CS197567B1 - Web drier heating system - Google Patents

Web drier heating system Download PDF

Info

Publication number
CS197567B1
CS197567B1 CS302477A CS302477A CS197567B1 CS 197567 B1 CS197567 B1 CS 197567B1 CS 302477 A CS302477 A CS 302477A CS 302477 A CS302477 A CS 302477A CS 197567 B1 CS197567 B1 CS 197567B1
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
heating system
nozzle
intake
heat exchanger
space
Prior art date
Application number
CS302477A
Other languages
English (en)
Inventor
Dieter Glaeser
Theobald Klemm
Original Assignee
Dieter Glaeser
Theobald Klemm
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Dieter Glaeser, Theobald Klemm filed Critical Dieter Glaeser
Publication of CS197567B1 publication Critical patent/CS197567B1/cs

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F26DRYING
    • F26BDRYING SOLID MATERIALS OR OBJECTS BY REMOVING LIQUID THEREFROM
    • F26B13/00Machines and apparatus for drying fabrics, fibres, yarns, or other materials in long lengths, with progressive movement
    • F26B13/10Arrangements for feeding, heating or supporting materials; Controlling movement, tension or position of materials
    • F26B13/101Supporting materials without tension, e.g. on or between foraminous belts
    • F26B13/104Supporting materials without tension, e.g. on or between foraminous belts supported by fluid jets only; Fluid blowing arrangements for flotation dryers, e.g. coanda nozzles
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F26DRYING
    • F26BDRYING SOLID MATERIALS OR OBJECTS BY REMOVING LIQUID THEREFROM
    • F26B21/00Arrangements or duct systems, e.g. in combination with pallet boxes, for supplying and controlling air or gases for drying solid materials or objects
    • F26B21/02Circulating air or gases in closed cycles, e.g. wholly within the drying enclosure

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Drying Of Solid Materials (AREA)
  • Treatment Of Fiber Materials (AREA)

