BG63756B1 - Устройство за укрепване на канали - Google Patents

Устройство за укрепване на канали Download PDF

Info

Publication number
BG63756B1
BG63756B1 BG104774A BG10477400A BG63756B1 BG 63756 B1 BG63756 B1 BG 63756B1 BG 104774 A BG104774 A BG 104774A BG 10477400 A BG10477400 A BG 10477400A BG 63756 B1 BG63756 B1 BG 63756B1
Authority
BG
Bulgaria
Prior art keywords
shaft
channel
plate
cassette
duct
Prior art date
Application number
BG104774A
Other languages
English (en)
Other versions
BG104774A (bg
Inventor
Josef Krings
Original Assignee
Richter Wolfgang
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Richter Wolfgang filed Critical Richter Wolfgang
Publication of BG104774A publication Critical patent/BG104774A/bg
Publication of BG63756B1 publication Critical patent/BG63756B1/bg

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E02HYDRAULIC ENGINEERING; FOUNDATIONS; SOIL SHIFTING
    • E02DFOUNDATIONS; EXCAVATIONS; EMBANKMENTS; UNDERGROUND OR UNDERWATER STRUCTURES
    • E02D17/00Excavations; Bordering of excavations; Making embankments
    • E02D17/06Foundation trenches ditches or narrow shafts
    • E02D17/08Bordering or stiffening the sides of ditches trenches or narrow shafts for foundations

Abstract

Устройството намира приложение в строителството при прокарване на канали. С него се постига сигурнои регулируемо укрепване на каналите, като се намалява количеството изкопана пръст. Устройството се състои от укрепващи клетки (1), всяка от които е изградена от две стандартни канални плочи (2), подпрени чрез винтови разпорки (3) срещулежащо по широчината на канала и от поне една шахтова укрепваща клетка (14), с широчина, по-голяма от широчината на укрепващата клетка (1). Клетката (14) е изпълнена от стандартни канални плочи и включва две срещулежащо разположени U-образни конструкции, взаимноподпрени чрез винтови разпорки (3), всяка от които се състои от една канална плоча (2), разположена понадлъжната шахтова стена, и шахтови плочи (15), закрепени неподвижно към вертикалните й краища и към стените на съседните укрепващи клетки (1) на канала. Плочите (15) са разположени напречно спрямо надлъжната ос на канала и напречно на каналните плочи (2) и са по-тесни от тях.

