UA119007C2 - Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів - Google Patents

Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів Download PDF

Info

Publication number
UA119007C2
UA119007C2 UAA201710572A UAA201710572A UA119007C2 UA 119007 C2 UA119007 C2 UA 119007C2 UA A201710572 A UAA201710572 A UA A201710572A UA A201710572 A UAA201710572 A UA A201710572A UA 119007 C2 UA119007 C2 UA 119007C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
cleaning
rollers
drums
plane
common
Prior art date
Application number
UAA201710572A
Other languages
English (en)
Inventor
Володимир Михайлович Булгаков
Валерій Васильович Адамчук
Анатолій Семенович Заришняк
Іван Володимирович Головач
Євген Ігоревич Ігнатьєв
Семенс Івановс
Original Assignee
Національний Університет Біоресурсів І Природокористування України
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Університет Біоресурсів І Природокористування України filed Critical Національний Університет Біоресурсів І Природокористування України
Priority to UAA201710572A priority Critical patent/UA119007C2/uk
Publication of UA119007C2 publication Critical patent/UA119007C2/uk

Links

Landscapes

  • Spray Control Apparatus (AREA)

Abstract

Очисний блок утворений послідовно розташованими на загальних похило розміщених валах трьома привідними вальцями, що мають різні напрями попарно зустрічно-обертальних рухів і утворюють собою загальну очисну площину, над якою розташовані притискаючі привідні барабани, з однаковими напрямами обертання - донизу, осі яких розташовані перпендикулярно осям вальців, причому над кожним з вальців розташовані по два барабани, які разом утворюють над очисною площиною вальців загальну притискаючу площину, що розташована під гострим кутом до очисної площини вальців, барабани встановлені на двох кронштейнах, одні з кінців яких розміщені у шарнірах, а інші зв'язані з рамою пружинами стиснення, на зовнішніх поверхнях барабанів міститься гумове покриття, а обидва кінці кожного з загальних валів з вальцями також зв'язані з рамою за допомогою пружин.

