UA81934C2 - Пристрій для формування стрижневих виробів з композиційних матеріалів - Google Patents

Пристрій для формування стрижневих виробів з композиційних матеріалів Download PDF

Info

Publication number
UA81934C2
UA81934C2 UAA200506366A UAA200506366A UA81934C2 UA 81934 C2 UA81934 C2 UA 81934C2 UA A200506366 A UAA200506366 A UA A200506366A UA A200506366 A UAA200506366 A UA A200506366A UA 81934 C2 UA81934 C2 UA 81934C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
die
segments
molding
composite materials
forming
Prior art date
Application number
UAA200506366A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Борис Борисович Игнатьев
Виктория Борисовна Игнатьева
Анна Викторовна Чеснокова
Original Assignee
Борис Борисович Игнатьев
Виктория Борисовна Игнатьева
Анна Викторовна Чеснокова
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Борис Борисович Игнатьев, Виктория Борисовна Игнатьева, Анна Викторовна Чеснокова filed Critical Борис Борисович Игнатьев
Priority to UAA200506366A priority Critical patent/UA81934C2/uk
Publication of UA81934C2 publication Critical patent/UA81934C2/uk

Links

Landscapes

  • Moulding By Coating Moulds (AREA)

Abstract

Пристрій для формування стрижневих виробів з композиційних матеріалів містить корпус із установленою в ньому рознімною формуючою філь’єрою. Опорна поверхня корпусу виконана конічною, філь’єра складається щонайменше з трьох однакових сегментів, що в сукупності утворюють зовнішню конічну поверхню для установлення в опорній поверхні корпусу та внутрішню формуючу поверхню, що відповідає формі та розміру виробу, який формується. Площини рознімання сегментів виконані під кутом до поздовжньої осі філь’єри, який дозволяє уникнути попадання волокон армуючого матеріалу в площину рознімання під час збирання та роботи філь’єри. Така конструкція пристрою дозволяє на етапі формування усунути пошкоджуваність матеріалу і забезпечити стабільність геометричних розмірів і форм при виготовленні стрижневих виробів, що дозволяє гарантовано підвищити якість структури виробів.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до пристроїв для переробки термореактивних мас, а саме: до пристроїв для 2 формування профільних виробів з композиційних матеріалів способом протягання й може бути використаний при виробництві профільних елементів з композиційних матеріалів для різних галузей народного господарства.
Відомий віджимний пристрій, що містить рознімну дюзу з отвором, розташованим у площині рознімання в якому встановлена гвинтова напрямна, яка виконана у вигляді пружини зі змінним діаметром |див. авторське свідоцтво СРСР Мо 763134 з класу 8290 7/00, яке опубліковано 15.09.1980 р. у бюлетені Мо 341. 70 Недоліком цього пристрою є обмеження діаметра віджимного матеріалу розмірами зазору між витками, що істотно обмежує його технологічні можливості.
Відомий також віджимний пристрій, що містить розташовані по одній осі поворотне і нерухоме кільця, які розташовані зі зміщенням відносно один одного, і установлені між ними пластини, що виконані у вигляді стрічок, кінці яких закріплені на кільцях по різні сторони від їхньої центральної осі і на однаковій 72 відстані, причому поворотне кільце підпружинене |див. авторське свідоцтво СРСР Мо 939278 з класу 8290 7/00, яке опубліковано 30.06.1982 р. у бюлетені Мо 241.
Недоліком таких пристроїв є силове замикання поверхні, що формує, та мала зона контакту поверхні формування, що дозволяє використовувати їх тільки як віджимні пристрої, тобто обмежує технологічні можливості, через зменшення області використання.
Найбільш близьким за своєю суттю та ефектом, що досягається, і який приймається за прототип, є пристрій для формування стрижневих виробів з композиційних матеріалів методом протягання, який містить корпус із встановленою в ньому рознімною формуючою філь'єрою, що виконана у вигляді набору формуючих філь'єр, які попарно утворюють профіль, що формується, та мають радіальний проріз для укладання довгомірної заготівлі, причому корпус виконаний у вигляді кронштейна з паралельно розташованими і консольне закріпленими с пластинчастими пружинами, на які попарно через прокладки надіти формуючі філь'єри, які взаємодіють з ге) регулюючим їх положення упором |див. авторське свідоцтво СРСР Мо 1087356 з класу 8290 7/00, яке опубліковано 23.04.1984 р. у бюлетені Мо 15).
Основним недоліком цього пристрою є силове замикання (пружиною) контуру профілю при формуванні, що не дозволяє забезпечити стабільність геометричних розмірів профілю, що формується. Я
Також недоліком є багатоелементність пристрою, що ускладнює його обслуговування та приводить до со нестабільності роботи при використанні грузлих смол.
Ще одним недоліком пристрою є те, що двохелементна конструкція забезпечує при заправленні віджим та Ме формування тільки в одному напрямку. Другий розмір, у перпендикулярному напрямку, повинен дорівнювати -- кінцевому або бути меншим, що практично можливо при виготовленні тільки суцільних профілів, які не містять 3о внутрішніх оправок. со
В основу винаходу поставлено завдання підвищення якості виробів за рахунок усунення можливості пошкоджуваності матеріалу і забезпечення стабільності геометричних розмірів і форм стрижневих виробів при їх виготовленні шляхом зміни форми та конструкції філь'єри. «
