UA82377C2 - Пристрій для поглинання шуму з доріг - Google Patents

Пристрій для поглинання шуму з доріг Download PDF

Info

Publication number
UA82377C2
UA82377C2 UAA200601178A UAA200601178A UA82377C2 UA 82377 C2 UA82377 C2 UA 82377C2 UA A200601178 A UAA200601178 A UA A200601178A UA A200601178 A UAA200601178 A UA A200601178A UA 82377 C2 UA82377 C2 UA 82377C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
walls
noise
holes
openings
cavity
Prior art date
Application number
UAA200601178A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Владимир Викторович Федоров
Владимир Прохорович Сахно
Original Assignee
Национальный Транспортный Университет
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Национальный Транспортный Университет filed Critical Национальный Транспортный Университет
Priority to UAA200601178A priority Critical patent/UA82377C2/uk
Publication of UA82377C2 publication Critical patent/UA82377C2/uk

Links

Landscapes

  • Devices Affording Protection Of Roads Or Walls For Sound Insulation (AREA)

Abstract

Пристрій для поглинання шуму з доріг виконаний у вигляді стінок з отворами і козирками, змонтованими похило на верхніх кромках стінок. Для підвищення акустичної ефективності отвори виконані змінного перерізу із звуженням в напрямку внутрішніх поверхонь стінок, наприклад, конічної або пірамідальної форми. Осі отворів виконані перпендикулярними до поверхонь стінок, які встановлені на спільній основі і зв'язані між собою стяжками. Козирки виконані у вигляді спільного дахоподібного перекриття.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до дорожнього виробництва і може бути використаний у пристроях для захисту від шуму 2 транспортних потоків, переважно встановлюваних на роздільній смузі.
Автомобільний транспорт представляє велике значення для народного господарства України. Але автотранспортні засоби мають, на жаль, і негативні фактори. Один з них - шумове забруднення довкілля. При тривалій дії шум вкрай негативно впливає на здоров'я людини. Проблема боротьби з транспортним шумом стала актуальною в останні роки по причині збільшення кількості автомобілів та надання чинності в Україні Правилам 70. ЄЕК ООН. Особливо гострою ця проблема є у великих містах. Для зменшення транспортного шуму застосовують ряд заходів. Найефективнішою є боротьба з шумом у джерелі його виникнення. Але такий захід застосовний, як правило, для нових транспортних засобів. Більша частина останніх складається з таких, яким 5 і більше років.
Оновлення транспортних засобів йде вкрай повільно. А тому в ряді випадків для захисту мешканців будинків, що розташовані вздовж транспортних магістралей, єдино прийнятним заходом боротьби з шумом є застосування 12 акустичних екранів. Особливо успішним таке застосування екранів є в західних країнах, де екрани при великій акустичній ефективності мають ще й приємний, естетичний вигляд |1). Менш успішно, але все ж таки з користю, застосовані такі екрани в Україні (2). На жаль, є приклади і негативного, повністю безрезультатного впровадження шумозахисних екранів, наприклад, в Києві - вздовж трамвайних колій маршруту Мо 2 на Троєщині.
Отже, проблема захисту довкілля від транспортного шуму є складною та відповідальною.
Необхідно захищати від транспортного шуму також водіїв та пасажирів. Для цього на роздільній смузі також необхідно встановлювати шумозахисні екрани.
Відомий, вибраний як аналог, бар'єр, понижуючий рівень шуму ІЗ). Він являє собою монолітну конструкцію, яка складається з основи і двох стін, нахилених одна до одної та скріплених стяжками. В стінках виконані прорізи. Міжстінну порожнину заповнюють рослинним грунтом, а через щілини в грунт висівають чи насаджують с рослини, квіти і т. п. Бар'єр встановлюють на роздільній смузі або вздовж бровок проїжджої частини дороги. ге)
Таким чином, бар'єр виконує шумозахисні та естетичні функції.
Недоліком відомої конструкції є її невисокі шумозахисні функції адже бар'єр є лише хорошим звукоїзолятором, але поганим звукопоглиначем (особливо взимку, коли його рослинний покрив щезає). Тому він захищає лише від шуму зустрічного потоку машин, за роздільною смугою та бар'єром, а від шуму "свого" потоку - транспорту - мало. ча
Відомий, вибраний як прототип, пристрій для поглинання шуму з доріг 4), який містить змонтовані з одного боку дороги стінки з отворами, виконані під кутом до горизонталі, різному для кожного ряду, таким чином, що с осі всіх отворів пересікаються в одній точці - найбільш ймовірному місці знаходження джерела шуму. Пристрій сі споряджений направленими один до одного козирками, змонтованими похило на верхніх кромках стінок, причому 3о кут нахилу козирка до горизонталі менше кута нахилу дотичної до верхньої зовнішньої кромки стінки, проведеної со з точки умовного джерела шуму.
При виникненні шуму від транспортних джерел шум розповсюджується в обидві сторони від джерела шуму.
Звукові хвилі безперешкодно проходять через всі отвори і попадають у порожнину між стінками. Попадаючи в « отвори протилежної стінки, вони не можуть пройти через них в зону протилежного дорожнього полотна з-за зворотної направленості стінок отворів напрямку звукової хвилі. Таким чином, звукові хвилі, які пройшли в т с отвір між стінками, там і гасяться. з» Недоліком відомої конструкції є її недостатня акустична ефективність, оскільки її стінки розраховані на певну координату джерела шуму по відношенні до стінки (висота і віддаль), в той час як реальні джерела шуму знаходяться на віддалі на всій ширині проїжджої частини, а по висоті - від 0,1 м до З м. Другим недоліком 49 відомого пристрою є його нетехнологічність Через розміщення отворів під кутом до поверхні стінок, який для со кожного ряду свій. Це невимовно ускладнить встановлення та виймання стержнів при виготовленні стінок. ко Метою винаходу є підвищення акустичної ефективності та технологічності пристрою.