Description

Винахід належить до сільськогосподарського машинобудування, зокрема до пристроїв для транспортування й очищення коренебульбоплодів, які можуть використовуватися в картоплезбиральних машинах.
Існує безліч пристроїв для транспортування й очищення коренебульбоплодів від грунтових домішок та рослинних решток, які включають, як правило, розміщені послідовно основний активний сепаруючий робочий орган, виконаний у вигляді шнекового або вальцьового очисника, а також додаткові очисні елементи, що являють собою пруткові транспортери, очисні гірки, подрібнювачі грудок, відбивні й напрямні щітки з еластичними прутками та ін. (книга: Петров
Г.Д. Картофелеуборочнье машинь. Расчет и проектирование. М.: Машиностроение, 1972. - 400 с.).
Технологічний процес роботи зазначених пристроїв здійснюється таким чином, що перехід купи вороху коренебульбоплодів від одного очисного робочого органа на інший відбувається без активації його рухів і прикладання різних за принципом дії очищаючих зусиль. Насамперед, це стосується відсутності у відомих конструкціях найбільш ефективних вібраційних принципів очистки коренебульбоплодів від домішок, коли сепарація купи вороху коренебульбоплодів відбувається при інтенсивному її перетрушенні й залученні частин купи вороху в складний рух по різних очисних поверхнях у різних напрямках.
Найбільш близьким до заявленого пристрою для транспортування й очищення коренебульбоплодів є пристрій, технічна суть якого розкривається в патенті України Мо 80790, А 01 О 33/08, опублікований 25.10.2007 р., бюлетень Мо 17 - найбільш близький аналог, що включає раму, подавальний транспортер, над яким розміщена відбивна щітка, далі похило встановлений очисний блок, утворений приводними циліндричними вальцями, які попарно мають зустрічно-обертальний рух і який має в поперечній площині форму щілини конічної форми. Усередину очисного блока під кутом встановлений приводний активатор у вигляді консольного конічного шнека, а також розташований знизу очисного блока вивантажувальний транспортер для тіл коренебульбоплодів.
Працює найбільш близький аналог таким чином, що купа неочищених коренебульбоплодів подається зверху подавальним транспортером, на поверхню очисного блока й починає рух донизу. Відбивна щітка подрібнює ворох і розосереджує його на окремі компоненти. Руху тіл
Зо коренебульбоплодів донизу, всередині очисного блока, допомагає активатор, який також подрібнює й розосереджує купу по очисній поверхні. На поверхні приводних циліндричних вальців грунтові домішки й рослинні залишки захоплюються ними й, завдяки тому, що вальці попарно мають зустрічно-обертальні рухи, домішки захоплюються й виносяться назовні за межі очисника. Оскільки очисний блок у повздовжньо-вертикальній площині має форму конічної щілини, то тіла коренебульбоплодів, під дією власної ваги, опускаються вниз і контактують із приводними циліндричними вальцями й з їхньої поверхні відокремлюється налиплий грунт.
Недоліками найбільш близького аналога є низька якість очищення коренебульбоплодів від домішок, що обумовлене тим, що купа вороху коренебульбоплодів, що очищається, не має тривалого в часі контакту з поверхнею очисного блока. Установлений усередину очисного блока активатор досить ефективно подрібнює купу вороху коренебульбоплодів, однак не забезпечує умов навмисного притиснення частин купи до очисних поверхонь, тобто до пар приводних циліндричних вальців. Навпаки, така форма й таке розташування активатора сприяє відводу частини купи вороху від нижньої частини щілини, утвореної очисними привідними циліндричними вальцями.
В основу винаходу поставлена задача підвищити ефективність очищення коренебульбоплодів від домішок.
Поставлена задача вирішується тим, що в пристрої для транспортування і очистки коренебульбоплодів, що має раму, подавальний транспортер, відбивну щітку, установлений похило очисний блок, утворений привідними циліндричними вальцями з попарно зустрічно- обертальними рухами, усередину якого встановлений активатор, а також очисну гірку та вивантажувальний транспортер, згідно з винаходом очисний блок утворений послідовно розташованими на загальних похило розміщених валах трьома привідними вальцями, що мають різні напрями попарно зустрічно-обертальних рухів і утворюють собою загальну очисну площину, над якою розташовані притискаючі привідні барабани, з однаковими напрямами обертання - донизу, осі яких розташовані перпендикулярно осям вальців, причому над кожним з вальців розташовані по два барабани, які разом утворюють над очисною площиною вальців загальну притискаючу площину, що розташована під гострим кутом до очисної площини вальців, барабани встановлені на двох кронштейнах, одні з кінців яких розміщені у шарнірах, а інші зв'язані з рамою пружинами стиснення, на зовнішніх поверхнях барабанів міститься гумове покриття, а обидва кінці кожного з загальних валів з вальцями також зв'язані з рамою за допомогою пружин.
Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів схематично зображено на Фіг. 1 (загальний вигляд збоку). На Фіг. 2 даний вигляд А на Фіг. 1.
Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів складається з рами 1, подавального транспортера 2, над верхнім вхідним кінцем якого встановлена відбивна щітка 3, утворена прутками з еластичного матеріалу. За подавальним транспортером 2 похило розташований очисний блок, утворений послідовно розташованими на загальних похило розміщених валах 4 трьома привідними (приводи не показані) вальцями: верхніми 5, середніми 6 і нижніми 7, які мають різні напрями попарно зустрічно-обертальних рухів і утворюють собою загальну очисну площину. При цьому у кожному ряді вказаної загальної очисної площини пари вальців 5 мають один напрям попарно зустрічно-обертальних рухів, наступна середня пара вальців б має вже інший напрям попарно зустрічно-обертальних рухів і розташована нижче пара нижніх вальців 7 має (відносно пари вальців б) протилежний напрям зустрічно- обертальних рухів. При цьому обидва кінці кожного з загальних валів 4 з вальцями 5, 6 і 7 зв'язані з рамою 1 за допомогою пружин 8. Над загальною очисною площиною, яка утворена парами вальців 5, 6 і 7, розташована притискаюча площина, яка складається з двох частин.