Description

Vynález se týká vytápěcí soustavy pro sušárny plochého pásového materiálu s dvěma různými teplotami zpracování v sušicí komoře s cirkulací vzduchu dosahovanou s pomocí osového větráku.
Jsou Již známy sušárny, u nichž se pro každou z obou, teplot zpracování vyskytuje vždy jedna soustava pro vytápění, resp. cirkulaci vzduchu, jež se skládá z přenášeče tepla, cirkulačního větráku, tryskové soustavy a vzduchového vedení. Podle daného úkolu se přitom obě soustavy upravují nad sebou nebo za sebou. Tím vzniká vysoký náklad a velká potřeba místa.
V patentovém spise NSR DOS č. 2 201 731 se popisuje zařízení, u něhož je zařízení pro dopravu vzduchu tvořeno jediným radiálním větrákem, jehož oběžné kolo má dva osově za sebou položené prostory proudění se souose k sobě uspořádanými nasávacími otvory, jimž jsou přiřazeny oddělené vzduchové sací kanály, uvnitř s upraveným vytápěcím zařízením.
Nevýhodné je, že u tohoto radiálního větráku jde o nákladné speciální provedení. Dále potřebuje takové zařízení se zřetelem ke své speciální . konstrukci mnoho místa.
Cílem vynálezu je proto ještě dále vyvinout známou sušárenskou soustavu, uprave2 vénou jenom pro jednu teplotu zpracování, tak, aby byla použitelná bez velkých nákladů navíc pro různé teploty zpracování.
Úkolem vynálezu je vytvořit s přihlížením 5 ke stavebnicovému principu sušárenskou soustavu pro · různé teploty zpracování s malou potřebou místa a s nízkým stavebním nákladem.
Toho se dosahuje podle vynálezu tím, že 10 osový větrák okolního vzduchu se skládá z oběžného kola a rozváděcího ústrojí, jehož nasávací prostor, složený z prvního a druhého prostoru, vytápěných rozdílnou teplotou, je v oblasti svého nasávacího prů15 řezu rozdělen radiální přepážkou a že rozdílně ohřátý první a druhý dílčí proud okolního vzduchu jsou od sebe odděleny tryskovou přepážkou mezi první a druhou tryskovou skříní.
S pomocí zmíněných prostředků se dá dosavadní sušárenská soustava s osovým větrákem zařizovat při zachování vnějších rozměrů s malým nákladem pro vytápění s dvěma různými teplotami. Skutečnost, že oba vzdu25 chové proudy procházejí větrákem nesmíšeny, má svůj důvod v tom, že k průchodu vzduchu dochází u osového větráku velmi rychle a kromě toho vzduch proudí v určitém počtu kanálů oddělených od sebe lopat kami oběžného kola, resp. rozváděcího ústrojí. Z poslednějšího vyplývá, že větráky s malým počtem lopatek jsou pro tento vynález méně vhodné.
Proto je podle dalšího pojetí vynálezu výhodné, že oběžné kolo a rozváděči ústrojí mají více jak deset lopatek.
Má-li dělicí čára mezi oběma rozdílnými teplotami zpracování v sušárně probíhat ve stejném směru jako procházející pás materiálu, je výhodné, když trysková přepážka mezi prvním a druhým dílčím proudem je za osovým větrákem natočena o úhel a ve stejném směru jako probíhající pás materiálu a radiální přepážka nasávacího prostoru na straně sání v oblasti nasávacího průřezu.
Trysková přepážka mezi prvním a druhým dílčím proudem může být za osovým větrákem natočena kolmo ke směru probíhajícího pásu materiálu a radiální přepážka nasávacího průřezu je natočena o úhel a.
Velikost úhlu a je přitom závislá hlavně na úhlech lopatek větráku. Při patřičné konstrukci oběžného kola a rozváděcího ústrojí se může rovnat téměř nule, takže vzduch proudí větrákem téměř osově.
Podle dalšího pojetí vynálezu je nasávací prostor osového větráku na dvou stranách jednotlivě ohraničen prvním a druhým dílčím přenášečem tepla a radiální přepážka nasávacího prostoru probíhá jejich dotykovou čarou.
Podle dalšího pojetí vynálezu je nasávací prostor osového větráku na dvou stranách jednotlivě ohraničen prvním a druhým přenášečem tepla a radiální přepážka nasávacího prostoru je přilehlá k oběma druhým stranám nasávacího prostoru.
Podle dalšího pojetí vynálezu je ohřátému prvnímu dílčímu proudu přiřazena první trysková skříň pro jednu stranu pásu materiálu k zpracování a ohřátému druhému dílčímu proudu je přiřazena druhá trysková skříň pro druhou stranu pásu materiálu k zpracování.
Přitom mohou být vně pásu materiálu k zpracování mezi první a druhou tryskovou skříní upraveny proudové přepážky pro zpětný proud vzduchu od pásu materiálu k zpracování k prvnímu a druhému dílčímu přenášeči tepla.
Podle dalšího pojetí vynálezu je ohřátému prvnímu dílčímu proudu přiřazena první trysková soustava a ohřátému druhému dílčímu proudu je přiřazena druhá trysková soustava pro zpracování obou stran vždy jednoho pásu materiálu.
