UA81961C2 - Спосіб одержання кристалічного бета-каротину - Google Patents

Спосіб одержання кристалічного бета-каротину Download PDF

Info

Publication number
UA81961C2
UA81961C2 UAA200600839A UAA200600839A UA81961C2 UA 81961 C2 UA81961 C2 UA 81961C2 UA A200600839 A UAA200600839 A UA A200600839A UA A200600839 A UAA200600839 A UA A200600839A UA 81961 C2 UA81961 C2 UA 81961C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
carotene
beta
extract
crystals
solvent
Prior art date
Application number
UAA200600839A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Александр Николаевич Рудась
Евгений Владимирович Татищев
Владимир Григорьевич Ткаченко
Виктория Павловна Комаристая
Сергей Викторович Дюняшев
Original Assignee
Александр Николаевич Рудась
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Александр Николаевич Рудась filed Critical Александр Николаевич Рудась
Priority to UAA200600839A priority Critical patent/UA81961C2/uk
Publication of UA81961C2 publication Critical patent/UA81961C2/uk

Links

Landscapes

  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)

Abstract

Винахід належить до способу одержання кристалічного бета-каротину, що передбачає його екстрагування з природної біомаси етилацетатом з наступною кристалізацією з одержаного екстракту, відокремленням та сушінням утворених кристалів, причому екстрагування бета-каротину проводять безпосередньо етилацетатом з водної фази, що містить біомасу мікроводорості Dunaliella salina, кристалізацію бета-каротину здійснюють шляхом випарювання з екстракту розчинника під вакуумом при температурі 34-36 °С при постійному додаванні нових порцій екстракту і відфільтровуванні утворених кристалів бета-каротину.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до біотехнології а саме до способів одержання високоочищеного кристалічного 2 бета-каротину з мікроводоростей роду Юипаїіейа, і може бути використаний у фармації, медицині, косметології, харчовій промисловості, сільському господарстві.
Бета-каротин є цінною біологічно активною речовиною, яку використовують для одержання вітамінних і лікарських препаратів з антиоксидантною, радіопротекторною, геропротекторною, антиканцерогенною дією та виготовлення косметичних засобів. Бета-каротин знайшов також широке застосування у харчовій промисловості 70 як біологічно активна добавка та натуральний барвник різноманітних харчових продуктів. Важливе значення має застосування бета-каротину як добавки до кормів у тваринництві. Таким чином існує висока потреба у бета-каротині, яка постійно зростає.
Субстанцію бета-каротину виробляють у вигляді масляних розчинів та у кристалічній формі. Кристалічний бета-каротин є універсальним для виробництва будь-яких лікарських форм та виробів з вмістом бета-каротину. 12 Він більш стійкий до окислення та краще зберігається, особливо у вакуумній упаковці.
У залежності від джерел одержання розрізняють бета-каротин синтетичного походження, мікробіологічний бета-каротин, одержаний з мікроскопічних грибів, переважно Віакезієа (гізрога, та натуральний бета-каротин з рослинної сировини і мікроводоростей.
Виробництво синтетичного бета-каротину передбачає використання органічних реагентів, токсичних для людини, і потребує багатостадійного очищення продукту від попередників та небажаних побічних продуктів синтезу. Мікробіологічний (грибний) бета-каротин за хімічним складом аналогічний синтетичному і містить переважно повністю транс-ізомер бета-каротину, який протипоказаний особам з підвищеним окислювальним навантаженням, наприклад курцям. Найціннішим є бета-каротин рослинного походження, який є комплексом повністю транс-ізомеру і 9-цис-ізомеру бета-каротину з невеликою домішкою альфа-каротину та інших с каротиноїдів. Такий комплекс має більш виражену провітамінну (за рахунок транс-ізомеру) та антиоксидантну і ге) противиразкову дію (за рахунок цис-ізомеру)на відміну від синтетичного і мікробіологічного бета-каротину.
Натуральний бета-каротин містять клітини моркви, плодів шипшини, гарбуза, обліпихи та ін. Проте екстрагування з них бета-каротину ускладнено наявністю міцних целюлозних клітинних оболонок, крім того одержаний продукт потребує очищення від великої кількості домішок природних речовин, які можуть мати небажану біологічну - активність. Натуральний бета-каротин промислове одержують поки що у вигляді масляного розчину з вмістом «се основної речовини 5-30905.
