CS159291A3 - Conveyance for transport of persons and/or goods - Google Patents

Conveyance for transport of persons and/or goods Download PDF

Info

Publication number
CS159291A3
CS159291A3 CS911592A CS159291A CS159291A3 CS 159291 A3 CS159291 A3 CS 159291A3 CS 911592 A CS911592 A CS 911592A CS 159291 A CS159291 A CS 159291A CS 159291 A3 CS159291 A3 CS 159291A3
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
track
bogie
clamping
rope
rails
Prior art date
Application number
CS911592A
Other languages
English (en)
Inventor
Bernd Meindl
Original Assignee
Doppelmayr & Sohn
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Doppelmayr & Sohn filed Critical Doppelmayr & Sohn
Publication of CS159291A3 publication Critical patent/CS159291A3/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61BRAILWAY SYSTEMS; EQUIPMENT THEREFOR NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B61B12/00Component parts, details or accessories not provided for in groups B61B7/00 - B61B11/00
    • B61B12/002Cabins; Ski-lift seats
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61BRAILWAY SYSTEMS; EQUIPMENT THEREFOR NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B61B12/00Component parts, details or accessories not provided for in groups B61B7/00 - B61B11/00
    • B61B12/12Cable grippers; Haulage clips
    • B61B12/125Cable grippers; Haulage clips for non aerial ropeways, e.g. on or under the ground
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61BRAILWAY SYSTEMS; EQUIPMENT THEREFOR NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B61B13/00Other railway systems
    • B61B13/12Systems with propulsion devices between or alongside the rails, e.g. pneumatic systems
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61BRAILWAY SYSTEMS; EQUIPMENT THEREFOR NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B61B9/00Tramway or funicular systems with rigid track and cable traction

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Automobile Manufacture Line, Endless Track Vehicle, Trailer (AREA)
  • Platform Screen Doors And Railroad Systems (AREA)
  • Handcart (AREA)
  • Escalators And Moving Walkways (AREA)

