UA80526C2 - Location mode for plants of an electrolysis industrial enterprise for aluminium producing - Google Patents

Location mode for plants of an electrolysis industrial enterprise for aluminium producing Download PDF

Info

Publication number
UA80526C2
UA80526C2 UA2002108392A UA2002108392A UA80526C2 UA 80526 C2 UA80526 C2 UA 80526C2 UA 2002108392 A UA2002108392 A UA 2002108392A UA 2002108392 A UA2002108392 A UA 2002108392A UA 80526 C2 UA80526 C2 UA 80526C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
zone
installations
reserved
fact
electrolysis
Prior art date
Application number
UA2002108392A
Other languages
English (en)
Original Assignee
Pechiney Aluminium
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Pechiney Aluminium filed Critical Pechiney Aluminium
Publication of UA80526C2 publication Critical patent/UA80526C2/uk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C25ELECTROLYTIC OR ELECTROPHORETIC PROCESSES; APPARATUS THEREFOR
    • C25CPROCESSES FOR THE ELECTROLYTIC PRODUCTION, RECOVERY OR REFINING OF METALS; APPARATUS THEREFOR
    • C25C3/00Electrolytic production, recovery or refining of metals by electrolysis of melts
    • C25C3/06Electrolytic production, recovery or refining of metals by electrolysis of melts of aluminium

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Electrochemistry (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Metallurgy (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Electrolytic Production Of Metals (AREA)

