UA79418C2 - Linear elecric motor of reciprocating movement - Google Patents

Linear elecric motor of reciprocating movement Download PDF

Info

Publication number
UA79418C2
UA79418C2 UAA200510844A UAA200510844A UA79418C2 UA 79418 C2 UA79418 C2 UA 79418C2 UA A200510844 A UAA200510844 A UA A200510844A UA A200510844 A UAA200510844 A UA A200510844A UA 79418 C2 UA79418 C2 UA 79418C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
coils
poles
primary
electric motor
magnetic
Prior art date
Application number
UAA200510844A
Other languages
English (en)
Inventor
Mykola Volodymyrovyc Bohaienko
Hennadii Mykhailovych Holenkov
Volodymyr Pavlovych Holub
Petro Volodymyrovych Pavlenko
Volodymyr Serhiiovych Popkov
Original Assignee
Mykola Volodymyrovyc Bohaienko
Hennadii Mykhailovych Holenkov
Volodymyr Pavlovych Holub
Petro Volodymyrovych Pavlenko
Volodymyr Serhiiovych Popkov
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Mykola Volodymyrovyc Bohaienko, Hennadii Mykhailovych Holenkov, Volodymyr Pavlovych Holub, Petro Volodymyrovych Pavlenko, Volodymyr Serhiiovych Popkov filed Critical Mykola Volodymyrovyc Bohaienko
Priority to UAA200510844A priority Critical patent/UA79418C2/uk
Publication of UA79418C2 publication Critical patent/UA79418C2/uk

Links

Landscapes

  • Reciprocating, Oscillating Or Vibrating Motors (AREA)

