BG1328U1 - Календар - Google Patents

Календар Download PDF

Info

Publication number
BG1328U1
BG1328U1 BG1770U BG177010U BG1328U1 BG 1328 U1 BG1328 U1 BG 1328U1 BG 1770 U BG1770 U BG 1770U BG 177010 U BG177010 U BG 177010U BG 1328 U1 BG1328 U1 BG 1328U1
Authority
BG
Bulgaria
Prior art keywords
calendar
canvas
month
box
index
Prior art date
Application number
BG1770U
Other languages
English (en)
Inventor
Николай ЗАРКОВ
Велислав ПАНАЙОТОВ
Original Assignee
"Мегатекс" Ад
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by "Мегатекс" Ад filed Critical "Мегатекс" Ад
Priority to BG1770U priority Critical patent/BG1328U1/bg
Publication of BG1328U1 publication Critical patent/BG1328U1/bg

Links

Landscapes

  • Electric Clocks (AREA)

Abstract

Полезният модел се отнася до информационно табло, по-специално календар, с автоматична актуализация без намесата на човек. Календарът се състои от носител на информация - в конкретния случай календарно платно (2), с месеците, седмиците и дните в съответната година, подредени в зони и редове. Календарното платно (2) е монтирано към кутия (1) с възможност за движение, а върху него е предвидена указателна лента (3) с указателни прозорци (4). В горния и долния край на кутията (1) са предвидени средства (5) за закрепване и за придвижване на платното (2) във вертикална посока, а указателната лента (3) е безконечна и е монтирана върху средства (12), осигуряващи възможност за напречно придвижване на лентата (3). Указателните прозорци (4) са разположени на равно разстояние един от друг и в редове по височина на лентата (3), съответстващи на редовете на седмиците в месеците, разположени върху календарното платно (2). Върху календарното платно (2) и върху указателната лента (3) са предвидени маркери (21), определящи съответно вертикалното движение на платното (2) и напречното движение на лентата (3), а към кутията (1) са монтирани сензори (22), свързани към блок за управление (18) с часовник (19), свързани към средствата за придвижване (5 и 12) съответно на календарното платно (2) и на указателната лента (3). Настоящият полезен модел може да бъде приложен като информационно табло за бизнес, фирмена или друг вид информация.

