BG3361U1 - Кофражна система за изливане на бетонни стени - Google Patents

Кофражна система за изливане на бетонни стени Download PDF

Info

Publication number
BG3361U1
BG3361U1 BG4526U BG452619U BG3361U1 BG 3361 U1 BG3361 U1 BG 3361U1 BG 4526 U BG4526 U BG 4526U BG 452619 U BG452619 U BG 452619U BG 3361 U1 BG3361 U1 BG 3361U1
Authority
BG
Bulgaria
Prior art keywords
panels
walls
row
flat profiles
sections
Prior art date
Application number
BG4526U
Other languages
English (en)
Inventor
Полина Павлова
Викторова Павлова Полина
Original Assignee
Пбм Еоод
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Пбм Еоод filed Critical Пбм Еоод
Priority to BG4526U priority Critical patent/BG3361U1/bg
Publication of BG3361U1 publication Critical patent/BG3361U1/bg

Links

Landscapes

  • Forms Removed On Construction Sites Or Auxiliary Members Thereof (AREA)

Abstract

Кофражната система за изливане на бетонни стени ще намери приложение в областта на строителството и по специално при изграждането на бетонови вътрешни и външни стени за жилищни или индустриални сгради. Кофражната система за изливане на бетонни стени включва множество панели (1) от полистирол, разположени в редове така, че да образуват двойка успоредни и раздалечени стени (2). Първата от стените (2) е свързана към срещуположната от стените (2) посредством поне един регулируем дистанционен елемент (3), така че между двойката стени (2) е образувано празно пространство (4) за изливане на бетон. Всяка от стените (2) е изградена като единият от страничните ръбове (Е) на панелите (1) от всеки ред е долепен плътно до страничния ръб (Е) на следващия панел (1) от същия ред и всеки панел (1) от горния ред е разположен върху два от панелите (1) на долния ред.

