UA82014C2 - Пристрій для транспортування та очистки коренебульбоплодів - Google Patents

Пристрій для транспортування та очистки коренебульбоплодів Download PDF

Info

Publication number
UA82014C2
UA82014C2 UAA200610715A UAA200610715A UA82014C2 UA 82014 C2 UA82014 C2 UA 82014C2 UA A200610715 A UAA200610715 A UA A200610715A UA A200610715 A UAA200610715 A UA A200610715A UA 82014 C2 UA82014 C2 UA 82014C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
rollers
cleaning
root
cleaner
activator
Prior art date
Application number
UAA200610715A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Владимир Михайлович Булгаков
Original Assignee
Univ Nat Agrarian
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Univ Nat Agrarian filed Critical Univ Nat Agrarian
Priority to UAA200610715A priority Critical patent/UA82014C2/uk
Publication of UA82014C2 publication Critical patent/UA82014C2/uk

Links

Landscapes

  • Rollers For Roller Conveyors For Transfer (AREA)

Abstract

Запропоновано пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів, який складається з послідовно встановлених рами, подавального транспортера, відбивної щітки, очисника та вивантажувального транспортера. Очисник виконаний у вигляді встановленого похило очисного блока, утвореного привідними циліндричними вальцями, що мають попарно зустрічно-обертальний рух, над якими встановлений активатор. Вальці очисного блока, що розташовані повздовжньо і утворюють собою угнуту поверхню, містять всередині активатор у вигляді двох привідних похило встановлених пруткових дисків, між якими розташований лопатний бітер, еластичні лопаті якого мають форму, яка копіює внутрішню твірну очисного блока. Привідна вісь перпендикулярна осям вальців, при цьому кут нахилу нижнього диска до повздовжньої осі вальців менший, ніж аналогічний кут верхнього диска.