Description

Област на техниката
Полезният модел се отнася до календар за представяне на информация в последователен ред за текущата дата в годината заедно с други сведения и данни - астрономически, исторически и може да намери приложение и като информационно табло в широк кръг области на човешката дейност за представяне на различна по вид информация, по-специално финансови, бизнес, фирмени, рекламни и други сведения и данни, организирани по подходящ начин.
Предшестващо състояние на техниката
От предшестващото състояние на техниката ЕР 0 232 804 В1, публикуван на 01.04.1992 г., е известен стенен календар, по-конкретно тримесечен календар с носител на информацията поредица календарни листи, прикачени към основа - гръб и указателна лента, направена от прозрачен материал, която покрива най-малко един календарен лист, в областта на един месец (месечен лист). Указателната лента в областта на текущия месец е оцветена по височината на цялата линия на една седмица (седмична линия), като върху нея е предвиден указателен прозорец, който е подвижен и е пригоден за ръчно актуализиране на текущата дата. При тримесечен календар текущият месец е разположен в средата и е оцветен различно от горната област на предходния месец и долната област на следващия месец, които са еднакво оцветени. В различни варианти на изпълнение на календара указателната прозрачна лента и областта на седмичната линия или за конкретни дни от седмицата могат да бъдат оцветени в различни цветове, както и да бъдат направени от различни по цвят материали. Различно подбраното оцветяване на областите в известния календар позволява лесното му актуализиране, но изисква всекидневната намеса на човек.
От публикация в официалния бюлетин на Патентното ведомство на Р България бр. 5/2004, стр. 27, BG 107244 е известен и стенен бизнес календар. Известният календар включва информационен носител - многолистов календариум, свързан чрез спирален елемент към основа гръб. Календариумът включва набор от листа, всеки от които съдържа информация за три поредни месеца, подредени в три зони - горна, средна и долна, като във всяка от зоните седмиците са подредени в редове. За отбелязване на текущия ден има указателна прозрачна лента с указателен прозорец, която е прикачена чрез еластичен елемент, който позволява ръчно придвижване и актуализиране. На двата срещуположни вертикални ръба на гърба на календара, в областта на средната зона са оформени стъпаловидни ивици, като преходите на едната ивица са ориентирани нагоре, а на другата ивица - надолу. Между стъпаловидните ивици са оформени нива, върху които приляга плътно указателната прозрачна лента с указателния прозорец, така че лентата лежи върху възходящите преходи, а ширината й е равна на ширината на едно от нивата. Оформените нива на лентата са наклонени на ъгъл в диапазона от 10 до 25. Известният бизнес календар осигурява фиксиране на прозрачната лента с указателния прозорец и предотвратява свободното разместване на лентата. От друга страна за актуализирането на известния бизнес календар се изисква всекидневната намеса на човек.
Техническа същност на полезния модел
В съответствие с полезния модел информационното табло, по-специално календар, има за цел да осигури на потребителите автоматично, в последователен ред информация за текущия месец и ден от съответната година заедно с различни други сведения - астрономически, празници, годишнини, исторически дати, и др., като предоставя възможност за лесно ежедневно обслужване и актуализация без човешка намеса.
Календарът се състои от носител на информация, върху който са нанесени данни, по-конкретно данни относно месеците, седмиците и дните в съответната година. Информацията е подредена в зони за месеците и в редове за дните в седмиците към съответния месец. Носителят на информация е монтиран към основа, при което върху носителят е предвидена указателна лента с указателен прозорец, указващ текущия ден в текущия месец.
Съгласно полезния модел носителят на информация е календарно платно, върху което са нанесени последователно данните за всички
1328 Ul месеци, седмици и дни в съответната година. Основата, към която е монтирано календарното платно е оформена като кутия, при което платното е монтирано в кутията така, че върху видимата част на платното е разположена информацията най-малко за текущия месец, а в обичайния случай видимата информация е за три месеца. Календарното платно е монтирано в кутията чрез средства за закрепване и за придвижване, които осигуряват възможност за движение на платното спрямо основата.
В съответствие с полезния модел указателната лента на календара е безконечна и е монтирана върху средства, осигуряващи възможност за придвижване на лентата спрямо календарното платно. По дължината на указателната лента са оформени повече от един указателни прозорци, които са разположени на равно разстояние един от друг и в редове по височина на лентата, съответстващи на редовете на седмиците в месеците, разположени върху календарното платно.
Върху календарното платно и върху указателната лента с указателни прозорци са предвидени маркери, определящи съответно вертикалното движение на платното и напречното движение на лентата. Съответно на маркерите са предвидени сензори, монтирани неподвижно към кутията. Сензорите са свързани към блок за управление с часовник, който е свързан и съответно подава сигнал за включване и изключване на средствата за придвижване съответно на календарното платно и на указателната лента с указателните прозорци.
Съгласно едно примерно изпълнение календарното платно е монтирано към горен и долен барабани, разположени съответно в горната и долната част на кутията. Единият барабан се задвижва от двигател чрез ремъчна предавка и осигурява вертикално придвижване на календарното платно спрямо кутията, като за поддържане на вертикалното положение на календарното платно са предвидени горен и долен водачи.
