BG110916A - Електромеханична ключалка - Google Patents

Електромеханична ключалка Download PDF

Info

Publication number
BG110916A
BG110916A BG10110916A BG11091611A BG110916A BG 110916 A BG110916 A BG 110916A BG 10110916 A BG10110916 A BG 10110916A BG 11091611 A BG11091611 A BG 11091611A BG 110916 A BG110916 A BG 110916A
Authority
BG
Bulgaria
Prior art keywords
locking
locking element
rotating parts
electromechanical lock
sliding
Prior art date
Application number
BG10110916A
Other languages
English (en)
Inventor
Андрей СОСКОВ
Юрий КИЧИГИН
Original Assignee
"Промет-Сеиф" Оод
Андрей СОСКОВ
Юрий КИЧИГИН
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by "Промет-Сеиф" Оод, Андрей СОСКОВ, Юрий КИЧИГИН filed Critical "Промет-Сеиф" Оод
Publication of BG110916A publication Critical patent/BG110916A/bg

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E05LOCKS; KEYS; WINDOW OR DOOR FITTINGS; SAFES
    • E05BLOCKS; ACCESSORIES THEREFOR; HANDCUFFS
    • E05B63/00Locks or fastenings with special structural characteristics
    • E05B63/0013Locks with rotary bolt without provision for latching
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E05LOCKS; KEYS; WINDOW OR DOOR FITTINGS; SAFES
    • E05BLOCKS; ACCESSORIES THEREFOR; HANDCUFFS
    • E05B47/00Operating or controlling locks or other fastening devices by electric or magnetic means
    • E05B47/0001Operating or controlling locks or other fastening devices by electric or magnetic means with electric actuators; Constructional features thereof
    • E05B47/0012Operating or controlling locks or other fastening devices by electric or magnetic means with electric actuators; Constructional features thereof with rotary electromotors
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E05LOCKS; KEYS; WINDOW OR DOOR FITTINGS; SAFES
    • E05BLOCKS; ACCESSORIES THEREFOR; HANDCUFFS
    • E05B47/00Operating or controlling locks or other fastening devices by electric or magnetic means
    • E05B47/06Controlling mechanically-operated bolts by electro-magnetically-operated detents
    • E05B47/0603Controlling mechanically-operated bolts by electro-magnetically-operated detents the detent moving rectilinearly

Abstract

Изобретението е от типа заключващи устройства и по-специално с електрически задвижвани брави за използване при врати на сейфове, жилищни сгради, офис-помещения или автомобилни врати. Електромеханичната брава включва електрическо устройство, заключващ елемент и неговото застопоряващо средство. Постигнато е опростяване на конструкцията и подобряване на надеждността. Новостта е, че застопоряващото средство на заключващия елемент включва най-малко един приплъзващ детайл (8) и поне два коаксиално разположени въртящи се детайла (4), всеки от които има зъбен венец и радиален канал (9). Електрическото устройство е електромотор, чийто изходящ вал има вградено зъбно колело (3), зацепено с въртящите се детайли (4) така, че последните, задействани от електромотора, се въртят един към друг до съвпадане на радиалните канали (9) за преместване на приплъзващия детайл (8) в тях, като се деблокира застопоряващото средство на заключващия елемент (5).