Рішення поставленої задачі досягається тим, що в пристрої для формування стрижневих виробів з 50 композиційних матеріалів, що містить корпус із встановленою в ньому рознімною формуючою філь'єрою опорна т с поверхня корпусу виконана конічною, а філь'єра складається з трьох сегментів, що у сукупності утворюють з» зовнішню конічну поверхню для установлення в обоймі, та внутрішню формуючу поверхню, що відповідає формі та розмірам виробу, а площини рознімання виконані під кутом до поздовжньої осі філь'єри, який дозволяє уникнути попадання волокон армуючого матеріалу в площину рознімання під час збирання та роботи філь'єри.
Така конструкція пристрою усуває пошкоджуваність матеріалу та забезпечує стабільність геометричних со розмірів і форм при виготовленні стрижневих виробів, тому що дозволяє здійснити збирання фільєри шляхом - установлення її елементів на поверхні напівфабрикату, який необхідно формувати, і жорстко зафіксувати її геометричні параметри в корпусній обоймі при поздовжнім переміщенні разом з виробом, що формується, в со процесі протягання. со 20 Сутність винаходу пояснюється ілюстративним матеріалом, на якому зображено наступне: фіг.1 - схема пристрою, що пропонується, поздовжній переріз; фіг.2 - те ж саме, вигляд попереду; фіг.З - те ж саме, вигляд їз» збоку; фіг.4 - зовнішній вигляд пристрою що пропонується.
Пристрій, що пропонується (фіг.1, 2, 3, 4), виконаний у вигляді рознімної фільєєри, що складається з трьох однакових сегментів 71, які у сукупності утворюють формуючу поверхню 2, яка визначає геометричні 29 розміри і форму готового виробу 3. Фільїєра встановлена у корпус 4, опорна поверхня 5 якого виконана о конічною. Площини рознімання б філь'єри виконані під кутом а до поздовжньої осі філь'єри. Кут а вибраний таким чином, що виключає попадання армуючого матеріалу в площину рознімання 6. Зовнішня поверхня ко сегментів 1 філь'єри утворює конус, що опирається на конічну поверхню 5 корпусу 4.
Подальша сутність винаходу пояснюється сумісно з принципом роботи пристрою під час виготовлення 60 профільного стрижневого виробу.
Волокна просоченого армуючого матеріалу (напівфабрикату) подаються в зону формування. Сегменти 1 рознімної філь'єри встановлюються на поверхню напівфабрикату, який треба формувати (положення установки на фіг.3 показано пунктиром), і у процесі поздовжнього переміщення разом з напівфабрикатом надходять у конічний отвір корпусу 4, що забезпечує їх змикання по площинах рознімання б і утворення внутрішньої бо формуючої поверхні 2 філь'єри з заданими геометричними розмірами і формою.
Філь'єру необхідно виготовити з трьох сегментів 1, тому що при двох сегментах 1 один з геометричних розмірів виробу повинен бути заданий розмірами напівфіль'єр, що приводить до ушкодження арматури у процесі їх замикання при формуванні тонкостінних виробів. Філь'єру також можно виготовити з чотирьох сегментів 1.
Виготовляти філь'єру з кількості сегментів більше чотирьох нема сенсу, тому що при цьому ускладнюється процес збирання філь'єри. Тому оптимальна та обгрунтована кількість сегментів 1 знаходиться в диапазон! три-чотири сегмента.
Площина рознімання 6 виконується під кутом а, який забезпечує можливість плоского радіального розрізу філь'єри, тобто виконання умови ю чех. де: др - внутрішній діаметр філь'єри,
І» - довжина філь'єри. 19 З іншого боку, кут Ф рознімання повинен виключати попадання армуючих волокон у площину рознімання 6 навіть при самих несприятливих умовах, коли при установці на напівфабрикат всі сегменти стикаються між собою по площинам рознімання за виключенням двох, тобто ца» Ян 79) в де де - діаметр напівфабрикату.
Конусність зовнішньої поверхні філь'єри обрана такою, щоб запобігти можливому заклинюванню її в корпусі 4. З появою вузлів і стовщень у напівфабрикаті, які не можуть пройти Через філь'єру, протягання напівфабрикату припиняється і здійснюється його переміщення на 1...2 см у протилежному основному руху с об напрямку до виходу сегментів 1 філь'єри з корпусу 4. Після цього вони знімаються з напівфабрикату і знову встановлюються на нього в зоні за межами стовщення. По тому поздовжнє переміщення напівфабрикату о відновляється й робота філь'єри здійснюється описаним способом.
Суттєва відмінність об'єкту, що заявляється, від раніш відомих полягає в тому, що філь'єра виконана у вигляді трьох або чотирьох сегментів, які при автоматичному збиранні в корпусі в сукупності утворюють «г зо Внутрішню формуючу поверхню заданих розмірів Її форми поперечного перерізу, що забезпечує стабільність форми та геометричних розмірів виробу, а площини рознімання, виконані під кутом до поздовжньої осі філь'єри со забезпечують збереження цілісності армуючого матеріалу виробу в процесі збирання елементів філь'єри. б
Зазначені відмінності в конструкції пристрою, в сукупності, дозволяють виготовляти способом протягування профільні стрижневі вироби з композиційних матеріалів, що мають підвищену якість та стабільність ч- зв геометричних розмірів та форм. со
До технічних переваг запропонованого технічного рішення у порівнянні з прототипом можна віднести усунення пошкоджуваності матеріалу і забезпечення стабільності геометричних розмірів і форм при виготовленні стрижневих виробів, що дозволяє гарантовано підвищити якість структури виробів. « с 70