Перспективним джерелом для промислового одержання бета-каротину є мікроводорості роду Юипаїіепа, Ме, зокрема ЮипаїїеМНйа запа (0. взаїїпа). Бета-каротин, що міститься всередині клітин О. взаїїпа, повністю «- ідентичний бета-каротину моркви. Проте клітини ОО. зайпа не мають целюлозної оболонки, яка утруднює
Зо вивільнення бета-каротину з клітин інших рослин. 0. заїїпа природно росте у промислове незабруднених солоних 99 озерах півдня України і Росії, які є практично невичерпним джерелом сировини для одержання бета-каротину. Ю. заїїпа відносно легко культивуються також у фотобіореакторах.
Актуальною є проблема одержання кристалічного бета-каротину з високою чистотою на менше 9695. При « одержанні бета-каротину з природних джерел шляхом екстракції виникає необхідність очищення екстракту від домішок, які вилучають з сировини разом з бета-каротином. Ліпідні домішки екстрагують тими ж самими т с розчинниками, що й бета-каротин. До екстракту потрапляють й водорозчинні домішки. з» Сучасні способи одержання бета-каротину з натуральної сировини полягають у етапі екстракції та додаткових етапах очищення.
Відомий спосіб одержання кристалічного бета-каротину ІРФ, пат. 2112808, МПК 6 С12Р23/00, з.
Мо95118342/13, заявл. 24.10.1995, опубл. 10.06.1998), який полягає у неодноразовій екстракції подрібненої маси со гриба ВіаКезіва ігізрога соняшниковою олією спочатку при температурі 95-1002С при співвідношенні екстрагенту -ї до сировини як 1:1,5-1:3, протягом 15-60 хв., а потім тією ж олією, нагрітою до 60-90 С. Одержані екстракти промивають полярним розчинником при 40-452С, кристалізують при 10-20 протягом 1-3 діб, після чого іш 50 одержану суспензію нагрівають до 40-602С, фільтрують одержані кристали, які у свою чергу промивають (о) полярним розчинником - етиловим спиртом при співвідношенні 1:3-1:25 при 50-5596. ще До недоліків відомого способу можна віднести багатостадійність очищення продукту, використання та суттєві витрати різних розчинників, неодноразове нагрівання, яке може викликати руйнування термолабільних речовин продукту. 5Б Найближчим до заявленого є спосіб вилучення кристалічного бета-каротину з натурального джерела |(США,
Мо 2002/025548, МПК 7 С12Р 23/00, заявл. 19.07.1996, опубл. 28.02.2002), який передбачає одержання
ГФ) високоочищеного кристалічного бета-каротину з неочищеного бета-каротину. Відомий спосіб полягає у екстракції т бета-каротину з висушеної біомаси гриба Віакезівєа ігізрога органічним розчинником, промивання екстракту водою, кристалізацію бета-каротину випарюванням розчинника з охолодженням екстракту, декілька промивань бо кристалів розчинниками, в яких бета-каротин досить погано розчиняється, зокрема етилацетатом, і, нарешті, сушку кристалів під вакуумом. Одержані кристали мають чистоту 95905.
Недоліками відомого способу можна вважати використання декількох різних розчинників, багатостадійність процесу очищення, а звідси - складність і підвищена вартість способу.
Завданням винаходу є створення нового способу одержання кристалічного бета-каротину з мікроводоростей в5 Воду Випаїіейа, в якому шляхом екстракції бета-каротину безпосередньо з водної фази, наприклад, рапи озера, з вмістом біомаси краще О. запа, з наступною прямою кристалізацією виділеного екстракту одержують високочистий кристалічний бета-каротин (9695) без додаткових процедур очищення і відходів виробництва, оскільки в якості побічного продукту одержують концентрат ліпофільних компонентів біомаси 0. взаїіпа, збагачений 9-цис-бета-каротином та вміщуючий рослинні тригліцериди, ессенціальні жирні кислоти, хлорофіл, токоферол та ін. рослинні ліпіди, який є цінним продуктом і може знайти застосування як кормова домішка, у косметології та ін.
Поставлене завдання вирішується таким чином, що у способі одержання кристалічного бета-каротину, що включає його екстрагування з природної біомаси органічним розчинником з наступною кристалізацією з одержаного екстракту, відокремленням та сушкою утворених кристалів, і передбачає використання розчинника, 7/0 Вибраного з групи розчинників, у яких бета-каротин має відносно низьку розчинність, зокрема етилацетату, згідно з винаходом, екстрагування бета-каротину проводять безпосередньо етилацетатом з водної фази, що містить біомасу мікроводорості роду ЮипаїїеПа, кристалізацію бета-каротину здійснюють шляхом випарювання з екстракту розчинника під вакуумом при температурі 34-362С при постійному додаванні нових порцій екстракту і відфільтровуванні утворених кристалів бета-каротину.