Description

ЕЛЕКТРОМЕХАНИЧНА БРАВА
ОБЛАСТ НА ТЕХНИКАТА
Настоящото изобретение е свързано с типа заключващи устройства и по-специално с електрически задвижвани брави за използване при врати на сейфове, жилищни сгради, офис-помещения, а също и при автомобилни врати.
ПРЕДШЕСТВАЩО СЪСТОЯНИЕ НА ТЕХНИКАТА
От нивото на техниката е известно заключващо устройство, включващо електромотор, свързан с въртящ елемент от задвижването и индексирането, който има поне един издатък, поне един задвижващ елемент, конструиран с възможност да се привежда в движение от съответния издатък от елемента на задвижването и индексирането, и средство за избирателно управление на електромотора за поставяне в предварително установена позиция на елемента на задвижване и
индексиране, и по-специално за привеждане в движение на задвижващия елемент, или един от подбрани задвижващи елементи, за изпълнение на необходимо действие в заключващото устройство за заключване и отключване на бравата и/или завършване затварянето на врата или друг затварящ елемент (виж WO 98/27301, 25 юни 1998 г.).
Недостатъкът на известното техническо решение са значителните габаритни размери и тегло, а също така сложността за произвеждане, експлоатация и обслужване.
Патентът RU 2,191,877, от 27 октомври 2002 г., разкрива известна електромеханична брава, която включва външна и вътрешна, по отношение на заключваното помещение, дръжки, механизъм за отключванезаключване на външната дръжка и резе, включващо две втулки, закрепени вътре в корпуса и капак, вътре в който е монтирана блокираща втулка, имаща жлебове, равномерно разположени по външната й повърхност. По външната повърхност на двете втулки има два подвижно монтирани диска, неподвижно свързани помежду си чрез щифтове, на единият от които има монтиран застопоряващ лост. Едното рамо на лоста е направено с издатина, имаща възможност да се зацепва с един от жлебовете на блокиращата втулка, а другото рамо има възможност да взаимодейства с подпружинено колело. Колелото е изработено с зъбни сектори и издатъци с възможност за контакт със застопоряващия лост, а също и палци, намиращи се на челната повърхност на колелото, с възможност за контакт с пружината. На резето неподвижно е захваната оста, на която подвижно е монтиран подпружинен лост с монтиран на него заключващ палец. Лостът се намира между дискове, имащи отвори, в които е монтиран заключващия палец. Единият от дисковете е направен с упорна издатина, имаща възможност за контакт с ограничител. Вътрешната дръжка е монтирана към плоча, инсталирана на вратата и подвижно монтирана за нея с помощта на фланец. На фланеца е захванат палец, разположен ексцентрично спрямо оста на въртене на вътрешната дръжка и влизащ в жлеба на един от дисковете. Външната дръжка е монтирана за плоча, инсталирана на врата, и подвижно монтирана за нея с помощта на фланеца. Фланецът има квадратен отвор, в което е монтиран единия край на квадратно прътче, другият край на което влиза в квадратен отвор на блокиращата втулка и е фиксиран чрез осигурителни шайби. Конструкцията на бравата осигурява елиминиране на сили прехвърляни през механизма за отключванезаключване на външната дръжка при затворена ключалка. Това се дължи на липсата на връзка между външната дръжка с резето и вътрешната свободно въртяща се дръжка при заключено положение. При задвижване на електромотора, блокировката се осъществява чрез задействане на резето от механизма за отключване-заключване на външната дръжка.
Както и в предишния обект, недостатъкът на известното техническо решение са значителните габаритни размери и тегло, а също така сложността за произвеждане, експлоатация и обслужване на бравата.
За прототип е избрана електромеханична брава разкрита в US № 5,142,890, от 1 септември 1992 г., съдържащ корпус с подредени структурни
елементи и соленоид, изпълняващ ролята на блокиращо средство на заключващия елемент.
Споменатата брава е по-малко надеждна, защото под механично действие, например под вибрация, е възможно линейно движение на соленоида, т.е. спира блокирането на заключващия елемент, с което се създава възможност за неразрешено отваряне на бравата.
ТЕХНИЧЕСКА СЪЩНОСТ НА ИЗОБРЕТЕНИЕТО
Задача на предложеното изобретение е да предостави електромеханична брава лесна за експлоатация и обслужване и ефикасно възпираща неразрешено отваряне.
Техническият резултат постигнат при реализация на предложеното изобретение се заключава в опростяване на конструкцията и подобряването на надеждността.
Споменатият технически резултат е постигнат вследствие на електромеханична брава включваща електрическо устройство, заключващ елемент и неговото застопоряващо средство. Новостта на изобретението е, че застопоряващото средство на заключващия елемент включва най-малко един приплъзващ детайл и най-малко два коаксиално разположени въртящи се детайла, всеки един от които има зъбен венец и радиален канал. Електрическото устройство е изработено във формата на електромотор, чийто изходящ вал има вградено зъбно колело, влизащо в зацепване със споменатите въртящи се детайли по такъв начин, че последните, задействани от споменатия електромотор, се въртят един към друг и осигуряват съвпадане на радиалните канали с възможност за преместване на приплъзващия детайл вътре в радиалните канали, с което е осигурено деблокиране на застопоряващото средство на заключващия елемент.
