UA94254U - Залізобетонна рамна конструкція - Google Patents

Залізобетонна рамна конструкція Download PDF

Info

Publication number
UA94254U
UA94254U UAU201404076U UAU201404076U UA94254U UA 94254 U UA94254 U UA 94254U UA U201404076 U UAU201404076 U UA U201404076U UA U201404076 U UAU201404076 U UA U201404076U UA 94254 U UA94254 U UA 94254U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
frame
frames
reinforced concrete
block
modules
Prior art date
Application number
UAU201404076U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Валерій Миколайович Першаков
Андрій Олександрович Белятинський
Марія Сергіївна Барабаш
Катерина Миколаївна Лисницька
Марина Андріївна Ромашкіна
Original Assignee
Національний Авіаційний Університет
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Авіаційний Університет filed Critical Національний Авіаційний Університет
Priority to UAU201404076U priority Critical patent/UA94254U/uk
Publication of UA94254U publication Critical patent/UA94254U/uk

Links

Landscapes

  • Revetment (AREA)

Abstract

Залізобетонна рамна конструкція складається з піврам зі стійок та ригелів та виконана щонайменше з двох з'єднаних між собою блок-модулів. Піврами в блок-модулях з'єднані в різних конфігураціях і в різних площинах, утворюючи просторові рамні каркаси блок-модулів, прямокутні, квадратні та круглі в плані. Блок-модулі можуть з'єднуватися (нарощуватися) між собою в трьох площинах з утворенням секцій просторового рамного каркаса.