Винаходом також передбачено, що водною фазою є природна рапа або живильне середовище з концентрацією Масі близько 250г/л.
У відповідності з винаходом співвідношення водної фази до розчинника становить не менше 1:1 і не більше 1:5.
Згідно з заявленим способом у процесі кристалізації нові порції екстрагенту постійно додають таким чином, що концентрація кристалів бета-каротину у екстракті підтримується на рівні 1-2905.
У відповідності з винаходом постійно здійснюють відбір кристалів бета-каротину з чистотою не менше 9695, а при зниженні чистоти кристалів бета-каротину нижче 9695 додавання нових порцій екстракту припиняють, залишок екстракту упарюють до видалення розчинника з одержанням концентрату ліпофільних компонентів біомаси мікроводоростей роду ЮипаїіеПа, причому при здійсненні заявленого способу бажано використовувати Ю. с заїїпа.
В якості джерела одержання кристалічного бета-каротину заявлений спосіб передбачає використання 0. о заїїпа, яка росте у природній рапі з вмістом Масі близько 250 г/л. При цьому біомаса не відокремлюється від водного середовища (рапи або живильного середовища) і не висушується. Згідно з заявленим способом екстракцію проводять з водної фази з вмістом біомаси 0. заїїпа, яка може бути безпосередньо суспензією клітин пе
Зо Мікроводорості у рапі. З метою підвищення економічності та ефективності способу бажано, щоб концентрація клітин 0. ваїїпа у водній фазі була максимально можливою. Цього можна досягти або застосуванням методів со інтенсивного культвування Ю. запа, або збиранням сирої (з вмістом водної фази) біомаси, накопиченої з Фо навітреного боку відкритого водоймища, в якому росте Ю. запа, або відомими методами адсорбції на різних сорбентах, флотації, флоккуляції. ч-
Використання в якості розчинника для одержання екстракту етилацетату обумовлено цілим рядом причин: со етилацетат є відносно нешкідливим і дозволений до використання у харчовій промисловості, полярність етилацетату оптимальна для заявленого способу. Він достатньо полярний, щоб порушити цілісність мембран клітин О. ваїйпа і вивільнити з них бета-каротин, і достатньо неполярний, щоб при цьому розчиняти бета-каротин і практично не змішуватися з водою, що дозволяє здійснювати відмивання екстракту від « водорозчинних домішок. -в с Відношення водної фази до розчинника повинно бути з одного боку достатньо малим для забезпечення й вилучення бета-каротину з біомаси і розділення фаз при відстоюванні або центрифугуванні. З іншого боку це "» відношення повинно бути достатньо великим для ефективного відмивання водорозчинних домішок у процесі екстрагування бета-каротину. Дослідним шляхом визначено оптимальний діапазон співвідношення водної фази до розчинника, зокрема етилацетату, який знаходиться у межах 1:1 до 1:5 за об'ємом.
Го! Згідно з винаходом екстракцію проводять додаванням етилацетату до водної фази, яка містить біомасу 0. заїїпа, при інтенсивному перемішуванні за допомогою механічної або турбулентної мішалки або колоїдного - млину таким чином, щоб забезпечити максимальний контакт між водною фазою і фазою розчинника. При цьому «с всі водорозчинні домішки, які могли б забруднити екстракт, переходять у водну фазу, а бета-каротин і супутні 5о ліпіди - у фазу розчинника - етилацетату. Вміст великої кількості солей у водній фазі сприяє кращому б» розділенню фаз і перешкоджає значному розчиненню води у етилацетаті (менше за 390 за об'ємом у порівняні з ко 8,790 для чистої води).
З виділеної фази етилацетату проводять кристалізацію бета-каротину шляхом упарювання розчинника при температурі 34-362С під вакуумом.
На відміну від прототипу автори відмовилися від охолодження екстракту для інтенсифікації процесу кристалізації з огляду на те, що охолодження викликає співосадження домішок, зокрема фосфоліпідів. Вибір (Ф) етилацетату у якості розчинника має таку перевагу, що він досить погано розчиняє бета-каротин, проте добре з розчиняє решту ліпідів. Завдяки цьому при випарюванні насичення екстракту для бета-каротину настає раніше (вже при його концентрації 7 г/л), ніж для домішок і кристали бета-каротину починають осідати з екстракту бо раніше інших речовин ліпідної природи навіть без охолодження.
