UA9236U - Method to obtain complex thread on the basis of ultra-thin polyolefin fiber - Google Patents

Method to obtain complex thread on the basis of ultra-thin polyolefin fiber Download PDF

Info

Publication number
UA9236U
UA9236U UAU200501859U UAU200501859U UA9236U UA 9236 U UA9236 U UA 9236U UA U200501859 U UAU200501859 U UA U200501859U UA U200501859 U UAU200501859 U UA U200501859U UA 9236 U UA9236 U UA 9236U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
fiber
compatibilizer
polymer
ultra
forming
Prior art date
Application number
UAU200501859U
Other languages
English (en)
Inventor
Maria Vasylivna Tsebrenko
Viktoria Georgiivna Rezanova
Iryna Oleksandrivna Tsebrenko
Ivan Ivanovych Vaschenko
Natalia Mykhailivna Rezanova
Original Assignee
Kyiv Nat University For Techno
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Kyiv Nat University For Techno filed Critical Kyiv Nat University For Techno
Priority to UAU200501859U priority Critical patent/UA9236U/uk
Publication of UA9236U publication Critical patent/UA9236U/uk

Links

Landscapes

  • Artificial Filaments (AREA)
  • Treatments For Attaching Organic Compounds To Fibrous Goods (AREA)

Description

Опис винаходу
Корисна модель відноситься до технології формування ультратонких синтетичних волокон (мікроволокон) 2 шляхом переробки розплавів сумішей полімерів Її може бути використана для створення товарів народного споживання з заданим комплексом властивостей: тканин, трикотажу, штучної замші тощо.
Відомий спосіб отримання комплексних ниток на основі ультратонких поліпропіленових (ПП) волокон, який полягає в змішуванні волокноутворюючого, матричного полімерів та компатибілізатора в розплаві, формуванні композиційних ниток, їх термоорієнтаційному витягуванні та екстракції матричного полімеру (Хімічні волокна, 70 2002, Мо4, с.25-31). Змішування всіх компонентів суміші здійснюється одночасно. Кількість компатибілізаторів складає 3-5мас.9о. В якості компатибілізаторів використовують співполімер етилену з вінілацетатом (СЕВА) або олеат натрію. Одночасне змішування всіх компонентів в розплаві, при дуже малому вмісті добавок, не забезпечує необхідної однорідності. Запропоновані раніше компатибілізатори не мають поверхневої дії. Вони покращують процес волокноутворення, але не можуть підвищити стійкість ниток до стирання. За даним 79 способом одержують волокна з не гладенькою структурою поверхні: кожне мікроволокно покрите по всій поверхні надтонкими мікрофібрилами. Наявність останніх знижує стійкість до стирання комплексних ниток на основі мікроволокон в порівнянні з нитками сформованими за традиційною технологією.
В основу корисної моделі поставлена задача створити такий спосіб отримання комплексних ниток на основі ультратонких поліолефінових (ПО) волокон, в якому шляхом введення нової операції та вибору нового компатибілізатора забезпечувалось би одержання комплексних ниток із ультратонких ПО волокон з високою стійкістю до стирання, завдяки чому розширились би сировинна база текстильної промисловості та асортимент товарів народного споживання.
Поставлена задача вирішена тим, що в способі отримання комплексних ниток на основі ультратонких поліолефінових волокон, в якому шляхом змішування волокноутворюючого, матричного полімерів та компатибілізатора в розплаві, формування композиційних ниток, їх термоорієнтаційного витягування та в екстракції матричного полімеру, згідно з корисною моделлю, попередньо змішують в розплаві волокноутворюючий полімер з компатибілізатором, який є силоксановою рідиною і вводиться в кількості 0,1-1,5мас.оо.