Přitom může být mezi první a druhou tryskovou soustavou upravena průchozí přepážka zpracovacího prostoru.
V případě přiřazení k sobě nejméně dvou vytápěcích soustav pro jednu sušárnu jsou osové větráky uspořádány střídavě vlevo a vpravo od pásu materiálu a k volnému prostoru mezi dvěma vytápěcími soustavami následujícími za sebou na jedné straně od pásu materiálu jsou připojeny první a druhý přenášeč tepla se stejnou teplotní hladinou.
Podle posledního pojetí vynálezu mohou být první a druhý přenášeč tepla dimenzovány jako chladiče.
Vynález bude nyní popsán na příkladech provedení podle výkresů, na . nichž představují:
Obr. 1 průřez podle řezu ' A-A na obr. 2 sušicí komorou s vytápěcí soustavou podle vynálezu; obr. 2 až 4 tři různá provedení přepážky v nasávacím prostoru větráku; obr. 5 průřez podle řezu A-A na obr. 2 sušicí komorou k zpracování dvou pásů materiálu s rozdílnými teplotami; obr. 6 výhodné uspořádání několika vytápěcích soustav za sebou, zejména pro vytápění plynem nebo olejem; obr. 7 a 8 dvě různá provedení přepážky v nasávacím prostoru větráku při uspořádání podle obr. 6; obr. 9 výhodné uspořádání několika vytápěcích soustav za sebou, speciálně sladěných v zájmu . regulační techniky; obr. 10 umístění přídavné přepážky pro cirkulující vzduch proudící zpět od pásu materiálu k zpracování v oblasti bezprostředně před prenášeči tepla při uspořádání podle obr. 9; obr. 11 uspořádání přepážky podle obr. 10 při přídavném zamontování plynových nebo, olejových hořáků; obr. 12 uspořádání několika vytápěcích soustav za sebou pro případ, že je zapotřebí rozdílných teplotních pásem v sušárně ve směru průběhu pásu materiálu za sebou.
Jako první příklad provedení je na obr. 1 až 4 znázorněna cirkulační soustava sušicí komory, v níž běží pás 1 materiálu vodorovně sušárnou a na jeho vrchní a spodní stranu se dmýchá zpracovací prostředek, jako sušící médium, např. ohřátý vzduch rozdílné teploty. K cirkulaci vzduchu dochází prostřednictvím osového větráku s rozváděcím ústrojím 3. Jak již popsáno, je výhodné, když oběžné kolo 2 a ' rozváděči ústrojí 3 mají velký počet lopatek, zejména více jak deset lopatek. Na sací straně větráku je uspořádána radiální přepážka 4 nasávacího prostoru, jež probíhá radiálně v oblasti kruhovitého nasávacího průřezu 5 a sahá až ke stěnám sacího prostoru, jenž se tvoří nahoře a dole tepelnou izolací 6 a bočně prostřednictvím přenášečů tepla. Prvnímu prostoru 7 a druhému prostoru 8 jsou přiřazeny odděleně vytápěné první dílčí přenášeč 9 tepla a druhý dílčí přenášeč 10 ’ tepla. Znázornění na všech obr. je provedeno tak, že např. přenášeč tepla vytápěný s vyšší teplotou je zakreslen plnými čarami a přenášeč tepla vytápěný s nižší teplotou je zakreslen přerušovanými čarami. Rozdílně zahřívané proudy vzduchu jsou rovněž znázorněny plně vytaženými šipkami (vyšší teplota) a vy čárkovanými šipkami (nižší teplota). Na výtlačné straně jsou rozdílně zahřívané první dílčí proud 11 a druhý dílčí proud 12 odděleny od sebe tryskovou přepážkou 13. Prvnímu dílčímu proudu 11 je přiřazena první trysková soustava 14 pro vrchní stranu a druhému dílčímu proudu 12 druhá trysková soustava 15 pro spodní stranu pásu 1 materiálu.
Aby se nesměšovaly vzduchové proudy, jež proudí zpět k přenášečům tepla, vyskytuje se ještě kromě tryskové soustavy zpětná proudová přepážka 16. Ta se dá nastavovat s pomocí známých prostředků, jako teleskopických plechů, navinutých plechovou fólií aj. podle šířky pásu 1 materiálu.
Radiální přepážku 4 nasávacího prostoru na sací straně nutno podle . obr. 3 přesadit o úhel a proti směru otáčení větráku, jestliže se vzduch při průchodu větrákem ve směru otáčení o úhel a odchyluje. Tím leží dělicí čára na výtlačné straně mezi oběma dílčími . proudy opět přesně v rovině pásu 1 materiálu. Dále . je výhodné, jak znázorněno na obr. 4, když se radiální přepážka 4 nasávacího prostoru vede vně kruhovitého nasávacího průřezu 5 až k tepelné izolaci 6 a prvnímu nasávacímu prostoru 7 se přiřadí první přenášeč 17 tepla a druhému nasávacímu prostoru 8 druhý přenášeč 18 tepla. Tím lze používat pro tuto vytápěcí soustavu stejných přenášečů tepla, jak jsou běžné u obvyklých strojů s jenom jednou teplotou v sušicí komoře.