Експериментальним шляхом виявлено, що на перших етапах кристалізації при концентрації кристалічного бета-каротину у екстракті 1-2956 осідають кристали бета-каротину, які мають чистоту 9695. Подальше упарювання призводить до все більшого співосадження інших ліпідів. При повному упарюванні екстракту утворюється суспензія кристалів у жовтогарячій масляній рідині, що містить значну домішку триглицеридів. 6Е Процес кристалізації бета-каротину з бажаним ступенем чистоти »96956 без додаткового очищення від ліпідних домішок можна зробити безперервним, постійно додаючи нові порції до екстракту, що упарюється, і відбираючи кристали, що випали в осад. При цьому при випарюванні розчинника у екстракті будуть накопичуватися ліпіди, що поступово викличе їх співосадження з бета-каротином. У процесі упарювання необхідно постійно відбирати кристали, що осіли, і контролювати їх чистоту. Такий підхід дозволяє одержати кристалічний бета-каротин з чистотою »9690. і виходом продукту не менше 9095. Після того, як концентрація інших ліпідів у екстракті досягне насичення і почнеться їх співосадження з бета-каротином припиняють додавання нових порцій екстракту і повністю випарюють розчинник. Одержують маслянисту субстанцію зі щільністю 0,91-0,94г/см", яка є цінним побічним продуктом і може знайти застосування як кормова домішка, у косметології і т.і. 70 Заявлений спосіб є новим, не відомим з джерел інформації. При здійсненні заявленого способу шляхом екстрагування бета-каротину з водної фази з одночасним відмиванням екстракту від водорозчинних домішок, використанні етилацетату в якості розчинника та проведення кристалізації при вибраних авторами умовах спостерігається неочевидний ефект відсутності включення домішок до кристалічної решітки бета-каротину.
Спосіб здійснюють наступним чином. Для екстрагування вилучають біомасу мікроводорості О. заїїпа, не 75 відокремлюючи її від водної фази (природної рапи, живильного середовища з вмістом Масі 250-300 г/л). Це може бути суспензія клітин О. заїїпа у рапі або сирий концентрат біомаси, одержаний методами адсорбції на різних сорбентах, флотації, флоккуляції. Бажано, щоб перед екстракцією цілісність клітин мікроводорості було порушено будь-яким з відомих способів: осмотичним шоком, гомогенізацією, ультразвуком, стрибком тиску.
Найбільш бажано, щоб суспензія клітин пройшла через стрибок тиску, який не викликає повного руйнування і загибелі клітин, але є достатнім для видалення з них цитоплазматичних глобул, що містять бета-каротин і тригліцериди ГУкраїна, пат. Мо74111, МПК7 С12М1/06, 1/12, АО17/00 // СО7С403/24, заявл. 29.07.2004, опубл. 17.10.2005, Бюл. Мо10).
До водної фази з вмістом біомаси О. заїїпа додають як розчинник етилацетат при співвідношенні водна фаза: етилацетат 1:1-1:5. Екстракцію проводять при кімнатній температурі при інтенсивному перемішуванні протягом се часу, достатнього для одночасного проведення екстракції і вимивання з екстракту водорозчинних домішок (за експериментальними даними не менше 15 хвилин). Після перемішування екстракт відстоюють протягом часу, о достатнього для чіткого розділення фаз - водної та етилацетатної. Останню відокремлюють, збирають у відповідну ємність і піддають упарюванню під вакуумом при температурі 34-362С. До екстракту, що упарюють, постійно додають нові порції екстракту для підтримання у екстракті концентрації кристалів бета-каротину на че: рівні 1-295, що обумовлює осідання кристалів бета-каротину з чистотою 596905, які постійно відбирають, контролюючи їх чистоту. При зниженні чистоти кристалів припиняють додавання нових порцій, екстракт і упарюють до видалення розчинника і одержують цінний побічний продукт з вмістом рослинних тригліцеридів, (о) жирних кислот, токоферолу та інших рослинних ліпідів, збагачений 9-цис-бета-каротином.
Винахід ілюструється прикладами. --