Description

(54) КОФРАЖНА СИСТЕМА ЗА ИЗЛИВАНЕ НА БЕТОННИ СТЕНИ
Област на техниката
Кофражната система за изливане на бетонни стени ще намери приложение в областта на строителството и по-специално при изграждането на бетонови вътрешни и външни стени за жилищни или индустриални сгради.
Предшестващо състояние на техниката
OtUS 4889310 е известна кофражна система за изливане на бетонни стени, включваща множество панели от полистирол, разположени в редове така, че да образуват двойка успоредни и раздалечени стени. Първата от стените е свързана към срещуположната от стените посредством поне един регулируем дистанционен елемент. Между двойката стени е образувано празно пространство за изливане на бетон. Всеки от панелите има вътрешна и външна повърхност, както и горен, долен и два вертикални странични ръба. Вътрешната повърхност е повърхността на всеки от панелите откъм празното пространство, а външната повърхност е срещуположната повърхност на съответния от панелите. По горния ръб на всеки панел са разположени в редица множество изпъкнали участъци с квадратно сечение, които имат възможност за поставяне в множество глухи отвори с квадратно сечение, оформени в редица по долния ръб на всеки от панелите. По дължина на горния ръб са оформени фиксиращи ребра, разположени централно на четирите страни на изпъкналите участъци в пространствата между външната и вътрешната повърхност на всеки от панелите и между всеки два съседни изпъкнали участъка. По дължина на долния ръб са оформени фиксиращи канали, оформени централно през четирите страни на глухите отвори в пространствата между външната и вътрешната повърхност на всеки от панелите и между всеки два съседни глухи отвора. Всеки ред от панели има възможност да бъде поставен върху следващ ред от панели на съответната от стените, така че изпъкналите участъци и фиксиращите ребра на всеки долен ред от панели са монтирани в глухите отвори и фиксиращите канали на всеки горен ред от панели. По вътрешните повърхности на панелите са оформени последователно вертикални жлебове с правоъгълно или квадратно сечение. Дължината на вертикалните жлебове е равна на разстоянието между основата на изпъкналите участъци и горния ръб на глухия отвор. На горния ръб на всеки от панелите между поне два съседни изпъкнали участъка и на долния ръб между поне два съседни глухи отвора, срещуположни на двата съседни изпъкнали участъка, е оформен поне един Т-образен канал за поставяне на регулируемия дистанционен елемент. Регулируемият дистанционен елемент включва двойка плоски профили, закрепени един към друг посредством издадени фиксиращи елементи, които са разположени на равни интервали по дължина на единия от плоските профили и срещуположни отвори, разположени по дължината на другия от плоските профили. Плоските профили са захванати един към друг така, че поне два от фиксиращите елементи са разположени в срещуположните отвори.
При известната от US 4889310 кофражна система за изливане на бетонни стени панелите от долния ред се поставят директно върху съответни панели от горния ред, което налага оформянето на двойка вертикални ребра и по двата им странични ръба. Това налага изработването на панелите с много различни варианти на дължината им, тъй като е необходимо напасване на размерите спрямо общата дължина на стената, като трябва да се предвидят и панели със специална дължина, които да затварят кофражната система в двата края при необходимост. Освен това при известната кофражна система, регулируемият дистанционен елемент не е подсигурен срещу изпадане от Т-образния канал, а освен това конструкцията му не е уякчена, което създава предпоставка за нежелано отделяне на двата плоски профила един от друг или още повече от скъсване. За да може да се поеме желаното количество бетон, е необходимо да се използват голямо количество дистанционни елементи, с които да се подсигури здравината на кофражната система за изливане на бетон.
Техническа същност на полезния модел
Задачата на полезния модел е да се създаде кофражна система за изливане на бетонни стени, при изработката на която да се използват стандартни панели, независимо от дължината на стената, при които единствено е необходима изработката на затварящи панели с различни стандартни размери, спрямо желаната дебелина на стената.
4627 Описания към свидетелства за регистрация на полезни модели № 01.1/15.01.2020
Друга задача на полезния модел е създаването на подобрен регулируем дистанционен елемент, който да осигурява здраво и надеждно закрепване на двете срещуположни стени на кофражната система, без да е необходимо използването на прекадено голям брой регулируеми дистанционни елементи. От друга страна регулируемият дистанционен елемент е подсигурен срещу нежално скъсване или разделяне на връзката между двата плоски профила.
