BG112507A - Устройство за преработване на твърди битови отпадъци - Google Patents

Устройство за преработване на твърди битови отпадъци Download PDF

Info

Publication number
BG112507A
BG112507A BG112507A BG11250717A BG112507A BG 112507 A BG112507 A BG 112507A BG 112507 A BG112507 A BG 112507A BG 11250717 A BG11250717 A BG 11250717A BG 112507 A BG112507 A BG 112507A
Authority
BG
Bulgaria
Prior art keywords
module
sieve
modules
frame
housing
Prior art date
Application number
BG112507A
Other languages
English (en)
Inventor
Красимир Стоянов
Крумов Стоянов Красимир
Емил Аветисян
Вагаршакович Аветисян Емил
Original Assignee
Мелик-Пашаев, Ованес
Ованес Нерсесович Мелик-Пашаев
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Мелик-Пашаев, Ованес, Ованес Нерсесович Мелик-Пашаев filed Critical Мелик-Пашаев, Ованес
Priority to BG112507A priority Critical patent/BG112507A/bg
Priority to PCT/BG2018/000021 priority patent/WO2018209409A1/en
Publication of BG112507A publication Critical patent/BG112507A/bg

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B09DISPOSAL OF SOLID WASTE; RECLAMATION OF CONTAMINATED SOIL
    • B09BDISPOSAL OF SOLID WASTE
    • B09B3/00Destroying solid waste or transforming solid waste into something useful or harmless

Abstract

Изобретението се отнася до устройство за преработване на твърди битови отпадъци, което може да намери приложение в промишлени инсталации за преработване на органични отпадъци, твърди битови отпадъци, в резултат на което се получават органокалциеви подобрители за почва, например такива с алкален характер. То се състои от корпус, в който са разположени най-малко два модула с конусно- цилиндрична форма, съответно смесител (2) и абсорбер (3), при което във всеки модул (2,3) централно е разположен опорен елемент(7), а върху горната му повърхност е монтирана рамка (8), с най-малко две рамена (9), към които са монтирани неподвижно работни лопатки (10), при което в дъното на камерите са изпълнени с подвижни сегменти (13), а дъното на най-ниско разположената камера "сито" е изпълнено като вибрационно сито (14), при което под пода на модула "сито" са разположени приемни бункери за обработения материал.