Description

Корисна модель належить до будівництва та може бути використана при зведенні залізобетонних рамних блок-модулів для виробничих, громадських, адміністративних та сільськогосподарських будівель.
Відома металічна рама, що складається зі стійок та ригелів з навісними стіновими панелями, що призначені для зменшення згинаючих моментів в ригелі. (Металічні конструкції.
Загальний курс: Підручник для вузів/ Е.І. Беленя, В.А. Балдин, Г.С. Веденников та ін.; Під заг. ред. Е.І. Беленя. - 6-е вид., перероб. та доп. М.: Стройіздат, 1986. - 560 с., ілюстр. - С. 407., рис. 17.9).
Недоліком відомої конструкції є низька її ефективність через необхідність введення додаткових в'язів або діафрагм жорсткості в кожному ряді вертикальних опор для забезпечення просторової жорсткості системи, що зменшує можливість використання робочого простору.
Відома металічна рама, що складається з опорних стійок і ригелів з короткими консолями, розміщеними в продовженні ригеля (Архітектурні конструкції/ 3.А. Казбек-Казиев, В.В. Беспалов,
Ю.А. Диховичний та ін.; Під ред. 3.А. Казбек-Казиева: Підручник для вузів за спец. "Архітектура". - М.: Вища шк., 1989. - 324 с.: ілюстр. - С. 134. рис. ХІЇ. 14).
Недоліком відомої конструкції є низька її ефективність через необхідність встановлення зв'язків в рядах опорних стійок для забезпечення просторової жорсткості, що призводить до обмеження раціонального використання внутрішнього простору, а також через виконання коротких консолей, що є недостатніми для улаштування додаткових критих площ.
Найближчим аналогом є рама, що містить вертикальні стійки і ригелі з консолями. Модуль виконаний в вигляді стійки з хрестоподібною вершиною. (Патент Росії Мо 46512 МПК ЕО4В 1/24, опублікований 2005.07.10).
Недоліком найближчого аналога є низька ефективність конструкції: через наявність чотирьох коротких консолей, неможливість влаштування тільки трьох чи двох консолей, перевищеної металоємності, необхідності встановлення зв'язків в ряду опорних стійок для забезпечення просторової жорсткості що призводить до обмеження раціонального використання внутрішнього простору для влаштування критих площ.
Задачею корисної моделі є підвищення ефективності роботи залізобетонної рамної конструкції покращення раціонального використання внутрішнього робочого простору
Зо приміщення будівлі, зниження металоємності без погіршення її міцності та стійкості.
Поставлена задача вирішується тим, що залізобетонна рамна конструкція, що складається з піврам зі стійок та ригелів, виконана щонайменше з двох, з'єднаних між собою блок-модулів, згідно до корисної моделі, піврами в блок-модулях з'єднані в різних конфігураціях і в різних площинах, утворюючи просторові рамні каркаси блок-модулів, прямокутні, квадратні та круглі в плані.
Крім того, блок-модулі можуть з'єднуватися (нарощуватися) між собою в трьох площинах з утворенням секцій просторового рамного каркасу.
Розроблені нові конструктивні схеми і вузли каркасних будинків із тришарнірних залізобетонних рам (Фіг. 1 та Фіг. 2).
На Фіг. Та показана конструктивна схема рамного каркасу будинку, де блок-модуль складається з чотирьох рам, причому блок-модулі можуть нарощуватися в обох напрямках у плані. Крайні кутові стійки передбачені з шарнірною опорою у фундаменті, середні - з жорсткою.
У вузлі А з'єднання прямолінійних залізобетонних елементів у розтягнутій зоні виробляється шляхом заведення відрізків труб малого діаметра 1, приварених до гнутої закладної деталі 2 ригеля в прямокутний отвір металевої труби З з наступною їхньою фіксацією за допомогою П- подібного стрижня 4, а в стиснутій зоні шляхом установки закладної деталі у вигляді швелера 5, що виключає взаємний зсув ригеля і стійки (Фіг. 2а).
На Фіг. 16 представлена схема рамного каркасу будинку, що складається з блок-модулів, що включають дві залізобетонні рами, які перетинаються в коньковому вузлі під деяким кутом.
Конструкція розроблялася з такою умовою, щоб блок-модуль можна було нарощувати в обох напрямках будинку. При цьому необхідно вирішувати вузли сполучення двох-чотирьох ригелів з однією стійкою. Ці вузли аналогічні вузлу А, показаному на Фіг. Та. Для схеми на Фіг. 16 був розроблений вузол Б, що включає сполучення чотирьох ригелів (Фіг. 26). Необхідною умовою конструювання цього вузла є шарнірне з'єднання ригелів. Між торцями ригелів установлюється залізобетонний куб 6, сторона якого дорівнює висоті торця ригеля 7. З чотирьох сторін куба встановлюються закладні деталі 8, до яких по осі куба приварюються відрізки труб 9. Такого ж діаметра відрізок трубки 10 приварюється до закладної деталі, розташованої в торці ригеля. Під час монтажу відрізки трубок на ригелі і кубі сполучаються і шплінтуються.
На Фіг. 1в представлена схема будинку, круглого в плані, що включає залізобетонні піврами. бо При цьому залізобетонне кільце служить фундаментом для каркасу будинку, що сприймає розпір. Стійка піврами з'єднана з фундаментом шарнірно (Фіг. 28в). Улаштовують фундамент таким чином, щоб він міг сприймати горизонтальну і вертикальну складову зусилля від п'яти рами. Коньковий вузол виконаний з умови з'єднання декількох ригелів і являє собою залізобетонне кільце, що забезпечує шарнірне з'єднання (Фіг. 26). Тут замість залізобетонного куба використовується залізобетонне кільце.
На Фіг. 1г представлена схема рамного каркасу будинку, круглого в плані. Конструктивною особливістю є пристрій загальної залізобетонної стійки декількох ригелів, що розташовуються вздовж радіусів окружності. Стійка жорстко кріпиться до фундаменту. До стійки може кріпитися різна кількість ригелів. На Фіг. 2а показаний вузол А - місце кріплення ригелів до стійки.
На Фіг. їд представлена рамна конструкція, яка зведена шляхом улаштування малого рамного каркасу на великий. У конструкції використовується три залізобетонних кільця, що служать: - велике кільце влаштовується у вигляді фундаменту по всьому периметру великої окружності. Воно служить для шарнірного обпирання стійок нижніх піврам на кільце-фундамент.
Вузол опирання В приведений на Фіг. 2в; - середнє кільце перемінної товщини виконує дві функції. Воно є місцем пристрою конькового вузла для нижньої піврами і шарнірного обпирання стійок верхніх піврам. Перемінна товщина збільшує надійність кільця в місцях з'єднання ригеля нижньої піврами і стійки верхньої піврами. З'єднання виробляється в одному перетині, тому що верхня і нижня рами утворюють одну площину. Конструкція вузла Г приведена на Фіг. 2г. Конструктивна особливість викликана тим, щоб зменшити величину розпору ригеля 7 нижньої піврами за рахунок дії розпору від стійки 11 верхньої піврами. До закладної деталі 8, розташованої в торці ригеля, приварюють відрізок стрижня малого діаметра 12, який, упираючись у закладну деталь стійки 13 піврами, утворює шарнір; - мале кільце несе функції конькового вузла для верхніх піврам. Конструкція вузла Д приведена на Фіг. 2д. Це кільце має невеликий діаметр. Виготовляється воно перемінної товщини з приєднанням гнутої закладної деталі. Шарнірне обпирання ригеля забезпечується зварюванням до закладної деталі ригеля відрізка стрижня 12.
На Фіг. 1е представлена рамна конструкція кругла в плані. Для збільшення корисної площі
Зо тришарнірні рами розташовуються по окружності з одною загальною стійкою, що жорстко закріплена у фундаменті. Стійки піврам, розташовані по окружності, мають шарнірні обпирання.
Вузли А, Б, В приведені відповідно на Фіг. 2 а, б, в.
На Фіг. їж представлений рамний каркас однопрогонового будинку, що включає три тришарнірні рами, які з'єднані між собою розпірками. Розпірки з'єднують між собою ригелі піврам с кроком, що підбирається в залежності від навантаження на ригель від матеріалу і від ряду інших факторів. Виконують розпірки зі сталі, що працюють тільки на розтягання. Для даної схеми розроблена конструкція фундаменту дрібного закладення, що забезпечує шарнірне обпирання стійок на нього (Фіг. 2е). Це кутовий фундамент, на який спираються три стійки піврам, причому одна вертикально, а дві інші з симетричним нахилом. Можуть бути запропоновані схеми багатопрогонових будинків, що складаються з двох і більше прольотів каркасів. У цьому випадку проміжні стійки жорстко закріплюють у фундаменті.
На Фіг. 13з представлена схема каркасного будинку, виконаного із залізобетонних піврам.
Представлена конструкція є модульним каркасом для такого типу будинків, що складається з двох вертикальних тришарнірних рам і двох похилих. При цьому утвориться пара з похилої вертикальної рами, шарнірно обпертої у фундамент дрібного закладення - вузол Е (фіг. 2е). Для забезпечення стійкості рамні конструкції з'єднані сталевими розпірками.
В залежності від схеми розміщення стійок і ригелів піврам просторові блок-модулі можуть створюватися в будь-якій конфігурації: багатопрольотні в двох площинах і багатоповерхові рамні каркаси.
Просторовий рамний каркас володіє просторовою жорсткістю за рахунок роботи рамної схеми в поздовжньому та поперечному напрямках.
Виготовлення збірних та суцільних піврам і монтаж каркасу може виконуватися, як із модулів заводського виготовлення, так і з відправних елементів, шляхом укрупненої збірки на місці монтажу. Покриття може бути виконаним, наприклад, профільованим настилом або залізобетонною оболонкою.
Особливістю поданої залізобетонної рамної конструкції є те, що в ній реалізується просторова схема роботи рамного каркаса зі збірних і суцільних піврам, що випускаються. Це дозволяє більш повно використовувати внутрішній простір будівлі В цілому виконання конструкцій блок-модульного типу дозволяє здійснювати раціональний монтаж при менших (516) витратах.
Вказані особливості свідчать про високу ефективність залізобетонної рамної конструкції прольотом 12, 18,21і24 м.
Таким чином, отримані конструктивні схеми і вузли будинків і споруд з піврам, що серійно випускаються, мають архітектурну виразність.
Розглянуті будинки і споруди можуть бути використані для сільських виробничих громадських будинків (павільйони, торгівельні зали, ринки, басейни, спортзали, виставки та ін.), а також будинки і споруди сільгоспавіації.