Използването на електромотор за задействане на застопоряващо средство на заключващ елемент премахва възможността за неразрешено движение на структурните елементи на бравата, което в съчетание с предложената схема на разположение на застопоряващото средство на
заключващия елемент позволява да се увеличи значително надеждността на електромеханичната брава. Използването на най-малко два коаксиално разположени елемента въртящи се един към друг, които при съвпадане на радиалните канали осигуряват преместване на приплъзващия детайл вътре в радиалните канали, с което се осигурява деблокиране на застопоряващото средство на заключващия елемент, което води, също така, до значително подобряване на електромеханичното заключване.
Трябва да се обърне внимание и на това, че предложеното разположение на елементите позволява да се опрости конструкцията на електромеханичната брава, поддръжката й и да се удължи живота й, което води също така до подобряване на надеждността.
ПОЯСНЕНИЕ НА ПРИЛОЖЕНИТЕ ФИГУРИ
Предложеното изобретение е разкрито по-подробно, съгласно придружаващите фигури, където:
- Фиг. 1 представлява изглед на електромеханичната брава в
заключено положение,
- Фиг. 2 представлява изглед на електромеханичната брава в
отключено положение,
- Фиг. 3 представлява изглед на застопоряващото средство на
заключващ елемент,
- Фиг. 4 представлява изглед на заключващия елемент.
ПРИМЕРИ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ИЗОБРЕТЕНИЕТО
Основанията на патентната претенция са разкрити в предпочитано примерно изпълнение на предложената електромеханична брава, което обаче е само примерно за многото възможни варианти, което следва да е очевидно за специалистите в областта.
За да се улесни разкриването на предложеното техническо решение, Фигури 1-4 показват структурни елементи на електромеханичната брава, които са разположени в корпус 1. Споменатото примерно изпълнение може да изглежда предпочитано в определени случаи. Когато е необходимо,
структурните елементи на електромеханичната брава може да се подредят непосредствено вътре във вратата, където се предполага че ще се монтира електромеханичната брава, и/или в рамката на вратата.
Електромеханичната брава съдържа електромотор 2, чийто изходящ вал има вградено зъбно колело 3.
Характеристиките за мощността и размерите на електромотора 2 могат да се различават и зависят от експлоатационните условия.
Зъбното колело 3 може да се направи от какъвто и да е материал метал, пластмаса и пр., което също зависи от експлоатационните условия.
Захранването на електромотора 2 може да е самостоятелно, например от батерии, както и от външен източник на електрозахранване, което по същество не влияе на конструкцията на предложената електромеханична брава и не е предмет на настоящата патентна претенция.
Зъбното колело 3 на електромотора 2 е изработено с възможност за контакт със зъбни венци на най-малко два въртящи се детайла 4 на застопоряващо средство на заключващ елемент 5.
На Фиг. 3 са показани два въртящи се детайла 4, разположени коаксиално и имащи възможност да взаимодействат със своите зъбни венци със зъбното колело 3 при въртенето му.
И въртящият се детайл 4 и зъбният му венец може да са изработени от какъвто и да е материал - метал, пластмаса и пр., което също зависи от експлоатационните условия.
Зъбните венци на зъбното колело 3 и въртящите се детайли 4 са направени за предпочитане с конична форма. Това е най-подходящият, макар и не единствен, тип на зацепване за тази конструкция.
Прибирането на въртящите се детайли 4 в позицията, в която бравата се намира в положение „затворено”, предвижда използването на възвръщащо средство 6, което може да бъде изпълнено, например, под формата на пружина, чиито краища са закрепени с помощта на издатъци 7, предвидени по въртящите се детайли 4.
4 4 • 4444
Застопоряващото средство на заключващия елемент 5 съдържа освен въртящи се детайли 4, и най-малко един приплъзващ детайл 8.
На предложеното примерно изпълнение е представен приплъзващ детайл 8, но все пак е пределно ясно, че това количество може да се увеличи, когато е необходимо.
Приплъзващият детайл 8 е направен с възможността да бъде поставен в първото си положение (вижте Фиг. 1), в което той е в състояние да блокира въртенето на заключващия елемент 5, и с възможност да бъде поставен във второто си положение (вижте Фиг. 2), при което заключващият елемент 5 има възможността да се върти.
За осигуряване на възможността за поставяне на приплъзващия детайл 8 във втората позиция, всеки един от въртящите се детайли 4 има радиален канал 9. Въртящите се детайли 4 се задвижват от електромотора 2 и тъй като се въртят един към друг, т.е. в различни посоки - единият по посока на часовниковата стрелка, а другият - обратно на часовниковата стрелка, осигуряват съвпадане на радиалните канали 9, с възможност за преместване на приплъзващия детайл 8 в посочените канали 9, като с това се осигурява деблокиране на застопоряващото средство на заключващия елемент 5.