Description

УСТРОЙСТВО ЗА ПРЕРАБОТВАНЕ НА ТВЪРДИ БИТОВИ ОТПАДЪЦИ
ОБЛАСТ НА ТЕХНИКАТА
[0001] Изобретението се отнася до устройство за преработване на твърди битови отпадъци, което може да намери приложение в промишлени инсталации за преработване на органични отпадъци, твърди битови отпадъци, в резултат на което се получават органокалциеви подобрители за почва с алкален характер, на базата на органичния материал, съдържащ се в твърдите битови отпадъци.
ПРЕДШЕСТВАЩО СЪСТОЯНИЕ НА ТЕХНИКАТА
[0002] Известен е метод за преработване на твърди битови отпадъци, който включва сортиране и преработка на органични отпадъци в компост, което се извършва чрез последователно провеждане във времето на подготвителен етап, хомогенизация, дехидратация и последвано от разделяне на отпадъците по вид. Като правило битовите отпадъци се съдържат в торби за боклук, които са здрави, устойчиви и трудно се разкъсват. По този начин се отнема много време на операторите да отворят, респективно да разкъсат торбите и да освободят подлежащите на обработване отпадъци и тогава, ако е необходимо - да сортират съдържанието преди понататъшната обработка.
[0003] Известна е патентна публикация ЕР2205346 (VALOROM), в която е описано устройство състоящо се от улей е разположен в него шнек, чрез който торби с отпадъци се подават в хоризонтално ориентиран въртящ се барабан, във вътрешността на който са разположени метални гребени, които разкъсват торбите и раздробяват отпадъците, като ги подават за понататъшна обработка.
[0004] Подготвителният етап включва смесване на твърди битови отпадъци е реагент, за предпочитане негасена вар, при което протича химическа реакция, в резултат на която се повишава температурата на твърдите битови отпадъци.
[0005] Известна е патентна публикация ЕР 1747181 (VALOROM), в която е описан метод за обработване на отпадъци, при което в резултат на провеждане на описаните подготвителни операции, извършвани в смесително устройство, в което се подават отпадъци, негасена вар и вода, се повишава температурата на твърдите битови отпадъци, при което започва изпаряването на излишната вода, която в някои случаи може да бъде около и над 50 % от теглото на входящия за преработване поток отпадъци.
: · : : · :, :
[0006] Процесът на дехидратация продължава, докато се достигне съдържание на влага до ΙΟΙ 5%. След преработването на получената смес, се извършва разделянето и на фракции по вид съответно: органокалциев подобрител, оползотворяеми вторични суровини за последващо сепариране и съставка за енергийно оползотворяване.
[0007] Описаният метод се провежда в последователно разположени и свързани устройства, първото от които представлява смесител от барабанен тип, който се състои от хоризонтално ориентиран въртящ се корпус, лежащ върху опорни ролки, разположени върху два задвижващи вала, свързан чрез транспортна лента с абсорбер, който е свързан от своя страна чрез друга транспортна лента е свързан с устройство за разделяне на материала по размер. В качеството на такова устройство се използва въртящо се сито, което разделя отпадъците по размер, с възможност за последваща сепарация, с цел вторичното им използване.
[0008] Недостатъците на гореописаната технологична верига от свързани помежду си устройства и апарати са свързани с ниска степен на ефективност на смесването на битовите твърди отпадъци е негасената вар и водата, изразяваща се в «слепване» на отпадъците и реагента в значителни по големина и тегло туфи, което се дължи основно на ниската скорост на въртене на смесителния барабан.
[0009] Друг недостатък на описаното устройство е свързан с ниската технологична ефективност на обработване на отпадъците, по-специално на процеса на размесване на отпадъците и негасената вар, както и последващото изсушаване на материала в абсорбера, главно поради дебелия слой на отпадъци в него, в резултат на което се препятства ефективното влагоотделяне.
[0010] Описаната технологична верига от апарати и устройства има и чисто технически недостатъци, като например значителни по размери и тегло съоръжения, значителни по дължина лентови пътища, предназначени да пренасят обработваните отпадъци между съоръженията, което като цяло увеличава технологичното време за обработване на единица обем преработван материал, както и значителна площ, която съоръженията заемат при описаното им разполагане. Допълнително като недостатък може да се посочи голямото количество инсталирана и консумирана от съоръженията електрическа енергия, както и отделянето на прах, влага и други опасни химически вещества по време на процеса, което в една или друга степен го прави относително неефективен и замърсяващ околната среда.
[0011] Известна е патентна публикация WO2015187096, в която са описани метод и устройство за анаеробно разлагане на биоразградими вещества, каквито могат да бъдат битови отпадъци, биологични и/или органични отпадъци. Анаеробното разграждане се използва главно за обработване на биоразградим материал или материали, като например органични вещества, ····♦*..
: з . : : ·· . · : : ··♦·· · * биологични отпадъци, биомаса, домакински биологични отпадъци, хранителни отпадъци и / или други подобни, в резултат на което се получава биогаз. Анаеробното разлагане се осъществява в устройства, в присъствието на анаеробни бактерии, топлина и в среда, свободна от кислород. Анаеробното разлагане се провежда на етапи, при които анаеробни бактерии разграждат биоразграждащи се материали от една форма в друга и накрая се получава биогаз. В споменатата патентна публикация е представено устройство, представляващо по същество биореактор и включва три отделни секции или камери, с цилиндрична форма, разположени последователно във вертикална конструкция. Над най-горно разположената първа секция е разположен захранващ отвор, през който се подава материалът, подлежащ на обработване, а странично към втора и трета секция са предвидени отвори, през които се вземат контролни проби от обработваният материал. За целите на разбъркване на обработваният материал, във всяка секция са разположени в два реда, един под друг, разбъркващи лопатки, които са свързани неподвижно към централно разположен в секциите вал, задвижван чрез свързан към него двигател.