Приклад 1. Культуру ЮипаїїеМНа заїпа, виділену з озера Сасик, вирощували в лабораторних умовах у 00 плоскопаралельному фотобіореакторі. Початкова концентрація клітин у культурі становила Тмлн/мл. За місяць вона досягла 5,4млн/мл через ділення клітин водоростей. Вміст бета-каротину у розрахунку на 1 клітину склав 22пг. П'ять порцій культури об'ємом по 2л кожна інтенсивно струшували з 2л етилацетату у окремих конусах на « бл протягом 15 хвилин. Після відстоювання протягом наступних 15 хвилин і утворення розділення ліпофільної та водної фаз верхню ліпофільну фазу з кожного конусу переливали у ємність-збірник, об'єднавши таким чином всі ЩО с 5 порцій екстракту, загальний об'єм якого склав 9,вл з вмістом бета-каротину 115,0 мг/л. Потім відлили Зл в одержаного екстракту у судину вакуумного ротаційного випарювача і упарювали під вакуумом при -0О,9датм на ,» водяній лазні при температурі 35203. Під час випарювання періодично додавали нові порції свіжого екстракту до одержання загального об'єму екстракту Зл і визначали концентрацію у ньому бета-каротину, розчиняючи аліквоту у чистому етилацетаті та визначаючи поглинання при 440нм на спектрофотометрі. Через добу після со додавання останньої порції коли об'єм упарюваного екстракту досяг 150мл, було відмічено замутнення - екстракту, який для подальшого випарювання помістили у колбу на 250мл і упарили до 40мл, одержавши як побічний продукт біологічно активний концентрат ліпофільних сполук 0. заїїпа. Кристалічний осад (се) темно-червоного кольору, одержаний при випарюванні, відокремили центрифугуванням при бОООбоб/хв,
ФУ 50 досушили під вакуумом, зважили і проаналізували за допомогою методу високоефективної рідинної хроматографії (ВЕРХ). Осад складався на 9695 з бета-каротину (6б095-транс-, З095-цис-ізомери), 490 склали інші - ь каротиноїди. Ліпідних домішок та домішок водорозчинних речовин на було виявлено. Маса кристалічного осаду склала 798мг, таким чином вихід кристалічного бета-каротину склав 6795 від його вихідного вмісту у культурі.
Концентрація насичення для бета-каротину у етилацетаті при 352С була приблизно 7г/л. 59 Приклад 2. Рапу з басейнів солепромислу Геройське Херсонської області з вмістом 80 тис. клітин Оипаїіе а о запа в їмл при 5Опг бета-каротину на клітину прокачували протягом 10 годин за допомогою насосу через колонку, яка вміщувала 25кг сорбенту - мілкодисперсного залізорудного концентрату. Після цього насос ко відключали, рапу зливали з колонки і вилучали сорбент. Сирий сорбент важив 27кг, тобто містив близько 1,в/л рапи (при щільності рапи 1,20г/смУ). Вміст відсорбованої біомаси О. зайпа у перерахунку на бета-каротин 60 склав 600 мг на 1 кг сорбенту. Сорбент з рапою помістили у неіржавіючу ємність, і 15хв. перемішували за допомогою електричної мішалки з 10 л етилацетату при співвідношенні водна фаза: етилацетат 1:5. Після цього мішалку відключили, суспензію відстоювали до розділення фаз і водну фазу випустили через отвір у дні ємності.
Об'єм одержаного екстракту склав 10л при концентрації у ньому бета-каротину 1,55г/л. Екстракт випарювали у колбі об'ємом 250мл при 3592 та -0,9атм. Після того, як об'єм упареного екстракту зменшувався до 15мл бо центрифугуванням відокремлювали кристали, що випали з екстракту, та досушували їх під вакуумом, об'єм екстракту у колбі знову доводили до 250мл і повторювали описаний вище процес знову до вичерпання попередньо одержаного екстракту. Сумарно одержали 14,5 г кристалів бета-каротину з чистотою не менше 96965, що підтверджено даними ВЕРХ, тобто вихід чистого кристалічного продукту склав майже 9095 від його вихідного вмісту у рапі. Упарювання трьох останніх порцій екстракту відбулося дуже повільно внаслідок накопичення в екстракті ліпідів. Центрифугування на цьому етапі припинили. Упарювання проводили до видалення етил ацетату. Було одержано близько 100мл червоної в'язкої смолистої речовини - концентрату ліпофільних сполук рипаїейа заїїпа, так званої "водоростевої олії".
Таким чином заявлено новий безвідходний спосіб одержання кристалічного бета-каротину з мікроводорості 7/0 Риопаїіеіа заїїпа, який дозволяє одержати кристалічний бета-каротин з високим ступенем чистоти »9696 шляхом прямої кристалізації екстракту без додаткових процедур очищення і відходів виробництва. В якості побічного продукту одержують біологічно активний концентрат ліпофільних компонентів біомаси 0. заїїпа, збагачений 9-цис-бета каротином. т