Поставлена мета досягається тим, що отвори у стінках виконані перемінного перерізу із звуженням в се напрямку внутрішніх поверхонь стінок, наприклад, конічної або пірамідальної форми, їх осі - перпендикулярними -І 20 до поверхонь стінок, які встановлені на спільній основі і зв'язані між собою стяжками, а козирки виконані у вигляді спільного дахоподібного перекриття. "і Суть винаходу пояснюється кресленнями, де на фіг. 1 зображений пристрій для поглинання шуму, поперечний розріз; на фіг. 2 - вид по стрілці А, отвори у вигляді конусів; на фіг. З - вид по стрілці А, отвори у вигляді пірамід. 29 Пристрій для поглинання шуму з доріг включає (фіг. 1) основу 1, на якій встановлено дві стінки 2 з деяким о нахилом одна до одної. З внутрішнього боку стінки 2 вкриті шумопоглинаючим шаром З із легкого бетону із заповнювачем з пористих вулканічних порід або іншого будівельного звукопоглинаючого матеріалу. В стінках ко виконані отвори 4 перемінного перерізу із звуженням в напрямку внутрішніх поверхонь стінок, наприклад, конічної (фіг. 2) або пірамідальної (фіг. 3) форми. Стінки зв'язані між собою стяжками 5, виконані по висоті 60 стінок, а вгорі стінок - дві петлі б для можливості встановлення пристрою на транспортний засіб і на місце експлуатації Стяжки і петлі приварюються при складанні пристрою на заводі-виробнику до раніше заформованих в стінках закладних деталей (не показані). Аналогічно кріпляться стінки з основою (не показано).
Таким чином, пристрій є резонансним поглиначем: порожнина з перфорованою передньою стінкою. Від відомих резонансних поглиначів такого типу його відрізняє те, що він має двосторонню дію (приймає звукові хвилі з 62 протилежних сторін) і може розглядатись як комплексний поглинач, що складається з двох простих. Для захисту від попадання посторонніх предметів, а також снігу і дощової води, пристрій вкритий кришкою 7 з двома петлями 8 для захоплення кришки при перевезенні та монтажі. У випадку продування снігу і дощової води через отвори 4 у внутрішню порожнину пристрою для витікання води в основі виконано кілька отворів (на рис. не позначені).
Пристрій працює наступним чином. При виникненні шуму від транспортних джерел, які переміщуються по проїжджій частині доріг, звукові хвилі безперешкодно попадають в отвори ближньої стінки, які мають велику початкову площу. Відбиваючись від стінок конічної / пірамідальної вхідної порожнини, звукові хвилі входять у внутрішню порожнину пристрою. При цьому завдяки формі вхідної порожнини (плавного зменшення поперечного перерізу у бік порожнини пристрою) практично не відбувається повернення звукової енергії назад у довкілля. В 7/0 даному випадку спрацьовує ефект акустичного клину.
Попавши у внутрішню порожнину пристрою (між стінками, основною і перекриттям), після чисельних відбить та інтерференції із звуковими хвилями з інших отворів, а також завдяки поглинанню шаром З із легкого бетону звукові хвилі затухають. Та незначна частина звукових хвиль, яка зсередини впаде на внутрішній отвір конічної або пірамідальної порожнини, практично не зможе в неї ввійти, адже відомо |5), що коефіцієнт втрат, в першу 7/5 чергу для низькочастотних коливань, приблизно може бути виражений так: к-8Мпа?, де М - в'язкість повітря; п - висота горла (товщина панелі); а - радіус горла резонатора (в даному випадку - це перемінна величина, яка зменшується до внутрішньої частини екрану).
Отже, акустичний опір по довжині конічної / пірамідальної порожнини обернено пропорційний радіусу (тобто площі) перерізу порожнини в даному місці. Таким чином, біля зовнішньої поверхні порожнини він найменший, а біля внутрішньої - найбільший. | якщо всередину порожнини пристрою звукові хвилі рухаються з невеликим акустичним опором, то в зворотньому напрямку їх рух зустрічає значно більший опір. Тобто маємо свого роду ефект акустичного напівпровідника.
Отже, акустична ефективність запропонованого пристрою значно вища, ніж у прототипі. с
Пристрій технологічний. Стінки формуються просто і надійно. Хід стержнів для виготовлення отворів у стінках перпендикулярний боковим поверхням стінок. Більше того, якщо в прототипі кожен ряд стержнів не лише о рухається під кутом до поверхні стінки, та ще й під різним кутом для кожного ряду, то у запропонованому нами винаході всі стержні рухаються перпендикулярно поверхні стінки. Якщо в прототипі тертя і зчеплення стержня з матеріалом стінки відбуваються впродовж всього проходження стержня через стінку, то в нас необхідно лише ча
Відірвати попередньо змащені поверхні стержнів від матеріалів стінок. Складання пристрою, як видно з фіг. 1, також є простим і технологічним. ї-
Джерела інформації с 1. Белоусов В.Н., Прутков Б.Г., Шицкова А.П. и др. Борьба с шумом в городах. -М.: Стройиздат, 1987. - 248 с. 2. Факторович А.А., Постников Г.И. Защита городов от транспортного шума. - К.: Будівельник, 1982. - 144 с. се
З. Бар'єр, понижуючий рівень транспортного шуму. "Изобретения стран мира", 1999, вьп.57, Мо 4, патент со вис (МО) 9814 665 А1 від 29.09.1997 р., МКВ ЕОТЕ8/02. 4. Липкина А.Б. Устройство для поглощения шума с дорог. Авт. свид. СССР Мо 1 268 660 от 06.07.1984 г.,
МКИ Е О1Е 8/00. Опубл. 07.11.1986 г., БИ Мо 41. 5. Дидковский В.С. Шум и вибрация. - К.: УМК ВО, 1991. - 216 с. « - с