Na obr. 5 je znázorněn příklad provedení vynálezu, u něhož je na výtlačné straně prvnímu dílčímu proudu 11 přiřazena první trysková soustava 19 a druhému dílčímu proudu 12 druhá trysková soustava 20 pro obě strany vždy jednoho pásu 1 materiálu k zpracování. K oddělování vzduchu proudícího zpět k přenášečům tepla je upravena průchozí přepážka 23 zpracovacího prostoru. Tím lze zpracovávat v obou nad sebou položených etážích soustavy pás materiálu 1 s rozdílnými teplotami. Při sestrojení etážové sušárny usazením několika cirkulačních soustav nad sebou s dvěma rovinami pásu materiálu byly dosud možné rozdílné teploty zpracování jenom po každém druhém průběhu. Toto omezení je vynálezem odstraněno.
Přiřazení několika vytápěcích soustav k iedné sušárně je možné z několika hledisek. Kvůli úspoře místa a získání krátkých proudových cest pro cirkulující vzduch upravují se vytápěcí soustavy tak, že osové větráky leží střídavě vlevo a vpravo od pásu 1 materiálu. Pro přídavné vytápění sušárny s plynovými nebo olejovými hořáky je výhodné, jak znázorněno na obr. 6, když s volným prostorem 24 mezi dvěma za sebou následujícími soustavami na jedné straně hraničí dva přenášeče ' tepla se stejnou teplotní hladinou. Tím stačí přiřazovat každé vytápěcí soustavě jenom jeden hořák. Obdobně jako při znázornění přenášečů tepla byl první hořák 25, přiřazený teplejšímu proudu vzduchu, vyznačen plnými čarami a druhý hořák 26, přiřazený méně zahřívanému proudu '
vzduchu, byl vyznačen přerušovanými čarami. K oddělování chladnějšího a teplejšího proudu vzduchu . od sebe je zapotřebí vzduchových proudových přepážek 27 sahajících přes celou výšku sušárny. Radiální přepážka 4 nasávacího prostoru, uspořádaná na sací straně .osového větráku, probíhá potom' tak, jak znázorněno na obr. 7. Nutno dbát na to, že za sebou následující osové větráky na každé straně musí být dimenzovány střídavě pro běh doleva, resp. doprava, aby dělicí čára mezi oběma dílčími proudy vzduchu probíhala v každém případě přesně ve stejném směru jako rovina pásu . 1 materiálu. Střídavému směru otáčení se dá zabránit, jestliže se, jak .. znázorněno na ' obr. . 8, již zmíněný úhel a rovná nule. a tím radiální přepážka 4 nasávacího prostoru probíhá v oblasti kruhovitého nasávacího průřezu 5 ve stejném směru jako . rovina pásu 1 materiálu.
Má-li se regulovat teplota jednoho ' nebo obou dílčích proudů vzduchu, je výhodné přiřadit regulačním. obvodům v sebe uzavřené cirkulační obvody. Na obr. 9 je k tomu znázorněn příklad provedení, u něhož jsou vždy dvě vytápěcí soustavy sdruženy do jednoho regulačního .· obvodu. Znázorněn je např. teplejší dílčí proud vzduchu, kroužící nad pásem materiálu nebo v jeho horní rovině. Na dělicí čáře 28, probíhající mezi regulačními obvody, může být také Zasazena přepážka. Jak znázorněno na obr. 10, radiální přepážky 4 nasávacího prostoru mohou být v jednotlivých vytápěcích soustavách stejně sestrojeny; také není zapotřebí rozdílných směrů otáčení větráků. K přiřazení cirkulujícího vzduchu, proudícího od pásu 1 materiálu zpět k přenášečům tepla, je ve volném prostoru 24 uspořádána šikmá přepážka 29. Z horní poloviny volného prostoru 24 je volný jenom průtokový otvor 30 pro zde jako příklad znázorněný teplejší dílčí proud vzduchu, zatímco plocha 31 je zakryta, protože je přiřazena prostoru pro chladnější dílčí proud vzduchu. I při přídavném vytápění s pomocí plynových nebo olejových hořáků podle obr. 11 mohou být oddělené regulační obvody zachovány, když se každé části volného prostoru 24 rozděleného šikmou přepážkou 29 přiřadí první hořák 25 a druhý hořák 26. Šikmou přepážku 29 třeba · přitom jenom nepatrně ’ přesadit.
Na obr. 12 je znázorněno uspořádání několika vytápěcích soustav, u nichž stojí trysková přepážka 13 za větrákem kolmo ke směru pásu materiálu. Tím se dají uskutečnit různá teplotní pásma ve směru průběhu pásu 1 materiálu za sebou. Uspořádání má tu výhodu, že se jako při uspořádání podle . obr. 9 dají . regulačním obvodům přiřadit v sebe uzavřené cirkulační obvody. Kromě toho je zde ještě.ta výhoda, že regulační obvody se mohou tvořit jak z jedné, tak i ze dvou nebo několika vytápěcích soustav. V každém případě se tu vyskytují v sebe uzavřené cirku197567 lační obvody. Zvláštnost je zde přitom jedině v tom, že dělicí čára mezi dvěma regulačními obvody prochází vždy středem jedné vytápěcí soustavy. Přepážky 34 vytápěcích soustav, zakreslené na těchto místech na obr. 12, nemusí se všude upravovat, měly by však být uspořádány alespoň na těch místech, kde spolu hraničí dva regulační obvody s rozdílnými požadovanými teplotami.
Oddělení obou rozdílně vyhřívaných proudů cirkulujícího vzduchu není, zejména