ТЕХНИЧЕСКА СЪЩНОСТ НА ИЗОБРЕТЕНИЕТО
[0012] Предвид изложеното известно ниво на техниката в разглежданата област, задача на изобретението е да се предложи устройство за преработване на твърди битови отпадъци, което да се отличава с ефективна от технологична гледна точка конструкция, която позволява ефективно провеждане на технологичните операции, като едновременно с това осигурява ефективни и контролирани условия за провеждане на екзотермична реакция по време на смесване на твърдите битови отпадъци с реагент /негасена вар/, при което взаимното разположение на технологичните модули и монтираните в тях работни елементи да осигурява възможности за конструиране на устройства с различен капацитет, значително намаляване на габаритните размери и тегло на устройството в неговата цялост, ниски енергийни разходи, както и да позволява лесно поддържане и експлоатация.
[0013] Задачата се решава е устройство за преработване на твърди битови отпадъци, състоящо се от метален корпус, с монтирана към него задвижваща система, при което в обема на корпуса са разположени един под друг модули, всеки от които включва разбъркващи елементи, монтирани върху рамка, свързана с централно разположен в модулите задвижващ вал, свързан със задвижваща система, а външно към цилиндричният корпус са монтирани технически средства за подаване на обработваният материал, както и технически средства за провеждане и контрол на технологичният процес.
[0014] Съгласно изобретението, в корпуса са разположени най-малко два модула, съответно смесителен модул, модул абсорбер, модул сито, изпълнени с конусно-цилиндрична форма, при което във всеки модул централно е разположен опорен елемент, долната, широка основа на който лежи върху дъното на модула, а върху горната му повърхност е монтирана рамка, разположена в равнината на свързване на конусната и цилиндричната част на съответният модул, при което рамката има най-малко две рамена, към които са монтирани неподвижно работни лопатки, а в дъното на модулите са изпълнени подвижни сегменти, като дъното на найниско разположеният модул е изпълнено като сито, под което са разположени приемни бункери за обработеният материал, и в конусната част на най-горно разположеният смесителен модул е предвиден най-малко един отвор за подаване на въздух под налягане.
[0015] Опорният елемент е изпълнен с форма на пресечен конус, ориентиран с широката си основа към дъното на модула и обхваща задвижващият вал, а рамката лежи над горната основа на пресеченият конус.
[0016] Съгласно едно вариантно изпълнение на устройството, корпусът на камерите е изпълнен с цилиндрична форма. При това вариантно изпълнение опорният елемент е изпълнен също с цилиндрична форма, като рамката е разположена над горната част на цилиндрично оформения централен елемент.
[0017] Едно предпочитано изпълнение на рамката рамената са разположени диаметрално едно спрямо друго, с монтирани върху тях работни лопатки.
[0018] Възможно е реализиране на вариантно изпълнение на устройството, при което рамената на рамката, монтирани в смесителният модул и модула абсорбер са четири и са изместени на 90° едно спрямо друго.
[0019] Работните лопатки са оформени дъгообразно, с форма наподобяваща удължен плуг и са разположени симетрично, на разстояние една от друга, като за предпочитане са най-малко по две на всяко рамо и са монтирани под ъгъл от 30° спрямо равнината на радиуса и наклон от 10 градуса спрямо тангентата на радиуса.
[0020] Дъното на модулът “сито” е изпълнено като вибрационно сито, с кръгла форма на отворите. При вариантни изпълнения на устройството ситото е изпълнено с отвори с квадратна или овална форма.
[0021] Устройството за преработване на твърди битови отпадъци съгласно изобретението се отличава с компактна конструкция, дължаща се на вертикалното разполагане на смесителният, абсорбиращ и пресяващ модули.
Предложената конструкция позволява ефективно провеждане на операциите по смесване на отпадъците с реагента /негасена вар/ и осъществяване на необходимото хомогенизиране. Устройството работи при ниски енергийни разходи, доколкото етапите на обработване на твърдите битови отпадъци се извършват в разположени един под друг модули, при което материала се транспортира от един в друг модул по гравитачен път. Допълнително облегчаване на работата в смесителният модул се осигурява и от периферните водещи елементи, лагеровани в края на рамената и поместени в „П-образен“ канал, монтиран по периферията на цилиндричната част на модула, които облекчават воденето и работата на наклонените работни лопатки, чието предназначение е да се постигне ефективно смесване на битовите отпадъци с реагента, без при това да се допуска слепване и агрегатиране на материала в топкообразни туфи.