Верхня частина цієї площини складається з циліндричного шарніра 9, в якому на кронштейні 10, що має кутову (зламану) форму, встановлені привідні (приводи не показані) барабани: передній 11, який встановлений на відігнутому кінці кронштейна 10, і два нижніх барабани 12, що розташовані на прямолінійній частині кронштейна 10. Всі барабани 11 та 12 з однаковими напрямами обертання - донизу. При цьому осі барабанів 11 та 12 розташовані перпендикулярно осям вальців 5, 6 і 7. Верхні відігнута частина кронштейна 10 додатково зв'язана з рамою 1 за допомогою пружини стиснення 13, що має механізм 14 зміни і фіксації їх довжини. Нижня частина притискаючої площини складається з циліндричного шарніра 15, у якому встановлений прямолінійний кронштейн 16 з нижнім, відігнутим кінцем, на якому також встановлені привідні (приводи не показані) барабани 17 (всі три барабани 17 розташовані на прямолінійній частині кронштейна 16). Всі барабани 17 також мають один напрям обертального руху - донизу. Нижній відігнутий кінець кронштейна 16 додатково зв'язаний з рамою 1 пружиною стиснення 18 з
Зо механізмом 19 зміни і фіксації її довжини. Зовнішні поверхні всіх барабанів 11, 12 та 17 мають на зовнішніх поверхнях гумове покриття. Разом всі барабани 11, 12 та 17 утворюють над очисною площиною вальців 5, б і 7, загальну притискаючу площину, що розташована під гострим кутом а до очисної площини вальців. Причому ця притискаюча площина так розташована відносно загальної очисної площини, що утворена парами вальців 5, 6 і 7, що над кожним з вальців 5, б і 7 (які утворюють собою пари, що мають зустрічно-обертальні рухи) розташовані по два барабани, тобто над поверхнею вальців 5 розташовані барабани 11 та 12 (середній), над поверхнею вальців 6 розташовані барабани 12 (нижній) та 17 (верхній), над поверхнею вальців 7 розташовані два барабани 17 (середній та нижній). Під нижнім вихідним кінцем очисного блока, тобто знизу привідних циліндричних вальців 7, похило встановлена пальчаста очисна огірка 20, а під її нижнім кінцем горизонтально розташований вивантажувальний транспортер 21. Напрями руху потоків коренебульбоплодів і обертання робочих органів пристрою для транспортування і очистки коренебульбоплодів показані стрілками.
Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів працює таким чином. Купа вороху коренебульбоплодів подається за допомогою подавального транспортера 2. Відбивна щітка З так встановлена на рамі 1, що її еластичні прутки частково подрібнюють, розосереджують купу вороху коренебульбоплодів на окремі компоненти й направляють на поверхню очисного блока. Спочатку частини вороху потрапляють на верхню частину очисного блока, тобто на пари вальців 5. При цьому у верхній частині купи вороху проштовхуються на очисну площину барабанами 11 та 12, які є привідними і мають напрями обертання донизу.
Рухаючись під дією власної ваги у напрямі донизу, а також з примусовим притисканням донизу частини вороху притискаються (з відповідним зусиллям) до пар вальців 5 очисної поверхні і, завдяки тому, що вальці 5 утворюють пари і мають попарно зустрічно-обертальні рухи, то вони дуже ефективно захоплюють дрібні грунтові домішки й рослинні рештки і виносять їх униз за межі очисника. Тіла ж коренебульбоплодів не можуть бути захопленими парами вальців 5, а тому вони, ковзаючи вздовж вальців 5, рухаються далі донизу і потрапляють на поверхню пар вальців б. Завдяки тому, що пари вальців б мають вже інші напрями руху, то тіла коренебульбоплодів починають рухатись у поперечному напрямі, переходячи на іншу пару вальців б. Відбувається це також завдяки тому, що нижній валець 12, встановлений на бо нижньому кінці кронштейна 10, встановленого поворотна у шарнірі 9 і зв'язаного з пружиною 13 створює для тіл коренебульбоплодів притискаючі зусилля. При цьому тіла коренеплодів не пошкоджуються, оскільки обидва кінці кожного з загальних валів 4 з усіма вальцями 5, 6 і 7 також зв'язані з рамою 1 за допомогою пружин 8. Після цього тіла коренебульбоплодів, рухаючись донизу, переходять на наступну частину очисної поверхні, утворену парами вальців 7. Тут також відбувається їх рух у поперечному напрямі, оскільки пари вальців 7 мають протилежні, відносно пар вальців 6, напрямки зустрічно-обертальних рухів. Середній і нижній барабани 17, які встановлені на кронштейні 16 і який зв'язаний з пружиною 18, створюють для тіл коренебульбоплодів відповідні зусилля притискання. Використовуючи механізми 14 і 19 зміни і фіксації їх довжин (відповідно їх жорсткостей) є можливість регулювати зусилля, які створюються пружинами 13 та 18 для притискаючи барабанів 12 та 17 до очисної поверхні.
Завдяки тому, що притискаюча поверхня, яка утворена барабанами 11, 12 та 17 має кут а з очисною площиною вальців, відбувається гарантоване затягування і рух «тіл коренебульбоплодів донизу і активне їх контактування з очисною та притискаючою поверхнями.
Це також сприяє ефективному очищенню бічних поверхонь тіл коренебульбоплодів від налиплого грунту. Завдяки тому, що зовнішні поверхні усіх барабанів 11, 12 та 17 мають гумове покриття, то це також сприяє очищенню тіл коренебульбоплодів від налиплого грунту без їх пошкодження. Досягнувши кінця очисної поверхні, тіла коренебульбоплодів та деякі домішки падають на полотно пальчастої очисної гірки 20 і скочуються на вивантажувальний транспортер 21. А домішки через верхній кінець очисної гірки виносяться за межі пристрою.
Застосування даного пристрою для транспортування і очистки коренебульбоплодів дозволить підвищити ефективність очищення коренебульбоплодів від домішок.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
    Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів, що складається з рами, подавального транспортера, відбивної щітки, установленого похило очисного блока, утвореного привідними циліндричними вальцями з попарно зустрічно-обертальними рухами, усередину якого встановлений активатор, а також очисної гірки та вивантажувального транспортера, який Зо відрізняється тим, що очисний блок утворений послідовно розташованими на загальних похило розміщених валах трьома привідними вальцями, що мають різні напрями попарно зустрічно-обертальних рухів і утворюють собою загальну очисну площину, над якою розташовані притискаючі привідні барабани, з однаковими напрямами обертання - донизу, осі яких розташовані перпендикулярно осям вальців, причому над кожним з вальців розташовані по два барабани, які разом утворюють над очисною площиною вальців загальну притискаючу площину, що розташована під гострим кутом до очисної площини вальців, барабани встановлені на двох кронштейнах, одні з кінців яких розміщені у шарнірах, а інші зв'язані з рамою пружинами стиснення, на зовнішніх поверхнях барабанів міститься гумове покриття, а обидва кінці кожного з загальних валів з вальцями також зв'язані з рамою за допомогою пружин.
UAA201710572A 2017-11-01 2017-11-01 Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів UA119007C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201710572A UA119007C2 (uk) 2017-11-01 2017-11-01 Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201710572A UA119007C2 (uk) 2017-11-01 2017-11-01 Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA119007C2 true UA119007C2 (uk) 2019-04-10