Claims (13)

1. Vytápěcí soustava pro sušárny plochého pásového materiálu . s dvěma různými teplotami zpracování v sušicí komoře s cirkulací vzduchu dosahovanou s pomocí osového větráku, vyznačená tím, že se osový větrák okolního vzduchu skládá z · oběžného kola (2) a rozváděcího ústrojí (3), jehož nasávací prostor, složený z prvního prostoru (7) a druhého prostoru (8), vytápěných rozdílnou teplotou, je v oblasti svého nasávacího průřezu (5) rozdělen radiální přepážkou (4) a že rozdílně ohřátý první dílčí proud (11] cirkulujícího vzduchu a druhý dílčí proud (12) cirkulujícího vzduchu jsou od sebe odděleny ' tryskovou přepážkou (13) mezi první tryskovou skříní (14) a druhou tryskovou skříní (15).
2. Vytápěcí soustava podle bodu 1, vyznačená tím, že oběžné kolo (2) a rozváděči ústrojí (3) mají více jak deset lopatek.
3. Vytápěcí soustava podle bodu 1, vyznačena tím, že trysková přepážka (13) mezi prvním dílčím proudem' (11) a druhým dílčím proudem (12) je za osovým větrákem natočena o úhel (a) ve stejném směru jako probíhající pás (1) materiálu a radiální přepážka (4) nasávacího prostoru na stráně sání v oblasti nasávacího průřezu (5).
4. Vytápěcí soustava podle bodu 1, vyznačená tím, že trysková přepážka (13) mezi prvním dílčím proudem (11) a druhým dílčím proudem (12) je za osovým větrákem natočena kolmo ke směru probíhajícího pásu (1) materiálu a radiální přepážka (4) nasávacího prostoru na straně sání v oblasti nasávacího průřezu (5) je natočena o úhel (a).
5. Vytápěcí soustava podle bodu 1, vyznačená tím, že nasávací prostor osového větráku je na dvou stranách jednotlivě ohraničen prvním dílčím přenášečem (9) tepla a druhým dílčím přenášečem (10) tepla a radiální přepážka (4) nasávacího prostoru probíhá jejich dotykovou čarou.
6. Vytápěcí soubtava podle bodů 1 a 5, vyznačená tím, že nasávací prostor osového větráku je na dvou stranách jednotlivě ohraničen prvním přenášečem (17) tepla a druhým přenášečem (18) tepla a radiální přepážka (4) nasávacího prostoru je přilehlá k oběma druhým stranám nasávacího pros- v blízkosti pásu materiálu k zpracování, tak docela možné. Prostřednictvím přepážek dochází k částečnému zahřívání chladnějšího proudu cirkulujícího vzduchu teplejším. Při 5 velkých teplotních rozdílech mezi oběma proudy cirkulujícího vzduchu může se proto jevit jako žádoucí ochlazování proudu cirkulujícího vzduchu s nižší teplotou. Proto mohou být také jeden nebo několik přenašečů to tepla dimenzovány jako chladiče.
VYNÁLEZU toru.
7. Vytápěcí soustava podle bodu 1, vyznačená tím, že ohřátému prvnímu dílčímu
15 ' proudu (lij je přiřazena první trysková skříň (14) pro jednu stranu pásu (1) materiálu k zpracování a ohřátému druhému dílčímu proudu (12) je přiřazena druhá trysková skříň (15) pro druhou stranu pásu (1) 20 materiálu k zpracování.
8. Vytápěcí soustava podle bodu 7, vyznačená tím, že vně pásu (1) materiálu k zpracování jsou mezi první tryskovou skříní (14) a druhou tryskovou skříní (15) upra-
25 vény proudové přepážky (16) pro zpětný proud vzduchu od pásu (1) materiálu k zpracování k prvnímu dílčímu přenášeči (
9) tepla a druhému dílčímu přenášeči (10) tepla.
30 9. Vytápěcí soustava podle bodů 1 a 3, vyznačená tím, že ohřátému dílčímu proudu (11) je přiřazena první trysková, soustava (19) a druhému dílčímu proudu (12) je přiřazena druhá trysková soustava (20) pro 35 zpracování obou stran vždy jednoho pásu (1) materiálu.
10. Vytápěcí soustava podle bodu 9, vyznačená tím, že mezi první tryskovou soustavou (19) a druhou tryskovou soustavou
40 (20) je upravena průchozí přepážka (23) zpracovacího prostoru.
11. Vytápěcí soustava podle bodů 1 až 3, vyznačená tím, že v případě přiřazení k sobě nejméně dvou vytápěcích soustav pro jednu
45 sušárnu t jsou osové · větráky uspořádány střídavě vlevo a vpravo od pásu (1) materiálu a k volnému prostoru (24) mezi dvěma vytápěcími soustavami následujícími za sebou na jedné straně od pásu (1) materiálu jsou 50 připojeny první přenášeč (17) tepla a druhý přenášeč (18) tepla se ' stejnou teplotní hladinou.
12. Vytápěcí soustava podle bodu · 11, vyznačená tím, že první přenášeč (17) tepla
55 každé vytápěcí soustavy na jedné straně má nižší a na druhé straně vyšší teplotní hladinu.
13. Vytápěcí soustava podle bodu 1 až 12, vyznačená tím, že první přenášeč (17) tepla
60 a druhý přenášeč (18) tepla jsou dimenzovány jako chladiče.
CS302477A 1976-05-12 1977-05-06 Web drier heating system CS197567B1 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DD19279276A DD126091A1 (cs) 1976-05-12 1976-05-12