Claims (1)

  1. Формула винаходу ;» Пристрій для поглинання шуму з доріг, що виконаний у вигляді стінок з отворами і козирками, змонтованими похило на верхніх кромках стінок, який відрізняється тим, що отвори виконані змінного перерізу із звуженням в бо напрямку внутрішніх поверхонь стінок, наприклад, конічної або пірамідальної форми, їх осі - перпендикулярними до поверхонь стінок, які встановлені на спільній основі і зв'язані між собою стяжками, а козирки виконані у ко вигляді спільного дахоподібного перекриття. з
    - що
    Ф) ко
    60 б5
UAA200601178A 2006-02-07 2006-02-07 Пристрій для поглинання шуму з доріг UA82377C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA200601178A UA82377C2 (uk) 2006-02-07 2006-02-07 Пристрій для поглинання шуму з доріг

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA200601178A UA82377C2 (uk) 2006-02-07 2006-02-07 Пристрій для поглинання шуму з доріг

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA82377C2 true UA82377C2 (uk) 2008-04-10

Family

ID=39818927

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA200601178A UA82377C2 (uk) 2006-02-07 2006-02-07 Пристрій для поглинання шуму з доріг

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA82377C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0695831B1 (en) Soundproof wall
RU2660205C2 (ru) Дифрактор для дифракции звука
RU2762094C2 (ru) Система звукопоглощающего защитного ограждения
US4015682A (en) Protecting system for roadway adjacent areas
UA82377C2 (uk) Пристрій для поглинання шуму з доріг
KR101251957B1 (ko) 방음벽용 소음 감쇠블럭체 및 이들로 구성되는 방음벽
RU2771122C2 (ru) Шумопоглощающая панель для применения в системе звукопоглощающего защитного ограждения
KR100726328B1 (ko) 방음터널의 환기장치
JP4243720B2 (ja) 消音ルーバー
JP3486365B2 (ja) 車両走行路用ルーバーユニット
KR200231042Y1 (ko) 소음 감쇄를 위한 차음벽
KR100717388B1 (ko) 벌집형 방현, 방음 및 방풍막
JP3354547B2 (ja) 防音装置
KR100654259B1 (ko) 방음판
SU1268660A1 (ru) Устройство дл поглощени шума с дорог
KR101162602B1 (ko) 소음간섭장치
KR102514118B1 (ko) 친환경방음장치
EP0744496B1 (en) Noise reducer for wayside acoustical barriers
RU2727997C1 (ru) Шумозащитный экран
JP7461773B2 (ja) 防音壁の頂部構造及び防音壁
JP2004052231A (ja) 防音パネルの洗浄構造及びこの洗浄構造を備えた防音壁
KR200414179Y1 (ko) 방음벽용 회절음 감쇄구조
KR100588430B1 (ko) 소음저감장치를 가지는 방음벽
ES2302523T3 (es) Panel de insonorizacion compuesto por un material compuesto de prf (polimero reforzado con fibra) con una superficie fonoabsorbente caracterizado por tiras longitudinales paralelas.
KR200436219Y1 (ko) 방음벽용 소음저감장치