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до галузі електротехніки і може бути використаний для приводу механізмів 2 зворотньо-поступального руху (інерційні транспортні машини, перемикачі, віброзбуджувачі коливань тощо).
Відомий електродвигун зворотньо- поступального руху, який має первинний елемент, виконаний у вигляді ряду котушок, і магнітопровод, яким є корпус електричної машини, рухомий елемент, встановлений всередині первинного елементі, і пружній елемент. (11
Недоліком аналога є значні сили одностороннього магнітного тяжіння через наявність малих повітряних 70 зазорів між полюсами первинного елементу і рухомого елементу, що призводить до підвищення зносу конструкції і витрат на тертя. Крім того, використання масивного корпусу в якості магнітопроводу призводить до підвищення витрат енергії на вихрові струми.
Найбільш близьким технічним рішенням до пропонованого винаходу за функціональним призначенням і технічною сутністю є лінійний електродвигун зворотньо-поступального руху віброзанурювача для занурення 12 (виймання) будівельних виробів (паль, шпунтів, труб тощо), який має первинний елемент, виконаний в вигляді ряду котушок, вставлених в пази магнітопроводу, і розміщений в корпус, рухомий елемент з постійними магнітами, розташований всередині первинного, пружні елементи, які зв'язують первинний і рухомий елементи. 21
Недоліками лінійного електродвигуна, вибраного за прототип, як і попереднього аналогу, є значні сили одностороннього магнітного тяжіння з наслідками, які впливають з цього, значна складність в виготовленні магнітопроводу з пазами, що призводить до підвищеної трудомісткості, необхідність первинної орієнтації зубчастих структур первинного і рухомого елементів: радіальні вісі зубців повинні співпадати з радіальними вісями пазів. При значних збуджувальних первинних токах можливе співпадання вісей зубців первинного і рухомого елементів, що може призвести до затухання коливань. с
В основу винаходу поставлена мета спрощення конструкції та підвищення надійності лінійного Ге) електродвигуна зворотньо-поступального руху.
Поставлена мета вирішується тим, що в лінійному електродвигуні зворотньо-поступального руху, який має первинний елемент, виконаний у вигляді ряду котушок, і магнітопровод, які розміщені в корпусі, рухомий елемент, розташований всередині первинного елементу, пружні елементи, які зв'язують первинний і рухомий со елементи, суміжні котушки, встановлені в магнітопровод, мають протилежний напрям струму, магнітопровод «-- виконаний у вигляді навитого поверх котушок шару із феромагнітного дроту або стрічки, рухомий елемент має магнітом'які полюси, кількість яких дорівнює числу котушок, між полюсами розташовані постійні магніти, які - мають однакову полярність відносно полюсів, при цьому вісі відповідних полюсів і котушок співпадають. Ге»!
В порівнянні з прототипом запропонований електродвигун зворотньо-поступального руху відрізняється наявністю таких ознак: - - сумісні котушки мають протилежний напрям струму; - магнітопровод виконаний у вигляді навитого шару; - шар виконаний із феромагнітного дроту або стрічки; « - шар розміщений поверх котушок; З 50 - рухомий елемент має магнітом'які полюси, кількість яких дорівнює числу котушок; с - між полюсами розташовані постійні магніти, які мають однакову полярність відносно полюсів; з» - вісі відповідних полюсів і котушок співпадають.
Всі вищезгадані ознаки є суттєвими, кожна окремо і в сукупності забезпечують досягнення поставленої мети.
Суть винаходу пояснюється кресленнями. На Фіг.1. показано загальний вид лінійного електродвигуна зворотньо-поступального руху з розрізом, на Фіг.2. - конструкція магнітної системи електродвигуна, на Фіг.3. 7 (а, б, в) - конструкція магнітопроводу. (се) Лінійний електродвигун зворотньо-поступального руху (Фіг.1.) має первинний елемент 1, виконаний в виді ряду котушок 2, і магнітопровод 3, які розміщені в корпусі 4. Всередині первинного елементу 1 в підшипникових е вузлах 5 розташований рухомий елемент б. Рухомий елемент б зв'язаний за допомогою коромисел 7 і 8 з -л 20 корпусом 4 пружними елементами 9. Регулювання натягу пружин виконується за допомогою тяг 10.
Котушки 2 первинного елементу 1 з'єднані таким чином, що кожна суміжна котушка 2 має протилежний со напрям струму (Фіг.2.). Магнітопровод З виконаний у вигляді навитого поверх котушок 2 шару із феромагнітних дроту 11 (Фіг.3. а), або стрічки 12 (Фіг.3. б, в). Стрічка 12 може бути навита як пласкою стороною (Фіг.3. б), так і на ребро" (Фіг.3. в). Матеріал магнітопровода З (феромагнітні дріт 11 або стрічка 12) доцільно 25 виконувати з оксидованим або іншим покриттям.
