UA99480C2 - Спосіб одержання коптильної рідини - Google Patents

Спосіб одержання коптильної рідини Download PDF

Info

Publication number
UA99480C2
UA99480C2 UAA201004764A UAA201004764A UA99480C2 UA 99480 C2 UA99480 C2 UA 99480C2 UA A201004764 A UAA201004764 A UA A201004764A UA A201004764 A UAA201004764 A UA A201004764A UA 99480 C2 UA99480 C2 UA 99480C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
liquid
wood
pyrolysis
smoking
smoke
Prior art date
Application number
UAA201004764A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Олег Григорьевич Бурдо
Анна Сергеевна Сталимбовская
Original Assignee
Одесская Национальная Академия Пищевых Технологий
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Одесская Национальная Академия Пищевых Технологий filed Critical Одесская Национальная Академия Пищевых Технологий
Priority to UAA201004764A priority Critical patent/UA99480C2/uk
Publication of UA99480C2 publication Critical patent/UA99480C2/uk

Links

Landscapes

  • Physical Or Chemical Processes And Apparatus (AREA)

Abstract

Спосіб одержання коптильної рідини передбачає піроліз деревини, абсорбцію летких продуктів піролізу деревини рідиною, що циркулює по контуру охолодження. Згідно з винаходом, піроліз здійснюють шляхом імпульсного мікрохвильового випромінювання деревини, після чого вихідну з димогенератора суміш подають в осаджувач важких фракцій диму, де залишаються крупні смолисті сполуки коптильних компонентів розмірами більше 1 мкм, а абсорбцію проводять під час формування газорідинної суміші при ступеневій ежекції газів з димогенератора, при цьому йде постійна рециркуляція рідини, тобто насичення цієї рідини коптильними речовинами до необхідної концентрації.