Задачите на полезния модел са решени, като е създадена кофражна система за изливане на бетонни стени, включваща множество панели от полистирол, разположени в редове така, че да образуват двойка успоредни и раздалечени стени. Първата от стените е свързана към срещуположната от стените посредством поне един регулируем дистанционен елемент, така че между двойката стени е образувано празно пространство за изливане на бетон. Всеки от панелите има вътрешна и външна повърхност, както и горен, долен и два вертикални странични ръба. Вътрешната повърхност е повърхността на всеки от панелите откъм празното пространство, а външната повърхност е срещуположната повърхност на съответния от панелите. По горния ръб на всеки панел са разположени в редица множество изпъкнали участъци е квадратно сечение, които имат възможност за поставяне в множество глухи отвори е квадратно сечение, оформени в редица по долния ръб на всеки от панелите. По дължина на горния ръб са оформени фиксиращи ребра, разположени централно на четирите страни на изпъкналите участъци в пространствата между вътрешната и външната повърхност на всеки от панелите и между всеки два съседни изпъкнали участъка, а по дължина на долния ръб са оформени фиксиращи канали, оформени централно през четирите страни на глухите отвори в пространствата между вътрешната и външната повърхност на всеки от панелите и между всеки два съседни глухи отвора. Всеки ред от панели има възможност да бъде поставен върху следващ ред от панели на съответната от стените, така че изпъкналите участъци и фиксиращите ребра на всеки долен ред от панели са монтирани в глухите отвори и фиксиращите канали на всеки горен ред от панели. По вътрешните повърхности на панелите са оформени последователно вертикални жлебове, като дължината на вертикалните жлебове е равна на разстоянието между основата на изпъкналите участъци и горния ръб на глухия отвор. На горния ръб на всеки от панелите между поне два съседни изпъкнали участъка и на долния ръб между поне два съседни глухи отвора, срещуположни на двата съседни изпъкнали участъка, е оформен поне един Т-образен канал за поставяне на регулируемия дистанционен елемент. Регулируемият дистанционен елемент включва двойка плоски профили, закрепени един към друг посредством издадени фиксиращи елементи, които са разположени на равни интервали по дължина на единия от плоските профили и срещуположни отвори, разположени по дължината на другия от плоските профили. Плоските профили са захванати един към друг така, че поне два от фиксиращите елементи са разположени в срещуположните отвори.
Съгласно полезния модел, всяка от стените е изградена като единият от страничните ръбове на панелите от всеки ред е долепен плътно до страничния ръб на следващия панел от същия ред и всеки панел от горния ред е разположен върху два от панелите на долния ред. По външната повърхност на панелите са оформени допълнителни жлебове. Вертикалните жлебове и допълнителните жлебове имат форма на пресечена трапецовидна призма със сечение на равнобедрен трапец е отворена малка основа и със заоблени ъгли при голямата основа. Широчината на голямата основа на вертикалните жлебове е равна на дължината на страната на изпъкналите участъци и съответно на дължината на страната на глухите отвори. Дължината на допълнителните жлебове е равна на разстоянието между основата на фиксиращите ребра и долния ръб на фиксиращите канали, а широчината на голямата основа на допълнителните жлебове е равна на широчината на фиксиращите ребра. Сечението на вертикалните жлебове е по-голямо от сечението на допълнителните жлебове. По дължина на плоските профили в единия от краищата на регулируемия дистанционен елемент са оформени назъбени участъци е правоъгълно сечение на зъбите. Зъбите на единия от плоските профили са зацепени към зъбите на срещуположния от плоските профили. По горния ръб на всеки от плоските профили са изрязани поне два полукръгли участъка за поставяне на стоманена арматура, а по долния ръб на плоските профили са разположени поне два изпъкнали дъговидни участъка за уякчаване на плоските профили. Изпъкналите дъговидни участъци са разположени срещуположно на полукръглите участъци. Другите два срещуположни свободни края на всеки от плоските профили са оформени във вид на език. Откъм тях на всеки от плоските
4628 Описания към свидетелства за регистрация на полезни модели № 01.1/15.01.2020 профили е оформен гладък участък с двойка изпъкнали полусфери. Към двата свободни края във вид на език са монтирани пластини с продълговат отвор. Двата свободни края във вид на език на плоските профили са издадени през продълговатите отвори на пластините.
В едно предпочитано вариантно изпълнение на кофражната система за изливане на бетонни стени, съгласно полезния модел, по двата вертикални странични ръба на един от панелите са оформени вертикални ребра, които имат формата на сечението на вертикалните жлебове. Двете вертикални ребра на панелите имат възможност за поставяне в съответни два срещуположни вертикални жлеба на стените.