ГФ) Рухомий елемент 6 має магнітом'які полюси 13, кількість яких дорівнює числу котушок 2. Між полюсами 13 розташовано постійні магніти 14, які мають однакову полярність відносно полюсів 13. Полюси 13 і постійні о магніти 14 змонтовані на стрижні 15 рухомого елементу 6 і фіксуються за допомогою бурта 16 і притискної гайки 17. бо Котушки 2 первинного елементу 1 і полюси 13 рухомого елементу 6 конструктивно розміщені таким чином, що їхні вісі як поздовжні Х, (вісь котушки 2) і Ха (вісь полюса 13), так і радіальні УК (вісь котушки 2) і Ж (вісь полюса 13) співпадають (Фіг.2.).
Лінійний електродвигун зворотньо-поступального руху зв'язано з робочим органом 18 (наприклад, будівельною палею) через стійки 19 і наголовник 20. бо Складання лінійного електродвигуна зворотньо-поступального руху виконується наступним чином.
Первинний елемент 1 разом з магнітопроводом З установлюється в корпусі 4 і фіксується. Полюси 13 і постійні магніти 14 нанизуються на стрижень 15, виконаний з немагнітного матеріалу, таким чином, що постійні магніти 14 мають однакову полярність відносно полюсів 13 (Фіг.2.) і фіксуються притискною гайкою 17. після цього рухомий елемент 6 монтується всередині первинного елементу 1 за допомогою підшипникових вузлів 5. Далі на кінцях стрижня 15 встановлюються коромисла 7 і 8, до яких кріпляться пружні елементи 9. Тяги 10 пропускаються в отвори кронштейнів корпуса 4 і регулюється нульове положення коливальної системи (співпадання радіальних осей М , і Мур) і початковий натяг пружних елементів 9. Лінійний електродвигун встановлюється на робочий орган 18, на який діють коливання лінійного електродвигуна. 70 Робота лінійного електродвигуна зворотньо-поступального руху відбувається таки чином. На котушки 2 первинного елементу 1 подається змінний струм. Взаємодія струму котушок 2 з магнітним полем полюсів 13 (на
Фіг.2. показано штриховою лінією) призводить до появи сили, направленої по подовжній осі електродвигуна. Так як суміжні котушки 2 мають протилежний напрям струму (на Фіг.2. зображено їх напрями), а суміжні полюси 13 - різнойменну полярність, то виникаючі сили між котушками 2 і полюсами 13 діють в одному напрямі. Оскільки до 7/5 Котушок 2 підведено змінний струм, то виникаючі сили будуть міняти напрям з частотою підведеного струму.
Частота вимушених коливань і їхня амплітуда залежить від частоти і величини струму, підведеного до котушок 2.
Коливання рухомого елементу 6 через коромисла 7 і 8 і пружні елементи 9 передаються на корпус 4, який з'єднаний з робочим органом 18 через стійки 19 і наголовник 20. Оптимальним є режим роботи, коли частота вимушених коливань за рахунок електричного живлення збігається з частотою власних коливань, яка залежить
Від маси коливальної системи і жорсткості пружин, тобто резонансний режим. Таким чином, змінюючи деякі з величин, тобто частоту і величину струму, жорсткість пружних елементів, масу коливальної системи можливо встановити такі фазові співвідношення, при яких в коливальну систему надходить найбільша потужність, що підвищує продуктивність.
Оскільки, первинний елемент 1 виконаний у виді ряду котушок 2 без явновираженої зубчастої зони сч об магнітопроводу, в запропонованому лінійному електродвигуні значно зменшені сили радіального магнітного тяжіння, діючи на рухомий елемент 6, що зменшує знос конструктивних елементів і витрати на тертя. Виконання і) котушок 2 без явновираженої зубчастої зони, крім того, не має жорсткого впливу на розподіл зусиль, зумовлених різними магнітними проводимостями уздовж повітряного зазору електродвигуна. Все це значно підвищує надійність електродвигуна. со зо Виготовлення магнітопроводу З в вигляді шару із феромагнітного дроту 11 або стрічки 12 значно спрощує конструкцію, виготовлення його виконується по безвідхідній технології що призводить до значної економії -- матеріалів. Виконання дроту 11 або стрічки 12 з покриттям зменшує витрати на вихорові струми. «Е
Таким чином, виконання елементів електродвигуна зворотньо-поступального руху у вищезазначеному вигляді, значно спрощує конструкцію, зменшує витрати на тертя і вихрові струми, що в цілому підвищує б» надійність. ї-
Авторами виготовлено дослідний зразок лінійного електродвигуна зворотньо-поступального руху, який випробовується в якості віброзбуджувача в занурювачі будівельних елементів (паль, шпунтів тощо).
Бібліографічні дані джерела інформації 1. Ряшенцев Н. П., Сбоев В. М., Булов В. Г. Система управления злектромагнитной машиной « возвратно-поступательного движения с трехфазной несимметричной мостовой схемой питания. Сб. в с Злектрические машинь ударного действия. Новосибирск, Изд-во "Наука", 1969. 2. Деклараційний патент на винахід. Україна, Мо72162А, МКВ 7 Е0О207/10, ЕО207/18, ЕО207/20, 2005р., Бюл. з Мо.