Description

Опис винаходу
Винахід належить до сільськогосподарського машинобудування, зокрема до пристроїв для транспортування 2 таочистки коренебульбоплодів, які можуть бути використані в картоплезбиральних машинах.
Існує багато пристроїв для транспортування і очищення коренебульбоплодів від грунтових та рослинних решток, які включають, як правило, розміщені послідовно основний активний сепаруючий робочий орган, виконаний у вигляді шнекового або вальцевого очисника, а також додаткові очисні елементи, що являють собою пруткові транспортери, очисні гірки, грудкорозчавлювачі, відбивні та напрямні щітки з еластичними прутками і 70 т.ін. див. книгу: Петров Г.Д. Картофелеуборочнье машиньї. Расчет и проектирование. - М.: Машиностроение, 1972. - 400 с.
Технологічний процес роботи вказаних пристроїв відбувається таким чином, що перехід вороху коренебульбоплодів з одного очисного робочого органу на інший відбувається без активації рухів і надання різних за принципом дії очищувальних зусиль. Насамперед це стосується використання найбільш ефективних 12 вібраційних принципів очищення коренебульбоплодів від домішок, коли сепарація відбувається при інтенсивному перетрушуванні вороху їі надання йому складного руху по різних очисних поверхнях у різних напрямках.
Найбільш близьким до пристрою для транспортування і очистки коренебульбоплодів є пристрій суть якого знаходиться у (а. с. СРСР Мо1759289, АО1033/08, опубліковано 07.08.1992 р., бюлетень Мо33 - прототипі|, що включає раму, очисний блок у вигляді пар вальців, які мають зустрічний обертальний рух, над яким зверху встановлений активатор, у вигляді консольного вала з закріпленими на кінці елементами, які обертаються разом з валом, а також вивантажувальний транспортер.
Працює найближчий аналог таким чином, що ворох коренеплодів подається зверху на очисну поверхню блоку і починає рухатись по ній донизу. Однак вважаючи те, що тіла коренеплодів мають конічну форму, їх рух с донизу ускладнюється, оскільки конічні тіла не здатні до кочення. Для забезпечення гарантованого руху тіл ге) коренеплодів активатор, при обертанні, власними елементами штовхає тіла коренеплодів, спонукає їх до кочення, інтенсивно перемішує ворох і очищає коренеплоди і саму очисну поверхню від налиплого грунту.
Недоліками найближчого аналога є низька якість очистки коренебульбоплодів від домішок, яка обумовлена тим, що ворох який очищується не має тривалого у часі контакту ні з основною очисною поверхнею, ні з - консольними очисними елементами, які обертаються навколо власних осей. Очищати ворох коренебульбоплодів с пе даним очисником взагалі було б дуже не ефективно, оскільки тіла коренебульбоплодів, які у переважній більшості мають круглу форму, відразу б швидко скочувались донизу, взагалі не маючи ніяких контактів з о очисними поверхнями. Крім цього у прототипі немає пристроїв, які б примусово відбирали і відводили грунтові сі домішки і рослинні рештки. 325 Винаходом поставлено завдання підвищити ефективність очистки коренебульбоплодів від домішок. с
Поставлене винаходом завдання досягається тим, що у пристрої для транспортування і очистки коренебульбоплодів, який має раму, подавальний транспортер, відбивну щітку, очисник у вигляді встановленого похило очисного блоку, створеного привідними циліндричними вальцями, що мають попарно « зустрічно-обертальний рух, над якими встановлений активатор, а також вивантажувальний транспортер, згідно 70 винаходу вальця очисного блока, які розташовані повздовжньо і утворюють собою угнуту поверхню, містять о, с усередині активатор у вигляді двох привідних похило встановлених пруткових дисків, між якими розташований з» лопатний бітер, еластичні лопаті якого мають форму, яка копіює внутрішню твірну очисного блока, а привідна вісь перпендикулярна осям вальців, при цьому кут нахилу нижнього диска до повздовжній осі вальців менший, ніж аналогічний кут верхнього диска.
Пристрій для транспортування та очистки коренебульбоплодів схематично зображений на Фіг.1 (загальний со вигляд збоку). На Фіг.2 дано переріз А-А на Фіг.1. з Пристрій для транспортування та очистки коренебульбоплодів складається з рами 1, подавального транспортера 2, над вихідним кінцем якого встановлено відбивну щітку З з прутками із еластичного матеріалу. о За подавальним транспортером 2 похило розташований очисний блок, який складається з привідних - 20 циліндричних вальців 4, що попарно мають зустрічно-обертальний рух, встановлені на рамі 1 повздовжньо і утворюють собою угнуту поверхню. Зверху над циліндричними привідними вальцями 4 у їх середині у» розташований активатор, який виконаний у вигляді двох привідних похило встановлених пруткових дисків: верхнього 5 і нижнього 6. При цьому, кут нахилу верхнього диска 5 до повздовжніх осей привідних вальців 4 позначений А;, а аналогічний кут нижнього диска 6 позначений - Фо. Між даними кутами існує співвідношення: 99 А/2А». Диски 5 і 6 мають протилежні напрямки обертальних рухів. У проміжку між дисками 5 і 6 розташований
Ге) лопатний бітер 7, який утворений трьома еластичними лопатями, що мають форму, яка копіює внутрішню твірну очисного блока, тобто внутрішню угнуту поверхню привідних циліндричних вальців 4. Привідна вісь лопатевого ко бітера 7 перпендикулярна осям вальців 4 і він обертається у напрямку показаному стрілкою, тобто донизу.