Family

ID=66043249

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201710572A UA119007C2 (uk) 2017-11-01 2017-11-01 Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA119007C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA119007C2 (uk) Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів
UA119198C2 (uk) Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів
UA118499C2 (uk) Пристрій для транспортування і очищення коренебульбоплодів
UA118139C2 (uk) Пристрій для транспортування і очищення коренебульбоплодів
UA119010C2 (uk) Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів
UA117423C2 (uk) Пристрій для транспортування і очищення коренебульбоплодів
UA77636C2 (en) Device for transporting and cleaning roots and tubers
UA78857C2 (en) Device for cleaning and transporting roots and tubers
UA79701C2 (en) Device to transport and clean roots and tubers
UA117086C2 (uk) Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів
UA79723C2 (en) Device to transport and clean tuberous roots
UA117085C2 (uk) Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів
UA105453C2 (uk) Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів
UA79721C2 (en) Device to transport and clean tuberous roots
UA82423C2 (uk) Пристрій для транспортування та очистки коренебульбоплодів
UA119407C2 (uk) Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів
UA119628C2 (uk) Очисник коренебульбоплодів від домішок
UA118937C2 (uk) Спосіб транспортування і очистки коренебульбоплодів та пристрій для його здійснення
UA119008C2 (uk) Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів
UA77572C2 (en) Device for transporting and cleaning roots and tubers
UA105460C2 (uk) Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів
UA76029C2 (en) Device to transport and clean roots and tubers
UA79178C2 (en) Device for transporting and cleaning roots and tubers
UA75296C2 (en) Device to transport and clean roots and tubers
UA80790C2 (en) Device for transporting and cleaning tuberous roots