При това безконечната указателна лента е монтирана върху задвижващ и направляващи барабани, разположени и закрепени към кутията така, че указателната лента да е разположена върху календарното платно като покрива изцяло зоната на текущия месец. Задвижващият барабан е свързан чрез ремъчна предавка към двигател за осигуряване на напречно придвижване на указателната лента с указателните прозорци спрямо календарното платно.
Маркерите върху указателната лента са разположени по дължината й в групи, маркери, съответстващи на редовете, в които са разположени дните от седмиците върху календарното платно и маркери, съответстващи на дните за край на месеците. Върху календарното платно за всеки от месеците маркерите са съответно за синхронизиране по ден и месец и маркери за край на съответния месец.
Сензорите, предвидени към кутията са съответно сензор за синхронизация по ден и месец, сензори за смяна на месеца, когато първо число на следващия месец е в петата седмица на текущия месец и сензори за смяна на месеца, когато първо число на следващия месец е в шестата седмица на текущия или в понеделник след петата седмица.
Съгласно едно конкретно примерно изпълнение маркерите, предвидени върху календарното платно и върху указателната лента са отвори. При това отворите върху календарното платно и върху указателната лента са разположени в областта и по дължината съответно на горния край и долния край на указателната лента. Съгласно конкретното изпълнение сензорите са контакти и са монтирани върху кутията към държачи, разположени напречно в кутията, по дължината на указателната лента, при което контактът за синхронизация по ден и месец е разположен към горния държач, съвпадащ по местоположение с горния край на указателната лента, а контактите за край на съответния месец са разположени към долния държач, съвпадащ с долния край на указателната лента.
Календарът има следните предимства:
- ежедневната актуализация на календара се извършва автоматично, без намесата на човек, тъй като предвидените маркери и сензори, свързани към блока за управление с часовник, подават сигнал към предвидените средства за движение и календарното платно с безконечната указателна лента се придвижват в денонощието така, че съответния указателен прозорец да показва текущия ден, седмица и месец в годината;
- календарът е поместен в кутия, която е компактна, лека и лесно преносима, при което елементите са лесно достъпни и сменяеми;
- календарът може да бъде използван многократно, предвид на това, че календарното платно е подвижно и сменяемо, като всяка година може да бъде монтирано ново платно с информация за новата година, подредена по съответния начин.
Настоящият полезен модел може да бъде използван и като информационно табло за предоставяне на финансова и бизнес информация, както и на фирмени, рекламни или други сведения и данни за съответен период.
Пояснение на приложените фигури
Фигура 1 показва основен изглед на календар с носител на информация - календарно платно, разделено на три зони съответно за три последователни месеца от 2006 г.;
фигура 2 изобразява календарът от фиг. 1, с частичен изглед на зони от календарното платно;
фигура 3 - надлъжен вертикален разрез А - А на календара от фиг. 2;
фигура 4 - напречен разрез по В - В на календар от фиг. 2;
фигура 5 - частичен разрез по С - С на календар от фиг. 2;
фигура 6 изобразява в разгънат вид напречна указателна прозрачна лента с примерно разположение на указателните прозорци за отбелязване на съответния ден от месеца и годината и съответните маркери - отвори за осъществяване на придвижването на лентата;
фигура 7 - схема на блока за управление на двигателите за движение на календарното платно и на указателната лента с контактите, подаващи сигнал за осъществяване на смяна на дните и месеците на календара;
фигури 8, 9 и 10 - изгледи на примерно разположение на указателния прозорец при смяна на деня и месеца за месеците май и юни на 2006 г. и промяната местоположението на маркерите и сензорите.
Примерно изпълнение на полезния модел
Календарът е изобразен на фиг. 1, която показва предната страна с информация за три месеца април, май и юни на 2006 г. Календарът се състои от основа във вид на кутия 1, към която е монтиран носителят на информация за месеците и дните в съответната година, който представлява вертикално календарно платно 2. Информа цията върху календарното платно 2 е подредена по обичайния за годишните календари начин, а именно в месечни зони, като дните в даден месец са разположени в редове по седмици. Календарът върху видимата част на платното 2 има разположена информация относно дните и седмиците най-малко за текущия месец, а в конкретния случай са показани три месеца в три зони, като текущият месец е разположен в средата, както е показано на фиг. 1.
Информацията върху календарното платно 2 може да съдържа и други данни и сведения, например за празнични дни, астрономични данни, бизнес сведения за деня или период и т.н.
На фиг. 2 е дадено изображение на същия календар от фиг. 1, но с частичен изглед на календарното платно 2, за да се покажат останалите елементи.
Така както е показано на фиг. 1 и 2, календарното платно 2 е разположено в кутията 1, като изпълва изцяло предната част и е покрито по периметъра си от страничните стени на кутията 1. Върху информационното календарно платно 2 е предвидена напречна указателна лента 3, която е изработена от прозрачен материал, с ширина, равна на информацията за един месец и покриваща редовете на дните и седмиците от текущия месец. Към напречната указателна лента 3 са предвидени указателни прозорци 4 (фиг. 6), които в зависимост от разположението си указват съответния текущ ден от съответната седмица на месеца или съответната бизнес информация.