Description

Опис винаходу
Винахід стосується промислових підприємств по виробництву алюмінію шляхом вогневого (розплавного) 2 електролізу відповідно до способу Хола-Еру (НаїІ-НегошЮО. Зокрема він стосується розміщення установок на таких промислових підприємствах.
Металічний алюміній виробляється у промислових масштабах шляхом вогневого або розплавного електролізу, тобто шляхом електролізу глинозему, розчиненого у ванні кріолітного розплаву, що також називається ванною електроліту, з використанням добре відомого способу Хола-Еру. Ця ванна електроліту 70 міститься в резервуарах, що містять сталевий кожух, який футерований зсередини вогнетривкими і/або ізоляційними матеріалами, і катодний пристрій, розміщений у донній частині цього резервуара. Аноди вуглецевого матеріалу, частково занурені у ванну електроліту. Кожний такий резервуар і його аноди утворюють систему, яку часто називають електролізною ванною або електролізером. Струм електролізу, який циркулює у ванні електроліту та у шарі рідкого алюмінію за допомогою анодів і катодних елементів, забезпечує здійснення 12 реакцій відновлення глинозему і дозволяє також підтримувати ванну елекгроліту при температурі близько 95090 в результаті ефекту Джоуля.
Найбільш сучасні промислові підприємства мають у своєму розпорядженні велику кількість електролізерів, розміщених звичайно у лінію у будівлях, які називаються електролізними цехами, і послідовно зв'язаних між собою електрично за допомогою з'єднувальних провідників так, щоб оптимізувати виробничі площі, які займають 20 дані промислові підприємства. Електролізні ванни звичайно розміщуються таким чином, щоб сформувати дві або декілька паралельних ліній, які електрично зв'язані одна з одною за допомогою кінцевих з'єднувальних провідників. Таким чином, струм електролізу послідовно проводить від однієї електролізної ванни до іншої.
Довжина та маса з'єднувальних провідників повинна бути по можливості зменшена для того, щоб обмежити капітальні і експлуатаційні витрати, зокрема, шляхом зниження втрат за рахунок ефекту Джоуля в цих с 29 з'єднувальних провідниках. Конфігурація з'єднувальних провідників вибирається також таким чином, щоб Ге) зменшити або компенсувати, повністю або частково, впливи магнітних полів, які породжуються струмом електролізу.
У процесі функціонування на електролізному промисловому підприємстві існує сукупність потоків, зокрема, потоки вихідних матеріалів (глинозем, порошок вуглецю, смола), потоки проміжних продуктів (затверділі кірки ї-оі 30 ванни електроліту, анодні зборки і т.п.), потоки готової продукції (алюміній у рідкому і/або твердому стані),, ЄМ потоки персоналу (перший персонал або водії механічних транспортних засобів), потоки енергії (зокрема, потоки електричної енергії), потоки продуктів руйнування (зокрема, з печей випалу анодів), потоки технологічного що обладнання та оснащення, потоки компонентів електролізних ванн (таких, як катоди або кожухи електролізерів) і ав! потоки засобів технічного обслуговування та поточного ремонту. Деякі з цих потоків є по суті безперервними
Зо (наприклад, потоки транспортування вихідних матеріалів), інші є напівбезперервними (наприклад, потоки рідкого со алюмінію, анодних зборок та затверділої ванни електроліту), а треті є по суті періодичними (наприклад, потоки катодів або кожухів електролізерів).
Ці різні потоки виникають в результаті процесу електролізу. Так, наприклад, електроліз за способом «
Хола-Еру спричиняє витрати вуглецевих анодів у процесі електрохімічних реакцій відновлення глинозему. Ця З7З витрата вимагає регулярної подачі нових анодів і заміни витрачених анодів в електролізерах, що породжує с потоки нових анодних зборок від місця виготовлення цих анодів до електролізних ванн і потоки витрачених "з анодних зборок від електролізних ванн до місць їх переробки та повернення у технологічний цикл.
З міркувань рентабельності виробництва на даному промисловому підприємстві прагнуть, з одного боку, зниження капіталовкладень та експлуатаційних витрат, а з іншого боку, одночасного досягнення наскільки 75 можливо більш високих сили струму і виходу по струму при збереженні ті навіть поліпшенні умов функціонування
Со електролізерів, беручи до уваги сукупність обмежень технічного характеру. (ав) Зокрема, деякі з потоків транспортування, які породжуються при роботі електролізних промислових підприємств, можуть переміщуватися за допомогою спеціальних засобів транспортування, що часто являє собою і-й випадок потоків глинозему та потоків відхідних газів, які транспортуються по спеціальних каналах, які ко 20 звичайно утворюють стаціонарні системи. Однак деякі потоки матеріалів займають шляхи руху, спільні з іншими
Ф потоками і/або з шляхами доступу персоналу, що звичайно відповідає випадку потоків (які називають ,; важкими") рідкого металу, вуглецевих продуктів (таких, як анодні зборки) та затверділої ванни електроліту (кірки, злита ванна і ванна, яка повертається у цикл). У типовому випадку ці важкі потоки, які звичайно є по суті періодичними, транспортуються за допомогою механізованих транспортних засобів по шляхах руху всередині 22 або зовні будівлі, які проходять вздовж електролізні їх ванн, причому по цих же шляхах також переміщується і
ГФ) персонал. Спільне існування інтенсивних потоків руху матеріалів, обладнання і персоналу в одних і тих же юю робочих просторах також накладає обмеження на можливості пошуку поліпшення умов роботи і підвищення безпеки. Ці проблеми обтяжуються тією обставиною, що деякі потоки вимагають специфіальних запобіжних заходів, які стосуються власне транспортування і/або оточуючих умов. 60 Крім того, вплив проблем густини потоків, властивих даному промисловому підприємству, та фізичних взаємодій між технологічними установками і потоками швидко загострюється у тому випадку, коли робляться спроби підвищити продуктивність промислового підприємства. Так, наприклад, збільшення продуктивності електролізерів за рахунок збільшення сили струму спричиняє швидке збільшення густини потоків, інтенсивності магнітних взаємодій та одиничних навантажень, що підлягають транспортуванню. бо Таким чином, Заявник прагнув знайти такий спосіб компонування промислового підприємства, який враховував би різні існуючі обмеження, призводив би до зниження капітальних вкладень і вартості технічного обслуговування та який дозволяв би підвищити промислові потужності даного промислового підприємства.
