UA97089C2 - Спосіб приймання високочастотних сигналів - Google Patents

Спосіб приймання високочастотних сигналів Download PDF

Info

Publication number
UA97089C2
UA97089C2 UAA200709388A UAA200709388A UA97089C2 UA 97089 C2 UA97089 C2 UA 97089C2 UA A200709388 A UAA200709388 A UA A200709388A UA A200709388 A UAA200709388 A UA A200709388A UA 97089 C2 UA97089 C2 UA 97089C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
antenna
signal
information content
received
content
Prior art date
Application number
UAA200709388A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Томас АДАМ
Кристиан ШВАРЦ
Маркус ЛАУСТЕРЕР
Франк Д'аргент
Original Assignee
Хиршманн Электроникс Гмбх
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Хиршманн Электроникс Гмбх filed Critical Хиршманн Электроникс Гмбх
Priority claimed from PCT/EP2005/013189 external-priority patent/WO2006076948A1/de
Publication of UA97089C2 publication Critical patent/UA97089C2/uk

Links

Landscapes

  • Radio Transmission System (AREA)
  • Circuits Of Receivers In General (AREA)

Abstract

Спосіб приймання високочастотних сигналів, причому приймання сигналів здійснюють однією чи кількома антенами приймача і на приймач подають ті сигнали, що репрезентують попередньо вибраний вміст програми, причому у разі потреби вибирають принаймні одну іншу антену, яка здійснює приймання сигналу з таким же програмним вмістом, але з кращими параметрами сигналу, причому згідно з винаходом передбачено, що аналізують інформаційний вміст сигналу, прийнятого принаймні однією антеною, а потім здійснюють перемикання з сигналу, прийнятого однією антеною, на сигнал, прийнятий іншою антеною, якщо інформаційний вміст першого сигналу відповідає інформаційному вмісту іншого сигналу, або аналізують інформаційний вміст сигналів, прийнятих принаймні двома антенами, а потім здійснюють перемикання з сигналу, прийнятого однією антеною, на сигнал, прийнятий іншою антеною, якщо інформаційний вміст сигналу, прийнятого однією антеною, відповідає інформаційному вмісту сигналу, прийнятого іншою антеною.