Информационното календарно платно 2 е монтирано подвижно чрез средства за закрепване и вертикално придвижване 5, като по-специално платното 2 е навито в двата си края върху горен и долен барабан 6, монтирани съответно в горния и долния край на кутията 1, показани на фиг. 2 и фиг. 3. В конкретното изпълнение горният барабан 6 се задвижва от двигател 7 чрез шайби 8 и ремък 9. При движението на барабан 6 се осъществява вертикалното придвижване на календарното платно 2 на стъпка 1 месец. В двата края на кутията 1 са предвидени горен 10 и долен 11 направляващ водач, които поддържат и осигуряват вертикалното положение на календарното платно 2. Както бе изложено по-горе в конкретния случай на изпълнение върху видимата горна част на вертикалната
1328 Ш лента 2 има информация за три последователни месеца от годината, организирана по традиционния начин, като информацията за текущия месец се намира в средната част и при вертикалното движение на платното 2 се осъществява смяна на текущия месец.
Указателната лента 3 е разположена върху средната зона на календарното платно 2, в която зона е разположена информацията за текущия месец и може да бъде оцветена по подходящ начин, за да откроява текущата информация. Лентата 3 е безконечна и е монтирана в кутията 1 чрез средства 12 за поддържане и придвижване. По-конкретно средствата 12 включват задвижващ барабан 13 и направляващи барабани 14, така както е показано на фиг. 3 и фиг. 4. Барабан 13 се задвижва от двигател 15 чрез шайби 16 и ремък 17. Върху указателната лента 3, показана в разгънат вид на фиг. 6, са оформени пет броя указателни прозорци 4, разположени на равно разстояние по дължината на лентата 3, а по височина така, че да отговарят на съответните редове, в които са оформени седмиците от текущия месец.
Задвижването на календарното платно 1 и на напречната указателна лента 3 може да се осъществи от един общ двигател 7, чрез подбиране на подходящи конвенционални средства, например средства (непоказани на фигурите) за осъществяване на въртене в различни посоки и съответно задвижване на календарното платно 1 или на лентата 3.
В даденото примерно изпълнение движението на календарното платно 2 и движението на указателната лента 3 се осъществява съответно от двигателите 7 и 15, които, както е показано на фиг. 7, са свързани с блок за управление 18 с електронен часовник 19. Блокът за управление се захранва от батерия 20, а се нулира чрез прекъсвач - кнопка (непоказана на фигурата).
За осъществяване и синхронизиране на движението на календарното платно 2 и на указателната лента 3 са предвидени маркери 21 и сензори 22. Маркерите 21, които в конкретното примерно изпълнение на календара са оформени във вид на отвори, са предвидени съответно към календарното платно 2 и към указателната лента 3. Сензорите 22, които в конкретното примерно изпълнение са във вид на контакти, са свързани към блока за управление 18, както е показано на фиг. 7, и са съответно:
- контакт 23 за синхронизация по ден и месец;
- контакти 24 (първи, трети, пети, седми, осми, девети, десети), за смяна на месеца, когато първо число на следващия месец е в петата седмица на текущия месец; и
- контакти 25 (втори, четвърти, шести), за смяна на месеца, когато първо число на следващия месец е в шестата седмица на текущия или в понеделник след петата седмица.
Контактите 23,24 и 25 са монтирани към горен и долен носач 26, показани на фиг. 5, разположени напречно в кутията 1 по дължината на указателната лента 3. В горния край, вдясно под указателната лента 3 е разположен контакт 23 за синхронизация по ден и месец, а контактите 24 и 25 са разположени на определено разстояние, изместени спрямо указателните прозорци, в долния край по дължината на указателната лента 3.
Маркерите, във вид на отвори 21 върху указателната лента 3, са разположени съответно по дължината на горния и долния край на лентата 3. В случая на конкретното примерно изпълнение в горния край, по дължината на указателната лента 3, са разположени отвори 27 на равно разстояние, разпределени по групи от седем отвора, съответно за дните от съответната седмица и съответния указателен прозорец 4. В долния край на указателната лента 3, към указателни прозорци 4, отговарящи на първата и петата седмица от месеца, са предвидени допълнителни отвори 28 за край и смяна на месеца.
Върху календарното платно 2 за всеки от месеците, в поле съответстващо на последния ден от седмицата, е предвиден отвор 29 за синхронизация по месец и ден и отвор 30, указващ край на съответния месец.
Приложение на полезния модел
Календарът е приспособен за многократно използване предвид на това, че календарното платно 2 с информация за месеците е сменяемо и за съответната година може да се изработва и зарежда в кутията 1. Зареждането се извършва като платното 2 с информацията за съответната година се закрепва към барабаните 6 в кутията 1, така че указателната лента 3 да се намира върху календарното платно 2 и се нулира часовника 19. Захранващата батерия 20 към блока за уп равление 18 е също сменяема.
Както е известно, няма зависимост между дните от седмицата и датите в даден месец. Дните от месеца могат да участват минимум в четири и максимум в шест различни седмици. Например, когато месец февруари има 28 дни и първо число е в понеделник, дните от месеца заемат точно четири седмици - това е възможният минимум. Когато месец февруари има 28 дни и първо число не е в понеделник, дните от месеца участват в пет седмици. Когато месец февруари има 29 дни, дните от месеца участват в пет различни седмици.