[0022] Преработването на отпадъците е благоприятствано още и от обстоятелството, че на дъното на последният модул е поместено сито или система от сита, което позволява необходимото разделяне на получения след преработката остатъчен продукт, например на няколко фракции, сепарирани по размер. Вертикалното разполагане на камерите облегчава преместването на материала от една камера в друга, както и работата на вибрационните сита, разположени в дъното на последният модул «сито». Модулното изпълнение на устройството позволява изграждане на “п” на брой устройства, които могат да работят паралелно, с увеличен производствен капацитет и едновременно с това да заемат много по-малка площ в сравнение с описаните в известното ниво на техниката устройства, включващи последователно свързани хоризонтален барабанен смесител, транспортни ленти, абсорбер и сито.
Друго предимство е, че отделните модули и технологични етапи са интегрирани в един апарат, така че общото пространство и обема, който заема устройството значително се намалява. Това от своя страна позволява да се проектира и изпълнява устройство, което да се разположи в заводи или индустриални зони с ограничено пространство.
[0023] С предложеното вертикално разполагане на модулите във височина се постигат едновременно няколко технически и технологични предимства, изразяващи се във възможността да се изгради компактна по размери конструкция, която да заема малка по размери площ, при което устройството е мобилно и лесно да се монтира, обслужва и ремонтира при ниски експлоатационни разходи. Устройството може да се прилага успешно и при преработване на други отпадъци, като например биоразградими отпадъци, при което е подходящо да се въведат несъществени конструктивни допълнения, при запазване принципа на разполагане и работа на устройството.
' ·ι······· * · : · : *·
ОПИСАНИЕ НА ПРИЛОЖЕНИТЕ ЧЕРТЕЖИ.
[0024] По-нататък в описанието е представено едно примерно изпълнение на устройство за преработване на твърди битови отпадъци съгласно изобретението, чието детайлно възприемане е подпомогнато с помощта на придружаващите описанието чертежи, където:
Фиг. 1 - общ вид на устройството съгласно изобретението
Фиг. 2 - изглед отгоре на устройството от фиг. 1
Фиг. 3 - аксонометричен изглед на модули «смесител» и «абсорбер»
Фиг. 4 - аксонометричен изглед на модул, с носеща рамка, на чиито рамена се монтират разбъркващите работни лопатки
Фиг. 5. - аксонометричен изглед на рамка с работни лопатки
Фиг. 6 - поглед отпред на рамка с работни лопатки от фиг. 5
Фиг. 7 - аксонометричен изглед на работна лопатка
Фиг. 8 - поглед отгоре на смесителен модул със сектор за разтоварване
ПРИМЕРНО ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ИЗОБРЕТЕНИЕТО.
[0025] По-нататък в описанието е представено едно примерно изпълнение на устройството, обект на изобретението, като посочения пример не ограничава използването на други конструктивни решения с използване на елементи и материали, които имат еквивалентно функционално предназначение и позволяват с устройството да се постигне аналогичен положителен ефект.
[0026] Съгласно едно примерно изпълнение на устройството за преработване на твърди битови отпадъци, то се състои от корпус 1, изпълнен като съставен от три, еднакви по форма и размер модула, разположени един под друг, съответно модул “смесител” 2, модул “абсорбер” 3 и модул “абсорбер-сито” 4. Споменатите модули 2, 3 и 4 са изпълнени с идентично външно и вътрешно разполагане на работните елементи, а именно - всеки модул има външна форма на пресечен конус, обърнат с голямата основа нагоре, към която е монтиран цилиндричен сектор. Централно през модулите преминава задвижващ вал 5, свързан с двигател 6 /фиг.2/. Задвижващият вал 5 е обхванат от неподвижно закрепен към дъното на съответният модул 2, 3, 4 опорен елемент 7 /фиг. 3/, с форма на пресечен конус, ориентиран с малката си основа “нагоре”. Над горната повърхност на пресеченият конус 7 е разположена рамка 8, изпълнена от
Г: ·И;;;·. · j. f най-малко две рамена 9, разположени диаметрално едно спрямо друго и е дължина, достигаща периферията на съответният модул 2, 3, 4.
[0027] Съгласно едно вариантно изпълнение на устройството модулите 2, 3, 4 са изпълнени е цилиндрична форма, при което централно разположеният опорен елемент 7 е също е цилиндрична форма.
[0028] Към рамената 9 са закрепени неподвижно работни лопатки 10, за предпочитане оформени е дъгообразна форма, подобна на формата на удължен плуг, като към всяко рамо 9 са монтирани неподвижно най-малко две работни лопатки, симетрично разположени върху двете рамена 9. Работните лопатки 10 могат да бъдат подредени в една или повече комбинации на позициониране и ъглово ориентирани. За предпочитане е лопатките 10 да са монтирани в близост до дъното на модула, като по този начин имат възможност да подхващат и обръщат долният слой от обема обработван материал, доколкото формата и позиционирането им под ъгъл предизвиква движение както на долния, така и на горния слой, при което такова движение на съдържанието в смесителния модул 2 и модул абсорбер 3 е достатъчно ефективно, за да може целият обем обработван материал да бъде добре размесен и аериран. Съгласно едно предпочитано изпълнение на устройството работните лопатки 10 са разположени под наклон от 30 - 50 градуса спрямо равнината на въртене, при което образуват контактна повърхност, осигуряваща ефективно смесване на обема от преработвани отпадъци.
[0029] При едно вариантно изпълнение на устройството съгласно изобретението рамената 9 е работни лопатки 10 в модулите 2 и 3 са четири и са разположени на 90° едно спрямо друго.
[0030] Подходящо е във външният край на рамената 9 да са монтирани шарнирно водещи елементи 11, например ролки, поместени в П-образен канал 12, оформен във вътрешната част на периферията на модула. По този се осигурява правилно и облегчено водене на рамената 9, като се предотвратява евентуалното им силово претоварване, особенно при движението им по време на запълване е обработваният материал в модула 2 и абсорбера 3, когато се размесва материала с негасената вар, при което се наблюдава склонност към агрегатиране и образуване на големи по обем туфи е материал, в резултат на което може да се затрудни размесването на материала.