Кофражната система за изливане на бетонни стени е лесна за сглобяване и монтаж, който може да се извърши директно на мястото, където е необходимо изливането на бетонна стена. Стандартните размери на панелите премахват нуждата от предварително оразмеряване на необходимата кофражна конструкция, тъй като панелите могат да бъдат изрязани на място спрямо желаните размери на стената. Също така кофражната система позволява на място да се изрежат отворите за вратите и прозорците без да е необходима предварителна подготовка за това. Кофражната система позволява още лесно да се предвиди броя на затварящите панели.
Друго предимство на кофражната система за изливане на бетонни стени, съгласно полезния модел, са подобрените регулируеми дистанционни елементи, които са подсигурени против лесно отделяне един от друг посредством назъбените участъци на плоските профили. Плоските профили имат изрязани полукръгли участъци по горния ръб, в които е предвидено поставянето на допълнителна стоманена или желязна арматура. Плоските профили са допълнително уякчени като цялостната широчина на профилите е запазена посредством изпъкнали дъговидни участъци, разположени срещуположно на изрязаните полукръгли участъци. Регулируемите дистанционни елементи се монтират лесно в Тобразните канали, като е премахната вероятността от изпадането им, като са предвидени пластини с продълговати отвори, през които е прекаран свободния край във вид на език на плоските профили. По този начин плоските профили са закотвени в Т-образния канал.
Пояснение на приложените фигури
Полезният модел е пояснен на приложените фигури, от които:
фигура 1 представя общ изглед отгоре на кофражна система за изливане на бетонни стени;
на фигура 2 е представен разрез на едната стена, част от кофражна система за изливане на бетонни стени;
фигура 3 изобразява регулируемия дистанционен елемент, част от кофражна система за изливане на бетонни стени.
Примерно изпълнение на полезния модел
На фигурите е показана кофражна система за изливане на бетонни стени, включваща множество панели 1 от полистирол, разположени в редове така, че да образуват двойка успоредни и раздалечени стени 2. Първата от стените 2 е свързана към срещуположната от стените 2 посредством поне един регулируем дистанционен елемент 3, така че между двойката стени 2 е образувано празно пространство 4 за изливане на бетон. Всяка от стените 2 е изградена като единият от страничните ръбове Е на панелите 1 от всеки ред е долепен плътно до страничния ръб Е на следващия панел 1 от същия ред и всеки панел 1 от горния ред е разположен върху два от панелите 1 на долния ред.
Всеки от панелите 1 има вътрешна и външна повърхност А, В, както и горен, долен и два вертикални странични ръба С, D, Е. Вътрешната повърхност А е повърхността на всеки от панелите 1 откъм празното пространство 4, а външната повърхност В е срещуположната повърхност на съответния от панелите 1.
По горния ръб С на всеки панел 1 са разположени в редица множество изпъкнали участъци 5 с квадратно сечение, които имат възможност за поставяне в множество глухи отвори 6 с квадратно сечение, оформени в редица по долния ръб D на всеки от панелите 1. По дължина на горния ръб С са оформени фиксиращи ребра 7, разположени централно на четирите страни на изпъкналите участъци 5 в пространствата между външната и вътрешната повърхност А, В на всеки от панелите 1 и между всеки два съседни изпъкнали участъка 5, а по дължина на долния ръб D са оформени фиксиращи канали 8, оформени централно през четирите страни на глухите отвори 6 в пространствата между вътрешната
4629 Описания към свидетелства за регистрация на полезни модели № 01.1/15.01.2020 и външната повърхност А, В на всеки от панелите 1 и между всеки два съседни глухи отвора 6. Всеки ред от панели 1 има възможност да бъде поставен върху следващ ред от панели 1 на съответната от стените 2, така че изпъкналите участъци 5 и фиксиращите ребра 7 на всеки долен ред от панели 1 са монтирани в глухите отвори 6 и фиксиращите канали 8 на всеки горен ред от панели 1.
По вътрешните повърхности А на панелите 1 са оформени последователно вертикални жлебове 9, а по външната повърхност В на панелите 1 са оформени допълнителни жлебове 10. Вертикалните жлебове 9 и допълнителните жлебове 10 имат форма на пресечена трапецовидна призма със сечение на равнобедрен трапец с отворена малка основа и със заоблени ъгли при голямата основа. Дължината на вертикалните жлебове 9 е равна на разстоянието между основата на изпъкналите участъци 5 и горния ръб на глухия отвор 6, а дължината на допълнителните жлебове 10 е равна на разстоянието между основата на фиксиращите ребра 7 и долния ръб на фиксиращите канали 8. Широчината на голямата основа на вертикалните жлебове 9 е равна на дължината на страната на изпъкналите участъци 5 и съответно на дължината на страната на глухите отвори 6, а широчината на голямата основа на допълнителните жлебове 10 е равна на широчината на фиксиращите ребра 7. Сечението на вертикалните жлебове 9 е по-голямо от сечението на допълнителните жлебове 10.