Description

Област на техниката 5
Изобретението се отнася до устройство за укрепване на канали, състоящо се от касети за укрепване на канала, които са изградени от по две, подпрени една срещу друга с по- 10 мощта на винтови разпънки, стандартни канални плочи, и от поне една шахтова укрепваща касета, която има ширина, по-голяма от ширината на канала, измерена напречно спрямо надлъжната посока на канала. 15
Предшестващо състояние на техниката
При укрепването на канали, например с цел прокарване на канали, каналните плочи 20 се поддържат с помощта на винтови разпънки една срещу друга по двойки. Отделната канална плоча по принцип е правоъгълна, при което тя има в прокарвания в терена долен ръб оформена режеща част, а в разположения 25 срещу режещата част горен ръб, така наречения ръб-наковалня. Каналната плоча е изпълнена така стабилно, че може да бъде забирана с багерната кофа в терена. След монтажа, в приблизително отвесните странични ръбове, та- 30 кава канална плоча може да има, в ориентираната към канала вътрешна повърхнина, неподвижно оформени, по-специално заварени планки за съединяване със съседните, по направление на канала, канални плочи. Върху вът- 35 решните повърхнини на всяка канална плоча са предвидени опорни места за винтовите разпънки. Винтовата разпънка представлява Стойка, която, примерно в средата, има винтов шпиндел, с помощта на който Стойката може 40 да става по-дълга или по-къса. Една двойка канални плочи за образуването на канална укрепваща клетка се стабилизира посредством четири винтови разпънки.
С помощта на тежащо един тон устройство 45 за укрепване на канали се изпълняват, например по улици, често няколко метра дълбоки канали, по чието дъно се полагат канални тръби, например за отпадъчна вода. При прокарване на канал са необходими ревизионни шах- 50 ти. Такива шахти често се изработват иззидани, като техният диаметър по принцип е по голям от диаметъра на съответния тръбопровод. От съображения за икономии каналите в голяма част от дължината си, там където се полагат само каналните тръби, се правят толкова широки, колкото е необходимо за полагане на тръбите. Ширината на канала най-често не е достатъчна за изграждането на ревизионна шахта. Там е необходимо напречно спрямо надлъжната посока на каналните тръби разстоянието между подпрените една срещу друга канални плочи да бъде съществено по-голямо от останалата част на канала. На практика преходът от нормалната ширина на канала към по-голямата ширина на шахтата създава проблем. Тъй като инвестициите за специалните части спестяват мястото за изграждането на шахтова касета, обхващаща ревизионната шахта, често се използват необичайни помощни средства за подпиране на участъка на шахтата. Като алтернатива в предвиденото за ревизионната шахта място каналите се правят често вече с ширината на шахтата. Това означава или опасност от срутване или значително повече извозване на пръст, отколкото би било необходимо за изграждане на канала и на шахтата.
Техническа същност на изобретението
Изобретението има задачата да се създаде устройство за укрепване на канали, съставено от стандартни канални плочи, и на интегрирана шахтова укрепваща касета, която по същество е изградена със стандартни канални плочи, така че количеството на изкопаваната пръст и опасността от срутване се намалява.
В съответствие с изобретението, устройството за укрепване на канали се състои от следващи непрекъснато една след друга касети за укрепване на канала и поне една шахтова укрепваща касета. Изобретението се състои в това, че шахтовата укрепваща касета във всяка шахтова стена, паралелна към граничната стена на канала, се състои от по една стандартна канална плоча и от шахтови плочи, монтирани неподвижно по надлъжните краища към съседните касети за укрепване на канала и стоящи напречно спрямо надлъжната посока на канала и спрямо каналните плочи. Някои подобрения и вариантни изпълнения на изобретението са описани в претенциите.
Една шахтова укрепваща касета съглас2 но изобретението се състои от две, след монтажа в хоризонтално напречно сечение, приблизително U-образна конструкции, при което образуваната от стандартни канални плочи базисна линия на U-образната форма се фиксира посредством конвенционална винтова разпънка на такова разстояние, че разстоянието между срещуположно разположените свободни краища на U-образното рамо, които са свободните вертикални краища на шахтовите плочи, е приблизително също толкова голямо, колкото нормалната ширина на канала, представляваща взаимното разстояние на каналните плочи в нормалната част на канала, където се полага само една тръба.
Шахтовите плочи съгласно изобретението по принцип са изградени подобно на стандартните канални плочи. Те в хоризонтална посока, измерено при изправено положение, са много по-тесни, отколкото нормалните канални плочи. На практика тяхното приложение не се ограничава до използване само при шахтови касети, а намират приложение навсякъде, където са необходими канални плочи с по-малка от нормалната дължина. Поради това една шахтова укрепваща касета съгласно изобретението може да се изпълни с помощта на съществуващи в мястото на изграждане конструктивни части.