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS197567B1 true CS197567B1 (en) 1980-05-30

Family

ID=5504485

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS302477A CS197567B1 (en) 1976-05-12 1977-05-06 Web drier heating system

Country Status (4)

Country Link
CS (1) CS197567B1 (cs)
DD (1) DD126091A1 (cs)
DE (1) DE2718315A1 (cs)
SU (1) SU901777A1 (cs)

Also Published As

Publication number Publication date
DD126091A1 (cs) 1977-06-22
SU901777A1 (ru) 1982-01-30
DE2718315A1 (de) 1977-12-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US11927363B2 (en) Air curtain containment system and assembly for data centers
US5881476A (en) Apparatus and method for drying a coating on a substrate employing multiple drying subzones
US5000253A (en) Ventilating heat recovery system
KR930020133A (ko) 몰드된 배플식 열교환기
US11407271B2 (en) Air-conditioning unit for vehicle
DE4228699C2 (de) Vorrichtung zum chargenweisen Trocknen von Schnittholz
US6139425A (en) High efficiency air mixer
US4448578A (en) Curing oven for enameled wire and control system therefor
US7726040B2 (en) Apparatus and method for the uniform drying of board materials
CS197567B1 (en) Web drier heating system
CS203981B2 (en) Control system for drying plants
RU2021570C1 (ru) Диффузор для обжиговой печи
JP3021298B2 (ja) 圧縮空気除湿用熱交換器
US4204340A (en) Installation for treating a product in a gaseous medium
JP6888924B2 (ja) 空調システム
US791876A (en) Condensing apparatus.
JPH0847599A (ja) 衣類乾燥機
US3151955A (en) Drying of layers of granular and other comminuted material
KR20130059550A (ko) 리버스 리턴형 환기장치
CN113847758A (zh) 蒸发器和空调柜
GB2243206A (en) Drying strip material
US3374552A (en) Sieve drum dryer
FI126223B (fi) Ilmanvaihtojärjestelmä sekä sen käyttö
KR200165546Y1 (ko) 농수산물 다단식 열풍순환 건조장치
FI126741B (fi) Ilmanvaihtojärjestelmä