С оглед осигуряване възможност за движение на приплъзващия детайл 8 от втората позиция към първата позиция, се предвижда първи възвръщащ елемент 10, например реверсивна пружина.
Заключващият елемент 5 представлява резе направено с възможност да се върти, а също и с възможност да взаимодейства с най-малко един приплъзващ детайл 8.
Частите на заключващия елемент 5 и на приплъзващия детайл 8, контактуващи помежду си, са изработени с такъв радиус, че да осигуряват гладко взаимно движение без закачане и заклинване, с преместване в резултат на това взаимодействие на приплъзващия детайл 8 от първата му позиция към втората.
Прибирането на заключващ елемент 5 в “затворено” положение осигурява използването на втори възвръщащ елемент 11, например разтегляща пружина.
Заключващият елемент 5 е свързан с дръжката на вратата и е направен с възможност да се върти около ос 12. Монтажните отвори 13 на оста 12 имат овална форма, така че при рязко и/или ударно въздействие върху дръжката на вратата, оста 12 да може да се измести в монтажните си отвори 13, създавайки ексцентрицитет, напълно изключващ възможността за въртене на заключващия елемент 5.
За връщането на оста 12 в изходно положение след отстраняване на натоварването (ударно, вибрационно и пр.) е предвиден трети възвръщащ елемент 14, например листова пружина.
Електромеханичната брава действа както следва.
Електромеханичната брава е в “затворено” положение, въртящите се детайли 4 са в позиция, която блокира движението на приплъзващия детайл 8 от първа на втора позиция. От своя страна приплъзващият детайл 8 блокира въртенето на заключващия елемент 5 - дръжката на вратата не се върти - вратата не се отваря. При въздействие на сила, удар, вибрация и пр. върху на дръжката на вратата, врата и/или бравата не позволяват преминаването на бравата в “отворено” положение, тъй като блокирането на въртенето на заключващия елемент 5 не може да се отстрани - няма възможност за преместване на приплъзващия детайл 8 във втора позиция, като изместването на оста 12 на въртене на заключващия елемент 5 предизвиква заклинването му с другите елементи.
За отварянето на електромеханичната брава е необходимо изпращане на първоначално определен кодов сигнал (определен набор букви и/или цифри, поставяне в непосредствена близост на електронна/магнитна карта с четящото устройство, радио сигнал и пр.), който ще задейства въртенето на електромотора 2 и съответно свързаните с него посредством зъбната предавка въртящи се детайли 4 с радиалните канали 9. Следва да се отбележи, че вместо споменатата зъбна предавка, за предпочитане ·
• · · • · · · • · • · · конусна, е възможно да се използва червячна, фрикционна или каквато и да е друга, известна в областта на техниката и подходяща за тази цел предавка.
Всеки един от въртящите се детайли 4 е необходимо да се завърта на определен ъгъл така, че изместването на радиални канали 9 да съвпада с крайната повърхност на приплъзващия детайл 8, позволявайки на последния да заеме втората си позиция. За завъртането на въртящите се детайли 4 на определен ъгъл може да се използва стъпков електромотор, или което и да е друго известно средство. За свободно прибиране на въртящите се детайли 4 в начална позиция, валът на електромотора може да бъде снабден с възвратно-постъпателен, фрайлауфен, триещ, или какъвто и да е друг вид съединител, който е известен в областта на техниката и е подходящ за тази цел.
След изпращане на съответния сигнал електромоторът 2 задейства въртящите се детайли 4, които заемат такова положение, че радиалните им канали 9 да се центроват помежду си и да са противоположни на приплъзващия детайл 8. По-нататък при завъртане на дръжката на вратата се получава завъртане на заключващия елемент 5, който като взаимодейства с приплъзващия детайл 8 и премества последния от
първата му позиция към втората. Докато се премества към втората си позиция, приплъзващият детайл 8 деблокира въртенето на заключващия елемент 5, позволявайки му да направи преместването достатъчно за поставяне на електромеханичната брава в отворено” положение.
Освобождаването на дръжката на вратата позволява на заключващия елемент 5 под действието на втория възвръщащ елемент 11 да се върне в начално положение, след което приплъзващият детайл 8 се прибира в началната (първата) позиция под въздействието на първия възвръщащ елемент 10, който блокира въртенето на заключващия елемент 5.
Едновременно с прибирането на приплъзващия детайл 8 в първото му положение, въртящите се детайли 4 под въздействието на възвръщащото средство 6 заемат началното си положение, блокирайки по този начин
преместването на приплъзващия детайл 8. Така електромеханичната брава е поставена на “затворено” положение.
По такъв начин, претендираната електромеханична брава представлява устройство, което не е сложно за произвеждане, експлоатация и обслужване, като предложените конструкция и взаимно разположение на елементите позволяват значително да се повиши надеждността му в сравнение с известните подобни решения, а също така и лесно да се променят техническите му характеристики по отношение на размерите и теглото, в зависимост от условията на работа.