[0031] Дъната на модулите 2 и 3 са изпълнени е най-малко един разтоварващ сектор 13, разположен от периферната част на дъното до долната основа на опорният елемент 7, разположен в централната част на съответният модул 2 и 3.
в ·. . : *· ♦ · :* ····· · ·
[0032] Дъното на модулът 4 е изпълнено като сито 14, за предпочитане с размери на отворите от 5 до 30 мм. Подходящо е отворите на ситото 14 да са с кръгла форма, като в едно вариантно изпълнение на устройството е възможно да се използва и сито с квадратна или овална форма. В едно предпочитано изпълнение на устройството, в дъното на модул 4 “сито” е разположено вибрационно сито.
[0033] Странично към корпуса 1, по периферията на смесителният модул 2 са монтирани механизъм за подаване на реагент, система за подаване на въздух е подналягане и източник на технологична вода, непоказани на фигурите, като подаването на реагент, въздух и технологична вода се осъществява съответно през отвори 15 и 16, оформени в корпуса на модула 2.
[0034] Под дъното на модулът “сито” 4 са разположени приемни бункери, непоказани на фигурите.
[0035] Описаното изпълнение на устройството позволява осъществяването на вариантни изпълнения, като в зависимост от вида и състава на обработваният материал или от необходимият производствен капацитет е възможно във височина, един под друг да бъдат разположени само два модула, например смесител 2 и абсорбер 3, като при това вариантно изпълнение на устройството дъното на абсорбера 3 е изпълнено като сито 14.
[0036] При други вариантни изпълнения на устройството е възможно то да се състои и само от един модул, конструктивно оформен и изпълнен като смесителен модул 2, като при това вариантно изпълнение на устройството дъното на модула 2 е изпълнено като сито 14.
[0037] Устройството за преработване на твърди битови отпадъци работи по следният начин: в горната част на корпуса 1, през захранващ отвор в модул 2 се подават твърди битови отпадъци, подлежащи на преработване, като едновременно с това чрез средствата за подаване на вода и реагент се подава технологично определено количество, съответстващо на количеството на отпадъците. Задейства се задвижващата система, при което задвижващият вал 5 завърта рамката 8 е разположените върху рамената 9 работни лопатки 10, при което подадените твърди отпадъци и реагент се разбъркват, смесват и хомогенизират благодарение на подходящо оформените и ориентирани под ъгъл работни лопатки 10, които образуват контактна повърх ност, осигуряваща ефективно размесване на обема от преработвани отпадъци, реагента и подаваната технологична вода. Препоръчително е размесването на отпадъците и реагента да е е продължителност от 30-40 минути, след което се отваря разтоварващият сектор 13 и хомогенизираният материал се подава в модул абсорбер 3.
Ь ·. . : : ···. · · f
[0038] Подходящо оформените и разположени в активния обем на модулите работни лопатки 10 създават едновременно въртеливо, спираловидно и насочено срещу центробежните сили движение на преработваният материал, като формираните по този начин въртеливи спираловидни потоци от смесваните материали се размесват максимално и ефективно с реагента.
Размесването и хомогенизирането на отпадъците и реагента в модул 2 за препоръчване трябва да е с продължителност от 30-40 минути минути/, след което се подава по гравитачен път към долно разположеният модул абсорбер 3 чрез отваряне на разтоварващият сектор 13. В абсорберът 3 материалът отново престоява в продължение на около 30 минути, през който период продължава термохимичната реакция е реагента, както и обезводняване на обработваният материал, който впоследствие се подаве през разтоварващият сектор 13 към модула абсорбер-сито 4, където материалът окончателно се обезводнява до предварително определена влажност, от който през разположеното в дъното сито 14 преработваният материал се разделя по размер, според изискванията на оператора.
[0039] Изобретението не се ограничава до изпълненията, описани по-горе, които трябва да се разглеждат като илюстративни, само за целите на прилагане на принципите на изобретението. Освен това, специалистите в областта на техниката могат да реализират многобройни модификации и промени, не е желателно изобретението да се ограничи до точната конструкция и действие, показани и описани в примерното изпъленние, и съответно, всички подходящи изменения и еквиваленти трябва да се като попадащи под в обхвата на изобретението.
[0040] По отношение на горното описание, трябва да се разбира, че оптималните и ефективни връзки на частите на изобретението по отношение на размер, форма, форма, материали, функция и начин на действие, са обект на конструктивно оразмеряване, монтаж и употреба, съответно се считат очевидни за специалистите в областта на техниката, и всички еквивалентни отношения на тези, илюстрирани на чертежите и описани в описанието, са предназначени да бъдат обхванати от настоящото изобретение. Напротив, възможна е реализация на различни по технически и технологични възможности модификации, които са очевидни за специалистите в областта, без при конкретното им конструктивно изпълнение да се излиза от основната идея на изобретението, както е дефинирано в приложените претенции. Устройството съгласно изобретението може да позволи и свързването на няколко паралелно разположени и едновременно работещи устройства, като по този начин на една ограничена площ меже да се постигне значително увеличен производствен капацитет.