Description

Винахід належить до способів одержання коптильної рідини із твердих порід деревини за допомогою імпульсної мікрохвильової енергії й може використовуватися в різних галузях харчової промисловості для використання як смакової речовини та/або забарвлюючої речовини для харчових продуктів.
Наближеним до винаходу, що заявляється, є спосіб одержання коптильного препарату шляхом абсорбції летких продуктів піролізу деревини рідиною, яка циркулює по охолоджуваному контуру, збір парової і дисперсної фаз, сепарацію й обробкою димових газів на виході з абсорбера в електростатичному полі високої напруги, змішуванні паровий і дисперсної фаз.
Спосіб виготовлення коптильного препарату здійснюють наступним чином. У димогенератор насипають тирсу, у накопичувач рідини заливають воду до третини його. На іонізаційні пластини осаджувача (електрофільтр) подають негативну напругу величиною 10000-20000 В, а на пластини колектора іонізаційної камери осаджувача подають позитивну напругу 6000-10000 В.
Димові гази, що утворюються, і рідина з накопичувача всмоктуються насосом, змішуються в ньому з одержанням газорідинної суміші, яка надходить в абсорбер. В абсорбері парова фаза коптильних речовин інтенсивно взаємодіє з краплями рідини й абсорбується в ній.
У газовій порожнині накопичувача відбувається накопичування газів, що не абсорбуються. У рідині накопичувача залишається парова фаза коптильних компонентів, великі смолисті з'єднання й дисперсна фаза коптильних компонентів розмірами більш 1 мкм.
У газовій порожнині накопичувача перебувають у зваженому стані не захоплені водою частки диму менш 1 мкм, а також випари рідини. Аерозоль, що утворюється у газовій порожнині накопичувача рідини, подається вакуумним насосом в осаджувач часток (електрофільтр).
Втрата димових газів через електрофільтр встановлюють в інтервалі (0,1-1,5) м'/годину залежно від складу вихідної сировини (тирси) і необхідних характеристик кінцевого продукту.
Частки диму розміром 0,005-1,0 мкм заряджаються в електрофільтрі до 12000 В і осаджуються на пластинах колектора його іонізаційної камери. Після досягнення критичної маси зв'язані частки укрупненого аерозолю стікають із пластин колектора електрофільтра в накопичувач дисперсної фази препарату. Очищений газ (з ефективністю очищення до 99,0 90) викидається в атмосферу. Суміш перемішують протягом 3-5 хв., і готовий препарат розливають у тару. о Ефективність абсорбції коптильних речовин становить 99,7 905. Продуктивність електрофільтра по обробці коптильного газу перебуває в межах 1000-4800 м/год. Ідив. свідоцтво РФ на корисну модель Мо 21938521.
Дане рішення вибрано прототипом.
Прототип і заявлений спосіб мають такі спільні ознаки: - контактування газоподібних продуктів і рідини, - рециркуляція рідини.
Але спосіб, запропонований у прототипі, передбачає збір і змішування паровий і дисперсної фаз препарату. Також обробка димових газів здійснюється в електростатичному полі високої напруги, що значно ускладнює процес.
В основу винаходу поставлено задачу створити спосіб одержання коптильної рідини, в якому проведення процесу піролізу та його спрощення відбувається за рахунок діяння на деревину імпульсної мікрохвильової енергії.
Поставлена задача вирішена в способі одержання коптильної рідини, що передбачає піроліз деревини, абсорбцію летких продуктів піролізу деревини рідиною, що циркулює по контуру охолодження. Піроліз здійснюють шляхом імпульсного мікрохвильового опромінювання деревини, а абсорбцію проводять під час формування газорідинної суміші при ступеневій ежекції газів з димогенератора. При цьому використовують цільну деревину, а імпульсне мікрохвильове випромінювання проводять при потужності 150-300 Вт на 1 кг деревини.
Причинно-наслідковий зв'язок між заявленими ознаками та досягненням технічного
БО результату можна пояснити наступним.
Використання енергії електромагнітного поля надвисоких частот є одним з методів по інтенсифікації процесу піролізу деревини. При цьому мають місце наступні процеси. У результаті швидкого підвищення температури усередині деревини підвищується тиск водяної пари, тобто з'являється надлишковий тиск пари усередині деревини стосовно тиску середовища. Градієнт надлишкового тиску різко інтенсифікує процес сушіння, тому що перенос пари відбувається як шляхом молекулярної дифузії, так і шляхом фільтрації через пори й капіляри деревини. Пара, що утворюється, прямує до поверхні деревини, виносячи із собою розчинні корисні речовини, дим фільтрується, залишаючи найбільш крупні частки диму на вугіллі. В способі відбувається взаємодія коптильних речовин з дрібнодисперсними краплями рідини, які абсорбуються в ній та йде постійна рециркуляція рідини, тобто насичення цієї рідини коптильними речовинами до необхідної концентрації.
Запропонований спосіб виготовлення коптильної рідини є більш економічним, екологічно чистим, забезпечує значно менше енергоспоживання, а коптильний препарат, виготовлений цим способом, має більш високі органолептичні властивості, виключає вміст канцерогенних речовин.
Спосіб одержання коптильної рідини здійснюють наступним чином (див. схему одержання коптильної рідини). Вологу деревину піддають обробці імпульсним мікрохвильовим полем у димогенераторі, який герметично закривають. В результаті нагріву деревини у димогенераторі відбувається проліз деревини, при цьому димові гази, що утворюються поступають у осаджувач важких фракцій, де залишаються крупні смолисті з'єднання коптильних компонентів розмірами більш 1 мкм. Одержана пароводяна суміш коптильних речовин взаємодіє з дрібнодисперсними краплями рідини у абсорбері, при цьому йде постійна рециркуляція рідини, тобто насичення цієї рідини коптильними речовинами до необхідної концентрації.
Коптильний препарат, одержаний цим способом, містить феноли, карбонільні з'єднання, кислоти, поліциклічні вуглеводні за повною відсутністю шкодливих речовин.
Приклад. Проводили піроліз шматка деревини вишні. Деревину вишні масою 0,72 кг з вологістю 21905 піддавали термічному розкладанню без доступу повітря (піролізу) при температури 450 "С у димогенераторі з регульованим внутрішнім обігрівом шляхом імпульсного мікрохвильового випромінювання. Попередньо у накопичувач рідини завантажили 7,5 л води.
Вихідна з димогенератора парогазова суміш надходила через осаджувач важких фракцій диму в струминний абсорбер, де формувалась газорідинна суміш, а потім у накопичувач, в якому знаходилась охолподжувальна теплообмінна поверхня. Протягом всього процесу відбувалась рециркуляція рідини. Для здобуття готової коптильної рідини виробляли відстоювання 48 год., готову рідину розливали в тару.
Енерговитрати 3-0,78 кВт.-ч.
Витрата деревини - 0,72 кг.
Кількість одержаної коптильної рідини - 7,5 л.
Час процесу 140 хв., концентрація сухих речовин в коптильній рідині 2,4 90, рН-2,55. зо Канцероген 3,4-бенз(а)перен - в межах ГДК.
Масова частка фенольних речовин - 0,112 мг.
Колір - жовто-коричневий, запах - аромат копченості.
Отримані дані дозволяють зробити висновок, що діяння імпульсного мікрохвильового поля підвищує якість продукту, зменшує кількість смолистих речовин, зменшуються енергетичні витрати.