Claims (6)

Формула винаходу
1.Спосіб одержання кристалічного бета-каротину, що включає його екстрагування з природної біомаси етилацетатом з наступною кристалізацією з одержаного екстракту, відокремленням та сушінням утворених 2о Кристалів, який відрізняється тим, що екстрагування бета-каротину проводять безпосередньо етилацетатом з водної фази, що містить біомасу мікроводорості ЮипаїїеНйа заїїпа, кристалізацію бета-каротину здійснюють шляхом випарювання з екстракту розчинника під вакуумом при температурі 34-36 «С при постійному додаванні нових порцій екстракту і відфільтровуванні утворених кристалів бета-каротину.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що водною фазою є природна ропа або живильне середовище з сч ов Концентрацією Масі близько 250 г/л.
З. Спосіб за п. 1, п. 2, який відрізняється тим, що співвідношення водної фази і розчинника 1:1-1:5. о
4. Спосіб за пп. 1-3, який відрізняється тим, що у процесі кристалізації нові порції екстрагенту постійно додають таким чином, що концентрація кристалів бета-каротину у екстракті підтримується на рівні 1-2 905.
5. Спосіб за пп. 1-4, який відрізняється тим, що постійно здійснюють відбір кристалів бета-каротину з "ди чистотою не менше 96 95.
6. Спосіб за пп. 1-5, який відрізняється тим, що при зниженні чистоти кристалів бета-каротину нижче 96 90 со додавання нових порцій екстракту припиняють, залишок екстракту упарюють до видалення розчинника з Ф одержанням концентрату ліпофільних компонентів біомаси мікроводоростей роду Юипаїіейа. «-- Офіційний бюлетень "Промислова власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних со мікросхем", 2008, М 4, 25.10.2008. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України.
- . и? со - (Се) (22) "- ко 60 б5
UAA200600839A 2006-01-31 2006-01-31 Спосіб одержання кристалічного бета-каротину UA81961C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA200600839A UA81961C2 (uk) 2006-01-31 2006-01-31 Спосіб одержання кристалічного бета-каротину