Введення операції змішування волокноутворюючого полімеру та добавки силоксанової рідини дозволяє ее, одержати комплексні нитки, які витримують в 2,6-10,1 рази більшу кількість циклів до стирання, а також со зменшити середній діаметр ультратонких волокон в комплексній нитці, збільшити їх кількість та однорідність за поперечними розмірами, завдяки чому покращуються також механічні властивості комплексних ниток із с мікроволокон та комбінованої пряжі, що розширює сировинну базу текстильної промисловості та асортимент Ге») товарів народного споживання. 3о Суть запропонованої корисної моделі полягає в тому, що за рахунок введення операції попереднього змішування силоксанова рідина тонко диспергується і рівномірно розміщується в розплаві волокноутворюючого полімеру. Завдяки тому, що силоксанові рідини не суміщаються з більшістю органічних речовин, будучи введені « в композицію навіть в кількості «107795, вони витісняються на межу поділу фаз волокноутворюючого і матричного - полімерів, знижують поверхневий натяг та поверхневу енергію на міжфазній поверхні, чим сприяють збільшенню 70 ступеню диспергування полімеру дисперсної фази та підвищенню кінетичної стабільності дисперсії в розплаві. с Останнє дозволяє зменшити середній діаметр мікроволокон, підвищити їх однорідність за розмірами та :з» зменшити кількість інших типів структур, які погіршують механічні властивості комплексних ниток (короткі волокна, частинки, плівки). Силоксанові рідини мають низький поверхневий натяг, тому вони розподіляються на межі поділу фаз. Після екстракції матричного полімеру з композиційної нитки розчинником, інертним по с 15 відношенню до волокноутворюючого полімеру та до силоксанової рідини, остання залишається на поверхні мікроволокон і, як хороший мастильник, знижують коефіцієнт тертя. Останнє і забезпечує різке зростання ко стійкості до стирання комплексних ниток, сформованих із сумішей полімерів, що містять силоксанові рідини. В с порівнянні з комплексними нитками із мікроволокон прототипу, нитки, одержані за даним способом, характеризуються меншим середнім діаметром та більшою однорідністю за поперечними розмірами. Така 4) 50 структура зумовлює покращення механічних властивостей, а наявність на поверхні силоксанових рідин забезпечує підвищення стійкості до стирання.
Операцію змішування здійснюють на екструзійному обладнанні, використовуючи черв'ячно-дискові або двочерв'ячні екструдери. Силоксанову рідину додають в кількості 0,1-1,5мас.9о. При введенні в суміш полімерів добавки компатибілізатора менше 0,1мас.9о ефект зростання стійкості до стирання проявляється слабо, через
Со складність рівномірного змішування та незначної його кількості на поверхні волокна. Збільшення концентрації силоксанової рідини вище 1,5мас.9о не супроводжується підвищенням стійкості ниток до стирання.
З літератури невідомо використання силоксанових рідин для підвищення стійкості до стирання комплексних ниток із поліолефінових мікроволокон, сформованих із розплавів компатибілізованих сумішей полімерів.
Таким чином, за способом, що пропонується, отримують комплексні нитки на основі ультратонких бо поліолефінових волокон зі стійкістю до стирання вищою в 2,6-0,1 рази ніж за способом прототипу.
Винахід пояснюється наступними прикладами.
Приклад 1
Для формування композиційної нитки брали наступні вихідні компоненти: поліпропілен (ПП) - волокноутворюючий і співполіамід (СПА) - матричний полімери та поліетилсилоксан марки ПЕС-5 як бо компатибілізатор. Поліпропілен мав такі властивості: характеристична в'язкість в декаліні при 13520 - 1,2;
вміст атактичної фракції - 595; температура плавлення - 16920. Співполіамід - співполімер капролактаму (50965) та гексаметиленадипінату (5095); вміст низькомолекулярних сполук (НМС), які екстрагуються водою, - 2-Змас.9о.