Об'єктом винаходу є спосіб розміщення установок електролізного промислового підприємства для виробництва алюмінію за способом Хола-Еру, причому до складу цього підприємства входять щонайменше одна зона (Н) виробництва рідкого алюмінію, яка містить розташовані по лініях електролізні ванни, установки для підготовки до використання і повернення у технологічний цикл анодних зборок, установки для підготування до використання і повернення в технологічний цикл ванни електроліту і установки для оборобки рідкого алюмінію, який відрізняється тим, що передбачають: 70 - спеціальні допоміжні операційні зони, включаючи зону (С), в якій групують установки для підготовки до використання та повернення у технологічний цикл анодних зборок, зону (В), в якій групують установки для підготовки до використання та повернення у технологічний цикл ванни електроліту, і зону (А), в якій групують установки для обробки рідкого алюмінію, - транспортні засоби для транспортування так званих важких проміжних продуктів, таких, як рідкий алюміній, анодні зборки та затверділі ванна електроліту між згаданими операційними зонами відповідно до певних проміжних потоків, - щонайменше одну зону руху, зарезервовану для всіх або частини згаданих транспортних засобів для транспортування важких проміжних продуктів.
У своїх пошуках технічних розв'язань тих проблем, які виникають на відомих електролізних промислових підприємствах, Заявник прийшов до ідеї, з одного боку, згрупувати деякі установки та деякі потоки важких продуктів, а з іншого боку, використати зарезервовану зону руху, що дозволяє зменшити протяжність траєкторій переміщення, виключаючи при цьому спільне існування мало сумісних між собою потоків, таких, як потоки важких продуктів і потоки персоналу. Таким чином, спосіб за винаходом дозволяє одночасно забезпечити оптимізацію відстаней, які проходять основні потоки важких продуктів на даному електролізному промисловому сч ов Підприємстві, що потенційно пов'язані з небезпеками, і взяти до уваги ефекти фізичних взаємодій між потоками о і установками.
Крім того, наявність зарезервованої зони руху дозволяє забезпечити більший контроль за безпекою і умовами роботи операторів, зокрема, шляхом обмеження переміщень персоналу у цій зоні. Це дозволяє також забезпечити більший контроль за координацією способу, контроль оперативного керування та умов «о зо навколишнього середовища, необхідних для деяких потоків важких продуктів, таких, як потоки використаних анодних зборок, добутих з електролізних ванн, які можуть вимагати застосування засобів відсмоктування та с обробки газоподібних відходів. ю
Фігури 1, 2, З, ба, 7а, ва, Уа і 10а стосуються попереднього рівня техніки. Фігури 4, 5, 6, 76, 860, 965 і 106 стосуються запропонованого винаходу. о
На Фіг.1 проілюстроване компонування електролізного промислового підприємства згідно з рівнем техніки. На со
Фіг2 проілюстрований електроді: ний цех у поперечному розрізі вздовж площини А-А, на Фіг.1. На Фіг.3 проілюстрований електролізер у поперечному розрізі вздовж площини В-В, на Фіг.2. На Фіг.А4 проілюстроване компонування електролізного промислового підприємства за винаходом. На Фіг.5 проілюстрований варіант реалізації зарезервованих зон руху відповідно до винаходу. На Фіг.6-10 проілюстровані потоки анодних зборок « (Фіг.6), рідкої та затверділої ванни електроліту (Фіг.7), рідкого металу (Фіг.8), вихідних матеріалів і с кінцевої продукції (Фіг.9), і персоналу (Фіг.10) на підприємстві, відповідно до рівня техніки, показаного на . Фіг.1 (Фігба, 7а, ва, Уа і 10а), та на підприємстві, що скомпоноване відповідно до переважного варіанту и? реалізації винаходу, показаного на Фіг.4 (Фіг.бр, 76, 80, 96 і 105).
Як показано на Фіг.1, електролізні промислові підприємства, відповідно до рівня техніки, звичайно мають у своєму складі зону (Н) виробництва рідкого алюмінію, яка містить електролізні ванни, звичайно розміщені
Го! серіями (не показані), установки (11, 12, 13, 14, 15, 16) для підготовки до використання та повернення у технологічний цикл анодних зборок, установки (13, 14, 15, 17) для підготовки до використання та повернення у о технологічний цикл ванни електроліту, установки (20, 21, 21) для обробки рідкого алюмінію і установки (31, с 32, 33, 34, 35) для технічного обслуговування виробничого обладнання, а також щонайменше одну 5р адміністративну будівлю (36). З одного боку, установки для підготовки до використання та повернення у о технологічний цикл анодних зборок, установки для підготовки до використання та повернення у технологічний
Ф цикл ванни електроліту і установки для обробки рідкого алюмінію звичайно розміщуються в ізольованих зонах даного підприємства; з іншого боку, установки для технічного обслуговування виробничого обладнання та адміністративні будівлі розподілені по всьому підприємству.
Зона (Н) виробництва рідкого алюмінію як правило містить парне число електролізних цехів (1), звичайно два або чотири таких цехи, розміщених паралельно один одному, засоби (2) електричного живлення
Ф) електролізних ванн, засоби (3, 4) подачі глинозему, засоби (5) обробки газів, що виділяються в результаті ка процесу, шляхи (6) руху, паралельні електролізним цехам, і засоби (7) доступу у електролізні цехи.
Електролізні цехи можуть містити Один (або декілька) прольотів (8) переходу, призначених для полегшення бо переміщення персоналу і транспортування, у разі необхідності, того або іншого обладнання або технологічного оснащення. Кожний електролізний цех (1) містить щонайменше одну лінію електролізних ванн (не показана), причому кількість ванн в одній лінії може перевищувати сотню.
Установки для підготовки до використання анодних зборок у більшості випадків містять засоби (11, 16) подачі вихідних матеріалів, установки (12, 13) для виготовлення анодних блоків, для зборки анодних зборок та 65 для повернення у технологічний цикл витрачених анодів, а також засоби (14) доступу. Установки (12) для виготовлення анодних блоків містять, зокрема, засоби формувань я сирих анодів і засоби випалу цих анодів (які звичайно мають у своєму складі обертову полум'яну піч). Установки (15) для повернення у технологічний цикл анодних зборок містять засоби для відділення анодів від анодних штанг та засоби для розмелу витрачених анодних блоків з метою їх повернення у цикл виробництва нових анодних блоків.
Установки (20, 21, 22) для обробки рідкого алюмінію містять звичайно ділянку ливарного виробництва, і засоби (21) доступу. Установки для технічного обслуговування та поточного ремонту виробничого обладнання розміщуються звичайно у окремих будівлях (31, 32, 33, 34, 35) і розподілені по території підприємства. Через територію всього підприємства проходять шляхи руху (6, 61, 62, 63).
Як показано на Фіг.2, електролізний цех (1) звичайно містить перекриваючу конструкцію 72), який 7/0 розташовується під ним, причому у цьому випадку кожний рівень може бути використаний для транспортування різних потоків.
Щонайменше однією зарезервованою зоною руху (101, 102, 103) зв'язують щонайменше дві згадані операційні зони, переважно - щонайменше три операційні зони, а у разі необхідності - всю сукупність цих зон, що дозволяє забезпечити ефективне переміщення важких потоків по зарезервованих шляхах між згаданими /5 операційними зонами.