Съгласно друго изпълнение на изобретението шахтовата плоча се свързва с каналната плоча чрез профилно съединение болтухо по такъв начин, че насочената към U-образна форма конструкция на две шахтови плочи и една канална плоча, сама по себе си неподвижна, действаща като единен детайл, може да се притисне към дъното. За тази цел шахтовата плоча има в долния си край една, също както каналната плоча, режеща част. Съединението на принадлежащите към шахтовата укрепваща касета канални плочи, с монтираните към техните два надлъжни края шахтови плочи, е изпълнено преимуществено като болтово-щепселно съединение, при което формата на граничещите един с друг ръбове на плочите е напасвана така, че след вкарване на болта е изключено едно взаимно движение на каналната и шахтовата плоча.
Една изграждана в съответствие с изобретението шахтова укрепваща касета с две срещулежащи стандартни канални плочи и общо четири шахтови плочи, монтирани в надлъж ните краища на каналните плочи неподвижно, се изправя с помощта на винтова разпънка и се притиска в предвиденото положение за съединяване към последната предходна канална касета в дъното. За тази цел се изкопава с багер необходимото количество пръст или се изкарва по друг начин. При закрепване на шахтовата укрепваща касета се полагат грижи за това обърнатите един към друг свободни краища на срещулежащите U-рамена (шахтовите плочи) на шахтовата укрепваща касета да достигнат максимално възможно най-точно до свободните надлъжни краища на преди това монтираната канална укрепваща касета. След окончателното завършване на тази работа, свободните краища на U-рамото се съединяват със свободните надлъжни краища на каналната плоча на съседната канална укрепваща касета.
В мястото на съединение на шахтовата и каналната укрепваща касета се вземат предварителни мерки, които позволяват да се компенсират неточности при набиването на шахтовата укрепваща касета или предходната канална касета. За предпочитане, между шахтовата плоча и съседната канална плоча се предвижда съединение с вертикално разположена шина на каналната плоча и с хоризонтално подвижна спрямо шахтовата плоча, лагерувана в нея, шейна, при което шейната трябва да се свързва вертикално подвижно с шината; (като алтернатива шината може да се закрепи в шахтовата плоча, а шейната да се лагерува в каналната плоча). Такова съединение дава възможност да се компенсират неточности, които в големи конструкции са повече от сантиметри както в хоризонтална посока, а така също и във вертикална посока.
Това изпълнение на изобретението е особено просто, когато както шината, така и шейната са изпълнени като болтове, при което оформящият шейната болт е с едно ухо, през което се захваща образуващият шината вертикален болт. Когато ухото обхваща шината с хлабина, съединението в съответствие с изобретението може да осигури стабилна връзка в това място, даже и когато плочите една спрямо друга са завъртени под ъгъл в дъното. За компенсиране на хоризонтални измествания на шахтовата касета спрямо съседната канална касета образуващият шейната болт се захваща през хоризонтален шлиц на шахтовата пло3 ча върху страната на шахтата, като се осигурява посредством опора срещу произхождащи от каналната плоча сили (също така по отношение на шлица е валидна посочената по-горе алтернатива, т.е. размяна на каналната и 5 шахтовата плоча).
Описание на приложените фигури
Изобретението е пояснено с примерни из- 10 пълнения, показани на приложените фигури, от които:
фигура 1 показва страничен поглед на канално укрепване;
фигура 2 - поглед отгоре на канално 15 укрепване със съседна на нормална канална укрепваща касета шахтова укрепваща касета;
фигура 3 - детайлно мястото на съединение на каналната укрепваща касета и шахтовата укрепваща касета от фиг. 1; 20 фигури 4 и 5 - уголемен поглед отгоре на мястото на съединение на каналната укрепваща касета и шахтовата укрепваща касета от фиг. 2.
Примери за изпълнение на изобретението
Устройството за укрепване на канали, в съответствие с примерното изпълнение, се състои от канална укрепваща касета 1, която е из- 30 градена от двойка стандартни канални плочи 2. Каналните плочи 2 се захващат с помощта на винтови разпънки 3, които са разположени в предвидените опори 6 за разпънките 3 в ориентираната към канала 4 вътрешна повърхнина 5 35 на каналните плочи. В общия случай две канални плочи 2 за изграждането на една канална укрепваща касета 1 се поддържат една към друга посредством четири винтови разпънки 3, които се закрепват в четири опори 6 за раз- 40 пънките 3 на всяка канална плоча 2. Съответният канал 4 се прави толкова широк (и толкова дълбок), че да има място за полагания в надлъжно направление на канала L тръбопровод, по-специално канал за отпадъчна 45 вода 7. При изкопаването с багер на канал 4, каналните плочи 2 се забиват в дъното с предварително предвидената в долния край режеща част 8. При забиването се набива, например с лопатата на използвания багер, горния 50 ръб, така нареченият ръб-наковалня 9, на съответната канална плоча 2. Всяка приблизи телно правоъгълна канална плоча 2 след изправяне има вертикални надлъжни ръбове 10, в които са предвидени приспособления, например заварени планки lie отвори, например за болт 12. Чрез планките 11 и болтовете 12, така както и чрез неизобразени допълнителни съединителни детайли, съседните една на друга канални укрепващи касети 1 за канала 4 могат да се съединят една с друга.