Claims (2)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Спосіб одержання коптильної рідини, що передбачає піроліз деревини, абсорбцію летких 40 продуктів піролізу деревини рідиною, що циркулює по контуру охолодження, який відрізняється тим, що піроліз здійснюють шляхом імпульсного мікрохвильового випромінювання деревини, після чого вихідну з димогенератора суміш подають в осаджувач важких фракцій диму, а абсорбцію проводять під час формування газорідинної суміші при ступеневій ежекції газів з димогенератора. 45
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що використовують цільну деревину.
З. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що імпульсне мікрохвильове випромінювання проводять при потужності 150-300 Вт на 1 кг деревини.
UAA201004764A 2010-04-21 2010-04-21 Спосіб одержання коптильної рідини UA99480C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201004764A UA99480C2 (uk) 2010-04-21 2010-04-21 Спосіб одержання коптильної рідини

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201004764A UA99480C2 (uk) 2010-04-21 2010-04-21 Спосіб одержання коптильної рідини

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA99480C2 true UA99480C2 (uk) 2012-08-27

Family

ID=50849592

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201004764A UA99480C2 (uk) 2010-04-21 2010-04-21 Спосіб одержання коптильної рідини

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA99480C2 (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2017083946A1 (pt) * 2015-11-19 2017-05-26 Gomes Da Silva Edson Ricardo Processo de produção de essência de madeira

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2017083946A1 (pt) * 2015-11-19 2017-05-26 Gomes Da Silva Edson Ricardo Processo de produção de essência de madeira

Similar Documents

Publication Publication Date Title
El Haddad et al. Removal of a cationic dye–Basic Red 12–from aqueous solution by adsorption onto animal bone meal
Kazak et al. Novel preparation of activated carbon by cold oxygen plasma treatment combined with pyrolysis
CN104923159A (zh) 一种鱼骨炭吸附剂及其制备方法和应用
CN107841307A (zh) 一种荧光碳量子点大规模的制备方法
Morocco Surface Characterization and Adsorption studies of Bambusa vulgaris-a low cost adsorbent
Belgacem et al. Characterization, analysis and comparison of activated carbons issued from the cryogenic and ambient grinding of used tyres
CN108070398A (zh) 炭素焙烧炉沥青烟气净化回收利用方法
UA99480C2 (uk) Спосіб одержання коптильної рідини
CN103706216B (zh) 烹饪过程挥发性气体和pm2.5处理的系统及其方法
CN205606683U (zh) 一种可有效去除细颗粒物的家用抽油烟机
CN203249293U (zh) 一种油烟多层过滤装置
CN206240266U (zh) 活性炭吸附蒸汽再生设备
CN204619703U (zh) 一种化工废气处理装置
CN204710081U (zh) 一种化工废气循环处理装置
RU2508280C2 (ru) Способ и установка переработки птичьего помета
JP2018506637A (ja) 半炭化バイオマスの冷却方法
CN109529577A (zh) 一种高温杀菌的超重力云雾负离子voc处理系统
BR112019013387A2 (pt) Desmetalização de biomassa
CN210107507U (zh) 一种油烟净化一体机
CN106396223A (zh) 酚水处理工艺
CN109200761A (zh) 一种脱除烟气中焦油的方法
CA3149995A1 (en) Continuous biomass extraction system and process
RU2193852C2 (ru) Способ получения коптильного препарата и устройство для его осуществления
RU2124841C1 (ru) Способ получения коптильного препарата и устройство для его осуществления
CN104014221A (zh) 一种大气中挥发性有机物的捕捉、富集和去除装置