Claims (4)

  1. ПАТЕНТНИ ПРЕТЕНЦИИ
    1. Електромеханична брава включваща електрическо устройство, заключващ елемент и застопоряващо средство, характеризираща се с това, че застопоряващото средство на заключващия елемент (5) включва наймалко един приплъзващ детайл (8) и най-малко два коаксиално разположени въртящи се детайла (4), всеки един от които има зъбен венец и радиален канал (9), електрическото устройство е под формата на електромотор (2), чийто изходящ вал включва вградено зъбно колело (3), зацепено с споменатите въртящи се детайли (4) по такъв начин, че последните, задействани от електромотора (2), се завъртат един към друг и осигуряват съвпадане на радиалните канали (9) с възможност за преместване на приплъзващия на детайл вътре в радиалните канали (9), с което е осигурено деблокиране на застопоряващото средство на заключващия елемент (5).
  2. 2. Електромеханичната брава, съгласно патентна претенция 1, характеризираща се с това, че зъбните венци на вграденото зъбно колело (3) и въртящите се детайли (4) са с конична форма.
  3. 3. Електромеханичната брава, съгласно патентна претенция 1 или 2, характеризираща се с това, че е предвидено съответно възвръщащо средство (6), позволяващо връщането на въртящите се детайли (4) в начално положение, при което радиалните канали (9) по въртящите се детайли (4) са разместени, заключващият елемент е блокиран и бравата е в “затворено” положение.
  4. 4. Електромеханичната брава, съгласно патентна претенция 3, характеризираща се с това, че споменатото възвръщащо средство (6) е изпълнено, например, под формата на пружина, чиито краища са захванати към въртящите се детайли (4).
    (54) ЕЛЕКТРОМЕХАНИЧНА БРАВА (57) Изобретението е от типа заключващи устройства и по-специално с електрически задвижвани брави за използване при врати на сейфове, жилищни сгради, офис-помещения или автомобилни врати. Електромеханичната брава включва електрическо устройство, заключващ елемент и неговото застопоряващо средство. Постигнато е опростяване на конструкцията и подобряване надеждността. Новостта е, че застопоряващото средство на заключващия елемент, включва най-малко един приплъзващ детайл (8) и поне два коаксиално разположени въртящи се детайла (4), всеки от които има зъбен венец и радиален канал (9). Електрическото устройство е електромотор, чийто изходящ вал има вградено зъбно колело (3), зацепено с въртящите се детайли (4) така, че последните, задействани от електромотора, се въртят един към друг до съвпадане на радиалните канали (9) за преместване на приплъзващия детайл (8) тях, като се деблокира застопоряващото средство на заключващия елемент (5).
BG10110916A 2009-10-29 2011-04-19 Електромеханична ключалка BG110916A (bg)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
RU2009139960/12A RU2409731C1 (ru) 2009-10-29 2009-10-29 Электромеханический замок
PCT/RU2010/000526 WO2011053189A1 (ru) 2009-10-29 2010-09-23 Электромеханический замок

Publications (1)

Publication Number Publication Date
BG110916A true BG110916A (bg) 2011-07-29

Family

ID=43922317

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
BG10110916A BG110916A (bg) 2009-10-29 2011-04-19 Електромеханична ключалка