Claims (10)

  1. ПАТЕНТНИ ПРЕТЕНЦИИ
    1. Устройство за преработване на твърди битови отпадъци, състоящо се от цилиндрично оформен метален корпус, метален корпус, с монтирана към него задвижваща система, при което в корпуса са разположени един под друг модули, всяка от които включва разбъркващи елементи, монтирани върху рамка, свързана с централно разположен в модулите вал, свързан със задвижваща система, а външно към цилиндричният корпус са монтирани средства за принудителна конвекция, средства за поддържане на подналягане в смесителя и система за дозирано подаване на реагент, характеризиращо се е това, че в корпуса са разположени наймалко два модула, е конусно- цилиндрична форма, съответно смесител /2/ и абсорбер /3/, при което във всеки модул /2,3/ централно е разположен опорен елемент /7/, долната част на който лежи върху дъното на съответният модул, а върху горната му повърхност е монтирана рамка /8/, разположена на нивото на конусната част на модула, при което рамката /8/ има най-малко две рамена /9/, към които са монтирани неподвижно работни лопатки /10/, при което в дъното на камерите са изпълнени с подвижни сегменти /13/, а дъното на най-ниско разположената камера „сито“ е изпълнено като сито /14/, при което под пода на модула „сито“ са разположени приемни бункери за обработения материал.
  2. 2. Устройство съгласно претенция 1, характеризиращо се с това, че корпусът на модулите /2, 3, 4/ е изпълнен с форма на пресечен конус, ориентиран с голямата си основа “нагоре”.
  3. 3. Устройство съгласно претенция 1, характеризиращо се с това, че елементът /6/ е с форма на пресечен конус, като рамката /8/ лежи върху горната основа на опорният пресечен конус /7/.
  4. 4. Устройство съгласно претенция 1, характеризиращо се с това, че корпусът на модулите /2, 3, 4/ е изпълнен е цилиндрична форма.
  5. 5. Устройство съгласно претенция 4, характеризиращо се е това, че опорният елемент /7/ е с цилиндрична форма, като рамката /8/ лежи над горната част на цилиндрично оформеният елемент/7/.
  6. 6. Устройство съгласно претенция 1, характеризираща се е това, че рамката /8/ се състои от наймалко две рамена /9/, разположени диаметрално едно на друго, с монтирани върху тях работни лопатки /10/.
  7. 7. Устройство съгласно претенция 1, характеризираща се е това, че в модул 2 и модул 3 рамената /9/ е работни лопатки /10/ са изместени с 90° едно спрямо друго и са четири.
  8. 8. Устройство съгласно претенция 1, характеризиращо се с това, че работните лопатки /10/ са оформени като удължен плуг и са разположени симетрично, на разстояние една от друга.
    *: ΐι·. . : : *“· · · :* ····· · · *
  9. 9. Устройство съгласно претенция 1, характеризиращо се с това, че лопатките /10/ са са наймалко по три на всяко рамо /9/ и са монтирани под ъгъл от 30° спрямо радиалната равнина и наклон от 5 - 30 градуса спрямо тангентата.
  10. 10. Устройство съгласно претенция 1, характеризиращо се с това, че в дъното на модула “сито” /4/ е вградено вибрационно сито, с кръгли, квадратни или овална форма на отворите.
BG112507A 2017-05-18 2017-05-18 Устройство за преработване на твърди битови отпадъци BG112507A (bg)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
BG112507A BG112507A (bg) 2017-05-18 2017-05-18 Устройство за преработване на твърди битови отпадъци
PCT/BG2018/000021 WO2018209409A1 (en) 2017-05-18 2018-05-10 Device for processing of solid household wastes