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Залізобетонна рамна конструкція, яка складається з піврам зі стійок та ригелів та виконана щонайменше з двох з'єднаних між собою блок-модулів, яка відрізняється тим, що піврами в блок-модулях з'єднані в різних конфігураціях і в різних площинах, утворюючи просторові рамні каркаси блок-модулів, прямокутні, квадратні та круглі в плані.
2. Залізобетонна рамна конструкція за п. 1, яка відрізняється тим, що блок-модулі можуть з'єднуватися (нарощуватися) між собою в трьох площинах з утворенням секцій просторового рамного каркаса.
UAU201404076U 2014-04-16 2014-04-16 Залізобетонна рамна конструкція UA94254U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201404076U UA94254U (uk) 2014-04-16 2014-04-16 Залізобетонна рамна конструкція

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201404076U UA94254U (uk) 2014-04-16 2014-04-16 Залізобетонна рамна конструкція

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA94254U true UA94254U (uk) 2014-11-10

Family

ID=56291636

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201404076U UA94254U (uk) 2014-04-16 2014-04-16 Залізобетонна рамна конструкція

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA94254U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA2787508A1 (en) Module for the construction of buildings, and construction method
CN107816223B (zh) 一种安全稳定型站台雨棚站房及其安装方法
CN108193772B (zh) 全螺栓纵横装配式模块建筑中部连接节点
RU2629268C9 (ru) Соединительный узел для пространственно расположенных стержневых элементов и несущая пространственно-стержневая структурная конструкция, в частности для пролетных строений мостов, большепролетных перекрытий и покрытий, сооружений башенного типа (варианты)
CN101215854A (zh) 梁柱铰接-屈曲约束支撑钢框架结构
CN114687495A (zh) 异形平面双悬挑的窄翼缘变截面钢构架屋盖及组装方法
CN111042328A (zh) 一种分布式模块化抗侧k撑型单元多层框架结构
RU91581U1 (ru) Рама здания
CN108204039A (zh) 一种装配式建筑桁架结构
CN102828616B (zh) 一种屋盖高支模体系
CN218060946U (zh) 异形平面双悬挑的窄翼缘变截面钢构架屋盖
CN206360205U (zh) 大跨度混凝土桁架结构
CN213741599U (zh) 大跨度厂房钢框架
UA94254U (uk) Залізобетонна рамна конструкція
CN213868288U (zh) 一种全装配式房屋结构体系
CN210370010U (zh) 用于格构式支撑架的桁架式靴脚
US2307215A (en) Building structure
CN112252473A (zh) 一种全装配式房屋结构体系
RU120682U1 (ru) Мостовые опорные подмости
CN107476200B (zh) 一种满堂支架错位套搭结构及方法
JP3177005U (ja) 自走式駐車場と、それを使用する仮設住宅施設
CN105275113A (zh) 菱形钢网格剪力墙结构
CN213510649U (zh) 一种用于支撑浅埋暗挖拱形板模板的模板支架
CN211816941U (zh) 一种建筑工程钢结构支撑架
RU46512U1 (ru) Металлическая рамная конструкция