Верхня і бічні частини очисника закриті фігурними захисними екранами 8. Під нижній кінець очисного блоку, 60 тобто знизу привідних циліндричних вальців 4 встановлений горизонтальний вивантажувальний транспортер 9.
Напрямки руху потоків вороху коренебульбоплодів та обертання робочих органів пристрою для транспортування і очистки коренебульбоплодів показані стрілками.
Пристрій для транспортування та очистки коренебульбоплодів працює наступним чином. Ворох коренебульбоплодів, що очищується, подається за допомогою подавального транспортера 2. Відбивна щітка З бо так встановлена на рамі 1, що її еластичні прутки частково подрібнюють і направляють цей ворох на верхню частину очисного блоку, тобто на поверхню привідних циліндричних вальців 4, які попарно мають зустрічно-обертальний рух і утворюють собою угнуту поверхню. При русі вороху коренебульбоплодів усередині угнутої поверхні привідні циліндричні вальця 4 захоплюють грунтові домішки і рослинні рештки і виносять їх у зворотній бік вальців 4, тобто за межі пристрою. Повздовжнє розташування привідних циліндричних вальців 4 сприяє тому, що ворох коренебульбоплодів гарантовано рухається (ковзає) по всій поверхні очисного блока у напрямку донизу. Далі, під дією власної ваги, ворох коренебульбоплодів рухається і досягає активатора, який виконаний у вигляді верхнього привідного пруткового диска 5, встановленого під гострим кутом АЇ до повздовжніх осей вальців 4. Це призводить до того, що ворох захоплюється прутковою поверхнею верхнього 7/0 диска 5 і при його обертанні ефективно подрібнюється, розтягується і розосереджується на окремі компоненти.
Оскільки верхній привідний прутковий диск 5 встановлений під гострим кутом А), то фактично ворох коренебульбоплодів затискається у дуже звужене русло, утворене, розташованою знизу поверхнею привідних циліндричних вальців 4 і верхнього привідного пруткового диска 5. При цьому, оскільки диск 5 і вальця 4 мають напрямки обертання у різних площинах, то частинам вороху коренебульбоплодів створюється складний рух, /5 який ще більш ефективно подрібнює ворох і розділяє його на окремі дрібні компоненти. Частина подрібненого вороху проходить крізь зазори між прутками диска 5 донизу. Далі, усі частини вороху коренебульбоплодів проходять донизу крізь зазор між привідними циліндричними вальцями 4 і привідним прутковим диском 5 і знову потрапляють на поверхню привідних циліндричних вальців 4, які також захоплюють домішки і виносять їх у зворотній бік. Однак, фактично відразу, подрібнені частини вороху коренебульбоплодів потрапляють у зону дії 2о лопатевого бітера 7, який, завдяки перпендикулярному розташуванню його привідної осі до осей вальців 4 і напрямку обертання - донизу захоплює своїми еластичними лопатями частини вороху коренебульбоплодів і примусово кидає їх на поверхню нижнього привідного пруткового диска 6. Диск 6 так розташований усередині очисника і має, на відміну від верхнього диска 5, більший кут нахилу о», ЩО всі частини вороху потрапляють на його поверхню. Нижній прутковий диск б має протилежний напрямок обертання, на відміну від напрямку с
Обертання верхнього диска 5, а тому це призводить до ще більшого розтягування частин вороху і його подрібнення. Оскільки лопатний бітер 7 утворений трьома еластичними лопатями, які мають форму, що копіює і) внутрішню угнуту поверхню привідних циліндричних вальців 4, то фактично усі частини вороху коренебульбоплодів спрямовуються еластичними лопатями на поверхню нижнього пруткового диска 6. Це призводить до значного підвищення ефективності очистки коренебульбоплодів від домішок. Після проходження чЕ зо активатора значна частина розосередженого вороху коренебульбоплодів потрапляю у саму нижню частину очисного блока, створеного привідними циліндричними вальцями 4, де вони знову дуже ефективно захоплюють (97 грунтові домішки і рослинні рештки і виносять їх у зворотній бік вальців 4 за межі очисного блока. Тіла о коренебульбоплодів під дією власної ваги продовжують ковзати донизу, завдяки повздовжньому розташуванню привідних циліндричних вальців 4. Прямолінійний рух тіл коренебульбоплодів між сусідніми вальцями 4 і с
Обертання самих вальців 4 у перпендикулярній площині сприяють інтенсивному обертанню тіл со коренебульбоплодів навколо власних осей, що сприяє ефективному їх очищенню від налиплого грунту.
Звільнившись від грунтових та рослинних домішок, а також від налиплого грунту тіла коренебульбоплодів остаточно залишають очисний блок, тобто привідні циліндричні вальця 4, скочуються на горизонтально розташований вивантажувальний транспортер 9, який транспортує їх за межі пристрою. Для запобігання втрат « Коренебульбоплодів бічні поверхні очисного блоку закриті фігурними екранами 8. Кутові швидкості обертання -о с привідних циліндричних вальців 4, а також привідних пруткових дисків 5 і б і лопатевого бітера 7 повинні . враховувати кількість вороху коренебульбоплодів, що потрапляє на очистку, а також ступінь його забруднення «» грунтовими та рослинними домішками. При контактуванні тіл коренебульбоплодів з різними частинами очисника, що обертаються, не повинно відбуватись їх пошкодження.
Застосування даного пристрою для транспортування та очистки коренебульбоплодів дозволить підвищити
Го! ефективність очистки коренебульбоплодів від домішок на 20...30905. ко