За един канал 7 са необходими през определени разстояния ревизионни шахти. Те се състоят от една иззидана шахта 13, чийто диаметър D общо е по-голям, отколкото необходимата за прокарване на обикновен канал 7 светла ширина d на канала 4 в участъка на една нормална канална укрепваща касета 1. Поради това в местата, в които трябва да се изгради шахта 13, е необходима шахтова укрепваща касета. Шахтовата укрепваща касета съгласно примерното изпълнение се означава общо с 14. Тя се състои от една двойка стандартни канални плочи 2, поддържани една срещу друга посредством обикновени винтови разпънки 3 в паралелните спрямо надлъжната посока L надлъжни стени на шахтата и от (при цялостна шахтова укрепваща касета) четири шахтови плочи 15, които осигуряват прехода между широката шахтова касета 14 и относително тясната канална укрепваща касета 1.
За изправяне на шахтовата укрепваща касета 14 съгласно примерното изпълнение заварените в шахтовата плоча 15 уши 16 се свързват посредством болтове 18 с предвидените на вътрешната повърхнина 5 на каналната плоча 2 планки 17. При това профилно съединение се внимава съседният към посочената планка 17 надлъжен ръб 10 на каналната плоча 2 да се допре до ориентираната към шахтата вътрешна повърхнина 19 на шахтовата плоча 15 и ухото 16 да прилегне с надлъжния ръб 20 към вътрешната повърхнина 5 на каналната плоча 2. Така взаимното изместване на шахтовата плоча 15 и каналната плоча 2 вече не е възможно. По дължината на надлъжния ръб 10 са предвидени поне две съединения с по един болт 12, както е представено на фиг. 1 и 3.
Една центрована с помощта общо на четири винтови разпънки 3 шахтова укрепваща касета, съставена от две канални плочи 2 и четири шахтови плочи 15, се монтира аналогично на каналната укрепваща касета 1 на дъното на канала. Когато шахтовата укрепва4 ща касета 14 достигне крайното положение, тя се съединява с вертикалните надлъжни ръбове 10 на съседната канална укрепваща касета 1, както по-специално е показано на уголемените изображения на фиг. 3 до 5. Аналогично се съединява следващата канална укрепваща касета 1 към шахтовата укрепваща касета 14. Тези съединения трябва да позволяват напасване към неточности при забиването на шахтова укрепваща касета 14, респективно канална укрепваща касета 1 в хоризонтална и вертикална посока. При тежък режим на изграждане и поради непредвидена почвена структура не може да се постигне точност на позиционирането общо от порядъка на сантиметри на съединяваните детайли на каналната укрепваща касета 1 и шахтовата укрепваща касета 14.
В случай, че каналната укрепваща касета 1 се забива в земята до различна дълбочина от тази на шахтовата укрепваща касета 14, се предвижда съединение, което прави възможна здрава връзка при съответно големи вертикални разлики по височина на касетите 1 и 14. За тази цел, в примерното изпълнение според фиг. 3, се предвижда болт 21 с ухо 22 за вкарване през него на болт 23. Болтът 23 съгласно примерното изпълнение се захваща в предвидените близо до надлъжния ръб 10 на каналната плоча 2 планки 24, така че след монтажа (в земята) остава по същество вертикален. Болтът 21 с ухо 22 се прокарва през шахтовата плоча 15 и върху нейната вътрешна страна 19 се фиксира с опора 25, например винт или клин, по такъв начин, че болтът 21 с ухо 22 в това място, след затягане на опората 25 към ориентираната срещу почвата външна повърхнина 26 на шахтовата плоча 15, образува здрава връзка между надлъжния край 10 на каналната плоча 2 и шахтовата плоча 15. Преди затягане на опората 25 болтът 21 с ухо 22 може така да се премести върху болта 23, че болтът 21 с ухо 22 се вкарва през съответстващия на него отвор на шахтовата плоча 15. Този отвор дава възможност в съответствие с изобретението за напасване на съединението към евентуални неточности на хоризонталното разположение на съединяваните касети 1 и 14. За предпочитане е разположеният в съответствие на болта с ухо 21 отвор в шахтовата плоча 15 да се изпълнява не като дупка, а като шлиц 27. В този шлиц 27 болтът 21 с ухо може да следва в хоризонтална посока 28 евентуални неточности при закрепване на една или друга касета 1, 14, както и в посока 29, надлъжно на болта 23.
Фигура 5 показва шлица 27 в изглед по А (посока на погледа, перпендикулярно на шахтовата плоча 15). Болтът 21 с ухо 22 съгласно фиг. 5 може да се премества във вертикална посока 29, надлъжно на болта 23 и в хоризонтална посока 28, надлъжно на шлица 27. Когато трябва да се осигуряват ъглови завъртания на касетите 1 и 14, респективно на техните части, може също така да се осигури напасване в посока на обиколката 30 (по отношение на оста на болта 23), когато светлата ширина на ухото 22 има съответстващата хлабина по отношение на диаметъра на болта 23. ·