Description

3» 53^':Η^^ϊύ5ΰ^λϊΰ*ώϊ:;;ϊύ:2;;:ϊώ.·. i: JUDr. Miloš VŠETEČKAadvokát 1150« PRAHA 1, Žitná 25 P/-/592-91 - 1
nebo zboží
Zařízení pro přepravu osob a/
Oblast techniky
Vynález se týká zařízení pro přepravu osob ϊ nebo zboží prostřednictvím po dráze po jízdného vozu nebo podobně.
Dosavadní stav techniky
Známá zařízení pro přepravu osob a/ ' > nebo zboží, která jsou označována jako oběžné lanové dráhy,sestávají zpravidla z kolejového pásu, uspořádaného nasvahu, po kterém pojíždějí dva vozy, které jsou navzá-jem spojeny poháněným lanem. Pokud se jeden z vozů po-hybuje směrem vzhůru, pohybuje se druhý vůz do údolí,přičemž oba vozy se navzájem vyhnou na výhybce, kteráje uspořádaná ve střední oblasti. Pokud oba vozy do-sáhnou své horské stanice, případně své stanice v údo-lí, pohyb dopravního lana se zpomalí a ukončí, načežcestující mohou vozy opustit. U takových zařízení setedy jedná o lanovky,,u kterých se mohou pohybovat v na-vzájem opačném směru prostřednictvím dopravního lanajen dva vozy, které jsou na tomto dopravním lanu neuvol-nitelně upevněny, přičemž pro zastavení vozu se pohybdopravního lana ukončí.
Podstata vynálezu
Na rozdíl od toho si vynález klade za úkol vytvo-řit zařízení pro přepravu osob a/ .... nebo zboží,u kterého by centrální pohon zajistil pojezd libovolné- ΒΗΒΪ^^Η - 2 - ho poctu vozů po dráze, podél které,jsou upraveny stá-ni ce, přičemž je d n o 11 i v é, v o. zy. -by se moh ly p ohy b o v a t na_______ sobě navzájem nezávisle. Vytčený úkolSse podle vynálezuřeší tak/že poháněči ústrojí pro vozy nebo podobně jeznámým způsobem tvořeno nejméně jedním kontinuálně pohá-něným dopravním lanem, na které jsou vozy připojitelnéprostřednictvím na nich uspořádaného svěrného ústrojí.Pokud mají být jednotlivé vozy ve stanicích zadrženy,aby z nich mohli cestující vystoupit, nebo aby do nichmohli nastoupit, jsou odpojeny od dopravního lana azadrženy ve stanici. Jakmile se vozy znovu připojí nadopravní lano, začnou se dále pohybovat.
Zvláštní výhoda tohoto uspořádání spočívá v tom,že jedno jediné poháněči ústrojí s přiřazenými řídicími,regulačními a kontrolními ústrojími umožňuje pohyb vět-šího počtu vozů téměř nezávisle na sobě. Na konci dráhymůže být vytvořena otočná smyčka nebo zde mohou být upravény přesouvací saně pro vozy. Přitom může být ve drázeupraveno několik za sebou následujících a do sebe uzavřených dopravních lan, na která lze vozy připojovat.
Aby se zajistilo požadavkům odpovídající vedenídopravního lana, jsou v podélném směru dráhy upravenyvodicí kiadky, na které dosedá dopravní lano. Dále mo-hou být s výhodou podél dráhy přídavně ke zhruba vodo-rovně směřujícím pojízdným plochám kol vozů upravenyzhruba svislé plochy, na které dosedají vodicí kladkyvozu nebo podobně. Přitom může být dráha vytvořena ko-lejnicemi s profilem ve tvaru písmene I, jejichž hlavytvoří dosedací plochy pro kola a jejichž spojovací pře-pážky tvoří dosedací plochy pro vodicí kladky. - 3 -
Vozy pro taková zařízení mají s výhodou nejménějeden otočný podvozek, který unáší syěrné ústrojí. S výhodou vyčnívá svěrné ústrojí ve střední oblastiotočného podvozku směrem dolů. Přitom může být tvořenoznámým způsobem dvěma svěrnými čelistmi, které jsouproti sobě navzájem vykývnutelné působením pružinovéhoakumulátoru, to znamená proti působení pružiny tohotopružinového akumulátoru, čímž se dostávají do otevřenépolohy, pokud alespoň jedna výkyvná páka naběhne nařídicí kolejnici, přičemž se vychýlí a obě svěrné če-listi vykývne ve směru od sebe. Přehled obrázků na výkresech 9
Vynález je v dalším podrobněji vysvětlen na příkla-dech provedení ve spojení s Výkresovou částí.