Відповідно до переважного варіанту реалізації винаходу передбачають щонайменше одну так звану "поперечну" зарезервовану зону руху, яка є по суті перпендикулярною до згаданих ліній розміщення електролізних ванні як це проілюстровано на Фіг.5. Переважним чином щонайменше одна зарезервована зона руху (101, 102), так звана "основна" зона, проходить по суті Через барицентр даної (або кожної) зони (Н) виробництва рідкого алюмінію.
Переважним чином зону (С) з установками для підготовки до використання та повернення у технологічний цикл анодних зборок, зону (В) з установками для підготовки до використання та повернення у технологічний цикл ванни електроліту, зону (А) з установками для обробки рідкого алюмінію та, у разі необхідності, зону (Е) технічного обслуговування зв'язують з даною (або з кожною) зоною (Н) виробництва рідкого алюмінію за сч об ДОПОМОГОЮ щонайменше однієї поперечної і/або основної зарезервованої зони руху (101, 102, 103). Переважним чином передбачають одну єдину поперечну і/або основну зону руху, що дозволяє обмежити капіталовкладення і і) покращити контроль потоків.
Щонайменше одна зарезервована зона руху (110, 111, 112, 113), так звана "бічна" зона руху, може бути у разі необхідності розміщена вздовж згаданих ліній розміщення електролізних ванн і переважним чином - Ге зо всередині електролізних цехів (1). Ці бічні зони у разі необхідності можуть розміщуватися на проходах (10) руху на інших рівнях (72). с
Переважним чином спосіб за винаходом додатково містить виконання щонайменше однієї будівлі зі ю спеціальним перекриттям (121, 122) для укриття (захисту) деяких зарезервованих зон руху, таких, як деякі поперечні зони (101, 102). Ці будівлі з перекриттям дозволяють усунути проблеми, звичайно зв'язані з о з5 утворенням обмерзання, з атмосферними опадами, з температурою або вологістю. со
Зарезервовані зони руху (100) можуть містити спеціальні транспортні засоби, спеціально призначені для транспортування важких транспортних потоків між операційними зонами, зокрема, між електролізними цехами та допоміжними зонами (А, В, С, 0, Е). Дані засоби переважно містять транспортні засоби човникового типу для транспортування і установки спеціальних елементів, таких, як: « - пристрої випуску (які служать для відбору рідкого металу з електролізних ванн) та ковші рідкого металу з с (пусті або повні) між електролізними вгинами і зоною (А) обробки рідкого металу або зоною (Е) технічного обслуговування та поточного ремонту; ;» - піддони з новими анодними зборками між зоною С та електролізними ваннами; - піддони з витраченими анодними зборками для між електролізними і ваннами та зоною (С) (яка, на додаток до установок повернення у технологічний цикл даних анодних зборок, може також містити установки для о повернення у технологічний цикл ванни електроліту) або у напрямку зони Е технічного обслуговування; - контейнери з ванною електроліту (злитою або із затверділими кірками на повернення у технологічний о цикл), які можуть бути інтегровані у піддони для переміщення анодних зборок; с - платформи з обладнанням і технологічним оснащенням для технічного обслуговування електролізних ванн 5р (для виконання операцій, які виникають у процесі зупинки або запуску серії електролізних ванн або однієї ю конкретної електролізної ванни).
Ф Транспортні засоби можуть забезпечити можливість обмеження проміжних зон зберігання, таких як зони, які звичайно передбачаються для охолодження анодів або для ковшів рідкого металу. Ці засоби також можуть забезпечити можливість навантажувально-розвантажувальних операцій в оперативному режимі, зокрема, у варіантах винаходу, які передбачають автоматизовані операції. Важкі потоки відповідно до винаходу, можуть, проте мати проміжні майданчики зберігання. (Ф, Ці транспортні засоби переважним чином пов'язують з навантажувально-розвантажувальними засобами. Такі ка транспортні засоби можуть містити конвеєри, перевага яких полягає в тому, що вони легко можуть бути автоматизовані, або механізовані транспортні засоби, які, у разі необхідності, можуть керуватися персоналом. 60 Дані транспортні засоби для транспортування проміжних продуктів згідно важкими потоками руху можуть містити рейкові колії. Ці рейкові шляхи переважним чином можуть бути розміщені на зовнішній частині важких конструкцій електролізних будівель, забезпечуючи зв'язок між даною або кожною виробничою зоною та іншими операційними зонами підприємства. Рухомі транспортні засоби можуть переміщуватися по цих рейкових коліях, у разі необхідності, автоматизованим чином. 65 У той же час, механізовані транспортні засоби, керовані операторами, також можуть переміщуватися по інших спеціальних шляхах зовні від зарезервованих зон (100) в одному або декількох проходах для руху.
Електролізні цехи також можуть містити додаткові транспортні засоби або засоби для технічного обслуговування. Так, наприклад, кожний цех може містити мостові крани для технічного обслуговування, які дозволяють забезпечити маніпуляції з кожухами електролізних ванн (перед і після повторної вистілки ванни) і/або з верхніми конструкціями ванн у напрямку ремонтних цехів або у зворотному напрямку. Зарезервовані зони руху (100) у разі необхідності можуть служити для транспортування важкого обладнання, такого, як мостові крани або кожухи електролізних ванн, яке не є частиною регулярних важких потоків. Ці виняткові операції проводять, зокрема, у період зупинки або запуску електролізної ванни або у випадку з експлуатації обслуговування електролізних ванн, для їх поточного ремонту. 70 Промислове підприємство відповідно до винаходу, у разі необхідності може містити обслуговуючі машини, що переміщуються по шляхах руху, які примикають до конструкцій будівель.
Як показано на Фіг.б5, потоки анодних зборок можуть містити декілька гілок (НС1-НС7). Деякі з цих гілок (НС1-НС4) проходять вздовж електролізних ванн і рух по них переважним чином відбувається всередині цехів (1). Спільні гілюим (НС5, НСб6, НС7) можуть збирати у собі потоки, які надходять по декількох гілках. 7/5 Переважним чином потоки анодних зборок містять гілку (НС7), внутрішню по відношенню до зони (С) підготовки до використання та повернення у технологічний цикл анодних зборок. У випадку проілюстрованому на Фіг.ббр, потоки нових анодних зборок (у напрямку електролізних ванн) і потоки витрачених анодних зборок (в напрямку від електролізних ванн) проходять по суті вздовж ідентичних шляхів (але у протилежних напрямках), за винятком внутрішньої частини зони (С). Переважним чином ця зона (С) містить також засоби для зборки анодних зборок з го випалених анодних блоків і відновлених або нових анодних штанг і/або засобу для відділення анодних блоків (витрачених або дефектних) та анодних штанг.
Зона (С) може містити сукупність засобів для виготовлення анодних блоків, таких, як цех приготування анодної маси, засоби формування сирих анодних блоків і обертову полум'яну піч для їх випалу. Таке групування забезпечує можливість компактного розміщення технологічних установок, яке приводить до концентрації в с ов одному місці операцій, зв'язаних з виділенням вугільного пилу, а також завантажувально-розвантажувально і технологічного обладнання. і)