Claims (5)

1. Устройство за укрепване на канали, състоящо се от канални укрепващи касети (1), които са изградени от по две, подпрени една срещу друга, с ширина на канала (d), с помощта на винтови разпънки (3) стандартни канални плочи (2) и от поне една шахтова укрепваща касета (14), имаща ширина, измерена напречно на надлъжната посока на канала, по-голяма от ширината на канала (d), характеризиращо се с това, че шахтовата касета (14) се състои от по една стандартна канална плоча (2) за всяка шахтова, респ. канална стена, и от неподвижно монтирани по надлъжните краища на всяка канална плоча (2) шахтови плочи (15), разположени напречно на надлъжната посока на канала (L).
2. Устройство за укрепване на канали съгласно претенция 1, характеризиращо се с това, че за съединение на каналната плоча (2) с шахтовата плоча (15) са предвидени профилни съединения, по-специално съединения болтове/уши.
3. Устройство за укрепване на канали съгласно претенция 1 или 2, характеризиращо се с това, че между шахтовата плоча (15) на шахтовата укрепваща касета (14) и съседната канална плоча (2) на една канална укрепваща касета (1) е предвидено съединение с една вертикално разположена шина (23) на каналната плоча (2) и една шейна (21), лагерувана в нея хоризонтално подвижно спрямо шахтовата плоча (15), при което шейната (21) е свързана вертикално подвижно с шината (23).
4. Устройство за укрепване на канали съгласно претенция 3, характеризиращо се с това, че както шината, така и шейната са изпълнени като болт (23, 21), при което болтът (21), оформящ шейната, е с едно ухо (22), през което се захваща образуващият шината вертикален болт (23).
5. Устройство за укрепване на канали съгласно претенция 3 или 4, характеризиращо се с това, че образуващият шейната болт (21) е захванат през хоризонтален шлиц (27) на шахтовата плоча (15) върху страната на шахтата (19) посредством опора (25) за осигуря5 ване срещу сили, произхождащи от каналната плоча (2), принадлежаща към каналната укрепваща касета.
BG104774A 1998-03-26 2000-09-19 Устройство за укрепване на канали BG63756B1 (bg)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19813282A DE19813282A1 (de) 1998-03-26 1998-03-26 Grabenverbauvorrichtung
PCT/DE1999/000719 WO1999049144A1 (de) 1998-03-26 1999-03-12 Grabenverbauvorrichtung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
BG104774A BG104774A (bg) 2001-03-30
BG63756B1 true BG63756B1 (bg) 2002-11-29

Family

ID=7862363

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
BG104774A BG63756B1 (bg) 1998-03-26 2000-09-19 Устройство за укрепване на канали

Country Status (9)

Country Link
US (1) US6474911B1 (bg)
EP (1) EP1066428B1 (bg)
AT (1) ATE228597T1 (bg)
AU (1) AU3699499A (bg)
BG (1) BG63756B1 (bg)
DE (2) DE19813282A1 (bg)
ES (1) ES2185336T3 (bg)
PL (1) PL343266A1 (bg)
WO (1) WO1999049144A1 (bg)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6821057B1 (en) 2000-04-05 2004-11-23 Maksim Kadiu Magnetic shoring device
DE10113818A1 (de) * 2001-03-21 2002-09-26 Richter Wolfgang Bauplatte für den Grabenverbau
US7344218B2 (en) * 2003-11-06 2008-03-18 Canon Kabushiki Kaisha Printhead driving method, printhead substrate, printhead, head cartridge and printing apparatus
FR2902119B1 (fr) * 2006-06-13 2008-08-22 Travaux Urbains Et Ruraux Nati Panneau d'etaiement notamment pour tranchee et engin de travaux comportant un tel panneau d'etaiement
US8613573B2 (en) * 2009-09-08 2013-12-24 Max Kadiu Telescopic shoring system
US8845238B1 (en) * 2011-11-23 2014-09-30 Roger F. Fontaine Trench box and panel assembly therefor
AU348085S (en) * 2013-02-21 2013-04-16 Lite Guard Safety Solutions Pty Ltd Shield panel
USD737474S1 (en) * 2013-11-21 2015-08-25 Lite Guard Safety Solutions Pty Ltd Shield panel
USD736961S1 (en) * 2013-11-21 2015-08-18 Lite Guard Safety Solutions Pty Ltd Shield panel
US9945091B1 (en) * 2016-10-13 2018-04-17 Subsurface, Inc. Portable cofferdam system