Description

Винахід стосується способу і пристрою для приймання високочастотних сигналів однією антеною чи кількома антенами згідно з ознаками обмежувальних частин незалежних пунктів формули винаходу.
Пристрої і способи диверсифікації для мобільного приймання високочастотних сигналів, зокрема для приймання сигналів у транспортних засобах, відомі. При прийманні високочастотних аналогових сигналів, які зокрема містять телевізійну програму, за допомогою диверсифікованого приймача може бути здійснене автоматичне перемикання між різними частотами з ідентичним вмістом програми (того ж передавача) під час прийому телепрограми. Такий спосіб приймання уможливлює безперервне приймання і відслідковування телевізійної програми під час поїздки на транспортному засобі через зони покриття різних передавачів, причому у кожній зоні передачі передавач транслює телепрограму на певній частоті, причому частота однієї зони передачі відрізняється від частоти іншої чи кількох інших зон передачі. Такі способи, при яких приймач здатен приймати сигнал одного й того ж передавача спочатку на одній частоті, а окрім того на інших частотах різних зон передачі, відомі і називаються способами диверсифікації частот. Коли транспортний засіб полишає зону передачі, в якій певний передавач веде трансляцію на певній частоті, параметри прийнятого сигналу погіршуються, а при переході із однієї зони передачі до іншої зони передачі параметри сигналу покращуються, це є критерієм для відмови від приймання сигналу на першій частоті і переходу на приймання на частоті з кращими параметрами сигналу. Це означає, що при переході з однієї зони передачі до іншої зони передачі критерієм для перемикання з однієї частоти на іншу частоту передавача з тим же вмістом програми є параметри сигналу.
Поряд із трансляцією аналогових телепрограм і відповідним аналоговим прийманням трансльованої програми зокрема у Європі транслюють також високочастотні цифрові сигнали, що приймаються приймачами, виконаними відповідним чином. Ці високочастотні цифрові сигнали випромінюються передавачами, розміщеними у зоні передачі; під час приймання цифрового високочастотного сигналу при переході з однієї зони передачі до іншої зони передачі для отримання програми з тим же вмістом необхідно здійснити перемикання з одного передавача, сигнал якого приймався раніше, на інший передавач, який здійснює передачу у іншій зоні. При переході від одного цифрового передавача до наступного цифрового, передавача також використовують критерій "параметри сигналу". Поряд з цим можуть бути залучені також інші критерії, такі як частота бітових помилок (Вії-
Егтог-Наїе).
Внаслідок того, що поряд із зонами передачі, в яких випромінюються лише аналогові високочастотні сигнали або лише чистою цифрові високочастотні сигнали, в ході переміщення транспортного засобу із однієї зони передачі до іншої може, статися, що відбувається перехід із аналогової зони передачі до цифрової зони передачі або навпаки.
В основу винаходу покладено задачу розробки способу, а також пристрою для приймання високочастотних сигналів у транспортних засобах, при якому у разі переміщення із однієї зони передачі у наступну зону передачі зберігається отримувана програма, а зміна зон передачі відбувається швидко і непомітно.
Ця задача вирішена ознаками незалежних пунктів формули винаходу. Згідно з винаходом з одного боку передбачено, що аналізують інформаційний вміст сигналів, прийнятих принаймні однією антеною, а потім здійснюють перемикання з одного прийнятого антеною сигналу на інший прийнятий антеною сигнал, якщо інформаційний вміст одного сигналу відповідає інформаційному вмісту іншого сигналу. Цей спосіб застосовують у випадках, коли для приймання сигналів у розпорядженні є лише одна антена (не диверсифікована система).
Альтернативно або додатково передбачено, що аналізують інформаційний вміст сигналів, прийнятих принаймні двома антенами, а потім здійснюють перемикання з сигналу прийнятого однією антеною, на інший сигнал, прийнятий принаймні однією додатковою антеною, якщо інформаційний вміст сигналу, прийнятого однією антеною, відповідає інформаційному вмісту іншого сигналу, прийнятого іншою антеною. Цей спосіб застосовують у випадках, коли для приймання сигналів у розпорядженні є більше, ніж одна антена (наприклад, дві, три, чотири або більше, ніж чотири) (диверсифікована система).
Використання інформаційних вмістів прийнятих сигналів має, зокрема у разі приймання телевізійних сигналів у рухомому транспортному засобі, ту перевагу, що ці інформаційні вмісти репрезентують певну програму, трансльовану стаціонарним передавачем, незалежно від того, у аналоговій чи у цифровій формі здійснюється трансляція програми стаціонарним передавачем. Якщо буде з'ясовано, що програма, яка досі приймалася першою антеною, краще приймається принаймні однією іншою антеною, зокрема при переході із однієї зони передачі до іншої зони передачі, то сигнали, отримані від іншої антени, подають на приймач для подальшої обробки і відтворення. При цьому суттєвим є те, що перемикання здійснюють на ту антену, яка приймає програму з тим же інформаційним вмістом. Перевагою аналізу інформаційних вмістів окремих сигналів, прийнятих окремими антенами, є те, що збіг чи відмінність цих інформаційних вмістів дуже швидко може бути перевірено, наприклад, шляхом порівняння заданого і дійсного значень. У разі збігу (при кращих параметрах сигналу) може бути здійснене перемикання на іншу антену. У разі відсутності збігу і далі може здійснюватися приймання сигналу від того ж передавача першою антеною, а саме доти, доки інша антена не почне приймати ту ж програму, але з кращими параметрами сигналу. Заради повноти слід вказати, що термін ь перша антена" може стосуватися однієї з кількох антен, а транспортний засіб може мати принаймні дві або кілька антен, які постійно приймають високочастотні сигнали, програмний вміст (інформаційний вміст) і параметри яких аналізуються чи порівнюються під'єднаним після антен приймачем (зокрема процесором диверсифікації).