Claims (1)

  1. Формула винаходу о
    - Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів, який складається з послідовно встановлених ль рами, подавального транспортера, відбивної щітки, очисника та вивантажувального транспортера, який відрізняється тим, що очисник виконаний у вигляді встановленого похило очисного блока, утвореного привідними циліндричними вальцями, що мають попарно зустрічно-обертальний рух, над якими встановлений активатор, а вальці очисного блока, які розташовані повздовжньо і утворюють собою угнуту поверхню, містять всередині активатор у вигляді двох привідних похило встановлених пруткових дисків, між якими розташований
    ГФ) лопатний бітер, еластичні лопаті якого мають форму, яка копіює внутрішню твірну очисного блока, а привідна т вісь перпендикулярна осям вальців, при цьому кут нахилу нижнього диска до повздовжньої осі вальців менший, ніж аналогічний кут верхнього диска.
    60 б5
UAA200610715A 2006-10-10 2006-10-10 Пристрій для транспортування та очистки коренебульбоплодів UA82014C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA200610715A UA82014C2 (uk) 2006-10-10 2006-10-10 Пристрій для транспортування та очистки коренебульбоплодів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA200610715A UA82014C2 (uk) 2006-10-10 2006-10-10 Пристрій для транспортування та очистки коренебульбоплодів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA82014C2 true UA82014C2 (uk) 2008-02-25

Family

ID=39817342

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA200610715A UA82014C2 (uk) 2006-10-10 2006-10-10 Пристрій для транспортування та очистки коренебульбоплодів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA82014C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA82014C2 (uk) Пристрій для транспортування та очистки коренебульбоплодів
UA117086C2 (uk) Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів
UA80788C2 (en) Device for transporting and cleaning tuberous roots
UA119198C2 (uk) Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів
UA118139C2 (uk) Пристрій для транспортування і очищення коренебульбоплодів
UA82015C2 (uk) Пристрій для транспортування та очистки коренебульбоплодів
UA79721C2 (en) Device to transport and clean tuberous roots
UA79722C2 (en) Device to transport and clean roots and tubers
UA80592C2 (en) Device for transporting and cleaning tuberous roots
UA82152C2 (uk) Пристрій для транспортування та очистки коренебульбоплодів
UA82422C2 (uk) Пристрій для транспортування та очистки коренебульбоплодів
UA82423C2 (uk) Пристрій для транспортування та очистки коренебульбоплодів
UA119008C2 (uk) Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів
UA119010C2 (uk) Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів
UA118499C2 (uk) Пристрій для транспортування і очищення коренебульбоплодів
UA115403C2 (uk) Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів
UA76624C2 (en) Device for transporting and cleaning roots and tubers
UA117085C2 (uk) Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів
UA79701C2 (en) Device to transport and clean roots and tubers
UA80593C2 (en) Device for transporting and cleaning tuberous roots
UA119007C2 (uk) Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів
UA119407C2 (uk) Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів
UA117423C2 (uk) Пристрій для транспортування і очищення коренебульбоплодів
UA112678C2 (uk) Пристрій для транспортування та очистки коренебульбоплодів
UA80790C2 (en) Device for transporting and cleaning tuberous roots