Claims (1)

  1. Формула винаходу -І со Лінійний електродвигун зворотно-поступального руху, який має первинний елемент, виконаний у вигляді ряду їз котушок, і магнітопровід, які розміщені в корпусі, рухомий елемент, розташований всередині первинного 5р елементу, пружні елементи, які зв'язують первинний і рухомий елементи, який відрізняється тим, що суміжні - котушки, встановлені в магнітопровід, мають протилежний напрям струму, магнітопровід виконаний у вигляді «со навитого поверх котушок шару із феромагнітного дроту або стрічки, рухомий елемент має магнітом'які полюси, кількість яких дорівнює числу котушок, між полюсами розташовані постійні магніти, які мають однакову полярність відносно полюсів, при цьому осі відповідних полюсів і котушок співпадають.
    Ф) іме) 60 б5
UAA200510844A 2005-11-16 2005-11-16 Linear elecric motor of reciprocating movement UA79418C2 (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA200510844A UA79418C2 (en) 2005-11-16 2005-11-16 Linear elecric motor of reciprocating movement

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA200510844A UA79418C2 (en) 2005-11-16 2005-11-16 Linear elecric motor of reciprocating movement

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA79418C2 true UA79418C2 (en) 2007-06-11

Family

ID=38439109

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA200510844A UA79418C2 (en) 2005-11-16 2005-11-16 Linear elecric motor of reciprocating movement

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA79418C2 (uk)

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2634423C1 (ru) * 2016-07-06 2017-10-30 Акционерное общество "Специальное машиностроительное конструкторское бюро" Двухсторонний поляризованный электромагнит с пассивным удержанием штока
RU2634424C1 (ru) * 2016-07-06 2017-10-30 Акционерное общество "Специальное машиностроительное конструкторское бюро" Поляризованный электромагнит с пассивным удержанием штока

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2634423C1 (ru) * 2016-07-06 2017-10-30 Акционерное общество "Специальное машиностроительное конструкторское бюро" Двухсторонний поляризованный электромагнит с пассивным удержанием штока
RU2634424C1 (ru) * 2016-07-06 2017-10-30 Акционерное общество "Специальное машиностроительное конструкторское бюро" Поляризованный электромагнит с пассивным удержанием штока

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR101971043B1 (ko) 개인 청결 관리 도구
JP4890245B2 (ja) 振動変位を発生させるための電気モータを有する小型電気器具
US6476702B1 (en) Electromagnetic actuator with an oscillating spring-mass system
JP4286778B2 (ja) 小型電化製品に振動動きを作り出す駆動機構
US20050200207A1 (en) Actuator
US5444313A (en) Electromagnetic actuator having two opposite phase movable parts
JP2002525007A5 (uk)
JP2008048597A (ja) 線形振動子
JP2019201486A (ja) リニア振動モータ及び電子機器
JP4679902B2 (ja) 振動運動を生成するための駆動機構を備えた小型電気器具
US6538349B1 (en) Linear reciprocating flux reversal permanent magnetic machine
UA79418C2 (en) Linear elecric motor of reciprocating movement
KR101197095B1 (ko) 진동 모터 및 이를 가진기로 적용한 전기 집진기
KR20020035420A (ko) 조인트 구동 장치
RU2439771C1 (ru) Вибрационный генератор электрической энергии
WO2013008737A1 (ja) 慣性駆動アクチュエータ
JP4667869B2 (ja) 小型電気器具における振動運動を生成するための駆動機構
KR102195849B1 (ko) 자기장을 이용하는 에너지 하베스팅 장치
JP2013021782A (ja) 慣性駆動アクチュエータ
JP2003010783A (ja) リニア振動モータ(2)
JP5997454B2 (ja) 振動アクチュエータ
RU2774059C1 (ru) Вибратор с электромагнитным приводом
CN109038997B (zh) 一种移动设备无线充电装置及其发射端
RU2361352C1 (ru) Электромагнитный вибратор (варианты)
KR20180124553A (ko) 고효율 전자기유도 방식 진동 에너지 변환장치