Переважним може бути також виготовлення анодних блоків на спеціальному заводі, окремому від даного виробничого підприємства, причому у цьому випадку зона (С) може містити, наприклад, тільки засоби завантаження-розвантаження і складування анодних блоків. «о зо Особливо переважною є також групування зон (С) і (В). Таке групування дозволяє найбільш ефективним чином збирати кірки затверділої ванни електроліту на витрачених анодних зборках, добутих з електролізних с ванн. Крім того, таке групування дозволяє одночасно транспортувати витрачені анодні зборки і кірки ю затверділої ванни електроліту, вилучені з електролізних ванн.
Як показано на Фіг.75, потоки затверділої ванни електроліту також можуть містити декілька гілок о (НВ1-НВ12). Ці потоки містять гілки (НВ1-НЕ7), які стосуються ванни "перед обробкою", і гілки (НВ8-НВ12) со стосуються "розмолотої" ванни, тобто після переробки. Деякі гілки (НВ1-НВ4) проходять вздовж електролізних ванн, і рух по них відбувається переважним чином всередині електролізних цехів 1. Спільні гілки (НВ5, НВб,
НВ?7) можуть збирати у собі потоки, що надходять з декількох гілок. Переважним чином потоки ванни електроліту містять гілку (НВ7), всередині зони підготовки до використання та повернення у технологічний цикл ванни « електроліту, яка у даному випадку представлена спрощеним чином. в с Як показано на Фіг.8р, потоки рідкого металу також можуть містити декілька гілок НА1-НА?7. Деякі гілки . НА1-НА4 проходять вздовж електролізних ванн, і рух по них відбувається переважним чином всередині и?» електролізних цехів (1) Спільні гілки (НАБ5, НАб, НА7) можуть збирати у собі потоки транспортування, що надходять з декількох гілок. Переважним чином потоки рідкого металу містять гілку (НА7) всередині зони обробки рідкого алюмінію, яка у даному випадку представлена спрощеним чином.
Го! Зона (А) обробки рідкого алюмінію може містити ділянку ливарного виробництва, в якій рідкий метал може бути відповідним чином підготовлений, оброблений та відформований. Відповідно до варіанту винаходу, в якому о засоби ливарного виробництва локалізовані на окремому заводі, що знаходиться поза виробництвом, ця зона (А) с обробки може містити лише обмежене число засобів, таких, як засоби для маніпуляцій з рідким металом і засоби 5ор завантаження рідкого металу і, у разі необхідності, засоби охолодження. де Як показано на Фіг.9р, електролізне промислове підприємство відповідно до винаходу також має у своєму
Ф складі: - засоби для транспортування і просування вихідних матеріалів, таких, як глинозем, від вхідних пунктів (ЕТ, Е2) даного підприємства до відповідних операційних зон відповідно до певних вхідних потоків, таких, як дв поті с (РАО) глинозему та потік (ЕСО) вуглецю; - засоби для транспортування і просування кінцевих продуктів, таких, як готові виливані вироби з (Ф) алюмінію, від відповідних операційних зон у напрямку вихідних пунктів (51) відповідно до певних вихідних ка потоків ЕМ.
Як показано на Фіг.105, у нормальному режимі функціонування потоки персоналу (показані стрілками) не бо проходять через зарезервовані зони руху (100). Однак персонал може переміщуватися по шляхах, паралельних цим зонам, і проникати, у разі необхідності, у дані зарезервовані зони для виконання операцій технічного обслуговування або поточного ремонту. Заштриховані поверхні відповідають просторам, звичайно зарезервованим для адміністративних приміщень. Промислове підприємство відповідно до винаходу переважно містить шляхи (б, 61, 62, 63) руху персоналу, які не перетинаються з зарезервованими зонами (100). Персонал 65 пересувається та працює всередині електролізних цехів, не займаючи при цьому зарезервовані шляхи, розміщені у зарезервованих золах руху. Точки перетину між зарезервованими зонами і зонами переміщення персоналу можуть бути усунуті за допомогою шляхів переходу, розміщених на різних рівнях, наприклад, підземних переходів, пішохідних містків, сходів, ескалаторів або ліфтів.
Спеціальні транспортні засоби можуть бути передбачені у цих паралельних або розміщених на різних рівнях Зонах, причому ці зони не перетинаються із зарезервованими зонами руху. Наприклад над деякими зарезервованими зонами можуть бути передбачені пересувні мостові крани для того, щоб забезпечити транспортування деяких обслуговуючих машин або кожухів електролізних ванн між виробничими зонами (Н) та зоною (Е) технічного обслуговування.
Відповідно до переважного варіанту реалізації винаходу щонайменше один з важких проміжних продуктів 7/0 повністю транспортують за допомогою щонайменше одного автоматичного транспортного засобу, причому цим або кожним транспортним засобом керують за допомогою щонайменше однієї центральної навігаційної системи, здатної забезпечити контроль за кількостями та просуваннями цих потоків важких проміжних продуктів.
Винахід дозволяє істотно обмежити кількість шляхів (7) доступу до електролізних цехів.
Винахід дозволяє більш ефективно розподілити транспортування між операційними зонами (або секторами) /5 даного промислового підприємства. Зокрема, він забезпечує можливість зближення будівель і розвиток синергії між операційними зонами. Він також виключає необхідність в значних проміжних запасах вихідних матеріалів або перетворених продуктів. Він також зменшує небезпеку аварій, зв'язаних з транспортуванням.
Винахід дозволяє виключити з обов'язків персоналу деякі нескладні та повторювані навантажувально-розвантажувальні роботи. Крім того, він дозволяє обмежити різноманітність і кількість 2о операцій, виконання яких доручене операторам та обслуговуючим машинам, дозволяє, таким чином, підвищити якість і регулярність робіт, по обслуговуванню електролізних ванн, а також експлуатаційні характеристики даного промислового способу загалом.
Винахід дозволяє також виключити використання складних машин, що звичайно призначені для обслуговування електролізних ванн, з метою забезпечення функцій транспортування значних вантажів по с відносно простих траєкторіях, іноді на значні відстані та з високою частотою. Він дозволяє також виключити о концентрацію маніпуляцій з важкими потоками всередині електролізних цехів, знижуючи таким чином затрати на будівництво та обмежуючи випадки порушення функціонування, значна частина яких виникає внаслідок ефекту накопичення різних відмов обладнання і людських помилок.
Винахід дозволяє також забезпечити автоматизацію простих та повторюваних робіт, які на промислових «о зо підприємствах відповідно до рівня здійснюють за допомогою машин, які також використовуються для виконання складних робіт і тих, що важко піддаються автоматизації. с
Винахід дозволяє забезпечити істотне скорочення кількості конструкцій доступу, сходів, пішохідних містків ю та зв'язаних з ними систем і установок, таких, як системи освітлення, протипожежного захисту, кондиціонування та опалення і/або зв'язку. о г)