Параметрами сигналу є вміст сигналу і якість сигналу, яка може бути визначена за частотою бітових помилок.
Згідно з формою виконання винаходу інформаційний вміст прийнятого сигналу визначають за допомогою даних із бланкувального інтервалу (МВІ-Мепіса! Віапкіпд Іпіегуа! - інтервал вертикального зворотного ходу променя). У бланкувальному інтервалі розміщені різні дані, такі як відеотекст, рядки даних і контрольні рядки.
У наступній формі виконання винаходу інформаційний вміст визначають за допомогою назви передавача.
Особливо добре ця функція реалізується у разі ретрансляції цифрових програм, в яких високочастотні цифрові сигнали містять також назву передавача (наприклад, АНО-Атбеїздетеїіїпеспай дег оПепіцісн-геспійспеп
АипайпкКкапвіа((еп дег Випаєзгерибіїк Оецізспіапа; Об'єднання публічно-правових радіостанцій Німеччини (назва одного із каналів телебачення ФРН)). У разі, коли здійснюється приймання сигналу такого передавача і транспортний засіб переміщується у зону передачі, в якій здійснює ретрансляцію такий же передавач, їх сигнали реєструються і на підставі збігу здійснюють перемикання на антену, яка краще приймає сигнал передавача з таким же програмним вмістом.
У наступній формі виконання винаходу інформаційний вміст визначають за допомогою даних електронного розкладу програм (ЕРО-ЕІесігопіс Ргодгат Сіцідев5), або даних службової інформації (5І-5егмісе Іпіоптпайоп), або даних специфікації програм (РБІ-Ргодгат Зресійс Іпбогптайоп), завдяки чому на основі цих даних чи інформаційного вмісту може бути встановлено збіг чи відмінність Крім того, згідно з винаходом може бути передбачено, що для визначення інформаційного вмісту можуть бути залучені кілька критеріїв з метою безсумнівного перемикання з передавача однієї зони передачі на інший передавач іншої зони передачі з тим же програмним вмістом
Згідно з винаходом запропоновано пристрій, який завдяки своєму виконанню придатний для здійснення способу Такий пристрій має кілька антен, встановлених на транспортному засобі Ці антени з'єднані з процесором диверсифікації який у свою чергу зв'язаний з приймачем, причому приймач здійснює обробку прийнятих високочастотних сигналів і представлення їх у придатному вигляді (наприклад, оптичному чи акустичному)
Процесор диверсифікації здатен здійснювати перемикання з однієї антени на іншу при отриманні відповідного сигналу Згідно з винаходом увесь пристрій виконаний таким чином, що процесор диверсифікації здійснює перемикання з однієї антени на іншу, якщо ним самим, або за певних обставин приймачем, або іншими пристроями буде шляхом аналізу інформаційного вмісту прийнятих високочастотних сигналів буде з'ясовано, чи однакові програмні вмісти сигналів Якщо сигнали кількох але щонайменше двох, антен мають однаковий програмний вміст, але відрізняються параметрами, процесор диверсифікації здійснює перемикання приймача на ту антену, яка має кращі параметри сигналу.
Подальшому поясненню винаходу служать подальший опис і фігури, якими одначе не обмежується винахід
На них схематично зображено
Фіг.1 - Різні передавачі у різних зонах передачі,
Фіг.2, З - Перемикання з одного передавача на інший передавач з таким же програмним вмістом,
Фіг.4 - Пристрій для здійснення способу
На Ффіг.1 для прикладу зображено ландшафт передачі, який може скластися при переміщенні транспортного засобу місцевістю. Наприклад, транспортний засіб перебуває у аналоговій зоні 1. В ході подальшого переміщення він досягає цифрової зони 2, причому згідно з винаходом забезпечується аналогове приймання програми (наприклад, телевізійної програми каналу 2ОЕ) і продовження приймання програми 2ОЕ при переході до цифрової зони 2, тобто вміст програми залишається тим же, хоча приймання здійснюється не в аналоговій, а у цифровій формі. В ході подальшого переміщення транспортного засобу він переходить із цифрової зони 2 до цифрової зони 3, причому, як і раніше, має здійснюватися приймання програми 2ОБЕ, але від іншого передавача.
При подальшому переміщенні транспортний засіб переходить до аналогової зони 4, причому приймання програми 20ОЕ має продовжуватися, але відтепер не у цифровій, а в аналоговій формі. Таким чином, загалом згідно з винаходом програма (наприклад, 2ОЕ), трансльована різними стаціонарними передавачами 5-8, може безперервно прийматися незалежно від того, у аналоговій чи у цифровій формі здійснюють трансляцію передавачами 5-8. Таким чином, винахід уможливлює перемикання при переміщенні транспортного засобу із однієї зони (аналогової чи цифрової) до іншої зони (аналогової чи цифрової).
Для уможливлення збереження програми чи вмісту програми при переході із однієї зони до іншої зони залучаються зокрема згадані у формулі винаходу критерії, а саме інформаційний вміст прийнятих сигналів. Поряд із визначенням інформаційного вмісту за допомогою даних із бланкувального інтервалу, імені передавача, що здійснює трансляцію, даних ЕРО чи 5І згідно з винаходом передбачено, що інформаційний вміст визначають також за допомогою вмісту пропозиції телетексту передавача. Для цього на фігурах 2 і З представлено зображення, що ілюструють перехід від аналогової зони до цифрової зони. Для прикладу тут наведено пропозицію телетексту передавача 2ОР. На Фіг.2 представлено приймання пропозиції телетексту від передавача 2ОБ у аналоговому режимі, а саме для кращої наочності - фрагментарно. Представлена тут інформація передається високочастотними сигналами, випромінюваними передавачем, а саме у формі даних, зібраних у інформаційний вміст. Згідно з винаходом певний інформаційний вміст, представлений на Фіг.2, аналізують і порівнюють з інформаційним вмістом, представленим на Фіг.3, і прийнятим іншою антеною. Якщо при цьому буде встановлено, що вибрані інформаційні вмісти (наприклад, напис "7ОЕ-їехі Мі 12.01.05") збігаються, як показано на