Na obr. 1 je schematicky znázorněna konečná stani-ce zařízení podle vynálezu v půdoryse. Na obr. 2 je sche-maticky, znázorněn bokorys téže konečné stanice.
Na obr. 2a a 2b jsoubu vozu v oblasti konečné znázorněny dvě varianty pohy-stanice.
Na obr. 3 je znázorněno zařízení podle vynálezu vbokoryse a na obr. 4 v příčném řezu.
Na obr. o je znázorněn vůz pro zařízení podle vyná-lezu v podélném řezu, na obr. 6 v příčném řezu a na obr.7 v půdoryse, a to v částečném řezu.
Na obr, 8 je schematicky znázorněn příčný řez spod-ní oblasti otočného podvozku vozu se svěrným ústrojím -2..-... v uzavřené poloze. Obdobně je na obr. 9 znázorněno —s vě ř n é ústrojí v otevřené .poloze.— \......................- - \
Na obr. 10 je v příčném řezu znázorněna spodní ob-last vozu s jiným příkladem provedení svěrného ústrojí.
Na obr. 10a až obr. lOd jsou znázorněny čtyři va-rianty provedení kolejnicových pásů. Příklady provedení vynálezu
Jak je patrno z obr. 1 a 2, sestává zařízení propřepravu osob a/; ’ ’ nebo zboží podle vynálezu z drá- hy _2, přičemž konečná stanice má staniční budovu _1, kte-rá je opatřena nástupištěm 11 pro přijíždějící cestujícía nástupištěm 12 pro odjíždějící cestující, jakož i scho-dy 13 a výtahy 14. Dráha 2 je přitom upravena nad úrovnívozovky. Vedle staniční budovy 1 je uspořádána otočnásmyčka 21* Podél, dráhy 2. je vedeno do sebe uzavřené doprav-ní lano4, jehož pohyb je bez přerušení Zajištěn pro-střednictvím centrálního poháněcího ústrojí s předem sta-novenou rychlostí, například 6 m/s až 10 m/s. V oblastistaniční budovy 1^ je upraven vratný kotouč 45i>pro dopravnílano 4. Vratný kotouč 45 je nastavitelný prostřednictvímnapínacího válce 46, aby bylo možné podle požadavků na-pínat dopravní lano 4.
Vozy-3, které se prostřednictvím dopravního lana 4pohybují po dráze 2 ve směru šipky A ke staniční budově1^, se v ní od dopravního lana 4 odpojí a zastaví se, tak-že je mohou cestující opustit. Potom se vozy 3 dopravíprostřednictvím přídavného dopravního ústrojí, napříkladprostřednictvím dopravního řetězu, po otočné smyčce 21 k nástupišti 12, kde do nich mohou cestující nastoupit.Potom se připojí vozy 3 k dopravnímu lanu 4, které jevytáhne ze stanice. Řízení pohybu vozů 3 po jejich odpojení od doprav-ního lana 4 se uskutečňuje prostřednictvím známých zaří-zení používaných v technologii lanovek, přičemž napří-klad fcychlost vozů ÍJ se až do zastavení snižuje prostřednictvím brzdicích kladek, případně se jejich rychlostzvyšuje při rozjezdu prostřednictvím urychlovacích kla-dek do té míry, až dosáhnou rychlosti dopravního lana 4,načež se k němu připojí.K tomu účelu jsou upravena dal-ší mě ř i c í ústrojí, prostřednictvím kterých se řídi brz-dicí, případně urychlovací kladky v závislosti na rych-losti vozů 3.
Jak je to znázorněno na obr. 2a, lze upravit místootočné smyčky napříč k dráze 2 posuvné saně 22, prostřednictvím kterých lze přemistovat vozy 3 z jednoho kolej-nicového pásu na druhý.Jak je dále patrno z obr. 2b,může být dráha 2 prodloužena, přičemž vozy 3 přecháze-jí z oblasti prvního dopravního lana 4 do oblasti druhé-ho dopravního lana 4a, které je potom uloženo kolem dal-šího vratného kotouče 45a. Mezi oběma vratnými kotouči45 a 45a je přitom uprgveno dopravní ústrojí, které do-pravuje od dopravního lana 4 odpojené vozy 3 k doprav-nímu lanu 4a, na které se potom připojí.