Country Status (4)

Country Link
EP (1) EP2495379B1 (bg)
BG (1) BG110916A (bg)
RU (1) RU2409731C1 (bg)
WO (1) WO2011053189A1 (bg)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US9458647B2 (en) * 2013-10-29 2016-10-04 Mg Tech Center Bv H.O.D.N. Lock Technology Rotary blocking device
US10669744B2 (en) 2015-02-02 2020-06-02 Sargent & Greenleaf, Inc. Mechanical override of an electronic lock
US10480217B2 (en) 2015-02-23 2019-11-19 Mg Tech Center Bv H.O.D.N. Lock Technology Universal lock with sliding blocking mechanism
WO2016137432A1 (en) 2015-02-23 2016-09-01 Gartner Klaus W Universal lock with sliding stop mechanism
CN105257105B (zh) * 2015-10-10 2018-02-06 杜明浩 双动力电子机械锁
US10030961B2 (en) 2015-11-27 2018-07-24 General Electric Company Gap measuring device
CN107498585A (zh) * 2017-09-02 2017-12-22 黄贤水 一种高端智能机器人装备
RU2699438C1 (ru) * 2019-02-04 2019-09-05 Общество с ограниченной ответственностью "БОРДЕР" Дверная электромеханическая накладка на запирающее устройство

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5142890A (en) 1990-06-06 1992-09-01 La Gard, Inc. Electro-mechanical lock with rotary bolt
GB2322409B (en) 1996-12-16 2001-05-23 John Phillip Chevalier Control system for opening a door
AU729639B2 (en) * 1996-12-24 2001-02-08 Kaba Schliesssysteme Ag Locking device
UA66824C2 (uk) 2000-06-22 2004-06-15 Сергій Олександрович Фівейський Електромеханічний замок
FI112691B (fi) * 2002-12-05 2003-12-31 Abloy Oy Järjestely sähkömekaanisessa sylinterilukossa
DE102006024063B4 (de) * 2006-05-23 2019-08-22 Aug. Winkhaus Gmbh & Co. Kg Schloss mit einem durch einen elektrischmechanisch betätigten Sperrstift verriegelbaren Schließzylinder
CN101315000B (zh) * 2007-05-31 2011-12-07 刘恩 电控锁

Also Published As

Publication number Publication date
WO2011053189A1 (ru) 2011-05-05
EP2495379A1 (en) 2012-09-05
EP2495379B1 (en) 2016-05-04
EP2495379A4 (en) 2015-02-25
RU2409731C1 (ru) 2011-01-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
BG110916A (bg) Електромеханична ключалка
US20070268132A1 (en) Door accessory power system
ES2251484T3 (es) Cerradura autobloqueable y sistema de cierre equipado con ella.
US20160145900A1 (en) Electromechanical cylinder lock with key override
JPS61286479A (ja) 安全組合わせロツク
KR102055902B1 (ko) 차량 도어
US8495899B2 (en) Electromechanical lock
KR100895874B1 (ko) 도어록
KR20140139502A (ko) 차량 도어 록, 그리고 록킹 메커니즘을 전기적으로 작동시키는 방법
MX2008010790A (es) Seguridad para mecanismos de cerraduras.
PT1842989E (pt) Fechadura de embutir
CN102787758B (zh) 用于锁定装置的电子单元和锁定系统
KR100954077B1 (ko) 양방향 락커를 구비한 가전제품용 도어락 장치
CN106567618B (zh) 一种具有良好防盗性能的智能锁用外离合装置
RU2514482C2 (ru) Пружинный замок с дистанционным управлением
RU92073U1 (ru) Электромеханический замок
RU218508U1 (ru) Электромеханический замок
US20200208438A1 (en) Motorized Cylinder for Door Hardware
CN108756514B (zh) 一种双锁舌全自动锁体
KR20210101538A (ko) 도어락의 클러치 모듈조립체
JP2007070932A (ja) 鎌付電気扉錠
GB2552667B (en) Lock handle assembly
WO2019110188A1 (en) Lock for a motor vehicle door and/or lid with return springs
JP6411824B2 (ja) 錠装置
RU2488672C2 (ru) Электромеханическое запирающее устройство (варианты)