На горния ръб С на всеки от панелите 1 между поне два съседни изпъкнали участъка 5 и на долния ръб D между поне два съседни глухи отвора 6, срещуположни на двата съседни изпъкнали участъка 5, е оформен поне един Т-образен канал 11 за поставяне на регулируемия дистанционен елемент 3. Регулируемият дистанционен елемент 3 включва двойка плоски профили 12, закрепени един към друг посредством издадени фиксиращи елементи 13, които са разположени на равни интервали по дължина на единия от плоските профили 12 и срещуположни отвори 14, разположени по дължината на другия от плоските профили 12. Плоските профили 12 са захванати един към друг така, че поне два от фиксиращите елементи 13 са разположени в срещуположните отвори 14. По дължина на плоските профили 12 в единия от краищата на регулируемия дистанционен елемент 3 са оформени назъбени участъци 15 с правоъгълно сечение на зъбите 16. Зъбите 16 на единия от плоските профили 12 са зацепени към зъбите 16 на срещуположния от плоските профили 12. По горния ръб на всеки от плоските профили 12 са изрязани поне два полукръгли участъка 17 за поставяне на стоманена арматура, а по долния ръб на плоските профили 12 са разположени поне два изпъкнали дъговидни участъка 18 за уякчаване на плоските профили 12. Изпъкналите дъговидни участъци 18 са разположени срещуположно на полукръглите участъци 17. Другите два срещуположни свободни края на всеки от плоските профили 12 са оформени във вид на език. Откъм тях на всеки от плоските профили 12 е оформен гладък участък 19 с двойка изпъкнали полусфери 20. Към двата свободни края във вид на език са монтирани пластини 21 с продълговат отвор. Двата свободни края във вид на език на плоските профили 12 са издадени през продълговатите отвори на пластините 21.
В едно предпочитано вариантно изпълнение на панелите 1, съгласно полезния модел, по двата вертикални странични ръба Е на един от панелите 1 са оформени вертикални ребра 22, които имат формата и размера на вертикалните жлебове 9. Двете вертикални ребра 22 на панелите 1 имат възможност за поставяне в съответни два срещуположни вертикални жлеба 9 на стените 2, така че да затворят кофражната конструкция.
Приложение на полезния модел
Кофражната система за изливане на бетонни стени позволява лесното изграждане на кофражна конструкция, състояща се от двойка успоредни и раздалечени стени 2, изградена посредством множеството панели 1 от полистирол. Първата от стените 2 е свързана към срещуположната от стените 2 посредством поне един регулируем дистанционен елемент 3, така че между двойката стени 2 е образувано празно пространство 4 за изливане на бетон. При изграждането на кофражната конструкция, панелите 1 се подреждат в редове така, че единият от страничните ръбове Е на панелите 1 от всеки ред е долепен плътно до страничния ръб Е на следващия панел 1 от същия ред и всеки панел 1 от горния ред е разположен върху два от панелите 1 на долния ред. Панелите 1 от горния ред се закрепват лесно към панелите 1 от долния ред благодарение на множеството глухи отвори 6, които влизат в изпъкналите
4630 Описания към свидетелства за регистрация на полезни модели № 01.1/15.01.2020 участъци 5. Закрепването допълнително се подсигурява от фиксиращи ребра 7, които се разполагат във фиксиращи канали 8, което премахва необходимостта от използването на свързващи материали за съединяване на панелите 1 от горния и долния ред. Последните панели 1 от всеки ред се изрязват с дължина, при която общата дължина на панелите е равна на желаната дължина на бетонната стена. Ако е необходимо в стената 2 от панели се изрязват отвори за врати и/или прозорци. Кофражната конструкция се затваря посредством панели 1, които се монтират в края на празното пространство 4 и имат оформени вертикални ребра 22 по двата си странични ръба Е, които се поставят в съответни два срещуположни вертикални жлеба 9 на стените 2.
Преди монтажа на горния ред панели 1 към долния ред панели 1, в Т-образните канали 11 на всеки от тях се поставя единия от плоските профили 12 на регулируеми дистанционни елементи 3, като броят им зависи от дължината на стените 2. Другият плосък профил 12 на съответния регулируем дистанционен елемент 3 се фиксира към първия според желаната дължина на регулируемия дистанционен елемент 3 и респективно спрямо желаната широчина на бетонната стена. Фиксирането се осъществява посредством монтаж на издадените фиксиращи елементи 13 в срещуположните отвори 14 като едновременно с това зъбите 16 на назъбените участъци 15 се зацепват едни към други. Преди наливането на бетона и при необходимост се поставя стоманена или желязна арматура по дължина на кофражната конструкция в изрязаните полукръгли участъци 17. При наливането на бетона между двойката срещуположни стени 2, регулируемите дистанционни елементи 3 задържат стените 2. По този начин стените 2 от панели 1 остават като изолация на бетонната стена.
Вертикалните жлебове 9 служат освен за закрепване на крайните панели 1 също и за по-добро захващане на панелите 1 към бетона, след като изсъхне и се втвърди. Допълнителните жлебове 10 спомагат за по-лесно закрепване на външна мазилка, изолация или декорация. Формата на вертикалните жлебове 9 и допълнителните жлебове 10 има свойството да спомага за по-надеждното захващане на материали като бетон, гипс, мазилка и др., които се втвърдяват след изсъхването им.