Фіг.2 і 3, може бути здійснене перемикання з приймання аналогового сигналу на приймання цифрового сигналу.
При визначенні критеріїв для перемикання (тобто інформаційних вмістів) придатними є такі вмісти, які для окремих передавачів є незмінними протягом інтервалу часу можливого перемикання. Представлені на фігурах 2 і
З дані часу (14:38:44) не придатні для перемикання, оскільки цей інформаційний вміст постійно змінюється. Тобто це означає, що для диверсифікації між аналоговими і цифровими програмами, а також між кількома цифровими програмами необхідне однозначне ідентифікування вмісту програми (інформаційного вмісту). Особливою перевагою кореляції вмістів телетекстів, представлених на фіг.2 і З і описаних у цьому зв'язку, є те, що вона може бути застосована при усіх переходах, представлених на Ффіг.1. Це передбачає, що прийняті програми також транслюються з телетекстом. Якщо це не так, то інформаційний вміст може бути представлений іншими даними.
Стосовно умов приймання альтернативно або додатково до наведеного вище опису дійсне також таке:
Здійснюється не (лише) приймання програми однією антеною, а приймання інших програм - іншими антенами, але й усі антени роблять внесок у приймання поточних програм. Лише для порівняння одна антена (тракт) налаштована на порівняльну програму (у новій зоні передачі). Після цього знову перемикаються усі антени.
На Ффіг.4 зображений приклад пристрою для здійснення способу згідно з винаходом. Позиційним позначенням 9 позначена антена, розрахована на певний діапазон частот і встановлена у відповідному місці транспортного засобу. Коли використовується лише антена 9, реалізується спосіб згідно з пунктом 1 формули винаходу,
причому у цьому разі диверсифікація не здійснюється. Коли використовуються більше, ніж одна антена, тобто згідно з Фіг.4 антени 9-11 (або більше, ніж три антени; у загальному випадку "п" антен, причому "п"»1), йдеться про систему диверсифікації що функціонує згідно з ознаками п. 17 формули винаходу і додатково чи альтернативно згідно з ознаками п. 2 формули винаходу. До антен 9-11 під'єднані відповідні приймачі (тюнери) 12-14, причому вихідні сигнали приймачів (не лише дані тюнера 12) підведені до МРЕС-декодера. Його вихідні сигнали відповідною лінією підведені до блоку 16 обробки, що містить логічні вузли, призначені для здійснення способу, пам'ять для накопичення результатів, а також вузол керування і кореляції. У цьому разі, коли використовуються кілька антен 9-11, а також відповідні приймачі 12-14, йдеться про систему диверсифікації, при функціонуванні якої для вибору однієї з антен 9-11 вузол 16 обробки через керуючі лінії 17 подає на приймальний вузол керуючі сигнали, які утворюють такий тракт сигналу від антени до вузла 16 обробки, при якому досягається найвища якість приймання.
Вихідний сигнал МРЕСі-декодера 15 у цій формі виконання підведено також до аналого-цифрового перетворювача (АЦП). Це необхідно і доцільно тому, що вихідний сигнал МРЕС-декодера 15 є повним кольоровим відеосигналом (ЕВАб-сигнал) (але не повинен бути), тобто є аналоговим і тому має бути переведений у цифрову форму. Альтернативно або додатково може бути передбачений тракт сигналу від МРЕС- декодера 15 безпосередньо до вузла 16 обробки.
Вузол 16 обробки має принаймні один вихід 19 (аналоговий і/або цифровий) для відтворення прийнятого антенами 9-11 і обробленого сигналу (звукового сигналу і/або відеосигналу).
Зрештою у тракті сигналу від приймачів 12-14 до вузла 16 обробки включені АЦП, які перетворюють отримані від приймачів 12-14 аналогові сигнали у цифрові сигнали для подальшої обробки у вузлі 16. АЦП можуть бути виконані окремо між приймачами 12-14 і вузлом 16 обробки, або ж альтернативно можуть бути інтегровані у приймачі 12-14 і/або у вузол 16 обробки.
ПЕРЕЛІК ПОЗИЦІЙНИХ ПОЗНАЧЕНЬ
1. Перша аналогова зона 2. Перша цифрова зона 3. Наступна цифрова зона - 4. Наступна аналогова зона 5. Передавач 6. Передавач 7. Передавач 8. Передавач 9. Антена 10. Антена 11. Антена 12. Приймач (тюнер) 13. Приймач (тюнер) 14. Приймач (тюнер) 15. МРЕС-декодер 16. Вузол обробки 17. Сигнальна лінія 18. Запам'ятовуючий вузол 19. Вихід 20. Аналого-цдцифровий перетворювач тьєЕтТТтТтТтТлЄЄч'нТтнтнТтТчТининвтни в ня слива ІВ,
А р У У се ПИ як й Її " Я ; ЕН ій М З Цифрова зник я Я Й ! і. й ст р
А г В і Я ой вввйогова зона в. 7 а, Х
Є а: р Ах ! рен | Е: 1 а Ява у Лк Шаслви ци
Змїшана зона Луна явна
І м с ? і, Ма ВЕНА а та : Кий / що т й що що ра і. го Му. х і ! / ; й ти Ж ВИ у ЇЇ в не о нка и р ї | і а м У уж ке ! г х щі 8 7 м Р і 1 шк в ф-- - 5 дит.
ОХ Анайетна зна КОМ ню В її ті
Ме Ко х КВ які ; : Ви: я тин Цифрова зона 22 ; З / ж. я ик : : ще шт вен м ще ж Же і Що Переходи між раними зонами передачі І
ФІГ. то лав рЕтехе щі 12.03.35 14238244
Ії Я не
ЩЕ ші ВВ, З другим вображення краще
Анапогове приймання
ФІГ. 2 і 0 зва ОвтТехо ші 12.03.05 зага і З другим зображення краще
С. піст Цифрове приймання
ФГ. я -Я
А й ; й
Вртена п У й Херукихі сисналь рима: шва
КУ - Е.. : ем сто і т
Об й 8-5 - - 3
Дитанят МИ ї- тн Відео. м т
Ї й ІЗ аналиг. Аж плн шини іш - Я Те, и Вузол пеккної обробки о 7 ий сш й Ї тюнер пет В І ш- т ї ; Віда Зо ЗПвм'ять прсняих пезетьтатів 45 і Й ние: | Булюл керузавня і корепеції 45 і й
ЕЕ оренннняи рив я
Е - бетони
Павять І- Ав
Фіг. 4 Ше