Jak je patrno z obr. 3 a 4, může být dráha 2 uspo-řádána na sloupech 15 nad úrovní země. Na sloupech 15jsou upraveny dva kolejnicové pásy pro navzájem proti-směrné směry pohybu vozů 3*. Nad těmito pásy jsou v tako-vém případě, kdy se pohybuje dopravní lano 4 vzhledem — 6 ** k výškovému průběhu dráhy 2 směrem vzhůru, upraveny vo-.............-.....- dl c í t ř mé ny - 4-1 -a horn-ΐ vod i e-í -kladky 42 lana, Dopravní lano 4 je přitom vychylováno k vodicím kladkám 42 lana,po kterých se pohybuje, prostřednictvím vodicích třmenů41. Na obr. 3 je na jedné straně znázorněn vůz 3, kterýje připojen k neznázorněnému úseku dopravního lana, kte- í rý je upraven pod vozem 3. Naproti tomu je v opačném smě- ru se pohybující úsek dopravního lana 4 uložen na horníchvodicích kladkách 42 lana, které jsou upraveny nad vo-zem 3.
Jak je patrno z obr. 5 až z obr. 7, je vůz 3. pro . zařízení podle vynálezu opatřen předním otočným podvoz-: kem 31 a zadním otočným podvozkem 31. Na těchto otočných podvozcích 31 jsou uložena nosná kola 32 a vodicí kladky33. Kolejnicové pásy jsou tvořeny například dvěma dvoji-cemi profilů 23 ve tvaru písmene I, přičemž horní stranyhlav 24 vytvářejí úložné plochý pro nosná kola 32 a vnitř-ní plochy stojin 25. vytvářejí dosedací plochy pro vodicíkladky 33, Spojení vozu 3 s dopravním lanem 4 je vytvoře-no prostřednictvím svěrného ústrojí 5, které je uspořá-dáno na spodní straně předního otočného podvozku 31 akteré bude blíže vysvětleno v dalším.
Jak je patrno z obr. 8, má na spodní straně otočné-ho podvozku 31 uspořádané svěrné ústrojí 5 pružinovýakumulátor 51, dvě výkyvné páky 52 s řídicími kladkami53 a na výkyvné páky 52 přikloubené svěrné čelisti 54.
Ve znázorněné poloze jsou svěrné čelisti 54 v upnutépoloze na dopravním lanu 4, čímž je vůz 3 připojen kdopravnímu lanu 4. Pro odpojení od dopravního lana 4jsou - jak jeto patrno z obr. 9 - upraveny řídicí ko-lejnice 26, na které nabíhají řídicí kladky 53, čímž se vykývnou výkyvnémulátoru 51 tak,otevřené polohy. páky 52 proti působení pružinového aku-že se svěrné čelisti 54 dostanou do své
Jak je dále rovněž patrno z obr. 8, lze na spodnístraně otočného podvozku 31 upravit ještě další vodicíkladky 34>s vodorovnými osami, které dosedají na spodníplochy hlavy 24, čímž se zajistí vůz 3'proti překlopení.Mimoto je na obr. 8 znázorněna pod vozem 3 uspořádanávodicí kladka 43 lana se svislou qdsou. Takové vodicí klad-ky 43 -lana musí být uspořádány v zakřivených oblastechdráhy 2, aby se zabránilo obrušování dopravního lana 4o kolejnice. __ - —_———————-
Na obr. 10 je znázorněna varianta provedení, podlekteré jsou potřebné horní vodicí kladky 42 lana upravenypod nosnými plochami nosných kol 32, čímž je dopravní la-no 4 udržováno podél celé dráhy 2 v oblasti kolejnicové-ho pásu. Aby to bylo možné, je uspořádáno svěrné ústrojí5naotočném podvozku 31 vně jeho středu a svěrné čelis-ti 54 jsou uspořádány šikmo dolů k dopravnímu lanu 4.Mimoto je zde znázorněna jedna spodní vodicí kladka 44lana a dvě boční vodicí kladky 43 lana. V závislosti naprůběhu dráhy 2 je však tře.ba upravit vždy jen jednu ztěchto vodicích kladek 42, 43, 44 lana, na kterou doprav-ní lano 4 dosedá. U provedení podle obr. 10 jsou nosné plochy tvoře-ny hlavami 24 v podobě příčníků, které jsou vytvořenyna horní stráně v průřezu vícekrát zahnutých kolejnic23a, mezi kterými se pohybuje dopravní lano 4, uložené . na vodicích kladkách 42, 43, 44 lana. Na obr. 10a až obr.lOd jsou znázorněna různá provedení kolejnicového pásu. .'.-„v.··?.
Podle obr. 10a mají kolejnice profil 23 ve tvarupísmene I, přičemž jsou naspodní straně navzájem spoje-ny prostřednictvím táhla 23b.
Podle obr. 10b jsou kolejnice 23a v průřezu něko-likrát zahnuty, čímž se mezi nimi vytváří žlabová oblast.Na své spodní straně jsou kolejnice 23a rovněž spojenytáhlem 23b.
Podle obr. 10c a obr. lOd jsou kolejnice vytvořenyze žlabovitých betonových profilů 28, které jsou zhoto-veny z vyztuženého betonu. Nosné plochy jsou vytvořenypojízdnými kolejnicemi 29 ve tvaru písmene T, které jsouupevněny na horních stranách betonových profilů 28.