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
BG112507A BG112507A (bg) 2017-05-18 2017-05-18 Устройство за преработване на твърди битови отпадъци

Publications (1)

Publication Number Publication Date
BG112507A true BG112507A (bg) 2018-11-30

Family

ID=64273035

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
BG112507A BG112507A (bg) 2017-05-18 2017-05-18 Устройство за преработване на твърди битови отпадъци

Country Status (2)

Country Link
BG (1) BG112507A (bg)
WO (1) WO2018209409A1 (bg)

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
ITTP20030002A1 (it) * 2003-10-09 2005-04-10 Giovanni Maurizio Di Processo ossidoriduzione per riciclare qualsiasi frazione rifiuto:fanghi, scarti industriali, agroalimentari, macellazione, ittici, ecc. in biostabilizzato sterile e/o polixano espanso isolante termoacustico, in innovativo impianto mobile o fisso con
PL370120A1 (pl) * 2004-09-16 2006-03-20 UNIMETAL Spółka z o.o. Sposób i urządzenie do wytwarzania produktów z surowców odpadowych

Also Published As

Publication number Publication date
WO2018209409A1 (en) 2018-11-22

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR101872595B1 (ko) 발효탱크 교반장치
CN210787180U (zh) 一种挤压破碎式生物肥用混合装置
CN205797977U (zh) 一种自动分类有机垃圾处理系统
KR101178450B1 (ko) 석회처리 비료 제조방법
CN205500334U (zh) 污泥进料筛分系统
US6702210B1 (en) Garbage disposing device
EP4284562A1 (en) Solid waste processing plant
CN105668986A (zh) 一种污泥干燥脱水处理系统及方法
BG112507A (bg) Устройство за преработване на твърди битови отпадъци
CN105903754B (zh) 一种自动分类有机垃圾处理系统
KR101226987B1 (ko) 코코넛 필렛을 이용한 음식물쓰레기 퇴비 제조시스템
BG3593U1 (bg) Инсталация за преработване на твърди битови отпадъци
OA21317A (en) Solid waste processing plant.
CN214915281U (zh) 一种掺混肥生产用原料提升搅拌装置
BG113039A (bg) Инсталация за преработване на твърди битови отпадъци
CN104707857A (zh) 一种垃圾除水分选处理系统
CN1384081A (zh) 利用污泥制造有机复合肥的成套设备
CN208361423U (zh) 螺旋输送机加料装置
CN205528358U (zh) 污泥脱水干燥处理系统
CN213997172U (zh) 一种无排水餐厨垃圾处理设备
CN111499446A (zh) 一种利用死畜禽及禽畜排泄物制取有机肥装置
KR200407319Y1 (ko) 분뇨 처리장치
CN211159600U (zh) 一种好氧发酵智能一体化混料上料系统
CN116651887B (zh) 一种餐厨垃圾预处理装置及方法
CN109662332A (zh) 用于防臭的小型餐厨垃圾处理装置