Claims (2)

  1. Претенции
    1. Кофражна система за изливане на бетонни стени, включваща множество панели от полистирол, разположени в редове така, че да образуват двойка успоредни и раздалечени стени, при което първата от стените е свързана към срещуположната от стените посредством поне един регулируем дистанционен елемент, така че между двойката стени е образувано празно пространство за изливане на бетон, а всеки от панелите има вътрешна и външна повърхност, както и горен, долен и два вертикални странични ръба, като вътрешната повърхност е повърхността на всеки от панелите откъм празното пространство, а външната повърхност е срещуположната повърхност на съответния от панелите, при което по горния ръб на всеки панел са разположени в редица множество изпъкнали участъци с квадратно сечение, които имат възможност за поставяне в множество глухи отвори с квадратно сечение, оформени в редица по долния ръб на всеки от панелите, като по дължина на горния ръб са оформени фиксиращи ребра, разположени централно на четирите страни на изпъкналите участъци в пространствата между вътрешната и външната повърхност на всеки от панелите и между всеки два съседни изпъкнали участъка, а по дължина на долния ръб са оформени фиксиращи канали, оформени централно през четирите страни на глухите отвори в пространствата между външната и вътрешната повърхност на всеки от панелите и между всеки два съседни глухи отвора, при което всеки ред от панели има възможност да бъде поставен върху следващ ред от панели на съответната от стените, така че изпъкналите участъци и фиксиращите ребра на всеки долен ред от панели са монтирани в глухите отвори и фиксиращите канали на всеки горен ред от панели, при което по вътрешните повърхности на панелите са оформени последователно вертикални жлебове, като дължината на вертикалните жлебове е равна на разстоянието между основата на изпъкналите участъци и горния ръб на глухия отвор, а на горния ръб на всеки от панелите между поне два съседни изпъкнали участъка и на долния ръб между поне два съседни глухи отвора, срещуположни на двата съседни изпъкнали участъка, е оформен поне един Т-образен канал за поставяне на регулируемия дистанционен елемент, като регулируемият дистанционен елемент включва двойка плоски профили, закрепени един към друг посредством издадени фиксиращи елементи, които са
    4631 Описания към свидетелства за регистрация на полезни модели № 01.1/15.01.2020 разположени на равни интервали по дължина на единия от плоските профили и срещуположни отвори, разположени по дължината на другия от плоските профили, при което плоските профили са захванати един към друг така, че поне два от фиксиращите елементи са разположени в срещуположните отвори, характеризираща се е това, че всяка от стените (2) е изградена като единият от страничните ръбове (Е) на панелите (1) от всеки ред е долепен плътно до страничния ръб (Е) на следващия панел (1) от същия ред, а всеки панел (1) от горния ред е разположен върху два от панелите (1) на долния ред, при което по външната повърхност (В) на панелите (1) са оформени допълнителни жлебове (10), като вертикалните жлебове (9) и допълнителните жлебове (10) имат форма на пресечена трапецовидна призма със сечение на равнобедрен трапец е отворена малка основа и със заоблени ъгли при голямата основа, като широчината на голямата основа на вертикалните жлебове (9) е равна на дължината на страната на изпъкналите участъци (5) и съответно на дължината на страната на глухите отвори (6), а дължината на допълнителните жлебове (10) е равна на разстоянието между основата на фиксиращите ребра (7) и долния ръб на фиксиращите канали (8), при което широчината на голямата основа на допълнителните жлебове (10) е равна на широчината на фиксиращите ребра (7), като сечението на вертикалните жлебове (9) е по-голямо от сечението на допълнителните жлебове (10), а по дължина на плоските профили (12) в единия от краищата на регулируемия дистанционен елемент (3) са оформени назъбени участъци (15) е правоъгълно сечение на зъбите (16), така че зъбите (16) на единия от плоските профили (12) са зацепени към зъбите (16) на срещуположния от плоските профили (12), като по горния ръб на всеки от плоските профили (12) са изрязани поне два полукръгли участъка (17) за поставяне на стоманена арматура, а по долния ръб на плоските профили (12) са разположени поне два изпъкнали дъговидни участъка (18) за уякчаване на плоските профили (12), така че изпъкналите дъговидни участъци (18) са разположени срещуположно на полукръглите участъци (17), при което двата срещуположни свободни края на плоските профили (12) са оформени във вид на език, като откъм тях на всеки от плоските профили (12) е оформен гладък участък (19) е двойка изпъкнали полусфери (20), като към двата свободни края във вид на език са монтирани пластини (21) е продълговат отвор, при което двата свободни края във вид на език на плоските профили (12) са издадени през продълговатите отвори на пластините (21).
  2. 2. Кофражна система за изливане на бетонни стени съгласно претенция 1, характеризираща се е това, че по двата вертикални странични ръба (Е) на един от панелите (1) са оформени вертикални ребра (22), които имат формата на сечението на вертикалните жлебове (9), при което двете вертикални ребра (22) на панелите (1) имат възможност за поставяне в съответни два срещуположни вертикални жлеба (9) на стените (2).
BG4526U 2019-10-30 2019-10-30 Кофражна система за изливане на бетонни стени BG3361U1 (bg)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
BG4526U BG3361U1 (bg) 2019-10-30 2019-10-30 Кофражна система за изливане на бетонни стени