Claims (9)

1. Спосіб приймання високочастотних сигналів, причому приймання сигналів здійснюють однією чи кількома антенами приймача і на приймач подають ті сигнали, що репрезентують попередньо вибраний вміст програми, причому у разі потреби вибирають принаймні одну додаткову антену, яка здійснює приймання сигналу з таким же програмним вмістом, але з кращими параметрами сигналу, який відрізняється тим, що аналізують інформаційний вміст сигналів, прийнятих принаймні однією антеною, а потім здійснюють перемикання з одного сигналу, прийнятого цією антеною, на інший сигнал, прийнятий цією антеною, якщо інформаційний вміст першого сигналу відповідає Інформаційному вмісту іншого сигналу при кращих параметрах іншого сигналу.
2. Спосіб за п. І, який відрізняється тим, що аналізують інформаційний вміст сигналів, прийнятих принаймні двома антенами, а потім здійснюють перемикання з сигналу, прийнятого однією антеною, на інший сигнал, прийнятий іншою антеною, якщо інформаційний вміст сигналу, прийнятого однією антеною, відповідає Інформаційному вмісту іншого сигналу, прийнятого іншою антеною.
3. Спосіб за п. І або 2, який відрізняється тим, що інформаційний вміст визначають за допомогою даних із інтервалу вертикального зворотного ходу променя (УВІ, Уегисаї ВіІапКіпе, ІШегумаї).
4. Спосіб за п. 1 або 2, який відрізняється тим, що інформаційний вміст визначають за допомогою вмісту пропозиції телетексту передавача.
5. Спосіб за п. 1 або 2, який відрізняється тим, що інформаційний вміст визначають за допомогою імені передавача, сигнал якого передають і приймають.
б. Спосіб за п. І або 2, який відрізняється тим, що інформаційний вміст визначають за допомогою даних електронного розкладу програм (ЕРО; ЕІесітопіс Ргортат Спде-Рагеп).
7. Спосіб за п. І або 2, який відрізняється тим, що інформаційний вміст визначають за допомогою даних службової інформації (51; 5егхісе ІпПГогтайноп).
8. Спосіб за п. 1 або 2, який відрізняється тим, що інформаційний вміст визначають за допомогою даних специфікації програм (РБІ; Ргортат 5ресійс ІпГогтайоп).
9. Спосіб за п. 1 або 2, який відрізняється тим, що інформаційний вміст визначають за допомогою комбінації принаймні двох видів визначення інформаційного вмісту, вибраних із групи, що містить: - визначення за допомогою даних із інтервалу вертикального зворотного ходу променя (УВІ, Мегиса! ВіапКкіпе ПШгегуаї), - визначення за допомогою вмісту пропозиції телетексту передавача, - визначення за допомогою імені передавача, сигнал якого передають і приймають,
- визначення даних електронного розкладу програм (ЕРО; ЕІесігопіс Ргортат Опіде-Юагеп), - визначення за допомогою даних службової інформації (51; бегуісе ІпГогтайоп), - визначення за допомогою даних специфікації програм (Р5БІ; Ргортат 5ресійс ІпГогтайноп).
UAA200709388A 2005-01-18 2005-09-12 Спосіб приймання високочастотних сигналів UA97089C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE102005002425 2005-01-18
PCT/EP2005/013189 WO2006076948A1 (de) 2005-01-18 2005-12-09 Programmdiversity