Claims (22)

Формула винаходу
1. Спосіб розміщення установок електролізного промислового підприємства (10) для виробництва алюмінію « ло За способом Хола-Еру, в якому створюють щонайменше одну зону (Н) виробництва рідкого алюмінію, яка містить у с електролізні ванни, які розміщені по лініях, установки для підготовки до використання та повернення у технологічний цикл анодних зборок, установки для підготовки до використання та повернення у технологічний :з» цикл ванни електроліту і установки для обробки рідкого алюмінію, який відрізняється тим, що створюють: - спеціальні допоміжні операційні зони керування, включаючи зону (С), в якій згруповують установки для підготовки до використання та повернення у технологічний цикл анодних зборок, зону (В), в якій згруповують оо установки для підготовки до використання та повернення у технологічний цикл ванни електроліту, і зону (А), в якій згруповують установки для обробки рідкого алюмінію, о - транспортні засоби для транспортування так званих важких проміжних продуктів між згаданими сл операційними зонами відповідно до певних проміжних потоків (НС1-НС7, НВ1-НВ12, НА1-НА?7), причому згадані проміжні продукти включають рідкий алюміній, анодні зборки та затверділу ванну електроліту, іме) - щонайменше одну зону руху (101, 102, 103, 104, 105, 106, 110, 111, 112, 113), зарезервовану для всіх Ф або частини згаданих вище транспортних засобів для важких проміжних продуктів.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що щонайменше один з важких проміжних продуктів повністю транспортують у щонайменше одній зарезервованій зоні руху (101, 102, 103, 104, 105, 106, 110, 111, 112, 113).
З. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що рідкий алюміній, анодні зборки та затверділу ванну електроліту повністю транспортують у щонайменше одній зарезервованій зоні руху (101, 102, 103, 104, 105, 106, 110, 111, (Ф) 112, 113). ГІ
4. Спосіб за п. 1 або 3, який відрізняється тим, що створюють щонайменше одну зарезервовану зону руху (101, 102, 110, 111, 112, 113), спільну для щонайменше двох різних важких проміжних продуктів. во
5. Спосіб за будь-яким з пп. 1-4, який відрізняється тим, що додатково створюють щонайменше одну допоміжну операційну зону, яку називають зоною (Е) "технічного обслуговування", в якій згруповують всі або частину операцій технічного обслуговування та поточного ремонту.
6. Спосіб за будь-яким з пп. 1-5, який відрізняється тим, що додатково створюють щонайменше одну операційну зону керування, яку називають "адміністративною" зоною (0), в якій згруповані всі або частина 65 адміністративних операцій.
7. Спосіб за будь-яким з пп. 1-6, який відрізняється тим, що зона (С) з установками для підготовки до використання та повернення у технологічний цикл анодних зборок додатково містить засоби для виготовлення анодних блоків.
8. Спосіб за будь-яким з пп. 1-7, який відрізняється тим, що групують одну з одною зону (С) з установками для підготовки до використання та повернення у технологічний цикл анодних зборок і зону (В) з установками для підготовки до використання та повернення у технологічний цикл ванни електроліту.
9. Спосіб за будь-яким з пп. 1-8, який відрізняється тим, що щонайменше однією зарезервованою зоною руху (101, 102, 103) зв'язують між собою щонайменше три згадані операційні зони.
10. Спосіб за будь-яким з пп. 1-8, який відрізняється тим, що щонайменше однією зарезервованою зоною 70 БУХУ (1000) зв'язують між собою всі згадані операційні зони.
11. Спосіб за будь-яким з пп. 1-10, який відрізняється тим, що створюють щонайменше одну зарезервовану зону руху (101, 102), яку називають "поперечною" зоною, яку розміщують по суті перпендикулярно до ліній розташування електролізних ванн.
12. Спосіб за п. 11, який відрізняється тим, що кожну допоміжну зону зв'язують зі згаданою даною або з 7/5 Кожною зоною (Н) виробництва рідкого алюмінію за допомогою щонайменше однієї поперечної зарезервованої зони руху (101, 102).
13. Спосіб за будь-яким з пп. 1-10, який відрізняється тим, що створюють щонайменше одну зарезервовану зону руху (101, 102, 103), яку називають "основною" зоною, що проходить по суті Через центр даної або кожної зони (Н) виробництва алюмінію.
14. Спосіб за п. 13, який відрізняється тим, що кожну допоміжну зону зв'язують з згаданою або з кожною зоною (Н) виробництва рідкого алюмінію за допомогою щонайменше однієї основної зарезервованої зони руху (101, 102, 103).
15. Спосіб за будь-яким з пп. 1-14, який відрізняється тим, що додатково споруджують щонайменше одну будівлю зі спеціальним перекриттям (121, 122) для захисту щонайменше однієї зарезервованої зони руху (101, сч г 102).
16. Спосіб за будь-яким з пп. 1-13, який відрізняється тим, що створюють щонайменше одну зарезервовану і) зону руху (110, 111, 112, 113), яка проходить вздовж ліній розташування електролізних ванн.
17. Спосіб за будь-яким з пп. 1-16, який відрізняється тим, що згадані транспортні засоби є автоматизованими. «о зо
18. Спосіб за будь-яким з пп. 1-17, який відрізняється тим, що згадані транспортні засоби містять щонайменше один транспортний засіб човникового типу. с
19. Спосіб за будь-яким з пп. 1-18, який відрізняється тим, що згадані транспортні засоби містять ю навантажувально-розвантажувальні засоби.
20. Спосіб за будь-яким з пп. 1-19, який відрізняється тим, що згадані транспортні засоби містять систему о рейкових колій. со
21. Спосіб за будь-яким з пп. 1-20, який відрізняється тим, що згадані транспортні засоби містять щонайменше один конвеєр.
22. Спосіб за будь-яким з пп. 1-21, який відрізняється тим, що щонайменше один з важких проміжних продуктів повністю транспортують за допомогою щонайменше одного автоматичного транспортного засобу, « причому згаданим або кожним з згаданих транспортних засобів керують за допомогою щонайменше однієї у с центральної навігаційної системи, здатної забезпечити контроль за кількостями та переміщеннями потоків згаданих важких проміжних продуктів. ;» (ее) («в) 1 з 50 42) Ф) іме) 60 б5
UA2002108392A 2000-03-24 2001-03-19 Location mode for plants of an electrolysis industrial enterprise for aluminium producing UA80526C2 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR0003813A FR2806742B1 (fr) 2000-03-24 2000-03-24 Implantation d'installations d'une usine d'electrolyse pour la production d'aluminium
PCT/FR2001/000806 WO2001073166A1 (fr) 2000-03-24 2001-03-19 Implantation d'installations d'une usine d'electrolyse pour la production d'aluminium