Поліетилсилоксан (ПЕС-5) з такими характеристиками: питома густина, г/см? - 0,86-1,18; масова доля кремнію,
Чо - 19,6-28,0; температура кипіння при залишковому тиску 0,13-0,4ОмПа, ес - 250.
Гранули ПП змішували з ПЕС-5 в розплаві на черв'ячно-дисковому екструдері марки ЛГП-25. Вихідний СПА попередньо сушили під вакуумом при температурі 9022 до вмісту НМСО 0,05 мас.9о, а потім змішували на тому ж екструдері з одержаними гранулами ПП з добавкою ПЕС-5. З отриманої композиції на прядильній машині екструдерного типу формували композиційну мононитку і витягували при температурі 150 2С. Екстракцію 70. матричного полімеру проводили водним розчином етилового спирту.
Характеристики комплексних ниток із поліпропіленових мікроволокон, сформованих із сумішей
ПП/СПА/ПЕС-5, наведені в таблиці 1. " комплексних ниток із ПП мікроволокон мас. 90 ю 25 щ прот зоолвос 301я 01
Ф
30 Приклад 2. со
Для формування композиційної нитки використовували волокноутворюючий і матричний полімери, які описані в прикладі 1, при співвідношенні компонентів ПП/СПА/компатибілізатор 40,0/59,3/0,7. Як компатибілізатор сч використовували поліметилсилоксанову рідину марки ПМО-100 з наступними характеристиками: питома густина, Ф) 35 г/см - 0,91-0,98; масова доля кремнію, Зо - 36,5-39,0; температура кипіння при залишковому тиску 0,13-0,50мПа, «С не вище 300. Введення ПМО-100 в ПП, подальше змішування одержаних гранул з СПА та формування комплексної нитки із ПП мікроволокон здійснювали в умовах, описаних в прикладі 1. Проведені « випробування показали, що комплексна нитка витримувала 1210 циклів до стирання.
Приклад 3. т
Суміш із волокноутворюючого, матричного полімерів та кремнійорганічної рідини складу 50,0/49,7/0,3мас.о с одержували шляхом змішування за допомогою двочерв'ячного екструдера марки "/5К-83" фірми "УУетег
РІсмдегег" з двома зонами дегазації. Наявність двох зон дегазації дозволяє виключити стадію попереднього :з» сушіння вихідного СПА. В якості волокноутворюючого компоненту суміші брали поліетилен високого тиску (ПЕВТ) з такими властивостями: температура плавлення 123 С; ступінь кристалічності - 8095. Матричний
Компонент (СПА) і компатибілізатор (ПЕС-5), як в прикладі 1. Із гранул суміші формували композиційну
Ге) мононитку, екстрагували матричний полімер, як описано в прикладі 1. Після екстракції матричного полімеру одержали комплексну нитку із поліетиленових мікроволокон зі стійкістю до стирання вищою, ніж у прототипа в де 5,1 раз. 2) Приклад 4.
Для формування комплексної нитки із ПП мікроволокон як волокноутворюючий полімер використовували м, поліпропілен і компатибілізатор - ПЕС-5, властивості якого описані в прикладі 1. Матричним полімером був співполімер етилену з вінілацетатом (СЕВА) з температурою плавлення 859 та вмістом вінілацетатних груп 1296. Кремнійорганічну рідину ПЕС-5 попередньо змішували з ПП на лінії грануляції полімерів, а потім одержані гранули змішували з СЕВА на тому ж екструдері. Композиційну мононитку формували із суміші ПП/'СЕВА/ЛЕС-5
С 55 складу 30,0/69,0/1,0 на обладнанні і в умовах, описаних в прикладі 1. Для одержання комплексної нитки із ПП мікроволокон екстракцію матричного полімеру (СЕВА) проводили бензолом. Комплексні нитки із ПП мікроволокон витримували 1240 тисяч циклів до стирання.
Аналіз результатів свідчить, що запропонований спосіб дає можливість отримувати комплексні нитки на основі поліолефінових мікроволокон при переробці розплавів сумішей полімерів, які містять (20-50)мас.9о бо волокноутворюючого полімеру, як і в прототипі, та з більшою в (2,6-10,1) раз стійкістю до стирання в порівнянні з прототипом.