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA97089C2 true UA97089C2 (uk) 2012-01-10

Family

ID=39036787

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA200709388A UA97089C2 (uk) 2005-01-18 2005-09-12 Спосіб приймання високочастотних сигналів

Country Status (3)

Country Link
CN (1) CN101103553A (uk)
UA (1) UA97089C2 (uk)
ZA (1) ZA200705423B (uk)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2013117515A1 (de) * 2012-02-07 2013-08-15 Hirschmann Car Communication Gmbh Senderverfolgung unterschiedlicher standards
US9520935B2 (en) * 2013-03-15 2016-12-13 Shure Acquisition Holdings, Inc. Wireless audio receiver system and method

Also Published As

Publication number Publication date
CN101103553A (zh) 2008-01-09
ZA200705423B (en) 2009-05-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR100272497B1 (ko) 주파수 다이버시티 시스템
CN1941868B (zh) 一种相同广播电视频道信息的频道快速切换方法
US20090310030A1 (en) Using a Global Positioning System for Transmitter Identification in Mobile Television
US20090280741A2 (en) Location-Based Transmitter Selection and Handoff
US20080299926A1 (en) Radio receiver for hybrid broadcast systems
EP1608149B1 (en) Automatic tuning system for a mobile DVB-T receiver
JP2004320406A (ja) 地上デジタル自動選局方法
US7072685B2 (en) Digital/analog broadcast receiver
US8533769B2 (en) Digital broadcast receiver and digital broadcast receiving method
KR100549379B1 (ko) 이동 디지털 방송 수신기에서의 주파수 및 프로그램 자동전환 장치 및 그 방법
EP2494777A1 (en) Systems and methods for television receiving system setup including terrestrial transmitter locating
JP2001251229A (ja) 移動体用放送受信機
JP3732696B2 (ja) 受信装置及び受信方法
UA97089C2 (uk) Спосіб приймання високочастотних сигналів
US20070130606A1 (en) Method for receiving digital multimedia broadcasting in a weak electromagnetic field region and an apparatus therefor
US20080200137A1 (en) Program Diversity
JP2001053635A (ja) 受信装置及び受信方法
JP2009260568A (ja) 受信装置及び受信方法
KR20160117612A (ko) 다양한 표준의 방송국 추적
JP2008136069A (ja) オートチャンネル切替え方式
US20060020977A1 (en) Television broadcast signal receiving system
JP2007096760A (ja) 車載用受信装置、及び、車載用受信装置の受信制御方法
JP2006157334A (ja) テレビジョン放送受信装置
JP2007259053A (ja) 地上波デジタル放送受信機
JP2003037785A (ja) 移動体用受信装置及び放送信号の受信方法