Claims (9)

  1. íiii£SŽ3^gSStóřSBS ít « βίΐΛ^ν.ίΐ-ιΛίίΐΐ^'ΛΪ&λ^^Λ·;:·.':; -.: . «i*Wr. WiiíoS VŠETEČKAadvokát 11§G4 PRAHA 1, Žitná 25 P\/-/S92-91 PAT E N T 0
    1. Zařízení pro přepravu osob a/ . ' nebo zboží prostřednictvím po dráze pojízdného vozu nebo podob-ně, vyznačující se tím, že po-háněči ústrojí pro vozy (3) nebo podobně je známýmzpůsobem tvořeno nejméně jedním kontinuálně pohybli-vým dopravním lanem (4), na které jsou vozy (3) při-pojitelné prostřednictvím na nich uspořádaného svěr-ného ústrojí (5),
  2. 2. Zařízení podle nároku 1, v y z n a č u jící s etím, že podél dráhy (2) jsou uspořádány vodicíkladky (42, 43, 44) pro dopravní lano. (4).
  3. 3. Zařízení podle jednoho z nároků 1 nebo 2, vyznáčující se tím, že dráha (2) je přídavněke zhruba vodorovně upraveným dosedacím plochám pronosná kola (32) vozů (3) vytvořena se zhruba svislý-mi plochami pro dosednutí vodicích kladek (33) vozů(3).
  4. 4. Zařízení podle jednoho z nároků 1 až 3, vyzná-čujícíse tím, že dráha (2) je tvořenadvěma dvojicemi kolejnic profilu (23) ve tvaru písme-ne I, jejichž hlavy (24) vytvářejí dosedací plochypro nosná kola (32) a jejichž stojiny (25) vytvářejídosedací plochy pro vodicí kladky (33).
  5. 5. Zařízení podle jednoho z nároků 1 až 4, vy z na -čující se tím, že na jeho konci jeuspořádán vratný kotouč (45) pro dopravní lano (4) - 10 - a otočná smyčka (21) nebo napříč k dráze (2) pohybli-vésaně (22) --pr o přesouvání v ozů-~(*3).-— - -
  6. 6. Zařízení podle jednoho z nároků 1 až 4, v y z na -čující se tím, že v jeho průběhu jeuspořádáno více za sebou následujících, jednotlivědo sebe uzavřených dopravních lan (4, 4a).
  7. 7. Zařízení podle jednoho z nároků 1 až 6, vyzna-čující se tím·, že kolejnicové pásy jsoutvořeny profilovanými ocelovými kolejnicemi (23, 23a)nebo armovanými kolejnicovými betonovými profily (28)» ednoho z nářo-e t í m , že podvozkem (31),(5). ků je na Zařízení podle j1 a ž 7, vyznačující s vytvořen s nejméně jedním otočnýra / kterém je upraveno svěrné ústrojí
  8. 9. Zatffecnť;.· ' ' podle nároku 8, vyzná č u j íc í se tím, že svěrné ústrojí (δ/Vyčníváz otočného podvozku (31) směrem dolů. 10. podle nároku 9, vyznač u j í - c í is e tím, že svěrné ústrojí (5) <je upra-veno zhruba v ose otočného podvozku (31). Zari'xéwiz c í se tvéno mimo osumo dolů.' podle nároku 9,í m , že svěrnéotočného podvozku v y zústrojí n a c(5)^ (31) a směřuje i -ípra-šik- Z«WNfze»iz podlevyznačující jednoho z nárokůse tím, 8 až 11,že svěrné 11. 12 11 ústrojí (5)/Tňá o sobě známým způsobem dvě proti pů-sobení pružinového akumulátoru (51) vykývnutelné svěr-né čelisti (54). \
  9. 13. Xaft*;· podle nároku 12, v y z nač u j í - čí se t í m , že svěrné čelisti (54) jsou na-běhnutím výkyvných pák (52) na ovládací kolejnice (26)navzájem od sebe vykývnutelné proti působení pružino-vého akumulátoru (51).
CS911592A 1990-06-06 1991-05-28 Conveyance for transport of persons and/or goods CS159291A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT122890 1990-06-06

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS159291A3 true CS159291A3 (en) 1992-01-15

Family

ID=3509386

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS911592A CS159291A3 (en) 1990-06-06 1991-05-28 Conveyance for transport of persons and/or goods

Country Status (6)