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA80526C2 true UA80526C2 (en) 2007-10-10

Family

ID=8848503

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002108392A UA80526C2 (en) 2000-03-24 2001-03-19 Location mode for plants of an electrolysis industrial enterprise for aluminium producing

Country Status (17)

Country Link
US (1) US6409894B1 (uk)
EP (1) EP1266050A1 (uk)
CN (1) CN1196814C (uk)
AR (1) AR028263A1 (uk)
AU (2) AU4660901A (uk)
BR (1) BR0109415A (uk)
CA (1) CA2404308C (uk)
EA (1) EA200201018A1 (uk)
FR (1) FR2806742B1 (uk)
IS (1) IS6556A (uk)
MX (1) MXPA02009160A (uk)
MY (1) MY129105A (uk)
NO (1) NO20024582L (uk)
NZ (1) NZ521252A (uk)
UA (1) UA80526C2 (uk)
WO (1) WO2001073166A1 (uk)
ZA (1) ZA200207102B (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN102943577A (zh) * 2012-11-01 2013-02-27 中国瑞林工程技术有限公司 “双闪”铜冶炼厂的总平面布置

Families Citing this family (23)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NO315278B1 (no) * 2001-11-14 2003-08-11 Norsk Hydro As Fremgangsmåte for drift av et pre-bake elektrolysecelleanlegg, samt arrangement for benyttelse i samme
FR2842216B1 (fr) * 2002-07-11 2005-02-25 Pechiney Aluminium Installation de production d'aluminium par electrolyse ignee
FR2864884B1 (fr) * 2004-01-13 2006-12-01 Techpack Int Boitier a ouverture automatique
CN101392604B (zh) * 2007-09-20 2010-08-25 贵阳铝镁设计研究院 系列化布局的电解铝厂配置形式
CN101451401B (zh) * 2007-11-29 2010-06-02 贵阳铝镁设计研究院 阳极厂炭块转运站与阳极焙烧车间的配置结构
SI2080820T1 (sl) 2008-01-21 2011-01-31 Alcan Int Ltd Naprava in postopek za kratkostičenje ene ali več celic v razoreditvi elektroliznih celic namenjenih za proizvodnjo aluminija
CN101591789B (zh) * 2008-05-29 2012-04-25 贵阳铝镁设计研究院有限公司 一种电解槽大修车间内拆炉间的配置方式
FR2948689B1 (fr) 2009-07-29 2011-07-29 Alcan Int Ltd Anode rainuree de cuve d'electrolyse
CN101935850B (zh) * 2010-08-06 2012-01-25 中色科技股份有限公司 靠近电解铝车间建设铝板带箔厂的方法
CN101947548B (zh) * 2010-08-06 2012-01-25 中色科技股份有限公司 高架仓库融于铝板带生产设备中的工艺配置方法
CN101947547B (zh) * 2010-08-06 2012-01-25 中色科技股份有限公司 智能平面库和高架仓库融于铝板带生产设备中的配置方法
CN103184473A (zh) * 2011-12-27 2013-07-03 贵阳铝镁设计研究院有限公司 铝电解厂核心区车间的布置方法及核心区车间
CN103850482B (zh) * 2012-11-28 2016-02-10 沈阳铝镁设计研究院有限公司 一种大型铝厂及铝土矿区机车整备车间的配置方法
FR3012389B1 (fr) * 2013-10-25 2015-10-30 Rio Tinto Alcan Int Ltd Systeme de gestion de flux logistiques d'une usine d'electrolyse, aluminerie comprenant ce systeme, vehicule pour la mise en oeuvre de ce systeme et procede d'implantation de ce systeme dans une usine d'electrolyse
FR3018283B1 (fr) 2014-03-05 2017-12-22 Ecl Systeme pour la realisation d'operations liees a l'exploitation de cellules d'une installation de production d'aluminium par electrolyse
FR3024466B1 (fr) 2014-08-01 2018-05-04 Ecl Vehicule pour l'exploitation de cellules d'une installation de production d'aluminium, installation et procede
CN104695741A (zh) * 2015-03-18 2015-06-10 中国能源建设集团湖南省电力设计院有限公司 一种山区风电场升压站“t”字型结构及布置方法
WO2016174313A1 (fr) 2015-04-27 2016-11-03 Fives Ecl. Dispositif de manutention d'un équipement d'une cellule d'électrolyse
WO2017211156A1 (zh) * 2016-06-06 2017-12-14 兰州金福乐生物工程有限公司 一种铝空气燃料电池氢氧化铝太阳能热还原装置
FR3065014B1 (fr) 2017-04-10 2019-06-28 Fives Ecl Procede de mise en place d'une couverture d'anode dans une cellule d'electrolyse, machine de service apte a mettre en oeuvre un tel procede et produit programme d'ordinateur pour la mise en oeuvre d'un tel procede
RU2668617C1 (ru) * 2017-11-20 2018-10-02 Общество с ограниченной ответственностью "Объединенная Компания РУСАЛ Инженерно-технологический центр" Устройство для сбора и удаления газов в алюминиевом электролизере
FR3085204A1 (fr) 2018-08-23 2020-02-28 Fives Ecl Systeme de caracterisation d'une geometrie d'une charge suspendue, procede utilisant un tel systeme et installation de production d'aluminium par electrolyse comprenant un tel systeme
CN109202054A (zh) * 2018-10-10 2019-01-15 广东华劲金属型材有限公司 一种压铸铝液智能输送系统