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA200600839A UA81961C2 (uk) 2006-01-31 2006-01-31 Спосіб одержання кристалічного бета-каротину

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA81961C2 true UA81961C2 (uk) 2008-02-25

Family

ID=39817300

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA200600839A UA81961C2 (uk) 2006-01-31 2006-01-31 Спосіб одержання кристалічного бета-каротину

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA81961C2 (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN105017115A (zh) * 2015-06-18 2015-11-04 中山鼎晟生物科技有限公司 一种杜氏盐藻粉中β-胡萝卜素的超声提取方法

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN105017115A (zh) * 2015-06-18 2015-11-04 中山鼎晟生物科技有限公司 一种杜氏盐藻粉中β-胡萝卜素的超声提取方法

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7271298B2 (en) Process for isolation and purification of xanthophyll crystals from plant oleoresin
ES2867549T3 (es) Extracto de microalgas que contiene ácidos grasos poliinsaturados omega-3 y método para extraer aceite de microorganismos
ES2575915T3 (es) Proceso para el aislamiento de un fosfolípido
US5612485A (en) High cis beta-carotene composition
US20110138682A1 (en) Algal culture production, harvesting , and processing
JP6616030B2 (ja) 魚油のコレステロール
CN111406110B (zh) 藻类多不饱和脂肪酸的制备
NO169238B (no) Fremgangsmaate for kontinuerlig fraksjonering av en blanding av fettsyrer
CN101496561A (zh) 改善含虾青素提取物的气味的方法
JP2015530083A (ja) 微細藻類により産生されるルテインに富む組成物を調製する方法
NZ549432A (en) Solvent extraction of lipids such from green-lipped mussel Perna canaliculus
US20140035180A1 (en) Single stage lutein ester extraction from tagetes species-marigold flower meal
CN103038355B (zh) 用于获得药理学和营养学上感兴趣的脂肪酸的方法
UA81961C2 (uk) Спосіб одержання кристалічного бета-каротину
EP2996470A1 (en) Process for simultaneous extraction and separation of esterified and unesterified monohydroxycarotenoids
CN112210437B (zh) 一种藻油的提纯方法
DE60027925T2 (de) Verfahren zur wiedergewinnung von pigmenten aus algenkulturen
JP2004026767A (ja) 魚介類由来のリン脂質の製造方法
ES2551259B2 (es) Procedimiento de acumulación y extracción de grasas de microalgas unicelulares mediante digestión larvaria de insectos dípteros
JPH09301950A (ja) エビ、カニの殻からアスタキサンチンを抽出する方法及び装置
JP2004208504A (ja) アスタキサンチン含有酵母抽出物の製造方法
JP2005179340A (ja) 脂質組成物の製造方法
JP2021136959A (ja) ナンノクロロプシス属藻類からオキシリピンを製造する方法
Obeid Ecodesign process for microalgae fractionation: use of supercritical CO2, membrane technology and low frequency ultrasounds
JP2009201503A (ja) アスタキサンチン含有抽出物の香味改善方法