Когато даден месец е с 30 дни и първо число е в дните от понеделник до събота включително, то дните от месеца отново участват в пет различни седмици. Когато даден месец е с 31 дни и първо число е в дните от понеделник до петък включително, то дните от месеца участват в пет различни седмици. Когато даден месец е с 30 дни и първо число е в неделя, то дните от месеца участват в шест различни седмици. Когато даден месец е с 31 дни и първо число е в събота или неделя, то дните от месеца участват в шест различни седмици.
Един общоприет начин за графично оформление на страниците на календарите е датите да се разполагат в пет реда -по един за всяка седмица. Този начин е възприет и в показаното примерно изпълнение. В по-редките случаи, когато датите участват в шест седмици, датите от шестата седмица се разполагат отново в първия ред. В екстремалния случай това са датите 30 и 31, съвпадащи с дните понеделник и вторник от шестата седмица.
От изложеното е ясно, че първо число на месеца, който следва текущия, може да бъде или в петата, или в шестата седмица на текущия месец. По-конкретно, следващият месец може да започва в дните от понеделник до неделя в петата седмица (седем възможности в последния ред от страницата в календара), или в понеделник, вторник или сряда от шестата седмица (три възможности в първия ред от страницата в календара). Това определя и броя на сензорите 22, в конкретното изпълнение на контактите 23,24 и 25, които са общо десет броя и от които се получава информация за промяна на месеца чрез предвидените маркери 21 върху календарното платно 2 и указателната лента 3.
Алгоритъм на работа
Всеки ден в полунощ часовникът 19 включва двигателят 15 за придвижване на хоризонталната прозрачна указателна лента 3 и тя се движи отляво надясно, докато следващият маркер - отвор 27 в горния край на лентата 3 съвпадне с контакта 23 за синхронизация по ден и месец, който се намира отгоре и вдясно на полето за текущия месец. След придвижването на хоризонталната указателна лента 3 с една позиция, е възможен един от следните варианти:
- указателният прозорец 4 върху лентата 3, указващ съответната дата, да се намира в реда, съответстващ на втора, трета или четвърта седмица от месеца, при което процесът за текущото денонощие завършва;
- указателният прозорец 4 върху лентата 3, указващ съответната дата, да се намира в реда, съответстващ на пета седмица от месеца или в реда, съответстващ на шестата седмица (който всъщност е първият ред от страницата на календара), и никой от маркерите - отвори 28, в долния край на прозрачната хоризонтална указателна лента 3 не съвпада с маркера 30 за край на месеца на вертикалното календарно платно
2, при което процесът за текущото денонощие завършва;
- указателният прозорец 4 върху лентата
3, указващ съответната дата, се намира на първия ред; при което маркерът - отвор 28 на хоризонталната указателна лента 3 съвпада с маркера - отвор 30 за край на месеца на вертикалното календарно платно 2 и се активира един от трите контакта 25 - вторият, четвъртият или шестият контакт в долния край на полето (броими отляво надясно). При това се включва двигателят 7 за движение на вертикалното календарно платно 2 и то се придвижва отдолу нагоре с една стъпка, докато следващият маркер - отвор 30 в десния край на вертикалното календарно платно 2 съвпадне с контакта 23 за синхронизация по дни и месеци (намира се отгоре и вдясно на полето). С това процесът за текущото денонощие завършва;
- указателният прозорец 4 върху лентата 3, указващ съответната дата, се намира на последния пети ред като отворът 28 на хоризонталната указателна лента 3 съвпада с отвора 30 за край на месеца на вертикалното календарно платно 2 и се активира един от контактите 24 първия, третия, петия, седмия, осмия, деветия или десетия контакт, в долния край на полето. При това се включва двигателят 7 за движение на вертикалното календарно платно 2 и то се придвижва отдолу нагоре с една стъпка, докато следващият маркер - отвор 29 в десния край на вертикалното календарно платно 2 съвпадне с контакта 23 за синхронизация по дни и месеци (намира се отгоре и вдясно на полето). След като това движение завърши, отново се включва двигателят 15 за хоризонталната указателна лента 3, която се придвижва надясно със седем позиции. С това движение указателният прозорец 4 за деня от месеца заема една от позициите в първия ред на текущия месец. С това процесът за текущото денонощие завършва.
На фиг. 8,9 и 10 е илюстрирано придвижването на указателната лента 3 и календарното платно 2 при край на месец май и преминаването към месец юни 2006 г. По-конкретно на фиг. 8 е дадено преминаването от 30 към 31 май 2006 г., при което е налице съвпадение на маркерите 27 и 29 съответно на указателната лента 3 и календарното платно 2 с контакта 23 за синхронизация по ден и месец, както и на маркера 30 върху платното 2 и на контакта 24 за край на месеца в петата седмица, но липсва съвпадение на маркера 28 върху указателната лента 3. След съвпадение на маркерите 28 и 30 за край на месеца съответно върху лентата 3 и върху календарното платно 2 с контакт 24, показано на фиг. 9 се подава сигнал за вертикално придвижване на платното 2 и съответно преминаване към месец юни 2006 г., показано на фиг. 10.
Местоположението и вида на маркерите 21 върху платното 2 и върху указателната лента 3, както и местоположението и вида на сензорите 22 може да бъде различно от представеното по-горе в зависимост от начина на организиране и вида на представената информация върху платното 2, например финансови данни, бизнес информация, реклама, фирмени сведения и др. При това основните елементи - информационно платно и указателна лента, монтирани по подходящ начин така, че да се придвижват автоматично чрез предвидени комплект маркери и сензори, свързани към блок за управление, определят основните предимства - информацията да се актуализира без външна намеса и да предоставя широк спектър на приложение.