Claims (1)

  1. Формула винаходу о, :з» Пристрій для формування стрижневих виробів з композиційних матеріалів, що містить корпус із установленою в ньому рознімною формуючою філь'єрою, який відрізняється тим, що опорна поверхня корпусу Виконана конічною, філь'єра складається щонайменше з трьох однакових сегментів, що в сукупності утворюють со зовнішню конічну поверхню для установлення в опорній поверхні корпусу та внутрішню формуючу поверхню, що відповідає формі та розміру виробу, який формується, а площини рознімання сегментів виконані під кутом до - поздовжньої осі філь'єри, величина якого знаходиться у межах, що відповідає наступній нерівності: с лін) й нич «ша З-- бо і, їз С» де йф- внутрішній діаметр філь'єри, Їф - довжина філь'єри, Янер - діаметр виробу, який формується.
    Ф) ко 60 б5
UAA200506366A 2005-06-29 2005-06-29 Пристрій для формування стрижневих виробів з композиційних матеріалів UA81934C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA200506366A UA81934C2 (uk) 2005-06-29 2005-06-29 Пристрій для формування стрижневих виробів з композиційних матеріалів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA200506366A UA81934C2 (uk) 2005-06-29 2005-06-29 Пристрій для формування стрижневих виробів з композиційних матеріалів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA81934C2 true UA81934C2 (uk) 2008-02-25

Family

ID=39817284

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA200506366A UA81934C2 (uk) 2005-06-29 2005-06-29 Пристрій для формування стрижневих виробів з композиційних матеріалів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA81934C2 (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2646930C1 (ru) * 2016-12-01 2018-03-12 Общество с ограниченной ответственностью "Профтруба" Способ изготовления стержневых изделий

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2646930C1 (ru) * 2016-12-01 2018-03-12 Общество с ограниченной ответственностью "Профтруба" Способ изготовления стержневых изделий

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4019711A (en) Mould for closure caps with intermittent threads undercuts or hold-down lugs
US6711979B1 (en) Cutting method of ceramic honeycomb formed body
AT410650B (de) Kalibriervorrichtung mit zumindest einem kalibrierwerkzeug
DE19835189C2 (de) Vorrichtung zur kontinuierlichen Herstellung von nahtlosen Kunststoffrohren
US9579831B2 (en) Plastic working method and spinning machine used in the same
JP2908242B2 (ja) 内側輪郭にアンダーカットを持った射出成形中空品の型抜き方法とその成形中子
EP1897672B2 (de) Verfahren und Vorrichtung zur Herstellung von bandförmigen Kunststoffvorformlingen
DE102012013381B4 (de) Verstellbare Extrusionsdüse zum Extrudieren von schlauchförmigen Kunststoff-Vorformlingen unterschiedlichen Querschnitts
AT507973B1 (de) Traganordnung für ein extrusionswerkzeug sowie extrusionswerkzeug zur formgebung eines gegenstandes
UA81934C2 (uk) Пристрій для формування стрижневих виробів з композиційних матеріалів
US6663378B2 (en) Apparatus for correcting bow in a honeycomb extrudate
EP2510791A2 (de) Vorrichtung zur Formung eines Teigbandes aus zugeführten Teigportionen
EP1685943B1 (en) An extrusion head for blow moulding of hollow bodies with a system for distribution of the thickness of the walls of the parison
US4281978A (en) Surface coating device of core body
KR20180004383A (ko) 3d 프린터용 필라멘트 제조장치
CN213856367U (zh) 一种异型管脱模机
WO2004080624A1 (de) Vorrichtung zum strangpressen von gekrümmten strangspressprofilen
US3608144A (en) Apparatus for the continuous production of precision profiles from plastics
FI127034B (fi) Menetelmä työkalun tai vastaavan esineen valmistamiseksi
CA1043062A (en) Mould for closure caps with intermittent threads undercuts or hold-down lugs
RU2693985C2 (ru) Направляющее устройство
DE102006062893B3 (de) Vorrichtung zur Herstellung von bandförmigen Kunststoffvorformlingen
RU2637226C1 (ru) Технологическая линия для изготовления композитной арматуры
EP2604358B1 (de) Verfahren zum Herstellen eines topfförmigen Blechwerkstückes
US7618571B2 (en) Apparatus and method for blow moulding