Claims (1)

  1. Формула винаходу б5 Спосіб отримання комплексних ниток на основі ультратонких поліолефінових волокон шляхом змішування волокноутворюючого, матричного полімерів та компатибілізатора в розплаві, формування композиційних ниток, їх термоорієнтаційного витягування та екстракції матричного полімеру, який відрізняється тим, що попередньо змішують в розплаві волокноутворюючий полімер з компатибілізатором, який є силоксановою рідиною і ВВОДИТЬСЯ В кількості 0,1-1,5 мас. 90. Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2005, М 9, 15.09.2005. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. що 2 (Се) Зо со с (о)
    . и? се) іме) (95) 4) Со 60 б5
UAU200501859U 2005-02-28 2005-02-28 Method to obtain complex thread on the basis of ultra-thin polyolefin fiber UA9236U (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200501859U UA9236U (en) 2005-02-28 2005-02-28 Method to obtain complex thread on the basis of ultra-thin polyolefin fiber

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200501859U UA9236U (en) 2005-02-28 2005-02-28 Method to obtain complex thread on the basis of ultra-thin polyolefin fiber

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA9236U true UA9236U (en) 2005-09-15

Family

ID=35518519

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200501859U UA9236U (en) 2005-02-28 2005-02-28 Method to obtain complex thread on the basis of ultra-thin polyolefin fiber

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA9236U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Ajitha et al. Introduction: Polymer blends, thermodynamics, miscibility, phase separation, and compatibilization
US7491757B2 (en) Fully cured thermoplastic elastomer, process for its manufacture and applications thereof
Meijer et al. Structured polymer blends
Wang et al. Formation and morphology of cellulose acetate butyrate (CAB)/polyolefin and CAB/polyester in situ microfibrillar and lamellar hybrid blends
JP7287091B2 (ja) 脂肪族ポリエステル樹脂組成物の製造方法
CN101760021B (zh) 可用于纺织无玻纤梭子的尼龙66组合物
CN107148432A (zh) 乙烯‑乙酸乙烯酯共聚物树脂组合物、接枝共聚物、热塑性树脂组合物及树脂成型品
George et al. Melt rheology and morphology of thermoplastic elastomers from polyethylene/nitrile‐rubber blends: The effect of blend ratio, reactive compatibilization, and dynamic vulcanization
Abraham et al. Solvent transport characteristics of thermoplastic elastomer blends based on nylon and NBR
Guo et al. Fabrication of foamed polypropylene with excellent behaviors by adding a special foam stabilizer
CN108250588B (zh) 一种低脆化温度、高断裂伸长率聚丙烯复合材料及其制备方法
Jurkowski et al. New aspects of polyamide 6 mixing in molten state with low‐density polyethylene
Levytskyj et al. The influence of polystyrene modifier and plasticizer nature on the properties of poly (vinyl chloride)
UA9236U (en) Method to obtain complex thread on the basis of ultra-thin polyolefin fiber
Cheng et al. Morphological structure and mechanical properties of in situ microfibrillar composites of modified PA66 with PP
Shao et al. Morphology, rheology and electrical resistivity of PLLA/HDPE/CNT nanocomposites: Effect of maleic anhydride
CN103665531A (zh) 塑料多孔材料及其制备方法
KR100909982B1 (ko) 스판덱스 폐사를 이용한 인조잔디용 탄성 칩 조성물 및 제조 방법
Titire et al. Characterization of blend PA6+ EPDM (60/40) by tensile tests
JP5993869B2 (ja) ポリマー材料
Malakhov et al. Morphology, structure and properties of nonwoven materials obtained by melt electrospinning of polypropylene–polystyrene blends
ATE375412T1 (de) Polyolefinbasierende synthesefasern und verfahren zu deren herstellung
JP2017526787A (ja) ポリマー材料
CN1659227A (zh) 热塑性树脂组合物
JP2022547871A (ja) 接着剤組成物