Claims (7)

  1. Претенции
    1. Календар, включващ носител на информация с месеците, седмиците и дните в годината, подредени в зони и редове, като носителят е монтиран към основа и върху който носител е предвидена указателна лента с указателен прозорец за текущия ден, характеризиращ се с това, че носителят на информация е календарно платно (2), монтирано с възможност за движение спрямо основата, която е оформена като кутия (1), така че върху видимата част на платното (2) е разположена информация най-малко за текущия месец, при което в горния и долния край на кутията (1) са предвидени средства (5) за закрепване и за придвижване на платното (2) спрямо кутията (1), а указателната лента (3) е безконечна и е монтирана върху средства (12), осигуряващи възможност за придвижване на лентата (3) спрямо платното (2), като по дължината на указателната лента (3) са оформени повече от един указателни прозорци (4), разположени на равно разстояние един от друг и в редове по височина на лентата (3), съответстващи на редовете на седмиците в месеците, разположени върху календарното платно (2), при което върху календарното платно (2) и върху указателната лента (3) са предвидени маркери (21), определящи съответно движението на платното (2) и движението на лентата (3), а към кутията (1) са монтирани сензори (22), свързани към блок за управление (18) с часовник (19), свързани от своя страна към верига за включване и изключване на средствата за придвижване (5 и 12), съответно на календарното платно (2) и на указателната лента (3).
  2. 2. Календар съгласно претенция 1, характеризиращ се с това, че средствата (5) за закрепване и придвижване на календарното платно (2) включват най-малко горен и долен барабан (6) , монтирани съответно в горната и долната част на кутията (1), при което горният барабан (6) е свързан чрез шайби (8) и ремък (9) с двигател (7) за осигуряване на вертикално придвижване на календарното платно (2) спрямо кутията (1), а за поддържане на вертикалното положение на календарното платно (2) са предвидени съответно горен (10) и долен (11) водач.
  3. 3. Календар съгласно претенция 1 или 2, характеризиращ се с това, че средствата (12) за придвижване на безконечната указателна лента (3) включват задвижващ барабан (13) и направ7
    1328 Ul дяващи барабани (14), разположени и закрепени към кутията (1), така че указателната лента (3) да е разположена върху календарното платно (2) и да покрива изцяло зоната на текущия месец, при което барабан (13) е свързан чрез ремък (17) и шайби (16) към двигател (15) за осигуряване на напречно придвижване на указателната лента (3) с указателните прозорци (4) спрямо календарното платно (2).
  4. 4. Календар съгласно която и да е претенция от 1 до 3, характеризиращ се с това, че маркерите (21) върху указателната лента (3) са наймалко маркери (27), разположени по дължината на лентата (3) в групи, съответстващи на редовете, в които са разположени дните от седмиците върху календарното платно (1) и маркери (28), разположени върху лентата (3) и съответстващи на дните за край на месеците, а върху календарното платно (2) за всеки от месеците са предвидени съответно маркери (29), за синхронизиране по ден и месец и маркери (30) за край на съответния месец.
  5. 5. Календар съгласно претенция 4, характеризиращ се с това, че маркери (21), предвидени върху календарното платно (2) и върху указателната лента (3) са отвори, като маркерите - отвори (27 и 28) са разположени по дължината съ ответно на горния край и долния край на указателната лента (3), а маркери - отвори (29 и 30) върху календарното платно (2) са предвидени към съответния месец, напречно по линията на горния и долния край на указателната лента (3).
  6. 6. Календар съгласно която и да е от предходните претенции от 1 до 5, характеризиращ се с това, че сензорите (22) са съответно сензор (23) за синхронизация по ден и месец, сензори (24) за смяна на месеца, когато първо число на следващия месец е в петата седмица на текущия месец и сензори (25) за смяна на месеца, когато първо число на следващия месец е в шестата седмица на текущия или в понеделник след петата седмица.
  7. 7. Календар съгласно претенция 6, характеризиращ се с това, че сензори (22) са контакти и са монтирани върху кутията (1) към държани (26), разположени напречно в кутията (1), по дължината на указателната лента (3), при което контакт (23) за синхронизация по ден и месец е разположен към горния дьржач (26), съвпадащ с горния край на указателната лента (3), а контакти (24 и 25) са разположени към долния държач (26), съвпадащ с долния край на указателната лента (3).
    Приложение: 10 фигури
BG1770U 2010-03-30 2010-03-30 Календар BG1328U1 (bg)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
BG1770U BG1328U1 (bg) 2010-03-30 2010-03-30 Календар