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
BG4526U BG3361U1 (bg) 2019-10-30 2019-10-30 Кофражна система за изливане на бетонни стени

Publications (1)

Publication Number Publication Date
BG3361U1 true BG3361U1 (bg) 2019-12-16

Family

ID=74126444

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
BG4526U BG3361U1 (bg) 2019-10-30 2019-10-30 Кофражна система за изливане на бетонни стени

Country Status (1)

Country Link
BG (1) BG3361U1 (bg)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP1649117B1 (en) Building elements
US6832456B1 (en) Frame unit for use in construction formwork
US8458969B2 (en) Stay-in-place form systems for form-work edges, windows and other building openings
US4573301A (en) Interlocking building blocks
IL148269A (en) A concrete wall in a construction system
DK178478B1 (da) System til konstruktion af en bygning
RU2683446C2 (ru) Стеновой блок для стеновой конструкции
US20200063451A1 (en) Concrete form tie, and concrete formwork comprising same
US20080271401A1 (en) Wall-forming system and related method
RU2380499C2 (ru) Строительная система для сооружения плоских конструкций
RU127108U1 (ru) Стяжка строительная
US20080168725A1 (en) Masonry Wall System
JP2014508231A (ja) 仕切り用の概して変形可能なガイド
RU2561135C2 (ru) Комплект несъемной опалубки, способ ее сборки и способ возведения монолитных стен здания и сооружения в несъемной опалубке из модульных элементов
BG3361U1 (bg) Кофражна система за изливане на бетонни стени
EP2145056A1 (en) Premanufactured roof plate element
RU2385998C1 (ru) Стена
WO2006129394A1 (ja) 型枠兼用断熱パネルおよびそれを用いた建築用型枠
RU47924U1 (ru) Армоопалубочный блок
WO2001018318A1 (en) Improved concrete form wall building system
JP2010070907A (ja) 乾式の地下外壁二重壁構造
WO2006125844A1 (es) Procedimiento de construcción de tabiques con placas de cerramiento y tabiques así obtenidos
RU2525459C2 (ru) Блок несъемной опалубки
KR102408249B1 (ko) 내진 성능을 가진 건축외장용 복합패널
AT522813B1 (de) Schalungselement