Country Link
EP (1) EP0461098A1 (cs)
AU (1) AU7731491A (cs)
CA (1) CA2043637A1 (cs)
CS (1) CS159291A3 (cs)
FI (1) FI912697A (cs)
NO (1) NO912161L (cs)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2691692A1 (fr) * 1992-06-01 1993-12-03 Soule Sa Système de transport comprenant des véhicules roulant sur des rails et tractés par un câble.
AT402629B (de) * 1994-03-23 1997-07-25 Doppelmayr & Sohn Anlage zum transport von personen und/oder von anlage zum transport von personen und/oder von gütern gütern
AT404457B (de) * 1994-03-23 1998-11-25 Doppelmayr & Sohn Fahrzeug mit mindestens zwei fahrgestellen
IT1270234B (it) 1994-06-16 1997-04-29 Leitner Spa Impianto funicolare a rotaia e fune traente, in particolare per il trasporto urbano, del tipo in cui i veicoli sono dotati di morsa a ganasce mobili per l'agganciamento/sganciamento da detta fune traente
IT1270233B (it) * 1994-06-16 1997-04-29 Leitner Spa Morsa del tipo a doppia azione per il vincolo alla fune traente di un veicolo funicolare
AT409746B (de) * 1999-06-24 2002-10-25 Innova Patent Gmbh Anlage zum transport von personen
AT12658U8 (de) * 2010-10-22 2012-11-15 Innova Patent Gmbh Anlage zur beförderung von personen und verfahren zum betrieb dieser anlage
EP3550074A1 (de) * 2018-04-04 2019-10-09 Volker Müller Rahmenkonstruktion für ein gütertransportsystem und gütertransportsystem

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2076914A (en) * 1935-06-28 1937-04-13 Ray F Newton Interurban and subway transportation system
CH408987A (de) * 1962-02-22 1966-03-15 Pneuways Dev Co Pvt Ltd Bahnanlage
FR2175354A5 (cs) * 1972-03-07 1973-10-19 Pomagalski Sa
US3871303A (en) * 1974-02-25 1975-03-18 Goodyear Tire & Rubber Transportation system
FR2597424B1 (fr) * 1985-12-03 1990-04-06 Otis Elevator Co Procede de mise en oeuvre d'un systeme de transport collectif, notamment de type metropolitain, par troncons modulaires

Also Published As

Publication number Publication date
EP0461098A1 (de) 1991-12-11
NO912161D0 (no) 1991-06-05
FI912697A (fi) 1991-12-07
CA2043637A1 (en) 1991-12-07
FI912697A0 (fi) 1991-06-05
NO912161L (no) 1991-12-09
AU7731491A (en) 1991-12-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP2999315B2 (ja) 二つの連続した区分を有する頭上ケーブル輸送設備
US4026388A (en) Inclined lift
US4130208A (en) Side rails container transfer system
US6652214B1 (en) Container oblique-channel transfer and system
US3484002A (en) Transportation system
CN103661408B (zh) 用于缆道系统的站台
JPH02193759A (ja) ケーブル搬送装置
CZ296924B6 (cs) Dopravník pro systém dopravující náklad
US4082042A (en) Overhead container transfer system
US8960096B2 (en) Chair-lift station having a high flow and small dimensions
CS159291A3 (en) Conveyance for transport of persons and/or goods
CA1142473A (en) Passenger aerial cableway
US20170072969A1 (en) Monorail system for movement of vehicles
WO1998019954A1 (en) People mover system
US20010017092A1 (en) Switching device for ground-effect vehicles, and a transport installation comprising such a device
US3136266A (en) Load transfer system
US2747726A (en) Endless-belt conveyors
US7637217B2 (en) Railway auto carrier and loading system
JPH05131920A (ja) 軌条走行併用ハイブリツド型循環式索道
CN112277972A (zh) 包括两个缆索环路之间的中继结构的索道设施
US1718085A (en) Movable platform
JPH05162635A (ja) 支索走行及び軌条走行併用懸垂式輸送設備
CN118062062A (zh) 用于循环索道的停车系统
JP3135962B2 (ja) 支索及び軌条走行併用懸垂式輸送設備
RU2808647C2 (ru) Система подвесной канатной дороги, содержащая передающую конструкцию между двумя канатными петлями