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
BG1770U BG1328U1 (bg) 2010-03-30 2010-03-30 Календар

Publications (1)

Publication Number Publication Date
BG1328U1 true BG1328U1 (bg) 2010-06-30

Family

ID=44906628

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
BG1770U BG1328U1 (bg) 2010-03-30 2010-03-30 Календар

Country Status (1)

Country Link
BG (1) BG1328U1 (bg)

Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0232804A2 (de) * 1986-02-12 1987-08-19 B. C. Heye & Co. GmbH Kalender
BG107244U (bg) * 2002-11-01 2004-05-31 "Рефлекси - Антон Савов" ЕТ Календар

Patent Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0232804A2 (de) * 1986-02-12 1987-08-19 B. C. Heye & Co. GmbH Kalender
BG107244U (bg) * 2002-11-01 2004-05-31 "Рефлекси - Антон Савов" ЕТ Календар

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5813539A (en) Calendar organizer
US20070287140A1 (en) Apparatus and method for time management and instruction
US3956879A (en) Time indicating device
US4708490A (en) Advance date warning system
US6877262B2 (en) Perpetual calendar
US4187629A (en) Perpetual and multi-year calendars
US4022015A (en) Time indicating device
EP0338294B1 (en) Perpetual calendar
WO1999060549A1 (en) Novel enhanced coded means for calendaring
US4028826A (en) Perpetual memory bank calendar
BG1328U1 (bg) Календар
US5374083A (en) Variable period diary
BG109519A (bg) Календар
KR101846538B1 (ko) 학생용 저금통 캘린더
US4241526A (en) Perpetual calendar
US4178019A (en) Date reminder calendar
GB2124413A (en) Perpetual calendar assembly
JP6110335B2 (ja) 手帳
DE2932163A1 (de) Durch elektrische impulse, vorzugsweise elektronisch gesteuerte uhr
US5457903A (en) Perpetual mechanical calendar
US5261173A (en) Automatic calendar
US2668382A (en) Perpetual calendar
JP2005024691A (ja) 万年カレンダー
US9653005B2 (en) Erasable loop scheduler
KR20100053968A (ko) 다이어리