and hybridization reactions
US4199613A (en) Staining method by capillary action
GB2122744A (en) Liquid sampling apparatus
DE3630866A1 (de) Verfahren und vorrichtung zur aufbringung von fluessigkeit auf einer duennen probe
EP0502847A1 (en) A method and device for combined enrichment, processing and embedding of cytological specimens according to histological principles
US3705000A (en) Liquid sample holder for a photometer
US4392450A (en) Device for spreading monolayered films
US7547542B2 (en) Arrangement and method for a cassette for preparation of biological specimens
US4359013A (en) Device for spreading monolayered films
NZ237521A (en) Capillary inoculator for inoculating a plurality of test sites
US5304350A (en) Slide type analytic device, method, and preparation apparatus
AU2018317943B2 (en) Sample processing assembly
EP0047189A1 (en) Device for spreading monolayered films
EP1815910A2 (en) Disposable vessels or tips having ultra-thin areas therein, and methods for manufacture of same
AU689013B2 (en) Method and apparatus for treatment of human or animal cell samples
EP1483589B1 (de) Vorrichtung und verfahren zur automatischen analyse der bestandteile eines analyten