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CH648065A5 (de) 1982-06-23 1985-02-28 Alusuisse Schienenanordnung fuer elektrolysezellen einer aluminiumhuette.
FR2552782B1 (fr) 1983-10-04 1989-08-18 Pechiney Aluminium Cuve d'electrolyse a intensite superieure a 250 000 amperes pour la production d'aluminium par le procede hall-heroult
DE3482272D1 (de) 1984-12-28 1990-06-21 Alcan Int Ltd Schienenanordnung fuer elektrolysezellen zur herstellung von aluminium.
FR2753727B1 (fr) 1996-09-25 1998-10-23 Procede de regulation de la temperature du bain d'une cuve d'electrolyse pour la production d'aluminium

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN102943577A (zh) * 2012-11-01 2013-02-27 中国瑞林工程技术有限公司 “双闪”铜冶炼厂的总平面布置
CN102943577B (zh) * 2012-11-01 2014-07-09 中国瑞林工程技术有限公司 一种“双闪”铜冶炼厂配置方法

Also Published As

Publication number Publication date
IS6556A (is) 2002-09-20
ZA200207102B (en) 2003-09-04
AR028263A1 (es) 2003-04-30
WO2001073166A1 (fr) 2001-10-04
MY129105A (en) 2007-03-30
NO20024582D0 (no) 2002-09-24
CN1196814C (zh) 2005-04-13
CA2404308A1 (fr) 2001-10-04
AU2001246609B2 (en) 2005-04-07
NZ521252A (en) 2004-12-24
NO20024582L (no) 2002-09-24
FR2806742B1 (fr) 2002-05-03
BR0109415A (pt) 2002-12-10
CN1419611A (zh) 2003-05-21
AU4660901A (en) 2001-10-08
CA2404308C (fr) 2011-06-14
EA200201018A1 (ru) 2003-02-27
FR2806742A1 (fr) 2001-09-28
MXPA02009160A (es) 2003-05-23
US6409894B1 (en) 2002-06-25
EP1266050A1 (fr) 2002-12-18

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA80526C2 (en) Location mode for plants of an electrolysis industrial enterprise for aluminium producing
US5286353A (en) Electrolysis cell and method for the extraction of aluminum
US20050211552A1 (en) Compact service module for use in electrolytic aluminum production plants
CN107403264B (zh) 一种考虑生产设备调度计划约束的运输设备钢包路径编制方法
AU2014338686B2 (en) System for managing logistics flows in an electrolysis plant, aluminium smelter comprising the system, vehicle for using the system, and method for introducing said system into a pre-existing electrolysis plant
CN101117721A (zh) 阳极组装车间的配置方式
US3404209A (en) Furnace construction and utilization
CN109112574B (zh) 一种铝电解槽的预焙阳极离线接续工艺
US4909303A (en) Steel manufacturing system, particularly a mini-steel plant
CA1196602A (en) Anode superstructure for aluminium fused salt cell including insulated footbridge
AU2003263275A1 (en) Aluminium production installation employing fused-salt electrolysis
CN114317966A (zh) 海绵钛生产的还原蒸馏装置与镁电解槽装置的布置方法
Amsden et al. Selection and Design of Texasgulf Canada’s Copper Smelter and Refinery
CA1177442A (en) Process for changing aluminum reduction cells and production unit for carrying out said process
US6319388B1 (en) Method of managing the operation of a plant for the production of aluminium by igneous electrolysis and aluminium production plant for implementing this method
SU828979A3 (ru) Электролизер дл получени АлюМиНи
US20060060469A1 (en) Serving machine for electrolysis cells for producing aluminium
RU100081U1 (ru) Комплекс оборудования завода по производству алюминия
DE2855103A1 (de) Verfahren zum austausch ganzer kathodengefaesse in elektrolysezellen fuer die herstellung von aluminium
EP4293141A1 (en) Anode servicing assembly for an aluminium electrolysis plant, and methods for operating the same
Thiriar et al. Tankhouse modernization at CCR
CN101560672B (zh) 一种在同一悬链下组装铝电解槽单、双阳极的方法
Kvande Retrofitting older aluminum reduction cell lines—A way to extend productive life
SU645989A1 (ru) Установка дл обслуживани электролизных ванн
CN104612422B (zh) 电解厂房的布置结构