Family Cites Families (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB1407799A (en) * 1972-01-06 1975-09-24 Baxter Sons Contractors Ltd J Shoring apparatus and a method of shoring an excavation
US3788086A (en) * 1972-04-13 1974-01-29 Charter Enterprises Inc Protective barrier
US3750409A (en) * 1972-08-08 1973-08-07 L Orfei Self-propelled trench-shoring apparatus
US4033138A (en) * 1976-02-09 1977-07-05 Griswold James L Trench shoring assembly with stacking accessory
US4090365A (en) * 1976-10-12 1978-05-23 Efficiency Production, Inc. Portal frame for trench box stack
DE2941002C2 (de) * 1979-10-10 1981-12-17 Josef 5138 Heinsberg Krings Waagerechter Längsträger für eine Grabenverbauvorrichtung
DE2948458C2 (de) * 1979-12-01 1982-01-21 Josef 5138 Heinsberg Krings Verbauplatte für eine Grabenverbauvorrichtung
US4310267A (en) * 1980-03-13 1982-01-12 Clinton Davis Safety trench box
US4378923A (en) * 1981-07-09 1983-04-05 Nippon Kokan Kabushiki Kaisha Binding device for elongated pipes
US4659260A (en) * 1986-04-24 1987-04-21 Aldo Morelli Trench box
US5259705A (en) * 1989-08-25 1993-11-09 Breaux Louis B Guide box assembly system for in-ground barrier installation
DE4230860A1 (de) * 1992-09-15 1994-03-17 Wilhelm Hes Verbauvorrichtung
DE4432319A1 (de) * 1994-09-12 1996-03-14 Richter Wolfgang Ing Grad Stützschuhgehäuse einer Grabenverbauplatte
GB2303392A (en) * 1995-06-16 1997-02-19 Leada Acrow Ltd Trenching apparatus
US5595459A (en) * 1995-10-02 1997-01-21 Lomonaco; Stenis Cofferdam for 4', 8' and 12' diameter tanks
US5741091A (en) * 1996-02-05 1998-04-21 Safe-T-Shore Shoring device with load optional enhancing spreaders
US5839707A (en) * 1996-03-22 1998-11-24 Efficiency Production, Inc. Trench shield stacking device
US5865567A (en) * 1996-12-03 1999-02-02 Wilkinson; Ivan R. Movable trench shoring device

Also Published As

Publication number Publication date
EP1066428A1 (de) 2001-01-10
US6474911B1 (en) 2002-11-05
PL343266A1 (en) 2001-08-13
BG104774A (bg) 2001-03-30
ES2185336T3 (es) 2003-04-16
AU3699499A (en) 1999-10-18
DE59903542D1 (de) 2003-01-09
DE19813282A1 (de) 1999-09-30
WO1999049144A1 (de) 1999-09-30
ATE228597T1 (de) 2002-12-15
EP1066428B1 (de) 2002-11-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
IE50212B1 (en) Construction plate for a ditch construction device
BG63756B1 (bg) Устройство за укрепване на канали
CN112144509A (zh) 地下连续墙的施工方法、接头及其连接结构
KR20190022132A (ko) 각형강관과 합성된 프리캐스트 콘크리트 기둥을 활용한 pc 탑다운공법
KR102036648B1 (ko) 흙막이 안전공사를 위한 다중 토류벽 설치구조 및 그 설치방법
KR101436119B1 (ko) Cft 원형강관 기둥용 거치대와 이를 이용한 cft 원형강관 기둥의 설치방법
EP0235272A1 (en) Concrete block foundation system
GB2094373A (en) Trench shoring
CN213233403U (zh) 地下连续墙的钢连接件及地下连续墙
JPH05321249A (ja) 鋼製地下連続壁の構築方法
KR100680247B1 (ko) 지하 매설관의 설치 높낮이 조절 및 부등침하 방지 장치
KR101906198B1 (ko) 가설 흙막이 구조물
JPS5847092Y2 (ja) 掘削溝用土留支保装置
KR102493993B1 (ko) 토사 유입방지를 통한 흙막이 안전공사용 토류벽 및 그 토류벽의 설치방법
CN220225428U (zh) 用于桩板式挡土墙的单侧支模结构
KR101925363B1 (ko) 복합적 터파기 영역에 설치하기 위한 가설 흙막이 구조물
JPS5840122Y2 (ja) 掘削溝用土留支保装置
JPH0346611B2 (bg)
CN220099797U (zh) 一种快速拼装方形骨架护坡结构
KR840001157B1 (ko) 굴착공사용 지지비임
KR101915188B1 (ko) 흙막이 구조물
JPH0115714Y2 (bg)
KR101908690B1 (ko) 흙막이 설치 구조체
JPH0115715Y2 (bg)
KR200408192Y1 (ko) 지하 매설관의 설치 높낮이 조절 및 부등침하 방지 장치